logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

vohvelikangas, noun

Word analysis
vohvelikangas

vohvelikangas

vohvelikangas

Noun, Singular Nominative

vohveli

Ni, Singular Nominative

+ kangas

Noun, Singular Nominative

vohveli

Noun, Singular Nominative

+ kangas

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vohvelikangas

vohvelikankaat

Par

-ta

vohvelikangasta

vohvelikankaita / vohvelikankahia

Gen

-n

vohvelikankaan

vohvelikankaitten / vohvelikankaiden / vohvelikankahien / vohvelikankahitten

Ill

mihin

vohvelikankaaseen

vohvelikankaisiin / vohvelikankaihin / vohvelikankahisin

Ine

-ssa

vohvelikankaassa

vohvelikankahissa / vohvelikankaissa

Ela

-sta

vohvelikankaasta

vohvelikankahista / vohvelikankaista

All

-lle

vohvelikankaalle

vohvelikankahille / vohvelikankaille

Ade

-lla

vohvelikankaalla

vohvelikankahilla / vohvelikankailla

Abl

-lta

vohvelikankaalta

vohvelikankahilta / vohvelikankailta

Tra

-ksi

vohvelikankaaksi

vohvelikankahiksi / vohvelikankaiksi

Ess

-na

vohvelikankaana

vohvelikankahina / vohvelikankaina

Abe

-tta

vohvelikankaatta

vohvelikankahitta / vohvelikankaitta

Com

-ne

-

vohvelikankahine / vohvelikankaine

Ins

-in

-

vohvelikankahin / vohvelikankain

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vohvelikangas

vohvelikankaat

Par

-ta

vohvelikangasta

vohvelikankaita / vohvelikankahia

Gen

-n

vohvelikankaan

vohvelikankaitten / vohvelikankaiden / vohvelikankahien / vohvelikankahitten

Ill

mihin

vohvelikankaaseen

vohvelikankaisiin / vohvelikankaihin / vohvelikankahisin

Ine

-ssa

vohvelikankaassa

vohvelikankahissa / vohvelikankaissa

Ela

-sta

vohvelikankaasta

vohvelikankahista / vohvelikankaista

All

-lle

vohvelikankaalle

vohvelikankahille / vohvelikankaille

Ade

-lla

vohvelikankaalla

vohvelikankahilla / vohvelikankailla

Abl

-lta

vohvelikankaalta

vohvelikankahilta / vohvelikankailta

Tra

-ksi

vohvelikankaaksi

vohvelikankahiksi / vohvelikankaiksi

Ess

-na

vohvelikankaana

vohvelikankahina / vohvelikankaina

Abe

-tta

vohvelikankaatta

vohvelikankahitta / vohvelikankaitta

Com

-ne

-

vohvelikankahine / vohvelikankaine

Ins

-in

-

vohvelikankahin / vohvelikankain

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

waffle fabric
vohvelikangas
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; Europarl Parallel Corpus v8; OPUS (Helsinki University) Finnish-English corpus; Tatoeba; DGT Translation Memory; Tilde MODEL Translation's Finnish-English corpus; OpenSubtitles; Tatoeba Parallel Corpus Vohvelikangas on pehmeää ja ilmavaa materiaalia. The waffle fabric is soft and airy material. Vohvelikangas on pehmeä ja helppohoitoinen materiaali. The waffle weave fabric is soft and easy to care for. Vohvelikangas on suosittu materiaali pyyhevaatteisiin ja kylpytakkeihin. Waffle weave fabric is a popular material for towels and bathrobes. Pesen vohvelikankaan pyykkikoneessa. I wash the waffle fabric in the washing machine. Äitini ompelee mekkoa vohvelikankaasta. My mother is sewing a dress from waffle fabric. Ostin uuden vohvelikankaan ompeluprojektiini. I bought a new waffle weave fabric for my sewing project. Käytä vohvelikangasta pöydän pinnalla suojana. Use waffle fabric as a protection on the table surface. Ostin uuden vohvelikankaan ompeluprojektiani varten. I bought a new waffle fabric for my sewing project. Haluan tyynyliinan, joka on tehty pehmeästä vohvelikankaasta. I want a pillowcase made from soft waffle fabric. Yläkerran makuuhuoneen ikkunat on verhoiltu valkoisella vohvelikankaalla. The windows in the upstairs bedroom are covered with white waffle fabric. Show more arrow right

Wiktionary

waffle cloth Show more arrow right vohveli +‎ kangas Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vohvelikankaani

vohvelikankaani

vohvelikankaasi

vohvelikankaasi

vohvelikankaansa

vohvelikankaansa

Par

-ta

vohvelikangastani

vohvelikankaitani / vohvelikankahiani

vohvelikangastasi

vohvelikankaitasi / vohvelikankahiasi

vohvelikangastansa / vohvelikangastaan

vohvelikankaitansa / vohvelikankaitaan / vohvelikankahiansa / vohvelikankahiaan

Gen

-n

vohvelikankaani

vohvelikankaitteni / vohvelikankaideni / vohvelikankahieni / vohvelikankahitteni

vohvelikankaasi

vohvelikankaittesi / vohvelikankaidesi / vohvelikankahiesi / vohvelikankahittesi

vohvelikankaansa

vohvelikankaittensa / vohvelikankaidensa / vohvelikankahiensa / vohvelikankahittensa

Ill

mihin

vohvelikankaaseeni

vohvelikankaisiini / vohvelikankaihini / vohvelikankahisini

vohvelikankaaseesi

vohvelikankaisiisi / vohvelikankaihisi / vohvelikankahisisi

vohvelikankaaseensa

vohvelikankaisiinsa / vohvelikankaihinsa / vohvelikankahisinsa

Ine

-ssa

vohvelikankaassani

vohvelikankahissani / vohvelikankaissani

vohvelikankaassasi

vohvelikankahissasi / vohvelikankaissasi

vohvelikankaassansa / vohvelikankaassaan

vohvelikankahissansa / vohvelikankahissaan / vohvelikankaissansa / vohvelikankaissaan

Ela

-sta

vohvelikankaastani

vohvelikankahistani / vohvelikankaistani

vohvelikankaastasi

vohvelikankahistasi / vohvelikankaistasi

vohvelikankaastansa / vohvelikankaastaan

vohvelikankahistansa / vohvelikankahistaan / vohvelikankaistansa / vohvelikankaistaan

All

-lle

vohvelikankaalleni

vohvelikankahilleni / vohvelikankailleni

vohvelikankaallesi

vohvelikankahillesi / vohvelikankaillesi

vohvelikankaallensa / vohvelikankaalleen

vohvelikankahillensa / vohvelikankahillean / vohvelikankaillensa / vohvelikankaillean

Ade

-lla

vohvelikankaallani

vohvelikankahillani / vohvelikankaillani

vohvelikankaallasi

vohvelikankahillasi / vohvelikankaillasi

vohvelikankaallansa / vohvelikankaallaan

vohvelikankahillansa / vohvelikankahillaan / vohvelikankaillansa / vohvelikankaillaan

Abl

-lta

vohvelikankaaltani

vohvelikankahiltani / vohvelikankailtani

vohvelikankaaltasi

vohvelikankahiltasi / vohvelikankailtasi

vohvelikankaaltansa / vohvelikankaaltaan

vohvelikankahiltansa / vohvelikankahiltaan / vohvelikankailtansa / vohvelikankailtaan

Tra

-ksi

vohvelikankaakseni

vohvelikankahikseni / vohvelikankaikseni

vohvelikankaaksesi

vohvelikankahiksesi / vohvelikankaiksesi

vohvelikankaaksensa / vohvelikankaakseen

vohvelikankahikseen / vohvelikankahiksensa / vohvelikankaikseen / vohvelikankaiksensa

Ess

-na

vohvelikankaanani

vohvelikankahinani / vohvelikankainani

vohvelikankaanasi

vohvelikankahinasi / vohvelikankainasi

vohvelikankaanansa / vohvelikankaanaan

vohvelikankahinansa / vohvelikankahinaan / vohvelikankainansa / vohvelikankainaan

Abe

-tta

vohvelikankaattani

vohvelikankahittani / vohvelikankaittani

vohvelikankaattasi

vohvelikankahittasi / vohvelikankaittasi

vohvelikankaattansa / vohvelikankaattaan

vohvelikankahittansa / vohvelikankahittaan / vohvelikankaittansa / vohvelikankaittaan

Com

-ne

-

vohvelikankahineni / vohvelikankaineni

-

vohvelikankahinesi / vohvelikankainesi

-

vohvelikankahineen / vohvelikankahinensa / vohvelikankaineen / vohvelikankainensa

Singular

Plural

Nom

-

vohvelikankaani

vohvelikankaasi

vohvelikankaansa

vohvelikankaani

vohvelikankaasi

vohvelikankaansa

Par

-ta

vohvelikangastani

vohvelikangastasi

vohvelikangastansa / vohvelikangastaan

vohvelikankaitani / vohvelikankahiani

vohvelikankaitasi / vohvelikankahiasi

vohvelikankaitansa / vohvelikankaitaan / vohvelikankahiansa / vohvelikankahiaan

Gen

-n

vohvelikankaani

vohvelikankaasi

vohvelikankaansa

vohvelikankaitteni / vohvelikankaideni / vohvelikankahieni / vohvelikankahitteni

vohvelikankaittesi / vohvelikankaidesi / vohvelikankahiesi / vohvelikankahittesi

vohvelikankaittensa / vohvelikankaidensa / vohvelikankahiensa / vohvelikankahittensa

Ill

mihin

vohvelikankaaseeni

vohvelikankaaseesi

vohvelikankaaseensa

vohvelikankaisiini / vohvelikankaihini / vohvelikankahisini

vohvelikankaisiisi / vohvelikankaihisi / vohvelikankahisisi

vohvelikankaisiinsa / vohvelikankaihinsa / vohvelikankahisinsa

Ine

-ssa

vohvelikankaassani

vohvelikankaassasi

vohvelikankaassansa / vohvelikankaassaan

vohvelikankahissani / vohvelikankaissani

vohvelikankahissasi / vohvelikankaissasi

vohvelikankahissansa / vohvelikankahissaan / vohvelikankaissansa / vohvelikankaissaan

Ela

-sta

vohvelikankaastani

vohvelikankaastasi

vohvelikankaastansa / vohvelikankaastaan

vohvelikankahistani / vohvelikankaistani

vohvelikankahistasi / vohvelikankaistasi

vohvelikankahistansa / vohvelikankahistaan / vohvelikankaistansa / vohvelikankaistaan

All

-lle

vohvelikankaalleni

vohvelikankaallesi

vohvelikankaallensa / vohvelikankaalleen

vohvelikankahilleni / vohvelikankailleni

vohvelikankahillesi / vohvelikankaillesi

vohvelikankahillensa / vohvelikankahillean / vohvelikankaillensa / vohvelikankaillean

Ade

-lla

vohvelikankaallani

vohvelikankaallasi

vohvelikankaallansa / vohvelikankaallaan

vohvelikankahillani / vohvelikankaillani

vohvelikankahillasi / vohvelikankaillasi

vohvelikankahillansa / vohvelikankahillaan / vohvelikankaillansa / vohvelikankaillaan

Abl

-lta

vohvelikankaaltani

vohvelikankaaltasi

vohvelikankaaltansa / vohvelikankaaltaan

vohvelikankahiltani / vohvelikankailtani

vohvelikankahiltasi / vohvelikankailtasi

vohvelikankahiltansa / vohvelikankahiltaan / vohvelikankailtansa / vohvelikankailtaan

Tra

-ksi

vohvelikankaakseni

vohvelikankaaksesi

vohvelikankaaksensa / vohvelikankaakseen

vohvelikankahikseni / vohvelikankaikseni

vohvelikankahiksesi / vohvelikankaiksesi

vohvelikankahikseen / vohvelikankahiksensa / vohvelikankaikseen / vohvelikankaiksensa

Ess

-na

vohvelikankaanani

vohvelikankaanasi

vohvelikankaanansa / vohvelikankaanaan

vohvelikankahinani / vohvelikankainani

vohvelikankahinasi / vohvelikankainasi

vohvelikankahinansa / vohvelikankahinaan / vohvelikankainansa / vohvelikankainaan

Abe

-tta

vohvelikankaattani

vohvelikankaattasi

vohvelikankaattansa / vohvelikankaattaan

vohvelikankahittani / vohvelikankaittani

vohvelikankahittasi / vohvelikankaittasi

vohvelikankahittansa / vohvelikankahittaan / vohvelikankaittansa / vohvelikankaittaan

Com

-ne

-

-

-

vohvelikankahineni / vohvelikankaineni

vohvelikankahinesi / vohvelikankainesi

vohvelikankahineen / vohvelikankahinensa / vohvelikankaineen / vohvelikankainensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vohvelikankaamme

vohvelikankaamme

vohvelikankaanne

vohvelikankaanne

vohvelikankaansa

vohvelikankaansa

Par

-ta

vohvelikangastamme

vohvelikankaitamme / vohvelikankahiamme

vohvelikangastanne

vohvelikankaitanne / vohvelikankahianne

vohvelikangastansa / vohvelikangastaan

vohvelikankaitansa / vohvelikankaitaan / vohvelikankahiansa / vohvelikankahiaan

Gen

-n

vohvelikankaamme

vohvelikankaittemme / vohvelikankaidemme / vohvelikankahiemme / vohvelikankahittemme

vohvelikankaanne

vohvelikankaittenne / vohvelikankaidenne / vohvelikankahienne / vohvelikankahittenne

vohvelikankaansa

vohvelikankaittensa / vohvelikankaidensa / vohvelikankahiensa / vohvelikankahittensa

Ill

mihin

vohvelikankaaseemme

vohvelikankaisiimme / vohvelikankaihimme / vohvelikankahisimme

vohvelikankaaseenne

vohvelikankaisiinne / vohvelikankaihinne / vohvelikankahisinne

vohvelikankaaseensa

vohvelikankaisiinsa / vohvelikankaihinsa / vohvelikankahisinsa

Ine

-ssa

vohvelikankaassamme

vohvelikankahissamme / vohvelikankaissamme

vohvelikankaassanne

vohvelikankahissanne / vohvelikankaissanne

vohvelikankaassansa / vohvelikankaassaan

vohvelikankahissansa / vohvelikankahissaan / vohvelikankaissansa / vohvelikankaissaan

Ela

-sta

vohvelikankaastamme

vohvelikankahistamme / vohvelikankaistamme

vohvelikankaastanne

vohvelikankahistanne / vohvelikankaistanne

vohvelikankaastansa / vohvelikankaastaan

vohvelikankahistansa / vohvelikankahistaan / vohvelikankaistansa / vohvelikankaistaan

All

-lle

vohvelikankaallemme

vohvelikankahillemme / vohvelikankaillemme

vohvelikankaallenne

vohvelikankahillenne / vohvelikankaillenne

vohvelikankaallensa / vohvelikankaalleen

vohvelikankahillensa / vohvelikankahillean / vohvelikankaillensa / vohvelikankaillean

Ade

-lla

vohvelikankaallamme

vohvelikankahillamme / vohvelikankaillamme

vohvelikankaallanne

vohvelikankahillanne / vohvelikankaillanne

vohvelikankaallansa / vohvelikankaallaan

vohvelikankahillansa / vohvelikankahillaan / vohvelikankaillansa / vohvelikankaillaan

Abl

-lta

vohvelikankaaltamme

vohvelikankahiltamme / vohvelikankailtamme

vohvelikankaaltanne

vohvelikankahiltanne / vohvelikankailtanne

vohvelikankaaltansa / vohvelikankaaltaan

vohvelikankahiltansa / vohvelikankahiltaan / vohvelikankailtansa / vohvelikankailtaan

Tra

-ksi

vohvelikankaaksemme

vohvelikankahiksemme / vohvelikankaiksemme

vohvelikankaaksenne

vohvelikankahiksenne / vohvelikankaiksenne

vohvelikankaaksensa / vohvelikankaakseen

vohvelikankahikseen / vohvelikankahiksensa / vohvelikankaikseen / vohvelikankaiksensa

Ess

-na

vohvelikankaanamme

vohvelikankahinamme / vohvelikankainamme

vohvelikankaananne

vohvelikankahinanne / vohvelikankainanne

vohvelikankaanansa / vohvelikankaanaan

vohvelikankahinansa / vohvelikankahinaan / vohvelikankainansa / vohvelikankainaan

Abe

-tta

vohvelikankaattamme

vohvelikankahittamme / vohvelikankaittamme

vohvelikankaattanne

vohvelikankahittanne / vohvelikankaittanne

vohvelikankaattansa / vohvelikankaattaan

vohvelikankahittansa / vohvelikankahittaan / vohvelikankaittansa / vohvelikankaittaan

Com

-ne

-

vohvelikankahinemme / vohvelikankainemme

-

vohvelikankahinenne / vohvelikankainenne

-

vohvelikankahineen / vohvelikankahinensa / vohvelikankaineen / vohvelikankainensa

Singular

Plural

Nom

-

vohvelikankaamme

vohvelikankaanne

vohvelikankaansa

vohvelikankaamme

vohvelikankaanne

vohvelikankaansa

Par

-ta

vohvelikangastamme

vohvelikangastanne

vohvelikangastansa / vohvelikangastaan

vohvelikankaitamme / vohvelikankahiamme

vohvelikankaitanne / vohvelikankahianne

vohvelikankaitansa / vohvelikankaitaan / vohvelikankahiansa / vohvelikankahiaan

Gen

-n

vohvelikankaamme

vohvelikankaanne

vohvelikankaansa

vohvelikankaittemme / vohvelikankaidemme / vohvelikankahiemme / vohvelikankahittemme

vohvelikankaittenne / vohvelikankaidenne / vohvelikankahienne / vohvelikankahittenne

vohvelikankaittensa / vohvelikankaidensa / vohvelikankahiensa / vohvelikankahittensa

Ill

mihin

vohvelikankaaseemme

vohvelikankaaseenne

vohvelikankaaseensa

vohvelikankaisiimme / vohvelikankaihimme / vohvelikankahisimme

vohvelikankaisiinne / vohvelikankaihinne / vohvelikankahisinne

vohvelikankaisiinsa / vohvelikankaihinsa / vohvelikankahisinsa

Ine

-ssa

vohvelikankaassamme

vohvelikankaassanne

vohvelikankaassansa / vohvelikankaassaan

vohvelikankahissamme / vohvelikankaissamme

vohvelikankahissanne / vohvelikankaissanne

vohvelikankahissansa / vohvelikankahissaan / vohvelikankaissansa / vohvelikankaissaan

Ela

-sta

vohvelikankaastamme

vohvelikankaastanne

vohvelikankaastansa / vohvelikankaastaan

vohvelikankahistamme / vohvelikankaistamme

vohvelikankahistanne / vohvelikankaistanne

vohvelikankahistansa / vohvelikankahistaan / vohvelikankaistansa / vohvelikankaistaan

All

-lle

vohvelikankaallemme

vohvelikankaallenne

vohvelikankaallensa / vohvelikankaalleen

vohvelikankahillemme / vohvelikankaillemme

vohvelikankahillenne / vohvelikankaillenne

vohvelikankahillensa / vohvelikankahillean / vohvelikankaillensa / vohvelikankaillean

Ade

-lla

vohvelikankaallamme

vohvelikankaallanne

vohvelikankaallansa / vohvelikankaallaan

vohvelikankahillamme / vohvelikankaillamme

vohvelikankahillanne / vohvelikankaillanne

vohvelikankahillansa / vohvelikankahillaan / vohvelikankaillansa / vohvelikankaillaan

Abl

-lta

vohvelikankaaltamme

vohvelikankaaltanne

vohvelikankaaltansa / vohvelikankaaltaan

vohvelikankahiltamme / vohvelikankailtamme

vohvelikankahiltanne / vohvelikankailtanne

vohvelikankahiltansa / vohvelikankahiltaan / vohvelikankailtansa / vohvelikankailtaan

Tra

-ksi

vohvelikankaaksemme

vohvelikankaaksenne

vohvelikankaaksensa / vohvelikankaakseen

vohvelikankahiksemme / vohvelikankaiksemme

vohvelikankahiksenne / vohvelikankaiksenne

vohvelikankahikseen / vohvelikankahiksensa / vohvelikankaikseen / vohvelikankaiksensa

Ess

-na

vohvelikankaanamme

vohvelikankaananne

vohvelikankaanansa / vohvelikankaanaan

vohvelikankahinamme / vohvelikankainamme

vohvelikankahinanne / vohvelikankainanne

vohvelikankahinansa / vohvelikankahinaan / vohvelikankainansa / vohvelikankainaan

Abe

-tta

vohvelikankaattamme

vohvelikankaattanne

vohvelikankaattansa / vohvelikankaattaan

vohvelikankahittamme / vohvelikankaittamme

vohvelikankahittanne / vohvelikankaittanne

vohvelikankahittansa / vohvelikankahittaan / vohvelikankaittansa / vohvelikankaittaan

Com

-ne

-

-

-

vohvelikankahinemme / vohvelikankainemme

vohvelikankahinenne / vohvelikankainenne

vohvelikankahineen / vohvelikankahinensa / vohvelikankaineen / vohvelikankainensa

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Wiktionary

waffle Show more arrow right Borrowed from Swedish våffla (“waffle”). Show more arrow right
wafer vohveli, ehtoollisleipä, vohvelikeksi, suulakka
waffle
Show more arrow right

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kangas

kankaat

Par

-ta

kangasta

kankaita / kankahia

Gen

-n

kankaan

kankaitten / kankaiden / kankahien / kankahitten

Ill

mihin

kankaaseen

kankaisiin / kankaihin / kankahisin

Ine

-ssa

kankaassa

kankahissa / kankaissa

Ela

-sta

kankaasta

kankahista / kankaista

All

-lle

kankaalle

kankahille / kankaille

Ade

-lla

kankaalla

kankahilla / kankailla

Abl

-lta

kankaalta

kankahilta / kankailta

Tra

-ksi

kankaaksi

kankahiksi / kankaiksi

Ess

-na

kankaana

kankahina / kankaina

Abe

-tta

kankaatta

kankahitta / kankaitta

Com

-ne

-

kankahine / kankaine

Ins

-in

-

kankahin / kankain

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kangas

kankaat

Par

-ta

kangasta

kankaita / kankahia

Gen

-n

kankaan

kankaitten / kankaiden / kankahien / kankahitten

Ill

mihin

kankaaseen

kankaisiin / kankaihin / kankahisin

Ine

-ssa

kankaassa

kankahissa / kankaissa

Ela

-sta

kankaasta

kankahista / kankaista

All

-lle

kankaalle

kankahille / kankaille

Ade

-lla

kankaalla

kankahilla / kankailla

Abl

-lta

kankaalta

kankahilta / kankailta

Tra

-ksi

kankaaksi

kankahiksi / kankaiksi

Ess

-na

kankaana

kankahina / kankaina

Abe

-tta

kankaatta

kankahitta / kankaitta

Com

-ne

-

kankahine / kankaine

Ins

-in

-

kankahin / kankain

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

fabric kangas, kudos, rakenne, rakennelma, runkorakenteet
cloth kangas, liina, rätti, verka, räsy
canvas kangas, maalaus, purjekangas, telttakangas, purjeet, öljyvärimaalaus
material materiaali, aine, aineisto, aines, kangas, tarvike
drapery kangas, kankaat, kangastavarat
heath nummi, kanerva, kangas
Show more arrow right
Europarl; OpenSubtitles2018.v3; OpenSubtitles; tmClass; TildeMODEL; EMEA Kangas on hyvin pehmeää. The fabric is very soft. Etsin kangasta. I am looking for a cloth. Hyvää kangasta! This is good material! Kangas on kulunut ajan myötä. The fabric has worn out over time. Elämän kangas on... Seriously like the fabric of life is just... Moketti [kangas]. Moquettes [ fabric ]. Sininen kangas on yleensä suosikkini. Blue fabric is usually my favorite. Marimekon kangas on tunnettu laadustaan. Marimekko's fabric is known for its quality. Kangass-ja punontatuotteet. Haberdashery and trimmings (passmenterie). Se on hienoa kangasta. It's a great material. Show more arrow right

Wiktionary

cloth, fabric or textile (woven fabric) material (cloth to be made into a garment) Show more arrow right asbestikangasbrodyyrikangasfarkkukangasfarmarikangasfroteekangashamekangasharsokangashiomakangashousukangashuonekalukangashuopakangasjakardikangasjouhikangasjoustokangasjulistekangasjuuttikangaskalanruotokangaskampalankakangaskanavakangaskangaskansikangaskantinenkangaskauppakangaskenkäkangaslajikangasliimakangasmyymäläkangaspainokangaspakkakangaspalakangaspuutkangaspäällyskangastapettikangasteollisuuskangastilkkukankaankudontakankaankutojakankaanpainajakankaanpainantakankaanpalakappakangaskarstalankakangaskesäkangaskovikekangaskreppikangaskuitukangaskumikangaskuponkikangaskuviokangaslaajakangaslaajakangaselokuvalakanakangaslaskuvarjokangasleninkikangasliimakangaslintuniisikangasmaarakennuskangasmarkiisikangasmetallikangasmikrokuitukangasmokkakangasnailonkangasneulekangasnukkakangasommelkangasontelokangaspainokangaspaperikangaspellavakangasplyysikangaspukukangaspumpulikangaspurjekangaspuuvillakangaspyyhekangaspyyheliinakangaspäälliskangasrohdinkangassekoitekangassiiviläkangassilkkikangassisustuskangassmirgelikangassuodatinkangassäkkikangastaustakangasteddykangastelttakangastikkikangastoppakangastukikangastuulikangastweedkangasuntuvakangasvahakangasvalkokangasverhoilukangasverhokangasverkkokangasvillakangasvohvelikangasvuorikangasöljykangasöljykangastakki Show more arrow right From Proto-Finnic kangas, borrowed from Proto-Germanic gangaz (“warp?”). From Proto-Finnic kangas, borrowed from Proto-Germanic gangaz (“way, passage”) (compare German Gang), boreal forests being easily passable. Show more arrow right

Wikipedia

Woven fabric Woven fabric is any textile formed by weaving. Woven fabrics are often created on a loom, and made of many threads woven on a warp and a weft. Technically, a woven fabric is any fabric made by interlacing two or more threads at right angles to one another. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kankaani

kankaani

kankaasi

kankaasi

kankaansa

kankaansa

Par

-ta

kangastani

kankaitani / kankahiani

kangastasi

kankaitasi / kankahiasi

kangastansa / kangastaan

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaani

kankaitteni / kankaideni / kankahieni / kankahitteni

kankaasi

kankaittesi / kankaidesi / kankahiesi / kankahittesi

kankaansa

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseeni

kankaisiini / kankaihini / kankahisini

kankaaseesi

kankaisiisi / kankaihisi / kankahisisi

kankaaseensa

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassani

kankahissani / kankaissani

kankaassasi

kankahissasi / kankaissasi

kankaassansa / kankaassaan

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastani

kankahistani / kankaistani

kankaastasi

kankahistasi / kankaistasi

kankaastansa / kankaastaan

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaalleni

kankahilleni / kankailleni

kankaallesi

kankahillesi / kankaillesi

kankaallensa / kankaalleen

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallani

kankahillani / kankaillani

kankaallasi

kankahillasi / kankaillasi

kankaallansa / kankaallaan

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltani

kankahiltani / kankailtani

kankaaltasi

kankahiltasi / kankailtasi

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaakseni

kankahikseni / kankaikseni

kankaaksesi

kankahiksesi / kankaiksesi

kankaaksensa / kankaakseen

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanani

kankahinani / kankainani

kankaanasi

kankahinasi / kankainasi

kankaanansa / kankaanaan

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattani

kankahittani / kankaittani

kankaattasi

kankahittasi / kankaittasi

kankaattansa / kankaattaan

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

kankahineni / kankaineni

-

kankahinesi / kankainesi

-

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

Singular

Plural

Nom

-

kankaani

kankaasi

kankaansa

kankaani

kankaasi

kankaansa

Par

-ta

kangastani

kangastasi

kangastansa / kangastaan

kankaitani / kankahiani

kankaitasi / kankahiasi

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaani

kankaasi

kankaansa

kankaitteni / kankaideni / kankahieni / kankahitteni

kankaittesi / kankaidesi / kankahiesi / kankahittesi

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseeni

kankaaseesi

kankaaseensa

kankaisiini / kankaihini / kankahisini

kankaisiisi / kankaihisi / kankahisisi

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassani

kankaassasi

kankaassansa / kankaassaan

kankahissani / kankaissani

kankahissasi / kankaissasi

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastani

kankaastasi

kankaastansa / kankaastaan

kankahistani / kankaistani

kankahistasi / kankaistasi

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaalleni

kankaallesi

kankaallensa / kankaalleen

kankahilleni / kankailleni

kankahillesi / kankaillesi

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallani

kankaallasi

kankaallansa / kankaallaan

kankahillani / kankaillani

kankahillasi / kankaillasi

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltani

kankaaltasi

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltani / kankailtani

kankahiltasi / kankailtasi

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaakseni

kankaaksesi

kankaaksensa / kankaakseen

kankahikseni / kankaikseni

kankahiksesi / kankaiksesi

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanani

kankaanasi

kankaanansa / kankaanaan

kankahinani / kankainani

kankahinasi / kankainasi

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattani

kankaattasi

kankaattansa / kankaattaan

kankahittani / kankaittani

kankahittasi / kankaittasi

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

-

-

kankahineni / kankaineni

kankahinesi / kankainesi

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kankaamme

kankaamme

kankaanne

kankaanne

kankaansa

kankaansa

Par

-ta

kangastamme

kankaitamme / kankahiamme

kangastanne

kankaitanne / kankahianne

kangastansa / kangastaan

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaamme

kankaittemme / kankaidemme / kankahiemme / kankahittemme

kankaanne

kankaittenne / kankaidenne / kankahienne / kankahittenne

kankaansa

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseemme

kankaisiimme / kankaihimme / kankahisimme

kankaaseenne

kankaisiinne / kankaihinne / kankahisinne

kankaaseensa

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassamme

kankahissamme / kankaissamme

kankaassanne

kankahissanne / kankaissanne

kankaassansa / kankaassaan

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastamme

kankahistamme / kankaistamme

kankaastanne

kankahistanne / kankaistanne

kankaastansa / kankaastaan

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaallemme

kankahillemme / kankaillemme

kankaallenne

kankahillenne / kankaillenne

kankaallensa / kankaalleen

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallamme

kankahillamme / kankaillamme

kankaallanne

kankahillanne / kankaillanne

kankaallansa / kankaallaan

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltamme

kankahiltamme / kankailtamme

kankaaltanne

kankahiltanne / kankailtanne

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaaksemme

kankahiksemme / kankaiksemme

kankaaksenne

kankahiksenne / kankaiksenne

kankaaksensa / kankaakseen

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanamme

kankahinamme / kankainamme

kankaananne

kankahinanne / kankainanne

kankaanansa / kankaanaan

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattamme

kankahittamme / kankaittamme

kankaattanne

kankahittanne / kankaittanne

kankaattansa / kankaattaan

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

kankahinemme / kankainemme

-

kankahinenne / kankainenne

-

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

Singular

Plural

Nom

-

kankaamme

kankaanne

kankaansa

kankaamme

kankaanne

kankaansa

Par

-ta

kangastamme

kangastanne

kangastansa / kangastaan

kankaitamme / kankahiamme

kankaitanne / kankahianne

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaamme

kankaanne

kankaansa

kankaittemme / kankaidemme / kankahiemme / kankahittemme

kankaittenne / kankaidenne / kankahienne / kankahittenne

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseemme

kankaaseenne

kankaaseensa

kankaisiimme / kankaihimme / kankahisimme

kankaisiinne / kankaihinne / kankahisinne

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassamme

kankaassanne

kankaassansa / kankaassaan

kankahissamme / kankaissamme

kankahissanne / kankaissanne

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastamme

kankaastanne

kankaastansa / kankaastaan

kankahistamme / kankaistamme

kankahistanne / kankaistanne

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaallemme

kankaallenne

kankaallensa / kankaalleen

kankahillemme / kankaillemme

kankahillenne / kankaillenne

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallamme

kankaallanne

kankaallansa / kankaallaan

kankahillamme / kankaillamme

kankahillanne / kankaillanne

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltamme

kankaaltanne

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltamme / kankailtamme

kankahiltanne / kankailtanne

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaaksemme

kankaaksenne

kankaaksensa / kankaakseen

kankahiksemme / kankaiksemme

kankahiksenne / kankaiksenne

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanamme

kankaananne

kankaanansa / kankaanaan

kankahinamme / kankainamme

kankahinanne / kankainanne

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattamme

kankaattanne

kankaattansa / kankaattaan

kankahittamme / kankaittamme

kankahittanne / kankaittanne

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

-

-

kankahinemme / kankainemme

kankahinenne / kankainenne

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vohveli

vohvelit

Par

-ta

vohvelia

vohveleita / vohveleja

Gen

-n

vohvelin

vohveleitten / vohveleiden / vohvelien

Ill

mihin

vohveliin

vohveleihin

Ine

-ssa

vohvelissa

vohveleissa

Ela

-sta

vohvelista

vohveleista

All

-lle

vohvelille

vohveleille

Ade

-lla

vohvelilla

vohveleilla

Abl

-lta

vohvelilta

vohveleilta

Tra

-ksi

vohveliksi

vohveleiksi

Ess

-na

vohvelina

vohveleina

Abe

-tta

vohvelitta

vohveleitta

Com

-ne

-

vohveleine

Ins

-in

-

vohvelein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vohveli

vohvelit

Par

-ta

vohvelia

vohveleita / vohveleja

Gen

-n

vohvelin

vohveleitten / vohveleiden / vohvelien

Ill

mihin

vohveliin

vohveleihin

Ine

-ssa

vohvelissa

vohveleissa

Ela

-sta

vohvelista

vohveleista

All

-lle

vohvelille

vohveleille

Ade

-lla

vohvelilla

vohveleilla

Abl

-lta

vohvelilta

vohveleilta

Tra

-ksi

vohveliksi

vohveleiksi

Ess

-na

vohvelina

vohveleina

Abe

-tta

vohvelitta

vohveleitta

Com

-ne

-

vohveleine

Ins

-in

-

vohvelein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

wafer vohveli, ehtoollisleipä, vohvelikeksi, suulakka
waffle
Show more arrow right
OpenSubtitles; Europarl; OpenSubtitles2018.v3; Tatoeba; Europarl Parallel Corpus Tämä vohveli on paras. This waffle is the best. Vohveli oli herkullista. The waffle was delicious. Syö vohvelisi. Eat your fucking waffle. Vohveli maistuisi nyt. A waffle would be really nice now. Söin vohvelin. Yes I had a waffle. Suosikkiani kahvilassa on vohveli jäätelön kera. My favorite at the café is the waffle with ice cream. Tein vohveleita. I made waffles. Vohveli maistuu herkulliselta mansikkahillon kanssa. The waffle tastes delicious with strawberry jam. Voit pitää minua vohvelins-isukkinasi. Well, consider me your waffle daddy. Vohvelit kuumiksi. Waffle time. Show more arrow right

Wiktionary

waffle Show more arrow right Borrowed from Swedish våffla (“waffle”). Show more arrow right

Wikipedia

Waffle A waffle is a dish made from leavened batter or dough that is cooked between two plates that are patterned to give a characteristic size, shape, and surface impression. There are many variations based on the type of waffle iron and recipe used. Waffles are eaten throughout the world, particularly in Belgium, which has over a dozen regional varieties. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vohvelini

vohvelini

vohvelisi

vohvelisi

vohvelinsa

vohvelinsa

Par

-ta

vohveliani

vohveleitani / vohvelejani

vohveliasi

vohveleitasi / vohvelejasi

vohveliansa / vohveliaan

vohveleitansa / vohveleitaan / vohvelejansa / vohvelejaan

Gen

-n

vohvelini

vohveleitteni / vohveleideni / vohvelieni

vohvelisi

vohveleittesi / vohveleidesi / vohveliesi

vohvelinsa

vohveleittensa / vohveleidensa / vohveliensa

Ill

mihin

vohveliini

vohveleihini

vohveliisi

vohveleihisi

vohveliinsa

vohveleihinsa

Ine

-ssa

vohvelissani

vohveleissani

vohvelissasi

vohveleissasi

vohvelissansa / vohvelissaan

vohveleissansa / vohveleissaan

Ela

-sta

vohvelistani

vohveleistani

vohvelistasi

vohveleistasi

vohvelistansa / vohvelistaan

vohveleistansa / vohveleistaan

All

-lle

vohvelilleni

vohveleilleni

vohvelillesi

vohveleillesi

vohvelillensa / vohvelilleen

vohveleillensa / vohveleillean

Ade

-lla

vohvelillani

vohveleillani

vohvelillasi

vohveleillasi

vohvelillansa / vohvelillaan

vohveleillansa / vohveleillaan

Abl

-lta

vohveliltani

vohveleiltani

vohveliltasi

vohveleiltasi

vohveliltansa / vohveliltaan

vohveleiltansa / vohveleiltaan

Tra

-ksi

vohvelikseni

vohveleikseni

vohveliksesi

vohveleiksesi

vohveliksensa / vohvelikseen

vohveleiksensa / vohveleikseen

Ess

-na

vohvelinani

vohveleinani

vohvelinasi

vohveleinasi

vohvelinansa / vohvelinaan

vohveleinansa / vohveleinaan

Abe

-tta

vohvelittani

vohveleittani

vohvelittasi

vohveleittasi

vohvelittansa / vohvelittaan

vohveleittansa / vohveleittaan

Com

-ne

-

vohveleineni

-

vohveleinesi

-

vohveleinensa / vohveleineen

Singular

Plural

Nom

-

vohvelini

vohvelisi

vohvelinsa

vohvelini

vohvelisi

vohvelinsa

Par

-ta

vohveliani

vohveliasi

vohveliansa / vohveliaan

vohveleitani / vohvelejani

vohveleitasi / vohvelejasi

vohveleitansa / vohveleitaan / vohvelejansa / vohvelejaan

Gen

-n

vohvelini

vohvelisi

vohvelinsa

vohveleitteni / vohveleideni / vohvelieni

vohveleittesi / vohveleidesi / vohveliesi

vohveleittensa / vohveleidensa / vohveliensa

Ill

mihin

vohveliini

vohveliisi

vohveliinsa

vohveleihini

vohveleihisi

vohveleihinsa

Ine

-ssa

vohvelissani

vohvelissasi

vohvelissansa / vohvelissaan

vohveleissani

vohveleissasi

vohveleissansa / vohveleissaan

Ela

-sta

vohvelistani

vohvelistasi

vohvelistansa / vohvelistaan

vohveleistani

vohveleistasi

vohveleistansa / vohveleistaan

All

-lle

vohvelilleni

vohvelillesi

vohvelillensa / vohvelilleen

vohveleilleni

vohveleillesi

vohveleillensa / vohveleillean

Ade

-lla

vohvelillani

vohvelillasi

vohvelillansa / vohvelillaan

vohveleillani

vohveleillasi

vohveleillansa / vohveleillaan

Abl

-lta

vohveliltani

vohveliltasi

vohveliltansa / vohveliltaan

vohveleiltani

vohveleiltasi

vohveleiltansa / vohveleiltaan

Tra

-ksi

vohvelikseni

vohveliksesi

vohveliksensa / vohvelikseen

vohveleikseni

vohveleiksesi

vohveleiksensa / vohveleikseen

Ess

-na

vohvelinani

vohvelinasi

vohvelinansa / vohvelinaan

vohveleinani

vohveleinasi

vohveleinansa / vohveleinaan

Abe

-tta

vohvelittani

vohvelittasi

vohvelittansa / vohvelittaan

vohveleittani

vohveleittasi

vohveleittansa / vohveleittaan

Com

-ne

-

-

-

vohveleineni

vohveleinesi

vohveleinensa / vohveleineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vohvelimme

vohvelimme

vohvelinne

vohvelinne

vohvelinsa

vohvelinsa

Par

-ta

vohveliamme

vohveleitamme / vohvelejamme

vohvelianne

vohveleitanne / vohvelejanne

vohveliansa / vohveliaan

vohveleitansa / vohveleitaan / vohvelejansa / vohvelejaan

Gen

-n

vohvelimme

vohveleittemme / vohveleidemme / vohveliemme

vohvelinne

vohveleittenne / vohveleidenne / vohvelienne

vohvelinsa

vohveleittensa / vohveleidensa / vohveliensa

Ill

mihin

vohveliimme

vohveleihimme

vohveliinne

vohveleihinne

vohveliinsa

vohveleihinsa

Ine

-ssa

vohvelissamme

vohveleissamme

vohvelissanne

vohveleissanne

vohvelissansa / vohvelissaan

vohveleissansa / vohveleissaan

Ela

-sta

vohvelistamme

vohveleistamme

vohvelistanne

vohveleistanne

vohvelistansa / vohvelistaan

vohveleistansa / vohveleistaan

All

-lle

vohvelillemme

vohveleillemme

vohvelillenne

vohveleillenne

vohvelillensa / vohvelilleen

vohveleillensa / vohveleillean

Ade

-lla

vohvelillamme

vohveleillamme

vohvelillanne

vohveleillanne

vohvelillansa / vohvelillaan

vohveleillansa / vohveleillaan

Abl

-lta

vohveliltamme

vohveleiltamme

vohveliltanne

vohveleiltanne

vohveliltansa / vohveliltaan

vohveleiltansa / vohveleiltaan

Tra

-ksi

vohveliksemme

vohveleiksemme

vohveliksenne

vohveleiksenne

vohveliksensa / vohvelikseen

vohveleiksensa / vohveleikseen

Ess

-na

vohvelinamme

vohveleinamme

vohvelinanne

vohveleinanne

vohvelinansa / vohvelinaan

vohveleinansa / vohveleinaan

Abe

-tta

vohvelittamme

vohveleittamme

vohvelittanne

vohveleittanne

vohvelittansa / vohvelittaan

vohveleittansa / vohveleittaan

Com

-ne

-

vohveleinemme

-

vohveleinenne

-

vohveleinensa / vohveleineen

Singular

Plural

Nom

-

vohvelimme

vohvelinne

vohvelinsa

vohvelimme

vohvelinne

vohvelinsa

Par

-ta

vohveliamme

vohvelianne

vohveliansa / vohveliaan

vohveleitamme / vohvelejamme

vohveleitanne / vohvelejanne

vohveleitansa / vohveleitaan / vohvelejansa / vohvelejaan

Gen

-n

vohvelimme

vohvelinne

vohvelinsa

vohveleittemme / vohveleidemme / vohveliemme

vohveleittenne / vohveleidenne / vohvelienne

vohveleittensa / vohveleidensa / vohveliensa

Ill

mihin

vohveliimme

vohveliinne

vohveliinsa

vohveleihimme

vohveleihinne

vohveleihinsa

Ine

-ssa

vohvelissamme

vohvelissanne

vohvelissansa / vohvelissaan

vohveleissamme

vohveleissanne

vohveleissansa / vohveleissaan

Ela

-sta

vohvelistamme

vohvelistanne

vohvelistansa / vohvelistaan

vohveleistamme

vohveleistanne

vohveleistansa / vohveleistaan

All

-lle

vohvelillemme

vohvelillenne

vohvelillensa / vohvelilleen

vohveleillemme

vohveleillenne

vohveleillensa / vohveleillean

Ade

-lla

vohvelillamme

vohvelillanne

vohvelillansa / vohvelillaan

vohveleillamme

vohveleillanne

vohveleillansa / vohveleillaan

Abl

-lta

vohveliltamme

vohveliltanne

vohveliltansa / vohveliltaan

vohveleiltamme

vohveleiltanne

vohveleiltansa / vohveleiltaan

Tra

-ksi

vohveliksemme

vohveliksenne

vohveliksensa / vohvelikseen

vohveleiksemme

vohveleiksenne

vohveleiksensa / vohveleikseen

Ess

-na

vohvelinamme

vohvelinanne

vohvelinansa / vohvelinaan

vohveleinamme

vohveleinanne

vohveleinansa / vohveleinaan

Abe

-tta

vohvelittamme

vohvelittanne

vohvelittansa / vohvelittaan

vohveleittamme

vohveleittanne

vohveleittansa / vohveleittaan

Com

-ne

-

-

-

vohveleinemme

vohveleinenne

vohveleinensa / vohveleineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept