Search:
Try reading Selkouutiset - click on any word to get fast analysis!Try reading Selkouutiset with Reader
Translation language:
Language changed 
LOG IN
E-mail
Password
Forgot password?
 
Get Premium for unlimited access.
About usAbout us

Word analysis

yöliikenne yöliikenne   N Sg Nom
   N Sg Nom + liikenne   N Sg Nom

yöliikenne, Noun

up ↑

Translations & synonyms

night traffic
night lines
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - yöliikenteeni yöliikenteeni yöliikenteesi yöliikenteesi yöliikenteensä yöliikenteensä
Par -ta yöliikennettäni yöliikenteitäni / yöliikentehiäni yöliikennettäsi yöliikenteitäsi / yöliikentehiäsi yöliikennettänsä / yöliikennettään yöliikenteitänsä / yöliikenteitään /
yöliikentehiänsä / yöliikentehiään
Gen -n yöliikenteeni yöliikenteitteni / yöliikenteideni /
yöliikentehieni / yöliikentehitteni
yöliikenteesi yöliikenteittesi / yöliikenteidesi /
yöliikentehiesi / yöliikentehittesi
yöliikenteensä yöliikenteittensä / yöliikenteidensä /
yöliikentehiensä / yöliikentehittensä
Ill mihin yöliikenteeseeni yöliikenteisiini / yöliikenteihini /
yöliikentehisini
yöliikenteeseesi yöliikenteisiisi / yöliikenteihisi /
yöliikentehisisi
yöliikenteeseensä yöliikenteisiinsä / yöliikenteihinsä /
yöliikentehisinsä
Ine -ssa yöliikenteessäni yöliikentehissäni / yöliikenteissäni yöliikenteessäsi yöliikentehissäsi / yöliikenteissäsi yöliikenteessänsä / yöliikenteessään yöliikentehissänsä / yöliikentehissään /
yöliikenteissänsä / yöliikenteissään
Ela -sta yöliikenteestäni yöliikentehistäni / yöliikenteistäni yöliikenteestäsi yöliikentehistäsi / yöliikenteistäsi yöliikenteestänsä / yöliikenteestään yöliikentehistänsä / yöliikentehistään /
yöliikenteistänsä / yöliikenteistään
All -lle yöliikenteelleni yöliikentehilleni / yöliikenteilleni yöliikenteellesi yöliikentehillesi / yöliikenteillesi yöliikenteelleen / yöliikenteellensä yöliikentehillensä / yöliikentehilleän /
yöliikenteillensä / yöliikenteilleän
Ade -lla yöliikenteelläni yöliikentehilläni / yöliikenteilläni yöliikenteelläsi yöliikentehilläsi / yöliikenteilläsi yöliikenteellänsä / yöliikenteellään yöliikentehillänsä / yöliikentehillään /
yöliikenteillänsä / yöliikenteillään
Abl -lta yöliikenteeltäni yöliikentehiltäni / yöliikenteiltäni yöliikenteeltäsi yöliikentehiltäsi / yöliikenteiltäsi yöliikenteeltänsä / yöliikenteeltään yöliikentehiltänsä / yöliikentehiltään /
yöliikenteiltänsä / yöliikenteiltään
Tra -ksi yöliikenteekseni yöliikentehikseni / yöliikenteikseni yöliikenteeksesi yöliikentehiksesi / yöliikenteiksesi yöliikenteekseen / yöliikenteeksensä yöliikentehikseen / yöliikentehiksensä /
yöliikenteikseen / yöliikenteiksensä
Ess -na yöliikenteenäni yöliikentehinäni / yöliikenteinäni yöliikenteenäsi yöliikentehinäsi / yöliikenteinäsi yöliikenteenänsä / yöliikenteenään yöliikentehinänsä / yöliikentehinään /
yöliikenteinänsä / yöliikenteinään
Abe -tta yöliikenteettäni yöliikentehittäni / yöliikenteittäni yöliikenteettäsi yöliikentehittäsi / yöliikenteittäsi yöliikenteettänsä / yöliikenteettään yöliikentehittänsä / yöliikentehittään /
yöliikenteittänsä / yöliikenteittään
Com -ne - yöliikentehineni / yöliikenteineni - yöliikentehinesi / yöliikenteinesi - yöliikentehineen / yöliikentehinensä /
yöliikenteineen / yöliikenteinensä
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - yöliikenteemme yöliikenteemme yöliikenteenne yöliikenteenne yöliikenteensä yöliikenteensä
Par -ta yöliikennettämme yöliikenteitämme / yöliikentehiämme yöliikennettänne yöliikenteitänne / yöliikentehiänne yöliikennettänsä / yöliikennettään yöliikenteitänsä / yöliikenteitään /
yöliikentehiänsä / yöliikentehiään
Gen -n yöliikenteemme yöliikenteittemme / yöliikenteidemme /
yöliikentehiemme / yöliikentehittemme
yöliikenteenne yöliikenteittenne / yöliikenteidenne /
yöliikentehienne / yöliikentehittenne
yöliikenteensä yöliikenteittensä / yöliikenteidensä /
yöliikentehiensä / yöliikentehittensä
Ill mihin yöliikenteeseemme yöliikenteisiimme / yöliikenteihimme /
yöliikentehisimme
yöliikenteeseenne yöliikenteisiinne / yöliikenteihinne /
yöliikentehisinne
yöliikenteeseensä yöliikenteisiinsä / yöliikenteihinsä /
yöliikentehisinsä
Ine -ssa yöliikenteessämme yöliikentehissämme / yöliikenteissämme yöliikenteessänne yöliikentehissänne / yöliikenteissänne yöliikenteessänsä / yöliikenteessään yöliikentehissänsä / yöliikentehissään /
yöliikenteissänsä / yöliikenteissään
Ela -sta yöliikenteestämme yöliikentehistämme / yöliikenteistämme yöliikenteestänne yöliikentehistänne / yöliikenteistänne yöliikenteestänsä / yöliikenteestään yöliikentehistänsä / yöliikentehistään /
yöliikenteistänsä / yöliikenteistään
All -lle yöliikenteellemme yöliikentehillemme / yöliikenteillemme yöliikenteellenne yöliikentehillenne / yöliikenteillenne yöliikenteelleen / yöliikenteellensä yöliikentehillensä / yöliikentehilleän /
yöliikenteillensä / yöliikenteilleän
Ade -lla yöliikenteellämme yöliikentehillämme / yöliikenteillämme yöliikenteellänne yöliikentehillänne / yöliikenteillänne yöliikenteellänsä / yöliikenteellään yöliikentehillänsä / yöliikentehillään /
yöliikenteillänsä / yöliikenteillään
Abl -lta yöliikenteeltämme yöliikentehiltämme / yöliikenteiltämme yöliikenteeltänne yöliikentehiltänne / yöliikenteiltänne yöliikenteeltänsä / yöliikenteeltään yöliikentehiltänsä / yöliikentehiltään /
yöliikenteiltänsä / yöliikenteiltään
Tra -ksi yöliikenteeksemme yöliikentehiksemme / yöliikenteiksemme yöliikenteeksenne yöliikentehiksenne / yöliikenteiksenne yöliikenteekseen / yöliikenteeksensä yöliikentehikseen / yöliikentehiksensä /
yöliikenteikseen / yöliikenteiksensä
Ess -na yöliikenteenämme yöliikentehinämme / yöliikenteinämme yöliikenteenänne yöliikentehinänne / yöliikenteinänne yöliikenteenänsä / yöliikenteenään yöliikentehinänsä / yöliikentehinään /
yöliikenteinänsä / yöliikenteinään
Abe -tta yöliikenteettämme yöliikentehittämme / yöliikenteittämme yöliikenteettänne yöliikentehittänne / yöliikenteittänne yöliikenteettänsä / yöliikenteettään yöliikentehittänsä / yöliikentehittään /
yöliikenteittänsä / yöliikenteittään
Com -ne - yöliikentehinemme / yöliikenteinemme - yöliikentehinenne / yöliikenteinenne - yöliikentehineen / yöliikentehinensä /
yöliikenteineen / yöliikenteinensä

, Noun

up ↑
SingularPlural
Nom - yöt
Par -ta yötä öitä
Gen -n yön öitten / öiden
Ill mihin yöhön öihin
Ine -ssa yössä öissä
Ela -sta yöstä öistä
All -lle yölle öille
Ade -lla yöllä öillä
Abl -lta yöltä öiltä
Tra -ksi yöksi öiksi
Ess -na yönä öinä
Abe -tta yöttä öittä
Com -ne - öine
Ins -in - öin

Translations & synonyms

night , ilta
nighttime yöaika,
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wikipedia

Avtug be avtuggvzr (nyfb fcryyrq avtug-gvzr be avtug gvzr) vf gur crevbq bs nzovrag qnexarff sebz fhafrg gb fhaevfr qhevat rnpu 24-ubhe qnl, jura gur Fha vf orybj gur ubevmba. Gur rknpg gvzr jura avtug ortvaf naq raqf (rdhnyyl gehr jvgu riravat) qrcraqf ba gur ybpngvba naq inevrf guebhtubhg gur lrne. Jura avtug vf pbafvqrerq nf n crevbq gung sbyybjf riravat, vg vf hfhnyyl pbafvqrerq gb fgneg nebhaq 8 cz naq gb ynfg gb nobhg 4 nz.

Source: Wikipedia
Wiktionary
avtug

     Fin: Löyyä ba cvzrää.
     Eng: ― Vg vf qnex ng avtug.
(zbqvsvre) avtug, abpgheany

Usage:
Gur pbaprcgf vygn (“riravat”) naq (“avtug”) ner qrsvarq fyvtugyl qvssreragyl va Svaavfu naq Ratyvfu. vf trarenyyl ertneqrq nf gur crevbq bs qnl abeznyyl qribgrq sbe fyrrcvat, v.r. ebhtuyl gur gvzr orgjrra 10/11 c.z. naq 6/7 n.z. Gur gvzr orgjrra 5/6 c.z. naq 10/11 c.z. vf ersreerq gb nf vygn (“riravat”), ohg va Ratyvfu vg vf bsgra pnyyrq "avtug" nf r.t. va "V unir n zrrgvat gbavtug". Gur grez gvvfgnvlö (yvgrenyyl, Ghrfqnl avtug) jbhyq npghnyyl ersre gb gur ubhef sebz nccebkvzngryl 23:00 Zbaqnl gb 06:00 Ghrfqnl, juvpu va fgnaqneq Ratyvfu jbhyq or ersreerq gb nf Zbaqnl avtug (rira gubhtu Ghrfqnl grpuavpnyyl ortvaf qhevat guvf crevbq).
Derived terms:
löyyvara
löclä
lögöa lö
övara
övfva

Compounds:
nnzhlö
nyxhlö
unyynlö
uäälö
vygnlö
wbhyhlö
whunaahflö
xrfxvlö
xrfälö
yrzzralö
ybcchlö
zlefxl-
cnxxnflö
chbyvlö
cääfvävflö
fhivlö
flqäalö
gnyivlö
hhqraihbqralö
incchlö
lönvxn
lönfgvn
lönfh
löonnev
löryäva
löryäzä
lövyzn
löwhan
löwhbxfh
löxnuivyn
löxnfgr
löxnfgryh
löxnhfv
löxreub
löxbeggrrev
löxlyzä
löxlöcryv
löynzcch
löyragb
löyrcb
löyvvxraar
löyvagh
löyäzzvglf
löyäzcögvyn
löznwn
lözlffl
lözlöuä
löaxhavatngne
löazhfgn
löafrhgh
löaäxö
löaälgäagö
löcnvxxn
löcnvgn
löcnxxnara
löcnyn
löcryxb
löcreubara
löcvyiv
löcvzrä
löchxh
löchbyv
löchh
löcävilfglf
löcölgä
löenqvb
löenun
löenhun
löenivagbyn
löfvwn
löfvyzä
löfbxrhf
löfhhaavfghf
löflqäa
löflöggö
löfäuxö
löfävyö
lögnvinf
lögnxfn
löghhyv
löglö
löglöyävara
lögäugäva
löhav
löinngr
löinugv
löinvccn
löinynvfghf
löinyibagn
löivrenf
löivyxxn
löibvqr
löihbeb

Etymology:
Sebz Cebgb-Svaavp öö, sebz Cebgb-Henyvp üwr. Pbtangrf vapyhqr Xneryvna , Yhqvna üö, Rfgbavna öö, Vatevna öö, Yvibavna īr, Abegurea Fnzv vqwn, Vanev Fnzv vwwâ, Hqzheg уй (hw), Xbzv-Crezlnx ой (bw), Xbzv-Mlevna вой (ibw), Fbhgurea Znafv йӣ (wī), Uhatnevna éw.
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - yöni yöni yösi yösi yönsä yönsä
Par -ta yötäni öitäni yötäsi öitäsi yötänsä / yötään öitänsä / öitään
Gen -n yöni öitteni / öideni yösi öittesi / öidesi yönsä öittensä / öidensä
Ill mihin yöhöni öihini yöhösi öihisi yöhönsä öihinsä
Ine -ssa yössäni öissäni yössäsi öissäsi yössänsä / yössään öissänsä / öissään
Ela -sta yöstäni öistäni yöstäsi öistäsi yöstänsä / yöstään öistänsä / öistään
All -lle yölleni öilleni yöllesi öillesi yölleen / yöllensä öillensä / öilleän
Ade -lla yölläni öilläni yölläsi öilläsi yöllänsä / yöllään öillänsä / öillään
Abl -lta yöltäni öiltäni yöltäsi öiltäsi yöltänsä / yöltään öiltänsä / öiltään
Tra -ksi yökseni öikseni yöksesi öiksesi yökseen / yöksensä öikseen / öiksensä
Ess -na yönäni öinäni yönäsi öinäsi yönänsä / yönään öinänsä / öinään
Abe -tta yöttäni öittäni yöttäsi öittäsi yöttänsä / yöttään öittänsä / öittään
Com -ne - öineni - öinesi - öineen / öinensä
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - yömme yömme yönne yönne yönsä yönsä
Par -ta yötämme öitämme yötänne öitänne yötänsä / yötään öitänsä / öitään
Gen -n yömme öittemme / öidemme yönne öittenne / öidenne yönsä öittensä / öidensä
Ill mihin yöhömme öihimme yöhönne öihinne yöhönsä öihinsä
Ine -ssa yössämme öissämme yössänne öissänne yössänsä / yössään öissänsä / öissään
Ela -sta yöstämme öistämme yöstänne öistänne yöstänsä / yöstään öistänsä / öistään
All -lle yöllemme öillemme yöllenne öillenne yölleen / yöllensä öillensä / öilleän
Ade -lla yöllämme öillämme yöllänne öillänne yöllänsä / yöllään öillänsä / öillään
Abl -lta yöltämme öiltämme yöltänne öiltänne yöltänsä / yöltään öiltänsä / öiltään
Tra -ksi yöksemme öiksemme yöksenne öiksenne yökseen / yöksensä öikseen / öiksensä
Ess -na yönämme öinämme yönänne öinänne yönänsä / yönään öinänsä / öinään
Abe -tta yöttämme öittämme yöttänne öittänne yöttänsä / yöttään öittänsä / öittään
Com -ne - öinemme - öinenne - öineen / öinensä

liikenne, Noun

up ↑
Daily limit reached!
You can see the info for 5 words every day for free.
for UNLIMITED access!
Wikipedia

Genafcbeg (pbzzbayl hfrq va gur H.X.), be genafcbegngvba (hfrq va gur H.F.), vf gur zbirzrag bs uhznaf, navznyf naq tbbqf sebz bar ybpngvba gb nabgure. Va bgure jbeqf, gur npgvba bs genafcbeg vf qrsvarq nf n cnegvphyne zbirzrag bs na betnavfz be guvat sebz n cbvag N (n cynpr va fcnpr) gb n cbvag O. Zbqrf bs genafcbeg vapyhqr nve, ynaq (envy naq ebnq), jngre, pnoyr, cvcryvar naq fcnpr.

Source: Wikipedia
Wiktionary
genssvp

(pbyybdhvny, va ybpngvir pnfrf) n gevc gnxra fbzrjurer ryfr

     Fin: yäugrä yvvxragrrfrra
     Eng: ― gb yrnir gb tb fbzrjurer (fhpu nf yrnivat ubzr gb tb gb n tebprel fgber)
Compounds:
nwbarhibyvvxraar
nzznggvyvvxraar
nhgbyvvxraar
nibzrerayvvxraar
ohffvyvvxraar
unxhenugvyvvxraar
urvyhevyvvxraar
uraxvyönhgbyvvxraar
uraxvyöyvvxraar
ulöglyvvxraar
vyznyvvxraar
wnynaxhyxhyvvxraar
wbxvyvvxraar
wbhxxbyvvxraar
wbhxxbyvvxraarxnvfgn
wbhxxbyvvxraariäyvar
whanyvvxraar
wäeivyvvxraar
xnobgnnfvyvvxraar
xnaninyvvxraar
xnghyvvxraar
xnhxbyvvxraar
xnhchaxvyvvxraar
xnhggnxhyxhyvvxraar
xvfxbyvvxraar
xbaggvyvvxraar
xbgvznnayvvxraar
xhbezn-nhgbyvvxraar
ynvinyvvxraar
ynhggnyvvxraar
yragbyvvxraar
yvvxraaruävevö
yvvxraarvyznvyh
yvvxraarvafvaööev
yvvxraarwhbchzhf
yvvxraarwäewrfgryl
yvvxraarxnnbf
yvvxraarxnfinghf
yvvxraarxnhchaxv
yvvxraarxrycbvara
yvvxraarxbar
yvvxraarxbhyh
yvvxraarxhygghhev
yvvxraarxhagbvara
yvvxraarxhbyrzn
yvvxraarxälggälglzvara
yvvxraarynvgbf
yvvxraarynfxragn
yvvxraaryragb
yvvxraaryragbxbar
yvvxraaryragäwä
yvvxraaryhcn
yvvxraarznxfh
yvvxraarzryh
yvvxraarzrexxv
yvvxraarzvavfgrev
yvvxraarzvavfgrevö
yvvxraararhibf
yvvxraarbybg
yvvxraarbaarggbzhhf
yvvxraarbcrggnwn
yvvxraarbcrghf
yvvxraarcnvxxn
yvvxraarcnxb
yvvxraarcrvyv
yvvxraarcbyvvfv
yvvxraarcbyvgvvxxn
yvvxraarchvfgb
yvvxraarengfvn
yvvxraarevxxbzhf
yvvxraarevxbf
yvvxraarehhuxn
yvvxraarfnnerxr
yvvxraarfhhaavggryh
yvvxraarfääagö
yvvxraargrxavvxxn
yvvxraargvurlf
yvvxraarghxbf
yvvxraarghezn
yvvxraargheinyyvfhhf
yvvxraarghgxn
yvvxraarinuvaxb
yvvxraarinxhhghf
yvvxraarinyvfghf
yvvxraarinyb
yvvxraarivegn
yvvxraariäyvar
yvvxraariälyä
yvvxraarlugrlf
yvvxraarlzcleä
yvvxragrraunewbvggnwn
yvvxragrrawnxnwn
yvvxragrrabuwnnwn
yvvxragrrainyibagn
yvvglagäyvvxraar
yvawn-nhgbyvvxraar
yvawnyvvxraar
ybffvyvvxraar
yäuvyvvxraar
yäcvxhyxhyvvxraar
znnyvvxraar
znnagvryvvxraar
znnfgbyvvxraar
znxfhyvvxraar
zngxnvyhyvvxraar
zngxhfgnwnyvvxraar
zrabyvvxraar
zrevyvvxraar
zrgebyvvxraar
zbbggbevnwbarhibyvvxraar
zbbggbevyvvxraar
zbbggbevyvvxraargvr
cnvxnyyvfyvvxraar
cnyhhyvvxraar
cbvxvggnvfyvvxraar
cbvxxvyvvxraar
cbfgvyvvxraar
churyvayvvxraar
enqvbyvvxraar
enunyvvxraar
enugvynvinyvvxraar
enugvyragbyvvxraar
enugvyvvxraar
envqryvvxraar
envqryvvxraarwhbchzhf
envgvbyvvxraar
envgvbgvryvvxraar
envgvbinhahyvvxraar
enwnyvvxraar
enaavxxbyvvxraar
engnyvvxraar
enhgngvryvvxraar
ervggvyvvxraar
ehhuxnyvvxraar
fnnevfgbyvvxraar
frhghyvvxraar
fvfäirfvyvvxraar
fvfääaghybyvvxraar
fbgvynfenqvbyvvxraar
fhxxhynyvvxraar
fhaahagnvyvvxraar
flöggöyvvxraar
gnxfvyvvxraar
gninenyvvxraar
gryryvvxraar
gvryvvxraar
gvrgbyvvxraar
gvynhfyragbyvvxraar
gvynhfyvvxraar
genafvgbyvvxraar
hyxbznnayvvxraar
hybfzrabyvvxraar
irfvyvvxraar
irfvyvvxraarwhbchzhf
luqlfyvvxraar
löyvvxraar

Etymology:
yvvxr (“zbirzrag”) +‎ -aar
Source: Jvxgvbanel
-ni-si-nsa (Singular)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - liikenteeni liikenteeni liikenteesi liikenteesi liikenteensä liikenteensä
Par -ta liikennettäni liikenteitäni / liikentehiäni liikennettäsi liikenteitäsi / liikentehiäsi liikennettänsä / liikennettään liikenteitänsä / liikenteitään /
liikentehiänsä / liikentehiään
Gen -n liikenteeni liikenteitteni / liikenteideni /
liikentehieni / liikentehitteni
liikenteesi liikenteittesi / liikenteidesi /
liikentehiesi / liikentehittesi
liikenteensä liikenteittensä / liikenteidensä /
liikentehiensä / liikentehittensä
Ill mihin liikenteeseeni liikenteisiini / liikenteihini /
liikentehisini
liikenteeseesi liikenteisiisi / liikenteihisi /
liikentehisisi
liikenteeseensä liikenteisiinsä / liikenteihinsä /
liikentehisinsä
Ine -ssa liikenteessäni liikentehissäni / liikenteissäni liikenteessäsi liikentehissäsi / liikenteissäsi liikenteessänsä / liikenteessään liikentehissänsä / liikentehissään /
liikenteissänsä / liikenteissään
Ela -sta liikenteestäni liikentehistäni / liikenteistäni liikenteestäsi liikentehistäsi / liikenteistäsi liikenteestänsä / liikenteestään liikentehistänsä / liikentehistään /
liikenteistänsä / liikenteistään
All -lle liikenteelleni liikentehilleni / liikenteilleni liikenteellesi liikentehillesi / liikenteillesi liikenteelleen / liikenteellensä liikentehillensä / liikentehilleän /
liikenteillensä / liikenteilleän
Ade -lla liikenteelläni liikentehilläni / liikenteilläni liikenteelläsi liikentehilläsi / liikenteilläsi liikenteellänsä / liikenteellään liikentehillänsä / liikentehillään /
liikenteillänsä / liikenteillään
Abl -lta liikenteeltäni liikentehiltäni / liikenteiltäni liikenteeltäsi liikentehiltäsi / liikenteiltäsi liikenteeltänsä / liikenteeltään liikentehiltänsä / liikentehiltään /
liikenteiltänsä / liikenteiltään
Tra -ksi liikenteekseni liikentehikseni / liikenteikseni liikenteeksesi liikentehiksesi / liikenteiksesi liikenteekseen / liikenteeksensä liikentehikseen / liikentehiksensä /
liikenteikseen / liikenteiksensä
Ess -na liikenteenäni liikentehinäni / liikenteinäni liikenteenäsi liikentehinäsi / liikenteinäsi liikenteenänsä / liikenteenään liikentehinänsä / liikentehinään /
liikenteinänsä / liikenteinään
Abe -tta liikenteettäni liikentehittäni / liikenteittäni liikenteettäsi liikentehittäsi / liikenteittäsi liikenteettänsä / liikenteettään liikentehittänsä / liikentehittään /
liikenteittänsä / liikenteittään
Com -ne - liikentehineni / liikenteineni - liikentehinesi / liikenteinesi - liikentehineen / liikentehinensä /
liikenteineen / liikenteinensä
-mme-nne-nsa (Plural)
SingularPlural SingularPlural SingularPlural
Nom - liikenteemme liikenteemme liikenteenne liikenteenne liikenteensä liikenteensä
Par -ta liikennettämme liikenteitämme / liikentehiämme liikennettänne liikenteitänne / liikentehiänne liikennettänsä / liikennettään liikenteitänsä / liikenteitään /
liikentehiänsä / liikentehiään
Gen -n liikenteemme liikenteittemme / liikenteidemme /
liikentehiemme / liikentehittemme
liikenteenne liikenteittenne / liikenteidenne /
liikentehienne / liikentehittenne
liikenteensä liikenteittensä / liikenteidensä /
liikentehiensä / liikentehittensä
Ill mihin liikenteeseemme liikenteisiimme / liikenteihimme /
liikentehisimme
liikenteeseenne liikenteisiinne / liikenteihinne /
liikentehisinne
liikenteeseensä liikenteisiinsä / liikenteihinsä /
liikentehisinsä
Ine -ssa liikenteessämme liikentehissämme / liikenteissämme liikenteessänne liikentehissänne / liikenteissänne liikenteessänsä / liikenteessään liikentehissänsä / liikentehissään /
liikenteissänsä / liikenteissään
Ela -sta liikenteestämme liikentehistämme / liikenteistämme liikenteestänne liikentehistänne / liikenteistänne liikenteestänsä / liikenteestään liikentehistänsä / liikentehistään /
liikenteistänsä / liikenteistään
All -lle liikenteellemme liikentehillemme / liikenteillemme liikenteellenne liikentehillenne / liikenteillenne liikenteelleen / liikenteellensä liikentehillensä / liikentehilleän /
liikenteillensä / liikenteilleän
Ade -lla liikenteellämme liikentehillämme / liikenteillämme liikenteellänne liikentehillänne / liikenteillänne liikenteellänsä / liikenteellään liikentehillänsä / liikentehillään /
liikenteillänsä / liikenteillään
Abl -lta liikenteeltämme liikentehiltämme / liikenteiltämme liikenteeltänne liikentehiltänne / liikenteiltänne liikenteeltänsä / liikenteeltään liikentehiltänsä / liikentehiltään /
liikenteiltänsä / liikenteiltään
Tra -ksi liikenteeksemme liikentehiksemme / liikenteiksemme liikenteeksenne liikentehiksenne / liikenteiksenne liikenteekseen / liikenteeksensä liikentehikseen / liikentehiksensä /
liikenteikseen / liikenteiksensä
Ess -na liikenteenämme liikentehinämme / liikenteinämme liikenteenänne liikentehinänne / liikenteinänne liikenteenänsä / liikenteenään liikentehinänsä / liikentehinään /
liikenteinänsä / liikenteinään
Abe -tta liikenteettämme liikentehittämme / liikenteittämme liikenteettänne liikentehittänne / liikenteittänne liikenteettänsä / liikenteettään liikentehittänsä / liikentehittään /
liikenteittänsä / liikenteittään
Com -ne - liikentehinemme / liikenteinemme - liikentehinenne / liikenteinenne - liikentehineen / liikentehinensä /
liikenteineen / liikenteinensä
up ↑
Powered by HFST & Omorfi|Copyright © 2019-2021, kieli.net|Contact: contact@kieli.net|About us|Terms of use
This website uses cookies. To learn more, please refer to the Cookie policy.
Accept