logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

tunnustaa, verb

Word analysis
tunnustin

tunnustin

tunnustaa

Verb, Active voice Indicative Preterite 1st singular

tunnustin

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Wiktionary

to confess (law) to plead guilty to recognize (to acknowledge the existence or legality of) to nostrify, nostrificate (to grant recognition to a degree from a foreign university) (dialectal) to feel, fumble, grope Show more arrow right tuntea > tunnus +‎ -taa. The meanings "to confess, recognize" might be a semantic loan from Swedish bekänna, erkänna (känna corresponding roughly to tuntea). Show more arrow right
to confess tunnustaa, myöntää, ripittäytyä, ripittää jku
to acknowledge tunnustaa, myöntää, vastata, ilmoittaa vastaanottaneensa, kiittää jstk
to recognize tunnistaa, tunnustaa, hyväksyä, myöntää, tuntea, palkita
to admit myöntää, tunnustaa, hyväksyä, ottaa, ottaa vastaan
to profess tunnustaa, väittää, harjoittaa, sanoa, tunnustaa olevansa jtk, tuoda julki
to accept hyväksyä, ottaa vastaan, suostua, tunnustaa, kelpuuttaa, imeä itseensä
to own omistaa, tunnustaa, myöntää
to concede myöntää, luovuttaa, tunnustaa, sallia, myöntää tappionsa
to grant myöntää, antaa, suostua, suoda, tunnustaa
to give antaa, esittää, myöntää, tuottaa, aiheuttaa, tunnustaa
to avow myöntää avoimesti, tunnustaa
to come clean kertoa totuus, tunnustaa
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; Europarl parallel corpus; Tatoeba; Europarl Tunnustakaa pois. Truth out! Tunnustaa on virkistävää. Confessing is refreshing. En tunnusta mitään, horo. I'm not copping to nothing, bitch. Olen tunnustamaton äpärä. I am still his unacknowledged bastard. Mitä tunnustaisin? Confess to what? Olen tunnustamaton elokuvaholisti. I am an unconfessed movie buff. Tunnustan olleeni itsekäs. I admit that I was selfish. Miksi tunnustaisin? Why would I give you that? Anna meille nimiä ja tunnusta. Name names, and come clean. Tunnustan olleeni väärässä. I admit I was wrong. Show more arrow right

Indicative

Indicative present

Singular

Positive

Negative

i

tunnustan

en tunnusta

ii

tunnustat

et tunnusta

iii

tunnustaa

ei tunnusta

Plural

Positive

Negative

i

tunnustamme / tunnustetaan

emme tunnusta / ei tunnusteta

ii

tunnustatte

ette tunnusta

iii

tunnustavat

eivät tunnusta

Indicative imperfect

Singular

Positive

Negative

i

tunnustin

en tunnustanut

ii

tunnustit

et tunnustanut

iii

tunnusti

ei tunnustanut

Plural

Positive

Negative

i

tunnustimme / tunnustettiin

emme tunnustaneet / ei tunnustettu

ii

tunnustitte

ette tunnustaneet

iii

tunnustivat

eivät tunnustaneet

Indicative perfect

Singular

Positive

Negative

i

olen tunnustanut

en ole tunnustanut

ii

olet tunnustanut

et ole tunnustanut

iii

on tunnustanut

ei ole tunnustanut

Plural

Positive

Negative

i

olemme tunnustaneet

emme ole tunnustaneet

ii

olette tunnustaneet

ette ole tunnustaneet

iii

ovat tunnustaneet

eivät ole tunnustaneet

Indicative plusquamperfect

Singular

Positive

Negative

i

olin tunnustanut

en ollut tunnustanut

ii

olit tunnustanut

et ollut tunnustanut

iii

oli tunnustanut

ei ollut tunnustanut

Plural

Positive

Negative

i

olimme tunnustaneet

emme olleet tunnustaneet

ii

olitte tunnustaneet

ette olleet tunnustaneet

iii

olivat tunnustaneet

eivät olleet tunnustaneet

Conditional

Conditional present

Singular

Positive

Negative

i

tunnustaisin

en tunnustaisi

ii

tunnustaisit

et tunnustaisi

iii

tunnustaisi

ei tunnustaisi

Plural

Positive

Negative

i

tunnustaisimme

emme tunnustaisi

ii

tunnustaisitte

ette tunnustaisi

iii

tunnustaisivat

eivät tunnustaisi

Conditional perfect

Singular

Positive

Negative

i

olisin tunnustanut

en olisi tunnustanut

ii

olisit tunnustanut

et olisi tunnustanut

iii

olisi tunnustanut

ei olisi tunnustanut

Plural

Positive

Negative

i

olisimme tunnustaneet

emme olisi tunnustaneet

ii

olisitte tunnustaneet

ette olisi tunnustaneet

iii

olisivat tunnustaneet

eivät olisi tunnustaneet

Potential

Potential present

Singular

Positive

Negative

i

tunnustanen

en tunnustane

ii

tunnustanet

et tunnustane

iii

tunnustanee

ei tunnustane

Plural

Positive

Negative

i

tunnustanemme

emme tunnustane

ii

tunnustanette

ette tunnustane

iii

tunnustanevat

eivät tunnustane

Potential perfect

Singular

Positive

Negative

i

lienen tunnustanut

en liene tunnustanut

ii

lienet tunnustanut

et liene tunnustanut

iii

lienee tunnustanut

ei liene tunnustanut

Plural

Positive

Negative

i

lienemme tunnustaneet

emme liene tunnustaneet

ii

lienette tunnustaneet

ette liene tunnustaneet

iii

lienevät tunnustaneet

eivät liene tunnustaneet

Imperative

Singular

i

-

ii

tunnusta

iii

tunnustakoon

Plural

i

tunnustakaamme

ii

tunnustakaa

iii

tunnustakoot

Infinitive

Infinitive I

Nom

-

tunnustaa

Tra

-ksi

tunnustaaksensa / tunnustaakseen

Infinitive II

Ine

-ssa

tunnustaessa

Ins

-in

tunnustaen

Ine

-ssa

tunnustettaessa (passive)

Infinitive III

Ill

mihin

tunnustamaan

Ine

-ssa

tunnustamassa

Ela

-sta

tunnustamasta

Ade

-lla

tunnustamalla

Abe

-tta

tunnustamatta

Ins

-in

tunnustaman

Ins

-in

- (passive)

Infinitive IV

Nom

-

tunnustaminen

Par

-ta

tunnustamista

Infinitive V

tunnustamaisillaan / tunnustamaisillansa

Passive

Positive

Negative

Present

tunnustetaan

ei tunnusteta

Imperfect

tunnustettiin

ei tunnustettu

Potential

tunnustettaneen

ei tunnustettane

Conditional

tunnustettaisiin

ei tunnustettaisi

Imperative Present

tunnustettakoon

älköön tunnustettako

Imperative Perfect

olkoon tunnustettu

älköön tunnustettu

Positive

Negative

Present

tunnustetaan

ei tunnusteta

Imperfect

tunnustettiin

ei tunnustettu

Potential

tunnustettaneen

ei tunnustettane

Conditional

tunnustettaisiin

ei tunnustettaisi

Imperative Present

tunnustettakoon

älköön tunnustettako

Imperative Perfect

olkoon tunnustettu

älköön tunnustettu

Participle

Active

Passive

1st

tunnustava

tunnustettava

2nd

tunnustanut

tunnustettu

3rd

tunnustama

-

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tunnustin

tunnustimet

Par

-ta

tunnustinta

tunnustimia

Gen

-n

tunnustimen

tunnustinten / tunnustimien

Ill

mihin

tunnustimeen

tunnustimiin

Ine

-ssa

tunnustimessa

tunnustimissa

Ela

-sta

tunnustimesta

tunnustimista

All

-lle

tunnustimelle

tunnustimille

Ade

-lla

tunnustimella

tunnustimilla

Abl

-lta

tunnustimelta

tunnustimilta

Tra

-ksi

tunnustimeksi

tunnustimiksi

Ess

-na

tunnustimena

tunnustimina

Abe

-tta

tunnustimetta

tunnustimitta

Com

-ne

-

tunnustimine

Ins

-in

-

tunnustimin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tunnustin

tunnustimet

Par

-ta

tunnustinta

tunnustimia

Gen

-n

tunnustimen

tunnustinten / tunnustimien

Ill

mihin

tunnustimeen

tunnustimiin

Ine

-ssa

tunnustimessa

tunnustimissa

Ela

-sta

tunnustimesta

tunnustimista

All

-lle

tunnustimelle

tunnustimille

Ade

-lla

tunnustimella

tunnustimilla

Abl

-lta

tunnustimelta

tunnustimilta

Tra

-ksi

tunnustimeksi

tunnustimiksi

Ess

-na

tunnustimena

tunnustimina

Abe

-tta

tunnustimetta

tunnustimitta

Com

-ne

-

tunnustimine

Ins

-in

-

tunnustimin

confessing
to confess tunnustaa, myöntää, ripittäytyä, ripittää jku
to acknowledge tunnustaa, myöntää, vastata, ilmoittaa vastaanottaneensa, kiittää jstk
to recognize tunnistaa, tunnustaa, hyväksyä, myöntää, tuntea, palkita
to admit myöntää, tunnustaa, hyväksyä, ottaa, ottaa vastaan
to profess tunnustaa, väittää, harjoittaa, sanoa, tunnustaa olevansa jtk, tuoda julki
to accept hyväksyä, ottaa vastaan, suostua, tunnustaa, kelpuuttaa, imeä itseensä
to own omistaa, tunnustaa, myöntää
to concede myöntää, luovuttaa, tunnustaa, sallia, myöntää tappionsa
to grant myöntää, antaa, suostua, suoda, tunnustaa
to give antaa, esittää, myöntää, tuottaa, aiheuttaa, pitää
to avow myöntää avoimesti, tunnustaa
to come clean kertoa totuus, tunnustaa
I confessed
my confession
confession
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; Europarl; Tatoeba; OPUS - Finnish-English; OpenSubtitles Tunnustin kadonneeni passin. I admitted to losing my passport. Tunnustin kaiken poliisille. I confessed everything to the police. Tunnustin rikkoneeni lupaukseni. I confessed to breaking my promise. Yöllä tunnustin hänelle rakkauteni. At night, I confessed my love to her. Tunnustin syyni ja pyysin anteeksi. I confessed my guilt and asked for forgiveness. Lopulta tunnustin varastaneeni karkkia lapsena. In the end, I confessed to stealing candy as a child. En voi unohtaa sitä päivää, jolloin tunnustin virheeni. I can't forget the day when I admitted my mistake. Äiti suuttui, kun tunnustin salassa käyneeni juhlimassa. My mother got angry when I confessed to secretly going partying. Hän ei uskonut minua, ennen kuin lopulta tunnustin totuuden. She didn't believe me until I finally admitted the truth. Show more arrow right

Wiktionary

(rare) Alternative form of tuntoelin (rare) Alternative form of tunnistin Show more arrow right tunnustaa +‎ -in Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tunnustimeni

tunnustimeni

tunnustimesi

tunnustimesi

tunnustimensa

tunnustimensa

Par

-ta

tunnustintani

tunnustimiani

tunnustintasi

tunnustimiasi

tunnustintansa / tunnustintaan

tunnustimiansa / tunnustimiaan

Gen

-n

tunnustimeni

tunnustinteni / tunnustimieni

tunnustimesi

tunnustintesi / tunnustimiesi

tunnustimensa

tunnustintensa / tunnustimiensa

Ill

mihin

tunnustimeeni

tunnustimiini

tunnustimeesi

tunnustimiisi

tunnustimeensa

tunnustimiinsa

Ine

-ssa

tunnustimessani

tunnustimissani

tunnustimessasi

tunnustimissasi

tunnustimessansa / tunnustimessaan

tunnustimissansa / tunnustimissaan

Ela

-sta

tunnustimestani

tunnustimistani

tunnustimestasi

tunnustimistasi

tunnustimestansa / tunnustimestaan

tunnustimistansa / tunnustimistaan

All

-lle

tunnustimelleni

tunnustimilleni

tunnustimellesi

tunnustimillesi

tunnustimellensa / tunnustimelleen

tunnustimillensa / tunnustimillean

Ade

-lla

tunnustimellani

tunnustimillani

tunnustimellasi

tunnustimillasi

tunnustimellansa / tunnustimellaan

tunnustimillansa / tunnustimillaan

Abl

-lta

tunnustimeltani

tunnustimiltani

tunnustimeltasi

tunnustimiltasi

tunnustimeltansa / tunnustimeltaan

tunnustimiltansa / tunnustimiltaan

Tra

-ksi

tunnustimekseni

tunnustimikseni

tunnustimeksesi

tunnustimiksesi

tunnustimeksensa / tunnustimekseen

tunnustimiksensa / tunnustimikseen

Ess

-na

tunnustimenani

tunnustiminani

tunnustimenasi

tunnustiminasi

tunnustimenansa / tunnustimenaan

tunnustiminansa / tunnustiminaan

Abe

-tta

tunnustimettani

tunnustimittani

tunnustimettasi

tunnustimittasi

tunnustimettansa / tunnustimettaan

tunnustimittansa / tunnustimittaan

Com

-ne

-

tunnustimineni

-

tunnustiminesi

-

tunnustiminensa / tunnustimineen

Singular

Plural

Nom

-

tunnustimeni

tunnustimesi

tunnustimensa

tunnustimeni

tunnustimesi

tunnustimensa

Par

-ta

tunnustintani

tunnustintasi

tunnustintansa / tunnustintaan

tunnustimiani

tunnustimiasi

tunnustimiansa / tunnustimiaan

Gen

-n

tunnustimeni

tunnustimesi

tunnustimensa

tunnustinteni / tunnustimieni

tunnustintesi / tunnustimiesi

tunnustintensa / tunnustimiensa

Ill

mihin

tunnustimeeni

tunnustimeesi

tunnustimeensa

tunnustimiini

tunnustimiisi

tunnustimiinsa

Ine

-ssa

tunnustimessani

tunnustimessasi

tunnustimessansa / tunnustimessaan

tunnustimissani

tunnustimissasi

tunnustimissansa / tunnustimissaan

Ela

-sta

tunnustimestani

tunnustimestasi

tunnustimestansa / tunnustimestaan

tunnustimistani

tunnustimistasi

tunnustimistansa / tunnustimistaan

All

-lle

tunnustimelleni

tunnustimellesi

tunnustimellensa / tunnustimelleen

tunnustimilleni

tunnustimillesi

tunnustimillensa / tunnustimillean

Ade

-lla

tunnustimellani

tunnustimellasi

tunnustimellansa / tunnustimellaan

tunnustimillani

tunnustimillasi

tunnustimillansa / tunnustimillaan

Abl

-lta

tunnustimeltani

tunnustimeltasi

tunnustimeltansa / tunnustimeltaan

tunnustimiltani

tunnustimiltasi

tunnustimiltansa / tunnustimiltaan

Tra

-ksi

tunnustimekseni

tunnustimeksesi

tunnustimeksensa / tunnustimekseen

tunnustimikseni

tunnustimiksesi

tunnustimiksensa / tunnustimikseen

Ess

-na

tunnustimenani

tunnustimenasi

tunnustimenansa / tunnustimenaan

tunnustiminani

tunnustiminasi

tunnustiminansa / tunnustiminaan

Abe

-tta

tunnustimettani

tunnustimettasi

tunnustimettansa / tunnustimettaan

tunnustimittani

tunnustimittasi

tunnustimittansa / tunnustimittaan

Com

-ne

-

-

-

tunnustimineni

tunnustiminesi

tunnustiminensa / tunnustimineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tunnustimemme

tunnustimemme

tunnustimenne

tunnustimenne

tunnustimensa

tunnustimensa

Par

-ta

tunnustintamme

tunnustimiamme

tunnustintanne

tunnustimianne

tunnustintansa / tunnustintaan

tunnustimiansa / tunnustimiaan

Gen

-n

tunnustimemme

tunnustintemme / tunnustimiemme

tunnustimenne

tunnustintenne / tunnustimienne

tunnustimensa

tunnustintensa / tunnustimiensa

Ill

mihin

tunnustimeemme

tunnustimiimme

tunnustimeenne

tunnustimiinne

tunnustimeensa

tunnustimiinsa

Ine

-ssa

tunnustimessamme

tunnustimissamme

tunnustimessanne

tunnustimissanne

tunnustimessansa / tunnustimessaan

tunnustimissansa / tunnustimissaan

Ela

-sta

tunnustimestamme

tunnustimistamme

tunnustimestanne

tunnustimistanne

tunnustimestansa / tunnustimestaan

tunnustimistansa / tunnustimistaan

All

-lle

tunnustimellemme

tunnustimillemme

tunnustimellenne

tunnustimillenne

tunnustimellensa / tunnustimelleen

tunnustimillensa / tunnustimillean

Ade

-lla

tunnustimellamme

tunnustimillamme

tunnustimellanne

tunnustimillanne

tunnustimellansa / tunnustimellaan

tunnustimillansa / tunnustimillaan

Abl

-lta

tunnustimeltamme

tunnustimiltamme

tunnustimeltanne

tunnustimiltanne

tunnustimeltansa / tunnustimeltaan

tunnustimiltansa / tunnustimiltaan

Tra

-ksi

tunnustimeksemme

tunnustimiksemme

tunnustimeksenne

tunnustimiksenne

tunnustimeksensa / tunnustimekseen

tunnustimiksensa / tunnustimikseen

Ess

-na

tunnustimenamme

tunnustiminamme

tunnustimenanne

tunnustiminanne

tunnustimenansa / tunnustimenaan

tunnustiminansa / tunnustiminaan

Abe

-tta

tunnustimettamme

tunnustimittamme

tunnustimettanne

tunnustimittanne

tunnustimettansa / tunnustimettaan

tunnustimittansa / tunnustimittaan

Com

-ne

-

tunnustiminemme

-

tunnustiminenne

-

tunnustiminensa / tunnustimineen

Singular

Plural

Nom

-

tunnustimemme

tunnustimenne

tunnustimensa

tunnustimemme

tunnustimenne

tunnustimensa

Par

-ta

tunnustintamme

tunnustintanne

tunnustintansa / tunnustintaan

tunnustimiamme

tunnustimianne

tunnustimiansa / tunnustimiaan

Gen

-n

tunnustimemme

tunnustimenne

tunnustimensa

tunnustintemme / tunnustimiemme

tunnustintenne / tunnustimienne

tunnustintensa / tunnustimiensa

Ill

mihin

tunnustimeemme

tunnustimeenne

tunnustimeensa

tunnustimiimme

tunnustimiinne

tunnustimiinsa

Ine

-ssa

tunnustimessamme

tunnustimessanne

tunnustimessansa / tunnustimessaan

tunnustimissamme

tunnustimissanne

tunnustimissansa / tunnustimissaan

Ela

-sta

tunnustimestamme

tunnustimestanne

tunnustimestansa / tunnustimestaan

tunnustimistamme

tunnustimistanne

tunnustimistansa / tunnustimistaan

All

-lle

tunnustimellemme

tunnustimellenne

tunnustimellensa / tunnustimelleen

tunnustimillemme

tunnustimillenne

tunnustimillensa / tunnustimillean

Ade

-lla

tunnustimellamme

tunnustimellanne

tunnustimellansa / tunnustimellaan

tunnustimillamme

tunnustimillanne

tunnustimillansa / tunnustimillaan

Abl

-lta

tunnustimeltamme

tunnustimeltanne

tunnustimeltansa / tunnustimeltaan

tunnustimiltamme

tunnustimiltanne

tunnustimiltansa / tunnustimiltaan

Tra

-ksi

tunnustimeksemme

tunnustimeksenne

tunnustimeksensa / tunnustimekseen

tunnustimiksemme

tunnustimiksenne

tunnustimiksensa / tunnustimikseen

Ess

-na

tunnustimenamme

tunnustimenanne

tunnustimenansa / tunnustimenaan

tunnustiminamme

tunnustiminanne

tunnustiminansa / tunnustiminaan

Abe

-tta

tunnustimettamme

tunnustimettanne

tunnustimettansa / tunnustimettaan

tunnustimittamme

tunnustimittanne

tunnustimittansa / tunnustimittaan

Com

-ne

-

-

-

tunnustiminemme

tunnustiminenne

tunnustiminensa / tunnustimineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
Indicative present Solved!

Singular

Positive

Negative

i

tunnustan

en tunnusta

ii

tunnustat

et Solve

iii

ei tunnusta

Solve

Plural

Positive

Negative

i

tunnustamme / tunnustetaan

emme tunnusta / ei tunnusteta

ii

ette tunnusta

Solve

iii

tunnustavat

eivät tunnusta

Indicative present Solved!

Singular

PositiveNegative

i

tunnustanen tunnusta

ii

tunnustatet
Solve

iii

ei tunnusta
Solve

Plural

PositiveNegative

i

tunnustamme / tunnustetaanemme tunnusta / ei tunnusteta

ii

ette tunnusta
Solve

iii

tunnustavateivät tunnusta
Indicative imperfect Solved!

Singular

Positive

Negative

i

tunnustin

en Solve

ii

tunnustit

et tunnustanut

iii

ei tunnustanut

Solve

Plural

Positive

Negative

i

tunnustimme / tunnustettiin

emme tunnustaneet / ei tunnustettu

ii

tunnustitte

ette Solve

iii

eivät tunnustaneet

Solve
Indicative imperfect Solved!

Singular

PositiveNegative

i

tunnustinen
Solve

ii

tunnustitet tunnustanut

iii

ei tunnustanut
Solve

Plural

PositiveNegative

i

tunnustimme / tunnustettiinemme tunnustaneet / ei tunnustettu

ii

tunnustitteette
Solve

iii

eivät tunnustaneet
Solve
Imperative Solved!

sinä

tunnusta

te

Solve
Imperative Solved!

sinä

tunnusta

te

Solve
Conditional present Solved!

Singular

Positive

Negative

i

en tunnustaisi

Solve

ii

tunnustaisit

et Solve

iii

tunnustaisi

ei tunnustaisi

Plural

Positive

Negative

i

tunnustaisimme

emme tunnustaisi

ii

ette tunnustaisi

Solve

iii

tunnustaisivat

eivät tunnustaisi

Conditional present Solved!

Singular

PositiveNegative

i

en tunnustaisi
Solve

ii

tunnustaisitet
Solve

iii

tunnustaisiei tunnustaisi

Plural

PositiveNegative

i

tunnustaisimmeemme tunnustaisi

ii

ette tunnustaisi
Solve

iii

tunnustaisivateivät tunnustaisi

Singular

Plural

Nom

-

tunnustin

tunnustimet

Par

-ta

Solve

Gen

-n

tunnustimen

tunnustinten / tunnustimien

Ill

mihin

tunnustimeen

Solve

Ine

-ssa

tunnustimissa

Solve

Ela

-sta

tunnustimesta

tunnustimista

All

-lle

tunnustimelle

Solve

Ade

-lla

tunnustimella

tunnustimilla

Abl

-lta

tunnustimelta

tunnustimilta

Tra

-ksi

tunnustimiksi

Solve

Ess

-na

tunnustimena

tunnustimina

Abe

-tta

tunnustimetta

tunnustimitta

Com

-ne

-

tunnustimine

Ins

-in

-

tunnustimin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tunnustin

tunnustimet

Par

-ta

Gen

-n

tunnustimen

tunnustinten / tunnustimien

Ill

mihin

tunnustimeen

Ine

-ssa

tunnustimissa

Ela

-sta

tunnustimesta

tunnustimista

All

-lle

tunnustimelle

Ade

-lla

tunnustimella

tunnustimilla

Abl

-lta

tunnustimelta

tunnustimilta

Tra

-ksi

tunnustimiksi

Ess

-na

tunnustimena

tunnustimina

Abe

-tta

tunnustimetta

tunnustimitta

Com

-ne

-

tunnustimine

Ins

-in

-

tunnustimin

close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept