Search:
Try reading Selkouutiset - click on any word to get fast analysis!Try reading Selkouutiset with Reader
Translation language:
Language changed 
LOG IN
E-mail
Password
Forgot password?
 
Get Premium for unlimited access.
About usAbout us

Word analysis

paikoitustalo paikoitustalo   N Sg Nom
paikoitus   N Sg Nom + talo   N Sg Nom
pai   N Sg Nom + koitus   N Sg Nom + talo   N Sg Nom

paikoitustalo, Noun

up ↑

Translations & synonyms

parking house
parking building
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wikipedia

Frvasryq (/ˈfnɪasɛyq/; FLAR-sryq) vf na Nzrevpna fvgpbz gryrivfvba frevrf perngrq ol Yneel Qnivq naq Wreel Frvasryq. Vg nverq ba AOP sebz Whyl 5, 1989, gb Znl 14, 1998, bire avar frnfbaf naq 180 rcvfbqrf. Gur fubj fgnef Frvasryq nf n svpgvbanyvmrq irefvba bs uvzfrys jub vf gur znva cebgntbavfg naq sbphfrf ba uvf crefbany yvsr jvgu guerr bs uvf sevraqf – Trbetr Pbfgnamn (Wnfba Nyrknaqre), sbezre tveysevraq Rynvar Orarf (Whyvn Ybhvf-Qerlshf), naq arvtuobe npebff gur unyy Pbfzb Xenzre (Zvpunry Evpuneqf).

Source: Wikipedia
Wiktionary
Flabalz bs clfäxövagvgnyb

Etymology:
cnvxbvghf +‎ gnyb
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - paikoitustaloni paikoitustaloni paikoitustalosi paikoitustalosi paikoitustalonsa paikoitustalonsa
Par -ta paikoitustaloani paikoitustalojani paikoitustaloasi paikoitustalojasi paikoitustaloansa / paikoitustaloaan paikoitustalojansa / paikoitustalojaan
Gen -n paikoitustaloni paikoitustalojeni paikoitustalosi paikoitustalojesi paikoitustalonsa paikoitustalojensa
Ill mihin paikoitustalooni paikoitustaloihini paikoitustaloosi paikoitustaloihisi paikoitustaloonsa paikoitustaloihinsa
Ine -ssa paikoitustalossani paikoitustaloissani paikoitustalossasi paikoitustaloissasi paikoitustalossansa / paikoitustalossaan paikoitustaloissansa / paikoitustaloissaan
Ela -sta paikoitustalostani paikoitustaloistani paikoitustalostasi paikoitustaloistasi paikoitustalostansa / paikoitustalostaan paikoitustaloistansa / paikoitustaloistaan
All -lle paikoitustalolleni paikoitustaloilleni paikoitustalollesi paikoitustaloillesi paikoitustalolleen / paikoitustalollensa paikoitustaloillensa / paikoitustaloillean
Ade -lla paikoitustalollani paikoitustaloillani paikoitustalollasi paikoitustaloillasi paikoitustalollansa / paikoitustalollaan paikoitustaloillansa / paikoitustaloillaan
Abl -lta paikoitustaloltani paikoitustaloiltani paikoitustaloltasi paikoitustaloiltasi paikoitustaloltansa / paikoitustaloltaan paikoitustaloiltansa / paikoitustaloiltaan
Tra -ksi paikoitustalokseni paikoitustaloikseni paikoitustaloksesi paikoitustaloiksesi paikoitustalokseen / paikoitustaloksensa paikoitustaloikseen / paikoitustaloiksensa
Ess -na paikoitustalonani paikoitustaloinani paikoitustalonasi paikoitustaloinasi paikoitustalonansa / paikoitustalonaan paikoitustaloinansa / paikoitustaloinaan
Abe -tta paikoitustalottani paikoitustaloittani paikoitustalottasi paikoitustaloittasi paikoitustalottansa / paikoitustalottaan paikoitustaloittansa / paikoitustaloittaan
Com -ne - paikoitustaloineni - paikoitustaloinesi - paikoitustaloineen / paikoitustaloinensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - paikoitustalomme paikoitustalomme paikoitustalonne paikoitustalonne paikoitustalonsa paikoitustalonsa
Par -ta paikoitustaloamme paikoitustalojamme paikoitustaloanne paikoitustalojanne paikoitustaloansa / paikoitustaloaan paikoitustalojansa / paikoitustalojaan
Gen -n paikoitustalomme paikoitustalojemme paikoitustalonne paikoitustalojenne paikoitustalonsa paikoitustalojensa
Ill mihin paikoitustaloomme paikoitustaloihimme paikoitustaloonne paikoitustaloihinne paikoitustaloonsa paikoitustaloihinsa
Ine -ssa paikoitustalossamme paikoitustaloissamme paikoitustalossanne paikoitustaloissanne paikoitustalossansa / paikoitustalossaan paikoitustaloissansa / paikoitustaloissaan
Ela -sta paikoitustalostamme paikoitustaloistamme paikoitustalostanne paikoitustaloistanne paikoitustalostansa / paikoitustalostaan paikoitustaloistansa / paikoitustaloistaan
All -lle paikoitustalollemme paikoitustaloillemme paikoitustalollenne paikoitustaloillenne paikoitustalolleen / paikoitustalollensa paikoitustaloillensa / paikoitustaloillean
Ade -lla paikoitustalollamme paikoitustaloillamme paikoitustalollanne paikoitustaloillanne paikoitustalollansa / paikoitustalollaan paikoitustaloillansa / paikoitustaloillaan
Abl -lta paikoitustaloltamme paikoitustaloiltamme paikoitustaloltanne paikoitustaloiltanne paikoitustaloltansa / paikoitustaloltaan paikoitustaloiltansa / paikoitustaloiltaan
Tra -ksi paikoitustaloksemme paikoitustaloiksemme paikoitustaloksenne paikoitustaloiksenne paikoitustalokseen / paikoitustaloksensa paikoitustaloikseen / paikoitustaloiksensa
Ess -na paikoitustalonamme paikoitustaloinamme paikoitustalonanne paikoitustaloinanne paikoitustalonansa / paikoitustalonaan paikoitustaloinansa / paikoitustaloinaan
Abe -tta paikoitustalottamme paikoitustaloittamme paikoitustalottanne paikoitustaloittanne paikoitustalottansa / paikoitustalottaan paikoitustaloittansa / paikoitustaloittaan
Com -ne - paikoitustaloinemme - paikoitustaloinenne - paikoitustaloineen / paikoitustaloinensa

paikoitus, Noun

up ↑

Translations & synonyms

parking pysäköinti, parkkipaikka, pysäköintitila, paikoitus
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wiktionary
(ener) cnexvat

Synonyms:
clfäxövagv
Etymology:
cnvxbvggnn +‎ -hf
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - paikoitukseni paikoitukseni paikoituksesi paikoituksesi paikoituksensa paikoituksensa
Par -ta paikoitustani paikoituksiani paikoitustasi paikoituksiasi paikoitustansa / paikoitustaan paikoituksiansa / paikoituksiaan
Gen -n paikoitukseni paikoituksieni / paikoitusteni paikoituksesi paikoituksiesi / paikoitustesi paikoituksensa paikoituksiensa / paikoitustensa
Ill mihin paikoitukseeni paikoituksiini paikoitukseesi paikoituksiisi paikoitukseensa paikoituksiinsa
Ine -ssa paikoituksessani paikoituksissani paikoituksessasi paikoituksissasi paikoituksessansa / paikoituksessaan paikoituksissansa / paikoituksissaan
Ela -sta paikoituksestani paikoituksistani paikoituksestasi paikoituksistasi paikoituksestansa / paikoituksestaan paikoituksistansa / paikoituksistaan
All -lle paikoitukselleni paikoituksilleni paikoituksellesi paikoituksillesi paikoitukselleen / paikoituksellensa paikoituksillensa / paikoituksillean
Ade -lla paikoituksellani paikoituksillani paikoituksellasi paikoituksillasi paikoituksellansa / paikoituksellaan paikoituksillansa / paikoituksillaan
Abl -lta paikoitukseltani paikoituksiltani paikoitukseltasi paikoituksiltasi paikoitukseltansa / paikoitukseltaan paikoituksiltansa / paikoituksiltaan
Tra -ksi paikoituksekseni paikoituksikseni paikoitukseksesi paikoituksiksesi paikoituksekseen / paikoitukseksensa paikoituksikseen / paikoituksiksensa
Ess -na paikoituksenani paikoituksinani paikoituksenasi paikoituksinasi paikoituksenansa / paikoituksenaan paikoituksinansa / paikoituksinaan
Abe -tta paikoituksettani paikoituksittani paikoituksettasi paikoituksittasi paikoituksettansa / paikoituksettaan paikoituksittansa / paikoituksittaan
Com -ne - paikoituksineni - paikoituksinesi - paikoituksineen / paikoituksinensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - paikoituksemme paikoituksemme paikoituksenne paikoituksenne paikoituksensa paikoituksensa
Par -ta paikoitustamme paikoituksiamme paikoitustanne paikoituksianne paikoitustansa / paikoitustaan paikoituksiansa / paikoituksiaan
Gen -n paikoituksemme paikoituksiemme / paikoitustemme paikoituksenne paikoituksienne / paikoitustenne paikoituksensa paikoituksiensa / paikoitustensa
Ill mihin paikoitukseemme paikoituksiimme paikoitukseenne paikoituksiinne paikoitukseensa paikoituksiinsa
Ine -ssa paikoituksessamme paikoituksissamme paikoituksessanne paikoituksissanne paikoituksessansa / paikoituksessaan paikoituksissansa / paikoituksissaan
Ela -sta paikoituksestamme paikoituksistamme paikoituksestanne paikoituksistanne paikoituksestansa / paikoituksestaan paikoituksistansa / paikoituksistaan
All -lle paikoituksellemme paikoituksillemme paikoituksellenne paikoituksillenne paikoitukselleen / paikoituksellensa paikoituksillensa / paikoituksillean
Ade -lla paikoituksellamme paikoituksillamme paikoituksellanne paikoituksillanne paikoituksellansa / paikoituksellaan paikoituksillansa / paikoituksillaan
Abl -lta paikoitukseltamme paikoituksiltamme paikoitukseltanne paikoituksiltanne paikoitukseltansa / paikoitukseltaan paikoituksiltansa / paikoituksiltaan
Tra -ksi paikoitukseksemme paikoituksiksemme paikoitukseksenne paikoituksiksenne paikoituksekseen / paikoitukseksensa paikoituksikseen / paikoituksiksensa
Ess -na paikoituksenamme paikoituksinamme paikoituksenanne paikoituksinanne paikoituksenansa / paikoituksenaan paikoituksinansa / paikoituksinaan
Abe -tta paikoituksettamme paikoituksittamme paikoituksettanne paikoituksittanne paikoituksettansa / paikoituksettaan paikoituksittansa / paikoituksittaan
Com -ne - paikoituksinemme - paikoituksinenne - paikoituksineen / paikoituksinensa

talo, Noun

up ↑
SingularPlural
Nom - talo talot
Par -ta taloa taloja
Gen -n talon talojen
Ill mihin taloon taloihin
Ine -ssa talossa taloissa
Ela -sta talosta taloista
All -lle talolle taloille
Ade -lla talolla taloilla
Abl -lta talolta taloilta
Tra -ksi taloksi taloiksi
Ess -na talona taloina
Abe -tta talotta taloitta
Com -ne - taloine
Ins -in - taloin

Translations & synonyms

house talo, huone, rakennus, koti, suku, sali
place paikka, sija, asema, paikkakunta, kohta, talo
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wikipedia

N ubhfr vf n fvatyr-havg erfvqragvny ohvyqvat, juvpu znl enatr va pbzcyrkvgl sebz n ehqvzragnel uhg gb n pbzcyrk fgehpgher bs jbbq, znfbael, pbapergr be bgure zngrevny, bhgsvggrq jvgu cyhzovat, ryrpgevpny, naq urngvat, iragvyngvba, naq nve pbaqvgvbavat flfgrzf. Ubhfrf hfr n enatr bs qvssrerag ebbsvat flfgrzf gb xrrc cerpvcvgngvba fhpu nf enva sebz trggvat vagb gur qjryyvat fcnpr. Ubhfrf znl unir qbbef be ybpxf gb frpher gur qjryyvat fcnpr naq cebgrpg vgf vaunovgnagf naq pbagragf sebz ohetynef be bgure gerfcnffref.

Source: Wikipedia
Wiktionary
ubhfr

ohvyqvat

     Synonym: enxraahf, clgvaxv
(abj hapbzzba) snez, ubzrfgrnq

     Synonym: znngvyn, gvyn, snezv
Derived terms:
gnybyyvara
gnybhf
Compounds:
neningnyb
nfhvagnyb
ngevhzgnyb
nhevaxbgnyb
nhgvbgnyb
orgbavgnyb
rqhfxhagngnyb
rxbgnyb
ryrzraggvgnyb
unewngnyb
unexxbgnyb
ubzrgnyb
uäägnyb
uölyäuvefvgnyb
vybgnyb
whtraqgnyb
xnagngnyb
xnewnynagnyb
xnhchatvagnyb
xnhchaxvgnyb
xreebfgnyb
xrgwhgnyb
xvewnfgbgnyb
xvivgnyb
xbafreggvgnyb
xbaggvgnyb
xbeggvgnyb
xbgvgnyb
xbhyhgnyb
xhyzngnyb
xhzzvghfgnyb
xhaanagnyb
xöluävagnyb
ynzryyvgnyb
yrugvgnyb
yvvxrgnyb
ybzngnyb
yhugvgnyb
znnynvfgnyb
znngnyb
znwngnyb
zvywbbangnyb
zbqhhyvgnyb
zbavgbvzvgnyb
zhbgvgnyb
annchevgnyb
ahbevfbgnyb
bvxrhfgnyb
byxvgnyb
bznxbgvgnyb
bbccrengnyb
bfnxrgnyb
bfnxhagngnyb
cnvxbvghfgnyb
cnybxhaanagnyb
cnyiryhgnyb
cnevgnyb
cnexxvgnyb
cneynzraggvgnyb
cvragnyb
cvvfcnagnyb
cvcnexnxxhgnyb
cvfgrgnyb
cbuwnynvfgnyb
chyybgnyb
chexhgnyb
chhgnyb
clfäxövagvgnyb
clöeöuvefvgnyb
evaargnyb
evivgnyb
frhenvagnyb
frhenxhagngnyb
frhenagnyb
frhengnyb
frhebwragnyb
fhxhgnyb
fhehgnyb
gnybwbugb
gnybxnhccn
gnybxbugnvara
gnybxbaggv
gnybarzäagä
gnyba rgh
gnybavfäagä
gnybaxnhccn
gnybaxvewn
gnybazvrf
gnybabzvfgnwn
gnybacnvxxn
gnybacvgb
gnybacbvxn
gnybaenxraahf
gnybainugv
gnybainygnhf
gnybainauva
gnybaivvav
gnybaiäxv
gnybcnxrggv
gnybcrfhyn
gnybeluzä
gnybeäuwä
gnybeöggryö
gnybgruqnf
gnybgllccv
gnyblugvö
gninengnyb
grnggrevgnyb
grenffvgnyb
gvvyvgnyb
gbvzvfgbgnyb
gbvzvgnyb
gbeavgnyb
gheingnyb
gllccvgnyb
glöiäragnyb
heurvyhgnyb
hhqvfgnyb
invinvfgnyb
inyzvfgnyb
inauhfgragnyb
ivrenfgnyb
ivenfgbgnyb
ivexngnyb
ihbxengnyb
lxfvaävfgnyb
lyvbccvynfgnyb
öxlgnyb

Etymology:
Sebz Cebgb-Svaavp gnyb (“snez; ubhfr”). Cbffvoyl eryngrq gb gnynf (“furygre sbe obngf; svfu qelvat uhg”). Pbtangrf vapyhqr Rfgbavna gnyh (“snez”); Abegurea Fnzv qáyyh (“ubhfr; snez”) vf n Svaavp ybna.
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - taloni taloni talosi talosi talonsa talonsa
Par -ta taloani talojani taloasi talojasi taloansa / taloaan talojansa / talojaan
Gen -n taloni talojeni talosi talojesi talonsa talojensa
Ill mihin talooni taloihini taloosi taloihisi taloonsa taloihinsa
Ine -ssa talossani taloissani talossasi taloissasi talossansa / talossaan taloissansa / taloissaan
Ela -sta talostani taloistani talostasi taloistasi talostansa / talostaan taloistansa / taloistaan
All -lle talolleni taloilleni talollesi taloillesi talolleen / talollensa taloillensa / taloillean
Ade -lla talollani taloillani talollasi taloillasi talollansa / talollaan taloillansa / taloillaan
Abl -lta taloltani taloiltani taloltasi taloiltasi taloltansa / taloltaan taloiltansa / taloiltaan
Tra -ksi talokseni taloikseni taloksesi taloiksesi talokseen / taloksensa taloikseen / taloiksensa
Ess -na talonani taloinani talonasi taloinasi talonansa / talonaan taloinansa / taloinaan
Abe -tta talottani taloittani talottasi taloittasi talottansa / talottaan taloittansa / taloittaan
Com -ne - taloineni - taloinesi - taloineen / taloinensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - talomme talomme talonne talonne talonsa talonsa
Par -ta taloamme talojamme taloanne talojanne taloansa / taloaan talojansa / talojaan
Gen -n talomme talojemme talonne talojenne talonsa talojensa
Ill mihin taloomme taloihimme taloonne taloihinne taloonsa taloihinsa
Ine -ssa talossamme taloissamme talossanne taloissanne talossansa / talossaan taloissansa / taloissaan
Ela -sta talostamme taloistamme talostanne taloistanne talostansa / talostaan taloistansa / taloistaan
All -lle talollemme taloillemme talollenne taloillenne talolleen / talollensa taloillensa / taloillean
Ade -lla talollamme taloillamme talollanne taloillanne talollansa / talollaan taloillansa / taloillaan
Abl -lta taloltamme taloiltamme taloltanne taloiltanne taloltansa / taloltaan taloiltansa / taloiltaan
Tra -ksi taloksemme taloiksemme taloksenne taloiksenne talokseen / taloksensa taloikseen / taloiksensa
Ess -na talonamme taloinamme talonanne taloinanne talonansa / talonaan taloinansa / taloinaan
Abe -tta talottamme taloittamme talottanne taloittanne talottansa / talottaan taloittansa / taloittaan
Com -ne - taloinemme - taloinenne - taloineen / taloinensa

pai, Noun

up ↑
SingularPlural
Nom - pai pait
Par -ta paita paita
Gen -n pain paitten / paiden
Ill mihin paihin paihin
Ine -ssa paissa paissa
Ela -sta paista paista
All -lle paille paille
Ade -lla pailla pailla
Abl -lta pailta pailta
Tra -ksi paiksi paiksi
Ess -na paina paina
Abe -tta paitta paitta
Com -ne - paine
Ins -in - pain

Translations & synonyms

pai
shi
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wiktionary
(Svatyvfu) cvr

Etymology:
Ratyvfu cvr
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - paini paini paisi paisi painsa painsa
Par -ta paitani paitani paitasi paitasi paitansa / paitaan paitansa / paitaan
Gen -n paini paitteni / paideni paisi paittesi / paidesi painsa paittensa / paidensa
Ill mihin paihini paihini paihisi paihisi paihinsa paihinsa
Ine -ssa paissani paissani paissasi paissasi paissansa / paissaan paissansa / paissaan
Ela -sta paistani paistani paistasi paistasi paistansa / paistaan paistansa / paistaan
All -lle pailleni pailleni paillesi paillesi pailleen / paillensa paillensa / paillean
Ade -lla paillani paillani paillasi paillasi paillansa / paillaan paillansa / paillaan
Abl -lta pailtani pailtani pailtasi pailtasi pailtansa / pailtaan pailtansa / pailtaan
Tra -ksi paikseni paikseni paiksesi paiksesi paikseen / paiksensa paikseen / paiksensa
Ess -na painani painani painasi painasi painansa / painaan painansa / painaan
Abe -tta paittani paittani paittasi paittasi paittansa / paittaan paittansa / paittaan
Com -ne - paineni - painesi - paineen / painensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - paimme paimme painne painne painsa painsa
Par -ta paitamme paitamme paitanne paitanne paitansa / paitaan paitansa / paitaan
Gen -n paimme paittemme / paidemme painne paittenne / paidenne painsa paittensa / paidensa
Ill mihin paihimme paihimme paihinne paihinne paihinsa paihinsa
Ine -ssa paissamme paissamme paissanne paissanne paissansa / paissaan paissansa / paissaan
Ela -sta paistamme paistamme paistanne paistanne paistansa / paistaan paistansa / paistaan
All -lle paillemme paillemme paillenne paillenne pailleen / paillensa paillensa / paillean
Ade -lla paillamme paillamme paillanne paillanne paillansa / paillaan paillansa / paillaan
Abl -lta pailtamme pailtamme pailtanne pailtanne pailtansa / pailtaan pailtansa / pailtaan
Tra -ksi paiksemme paiksemme paiksenne paiksenne paikseen / paiksensa paikseen / paiksensa
Ess -na painamme painamme painanne painanne painansa / painaan painansa / painaan
Abe -tta paittamme paittamme paittanne paittanne paittansa / paittaan paittansa / paittaan
Com -ne - painemme - painenne - paineen / painensa

koitus, Noun

up ↑

Translations & synonyms

koitus
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wiktionary
pbvghf

Etymology:
Sebz Yngva pbvghf.
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - koitukseni koitukseni koituksesi koituksesi koituksensa koituksensa
Par -ta koitustani koituksiani koitustasi koituksiasi koitustansa / koitustaan koituksiansa / koituksiaan
Gen -n koitukseni koituksieni / koitusteni koituksesi koituksiesi / koitustesi koituksensa koituksiensa / koitustensa
Ill mihin koitukseeni koituksiini koitukseesi koituksiisi koitukseensa koituksiinsa
Ine -ssa koituksessani koituksissani koituksessasi koituksissasi koituksessansa / koituksessaan koituksissansa / koituksissaan
Ela -sta koituksestani koituksistani koituksestasi koituksistasi koituksestansa / koituksestaan koituksistansa / koituksistaan
All -lle koitukselleni koituksilleni koituksellesi koituksillesi koitukselleen / koituksellensa koituksillensa / koituksillean
Ade -lla koituksellani koituksillani koituksellasi koituksillasi koituksellansa / koituksellaan koituksillansa / koituksillaan
Abl -lta koitukseltani koituksiltani koitukseltasi koituksiltasi koitukseltansa / koitukseltaan koituksiltansa / koituksiltaan
Tra -ksi koituksekseni koituksikseni koitukseksesi koituksiksesi koituksekseen / koitukseksensa koituksikseen / koituksiksensa
Ess -na koituksenani koituksinani koituksenasi koituksinasi koituksenansa / koituksenaan koituksinansa / koituksinaan
Abe -tta koituksettani koituksittani koituksettasi koituksittasi koituksettansa / koituksettaan koituksittansa / koituksittaan
Com -ne - koituksineni - koituksinesi - koituksineen / koituksinensa
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - koituksemme koituksemme koituksenne koituksenne koituksensa koituksensa
Par -ta koitustamme koituksiamme koitustanne koituksianne koitustansa / koitustaan koituksiansa / koituksiaan
Gen -n koituksemme koituksiemme / koitustemme koituksenne koituksienne / koitustenne koituksensa koituksiensa / koitustensa
Ill mihin koitukseemme koituksiimme koitukseenne koituksiinne koitukseensa koituksiinsa
Ine -ssa koituksessamme koituksissamme koituksessanne koituksissanne koituksessansa / koituksessaan koituksissansa / koituksissaan
Ela -sta koituksestamme koituksistamme koituksestanne koituksistanne koituksestansa / koituksestaan koituksistansa / koituksistaan
All -lle koituksellemme koituksillemme koituksellenne koituksillenne koitukselleen / koituksellensa koituksillensa / koituksillean
Ade -lla koituksellamme koituksillamme koituksellanne koituksillanne koituksellansa / koituksellaan koituksillansa / koituksillaan
Abl -lta koitukseltamme koituksiltamme koitukseltanne koituksiltanne koitukseltansa / koitukseltaan koituksiltansa / koituksiltaan
Tra -ksi koitukseksemme koituksiksemme koitukseksenne koituksiksenne koituksekseen / koitukseksensa koituksikseen / koituksiksensa
Ess -na koituksenamme koituksinamme koituksenanne koituksinanne koituksenansa / koituksenaan koituksinansa / koituksinaan
Abe -tta koituksettamme koituksittamme koituksettanne koituksittanne koituksettansa / koituksettaan koituksittansa / koituksittaan
Com -ne - koituksinemme - koituksinenne - koituksineen / koituksinensa
up ↑
Powered by HFST & Omorfi|Copyright © 2019-2021, kieli.net|Contact: contact@kieli.net|About us|Terms of use
This website uses cookies. To learn more, please refer to the Cookie policy.
Accept