logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

vahakangas, noun

Word analysis
vahakangas

vahakangas

vahakangas

Noun, Singular Nominative

vaha

Noun, Singular Nominative

+ kangas

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vahakangas

vahakankaat

Par

-ta

vahakangasta

vahakankaita / vahakankahia

Gen

-n

vahakankaan

vahakankaitten / vahakankaiden / vahakankahien / vahakankahitten

Ill

mihin

vahakankaaseen

vahakankaisiin / vahakankaihin / vahakankahisin

Ine

-ssa

vahakankaassa

vahakankahissa / vahakankaissa

Ela

-sta

vahakankaasta

vahakankahista / vahakankaista

All

-lle

vahakankaalle

vahakankahille / vahakankaille

Ade

-lla

vahakankaalla

vahakankahilla / vahakankailla

Abl

-lta

vahakankaalta

vahakankahilta / vahakankailta

Tra

-ksi

vahakankaaksi

vahakankahiksi / vahakankaiksi

Ess

-na

vahakankaana

vahakankahina / vahakankaina

Abe

-tta

vahakankaatta

vahakankahitta / vahakankaitta

Com

-ne

-

vahakankahine / vahakankaine

Ins

-in

-

vahakankahin / vahakankain

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vahakangas

vahakankaat

Par

-ta

vahakangasta

vahakankaita / vahakankahia

Gen

-n

vahakankaan

vahakankaitten / vahakankaiden / vahakankahien / vahakankahitten

Ill

mihin

vahakankaaseen

vahakankaisiin / vahakankaihin / vahakankahisin

Ine

-ssa

vahakankaassa

vahakankahissa / vahakankaissa

Ela

-sta

vahakankaasta

vahakankahista / vahakankaista

All

-lle

vahakankaalle

vahakankahille / vahakankaille

Ade

-lla

vahakankaalla

vahakankahilla / vahakankailla

Abl

-lta

vahakankaalta

vahakankahilta / vahakankailta

Tra

-ksi

vahakankaaksi

vahakankahiksi / vahakankaiksi

Ess

-na

vahakankaana

vahakankahina / vahakankaina

Abe

-tta

vahakankaatta

vahakankahitta / vahakankaitta

Com

-ne

-

vahakankahine / vahakankaine

Ins

-in

-

vahakankahin / vahakankain

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

oilcloth vahakangas, linoleumi
for oil cloth
oil cloth
Show more arrow right
ParaCrawl Corpus; OpenSubtitles2018.v3 Vahakangas, 120 cm leveä. Doppelbackofen, 120 cm breite. Vahakangas, musta valkoinen. Plastic-coated fabric, black /white. Vahakangas ENGSMELLE 140 kirkas. Vinyl tablecloth ENGSMELLE 140 clear. Sunnuntaiaamuns-vahakangas, eur m. Sunday morning, flax, eur/m. Sinulla on tietysti vahakangas pöydällä. I bet you have oilcloth on your table. Lue lisää Vahakangas KORNSTARR 140 harmaa. Read more Vinyl tablecloth KORNSTARR 140 grey. Lue lisää Vahakangas DVERGJAMNE 140 harmaa. Read more Vinyl tablecloth DVERGJAMNE 140 grey. Lue lisää Vahakangas BLEIKSTARR 140 harmaa. Read more Vinyl tablecloth BLEIKSTARR 140 grey. Pinnoitetut kankaat ja vahakangas Suomi (7). Fabrics, wool and hair Bulgaria (7). Lue lisää Vahakangas SALVIE 140 beige sininen. Read more Vinyl tablecloth SALVIE 140 beige/blue. Show more arrow right

Wiktionary

oilcloth Show more arrow right vaha +‎ kangas Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vahakankaani

vahakankaani

vahakankaasi

vahakankaasi

vahakankaansa

vahakankaansa

Par

-ta

vahakangastani

vahakankaitani / vahakankahiani

vahakangastasi

vahakankaitasi / vahakankahiasi

vahakangastansa / vahakangastaan

vahakankaitansa / vahakankaitaan / vahakankahiansa / vahakankahiaan

Gen

-n

vahakankaani

vahakankaitteni / vahakankaideni / vahakankahieni / vahakankahitteni

vahakankaasi

vahakankaittesi / vahakankaidesi / vahakankahiesi / vahakankahittesi

vahakankaansa

vahakankaittensa / vahakankaidensa / vahakankahiensa / vahakankahittensa

Ill

mihin

vahakankaaseeni

vahakankaisiini / vahakankaihini / vahakankahisini

vahakankaaseesi

vahakankaisiisi / vahakankaihisi / vahakankahisisi

vahakankaaseensa

vahakankaisiinsa / vahakankaihinsa / vahakankahisinsa

Ine

-ssa

vahakankaassani

vahakankahissani / vahakankaissani

vahakankaassasi

vahakankahissasi / vahakankaissasi

vahakankaassansa / vahakankaassaan

vahakankahissansa / vahakankahissaan / vahakankaissansa / vahakankaissaan

Ela

-sta

vahakankaastani

vahakankahistani / vahakankaistani

vahakankaastasi

vahakankahistasi / vahakankaistasi

vahakankaastansa / vahakankaastaan

vahakankahistansa / vahakankahistaan / vahakankaistansa / vahakankaistaan

All

-lle

vahakankaalleni

vahakankahilleni / vahakankailleni

vahakankaallesi

vahakankahillesi / vahakankaillesi

vahakankaallensa / vahakankaalleen

vahakankahillensa / vahakankahillean / vahakankaillensa / vahakankaillean

Ade

-lla

vahakankaallani

vahakankahillani / vahakankaillani

vahakankaallasi

vahakankahillasi / vahakankaillasi

vahakankaallansa / vahakankaallaan

vahakankahillansa / vahakankahillaan / vahakankaillansa / vahakankaillaan

Abl

-lta

vahakankaaltani

vahakankahiltani / vahakankailtani

vahakankaaltasi

vahakankahiltasi / vahakankailtasi

vahakankaaltansa / vahakankaaltaan

vahakankahiltansa / vahakankahiltaan / vahakankailtansa / vahakankailtaan

Tra

-ksi

vahakankaakseni

vahakankahikseni / vahakankaikseni

vahakankaaksesi

vahakankahiksesi / vahakankaiksesi

vahakankaaksensa / vahakankaakseen

vahakankahikseen / vahakankahiksensa / vahakankaikseen / vahakankaiksensa

Ess

-na

vahakankaanani

vahakankahinani / vahakankainani

vahakankaanasi

vahakankahinasi / vahakankainasi

vahakankaanansa / vahakankaanaan

vahakankahinansa / vahakankahinaan / vahakankainansa / vahakankainaan

Abe

-tta

vahakankaattani

vahakankahittani / vahakankaittani

vahakankaattasi

vahakankahittasi / vahakankaittasi

vahakankaattansa / vahakankaattaan

vahakankahittansa / vahakankahittaan / vahakankaittansa / vahakankaittaan

Com

-ne

-

vahakankahineni / vahakankaineni

-

vahakankahinesi / vahakankainesi

-

vahakankahineen / vahakankahinensa / vahakankaineen / vahakankainensa

Singular

Plural

Nom

-

vahakankaani

vahakankaasi

vahakankaansa

vahakankaani

vahakankaasi

vahakankaansa

Par

-ta

vahakangastani

vahakangastasi

vahakangastansa / vahakangastaan

vahakankaitani / vahakankahiani

vahakankaitasi / vahakankahiasi

vahakankaitansa / vahakankaitaan / vahakankahiansa / vahakankahiaan

Gen

-n

vahakankaani

vahakankaasi

vahakankaansa

vahakankaitteni / vahakankaideni / vahakankahieni / vahakankahitteni

vahakankaittesi / vahakankaidesi / vahakankahiesi / vahakankahittesi

vahakankaittensa / vahakankaidensa / vahakankahiensa / vahakankahittensa

Ill

mihin

vahakankaaseeni

vahakankaaseesi

vahakankaaseensa

vahakankaisiini / vahakankaihini / vahakankahisini

vahakankaisiisi / vahakankaihisi / vahakankahisisi

vahakankaisiinsa / vahakankaihinsa / vahakankahisinsa

Ine

-ssa

vahakankaassani

vahakankaassasi

vahakankaassansa / vahakankaassaan

vahakankahissani / vahakankaissani

vahakankahissasi / vahakankaissasi

vahakankahissansa / vahakankahissaan / vahakankaissansa / vahakankaissaan

Ela

-sta

vahakankaastani

vahakankaastasi

vahakankaastansa / vahakankaastaan

vahakankahistani / vahakankaistani

vahakankahistasi / vahakankaistasi

vahakankahistansa / vahakankahistaan / vahakankaistansa / vahakankaistaan

All

-lle

vahakankaalleni

vahakankaallesi

vahakankaallensa / vahakankaalleen

vahakankahilleni / vahakankailleni

vahakankahillesi / vahakankaillesi

vahakankahillensa / vahakankahillean / vahakankaillensa / vahakankaillean

Ade

-lla

vahakankaallani

vahakankaallasi

vahakankaallansa / vahakankaallaan

vahakankahillani / vahakankaillani

vahakankahillasi / vahakankaillasi

vahakankahillansa / vahakankahillaan / vahakankaillansa / vahakankaillaan

Abl

-lta

vahakankaaltani

vahakankaaltasi

vahakankaaltansa / vahakankaaltaan

vahakankahiltani / vahakankailtani

vahakankahiltasi / vahakankailtasi

vahakankahiltansa / vahakankahiltaan / vahakankailtansa / vahakankailtaan

Tra

-ksi

vahakankaakseni

vahakankaaksesi

vahakankaaksensa / vahakankaakseen

vahakankahikseni / vahakankaikseni

vahakankahiksesi / vahakankaiksesi

vahakankahikseen / vahakankahiksensa / vahakankaikseen / vahakankaiksensa

Ess

-na

vahakankaanani

vahakankaanasi

vahakankaanansa / vahakankaanaan

vahakankahinani / vahakankainani

vahakankahinasi / vahakankainasi

vahakankahinansa / vahakankahinaan / vahakankainansa / vahakankainaan

Abe

-tta

vahakankaattani

vahakankaattasi

vahakankaattansa / vahakankaattaan

vahakankahittani / vahakankaittani

vahakankahittasi / vahakankaittasi

vahakankahittansa / vahakankahittaan / vahakankaittansa / vahakankaittaan

Com

-ne

-

-

-

vahakankahineni / vahakankaineni

vahakankahinesi / vahakankainesi

vahakankahineen / vahakankahinensa / vahakankaineen / vahakankainensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vahakankaamme

vahakankaamme

vahakankaanne

vahakankaanne

vahakankaansa

vahakankaansa

Par

-ta

vahakangastamme

vahakankaitamme / vahakankahiamme

vahakangastanne

vahakankaitanne / vahakankahianne

vahakangastansa / vahakangastaan

vahakankaitansa / vahakankaitaan / vahakankahiansa / vahakankahiaan

Gen

-n

vahakankaamme

vahakankaittemme / vahakankaidemme / vahakankahiemme / vahakankahittemme

vahakankaanne

vahakankaittenne / vahakankaidenne / vahakankahienne / vahakankahittenne

vahakankaansa

vahakankaittensa / vahakankaidensa / vahakankahiensa / vahakankahittensa

Ill

mihin

vahakankaaseemme

vahakankaisiimme / vahakankaihimme / vahakankahisimme

vahakankaaseenne

vahakankaisiinne / vahakankaihinne / vahakankahisinne

vahakankaaseensa

vahakankaisiinsa / vahakankaihinsa / vahakankahisinsa

Ine

-ssa

vahakankaassamme

vahakankahissamme / vahakankaissamme

vahakankaassanne

vahakankahissanne / vahakankaissanne

vahakankaassansa / vahakankaassaan

vahakankahissansa / vahakankahissaan / vahakankaissansa / vahakankaissaan

Ela

-sta

vahakankaastamme

vahakankahistamme / vahakankaistamme

vahakankaastanne

vahakankahistanne / vahakankaistanne

vahakankaastansa / vahakankaastaan

vahakankahistansa / vahakankahistaan / vahakankaistansa / vahakankaistaan

All

-lle

vahakankaallemme

vahakankahillemme / vahakankaillemme

vahakankaallenne

vahakankahillenne / vahakankaillenne

vahakankaallensa / vahakankaalleen

vahakankahillensa / vahakankahillean / vahakankaillensa / vahakankaillean

Ade

-lla

vahakankaallamme

vahakankahillamme / vahakankaillamme

vahakankaallanne

vahakankahillanne / vahakankaillanne

vahakankaallansa / vahakankaallaan

vahakankahillansa / vahakankahillaan / vahakankaillansa / vahakankaillaan

Abl

-lta

vahakankaaltamme

vahakankahiltamme / vahakankailtamme

vahakankaaltanne

vahakankahiltanne / vahakankailtanne

vahakankaaltansa / vahakankaaltaan

vahakankahiltansa / vahakankahiltaan / vahakankailtansa / vahakankailtaan

Tra

-ksi

vahakankaaksemme

vahakankahiksemme / vahakankaiksemme

vahakankaaksenne

vahakankahiksenne / vahakankaiksenne

vahakankaaksensa / vahakankaakseen

vahakankahikseen / vahakankahiksensa / vahakankaikseen / vahakankaiksensa

Ess

-na

vahakankaanamme

vahakankahinamme / vahakankainamme

vahakankaananne

vahakankahinanne / vahakankainanne

vahakankaanansa / vahakankaanaan

vahakankahinansa / vahakankahinaan / vahakankainansa / vahakankainaan

Abe

-tta

vahakankaattamme

vahakankahittamme / vahakankaittamme

vahakankaattanne

vahakankahittanne / vahakankaittanne

vahakankaattansa / vahakankaattaan

vahakankahittansa / vahakankahittaan / vahakankaittansa / vahakankaittaan

Com

-ne

-

vahakankahinemme / vahakankainemme

-

vahakankahinenne / vahakankainenne

-

vahakankahineen / vahakankahinensa / vahakankaineen / vahakankainensa

Singular

Plural

Nom

-

vahakankaamme

vahakankaanne

vahakankaansa

vahakankaamme

vahakankaanne

vahakankaansa

Par

-ta

vahakangastamme

vahakangastanne

vahakangastansa / vahakangastaan

vahakankaitamme / vahakankahiamme

vahakankaitanne / vahakankahianne

vahakankaitansa / vahakankaitaan / vahakankahiansa / vahakankahiaan

Gen

-n

vahakankaamme

vahakankaanne

vahakankaansa

vahakankaittemme / vahakankaidemme / vahakankahiemme / vahakankahittemme

vahakankaittenne / vahakankaidenne / vahakankahienne / vahakankahittenne

vahakankaittensa / vahakankaidensa / vahakankahiensa / vahakankahittensa

Ill

mihin

vahakankaaseemme

vahakankaaseenne

vahakankaaseensa

vahakankaisiimme / vahakankaihimme / vahakankahisimme

vahakankaisiinne / vahakankaihinne / vahakankahisinne

vahakankaisiinsa / vahakankaihinsa / vahakankahisinsa

Ine

-ssa

vahakankaassamme

vahakankaassanne

vahakankaassansa / vahakankaassaan

vahakankahissamme / vahakankaissamme

vahakankahissanne / vahakankaissanne

vahakankahissansa / vahakankahissaan / vahakankaissansa / vahakankaissaan

Ela

-sta

vahakankaastamme

vahakankaastanne

vahakankaastansa / vahakankaastaan

vahakankahistamme / vahakankaistamme

vahakankahistanne / vahakankaistanne

vahakankahistansa / vahakankahistaan / vahakankaistansa / vahakankaistaan

All

-lle

vahakankaallemme

vahakankaallenne

vahakankaallensa / vahakankaalleen

vahakankahillemme / vahakankaillemme

vahakankahillenne / vahakankaillenne

vahakankahillensa / vahakankahillean / vahakankaillensa / vahakankaillean

Ade

-lla

vahakankaallamme

vahakankaallanne

vahakankaallansa / vahakankaallaan

vahakankahillamme / vahakankaillamme

vahakankahillanne / vahakankaillanne

vahakankahillansa / vahakankahillaan / vahakankaillansa / vahakankaillaan

Abl

-lta

vahakankaaltamme

vahakankaaltanne

vahakankaaltansa / vahakankaaltaan

vahakankahiltamme / vahakankailtamme

vahakankahiltanne / vahakankailtanne

vahakankahiltansa / vahakankahiltaan / vahakankailtansa / vahakankailtaan

Tra

-ksi

vahakankaaksemme

vahakankaaksenne

vahakankaaksensa / vahakankaakseen

vahakankahiksemme / vahakankaiksemme

vahakankahiksenne / vahakankaiksenne

vahakankahikseen / vahakankahiksensa / vahakankaikseen / vahakankaiksensa

Ess

-na

vahakankaanamme

vahakankaananne

vahakankaanansa / vahakankaanaan

vahakankahinamme / vahakankainamme

vahakankahinanne / vahakankainanne

vahakankahinansa / vahakankahinaan / vahakankainansa / vahakankainaan

Abe

-tta

vahakankaattamme

vahakankaattanne

vahakankaattansa / vahakankaattaan

vahakankahittamme / vahakankaittamme

vahakankahittanne / vahakankaittanne

vahakankahittansa / vahakankahittaan / vahakankaittansa / vahakankaittaan

Com

-ne

-

-

-

vahakankahinemme / vahakankainemme

vahakankahinenne / vahakankainenne

vahakankahineen / vahakankahinensa / vahakankaineen / vahakankainensa

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vaha

vahat

Par

-ta

vahaa

vahoja

Gen

-n

vahan

vahojen

Ill

mihin

vahaan

vahoihin

Ine

-ssa

vahassa

vahoissa

Ela

-sta

vahasta

vahoista

All

-lle

vahalle

vahoille

Ade

-lla

vahalla

vahoilla

Abl

-lta

vahalta

vahoilta

Tra

-ksi

vahaksi

vahoiksi

Ess

-na

vahana

vahoina

Abe

-tta

vahatta

vahoitta

Com

-ne

-

vahoine

Ins

-in

-

vahoin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vaha

vahat

Par

-ta

vahaa

vahoja

Gen

-n

vahan

vahojen

Ill

mihin

vahaan

vahoihin

Ine

-ssa

vahassa

vahoissa

Ela

-sta

vahasta

vahoista

All

-lle

vahalle

vahoille

Ade

-lla

vahalla

vahoilla

Abl

-lta

vahalta

vahoilta

Tra

-ksi

vahaksi

vahoiksi

Ess

-na

vahana

vahoina

Abe

-tta

vahatta

vahoitta

Com

-ne

-

vahoine

Ins

-in

-

vahoin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

wax vaha, vaikku
polish kiilloke, kiillotus, kiillotusaine, kiillote, vaha, kiilto
little
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; Europarl; Tatoeba; OpenSubtitles; WikiMatrix Vaha on vahaa. Wax is wax. Vaha on kovaa materiaalia. Wax is a hard material. Vaha on vahaa. Wax is wax. Vai onko vahanne hukassa? Or is the wax missing? Vahanne tuoksuu ihanalta. The wax smells lovely. Vaha sulaa matalassa lämpötilassa. Wax melts at a low temperature. Vaha sulaa matalassa la mpo tilassa. Wax melts at a low temperature. Minulla ei ole vahaa. I have no wax. Auton vaha hoitaa ja suojaa maalipintaa. Car wax takes care of and protects the paint surface. Laita geeliä tai vahaa. What do? Show more arrow right

Wiktionary

wax Show more arrow right From Proto-Finnic vaha, borrowed either from Proto-Germanic wahsą or Proto-Baltic waksa, vakša. Compare English wax and Latvian vasks, respectively. Show more arrow right

Wikipedia

Wax Waxes are a diverse class of organic compounds that are lipophilic, malleable solids near ambient temperatures. They include higher alkanes and lipids, typically with melting points above about 40 °C (104 °F), melting to give low viscosity liquids. Waxes are insoluble in water but soluble in organic, nonpolar solvents. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vahani

vahani

vahasi

vahasi

vahansa

vahansa

Par

-ta

vahaani

vahojani

vahaasi

vahojasi

vahaansa / vahaaan

vahojansa / vahojaan

Gen

-n

vahani

vahojeni

vahasi

vahojesi

vahansa

vahojensa

Ill

mihin

vahaani

vahoihini

vahaasi

vahoihisi

vahaansa

vahoihinsa

Ine

-ssa

vahassani

vahoissani

vahassasi

vahoissasi

vahassansa / vahassaan

vahoissansa / vahoissaan

Ela

-sta

vahastani

vahoistani

vahastasi

vahoistasi

vahastansa / vahastaan

vahoistansa / vahoistaan

All

-lle

vahalleni

vahoilleni

vahallesi

vahoillesi

vahallensa / vahalleen

vahoillensa / vahoillean

Ade

-lla

vahallani

vahoillani

vahallasi

vahoillasi

vahallansa / vahallaan

vahoillansa / vahoillaan

Abl

-lta

vahaltani

vahoiltani

vahaltasi

vahoiltasi

vahaltansa / vahaltaan

vahoiltansa / vahoiltaan

Tra

-ksi

vahakseni

vahoikseni

vahaksesi

vahoiksesi

vahaksensa / vahakseen

vahoiksensa / vahoikseen

Ess

-na

vahanani

vahoinani

vahanasi

vahoinasi

vahanansa / vahanaan

vahoinansa / vahoinaan

Abe

-tta

vahattani

vahoittani

vahattasi

vahoittasi

vahattansa / vahattaan

vahoittansa / vahoittaan

Com

-ne

-

vahoineni

-

vahoinesi

-

vahoinensa / vahoineen

Singular

Plural

Nom

-

vahani

vahasi

vahansa

vahani

vahasi

vahansa

Par

-ta

vahaani

vahaasi

vahaansa / vahaaan

vahojani

vahojasi

vahojansa / vahojaan

Gen

-n

vahani

vahasi

vahansa

vahojeni

vahojesi

vahojensa

Ill

mihin

vahaani

vahaasi

vahaansa

vahoihini

vahoihisi

vahoihinsa

Ine

-ssa

vahassani

vahassasi

vahassansa / vahassaan

vahoissani

vahoissasi

vahoissansa / vahoissaan

Ela

-sta

vahastani

vahastasi

vahastansa / vahastaan

vahoistani

vahoistasi

vahoistansa / vahoistaan

All

-lle

vahalleni

vahallesi

vahallensa / vahalleen

vahoilleni

vahoillesi

vahoillensa / vahoillean

Ade

-lla

vahallani

vahallasi

vahallansa / vahallaan

vahoillani

vahoillasi

vahoillansa / vahoillaan

Abl

-lta

vahaltani

vahaltasi

vahaltansa / vahaltaan

vahoiltani

vahoiltasi

vahoiltansa / vahoiltaan

Tra

-ksi

vahakseni

vahaksesi

vahaksensa / vahakseen

vahoikseni

vahoiksesi

vahoiksensa / vahoikseen

Ess

-na

vahanani

vahanasi

vahanansa / vahanaan

vahoinani

vahoinasi

vahoinansa / vahoinaan

Abe

-tta

vahattani

vahattasi

vahattansa / vahattaan

vahoittani

vahoittasi

vahoittansa / vahoittaan

Com

-ne

-

-

-

vahoineni

vahoinesi

vahoinensa / vahoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vahamme

vahamme

vahanne

vahanne

vahansa

vahansa

Par

-ta

vahaamme

vahojamme

vahaanne

vahojanne

vahaansa / vahaaan

vahojansa / vahojaan

Gen

-n

vahamme

vahojemme

vahanne

vahojenne

vahansa

vahojensa

Ill

mihin

vahaamme

vahoihimme

vahaanne

vahoihinne

vahaansa

vahoihinsa

Ine

-ssa

vahassamme

vahoissamme

vahassanne

vahoissanne

vahassansa / vahassaan

vahoissansa / vahoissaan

Ela

-sta

vahastamme

vahoistamme

vahastanne

vahoistanne

vahastansa / vahastaan

vahoistansa / vahoistaan

All

-lle

vahallemme

vahoillemme

vahallenne

vahoillenne

vahallensa / vahalleen

vahoillensa / vahoillean

Ade

-lla

vahallamme

vahoillamme

vahallanne

vahoillanne

vahallansa / vahallaan

vahoillansa / vahoillaan

Abl

-lta

vahaltamme

vahoiltamme

vahaltanne

vahoiltanne

vahaltansa / vahaltaan

vahoiltansa / vahoiltaan

Tra

-ksi

vahaksemme

vahoiksemme

vahaksenne

vahoiksenne

vahaksensa / vahakseen

vahoiksensa / vahoikseen

Ess

-na

vahanamme

vahoinamme

vahananne

vahoinanne

vahanansa / vahanaan

vahoinansa / vahoinaan

Abe

-tta

vahattamme

vahoittamme

vahattanne

vahoittanne

vahattansa / vahattaan

vahoittansa / vahoittaan

Com

-ne

-

vahoinemme

-

vahoinenne

-

vahoinensa / vahoineen

Singular

Plural

Nom

-

vahamme

vahanne

vahansa

vahamme

vahanne

vahansa

Par

-ta

vahaamme

vahaanne

vahaansa / vahaaan

vahojamme

vahojanne

vahojansa / vahojaan

Gen

-n

vahamme

vahanne

vahansa

vahojemme

vahojenne

vahojensa

Ill

mihin

vahaamme

vahaanne

vahaansa

vahoihimme

vahoihinne

vahoihinsa

Ine

-ssa

vahassamme

vahassanne

vahassansa / vahassaan

vahoissamme

vahoissanne

vahoissansa / vahoissaan

Ela

-sta

vahastamme

vahastanne

vahastansa / vahastaan

vahoistamme

vahoistanne

vahoistansa / vahoistaan

All

-lle

vahallemme

vahallenne

vahallensa / vahalleen

vahoillemme

vahoillenne

vahoillensa / vahoillean

Ade

-lla

vahallamme

vahallanne

vahallansa / vahallaan

vahoillamme

vahoillanne

vahoillansa / vahoillaan

Abl

-lta

vahaltamme

vahaltanne

vahaltansa / vahaltaan

vahoiltamme

vahoiltanne

vahoiltansa / vahoiltaan

Tra

-ksi

vahaksemme

vahaksenne

vahaksensa / vahakseen

vahoiksemme

vahoiksenne

vahoiksensa / vahoikseen

Ess

-na

vahanamme

vahananne

vahanansa / vahanaan

vahoinamme

vahoinanne

vahoinansa / vahoinaan

Abe

-tta

vahattamme

vahattanne

vahattansa / vahattaan

vahoittamme

vahoittanne

vahoittansa / vahoittaan

Com

-ne

-

-

-

vahoinemme

vahoinenne

vahoinensa / vahoineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kangas

kankaat

Par

-ta

kangasta

kankaita / kankahia

Gen

-n

kankaan

kankaitten / kankaiden / kankahien / kankahitten

Ill

mihin

kankaaseen

kankaisiin / kankaihin / kankahisin

Ine

-ssa

kankaassa

kankahissa / kankaissa

Ela

-sta

kankaasta

kankahista / kankaista

All

-lle

kankaalle

kankahille / kankaille

Ade

-lla

kankaalla

kankahilla / kankailla

Abl

-lta

kankaalta

kankahilta / kankailta

Tra

-ksi

kankaaksi

kankahiksi / kankaiksi

Ess

-na

kankaana

kankahina / kankaina

Abe

-tta

kankaatta

kankahitta / kankaitta

Com

-ne

-

kankahine / kankaine

Ins

-in

-

kankahin / kankain

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kangas

kankaat

Par

-ta

kangasta

kankaita / kankahia

Gen

-n

kankaan

kankaitten / kankaiden / kankahien / kankahitten

Ill

mihin

kankaaseen

kankaisiin / kankaihin / kankahisin

Ine

-ssa

kankaassa

kankahissa / kankaissa

Ela

-sta

kankaasta

kankahista / kankaista

All

-lle

kankaalle

kankahille / kankaille

Ade

-lla

kankaalla

kankahilla / kankailla

Abl

-lta

kankaalta

kankahilta / kankailta

Tra

-ksi

kankaaksi

kankahiksi / kankaiksi

Ess

-na

kankaana

kankahina / kankaina

Abe

-tta

kankaatta

kankahitta / kankaitta

Com

-ne

-

kankahine / kankaine

Ins

-in

-

kankahin / kankain

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

fabric kangas, kudos, rakenne, rakennelma, runkorakenteet
cloth kangas, liina, rätti, verka, räsy
canvas kangas, maalaus, purjekangas, telttakangas, purjeet, öljyvärimaalaus
material materiaali, aine, aineisto, aines, kangas, tarvike
drapery kangas, kankaat, kangastavarat
heath nummi, kanerva, kangas
Show more arrow right
Europarl; OpenSubtitles2018.v3; OpenSubtitles; tmClass; TildeMODEL; EMEA Kangas on hyvin pehmeää. The fabric is very soft. Etsin kangasta. I am looking for a cloth. Hyvää kangasta! This is good material! Kangas on kulunut ajan myötä. The fabric has worn out over time. Elämän kangas on... Seriously like the fabric of life is just... Moketti [kangas]. Moquettes [ fabric ]. Sininen kangas on yleensä suosikkini. Blue fabric is usually my favorite. Marimekon kangas on tunnettu laadustaan. Marimekko's fabric is known for its quality. Kangass-ja punontatuotteet. Haberdashery and trimmings (passmenterie). Se on hienoa kangasta. It's a great material. Show more arrow right

Wiktionary

cloth, fabric or textile (woven fabric) material (cloth to be made into a garment) Show more arrow right asbestikangasbrodyyrikangasfarkkukangasfarmarikangasfroteekangashamekangasharsokangashiomakangashousukangashuonekalukangashuopakangasjakardikangasjouhikangasjoustokangasjulistekangasjuuttikangaskalanruotokangaskampalankakangaskanavakangaskangaskansikangaskantinenkangaskauppakangaskenkäkangaslajikangasliimakangasmyymäläkangaspainokangaspakkakangaspalakangaspuutkangaspäällyskangastapettikangasteollisuuskangastilkkukankaankudontakankaankutojakankaanpainajakankaanpainantakankaanpalakappakangaskarstalankakangaskesäkangaskovikekangaskreppikangaskuitukangaskumikangaskuponkikangaskuviokangaslaajakangaslaajakangaselokuvalakanakangaslaskuvarjokangasleninkikangasliimakangaslintuniisikangasmaarakennuskangasmarkiisikangasmetallikangasmikrokuitukangasmokkakangasnailonkangasneulekangasnukkakangasommelkangasontelokangaspainokangaspaperikangaspellavakangasplyysikangaspukukangaspumpulikangaspurjekangaspuuvillakangaspyyhekangaspyyheliinakangaspäälliskangasrohdinkangassekoitekangassiiviläkangassilkkikangassisustuskangassmirgelikangassuodatinkangassäkkikangastaustakangasteddykangastelttakangastikkikangastoppakangastukikangastuulikangastweedkangasuntuvakangasvahakangasvalkokangasverhoilukangasverhokangasverkkokangasvillakangasvohvelikangasvuorikangasöljykangasöljykangastakki Show more arrow right From Proto-Finnic kangas, borrowed from Proto-Germanic gangaz (“warp?”). From Proto-Finnic kangas, borrowed from Proto-Germanic gangaz (“way, passage”) (compare German Gang), boreal forests being easily passable. Show more arrow right

Wikipedia

Woven fabric Woven fabric is any textile formed by weaving. Woven fabrics are often created on a loom, and made of many threads woven on a warp and a weft. Technically, a woven fabric is any fabric made by interlacing two or more threads at right angles to one another. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kankaani

kankaani

kankaasi

kankaasi

kankaansa

kankaansa

Par

-ta

kangastani

kankaitani / kankahiani

kangastasi

kankaitasi / kankahiasi

kangastansa / kangastaan

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaani

kankaitteni / kankaideni / kankahieni / kankahitteni

kankaasi

kankaittesi / kankaidesi / kankahiesi / kankahittesi

kankaansa

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseeni

kankaisiini / kankaihini / kankahisini

kankaaseesi

kankaisiisi / kankaihisi / kankahisisi

kankaaseensa

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassani

kankahissani / kankaissani

kankaassasi

kankahissasi / kankaissasi

kankaassansa / kankaassaan

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastani

kankahistani / kankaistani

kankaastasi

kankahistasi / kankaistasi

kankaastansa / kankaastaan

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaalleni

kankahilleni / kankailleni

kankaallesi

kankahillesi / kankaillesi

kankaallensa / kankaalleen

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallani

kankahillani / kankaillani

kankaallasi

kankahillasi / kankaillasi

kankaallansa / kankaallaan

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltani

kankahiltani / kankailtani

kankaaltasi

kankahiltasi / kankailtasi

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaakseni

kankahikseni / kankaikseni

kankaaksesi

kankahiksesi / kankaiksesi

kankaaksensa / kankaakseen

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanani

kankahinani / kankainani

kankaanasi

kankahinasi / kankainasi

kankaanansa / kankaanaan

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattani

kankahittani / kankaittani

kankaattasi

kankahittasi / kankaittasi

kankaattansa / kankaattaan

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

kankahineni / kankaineni

-

kankahinesi / kankainesi

-

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

Singular

Plural

Nom

-

kankaani

kankaasi

kankaansa

kankaani

kankaasi

kankaansa

Par

-ta

kangastani

kangastasi

kangastansa / kangastaan

kankaitani / kankahiani

kankaitasi / kankahiasi

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaani

kankaasi

kankaansa

kankaitteni / kankaideni / kankahieni / kankahitteni

kankaittesi / kankaidesi / kankahiesi / kankahittesi

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseeni

kankaaseesi

kankaaseensa

kankaisiini / kankaihini / kankahisini

kankaisiisi / kankaihisi / kankahisisi

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassani

kankaassasi

kankaassansa / kankaassaan

kankahissani / kankaissani

kankahissasi / kankaissasi

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastani

kankaastasi

kankaastansa / kankaastaan

kankahistani / kankaistani

kankahistasi / kankaistasi

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaalleni

kankaallesi

kankaallensa / kankaalleen

kankahilleni / kankailleni

kankahillesi / kankaillesi

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallani

kankaallasi

kankaallansa / kankaallaan

kankahillani / kankaillani

kankahillasi / kankaillasi

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltani

kankaaltasi

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltani / kankailtani

kankahiltasi / kankailtasi

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaakseni

kankaaksesi

kankaaksensa / kankaakseen

kankahikseni / kankaikseni

kankahiksesi / kankaiksesi

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanani

kankaanasi

kankaanansa / kankaanaan

kankahinani / kankainani

kankahinasi / kankainasi

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattani

kankaattasi

kankaattansa / kankaattaan

kankahittani / kankaittani

kankahittasi / kankaittasi

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

-

-

kankahineni / kankaineni

kankahinesi / kankainesi

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kankaamme

kankaamme

kankaanne

kankaanne

kankaansa

kankaansa

Par

-ta

kangastamme

kankaitamme / kankahiamme

kangastanne

kankaitanne / kankahianne

kangastansa / kangastaan

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaamme

kankaittemme / kankaidemme / kankahiemme / kankahittemme

kankaanne

kankaittenne / kankaidenne / kankahienne / kankahittenne

kankaansa

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseemme

kankaisiimme / kankaihimme / kankahisimme

kankaaseenne

kankaisiinne / kankaihinne / kankahisinne

kankaaseensa

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassamme

kankahissamme / kankaissamme

kankaassanne

kankahissanne / kankaissanne

kankaassansa / kankaassaan

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastamme

kankahistamme / kankaistamme

kankaastanne

kankahistanne / kankaistanne

kankaastansa / kankaastaan

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaallemme

kankahillemme / kankaillemme

kankaallenne

kankahillenne / kankaillenne

kankaallensa / kankaalleen

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallamme

kankahillamme / kankaillamme

kankaallanne

kankahillanne / kankaillanne

kankaallansa / kankaallaan

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltamme

kankahiltamme / kankailtamme

kankaaltanne

kankahiltanne / kankailtanne

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaaksemme

kankahiksemme / kankaiksemme

kankaaksenne

kankahiksenne / kankaiksenne

kankaaksensa / kankaakseen

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanamme

kankahinamme / kankainamme

kankaananne

kankahinanne / kankainanne

kankaanansa / kankaanaan

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattamme

kankahittamme / kankaittamme

kankaattanne

kankahittanne / kankaittanne

kankaattansa / kankaattaan

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

kankahinemme / kankainemme

-

kankahinenne / kankainenne

-

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

Singular

Plural

Nom

-

kankaamme

kankaanne

kankaansa

kankaamme

kankaanne

kankaansa

Par

-ta

kangastamme

kangastanne

kangastansa / kangastaan

kankaitamme / kankahiamme

kankaitanne / kankahianne

kankaitansa / kankaitaan / kankahiansa / kankahiaan

Gen

-n

kankaamme

kankaanne

kankaansa

kankaittemme / kankaidemme / kankahiemme / kankahittemme

kankaittenne / kankaidenne / kankahienne / kankahittenne

kankaittensa / kankaidensa / kankahiensa / kankahittensa

Ill

mihin

kankaaseemme

kankaaseenne

kankaaseensa

kankaisiimme / kankaihimme / kankahisimme

kankaisiinne / kankaihinne / kankahisinne

kankaisiinsa / kankaihinsa / kankahisinsa

Ine

-ssa

kankaassamme

kankaassanne

kankaassansa / kankaassaan

kankahissamme / kankaissamme

kankahissanne / kankaissanne

kankahissansa / kankahissaan / kankaissansa / kankaissaan

Ela

-sta

kankaastamme

kankaastanne

kankaastansa / kankaastaan

kankahistamme / kankaistamme

kankahistanne / kankaistanne

kankahistansa / kankahistaan / kankaistansa / kankaistaan

All

-lle

kankaallemme

kankaallenne

kankaallensa / kankaalleen

kankahillemme / kankaillemme

kankahillenne / kankaillenne

kankahillensa / kankahillean / kankaillensa / kankaillean

Ade

-lla

kankaallamme

kankaallanne

kankaallansa / kankaallaan

kankahillamme / kankaillamme

kankahillanne / kankaillanne

kankahillansa / kankahillaan / kankaillansa / kankaillaan

Abl

-lta

kankaaltamme

kankaaltanne

kankaaltansa / kankaaltaan

kankahiltamme / kankailtamme

kankahiltanne / kankailtanne

kankahiltansa / kankahiltaan / kankailtansa / kankailtaan

Tra

-ksi

kankaaksemme

kankaaksenne

kankaaksensa / kankaakseen

kankahiksemme / kankaiksemme

kankahiksenne / kankaiksenne

kankahikseen / kankahiksensa / kankaikseen / kankaiksensa

Ess

-na

kankaanamme

kankaananne

kankaanansa / kankaanaan

kankahinamme / kankainamme

kankahinanne / kankainanne

kankahinansa / kankahinaan / kankainansa / kankainaan

Abe

-tta

kankaattamme

kankaattanne

kankaattansa / kankaattaan

kankahittamme / kankaittamme

kankahittanne / kankaittanne

kankahittansa / kankahittaan / kankaittansa / kankaittaan

Com

-ne

-

-

-

kankahinemme / kankainemme

kankahinenne / kankainenne

kankahineen / kankahinensa / kankaineen / kankainensa

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept