persoonallisuustestiin |
Noun, Singular Illative |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ tes |
Noun, Singular Nominative |
|
+ tii |
Noun, Plural Instructive |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ tes |
Noun, Singular Nominative |
|
+ tii |
Noun, Singular Genitive |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ tes |
Noun, Singular Nominative |
|
+ tiu |
Noun, Plural Instructive |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ testi |
Noun, Singular Illative |
|
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustestit |
Par |
-ta |
persoonallisuustestiä |
persoonallisuustestejä |
Gen |
-n |
persoonallisuustestin |
persoonallisuustestien |
Ill |
mihin |
persoonallisuustesteihin |
|
Ine |
-ssa |
persoonallisuustestissä |
persoonallisuustesteissä |
Ela |
-sta |
persoonallisuustestistä |
persoonallisuustesteistä |
All |
-lle |
persoonallisuustestille |
persoonallisuustesteille |
Ade |
-lla |
persoonallisuustestillä |
persoonallisuustesteillä |
Abl |
-lta |
persoonallisuustestiltä |
persoonallisuustesteiltä |
Tra |
-ksi |
persoonallisuustestiksi |
persoonallisuustesteiksi |
Ess |
-na |
persoonallisuustestinä |
persoonallisuustesteinä |
Abe |
-tta |
persoonallisuustestittä |
persoonallisuustesteittä |
Com |
-ne |
- |
persoonallisuustesteine |
Ins |
-in |
- |
persoonallisuustestein |
Singular
Plural
Nom
-
persoonallisuustesti
persoonallisuustestit
Par
-ta
persoonallisuustestiä
persoonallisuustestejä
Gen
-n
persoonallisuustestin
persoonallisuustestien
Ill
mihin
persoonallisuustesteihin
Ine
-ssa
persoonallisuustestissä
persoonallisuustesteissä
Ela
-sta
persoonallisuustestistä
persoonallisuustesteistä
All
-lle
persoonallisuustestille
persoonallisuustesteille
Ade
-lla
persoonallisuustestillä
persoonallisuustesteillä
Abl
-lta
persoonallisuustestiltä
persoonallisuustesteiltä
Tra
-ksi
persoonallisuustestiksi
persoonallisuustesteiksi
Ess
-na
persoonallisuustestinä
persoonallisuustesteinä
Abe
-tta
persoonallisuustestittä
persoonallisuustesteittä
Com
-ne
-
persoonallisuustesteine
Ins
-in
-
persoonallisuustestein
| personality test |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
Par |
-ta |
persoonallisuustestiä |
persoonallisuustestejä |
persoonallisuustestiä |
persoonallisuustestejä |
persoonallisuustestiä |
persoonallisuustestejä |
Gen |
-n |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustestie |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustestie |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustestie |
Ill |
mihin |
persoonallisuustestii |
persoonallisuustesteihi |
persoonallisuustestii |
persoonallisuustesteihi |
persoonallisuustestii |
persoonallisuustesteihi |
Ine |
-ssa |
persoonallisuustestissä |
persoonallisuustesteissä |
persoonallisuustestissä |
persoonallisuustesteissä |
persoonallisuustestissä |
persoonallisuustesteissä |
Ela |
-sta |
persoonallisuustestistä |
persoonallisuustesteistä |
persoonallisuustestistä |
persoonallisuustesteistä |
persoonallisuustestistä |
persoonallisuustesteistä |
All |
-lle |
persoonallisuustestille |
persoonallisuustesteille |
persoonallisuustestille |
persoonallisuustesteille |
persoonallisuustestille |
persoonallisuustesteille |
Ade |
-lla |
persoonallisuustestillä |
persoonallisuustesteillä |
persoonallisuustestillä |
persoonallisuustesteillä |
persoonallisuustestillä |
persoonallisuustesteillä |
Abl |
-lta |
persoonallisuustestiltä |
persoonallisuustesteiltä |
persoonallisuustestiltä |
persoonallisuustesteiltä |
persoonallisuustestiltä |
persoonallisuustesteiltä |
Tra |
-ksi |
persoonallisuustestikse |
persoonallisuustesteikse |
persoonallisuustestikse |
persoonallisuustesteikse |
persoonallisuustestikse |
persoonallisuustesteikse |
Ess |
-na |
persoonallisuustestinä |
persoonallisuustesteinä |
persoonallisuustestinä |
persoonallisuustesteinä |
persoonallisuustestinä |
persoonallisuustesteinä |
Abe |
-tta |
persoonallisuustestittä |
persoonallisuustesteittä |
persoonallisuustestittä |
persoonallisuustesteittä |
persoonallisuustestittä |
persoonallisuustesteittä |
Com |
-ne |
- |
persoonallisuustesteine |
- |
persoonallisuustesteine |
- |
persoonallisuustesteine |
Singular
Plural
Nom
-
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
Par
-ta
persoonallisuustestiä
persoonallisuustestiä
persoonallisuustestiä
persoonallisuustestejä
persoonallisuustestejä
persoonallisuustestejä
Gen
-n
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustestie
persoonallisuustestie
persoonallisuustestie
Ill
mihin
persoonallisuustestii
persoonallisuustestii
persoonallisuustestii
persoonallisuustesteihi
persoonallisuustesteihi
persoonallisuustesteihi
Ine
-ssa
persoonallisuustestissä
persoonallisuustestissä
persoonallisuustestissä
persoonallisuustesteissä
persoonallisuustesteissä
persoonallisuustesteissä
Ela
-sta
persoonallisuustestistä
persoonallisuustestistä
persoonallisuustestistä
persoonallisuustesteistä
persoonallisuustesteistä
persoonallisuustesteistä
All
-lle
persoonallisuustestille
persoonallisuustestille
persoonallisuustestille
persoonallisuustesteille
persoonallisuustesteille
persoonallisuustesteille
Ade
-lla
persoonallisuustestillä
persoonallisuustestillä
persoonallisuustestillä
persoonallisuustesteillä
persoonallisuustesteillä
persoonallisuustesteillä
Abl
-lta
persoonallisuustestiltä
persoonallisuustestiltä
persoonallisuustestiltä
persoonallisuustesteiltä
persoonallisuustesteiltä
persoonallisuustesteiltä
Tra
-ksi
persoonallisuustestikse
persoonallisuustestikse
persoonallisuustestikse
persoonallisuustesteikse
persoonallisuustesteikse
persoonallisuustesteikse
Ess
-na
persoonallisuustestinä
persoonallisuustestinä
persoonallisuustestinä
persoonallisuustesteinä
persoonallisuustesteinä
persoonallisuustesteinä
Abe
-tta
persoonallisuustestittä
persoonallisuustestittä
persoonallisuustestittä
persoonallisuustesteittä
persoonallisuustesteittä
persoonallisuustesteittä
Com
-ne
-
-
-
persoonallisuustesteine
persoonallisuustesteine
persoonallisuustesteine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustesti |
Par |
-ta |
persoonallisuustestiä |
persoonallisuustestejä |
persoonallisuustestiä |
persoonallisuustestejä |
persoonallisuustestiä |
persoonallisuustestejä |
Gen |
-n |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustestie |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustestie |
persoonallisuustesti |
persoonallisuustestie |
Ill |
mihin |
persoonallisuustestii |
persoonallisuustesteihi |
persoonallisuustestii |
persoonallisuustesteihi |
persoonallisuustestii |
persoonallisuustesteihi |
Ine |
-ssa |
persoonallisuustestissä |
persoonallisuustesteissä |
persoonallisuustestissä |
persoonallisuustesteissä |
persoonallisuustestissä |
persoonallisuustesteissä |
Ela |
-sta |
persoonallisuustestistä |
persoonallisuustesteistä |
persoonallisuustestistä |
persoonallisuustesteistä |
persoonallisuustestistä |
persoonallisuustesteistä |
All |
-lle |
persoonallisuustestille |
persoonallisuustesteille |
persoonallisuustestille |
persoonallisuustesteille |
persoonallisuustestille |
persoonallisuustesteille |
Ade |
-lla |
persoonallisuustestillä |
persoonallisuustesteillä |
persoonallisuustestillä |
persoonallisuustesteillä |
persoonallisuustestillä |
persoonallisuustesteillä |
Abl |
-lta |
persoonallisuustestiltä |
persoonallisuustesteiltä |
persoonallisuustestiltä |
persoonallisuustesteiltä |
persoonallisuustestiltä |
persoonallisuustesteiltä |
Tra |
-ksi |
persoonallisuustestikse |
persoonallisuustesteikse |
persoonallisuustestikse |
persoonallisuustesteikse |
persoonallisuustestikse |
persoonallisuustesteikse |
Ess |
-na |
persoonallisuustestinä |
persoonallisuustesteinä |
persoonallisuustestinä |
persoonallisuustesteinä |
persoonallisuustestinä |
persoonallisuustesteinä |
Abe |
-tta |
persoonallisuustestittä |
persoonallisuustesteittä |
persoonallisuustestittä |
persoonallisuustesteittä |
persoonallisuustestittä |
persoonallisuustesteittä |
Com |
-ne |
- |
persoonallisuustesteine |
- |
persoonallisuustesteine |
- |
persoonallisuustesteine |
Singular
Plural
Nom
-
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
Par
-ta
persoonallisuustestiä
persoonallisuustestiä
persoonallisuustestiä
persoonallisuustestejä
persoonallisuustestejä
persoonallisuustestejä
Gen
-n
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustesti
persoonallisuustestie
persoonallisuustestie
persoonallisuustestie
Ill
mihin
persoonallisuustestii
persoonallisuustestii
persoonallisuustestii
persoonallisuustesteihi
persoonallisuustesteihi
persoonallisuustesteihi
Ine
-ssa
persoonallisuustestissä
persoonallisuustestissä
persoonallisuustestissä
persoonallisuustesteissä
persoonallisuustesteissä
persoonallisuustesteissä
Ela
-sta
persoonallisuustestistä
persoonallisuustestistä
persoonallisuustestistä
persoonallisuustesteistä
persoonallisuustesteistä
persoonallisuustesteistä
All
-lle
persoonallisuustestille
persoonallisuustestille
persoonallisuustestille
persoonallisuustesteille
persoonallisuustesteille
persoonallisuustesteille
Ade
-lla
persoonallisuustestillä
persoonallisuustestillä
persoonallisuustestillä
persoonallisuustesteillä
persoonallisuustesteillä
persoonallisuustesteillä
Abl
-lta
persoonallisuustestiltä
persoonallisuustestiltä
persoonallisuustestiltä
persoonallisuustesteiltä
persoonallisuustesteiltä
persoonallisuustesteiltä
Tra
-ksi
persoonallisuustestikse
persoonallisuustestikse
persoonallisuustestikse
persoonallisuustesteikse
persoonallisuustesteikse
persoonallisuustesteikse
Ess
-na
persoonallisuustestinä
persoonallisuustestinä
persoonallisuustestinä
persoonallisuustesteinä
persoonallisuustesteinä
persoonallisuustesteinä
Abe
-tta
persoonallisuustestittä
persoonallisuustestittä
persoonallisuustestittä
persoonallisuustesteittä
persoonallisuustesteittä
persoonallisuustesteittä
Com
-ne
-
-
-
persoonallisuustesteine
persoonallisuustesteine
persoonallisuustesteine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
persoonallisuus |
persoonallisuudet |
Par |
-ta |
persoonallisuutta |
persoonallisuuksia |
Gen |
-n |
persoonallisuuden |
persoonallisuuksien |
Ill |
mihin |
persoonallisuuteen |
persoonallisuuksiin |
Ine |
-ssa |
persoonallisuudessa |
persoonallisuuksissa |
Ela |
-sta |
persoonallisuudesta |
persoonallisuuksista |
All |
-lle |
persoonallisuudelle |
persoonallisuuksille |
Ade |
-lla |
persoonallisuudella |
persoonallisuuksilla |
Abl |
-lta |
persoonallisuudelta |
persoonallisuuksilta |
Tra |
-ksi |
persoonallisuudeksi |
persoonallisuuksiksi |
Ess |
-na |
persoonallisuutena |
persoonallisuuksina |
Abe |
-tta |
persoonallisuudetta |
persoonallisuuksitta |
Com |
-ne |
- |
persoonallisuuksine |
Ins |
-in |
- |
persoonallisuuksin |
Singular
Plural
Nom
-
persoonallisuus
persoonallisuudet
Par
-ta
persoonallisuutta
persoonallisuuksia
Gen
-n
persoonallisuuden
persoonallisuuksien
Ill
mihin
persoonallisuuteen
persoonallisuuksiin
Ine
-ssa
persoonallisuudessa
persoonallisuuksissa
Ela
-sta
persoonallisuudesta
persoonallisuuksista
All
-lle
persoonallisuudelle
persoonallisuuksille
Ade
-lla
persoonallisuudella
persoonallisuuksilla
Abl
-lta
persoonallisuudelta
persoonallisuuksilta
Tra
-ksi
persoonallisuudeksi
persoonallisuuksiksi
Ess
-na
persoonallisuutena
persoonallisuuksina
Abe
-tta
persoonallisuudetta
persoonallisuuksitta
Com
-ne
-
persoonallisuuksine
Ins
-in
-
persoonallisuuksin
| personality | persoonallisuus, henkilö, luonne, yksilöllisyys, hahmo |
| person | henkilö, ihminen, henki, persoona, persoonallisuus, olemus |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
Par |
-ta |
persoonallisuutta |
persoonallisuuksia |
persoonallisuutta |
persoonallisuuksia |
persoonallisuutta |
persoonallisuuksia |
Gen |
-n |
persoonallisuute |
persoonallisuuksie |
persoonallisuute |
persoonallisuuksie |
persoonallisuute |
persoonallisuuksie |
Ill |
mihin |
persoonallisuutee |
persoonallisuuksii |
persoonallisuutee |
persoonallisuuksii |
persoonallisuutee |
persoonallisuuksii |
Ine |
-ssa |
persoonallisuudessa |
persoonallisuuksissa |
persoonallisuudessa |
persoonallisuuksissa |
persoonallisuudessa |
persoonallisuuksissa |
Ela |
-sta |
persoonallisuudesta |
persoonallisuuksista |
persoonallisuudesta |
persoonallisuuksista |
persoonallisuudesta |
persoonallisuuksista |
All |
-lle |
persoonallisuudelle |
persoonallisuuksille |
persoonallisuudelle |
persoonallisuuksille |
persoonallisuudelle |
persoonallisuuksille |
Ade |
-lla |
persoonallisuudella |
persoonallisuuksilla |
persoonallisuudella |
persoonallisuuksilla |
persoonallisuudella |
persoonallisuuksilla |
Abl |
-lta |
persoonallisuudelta |
persoonallisuuksilta |
persoonallisuudelta |
persoonallisuuksilta |
persoonallisuudelta |
persoonallisuuksilta |
Tra |
-ksi |
persoonallisuudekse |
persoonallisuuksikse |
persoonallisuudekse |
persoonallisuuksikse |
persoonallisuudekse |
persoonallisuuksikse |
Ess |
-na |
persoonallisuutena |
persoonallisuuksina |
persoonallisuutena |
persoonallisuuksina |
persoonallisuutena |
persoonallisuuksina |
Abe |
-tta |
persoonallisuudetta |
persoonallisuuksitta |
persoonallisuudetta |
persoonallisuuksitta |
persoonallisuudetta |
persoonallisuuksitta |
Com |
-ne |
- |
persoonallisuuksine |
- |
persoonallisuuksine |
- |
persoonallisuuksine |
Singular
Plural
Nom
-
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
Par
-ta
persoonallisuutta
persoonallisuutta
persoonallisuutta
persoonallisuuksia
persoonallisuuksia
persoonallisuuksia
Gen
-n
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuuksie
persoonallisuuksie
persoonallisuuksie
Ill
mihin
persoonallisuutee
persoonallisuutee
persoonallisuutee
persoonallisuuksii
persoonallisuuksii
persoonallisuuksii
Ine
-ssa
persoonallisuudessa
persoonallisuudessa
persoonallisuudessa
persoonallisuuksissa
persoonallisuuksissa
persoonallisuuksissa
Ela
-sta
persoonallisuudesta
persoonallisuudesta
persoonallisuudesta
persoonallisuuksista
persoonallisuuksista
persoonallisuuksista
All
-lle
persoonallisuudelle
persoonallisuudelle
persoonallisuudelle
persoonallisuuksille
persoonallisuuksille
persoonallisuuksille
Ade
-lla
persoonallisuudella
persoonallisuudella
persoonallisuudella
persoonallisuuksilla
persoonallisuuksilla
persoonallisuuksilla
Abl
-lta
persoonallisuudelta
persoonallisuudelta
persoonallisuudelta
persoonallisuuksilta
persoonallisuuksilta
persoonallisuuksilta
Tra
-ksi
persoonallisuudekse
persoonallisuudekse
persoonallisuudekse
persoonallisuuksikse
persoonallisuuksikse
persoonallisuuksikse
Ess
-na
persoonallisuutena
persoonallisuutena
persoonallisuutena
persoonallisuuksina
persoonallisuuksina
persoonallisuuksina
Abe
-tta
persoonallisuudetta
persoonallisuudetta
persoonallisuudetta
persoonallisuuksitta
persoonallisuuksitta
persoonallisuuksitta
Com
-ne
-
-
-
persoonallisuuksine
persoonallisuuksine
persoonallisuuksine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
persoonallisuute |
Par |
-ta |
persoonallisuutta |
persoonallisuuksia |
persoonallisuutta |
persoonallisuuksia |
persoonallisuutta |
persoonallisuuksia |
Gen |
-n |
persoonallisuute |
persoonallisuuksie |
persoonallisuute |
persoonallisuuksie |
persoonallisuute |
persoonallisuuksie |
Ill |
mihin |
persoonallisuutee |
persoonallisuuksii |
persoonallisuutee |
persoonallisuuksii |
persoonallisuutee |
persoonallisuuksii |
Ine |
-ssa |
persoonallisuudessa |
persoonallisuuksissa |
persoonallisuudessa |
persoonallisuuksissa |
persoonallisuudessa |
persoonallisuuksissa |
Ela |
-sta |
persoonallisuudesta |
persoonallisuuksista |
persoonallisuudesta |
persoonallisuuksista |
persoonallisuudesta |
persoonallisuuksista |
All |
-lle |
persoonallisuudelle |
persoonallisuuksille |
persoonallisuudelle |
persoonallisuuksille |
persoonallisuudelle |
persoonallisuuksille |
Ade |
-lla |
persoonallisuudella |
persoonallisuuksilla |
persoonallisuudella |
persoonallisuuksilla |
persoonallisuudella |
persoonallisuuksilla |
Abl |
-lta |
persoonallisuudelta |
persoonallisuuksilta |
persoonallisuudelta |
persoonallisuuksilta |
persoonallisuudelta |
persoonallisuuksilta |
Tra |
-ksi |
persoonallisuudekse |
persoonallisuuksikse |
persoonallisuudekse |
persoonallisuuksikse |
persoonallisuudekse |
persoonallisuuksikse |
Ess |
-na |
persoonallisuutena |
persoonallisuuksina |
persoonallisuutena |
persoonallisuuksina |
persoonallisuutena |
persoonallisuuksina |
Abe |
-tta |
persoonallisuudetta |
persoonallisuuksitta |
persoonallisuudetta |
persoonallisuuksitta |
persoonallisuudetta |
persoonallisuuksitta |
Com |
-ne |
- |
persoonallisuuksine |
- |
persoonallisuuksine |
- |
persoonallisuuksine |
Singular
Plural
Nom
-
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
Par
-ta
persoonallisuutta
persoonallisuutta
persoonallisuutta
persoonallisuuksia
persoonallisuuksia
persoonallisuuksia
Gen
-n
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuute
persoonallisuuksie
persoonallisuuksie
persoonallisuuksie
Ill
mihin
persoonallisuutee
persoonallisuutee
persoonallisuutee
persoonallisuuksii
persoonallisuuksii
persoonallisuuksii
Ine
-ssa
persoonallisuudessa
persoonallisuudessa
persoonallisuudessa
persoonallisuuksissa
persoonallisuuksissa
persoonallisuuksissa
Ela
-sta
persoonallisuudesta
persoonallisuudesta
persoonallisuudesta
persoonallisuuksista
persoonallisuuksista
persoonallisuuksista
All
-lle
persoonallisuudelle
persoonallisuudelle
persoonallisuudelle
persoonallisuuksille
persoonallisuuksille
persoonallisuuksille
Ade
-lla
persoonallisuudella
persoonallisuudella
persoonallisuudella
persoonallisuuksilla
persoonallisuuksilla
persoonallisuuksilla
Abl
-lta
persoonallisuudelta
persoonallisuudelta
persoonallisuudelta
persoonallisuuksilta
persoonallisuuksilta
persoonallisuuksilta
Tra
-ksi
persoonallisuudekse
persoonallisuudekse
persoonallisuudekse
persoonallisuuksikse
persoonallisuuksikse
persoonallisuuksikse
Ess
-na
persoonallisuutena
persoonallisuutena
persoonallisuutena
persoonallisuuksina
persoonallisuuksina
persoonallisuuksina
Abe
-tta
persoonallisuudetta
persoonallisuudetta
persoonallisuudetta
persoonallisuuksitta
persoonallisuuksitta
persoonallisuuksitta
Com
-ne
-
-
-
persoonallisuuksine
persoonallisuuksine
persoonallisuuksine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
tes |
tesit |
Par |
-ta |
tesiä |
tesejä |
Gen |
-n |
tesin |
tesien |
Ill |
mihin |
tesiin |
teseihin |
Ine |
-ssa |
tesissä |
teseissä |
Ela |
-sta |
tesistä |
teseistä |
All |
-lle |
tesille |
teseille |
Ade |
-lla |
tesillä |
teseillä |
Abl |
-lta |
tesiltä |
teseiltä |
Tra |
-ksi |
tesiksi |
teseiksi |
Ess |
-na |
tesinä |
teseinä |
Abe |
-tta |
tesittä |
teseittä |
Com |
-ne |
- |
teseine |
Ins |
-in |
- |
tesein |
Singular
Plural
Nom
-
tes
tesit
Par
-ta
tesiä
tesejä
Gen
-n
tesin
tesien
Ill
mihin
tesiin
teseihin
Ine
-ssa
tesissä
teseissä
Ela
-sta
tesistä
teseistä
All
-lle
tesille
teseille
Ade
-lla
tesillä
teseillä
Abl
-lta
tesiltä
teseiltä
Tra
-ksi
tesiksi
teseiksi
Ess
-na
tesinä
teseinä
Abe
-tta
tesittä
teseittä
Com
-ne
-
teseine
Ins
-in
-
tesein
| tes | |
| na | |
| collective bargaining | |
| collective agreement | |
| of TES |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tesi |
tesi |
tesi |
tesi |
tesi |
tesi |
Par |
-ta |
tesiä |
tesejä |
tesiä |
tesejä |
tesiä |
tesejä |
Gen |
-n |
tesi |
tesie |
tesi |
tesie |
tesi |
tesie |
Ill |
mihin |
tesii |
teseihi |
tesii |
teseihi |
tesii |
teseihi |
Ine |
-ssa |
tesissä |
teseissä |
tesissä |
teseissä |
tesissä |
teseissä |
Ela |
-sta |
tesistä |
teseistä |
tesistä |
teseistä |
tesistä |
teseistä |
All |
-lle |
tesille |
teseille |
tesille |
teseille |
tesille |
teseille |
Ade |
-lla |
tesillä |
teseillä |
tesillä |
teseillä |
tesillä |
teseillä |
Abl |
-lta |
tesiltä |
teseiltä |
tesiltä |
teseiltä |
tesiltä |
teseiltä |
Tra |
-ksi |
tesikse |
teseikse |
tesikse |
teseikse |
tesikse |
teseikse |
Ess |
-na |
tesinä |
teseinä |
tesinä |
teseinä |
tesinä |
teseinä |
Abe |
-tta |
tesittä |
teseittä |
tesittä |
teseittä |
tesittä |
teseittä |
Com |
-ne |
- |
teseine |
- |
teseine |
- |
teseine |
Singular
Plural
Nom
-
tesi
tesi
tesi
tesi
tesi
tesi
Par
-ta
tesiä
tesiä
tesiä
tesejä
tesejä
tesejä
Gen
-n
tesi
tesi
tesi
tesie
tesie
tesie
Ill
mihin
tesii
tesii
tesii
teseihi
teseihi
teseihi
Ine
-ssa
tesissä
tesissä
tesissä
teseissä
teseissä
teseissä
Ela
-sta
tesistä
tesistä
tesistä
teseistä
teseistä
teseistä
All
-lle
tesille
tesille
tesille
teseille
teseille
teseille
Ade
-lla
tesillä
tesillä
tesillä
teseillä
teseillä
teseillä
Abl
-lta
tesiltä
tesiltä
tesiltä
teseiltä
teseiltä
teseiltä
Tra
-ksi
tesikse
tesikse
tesikse
teseikse
teseikse
teseikse
Ess
-na
tesinä
tesinä
tesinä
teseinä
teseinä
teseinä
Abe
-tta
tesittä
tesittä
tesittä
teseittä
teseittä
teseittä
Com
-ne
-
-
-
teseine
teseine
teseine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tesi |
tesi |
tesi |
tesi |
tesi |
tesi |
Par |
-ta |
tesiä |
tesejä |
tesiä |
tesejä |
tesiä |
tesejä |
Gen |
-n |
tesi |
tesie |
tesi |
tesie |
tesi |
tesie |
Ill |
mihin |
tesii |
teseihi |
tesii |
teseihi |
tesii |
teseihi |
Ine |
-ssa |
tesissä |
teseissä |
tesissä |
teseissä |
tesissä |
teseissä |
Ela |
-sta |
tesistä |
teseistä |
tesistä |
teseistä |
tesistä |
teseistä |
All |
-lle |
tesille |
teseille |
tesille |
teseille |
tesille |
teseille |
Ade |
-lla |
tesillä |
teseillä |
tesillä |
teseillä |
tesillä |
teseillä |
Abl |
-lta |
tesiltä |
teseiltä |
tesiltä |
teseiltä |
tesiltä |
teseiltä |
Tra |
-ksi |
tesikse |
teseikse |
tesikse |
teseikse |
tesikse |
teseikse |
Ess |
-na |
tesinä |
teseinä |
tesinä |
teseinä |
tesinä |
teseinä |
Abe |
-tta |
tesittä |
teseittä |
tesittä |
teseittä |
tesittä |
teseittä |
Com |
-ne |
- |
teseine |
- |
teseine |
- |
teseine |
Singular
Plural
Nom
-
tesi
tesi
tesi
tesi
tesi
tesi
Par
-ta
tesiä
tesiä
tesiä
tesejä
tesejä
tesejä
Gen
-n
tesi
tesi
tesi
tesie
tesie
tesie
Ill
mihin
tesii
tesii
tesii
teseihi
teseihi
teseihi
Ine
-ssa
tesissä
tesissä
tesissä
teseissä
teseissä
teseissä
Ela
-sta
tesistä
tesistä
tesistä
teseistä
teseistä
teseistä
All
-lle
tesille
tesille
tesille
teseille
teseille
teseille
Ade
-lla
tesillä
tesillä
tesillä
teseillä
teseillä
teseillä
Abl
-lta
tesiltä
tesiltä
tesiltä
teseiltä
teseiltä
teseiltä
Tra
-ksi
tesikse
tesikse
tesikse
teseikse
teseikse
teseikse
Ess
-na
tesinä
tesinä
tesinä
teseinä
teseinä
teseinä
Abe
-tta
tesittä
tesittä
tesittä
teseittä
teseittä
teseittä
Com
-ne
-
-
-
teseine
teseine
teseine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
tii |
tiit |
Par |
-ta |
tiitä |
tiitä |
Gen |
-n |
tiin |
tiitten / tiiden |
Ill |
mihin |
tiihin |
tiihin |
Ine |
-ssa |
tiissä |
tiissä |
Ela |
-sta |
tiistä |
tiistä |
All |
-lle |
tiille |
tiille |
Ade |
-lla |
tiillä |
tiillä |
Abl |
-lta |
tiiltä |
tiiltä |
Tra |
-ksi |
tiiksi |
tiiksi |
Ess |
-na |
tiinä |
tiinä |
Abe |
-tta |
tiittä |
tiittä |
Com |
-ne |
- |
tiine |
Ins |
-in |
- |
tiin |
Singular
Plural
Nom
-
tii
tiit
Par
-ta
tiitä
tiitä
Gen
-n
tiin
tiitten / tiiden
Ill
mihin
tiihin
tiihin
Ine
-ssa
tiissä
tiissä
Ela
-sta
tiistä
tiistä
All
-lle
tiille
tiille
Ade
-lla
tiillä
tiillä
Abl
-lta
tiiltä
tiiltä
Tra
-ksi
tiiksi
tiiksi
Ess
-na
tiinä
tiinä
Abe
-tta
tiittä
tiittä
Com
-ne
-
tiine
Ins
-in
-
tiin
| tee | tii, tiiauspaikka |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
Par |
-ta |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
Gen |
-n |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
Ill |
mihin |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
Ine |
-ssa |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
Ela |
-sta |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
All |
-lle |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
Ade |
-lla |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
Abl |
-lta |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
Tra |
-ksi |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
Ess |
-na |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
Abe |
-tta |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
Com |
-ne |
- |
tiine |
- |
tiine |
- |
tiine |
Singular
Plural
Nom
-
tii
tii
tii
tii
tii
tii
Par
-ta
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
Gen
-n
tii
tii
tii
tiitte
tiitte
tiitte
Ill
mihin
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
Ine
-ssa
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
Ela
-sta
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
All
-lle
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
Ade
-lla
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
Abl
-lta
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
Tra
-ksi
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
Ess
-na
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
Abe
-tta
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
Com
-ne
-
-
-
tiine
tiine
tiine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
Par |
-ta |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
Gen |
-n |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
Ill |
mihin |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
Ine |
-ssa |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
Ela |
-sta |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
All |
-lle |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
Ade |
-lla |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
Abl |
-lta |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
Tra |
-ksi |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
Ess |
-na |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
Abe |
-tta |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
Com |
-ne |
- |
tiine |
- |
tiine |
- |
tiine |
Singular
Plural
Nom
-
tii
tii
tii
tii
tii
tii
Par
-ta
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
Gen
-n
tii
tii
tii
tiitte
tiitte
tiitte
Ill
mihin
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
Ine
-ssa
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
Ela
-sta
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
All
-lle
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
Ade
-lla
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
Abl
-lta
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
Tra
-ksi
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
Ess
-na
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
Abe
-tta
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
Com
-ne
-
-
-
tiine
tiine
tiine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
tiu |
tiut |
Par |
-ta |
tiuta |
tiuita / tiita |
Gen |
-n |
tiun |
tiuitten / tiuiden / tiitten / tiiden |
Ill |
mihin |
tiuhun |
tiuihin / tiihin |
Ine |
-ssa |
tiussa |
tiuissa / tiissa |
Ela |
-sta |
tiusta |
tiuista / tiista |
All |
-lle |
tiulle |
tiuille / tiille |
Ade |
-lla |
tiulla |
tiuilla / tiilla |
Abl |
-lta |
tiulta |
tiuilta / tiilta |
Tra |
-ksi |
tiuksi |
tiuiksi / tiiksi |
Ess |
-na |
tiuna |
tiuina / tiina |
Abe |
-tta |
tiutta |
tiuitta / tiitta |
Com |
-ne |
- |
tiuine / tiine |
Ins |
-in |
- |
tiuin / tiin |
Singular
Plural
Nom
-
tiu
tiut
Par
-ta
tiuta
tiuita / tiita
Gen
-n
tiun
tiuitten / tiuiden / tiitten / tiiden
Ill
mihin
tiuhun
tiuihin / tiihin
Ine
-ssa
tiussa
tiuissa / tiissa
Ela
-sta
tiusta
tiuista / tiista
All
-lle
tiulle
tiuille / tiille
Ade
-lla
tiulla
tiuilla / tiilla
Abl
-lta
tiulta
tiuilta / tiilta
Tra
-ksi
tiuksi
tiuiksi / tiiksi
Ess
-na
tiuna
tiuina / tiina
Abe
-tta
tiutta
tiuitta / tiitta
Com
-ne
-
tiuine / tiine
Ins
-in
-
tiuin / tiin
| score | pisteet, tilanne, tulokset, partituuri, piste, tiu |
| tiu |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
Par |
-ta |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
Gen |
-n |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
Ill |
mihin |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
Ine |
-ssa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
Ela |
-sta |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
All |
-lle |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
Ade |
-lla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
Abl |
-lta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
Tra |
-ksi |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuiks |
Ess |
-na |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
Abe |
-tta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
Com |
-ne |
- |
tiuine |
- |
tiuine |
- |
tiuin |
Singular
Plural
Nom
-
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
Par
-ta
tiuta
tiuta
tiuta
tiuita
tiuita
tiuita
Gen
-n
tiu
tiu
tiu
tiuitte
tiuitte
tiuitte
Ill
mihin
tiuhu
tiuhu
tiuhu
tiuihi
tiuihi
tiuihi
Ine
-ssa
tiussa
tiussa
tiussa
tiuissa
tiuissa
tiuissa
Ela
-sta
tiusta
tiusta
tiusta
tiuista
tiuista
tiuista
All
-lle
tiulle
tiulle
tiulle
tiuille
tiuille
tiuille
Ade
-lla
tiulla
tiulla
tiulla
tiuilla
tiuilla
tiuilla
Abl
-lta
tiulta
tiulta
tiulta
tiuilta
tiuilta
tiuilta
Tra
-ksi
tiukse
tiukse
tiukse
tiuikse
tiuikse
tiuiks
Ess
-na
tiuna
tiuna
tiuna
tiuina
tiuina
tiuina
Abe
-tta
tiutta
tiutta
tiutta
tiuitta
tiuitta
tiuitta
Com
-ne
-
-
-
tiuine
tiuine
tiuin
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
Par |
-ta |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
Gen |
-n |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
Ill |
mihin |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
Ine |
-ssa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
Ela |
-sta |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
All |
-lle |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
Ade |
-lla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
Abl |
-lta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
Tra |
-ksi |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuiks |
Ess |
-na |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
Abe |
-tta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
Com |
-ne |
- |
tiuine |
- |
tiuine |
- |
tiuin |
Singular
Plural
Nom
-
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
Par
-ta
tiuta
tiuta
tiuta
tiuita
tiuita
tiuita
Gen
-n
tiu
tiu
tiu
tiuitte
tiuitte
tiuitte
Ill
mihin
tiuhu
tiuhu
tiuhu
tiuihi
tiuihi
tiuihi
Ine
-ssa
tiussa
tiussa
tiussa
tiuissa
tiuissa
tiuissa
Ela
-sta
tiusta
tiusta
tiusta
tiuista
tiuista
tiuista
All
-lle
tiulle
tiulle
tiulle
tiuille
tiuille
tiuille
Ade
-lla
tiulla
tiulla
tiulla
tiuilla
tiuilla
tiuilla
Abl
-lta
tiulta
tiulta
tiulta
tiuilta
tiuilta
tiuilta
Tra
-ksi
tiukse
tiukse
tiukse
tiuikse
tiuikse
tiuiks
Ess
-na
tiuna
tiuna
tiuna
tiuina
tiuina
tiuina
Abe
-tta
tiutta
tiutta
tiutta
tiuitta
tiuitta
tiuitta
Com
-ne
-
-
-
tiuine
tiuine
tiuin
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
testi |
testit |
Par |
-ta |
testiä |
testejä |
Gen |
-n |
testin |
testien |
Ill |
mihin |
testiin |
testeihin |
Ine |
-ssa |
testissä |
testeissä |
Ela |
-sta |
testistä |
testeistä |
All |
-lle |
testille |
testeille |
Ade |
-lla |
testillä |
testeillä |
Abl |
-lta |
testiltä |
testeiltä |
Tra |
-ksi |
testiksi |
testeiksi |
Ess |
-na |
testinä |
testeinä |
Abe |
-tta |
testittä |
testeittä |
Com |
-ne |
- |
testeine |
Ins |
-in |
- |
testein |
Singular
Plural
Nom
-
testi
testit
Par
-ta
testiä
testejä
Gen
-n
testin
testien
Ill
mihin
testiin
testeihin
Ine
-ssa
testissä
testeissä
Ela
-sta
testistä
testeistä
All
-lle
testille
testeille
Ade
-lla
testillä
testeillä
Abl
-lta
testiltä
testeiltä
Tra
-ksi
testiksi
testeiksi
Ess
-na
testinä
testeinä
Abe
-tta
testittä
testeittä
Com
-ne
-
testeine
Ins
-in
-
testein
| test | testi, koe, koetinkivi, koetus, mittapuu, kuulustelu |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
testi |
testi |
testi |
testi |
testi |
testi |
Par |
-ta |
testiä |
testejä |
testiä |
testejä |
testiä |
testejä |
Gen |
-n |
testi |
testie |
testi |
testie |
testi |
testie |
Ill |
mihin |
testii |
testeihi |
testii |
testeihi |
testii |
testeihi |
Ine |
-ssa |
testissä |
testeissä |
testissä |
testeissä |
testissä |
testeissä |
Ela |
-sta |
testistä |
testeistä |
testistä |
testeistä |
testistä |
testeistä |
All |
-lle |
testille |
testeille |
testille |
testeille |
testille |
testeille |
Ade |
-lla |
testillä |
testeillä |
testillä |
testeillä |
testillä |
testeillä |
Abl |
-lta |
testiltä |
testeiltä |
testiltä |
testeiltä |
testiltä |
testeiltä |
Tra |
-ksi |
testikse |
testeikse |
testikse |
testeikse |
testikse |
testeikse |
Ess |
-na |
testinä |
testeinä |
testinä |
testeinä |
testinä |
testeinä |
Abe |
-tta |
testittä |
testeittä |
testittä |
testeittä |
testittä |
testeittä |
Com |
-ne |
- |
testeine |
- |
testeine |
- |
testeine |
Singular
Plural
Nom
-
testi
testi
testi
testi
testi
testi
Par
-ta
testiä
testiä
testiä
testejä
testejä
testejä
Gen
-n
testi
testi
testi
testie
testie
testie
Ill
mihin
testii
testii
testii
testeihi
testeihi
testeihi
Ine
-ssa
testissä
testissä
testissä
testeissä
testeissä
testeissä
Ela
-sta
testistä
testistä
testistä
testeistä
testeistä
testeistä
All
-lle
testille
testille
testille
testeille
testeille
testeille
Ade
-lla
testillä
testillä
testillä
testeillä
testeillä
testeillä
Abl
-lta
testiltä
testiltä
testiltä
testeiltä
testeiltä
testeiltä
Tra
-ksi
testikse
testikse
testikse
testeikse
testeikse
testeikse
Ess
-na
testinä
testinä
testinä
testeinä
testeinä
testeinä
Abe
-tta
testittä
testittä
testittä
testeittä
testeittä
testeittä
Com
-ne
-
-
-
testeine
testeine
testeine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
testi |
testi |
testi |
testi |
testi |
testi |
Par |
-ta |
testiä |
testejä |
testiä |
testejä |
testiä |
testejä |
Gen |
-n |
testi |
testie |
testi |
testie |
testi |
testie |
Ill |
mihin |
testii |
testeihi |
testii |
testeihi |
testii |
testeihi |
Ine |
-ssa |
testissä |
testeissä |
testissä |
testeissä |
testissä |
testeissä |
Ela |
-sta |
testistä |
testeistä |
testistä |
testeistä |
testistä |
testeistä |
All |
-lle |
testille |
testeille |
testille |
testeille |
testille |
testeille |
Ade |
-lla |
testillä |
testeillä |
testillä |
testeillä |
testillä |
testeillä |
Abl |
-lta |
testiltä |
testeiltä |
testiltä |
testeiltä |
testiltä |
testeiltä |
Tra |
-ksi |
testikse |
testeikse |
testikse |
testeikse |
testikse |
testeikse |
Ess |
-na |
testinä |
testeinä |
testinä |
testeinä |
testinä |
testeinä |
Abe |
-tta |
testittä |
testeittä |
testittä |
testeittä |
testittä |
testeittä |
Com |
-ne |
- |
testeine |
- |
testeine |
- |
testeine |
Singular
Plural
Nom
-
testi
testi
testi
testi
testi
testi
Par
-ta
testiä
testiä
testiä
testejä
testejä
testejä
Gen
-n
testi
testi
testi
testie
testie
testie
Ill
mihin
testii
testii
testii
testeihi
testeihi
testeihi
Ine
-ssa
testissä
testissä
testissä
testeissä
testeissä
testeissä
Ela
-sta
testistä
testistä
testistä
testeistä
testeistä
testeistä
All
-lle
testille
testille
testille
testeille
testeille
testeille
Ade
-lla
testillä
testillä
testillä
testeillä
testeillä
testeillä
Abl
-lta
testiltä
testiltä
testiltä
testeiltä
testeiltä
testeiltä
Tra
-ksi
testikse
testikse
testikse
testeikse
testeikse
testeikse
Ess
-na
testinä
testinä
testinä
testeinä
testeinä
testeinä
Abe
-tta
testittä
testittä
testittä
testeittä
testeittä
testeittä
Com
-ne
-
-
-
testeine
testeine
testeine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net