nimenväärennys |
Noun, Singular Nominative |
|
Noun, Singular Genitive |
||
Noun, Singular Nominative |
||
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
nimenväärennykset |
|
Par |
-ta |
nimenväärennystä |
nimenväärennyksiä |
Gen |
-n |
nimenväärennyksen |
nimenväärennyksien / nimenväärennysten |
Ill |
mihin |
nimenväärennykseen |
nimenväärennyksiin |
Ine |
-ssa |
nimenväärennyksessä |
nimenväärennyksissä |
Ela |
-sta |
nimenväärennyksestä |
nimenväärennyksistä |
All |
-lle |
nimenväärennykselle |
nimenväärennyksille |
Ade |
-lla |
nimenväärennyksellä |
nimenväärennyksillä |
Abl |
-lta |
nimenväärennykseltä |
nimenväärennyksiltä |
Tra |
-ksi |
nimenväärennykseksi |
nimenväärennyksiksi |
Ess |
-na |
nimenväärennyksenä |
nimenväärennyksinä |
Abe |
-tta |
nimenväärennyksettä |
nimenväärennyksittä |
Com |
-ne |
- |
nimenväärennyksine |
Ins |
-in |
- |
nimenväärennyksin |
Singular
Plural
Nom
-
nimenväärennykset
Par
-ta
nimenväärennystä
nimenväärennyksiä
Gen
-n
nimenväärennyksen
nimenväärennyksien / nimenväärennysten
Ill
mihin
nimenväärennykseen
nimenväärennyksiin
Ine
-ssa
nimenväärennyksessä
nimenväärennyksissä
Ela
-sta
nimenväärennyksestä
nimenväärennyksistä
All
-lle
nimenväärennykselle
nimenväärennyksille
Ade
-lla
nimenväärennyksellä
nimenväärennyksillä
Abl
-lta
nimenväärennykseltä
nimenväärennyksiltä
Tra
-ksi
nimenväärennykseksi
nimenväärennyksiksi
Ess
-na
nimenväärennyksenä
nimenväärennyksinä
Abe
-tta
nimenväärennyksettä
nimenväärennyksittä
Com
-ne
-
nimenväärennyksine
Ins
-in
-
nimenväärennyksin
| expiration | |
| nimenväärennys |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
Par |
-ta |
nimenväärennystä |
nimenväärennyksiä |
nimenväärennystä |
nimenväärennyksiä |
nimenväärennystä |
nimenväärennyksiä |
Gen |
-n |
nimenväärennykse |
nimenväärennyksie |
nimenväärennykse |
nimenväärennyksie |
nimenväärennykse |
nimenväärennyksie |
Ill |
mihin |
nimenväärennyksee |
nimenväärennyksii |
nimenväärennyksee |
nimenväärennyksii |
nimenväärennyksee |
nimenväärennyksii |
Ine |
-ssa |
nimenväärennyksessä |
nimenväärennyksissä |
nimenväärennyksessä |
nimenväärennyksissä |
nimenväärennyksessä |
nimenväärennyksissä |
Ela |
-sta |
nimenväärennyksestä |
nimenväärennyksistä |
nimenväärennyksestä |
nimenväärennyksistä |
nimenväärennyksestä |
nimenväärennyksistä |
All |
-lle |
nimenväärennykselle |
nimenväärennyksille |
nimenväärennykselle |
nimenväärennyksille |
nimenväärennykselle |
nimenväärennyksille |
Ade |
-lla |
nimenväärennyksellä |
nimenväärennyksillä |
nimenväärennyksellä |
nimenväärennyksillä |
nimenväärennyksellä |
nimenväärennyksillä |
Abl |
-lta |
nimenväärennykseltä |
nimenväärennyksiltä |
nimenväärennykseltä |
nimenväärennyksiltä |
nimenväärennykseltä |
nimenväärennyksiltä |
Tra |
-ksi |
nimenväärennyksekse |
nimenväärennyksikse |
nimenväärennyksekse |
nimenväärennyksikse |
nimenväärennyksekse |
nimenväärennyksikse |
Ess |
-na |
nimenväärennyksenä |
nimenväärennyksinä |
nimenväärennyksenä |
nimenväärennyksinä |
nimenväärennyksenä |
nimenväärennyksinä |
Abe |
-tta |
nimenväärennyksettä |
nimenväärennyksittä |
nimenväärennyksettä |
nimenväärennyksittä |
nimenväärennyksettä |
nimenväärennyksittä |
Com |
-ne |
- |
nimenväärennyksine |
- |
nimenväärennyksine |
- |
nimenväärennyksine |
Singular
Plural
Nom
-
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
Par
-ta
nimenväärennystä
nimenväärennystä
nimenväärennystä
nimenväärennyksiä
nimenväärennyksiä
nimenväärennyksiä
Gen
-n
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennyksie
nimenväärennyksie
nimenväärennyksie
Ill
mihin
nimenväärennyksee
nimenväärennyksee
nimenväärennyksee
nimenväärennyksii
nimenväärennyksii
nimenväärennyksii
Ine
-ssa
nimenväärennyksessä
nimenväärennyksessä
nimenväärennyksessä
nimenväärennyksissä
nimenväärennyksissä
nimenväärennyksissä
Ela
-sta
nimenväärennyksestä
nimenväärennyksestä
nimenväärennyksestä
nimenväärennyksistä
nimenväärennyksistä
nimenväärennyksistä
All
-lle
nimenväärennykselle
nimenväärennykselle
nimenväärennykselle
nimenväärennyksille
nimenväärennyksille
nimenväärennyksille
Ade
-lla
nimenväärennyksellä
nimenväärennyksellä
nimenväärennyksellä
nimenväärennyksillä
nimenväärennyksillä
nimenväärennyksillä
Abl
-lta
nimenväärennykseltä
nimenväärennykseltä
nimenväärennykseltä
nimenväärennyksiltä
nimenväärennyksiltä
nimenväärennyksiltä
Tra
-ksi
nimenväärennyksekse
nimenväärennyksekse
nimenväärennyksekse
nimenväärennyksikse
nimenväärennyksikse
nimenväärennyksikse
Ess
-na
nimenväärennyksenä
nimenväärennyksenä
nimenväärennyksenä
nimenväärennyksinä
nimenväärennyksinä
nimenväärennyksinä
Abe
-tta
nimenväärennyksettä
nimenväärennyksettä
nimenväärennyksettä
nimenväärennyksittä
nimenväärennyksittä
nimenväärennyksittä
Com
-ne
-
-
-
nimenväärennyksine
nimenväärennyksine
nimenväärennyksine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
nimenväärennykse |
Par |
-ta |
nimenväärennystä |
nimenväärennyksiä |
nimenväärennystä |
nimenväärennyksiä |
nimenväärennystä |
nimenväärennyksiä |
Gen |
-n |
nimenväärennykse |
nimenväärennyksie |
nimenväärennykse |
nimenväärennyksie |
nimenväärennykse |
nimenväärennyksie |
Ill |
mihin |
nimenväärennyksee |
nimenväärennyksii |
nimenväärennyksee |
nimenväärennyksii |
nimenväärennyksee |
nimenväärennyksii |
Ine |
-ssa |
nimenväärennyksessä |
nimenväärennyksissä |
nimenväärennyksessä |
nimenväärennyksissä |
nimenväärennyksessä |
nimenväärennyksissä |
Ela |
-sta |
nimenväärennyksestä |
nimenväärennyksistä |
nimenväärennyksestä |
nimenväärennyksistä |
nimenväärennyksestä |
nimenväärennyksistä |
All |
-lle |
nimenväärennykselle |
nimenväärennyksille |
nimenväärennykselle |
nimenväärennyksille |
nimenväärennykselle |
nimenväärennyksille |
Ade |
-lla |
nimenväärennyksellä |
nimenväärennyksillä |
nimenväärennyksellä |
nimenväärennyksillä |
nimenväärennyksellä |
nimenväärennyksillä |
Abl |
-lta |
nimenväärennykseltä |
nimenväärennyksiltä |
nimenväärennykseltä |
nimenväärennyksiltä |
nimenväärennykseltä |
nimenväärennyksiltä |
Tra |
-ksi |
nimenväärennyksekse |
nimenväärennyksikse |
nimenväärennyksekse |
nimenväärennyksikse |
nimenväärennyksekse |
nimenväärennyksikse |
Ess |
-na |
nimenväärennyksenä |
nimenväärennyksinä |
nimenväärennyksenä |
nimenväärennyksinä |
nimenväärennyksenä |
nimenväärennyksinä |
Abe |
-tta |
nimenväärennyksettä |
nimenväärennyksittä |
nimenväärennyksettä |
nimenväärennyksittä |
nimenväärennyksettä |
nimenväärennyksittä |
Com |
-ne |
- |
nimenväärennyksine |
- |
nimenväärennyksine |
- |
nimenväärennyksine |
Singular
Plural
Nom
-
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
Par
-ta
nimenväärennystä
nimenväärennystä
nimenväärennystä
nimenväärennyksiä
nimenväärennyksiä
nimenväärennyksiä
Gen
-n
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennykse
nimenväärennyksie
nimenväärennyksie
nimenväärennyksie
Ill
mihin
nimenväärennyksee
nimenväärennyksee
nimenväärennyksee
nimenväärennyksii
nimenväärennyksii
nimenväärennyksii
Ine
-ssa
nimenväärennyksessä
nimenväärennyksessä
nimenväärennyksessä
nimenväärennyksissä
nimenväärennyksissä
nimenväärennyksissä
Ela
-sta
nimenväärennyksestä
nimenväärennyksestä
nimenväärennyksestä
nimenväärennyksistä
nimenväärennyksistä
nimenväärennyksistä
All
-lle
nimenväärennykselle
nimenväärennykselle
nimenväärennykselle
nimenväärennyksille
nimenväärennyksille
nimenväärennyksille
Ade
-lla
nimenväärennyksellä
nimenväärennyksellä
nimenväärennyksellä
nimenväärennyksillä
nimenväärennyksillä
nimenväärennyksillä
Abl
-lta
nimenväärennykseltä
nimenväärennykseltä
nimenväärennykseltä
nimenväärennyksiltä
nimenväärennyksiltä
nimenväärennyksiltä
Tra
-ksi
nimenväärennyksekse
nimenväärennyksekse
nimenväärennyksekse
nimenväärennyksikse
nimenväärennyksikse
nimenväärennyksikse
Ess
-na
nimenväärennyksenä
nimenväärennyksenä
nimenväärennyksenä
nimenväärennyksinä
nimenväärennyksinä
nimenväärennyksinä
Abe
-tta
nimenväärennyksettä
nimenväärennyksettä
nimenväärennyksettä
nimenväärennyksittä
nimenväärennyksittä
nimenväärennyksittä
Com
-ne
-
-
-
nimenväärennyksine
nimenväärennyksine
nimenväärennyksine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
nimi |
nimet |
Par |
-ta |
nimeä |
nimiä |
Gen |
-n |
nimen |
nimien |
Ill |
mihin |
nimeen |
nimiin |
Ine |
-ssa |
nimessä |
nimissä |
Ela |
-sta |
nimestä |
nimistä |
All |
-lle |
nimelle |
nimille |
Ade |
-lla |
nimellä |
nimillä |
Abl |
-lta |
nimeltä |
nimiltä |
Tra |
-ksi |
nimeksi |
nimiksi |
Ess |
-na |
nimenä |
niminä |
Abe |
-tta |
nimettä |
nimittä |
Com |
-ne |
- |
nimine |
Ins |
-in |
- |
nimin |
Singular
Plural
Nom
-
nimi
nimet
Par
-ta
nimeä
nimiä
Gen
-n
nimen
nimien
Ill
mihin
nimeen
nimiin
Ine
-ssa
nimessä
nimissä
Ela
-sta
nimestä
nimistä
All
-lle
nimelle
nimille
Ade
-lla
nimellä
nimillä
Abl
-lta
nimeltä
nimiltä
Tra
-ksi
nimeksi
nimiksi
Ess
-na
nimenä
niminä
Abe
-tta
nimettä
nimittä
Com
-ne
-
nimine
Ins
-in
-
nimin
| name | nimi, maine |
| title | otsikko, nimi, nimike, titteli, omistusoikeus, arvonimi |
| designation | nimitys, nimi, titteli, virkaan nimittäminen |
| denomination | nimellisarvo, nimi, nimitys, arvo, uskonlahko, kategoria |
| appellation | nimitys, nimi |
| masthead | mastonhuippu, nimi, julkaisija, tiedot ilmoitushinnoista |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
nime |
nime |
nime |
nime |
nime |
nime |
Par |
-ta |
nimeä |
nimiä |
nimeä |
nimiä |
nimeä |
nimiä |
Gen |
-n |
nime |
nimie |
nime |
nimie |
nime |
nimie |
Ill |
mihin |
nimee |
nimii |
nimee |
nimii |
nimee |
nimii |
Ine |
-ssa |
nimessä |
nimissä |
nimessä |
nimissä |
nimessä |
nimissä |
Ela |
-sta |
nimestä |
nimistä |
nimestä |
nimistä |
nimestä |
nimistä |
All |
-lle |
nimelle |
nimille |
nimelle |
nimille |
nimelle |
nimille |
Ade |
-lla |
nimellä |
nimillä |
nimellä |
nimillä |
nimellä |
nimillä |
Abl |
-lta |
nimeltä |
nimiltä |
nimeltä |
nimiltä |
nimeltä |
nimiltä |
Tra |
-ksi |
nimekse |
nimikse |
nimekse |
nimikse |
nimekse |
nimikse |
Ess |
-na |
nimenä |
niminä |
nimenä |
niminä |
nimenä |
niminä |
Abe |
-tta |
nimettä |
nimittä |
nimettä |
nimittä |
nimettä |
nimittä |
Com |
-ne |
- |
nimine |
- |
nimine |
- |
nimine |
Singular
Plural
Nom
-
nime
nime
nime
nime
nime
nime
Par
-ta
nimeä
nimeä
nimeä
nimiä
nimiä
nimiä
Gen
-n
nime
nime
nime
nimie
nimie
nimie
Ill
mihin
nimee
nimee
nimee
nimii
nimii
nimii
Ine
-ssa
nimessä
nimessä
nimessä
nimissä
nimissä
nimissä
Ela
-sta
nimestä
nimestä
nimestä
nimistä
nimistä
nimistä
All
-lle
nimelle
nimelle
nimelle
nimille
nimille
nimille
Ade
-lla
nimellä
nimellä
nimellä
nimillä
nimillä
nimillä
Abl
-lta
nimeltä
nimeltä
nimeltä
nimiltä
nimiltä
nimiltä
Tra
-ksi
nimekse
nimekse
nimekse
nimikse
nimikse
nimikse
Ess
-na
nimenä
nimenä
nimenä
niminä
niminä
niminä
Abe
-tta
nimettä
nimettä
nimettä
nimittä
nimittä
nimittä
Com
-ne
-
-
-
nimine
nimine
nimine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
nime |
nime |
nime |
nime |
nime |
nime |
Par |
-ta |
nimeä |
nimiä |
nimeä |
nimiä |
nimeä |
nimiä |
Gen |
-n |
nime |
nimie |
nime |
nimie |
nime |
nimie |
Ill |
mihin |
nimee |
nimii |
nimee |
nimii |
nimee |
nimii |
Ine |
-ssa |
nimessä |
nimissä |
nimessä |
nimissä |
nimessä |
nimissä |
Ela |
-sta |
nimestä |
nimistä |
nimestä |
nimistä |
nimestä |
nimistä |
All |
-lle |
nimelle |
nimille |
nimelle |
nimille |
nimelle |
nimille |
Ade |
-lla |
nimellä |
nimillä |
nimellä |
nimillä |
nimellä |
nimillä |
Abl |
-lta |
nimeltä |
nimiltä |
nimeltä |
nimiltä |
nimeltä |
nimiltä |
Tra |
-ksi |
nimekse |
nimikse |
nimekse |
nimikse |
nimekse |
nimikse |
Ess |
-na |
nimenä |
niminä |
nimenä |
niminä |
nimenä |
niminä |
Abe |
-tta |
nimettä |
nimittä |
nimettä |
nimittä |
nimettä |
nimittä |
Com |
-ne |
- |
nimine |
- |
nimine |
- |
nimine |
Singular
Plural
Nom
-
nime
nime
nime
nime
nime
nime
Par
-ta
nimeä
nimeä
nimeä
nimiä
nimiä
nimiä
Gen
-n
nime
nime
nime
nimie
nimie
nimie
Ill
mihin
nimee
nimee
nimee
nimii
nimii
nimii
Ine
-ssa
nimessä
nimessä
nimessä
nimissä
nimissä
nimissä
Ela
-sta
nimestä
nimestä
nimestä
nimistä
nimistä
nimistä
All
-lle
nimelle
nimelle
nimelle
nimille
nimille
nimille
Ade
-lla
nimellä
nimellä
nimellä
nimillä
nimillä
nimillä
Abl
-lta
nimeltä
nimeltä
nimeltä
nimiltä
nimiltä
nimiltä
Tra
-ksi
nimekse
nimekse
nimekse
nimikse
nimikse
nimikse
Ess
-na
nimenä
nimenä
nimenä
niminä
niminä
niminä
Abe
-tta
nimettä
nimettä
nimettä
nimittä
nimittä
nimittä
Com
-ne
-
-
-
nimine
nimine
nimine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
väärennys |
väärennykset |
Par |
-ta |
väärennystä |
väärennyksiä |
Gen |
-n |
väärennyksen |
väärennyksien / väärennysten |
Ill |
mihin |
väärennykseen |
väärennyksiin |
Ine |
-ssa |
väärennyksessä |
väärennyksissä |
Ela |
-sta |
väärennyksestä |
väärennyksistä |
All |
-lle |
väärennykselle |
väärennyksille |
Ade |
-lla |
väärennyksellä |
väärennyksillä |
Abl |
-lta |
väärennykseltä |
väärennyksiltä |
Tra |
-ksi |
väärennykseksi |
väärennyksiksi |
Ess |
-na |
väärennyksenä |
väärennyksinä |
Abe |
-tta |
väärennyksettä |
väärennyksittä |
Com |
-ne |
- |
väärennyksine |
Ins |
-in |
- |
väärennyksin |
Singular
Plural
Nom
-
väärennys
väärennykset
Par
-ta
väärennystä
väärennyksiä
Gen
-n
väärennyksen
väärennyksien / väärennysten
Ill
mihin
väärennykseen
väärennyksiin
Ine
-ssa
väärennyksessä
väärennyksissä
Ela
-sta
väärennyksestä
väärennyksistä
All
-lle
väärennykselle
väärennyksille
Ade
-lla
väärennyksellä
väärennyksillä
Abl
-lta
väärennykseltä
väärennyksiltä
Tra
-ksi
väärennykseksi
väärennyksiksi
Ess
-na
väärennyksenä
väärennyksinä
Abe
-tta
väärennyksettä
väärennyksittä
Com
-ne
-
väärennyksine
Ins
-in
-
väärennyksin
| forgery | väärentäminen, väärennys, väärennös |
| falsification | väärennys, vääristely |
| adulteration | väärennys, huonontaminen |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
Par |
-ta |
väärennystä |
väärennyksiä |
väärennystä |
väärennyksiä |
väärennystä |
väärennyksiä |
Gen |
-n |
väärennykse |
väärennyksie |
väärennykse |
väärennyksie |
väärennykse |
väärennyksie |
Ill |
mihin |
väärennyksee |
väärennyksii |
väärennyksee |
väärennyksii |
väärennyksee |
väärennyksii |
Ine |
-ssa |
väärennyksessä |
väärennyksissä |
väärennyksessä |
väärennyksissä |
väärennyksessä |
väärennyksissä |
Ela |
-sta |
väärennyksestä |
väärennyksistä |
väärennyksestä |
väärennyksistä |
väärennyksestä |
väärennyksistä |
All |
-lle |
väärennykselle |
väärennyksille |
väärennykselle |
väärennyksille |
väärennykselle |
väärennyksille |
Ade |
-lla |
väärennyksellä |
väärennyksillä |
väärennyksellä |
väärennyksillä |
väärennyksellä |
väärennyksillä |
Abl |
-lta |
väärennykseltä |
väärennyksiltä |
väärennykseltä |
väärennyksiltä |
väärennykseltä |
väärennyksiltä |
Tra |
-ksi |
väärennyksekse |
väärennyksikse |
väärennyksekse |
väärennyksikse |
väärennyksekse |
väärennyksikse |
Ess |
-na |
väärennyksenä |
väärennyksinä |
väärennyksenä |
väärennyksinä |
väärennyksenä |
väärennyksinä |
Abe |
-tta |
väärennyksettä |
väärennyksittä |
väärennyksettä |
väärennyksittä |
väärennyksettä |
väärennyksittä |
Com |
-ne |
- |
väärennyksine |
- |
väärennyksine |
- |
väärennyksine |
Singular
Plural
Nom
-
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennykse
Par
-ta
väärennystä
väärennystä
väärennystä
väärennyksiä
väärennyksiä
väärennyksiä
Gen
-n
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennyksie
väärennyksie
väärennyksie
Ill
mihin
väärennyksee
väärennyksee
väärennyksee
väärennyksii
väärennyksii
väärennyksii
Ine
-ssa
väärennyksessä
väärennyksessä
väärennyksessä
väärennyksissä
väärennyksissä
väärennyksissä
Ela
-sta
väärennyksestä
väärennyksestä
väärennyksestä
väärennyksistä
väärennyksistä
väärennyksistä
All
-lle
väärennykselle
väärennykselle
väärennykselle
väärennyksille
väärennyksille
väärennyksille
Ade
-lla
väärennyksellä
väärennyksellä
väärennyksellä
väärennyksillä
väärennyksillä
väärennyksillä
Abl
-lta
väärennykseltä
väärennykseltä
väärennykseltä
väärennyksiltä
väärennyksiltä
väärennyksiltä
Tra
-ksi
väärennyksekse
väärennyksekse
väärennyksekse
väärennyksikse
väärennyksikse
väärennyksikse
Ess
-na
väärennyksenä
väärennyksenä
väärennyksenä
väärennyksinä
väärennyksinä
väärennyksinä
Abe
-tta
väärennyksettä
väärennyksettä
väärennyksettä
väärennyksittä
väärennyksittä
väärennyksittä
Com
-ne
-
-
-
väärennyksine
väärennyksine
väärennyksine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
väärennykse |
Par |
-ta |
väärennystä |
väärennyksiä |
väärennystä |
väärennyksiä |
väärennystä |
väärennyksiä |
Gen |
-n |
väärennykse |
väärennyksie |
väärennykse |
väärennyksie |
väärennykse |
väärennyksie |
Ill |
mihin |
väärennyksee |
väärennyksii |
väärennyksee |
väärennyksii |
väärennyksee |
väärennyksii |
Ine |
-ssa |
väärennyksessä |
väärennyksissä |
väärennyksessä |
väärennyksissä |
väärennyksessä |
väärennyksissä |
Ela |
-sta |
väärennyksestä |
väärennyksistä |
väärennyksestä |
väärennyksistä |
väärennyksestä |
väärennyksistä |
All |
-lle |
väärennykselle |
väärennyksille |
väärennykselle |
väärennyksille |
väärennykselle |
väärennyksille |
Ade |
-lla |
väärennyksellä |
väärennyksillä |
väärennyksellä |
väärennyksillä |
väärennyksellä |
väärennyksillä |
Abl |
-lta |
väärennykseltä |
väärennyksiltä |
väärennykseltä |
väärennyksiltä |
väärennykseltä |
väärennyksiltä |
Tra |
-ksi |
väärennyksekse |
väärennyksikse |
väärennyksekse |
väärennyksikse |
väärennyksekse |
väärennyksikse |
Ess |
-na |
väärennyksenä |
väärennyksinä |
väärennyksenä |
väärennyksinä |
väärennyksenä |
väärennyksinä |
Abe |
-tta |
väärennyksettä |
väärennyksittä |
väärennyksettä |
väärennyksittä |
väärennyksettä |
väärennyksittä |
Com |
-ne |
- |
väärennyksine |
- |
väärennyksine |
- |
väärennyksine |
Singular
Plural
Nom
-
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennykse
Par
-ta
väärennystä
väärennystä
väärennystä
väärennyksiä
väärennyksiä
väärennyksiä
Gen
-n
väärennykse
väärennykse
väärennykse
väärennyksie
väärennyksie
väärennyksie
Ill
mihin
väärennyksee
väärennyksee
väärennyksee
väärennyksii
väärennyksii
väärennyksii
Ine
-ssa
väärennyksessä
väärennyksessä
väärennyksessä
väärennyksissä
väärennyksissä
väärennyksissä
Ela
-sta
väärennyksestä
väärennyksestä
väärennyksestä
väärennyksistä
väärennyksistä
väärennyksistä
All
-lle
väärennykselle
väärennykselle
väärennykselle
väärennyksille
väärennyksille
väärennyksille
Ade
-lla
väärennyksellä
väärennyksellä
väärennyksellä
väärennyksillä
väärennyksillä
väärennyksillä
Abl
-lta
väärennykseltä
väärennykseltä
väärennykseltä
väärennyksiltä
väärennyksiltä
väärennyksiltä
Tra
-ksi
väärennyksekse
väärennyksekse
väärennyksekse
väärennyksikse
väärennyksikse
väärennyksikse
Ess
-na
väärennyksenä
väärennyksenä
väärennyksenä
väärennyksinä
väärennyksinä
väärennyksinä
Abe
-tta
väärennyksettä
väärennyksettä
väärennyksettä
väärennyksittä
väärennyksittä
väärennyksittä
Com
-ne
-
-
-
väärennyksine
väärennyksine
väärennyksine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net