hiusmuodista |
Noun, Singular Elative |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ muoti |
Noun, Singular Elative |
|
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
hiusmuoti |
hiusmuodit |
Par |
-ta |
hiusmuotia |
hiusmuoteja |
Gen |
-n |
hiusmuodin |
hiusmuotien |
Ill |
mihin |
hiusmuotiin |
hiusmuoteihin |
Ine |
-ssa |
hiusmuodissa |
hiusmuodeissa |
Ela |
-sta |
hiusmuodeista |
|
All |
-lle |
hiusmuodille |
hiusmuodeille |
Ade |
-lla |
hiusmuodilla |
hiusmuodeilla |
Abl |
-lta |
hiusmuodilta |
hiusmuodeilta |
Tra |
-ksi |
hiusmuodiksi |
hiusmuodeiksi |
Ess |
-na |
hiusmuotina |
hiusmuoteina |
Abe |
-tta |
hiusmuoditta |
hiusmuodeitta |
Com |
-ne |
- |
hiusmuoteine |
Ins |
-in |
- |
hiusmuodein |
Singular
Plural
Nom
-
hiusmuoti
hiusmuodit
Par
-ta
hiusmuotia
hiusmuoteja
Gen
-n
hiusmuodin
hiusmuotien
Ill
mihin
hiusmuotiin
hiusmuoteihin
Ine
-ssa
hiusmuodissa
hiusmuodeissa
Ela
-sta
hiusmuodeista
All
-lle
hiusmuodille
hiusmuodeille
Ade
-lla
hiusmuodilla
hiusmuodeilla
Abl
-lta
hiusmuodilta
hiusmuodeilta
Tra
-ksi
hiusmuodiksi
hiusmuodeiksi
Ess
-na
hiusmuotina
hiusmuoteina
Abe
-tta
hiusmuoditta
hiusmuodeitta
Com
-ne
-
hiusmuoteine
Ins
-in
-
hiusmuodein
| haircut | |
| hair fashion |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
Par |
-ta |
hiusmuotia |
hiusmuoteja |
hiusmuotia |
hiusmuoteja |
hiusmuotia |
hiusmuoteja |
Gen |
-n |
hiusmuoti |
hiusmuotie |
hiusmuoti |
hiusmuotie |
hiusmuoti |
hiusmuotie |
Ill |
mihin |
hiusmuotii |
hiusmuoteihi |
hiusmuotii |
hiusmuoteihi |
hiusmuotii |
hiusmuoteihi |
Ine |
-ssa |
hiusmuodissa |
hiusmuodeissa |
hiusmuodissa |
hiusmuodeissa |
hiusmuodissa |
hiusmuodeissa |
Ela |
-sta |
hiusmuodista |
hiusmuodeista |
hiusmuodista |
hiusmuodeista |
hiusmuodista |
hiusmuodeista |
All |
-lle |
hiusmuodille |
hiusmuodeille |
hiusmuodille |
hiusmuodeille |
hiusmuodille |
hiusmuodeille |
Ade |
-lla |
hiusmuodilla |
hiusmuodeilla |
hiusmuodilla |
hiusmuodeilla |
hiusmuodilla |
hiusmuodeilla |
Abl |
-lta |
hiusmuodilta |
hiusmuodeilta |
hiusmuodilta |
hiusmuodeilta |
hiusmuodilta |
hiusmuodeilta |
Tra |
-ksi |
hiusmuodikse |
hiusmuodeikse |
hiusmuodikse |
hiusmuodeikse |
hiusmuodikse |
hiusmuodeikse |
Ess |
-na |
hiusmuotina |
hiusmuoteina |
hiusmuotina |
hiusmuoteina |
hiusmuotina |
hiusmuoteina |
Abe |
-tta |
hiusmuoditta |
hiusmuodeitta |
hiusmuoditta |
hiusmuodeitta |
hiusmuoditta |
hiusmuodeitta |
Com |
-ne |
- |
hiusmuoteine |
- |
hiusmuoteine |
- |
hiusmuoteine |
Singular
Plural
Nom
-
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
Par
-ta
hiusmuotia
hiusmuotia
hiusmuotia
hiusmuoteja
hiusmuoteja
hiusmuoteja
Gen
-n
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuotie
hiusmuotie
hiusmuotie
Ill
mihin
hiusmuotii
hiusmuotii
hiusmuotii
hiusmuoteihi
hiusmuoteihi
hiusmuoteihi
Ine
-ssa
hiusmuodissa
hiusmuodissa
hiusmuodissa
hiusmuodeissa
hiusmuodeissa
hiusmuodeissa
Ela
-sta
hiusmuodista
hiusmuodista
hiusmuodista
hiusmuodeista
hiusmuodeista
hiusmuodeista
All
-lle
hiusmuodille
hiusmuodille
hiusmuodille
hiusmuodeille
hiusmuodeille
hiusmuodeille
Ade
-lla
hiusmuodilla
hiusmuodilla
hiusmuodilla
hiusmuodeilla
hiusmuodeilla
hiusmuodeilla
Abl
-lta
hiusmuodilta
hiusmuodilta
hiusmuodilta
hiusmuodeilta
hiusmuodeilta
hiusmuodeilta
Tra
-ksi
hiusmuodikse
hiusmuodikse
hiusmuodikse
hiusmuodeikse
hiusmuodeikse
hiusmuodeikse
Ess
-na
hiusmuotina
hiusmuotina
hiusmuotina
hiusmuoteina
hiusmuoteina
hiusmuoteina
Abe
-tta
hiusmuoditta
hiusmuoditta
hiusmuoditta
hiusmuodeitta
hiusmuodeitta
hiusmuodeitta
Com
-ne
-
-
-
hiusmuoteine
hiusmuoteine
hiusmuoteine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
hiusmuoti |
Par |
-ta |
hiusmuotia |
hiusmuoteja |
hiusmuotia |
hiusmuoteja |
hiusmuotia |
hiusmuoteja |
Gen |
-n |
hiusmuoti |
hiusmuotie |
hiusmuoti |
hiusmuotie |
hiusmuoti |
hiusmuotie |
Ill |
mihin |
hiusmuotii |
hiusmuoteihi |
hiusmuotii |
hiusmuoteihi |
hiusmuotii |
hiusmuoteihi |
Ine |
-ssa |
hiusmuodissa |
hiusmuodeissa |
hiusmuodissa |
hiusmuodeissa |
hiusmuodissa |
hiusmuodeissa |
Ela |
-sta |
hiusmuodista |
hiusmuodeista |
hiusmuodista |
hiusmuodeista |
hiusmuodista |
hiusmuodeista |
All |
-lle |
hiusmuodille |
hiusmuodeille |
hiusmuodille |
hiusmuodeille |
hiusmuodille |
hiusmuodeille |
Ade |
-lla |
hiusmuodilla |
hiusmuodeilla |
hiusmuodilla |
hiusmuodeilla |
hiusmuodilla |
hiusmuodeilla |
Abl |
-lta |
hiusmuodilta |
hiusmuodeilta |
hiusmuodilta |
hiusmuodeilta |
hiusmuodilta |
hiusmuodeilta |
Tra |
-ksi |
hiusmuodikse |
hiusmuodeikse |
hiusmuodikse |
hiusmuodeikse |
hiusmuodikse |
hiusmuodeikse |
Ess |
-na |
hiusmuotina |
hiusmuoteina |
hiusmuotina |
hiusmuoteina |
hiusmuotina |
hiusmuoteina |
Abe |
-tta |
hiusmuoditta |
hiusmuodeitta |
hiusmuoditta |
hiusmuodeitta |
hiusmuoditta |
hiusmuodeitta |
Com |
-ne |
- |
hiusmuoteine |
- |
hiusmuoteine |
- |
hiusmuoteine |
Singular
Plural
Nom
-
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
Par
-ta
hiusmuotia
hiusmuotia
hiusmuotia
hiusmuoteja
hiusmuoteja
hiusmuoteja
Gen
-n
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuoti
hiusmuotie
hiusmuotie
hiusmuotie
Ill
mihin
hiusmuotii
hiusmuotii
hiusmuotii
hiusmuoteihi
hiusmuoteihi
hiusmuoteihi
Ine
-ssa
hiusmuodissa
hiusmuodissa
hiusmuodissa
hiusmuodeissa
hiusmuodeissa
hiusmuodeissa
Ela
-sta
hiusmuodista
hiusmuodista
hiusmuodista
hiusmuodeista
hiusmuodeista
hiusmuodeista
All
-lle
hiusmuodille
hiusmuodille
hiusmuodille
hiusmuodeille
hiusmuodeille
hiusmuodeille
Ade
-lla
hiusmuodilla
hiusmuodilla
hiusmuodilla
hiusmuodeilla
hiusmuodeilla
hiusmuodeilla
Abl
-lta
hiusmuodilta
hiusmuodilta
hiusmuodilta
hiusmuodeilta
hiusmuodeilta
hiusmuodeilta
Tra
-ksi
hiusmuodikse
hiusmuodikse
hiusmuodikse
hiusmuodeikse
hiusmuodeikse
hiusmuodeikse
Ess
-na
hiusmuotina
hiusmuotina
hiusmuotina
hiusmuoteina
hiusmuoteina
hiusmuoteina
Abe
-tta
hiusmuoditta
hiusmuoditta
hiusmuoditta
hiusmuodeitta
hiusmuodeitta
hiusmuodeitta
Com
-ne
-
-
-
hiusmuoteine
hiusmuoteine
hiusmuoteine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
hius |
hiukset |
Par |
-ta |
hiusta |
hiuksia |
Gen |
-n |
hiuksen |
hiuksien / hiusten |
Ill |
mihin |
hiukseen |
hiuksiin |
Ine |
-ssa |
hiuksessa |
hiuksissa |
Ela |
-sta |
hiuksesta |
hiuksista |
All |
-lle |
hiukselle |
hiuksille |
Ade |
-lla |
hiuksella |
hiuksilla |
Abl |
-lta |
hiukselta |
hiuksilta |
Tra |
-ksi |
hiukseksi |
hiuksiksi |
Ess |
-na |
hiuksena |
hiuksina |
Abe |
-tta |
hiuksetta |
hiuksitta |
Com |
-ne |
- |
hiuksine |
Ins |
-in |
- |
hiuksin |
Singular
Plural
Nom
-
hius
hiukset
Par
-ta
hiusta
hiuksia
Gen
-n
hiuksen
hiuksien / hiusten
Ill
mihin
hiukseen
hiuksiin
Ine
-ssa
hiuksessa
hiuksissa
Ela
-sta
hiuksesta
hiuksista
All
-lle
hiukselle
hiuksille
Ade
-lla
hiuksella
hiuksilla
Abl
-lta
hiukselta
hiuksilta
Tra
-ksi
hiukseksi
hiuksiksi
Ess
-na
hiuksena
hiuksina
Abe
-tta
hiuksetta
hiuksitta
Com
-ne
-
hiuksine
Ins
-in
-
hiuksin
| hair | hiukset, tukka, karva, hius, hiuskarva, haiven |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
Par |
-ta |
hiusta |
hiuksia |
hiusta |
hiuksia |
hiusta |
hiuksia |
Gen |
-n |
hiukse |
hiuksie |
hiukse |
hiuksie |
hiukse |
hiuksie |
Ill |
mihin |
hiuksee |
hiuksii |
hiuksee |
hiuksii |
hiuksee |
hiuksii |
Ine |
-ssa |
hiuksessa |
hiuksissa |
hiuksessa |
hiuksissa |
hiuksessa |
hiuksissa |
Ela |
-sta |
hiuksesta |
hiuksista |
hiuksesta |
hiuksista |
hiuksesta |
hiuksista |
All |
-lle |
hiukselle |
hiuksille |
hiukselle |
hiuksille |
hiukselle |
hiuksille |
Ade |
-lla |
hiuksella |
hiuksilla |
hiuksella |
hiuksilla |
hiuksella |
hiuksilla |
Abl |
-lta |
hiukselta |
hiuksilta |
hiukselta |
hiuksilta |
hiukselta |
hiuksilta |
Tra |
-ksi |
hiuksekse |
hiuksikse |
hiuksekse |
hiuksikse |
hiuksekse |
hiuksikse |
Ess |
-na |
hiuksena |
hiuksina |
hiuksena |
hiuksina |
hiuksena |
hiuksina |
Abe |
-tta |
hiuksetta |
hiuksitta |
hiuksetta |
hiuksitta |
hiuksetta |
hiuksitta |
Com |
-ne |
- |
hiuksine |
- |
hiuksine |
- |
hiuksine |
Singular
Plural
Nom
-
hiukse
hiukse
hiukse
hiukse
hiukse
hiukse
Par
-ta
hiusta
hiusta
hiusta
hiuksia
hiuksia
hiuksia
Gen
-n
hiukse
hiukse
hiukse
hiuksie
hiuksie
hiuksie
Ill
mihin
hiuksee
hiuksee
hiuksee
hiuksii
hiuksii
hiuksii
Ine
-ssa
hiuksessa
hiuksessa
hiuksessa
hiuksissa
hiuksissa
hiuksissa
Ela
-sta
hiuksesta
hiuksesta
hiuksesta
hiuksista
hiuksista
hiuksista
All
-lle
hiukselle
hiukselle
hiukselle
hiuksille
hiuksille
hiuksille
Ade
-lla
hiuksella
hiuksella
hiuksella
hiuksilla
hiuksilla
hiuksilla
Abl
-lta
hiukselta
hiukselta
hiukselta
hiuksilta
hiuksilta
hiuksilta
Tra
-ksi
hiuksekse
hiuksekse
hiuksekse
hiuksikse
hiuksikse
hiuksikse
Ess
-na
hiuksena
hiuksena
hiuksena
hiuksina
hiuksina
hiuksina
Abe
-tta
hiuksetta
hiuksetta
hiuksetta
hiuksitta
hiuksitta
hiuksitta
Com
-ne
-
-
-
hiuksine
hiuksine
hiuksine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
hiukse |
Par |
-ta |
hiusta |
hiuksia |
hiusta |
hiuksia |
hiusta |
hiuksia |
Gen |
-n |
hiukse |
hiuksie |
hiukse |
hiuksie |
hiukse |
hiuksie |
Ill |
mihin |
hiuksee |
hiuksii |
hiuksee |
hiuksii |
hiuksee |
hiuksii |
Ine |
-ssa |
hiuksessa |
hiuksissa |
hiuksessa |
hiuksissa |
hiuksessa |
hiuksissa |
Ela |
-sta |
hiuksesta |
hiuksista |
hiuksesta |
hiuksista |
hiuksesta |
hiuksista |
All |
-lle |
hiukselle |
hiuksille |
hiukselle |
hiuksille |
hiukselle |
hiuksille |
Ade |
-lla |
hiuksella |
hiuksilla |
hiuksella |
hiuksilla |
hiuksella |
hiuksilla |
Abl |
-lta |
hiukselta |
hiuksilta |
hiukselta |
hiuksilta |
hiukselta |
hiuksilta |
Tra |
-ksi |
hiuksekse |
hiuksikse |
hiuksekse |
hiuksikse |
hiuksekse |
hiuksikse |
Ess |
-na |
hiuksena |
hiuksina |
hiuksena |
hiuksina |
hiuksena |
hiuksina |
Abe |
-tta |
hiuksetta |
hiuksitta |
hiuksetta |
hiuksitta |
hiuksetta |
hiuksitta |
Com |
-ne |
- |
hiuksine |
- |
hiuksine |
- |
hiuksine |
Singular
Plural
Nom
-
hiukse
hiukse
hiukse
hiukse
hiukse
hiukse
Par
-ta
hiusta
hiusta
hiusta
hiuksia
hiuksia
hiuksia
Gen
-n
hiukse
hiukse
hiukse
hiuksie
hiuksie
hiuksie
Ill
mihin
hiuksee
hiuksee
hiuksee
hiuksii
hiuksii
hiuksii
Ine
-ssa
hiuksessa
hiuksessa
hiuksessa
hiuksissa
hiuksissa
hiuksissa
Ela
-sta
hiuksesta
hiuksesta
hiuksesta
hiuksista
hiuksista
hiuksista
All
-lle
hiukselle
hiukselle
hiukselle
hiuksille
hiuksille
hiuksille
Ade
-lla
hiuksella
hiuksella
hiuksella
hiuksilla
hiuksilla
hiuksilla
Abl
-lta
hiukselta
hiukselta
hiukselta
hiuksilta
hiuksilta
hiuksilta
Tra
-ksi
hiuksekse
hiuksekse
hiuksekse
hiuksikse
hiuksikse
hiuksikse
Ess
-na
hiuksena
hiuksena
hiuksena
hiuksina
hiuksina
hiuksina
Abe
-tta
hiuksetta
hiuksetta
hiuksetta
hiuksitta
hiuksitta
hiuksitta
Com
-ne
-
-
-
hiuksine
hiuksine
hiuksine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
muoti |
muodit |
Par |
-ta |
muotia |
muoteja |
Gen |
-n |
muodin |
muotien |
Ill |
mihin |
muotiin |
muoteihin |
Ine |
-ssa |
muodissa |
muodeissa |
Ela |
-sta |
muodista |
muodeista |
All |
-lle |
muodille |
muodeille |
Ade |
-lla |
muodilla |
muodeilla |
Abl |
-lta |
muodilta |
muodeilta |
Tra |
-ksi |
muodiksi |
muodeiksi |
Ess |
-na |
muotina |
muoteina |
Abe |
-tta |
muoditta |
muodeitta |
Com |
-ne |
- |
muoteine |
Ins |
-in |
- |
muodein |
Singular
Plural
Nom
-
muoti
muodit
Par
-ta
muotia
muoteja
Gen
-n
muodin
muotien
Ill
mihin
muotiin
muoteihin
Ine
-ssa
muodissa
muodeissa
Ela
-sta
muodista
muodeista
All
-lle
muodille
muodeille
Ade
-lla
muodilla
muodeilla
Abl
-lta
muodilta
muodeilta
Tra
-ksi
muodiksi
muodeiksi
Ess
-na
muotina
muoteina
Abe
-tta
muoditta
muodeitta
Com
-ne
-
muoteine
Ins
-in
-
muodein
| fashion | muoti, tapa, kuosi |
| style | tyyli, malli, muoti, tyylikkyys, tyyppi, tapa |
| mode | tila, moodi, toimintatila, tapa, muoti, tyyli |
| vogue | muoti, muotiasia |
| look | ilme, ulkonäkö, katse, tyyli, silmäys, muoti |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
muoti |
muoti |
muoti |
muoti |
muoti |
muoti |
Par |
-ta |
muotia |
muoteja |
muotia |
muoteja |
muotia |
muoteja |
Gen |
-n |
muoti |
muotie |
muoti |
muotie |
muoti |
muotie |
Ill |
mihin |
muotii |
muoteihi |
muotii |
muoteihi |
muotii |
muoteihi |
Ine |
-ssa |
muodissa |
muodeissa |
muodissa |
muodeissa |
muodissa |
muodeissa |
Ela |
-sta |
muodista |
muodeista |
muodista |
muodeista |
muodista |
muodeista |
All |
-lle |
muodille |
muodeille |
muodille |
muodeille |
muodille |
muodeille |
Ade |
-lla |
muodilla |
muodeilla |
muodilla |
muodeilla |
muodilla |
muodeilla |
Abl |
-lta |
muodilta |
muodeilta |
muodilta |
muodeilta |
muodilta |
muodeilta |
Tra |
-ksi |
muodikse |
muodeikse |
muodikse |
muodeikse |
muodikse |
muodeikse |
Ess |
-na |
muotina |
muoteina |
muotina |
muoteina |
muotina |
muoteina |
Abe |
-tta |
muoditta |
muodeitta |
muoditta |
muodeitta |
muoditta |
muodeitta |
Com |
-ne |
- |
muoteine |
- |
muoteine |
- |
muoteine |
Singular
Plural
Nom
-
muoti
muoti
muoti
muoti
muoti
muoti
Par
-ta
muotia
muotia
muotia
muoteja
muoteja
muoteja
Gen
-n
muoti
muoti
muoti
muotie
muotie
muotie
Ill
mihin
muotii
muotii
muotii
muoteihi
muoteihi
muoteihi
Ine
-ssa
muodissa
muodissa
muodissa
muodeissa
muodeissa
muodeissa
Ela
-sta
muodista
muodista
muodista
muodeista
muodeista
muodeista
All
-lle
muodille
muodille
muodille
muodeille
muodeille
muodeille
Ade
-lla
muodilla
muodilla
muodilla
muodeilla
muodeilla
muodeilla
Abl
-lta
muodilta
muodilta
muodilta
muodeilta
muodeilta
muodeilta
Tra
-ksi
muodikse
muodikse
muodikse
muodeikse
muodeikse
muodeikse
Ess
-na
muotina
muotina
muotina
muoteina
muoteina
muoteina
Abe
-tta
muoditta
muoditta
muoditta
muodeitta
muodeitta
muodeitta
Com
-ne
-
-
-
muoteine
muoteine
muoteine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
muoti |
muoti |
muoti |
muoti |
muoti |
muoti |
Par |
-ta |
muotia |
muoteja |
muotia |
muoteja |
muotia |
muoteja |
Gen |
-n |
muoti |
muotie |
muoti |
muotie |
muoti |
muotie |
Ill |
mihin |
muotii |
muoteihi |
muotii |
muoteihi |
muotii |
muoteihi |
Ine |
-ssa |
muodissa |
muodeissa |
muodissa |
muodeissa |
muodissa |
muodeissa |
Ela |
-sta |
muodista |
muodeista |
muodista |
muodeista |
muodista |
muodeista |
All |
-lle |
muodille |
muodeille |
muodille |
muodeille |
muodille |
muodeille |
Ade |
-lla |
muodilla |
muodeilla |
muodilla |
muodeilla |
muodilla |
muodeilla |
Abl |
-lta |
muodilta |
muodeilta |
muodilta |
muodeilta |
muodilta |
muodeilta |
Tra |
-ksi |
muodikse |
muodeikse |
muodikse |
muodeikse |
muodikse |
muodeikse |
Ess |
-na |
muotina |
muoteina |
muotina |
muoteina |
muotina |
muoteina |
Abe |
-tta |
muoditta |
muodeitta |
muoditta |
muodeitta |
muoditta |
muodeitta |
Com |
-ne |
- |
muoteine |
- |
muoteine |
- |
muoteine |
Singular
Plural
Nom
-
muoti
muoti
muoti
muoti
muoti
muoti
Par
-ta
muotia
muotia
muotia
muoteja
muoteja
muoteja
Gen
-n
muoti
muoti
muoti
muotie
muotie
muotie
Ill
mihin
muotii
muotii
muotii
muoteihi
muoteihi
muoteihi
Ine
-ssa
muodissa
muodissa
muodissa
muodeissa
muodeissa
muodeissa
Ela
-sta
muodista
muodista
muodista
muodeista
muodeista
muodeista
All
-lle
muodille
muodille
muodille
muodeille
muodeille
muodeille
Ade
-lla
muodilla
muodilla
muodilla
muodeilla
muodeilla
muodeilla
Abl
-lta
muodilta
muodilta
muodilta
muodeilta
muodeilta
muodeilta
Tra
-ksi
muodikse
muodikse
muodikse
muodeikse
muodeikse
muodeikse
Ess
-na
muotina
muotina
muotina
muoteina
muoteina
muoteina
Abe
-tta
muoditta
muoditta
muoditta
muodeitta
muodeitta
muodeitta
Com
-ne
-
-
-
muoteine
muoteine
muoteine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net