Löysin |
Verb, Active voice Indicative Preterite 1st singular |
|
Noun, Plural Instructive |
||
Adjective, Plural Instructive |
||
Adjective, Superlative Singular Nominative |
||
Noun, Prop Plural Instructive |
||
Noun, Prop Sem/Geo Plural Instructive |
||
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löydän |
|
ii |
löydät |
|
iii |
löytää |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löydämme / löydetään |
|
ii |
löydätte |
|
iii |
löytävät |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löysin |
|
ii |
löysit |
|
iii |
löysi |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löysimme / löydettiin |
|
ii |
löysitte |
|
iii |
löysivät |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olen löytänyt |
en ole löytänyt |
ii |
olet löytänyt |
et ole löytänyt |
iii |
on löytänyt |
ei ole löytänyt |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olemme löytäneet |
emme ole löytäneet |
ii |
olette löytäneet |
ette ole löytäneet |
iii |
ovat löytäneet |
eivät ole löytäneet |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olin löytänyt |
en ollut löytänyt |
ii |
olit löytänyt |
et ollut löytänyt |
iii |
oli löytänyt |
ei ollut löytänyt |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olimme löytäneet |
emme olleet löytäneet |
ii |
olitte löytäneet |
ette olleet löytäneet |
iii |
olivat löytäneet |
eivät olleet löytäneet |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löytäisin |
|
ii |
löytäisit |
|
iii |
löytäisi |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löytäisimme |
|
ii |
löytäisitte |
|
iii |
löytäisivät |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olisin löytänyt |
en olisi löytänyt |
ii |
olisit löytänyt |
et olisi löytänyt |
iii |
olisi löytänyt |
ei olisi löytänyt |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olisimme löytäneet |
emme olisi löytäneet |
ii |
olisitte löytäneet |
ette olisi löytäneet |
iii |
olisivat löytäneet |
eivät olisi löytäneet |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löytänen |
en löytäne |
ii |
löytänet |
et löytäne |
iii |
löytänee |
ei löytäne |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
löytänemme |
emme löytäne |
ii |
löytänette |
ette löytäne |
iii |
löytänevät |
eivät löytäne |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
lienen löytänyt |
en liene löytänyt |
ii |
lienet löytänyt |
et liene löytänyt |
iii |
lienee löytänyt |
ei liene löytänyt |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
lienemme löytäneet |
emme liene löytäneet |
ii |
lienette löytäneet |
ette liene löytäneet |
iii |
lienevät löytäneet |
eivät liene löytäneet |
Singular
i |
- |
ii |
löydä |
iii |
löytäköön |
Plural
i |
löytäkäämme |
ii |
löytäkää |
iii |
löytäkööt |
Nom |
- |
löytää |
Tra |
-ksi |
löytääksensä / löytääkseen |
Ine |
-ssa |
löytäessä |
Ins |
-in |
löytäen |
Ine |
-ssa |
löydettäessä (passive) |
Ill |
mihin |
löytämään |
Ine |
-ssa |
löytämässä |
Ela |
-sta |
löytämästä |
Ade |
-lla |
löytämällä |
Abe |
-tta |
löytämättä |
Ins |
-in |
löytämän |
Ins |
-in |
löydettämän (passive) |
Nom |
- |
löytäminen |
Par |
-ta |
löytämistä |
löytämäisillänsä / löytämäisillään |
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
Present |
löydetään |
ei löydetä |
Imperfect |
löydettiin |
ei löydetty |
Potential |
löydettäneen |
ei löydettäne |
Conditional |
löydettäisiin |
ei löydettäisi |
Imperative Present |
löydettäköön |
älköön löydettäkö |
Imperative Perfect |
olkoon löydetty |
älköön löydetty |
Positive
Negative
Present
löydetään
ei löydetä
Imperfect
löydettiin
ei löydetty
Potential
löydettäneen
ei löydettäne
Conditional
löydettäisiin
ei löydettäisi
Imperative Present
löydettäköön
älköön löydettäkö
Imperative Perfect
olkoon löydetty
älköön löydetty
Active |
Passive |
|
|---|---|---|
1st |
löytävä |
löydettävä |
2nd |
löytänyt |
löydetty |
3rd |
löytämä |
- |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
löysä |
löysät |
Par |
-ta |
löysää |
löysiä |
Gen |
-n |
löysän |
löysien |
Ill |
mihin |
löysään |
löysiin |
Ine |
-ssa |
löysässä |
löysissä |
Ela |
-sta |
löysästä |
löysistä |
All |
-lle |
löysälle |
löysille |
Ade |
-lla |
löysällä |
löysillä |
Abl |
-lta |
löysältä |
löysiltä |
Tra |
-ksi |
löysäksi |
löysiksi |
Ess |
-na |
löysänä |
löysinä |
Abe |
-tta |
löysättä |
löysittä |
Com |
-ne |
- |
löysine |
Ins |
-in |
- |
löysin |
Singular
Plural
Nom
-
löysä
löysät
Par
-ta
löysää
löysiä
Gen
-n
löysän
löysien
Ill
mihin
löysään
löysiin
Ine
-ssa
löysässä
löysissä
Ela
-sta
löysästä
löysistä
All
-lle
löysälle
löysille
Ade
-lla
löysällä
löysillä
Abl
-lta
löysältä
löysiltä
Tra
-ksi
löysäksi
löysiksi
Ess
-na
löysänä
löysinä
Abe
-tta
löysättä
löysittä
Com
-ne
-
löysine
Ins
-in
-
löysin
| loose | löysä, irtonainen, väljä, löyhä, irrallinen, vapaa |
| slack | löysä, hiljainen, höllä, verkkainen, saamaton, huolimaton |
| lax | löyhä, löysä, höllä |
| runny | vuotava, löysä, vetelä |
| sloppy | huolimaton, löysä, tökerö, vetinen, nyyhky, rento |
| soft-boiled | pehmeäksi keitetty, löysä |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
löysä |
löysä |
löysä |
löysä |
löysä |
löysä |
Par |
-ta |
löysää |
löysiä |
löysää |
löysiä |
löysää |
löysiä |
Gen |
-n |
löysä |
löysie |
löysä |
löysie |
löysä |
löysie |
Ill |
mihin |
löysää |
löysii |
löysää |
löysii |
löysää |
löysii |
Ine |
-ssa |
löysässä |
löysissä |
löysässä |
löysissä |
löysässä |
löysissä |
Ela |
-sta |
löysästä |
löysistä |
löysästä |
löysistä |
löysästä |
löysistä |
All |
-lle |
löysälle |
löysille |
löysälle |
löysille |
löysälle |
löysille |
Ade |
-lla |
löysällä |
löysillä |
löysällä |
löysillä |
löysällä |
löysillä |
Abl |
-lta |
löysältä |
löysiltä |
löysältä |
löysiltä |
löysältä |
löysiltä |
Tra |
-ksi |
löysäkse |
löysikse |
löysäkse |
löysikse |
löysäkse |
löysikse |
Ess |
-na |
löysänä |
löysinä |
löysänä |
löysinä |
löysänä |
löysinä |
Abe |
-tta |
löysättä |
löysittä |
löysättä |
löysittä |
löysättä |
löysittä |
Com |
-ne |
- |
löysine |
- |
löysine |
- |
löysine |
Singular
Plural
Nom
-
löysä
löysä
löysä
löysä
löysä
löysä
Par
-ta
löysää
löysää
löysää
löysiä
löysiä
löysiä
Gen
-n
löysä
löysä
löysä
löysie
löysie
löysie
Ill
mihin
löysää
löysää
löysää
löysii
löysii
löysii
Ine
-ssa
löysässä
löysässä
löysässä
löysissä
löysissä
löysissä
Ela
-sta
löysästä
löysästä
löysästä
löysistä
löysistä
löysistä
All
-lle
löysälle
löysälle
löysälle
löysille
löysille
löysille
Ade
-lla
löysällä
löysällä
löysällä
löysillä
löysillä
löysillä
Abl
-lta
löysältä
löysältä
löysältä
löysiltä
löysiltä
löysiltä
Tra
-ksi
löysäkse
löysäkse
löysäkse
löysikse
löysikse
löysikse
Ess
-na
löysänä
löysänä
löysänä
löysinä
löysinä
löysinä
Abe
-tta
löysättä
löysättä
löysättä
löysittä
löysittä
löysittä
Com
-ne
-
-
-
löysine
löysine
löysine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
löysä |
löysä |
löysä |
löysä |
löysä |
löysä |
Par |
-ta |
löysää |
löysiä |
löysää |
löysiä |
löysää |
löysiä |
Gen |
-n |
löysä |
löysie |
löysä |
löysie |
löysä |
löysie |
Ill |
mihin |
löysää |
löysii |
löysää |
löysii |
löysää |
löysii |
Ine |
-ssa |
löysässä |
löysissä |
löysässä |
löysissä |
löysässä |
löysissä |
Ela |
-sta |
löysästä |
löysistä |
löysästä |
löysistä |
löysästä |
löysistä |
All |
-lle |
löysälle |
löysille |
löysälle |
löysille |
löysälle |
löysille |
Ade |
-lla |
löysällä |
löysillä |
löysällä |
löysillä |
löysällä |
löysillä |
Abl |
-lta |
löysältä |
löysiltä |
löysältä |
löysiltä |
löysältä |
löysiltä |
Tra |
-ksi |
löysäkse |
löysikse |
löysäkse |
löysikse |
löysäkse |
löysikse |
Ess |
-na |
löysänä |
löysinä |
löysänä |
löysinä |
löysänä |
löysinä |
Abe |
-tta |
löysättä |
löysittä |
löysättä |
löysittä |
löysättä |
löysittä |
Com |
-ne |
- |
löysine |
- |
löysine |
- |
löysine |
Singular
Plural
Nom
-
löysä
löysä
löysä
löysä
löysä
löysä
Par
-ta
löysää
löysää
löysää
löysiä
löysiä
löysiä
Gen
-n
löysä
löysä
löysä
löysie
löysie
löysie
Ill
mihin
löysää
löysää
löysää
löysii
löysii
löysii
Ine
-ssa
löysässä
löysässä
löysässä
löysissä
löysissä
löysissä
Ela
-sta
löysästä
löysästä
löysästä
löysistä
löysistä
löysistä
All
-lle
löysälle
löysälle
löysälle
löysille
löysille
löysille
Ade
-lla
löysällä
löysällä
löysällä
löysillä
löysillä
löysillä
Abl
-lta
löysältä
löysältä
löysältä
löysiltä
löysiltä
löysiltä
Tra
-ksi
löysäkse
löysäkse
löysäkse
löysikse
löysikse
löysikse
Ess
-na
löysänä
löysänä
löysänä
löysinä
löysinä
löysinä
Abe
-tta
löysättä
löysättä
löysättä
löysittä
löysittä
löysittä
Com
-ne
-
-
-
löysine
löysine
löysine
| loose | löysä, irtonainen, väljä, löyhä, irrallinen, vapaa |
| slack | löysä, hiljainen, höllä, verkkainen, saamaton, huolimaton |
| lax | löyhä, löysä, höllä |
| runny | vuotava, löysä, vetelä |
| sloppy | huolimaton, löysä, tökerö, vetinen, nyyhky, rento |
| soft-boiled | pehmeäksi keitetty, löysä |
| Singular | Plural | ||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
löysä |
löysät |
Par |
-ta |
löysää |
löysiä |
Gen |
-n |
löysän |
löysien |
Ill |
mihin |
löysään |
löysiin |
Ine |
-ssa |
löysässä |
löysissä |
Ela |
-sta |
löysästä |
löysistä |
All |
-lle |
löysälle |
löysille |
Ade |
-lla |
löysällä |
löysillä |
Abl |
-lta |
löysältä |
löysiltä |
Tra |
-ksi |
löysäksi |
löysiksi |
Ess |
-na |
löysänä |
löysinä |
Abe |
-tta |
löysättä |
löysittä |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
löysin |
Singular
Plural
Nom
-
löysä
löysät
Par
-ta
löysää
löysiä
Gen
-n
löysän
löysien
Ill
mihin
löysään
löysiin
Ine
-ssa
löysässä
löysissä
Ela
-sta
löysästä
löysistä
All
-lle
löysälle
löysille
Ade
-lla
löysällä
löysillä
Abl
-lta
löysältä
löysiltä
Tra
-ksi
löysäksi
löysiksi
Ess
-na
löysänä
löysinä
Abe
-tta
löysättä
löysittä
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
löysin
| Singular | Plural | ||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
löysempi |
löysemmät |
Par |
-ta |
löysempää |
löysempiä |
Gen |
-n |
löysemmän |
löysempien |
Ill |
mihin |
löysempiin |
löysempiin |
Ine |
-ssa |
löysemmässä |
löysemmissä |
Ela |
-sta |
löysemmästä |
löysemmistä |
All |
-lle |
löysemmälle |
löysemmille |
Ade |
-lla |
löysemmällä |
löysemmillä |
Abl |
-lta |
löysemmältä |
löysemmiltä |
Tra |
-ksi |
löysemmäksi |
löysemmiksi |
Ess |
-na |
löysempänä |
löysempinä |
Abe |
-tta |
löysemmättä |
löysemmittä |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
löysemmin |
Singular
Plural
Nom
-
löysempi
löysemmät
Par
-ta
löysempää
löysempiä
Gen
-n
löysemmän
löysempien
Ill
mihin
löysempiin
löysempiin
Ine
-ssa
löysemmässä
löysemmissä
Ela
-sta
löysemmästä
löysemmistä
All
-lle
löysemmälle
löysemmille
Ade
-lla
löysemmällä
löysemmillä
Abl
-lta
löysemmältä
löysemmiltä
Tra
-ksi
löysemmäksi
löysemmiksi
Ess
-na
löysempänä
löysempinä
Abe
-tta
löysemmättä
löysemmittä
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
löysemmin
| Singular | Plural | ||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
löysin |
löysimmät |
Par |
-ta |
löysintä |
löysimpiä |
Gen |
-n |
löysimmän |
löysinten / löysimpien |
Ill |
mihin |
löysimpään |
löysimpiin |
Ine |
-ssa |
löysimmässä |
löysimmissä |
Ela |
-sta |
löysimmästä |
löysimmistä |
All |
-lle |
löysimmälle |
löysimmille |
Ade |
-lla |
löysimmällä |
löysimmillä |
Abl |
-lta |
löysimmältä |
löysimmiltä |
Tra |
-ksi |
löysimmäksi |
löysimmiksi |
Ess |
-na |
löysimpänä |
löysimpinä |
Abe |
-tta |
löysimmättä |
löysimmittä |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
löysimmin |
Singular
Plural
Nom
-
löysin
löysimmät
Par
-ta
löysintä
löysimpiä
Gen
-n
löysimmän
löysinten / löysimpien
Ill
mihin
löysimpään
löysimpiin
Ine
-ssa
löysimmässä
löysimmissä
Ela
-sta
löysimmästä
löysimmistä
All
-lle
löysimmälle
löysimmille
Ade
-lla
löysimmällä
löysimmillä
Abl
-lta
löysimmältä
löysimmiltä
Tra
-ksi
löysimmäksi
löysimmiksi
Ess
-na
löysimpänä
löysimpinä
Abe
-tta
löysimmättä
löysimmittä
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
löysimmin
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
Löysä |
Löysät |
Par |
-ta |
Löysää |
Löysiä |
Gen |
-n |
Löysän |
Löysäin / Löysien |
Ill |
mihin |
Löysään |
Löysiin |
Ine |
-ssa |
Löysässä |
Löysissä |
Ela |
-sta |
Löysästä |
Löysistä |
All |
-lle |
Löysälle |
Löysille |
Ade |
-lla |
Löysällä |
Löysillä |
Abl |
-lta |
Löysältä |
Löysiltä |
Tra |
-ksi |
Löysäksi |
Löysiksi |
Ess |
-na |
Löysänä |
Löysinä |
Abe |
-tta |
Löysättä |
Löysittä |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
Singular
Plural
Nom
-
Löysä
Löysät
Par
-ta
Löysää
Löysiä
Gen
-n
Löysän
Löysäin / Löysien
Ill
mihin
Löysään
Löysiin
Ine
-ssa
Löysässä
Löysissä
Ela
-sta
Löysästä
Löysistä
All
-lle
Löysälle
Löysille
Ade
-lla
Löysällä
Löysillä
Abl
-lta
Löysältä
Löysiltä
Tra
-ksi
Löysäksi
Löysiksi
Ess
-na
Löysänä
Löysinä
Abe
-tta
Löysättä
Löysittä
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
| Loose | löysä, irtonainen, väljä, löyhä, irrallinen, vapaa |
| slack | löysä, hiljainen, höllä, verkkainen, saamaton, huolimaton |
| lax | löyhä, löysä, höllä |
| runny | vuotava, löysä, vetelä |
| sloppy | huolimaton, löysä, tökerö, vetinen, nyyhky, rento |
| soft-boiled | pehmeäksi keitetty, löysä |
| Loose | |
| Slack | |
| Lax | |
| Runny | |
| Sloppy |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Par |
-ta |
Löysää |
Löysiä |
Löysää |
Löysiä |
Löysää |
Löysiä |
Gen |
-n |
Löysä |
Löysäi |
Löysä |
Löysäi |
Löysä |
Löysäi |
Ill |
mihin |
Löysää |
Löysii |
Löysää |
Löysii |
Löysää |
Löysii |
Ine |
-ssa |
Löysässä |
Löysissä |
Löysässä |
Löysissä |
Löysässä |
Löysissä |
Ela |
-sta |
Löysästä |
Löysistä |
Löysästä |
Löysistä |
Löysästä |
Löysistä |
All |
-lle |
Löysälle |
Löysille |
Löysälle |
Löysille |
Löysälle |
Löysill |
Ade |
-lla |
Löysällä |
Löysillä |
Löysällä |
Löysillä |
Löysällä |
Löysillä |
Abl |
-lta |
Löysältä |
Löysiltä |
Löysältä |
Löysiltä |
Löysältä |
Löysiltä |
Tra |
-ksi |
Löysäkse |
Löysikse |
Löysäkse |
Löysikse |
Löysäkse |
Löysikse |
Ess |
-na |
Löysänä |
Löysinä |
Löysänä |
Löysinä |
Löysänä |
Löysinä |
Abe |
-tta |
Löysättä |
Löysittä |
Löysättä |
Löysittä |
Löysättä |
Löysittä |
Com |
-ne |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Singular
Plural
Nom
-
Löysä
Löysä
Löysä
Löysä
Löysä
Löysä
Par
-ta
Löysää
Löysää
Löysää
Löysiä
Löysiä
Löysiä
Gen
-n
Löysä
Löysä
Löysä
Löysäi
Löysäi
Löysäi
Ill
mihin
Löysää
Löysää
Löysää
Löysii
Löysii
Löysii
Ine
-ssa
Löysässä
Löysässä
Löysässä
Löysissä
Löysissä
Löysissä
Ela
-sta
Löysästä
Löysästä
Löysästä
Löysistä
Löysistä
Löysistä
All
-lle
Löysälle
Löysälle
Löysälle
Löysille
Löysille
Löysill
Ade
-lla
Löysällä
Löysällä
Löysällä
Löysillä
Löysillä
Löysillä
Abl
-lta
Löysältä
Löysältä
Löysältä
Löysiltä
Löysiltä
Löysiltä
Tra
-ksi
Löysäkse
Löysäkse
Löysäkse
Löysikse
Löysikse
Löysikse
Ess
-na
Löysänä
Löysänä
Löysänä
Löysinä
Löysinä
Löysinä
Abe
-tta
Löysättä
Löysättä
Löysättä
Löysittä
Löysittä
Löysittä
Com
-ne
-
-
-
-
-
-
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Löysä |
Par |
-ta |
Löysää |
Löysiä |
Löysää |
Löysiä |
Löysää |
Löysiä |
Gen |
-n |
Löysä |
Löysäi |
Löysä |
Löysäi |
Löysä |
Löysäi |
Ill |
mihin |
Löysää |
Löysii |
Löysää |
Löysii |
Löysää |
Löysii |
Ine |
-ssa |
Löysässä |
Löysissä |
Löysässä |
Löysissä |
Löysässä |
Löysissä |
Ela |
-sta |
Löysästä |
Löysistä |
Löysästä |
Löysistä |
Löysästä |
Löysistä |
All |
-lle |
Löysälle |
Löysille |
Löysälle |
Löysille |
Löysälle |
Löysill |
Ade |
-lla |
Löysällä |
Löysillä |
Löysällä |
Löysillä |
Löysällä |
Löysillä |
Abl |
-lta |
Löysältä |
Löysiltä |
Löysältä |
Löysiltä |
Löysältä |
Löysiltä |
Tra |
-ksi |
Löysäkse |
Löysikse |
Löysäkse |
Löysikse |
Löysäkse |
Löysikse |
Ess |
-na |
Löysänä |
Löysinä |
Löysänä |
Löysinä |
Löysänä |
Löysinä |
Abe |
-tta |
Löysättä |
Löysittä |
Löysättä |
Löysittä |
Löysättä |
Löysittä |
Com |
-ne |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Singular
Plural
Nom
-
Löysä
Löysä
Löysä
Löysä
Löysä
Löysä
Par
-ta
Löysää
Löysää
Löysää
Löysiä
Löysiä
Löysiä
Gen
-n
Löysä
Löysä
Löysä
Löysäi
Löysäi
Löysäi
Ill
mihin
Löysää
Löysää
Löysää
Löysii
Löysii
Löysii
Ine
-ssa
Löysässä
Löysässä
Löysässä
Löysissä
Löysissä
Löysissä
Ela
-sta
Löysästä
Löysästä
Löysästä
Löysistä
Löysistä
Löysistä
All
-lle
Löysälle
Löysälle
Löysälle
Löysille
Löysille
Löysill
Ade
-lla
Löysällä
Löysällä
Löysällä
Löysillä
Löysillä
Löysillä
Abl
-lta
Löysältä
Löysältä
Löysältä
Löysiltä
Löysiltä
Löysiltä
Tra
-ksi
Löysäkse
Löysäkse
Löysäkse
Löysikse
Löysikse
Löysikse
Ess
-na
Löysänä
Löysänä
Löysänä
Löysinä
Löysinä
Löysinä
Abe
-tta
Löysättä
Löysättä
Löysättä
Löysittä
Löysittä
Löysittä
Com
-ne
-
-
-
-
-
-
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net