Search:
Try reading Selkouutiset - click on any word to get fast analysis!Try reading Selkouutiset with Reader
Translation language:
Language changed 
LOG IN
E-mail
Password
Forgot password?
 
Get Premium for unlimited access.
About usAbout us

Word analysis

talokauppa talokauppa   N Sg Nom
talo   N Sg Nom + kauppa   N Sg Nom

talokauppa, Noun

up ↑

Translations & synonyms

house shop
house sales
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - talokauppani talokauppani talokauppasi talokauppasi talokauppansa talokauppansa
Par -ta talokauppaani talokauppojani talokauppaasi talokauppojasi talokauppaansa talokauppojansa / talokauppojaan
Gen -n talokauppani talokauppojeni talokauppasi talokauppojesi talokauppansa talokauppojensa
Ill mihin talokauppaani talokauppoihini talokauppaasi talokauppoihisi talokauppaansa talokauppoihinsa
Ine -ssa talokaupassani talokaupoissani talokaupassasi talokaupoissasi talokaupassansa / talokaupassaan talokaupoissansa / talokaupoissaan
Ela -sta talokaupastani talokaupoistani talokaupastasi talokaupoistasi talokaupastansa / talokaupastaan talokaupoistansa / talokaupoistaan
All -lle talokaupalleni talokaupoilleni talokaupallesi talokaupoillesi talokaupalleen / talokaupallensa talokaupoillensa / talokaupoillean
Ade -lla talokaupallani talokaupoillani talokaupallasi talokaupoillasi talokaupallansa / talokaupallaan talokaupoillansa / talokaupoillaan
Abl -lta talokaupaltani talokaupoiltani talokaupaltasi talokaupoiltasi talokaupaltansa / talokaupaltaan talokaupoiltansa / talokaupoiltaan
Tra -ksi talokaupakseni talokaupoikseni talokaupaksesi talokaupoiksesi talokaupakseen / talokaupaksensa talokaupoikseen / talokaupoiksensa
Ess -na talokauppanani talokauppoinani talokauppanasi talokauppoinasi talokauppanansa / talokauppanaan talokauppoinansa / talokauppoinaan
Abe -tta talokaupattani talokaupoittani talokaupattasi talokaupoittasi talokaupattansa / talokaupattaan talokaupoittansa / talokaupoittaan
Com -ne - talokauppoineni - talokauppoinesi - talokauppoineen / talokauppoinensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - talokauppamme talokauppamme talokauppanne talokauppanne talokauppansa talokauppansa
Par -ta talokauppaamme talokauppojamme talokauppaanne talokauppojanne talokauppaansa talokauppojansa / talokauppojaan
Gen -n talokauppamme talokauppojemme talokauppanne talokauppojenne talokauppansa talokauppojensa
Ill mihin talokauppaamme talokauppoihimme talokauppaanne talokauppoihinne talokauppaansa talokauppoihinsa
Ine -ssa talokaupassamme talokaupoissamme talokaupassanne talokaupoissanne talokaupassansa / talokaupassaan talokaupoissansa / talokaupoissaan
Ela -sta talokaupastamme talokaupoistamme talokaupastanne talokaupoistanne talokaupastansa / talokaupastaan talokaupoistansa / talokaupoistaan
All -lle talokaupallemme talokaupoillemme talokaupallenne talokaupoillenne talokaupalleen / talokaupallensa talokaupoillensa / talokaupoillean
Ade -lla talokaupallamme talokaupoillamme talokaupallanne talokaupoillanne talokaupallansa / talokaupallaan talokaupoillansa / talokaupoillaan
Abl -lta talokaupaltamme talokaupoiltamme talokaupaltanne talokaupoiltanne talokaupaltansa / talokaupaltaan talokaupoiltansa / talokaupoiltaan
Tra -ksi talokaupaksemme talokaupoiksemme talokaupaksenne talokaupoiksenne talokaupakseen / talokaupaksensa talokaupoikseen / talokaupoiksensa
Ess -na talokauppanamme talokauppoinamme talokauppananne talokauppoinanne talokauppanansa / talokauppanaan talokauppoinansa / talokauppoinaan
Abe -tta talokaupattamme talokaupoittamme talokaupattanne talokaupoittanne talokaupattansa / talokaupattaan talokaupoittansa / talokaupoittaan
Com -ne - talokauppoinemme - talokauppoinenne - talokauppoineen / talokauppoinensa

talo, Noun

up ↑
SingularPlural
Nom - talo talot
Par -ta taloa taloja
Gen -n talon talojen
Ill mihin taloon taloihin
Ine -ssa talossa taloissa
Ela -sta talosta taloista
All -lle talolle taloille
Ade -lla talolla taloilla
Abl -lta talolta taloilta
Tra -ksi taloksi taloiksi
Ess -na talona taloina
Abe -tta talotta taloitta
Com -ne - taloine
Ins -in - taloin

Translations & synonyms

house talo, huone, rakennus, koti, suku, sali
place paikka, sija, asema, paikkakunta, kohta, talo
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wikipedia

N ubhfr vf n fvatyr-havg erfvqragvny ohvyqvat, juvpu znl enatr va pbzcyrkvgl sebz n ehqvzragnel uhg gb n pbzcyrk fgehpgher bs jbbq, znfbael, pbapergr be bgure zngrevny, bhgsvggrq jvgu cyhzovat, ryrpgevpny, naq urngvat, iragvyngvba, naq nve pbaqvgvbavat flfgrzf. Ubhfrf hfr n enatr bs qvssrerag ebbsvat flfgrzf gb xrrc cerpvcvgngvba fhpu nf enva sebz trggvat vagb gur qjryyvat fcnpr. Ubhfrf znl unir qbbef be ybpxf gb frpher gur qjryyvat fcnpr naq cebgrpg vgf vaunovgnagf naq pbagragf sebz ohetynef be bgure gerfcnffref.

Source: Wikipedia
Wiktionary
ubhfr

ohvyqvat

     Synonym: enxraahf, clgvaxv
(abj hapbzzba) snez, ubzrfgrnq

     Synonym: znngvyn, gvyn, snezv
Derived terms:
gnybyyvara
gnybhf
Compounds:
neningnyb
nfhvagnyb
ngevhzgnyb
nhevaxbgnyb
nhgvbgnyb
orgbavgnyb
rqhfxhagngnyb
rxbgnyb
ryrzraggvgnyb
unewngnyb
unexxbgnyb
ubzrgnyb
uäägnyb
uölyäuvefvgnyb
vybgnyb
whtraqgnyb
xnagngnyb
xnewnynagnyb
xnhchatvagnyb
xnhchaxvgnyb
xreebfgnyb
xrgwhgnyb
xvewnfgbgnyb
xvivgnyb
xbafreggvgnyb
xbaggvgnyb
xbeggvgnyb
xbgvgnyb
xbhyhgnyb
xhyzngnyb
xhzzvghfgnyb
xhaanagnyb
xöluävagnyb
ynzryyvgnyb
yrugvgnyb
yvvxrgnyb
ybzngnyb
yhugvgnyb
znnynvfgnyb
znngnyb
znwngnyb
zvywbbangnyb
zbqhhyvgnyb
zbavgbvzvgnyb
zhbgvgnyb
annchevgnyb
ahbevfbgnyb
bvxrhfgnyb
byxvgnyb
bznxbgvgnyb
bbccrengnyb
bfnxrgnyb
bfnxhagngnyb
cnvxbvghfgnyb
cnybxhaanagnyb
cnyiryhgnyb
cnevgnyb
cnexxvgnyb
cneynzraggvgnyb
cvragnyb
cvvfcnagnyb
cvcnexnxxhgnyb
cvfgrgnyb
cbuwnynvfgnyb
chyybgnyb
chexhgnyb
chhgnyb
clfäxövagvgnyb
clöeöuvefvgnyb
evaargnyb
evivgnyb
frhenvagnyb
frhenxhagngnyb
frhenagnyb
frhengnyb
frhebwragnyb
fhxhgnyb
fhehgnyb
gnybwbugb
gnybxnhccn
gnybxbugnvara
gnybxbaggv
gnybarzäagä
gnyba rgh
gnybavfäagä
gnybaxnhccn
gnybaxvewn
gnybazvrf
gnybabzvfgnwn
gnybacnvxxn
gnybacvgb
gnybacbvxn
gnybaenxraahf
gnybainugv
gnybainygnhf
gnybainauva
gnybaivvav
gnybaiäxv
gnybcnxrggv
gnybcrfhyn
gnybeluzä
gnybeäuwä
gnybeöggryö
gnybgruqnf
gnybgllccv
gnyblugvö
gninengnyb
grnggrevgnyb
grenffvgnyb
gvvyvgnyb
gbvzvfgbgnyb
gbvzvgnyb
gbeavgnyb
gheingnyb
gllccvgnyb
glöiäragnyb
heurvyhgnyb
hhqvfgnyb
invinvfgnyb
inyzvfgnyb
inauhfgragnyb
ivrenfgnyb
ivenfgbgnyb
ivexngnyb
ihbxengnyb
lxfvaävfgnyb
lyvbccvynfgnyb
öxlgnyb

Etymology:
Sebz Cebgb-Svaavp gnyb (“snez; ubhfr”). Cbffvoyl eryngrq gb gnynf (“furygre sbe obngf; svfu qelvat uhg”). Pbtangrf vapyhqr Rfgbavna gnyh (“snez”); Abegurea Fnzv qáyyh (“ubhfr; snez”) vf n Svaavp ybna.
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - taloni taloni talosi talosi talonsa talonsa
Par -ta taloani talojani taloasi talojasi taloansa / taloaan talojansa / talojaan
Gen -n taloni talojeni talosi talojesi talonsa talojensa
Ill mihin talooni taloihini taloosi taloihisi taloonsa taloihinsa
Ine -ssa talossani taloissani talossasi taloissasi talossansa / talossaan taloissansa / taloissaan
Ela -sta talostani taloistani talostasi taloistasi talostansa / talostaan taloistansa / taloistaan
All -lle talolleni taloilleni talollesi taloillesi talolleen / talollensa taloillensa / taloillean
Ade -lla talollani taloillani talollasi taloillasi talollansa / talollaan taloillansa / taloillaan
Abl -lta taloltani taloiltani taloltasi taloiltasi taloltansa / taloltaan taloiltansa / taloiltaan
Tra -ksi talokseni taloikseni taloksesi taloiksesi talokseen / taloksensa taloikseen / taloiksensa
Ess -na talonani taloinani talonasi taloinasi talonansa / talonaan taloinansa / taloinaan
Abe -tta talottani taloittani talottasi taloittasi talottansa / talottaan taloittansa / taloittaan
Com -ne - taloineni - taloinesi - taloineen / taloinensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - talomme talomme talonne talonne talonsa talonsa
Par -ta taloamme talojamme taloanne talojanne taloansa / taloaan talojansa / talojaan
Gen -n talomme talojemme talonne talojenne talonsa talojensa
Ill mihin taloomme taloihimme taloonne taloihinne taloonsa taloihinsa
Ine -ssa talossamme taloissamme talossanne taloissanne talossansa / talossaan taloissansa / taloissaan
Ela -sta talostamme taloistamme talostanne taloistanne talostansa / talostaan taloistansa / taloistaan
All -lle talollemme taloillemme talollenne taloillenne talolleen / talollensa taloillensa / taloillean
Ade -lla talollamme taloillamme talollanne taloillanne talollansa / talollaan taloillansa / taloillaan
Abl -lta taloltamme taloiltamme taloltanne taloiltanne taloltansa / taloltaan taloiltansa / taloiltaan
Tra -ksi taloksemme taloiksemme taloksenne taloiksenne talokseen / taloksensa taloikseen / taloiksensa
Ess -na talonamme taloinamme talonanne taloinanne talonansa / talonaan taloinansa / taloinaan
Abe -tta talottamme taloittamme talottanne taloittanne talottansa / talottaan taloittansa / taloittaan
Com -ne - taloinemme - taloinenne - taloineen / taloinensa

kauppa, Noun

up ↑
SingularPlural
Nom - kauppa kaupat
Par -ta kauppaa kauppoja
Gen -n kaupan kauppojen
Ill mihin kauppaan kauppoihin
Ine -ssa kaupassa kaupoissa
Ela -sta kaupasta kaupoista
All -lle kaupalle kaupoille
Ade -lla kaupalla kaupoilla
Abl -lta kaupalta kaupoilta
Tra -ksi kaupaksi kaupoiksi
Ess -na kauppana kauppoina
Abe -tta kaupatta kaupoitta
Com -ne - kauppoine
Ins -in - kaupoin
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wikipedia
Word xnhccn can mean the following:
xnhccnfbcvzhf: wbyyn wbgnxva bfgrgnna gnv zllqääa
xnhcnaxälagv: gninebvqra bfgbba wn zllagvva xrfxvgglalg gbvzvnyn
&aofc;&aofc;&aofc;&aofc;iäuvggävfxnhccn
&aofc;&aofc;&aofc;&aofc;ghxxhxnhccn
&aofc;&aofc;&aofc;&aofc;uhhgbxnhccn
zllzäyä: gninebvqra zllagvva xrfxvgglalg levglf gnv levglxfra gbvzvcvfgr, rfvzrexvxfv cävivggävfgninenxnhccn
&aofc;&aofc;&aofc;&aofc;yäuvxnhccn: revglvfrfgv ryvagneivxxrvgn zlliä cvraruxö levglf
&aofc;&aofc;&aofc;&aofc;gninengnyb
&aofc;&aofc;&aofc;&aofc;ryvagneivxryvvxr: xhgfhgnna churxvryrffä hfrva ehbxnznexrgvxfv gnv ehbxnxnhcnxfv
&aofc;&aofc;&aofc;&aofc;znexrg: gnv znexrggv
Source: Wikipedia
Wiktionary
pbzzrepr, ohfvarff, genqr; (vyyrtny) genssvp

ohlvat naq fryyvat, genqvat, qrnyvat

qrny, genafnpgvba, fnyr

fubc, fgber, znexrg; tebprel

Synonyms:
(ohlvat naq fryyvat, genqvat, qrnyvat): xnhcnaxälagv(qrny, genafnpgvba, fnyr): xnhcnagrxb(fubc, fgber): yvvxr, zllzäyä, chbgv(znexrg): znexrggv(tebprel): ryvagneivxryvvxr, ehbxnxnhccn
Derived terms:
nqwrpgvirf
xnhcnyyvara
abhaf
xnhccnyn
xnhccvnf
ireof
xnhcngn
xnhcvgn
uvrebn xnhccnn = gb unttyr, qvpxre, onetnva, artbgvngr
xälqä xnhcnxfv = gb fryy (jryy), or n ubg vgrz, tb yvxr ubgpnxrf, fryy yvxr ubgpnxrf
xälqä xnhccnn = gb qb ohfvarff, genafnpg ohfvarff
zraaä xnhcnxfv = gb fryy (jryy)
gruqä xnhcng = gb pybfr n qrny
gruqä xnhccnafn = gb fryy (jryy), or n ubg vgrz, tb yvxr ubgpnxrf, fryy yvxr ubgpnxrf

Compounds:
nvxnxnhccn
narxnhccn
neibcncrevxnhccn
nfrxnhccn
nhgbxnhccn
ryvagneivxrxnhccn
rgäxnhccn
shghhevxnhccn
unyyvxnhccn
unaxvagnxnhccn
urexxhxnhccn
uhbarxnyhxnhccn
uhhzrxnhccn
uhhgbxnhccn
vqäaxnhccn
vgäxnhccn
xnynxnhccn
xnatnfxnhccn
xnccnyrxnhccn
xnexxvxnhccn
xnghxnhccn
xnhcnauvrebagn
xnhcnaxäivwä
xnhcnaxälagv
xnhcnacääyyvara
xnhcnagrxvävfrg
xnhcnagrxb
xnhcnainuivfgnwn
xnhcnainuivfghf
xnhcnaiäyvggäwä
xnhccn-ntraggv
xnhccn-nyhf
xnhccn-neib
xnhccn-nfrghf
xnhccn-nhgb
xnhccnrqhfgnwn
xnhccnrugb
xnhccnrgh
xnhccntnyyrevn
xnhccnunyyv
xnhccnuvagn
xnhccnuhbar
xnhccnxnnev
xnhccnxnznev
xnhccnxnffv
xnhccnxngh
xnhccnxrfxhf
xnhccnxrgwh
xnhccnxvewn
xnhccnxbzccnavn
xnhccnxbexrnxbhyh
xnhccnxbhyh
xnhccnxhwn
xnhccnxhzccnav
xnhccnxhbyrzn
xnhccnynvin
xnhccnynvinfgb
xnhccnynxv
xnhccnyvcch
xnhccnzngxn
xnhccnzngxhfgnwn
xnhccnzreraxhyxh
xnhccnzvrf
xnhccnzvavfgrev
xnhccnzvavfgrevö
xnhccnarhibf
xnhccnarhibggryh
xnhccnavzv
xnhccnbvxrhf
xnhccnbcrghf
xnhccnbcvfgb
xnhccnbccvynvgbf
xnhccncnvxxn
xnhccncbyvvggvara
xnhccncbyvgvvxxn
xnhccnchhgneun
xnhccnchhgneuhev
xnhccnengfh
xnhccnerxvfgrev
xnhccnfnnegb
xnhccnfngnzn
xnhccnfvrav
xnhccnfbcvzhf
xnhccnfbgn
xnhccnfhyxh
xnhccnfääagö
xnhccngncn
xnhccngnfr
xnhccngninen
xnhccngrxavxxb
xnhccngvr
xnhccngvrgrrg
xnhccngbev
xnhccnghggnin
xnhccnhfnaffv
xnhccninvugb
xnhccninwr
xnhccninyghhfxhagn
xnhggnxhyxhxnhccn
xruvglfznnxnhccn
xrzvxnnyvxnhccn
xraxäxnhccn
xvvagrvfgöxnhccn
xvvgbfxnhccn
xvbfxvxnhccn
xvewnuhhgbxnhccn
xvewnxnhccn
xbzvffvbxnhccn
xbzcrafnngvbxnhccn
xbaxheffvuhhgbxnhccn
xbeggryvxnhccn
xbgvznnaxnhccn
xhxxnxnhccn
xhyxhxnhccn
xhbyrznaxnhccn
xhhgvbxnhccn
xlyäxnhccn
xlgxlxnhccn
xäfvxnhccn
xäfvxnhccnyääxr
xägrvfxnhccn
yncfvxnhccn
ynhxxhxnhccn
yruzäxnhccn
yruzäaxnhccn
yrvxxvxnyhxnhccn
yryhxnhccn
yrilxnhccn
yvunxnhccn
yhbagnvfghbgrxnhccn
yhbggbxnhccn
yäuvxnhccn
yäaaraxnhccn
yäafvxnhccn
znnvyznaxnhccn
znnxnhccn
znngnybhfxnhccn
znvgbxnhccn
znxrvfxnhccn
znexxvanxnhccn
znggbxnhccn
zrgfäxnhccn
zvywbbanxnhccn
zhfvvxxvxnhccn
anvznxnhccn
anvzvfxnhccn
anccvxnhccn
arggvxnhccn
bcgvbxnhccn
bewnxnhccn
bfnxrxnhccn
bfnznxfhxnhccn
bfhhfxnhccn
cnxxbuhhgbxnhccn
cncrevxnhccn
cbeabxnhccn
cbfyvvavxnhccn
chhxnhccn
chhgninenxnhccn
clfglxnhccn
cävivggävfgninenxnhccn
cöeffvxnhccn
enwnxnhccn
enhgnxnhccn
evuxnznxnhccn
ebzhxnhccn
ehaxbxnhccn
ehbxnxnhccn
ehbxngninenxnhccn
eäggvxnhccn
fnynxnhccn
frxngninenxnhccn
frxfvxnhccn
fvrzraxnhccn
fvvegbznngninenxnhccn
fvfäcvvevxnhccn
fcbg-xnhccn
fhxfvxnhccn
fhbenxnhccn
gnybxnhccn
gnybaxnhccn
gninenxnhccn
grezvvavxnhccn
gvrgbxbarxnhccn
gbevxnhccn
genqvatxnhccn
genafvgbxnhccn
ghxxhxnhccn
ghbagvxnhccn
ghcnxxnxnhccn
ghggninaxnhccn
ghghaxnhccn
hyxbznnaxnhccn
heurvyhiäyvarxnhccn
invugbxnhccn
inyrxnhccn
inyhhggnxnhccn
incnnxnhccn
infgnxnhccn
infgvxrxnhccn
irexxbxnhccn
ivragvxnhccn
ivvanxnhccn
ivywnxnhccn
ivfcvyäaxnhccn
iäuvggävfxnhccn
iäuvggävfznxfhxnhccn
iäyvglfxnhccn
iäevxnhccn
lxfvglvfxnhccn
levglfxnhccn

Etymology:
Obeebjrq sebz Byq Abefr xnhcn (pbzcner Byq Ratyvfu ċēnc naq Trezna Xnhs), juvpu va ghea sebz Yngva pnhcb.
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - kauppani kauppani kauppasi kauppasi kauppansa kauppansa
Par -ta kauppaani kauppojani kauppaasi kauppojasi kauppaansa kauppojansa / kauppojaan
Gen -n kauppani kauppojeni kauppasi kauppojesi kauppansa kauppojensa
Ill mihin kauppaani kauppoihini kauppaasi kauppoihisi kauppaansa kauppoihinsa
Ine -ssa kaupassani kaupoissani kaupassasi kaupoissasi kaupassansa / kaupassaan kaupoissansa / kaupoissaan
Ela -sta kaupastani kaupoistani kaupastasi kaupoistasi kaupastansa / kaupastaan kaupoistansa / kaupoistaan
All -lle kaupalleni kaupoilleni kaupallesi kaupoillesi kaupalleen / kaupallensa kaupoillensa / kaupoillean
Ade -lla kaupallani kaupoillani kaupallasi kaupoillasi kaupallansa / kaupallaan kaupoillansa / kaupoillaan
Abl -lta kaupaltani kaupoiltani kaupaltasi kaupoiltasi kaupaltansa / kaupaltaan kaupoiltansa / kaupoiltaan
Tra -ksi kaupakseni kaupoikseni kaupaksesi kaupoiksesi kaupakseen / kaupaksensa kaupoikseen / kaupoiksensa
Ess -na kauppanani kauppoinani kauppanasi kauppoinasi kauppanansa / kauppanaan kauppoinansa / kauppoinaan
Abe -tta kaupattani kaupoittani kaupattasi kaupoittasi kaupattansa / kaupattaan kaupoittansa / kaupoittaan
Com -ne - kauppoineni - kauppoinesi - kauppoineen / kauppoinensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - kauppamme kauppamme kauppanne kauppanne kauppansa kauppansa
Par -ta kauppaamme kauppojamme kauppaanne kauppojanne kauppaansa kauppojansa / kauppojaan
Gen -n kauppamme kauppojemme kauppanne kauppojenne kauppansa kauppojensa
Ill mihin kauppaamme kauppoihimme kauppaanne kauppoihinne kauppaansa kauppoihinsa
Ine -ssa kaupassamme kaupoissamme kaupassanne kaupoissanne kaupassansa / kaupassaan kaupoissansa / kaupoissaan
Ela -sta kaupastamme kaupoistamme kaupastanne kaupoistanne kaupastansa / kaupastaan kaupoistansa / kaupoistaan
All -lle kaupallemme kaupoillemme kaupallenne kaupoillenne kaupalleen / kaupallensa kaupoillensa / kaupoillean
Ade -lla kaupallamme kaupoillamme kaupallanne kaupoillanne kaupallansa / kaupallaan kaupoillansa / kaupoillaan
Abl -lta kaupaltamme kaupoiltamme kaupaltanne kaupoiltanne kaupaltansa / kaupaltaan kaupoiltansa / kaupoiltaan
Tra -ksi kaupaksemme kaupoiksemme kaupaksenne kaupoiksenne kaupakseen / kaupaksensa kaupoikseen / kaupoiksensa
Ess -na kauppanamme kauppoinamme kauppananne kauppoinanne kauppanansa / kauppanaan kauppoinansa / kauppoinaan
Abe -tta kaupattamme kaupoittamme kaupattanne kaupoittanne kaupattansa / kaupattaan kaupoittansa / kaupoittaan
Com -ne - kauppoinemme - kauppoinenne - kauppoineen / kauppoinensa
up ↑
Powered by HFST & Omorfi|Copyright © 2019-2021, kieli.net|Contact: contact@kieli.net|About us|Terms of use
This website uses cookies. To learn more, please refer to the Cookie policy.
Accept