pystykorvarotu |
Noun, Singular Nominative |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ rotu |
Noun, Singular Nominative |
|
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
pystykorvarodut |
|
Par |
-ta |
pystykorvarotua |
pystykorvarotuja |
Gen |
-n |
pystykorvarodun |
pystykorvarotujen |
Ill |
mihin |
pystykorvarotuun |
pystykorvarotuihin |
Ine |
-ssa |
pystykorvarodussa |
pystykorvaroduissa |
Ela |
-sta |
pystykorvarodusta |
pystykorvaroduista |
All |
-lle |
pystykorvarodulle |
pystykorvaroduille |
Ade |
-lla |
pystykorvarodulla |
pystykorvaroduilla |
Abl |
-lta |
pystykorvarodulta |
pystykorvaroduilta |
Tra |
-ksi |
pystykorvaroduksi |
pystykorvaroduiksi |
Ess |
-na |
pystykorvarotuna |
pystykorvarotuina |
Abe |
-tta |
pystykorvarodutta |
pystykorvaroduitta |
Com |
-ne |
- |
pystykorvarotuine |
Ins |
-in |
- |
pystykorvaroduin |
Singular
Plural
Nom
-
pystykorvarodut
Par
-ta
pystykorvarotua
pystykorvarotuja
Gen
-n
pystykorvarodun
pystykorvarotujen
Ill
mihin
pystykorvarotuun
pystykorvarotuihin
Ine
-ssa
pystykorvarodussa
pystykorvaroduissa
Ela
-sta
pystykorvarodusta
pystykorvaroduista
All
-lle
pystykorvarodulle
pystykorvaroduille
Ade
-lla
pystykorvarodulla
pystykorvaroduilla
Abl
-lta
pystykorvarodulta
pystykorvaroduilta
Tra
-ksi
pystykorvaroduksi
pystykorvaroduiksi
Ess
-na
pystykorvarotuna
pystykorvarotuina
Abe
-tta
pystykorvarodutta
pystykorvaroduitta
Com
-ne
-
pystykorvarotuine
Ins
-in
-
pystykorvaroduin
| vertical | |
| Spitz breed |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
Par |
-ta |
pystykorvarotua |
pystykorvarotuja |
pystykorvarotua |
pystykorvarotuja |
pystykorvarotua |
pystykorvarotuja |
Gen |
-n |
pystykorvarotu |
pystykorvarotuje |
pystykorvarotu |
pystykorvarotuje |
pystykorvarotu |
pystykorvarotuje |
Ill |
mihin |
pystykorvarotuu |
pystykorvarotuihi |
pystykorvarotuu |
pystykorvarotuihi |
pystykorvarotuu |
pystykorvarotuihi |
Ine |
-ssa |
pystykorvarodussa |
pystykorvaroduissa |
pystykorvarodussa |
pystykorvaroduissa |
pystykorvarodussa |
pystykorvaroduissa |
Ela |
-sta |
pystykorvarodusta |
pystykorvaroduista |
pystykorvarodusta |
pystykorvaroduista |
pystykorvarodusta |
pystykorvaroduista |
All |
-lle |
pystykorvarodulle |
pystykorvaroduille |
pystykorvarodulle |
pystykorvaroduille |
pystykorvarodulle |
pystykorvaroduille |
Ade |
-lla |
pystykorvarodulla |
pystykorvaroduilla |
pystykorvarodulla |
pystykorvaroduilla |
pystykorvarodulla |
pystykorvaroduilla |
Abl |
-lta |
pystykorvarodulta |
pystykorvaroduilta |
pystykorvarodulta |
pystykorvaroduilta |
pystykorvarodulta |
pystykorvaroduilta |
Tra |
-ksi |
pystykorvarodukse |
pystykorvaroduikse |
pystykorvarodukse |
pystykorvaroduikse |
pystykorvarodukse |
pystykorvaroduikse |
Ess |
-na |
pystykorvarotuna |
pystykorvarotuina |
pystykorvarotuna |
pystykorvarotuina |
pystykorvarotuna |
pystykorvarotuina |
Abe |
-tta |
pystykorvarodutta |
pystykorvaroduitta |
pystykorvarodutta |
pystykorvaroduitta |
pystykorvarodutta |
pystykorvaroduitta |
Com |
-ne |
- |
pystykorvarotuine |
- |
pystykorvarotuine |
- |
pystykorvarotuine |
Singular
Plural
Nom
-
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
Par
-ta
pystykorvarotua
pystykorvarotua
pystykorvarotua
pystykorvarotuja
pystykorvarotuja
pystykorvarotuja
Gen
-n
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotuje
pystykorvarotuje
pystykorvarotuje
Ill
mihin
pystykorvarotuu
pystykorvarotuu
pystykorvarotuu
pystykorvarotuihi
pystykorvarotuihi
pystykorvarotuihi
Ine
-ssa
pystykorvarodussa
pystykorvarodussa
pystykorvarodussa
pystykorvaroduissa
pystykorvaroduissa
pystykorvaroduissa
Ela
-sta
pystykorvarodusta
pystykorvarodusta
pystykorvarodusta
pystykorvaroduista
pystykorvaroduista
pystykorvaroduista
All
-lle
pystykorvarodulle
pystykorvarodulle
pystykorvarodulle
pystykorvaroduille
pystykorvaroduille
pystykorvaroduille
Ade
-lla
pystykorvarodulla
pystykorvarodulla
pystykorvarodulla
pystykorvaroduilla
pystykorvaroduilla
pystykorvaroduilla
Abl
-lta
pystykorvarodulta
pystykorvarodulta
pystykorvarodulta
pystykorvaroduilta
pystykorvaroduilta
pystykorvaroduilta
Tra
-ksi
pystykorvarodukse
pystykorvarodukse
pystykorvarodukse
pystykorvaroduikse
pystykorvaroduikse
pystykorvaroduikse
Ess
-na
pystykorvarotuna
pystykorvarotuna
pystykorvarotuna
pystykorvarotuina
pystykorvarotuina
pystykorvarotuina
Abe
-tta
pystykorvarodutta
pystykorvarodutta
pystykorvarodutta
pystykorvaroduitta
pystykorvaroduitta
pystykorvaroduitta
Com
-ne
-
-
-
pystykorvarotuine
pystykorvarotuine
pystykorvarotuine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
pystykorvarotu |
Par |
-ta |
pystykorvarotua |
pystykorvarotuja |
pystykorvarotua |
pystykorvarotuja |
pystykorvarotua |
pystykorvarotuja |
Gen |
-n |
pystykorvarotu |
pystykorvarotuje |
pystykorvarotu |
pystykorvarotuje |
pystykorvarotu |
pystykorvarotuje |
Ill |
mihin |
pystykorvarotuu |
pystykorvarotuihi |
pystykorvarotuu |
pystykorvarotuihi |
pystykorvarotuu |
pystykorvarotuihi |
Ine |
-ssa |
pystykorvarodussa |
pystykorvaroduissa |
pystykorvarodussa |
pystykorvaroduissa |
pystykorvarodussa |
pystykorvaroduissa |
Ela |
-sta |
pystykorvarodusta |
pystykorvaroduista |
pystykorvarodusta |
pystykorvaroduista |
pystykorvarodusta |
pystykorvaroduista |
All |
-lle |
pystykorvarodulle |
pystykorvaroduille |
pystykorvarodulle |
pystykorvaroduille |
pystykorvarodulle |
pystykorvaroduille |
Ade |
-lla |
pystykorvarodulla |
pystykorvaroduilla |
pystykorvarodulla |
pystykorvaroduilla |
pystykorvarodulla |
pystykorvaroduilla |
Abl |
-lta |
pystykorvarodulta |
pystykorvaroduilta |
pystykorvarodulta |
pystykorvaroduilta |
pystykorvarodulta |
pystykorvaroduilta |
Tra |
-ksi |
pystykorvarodukse |
pystykorvaroduikse |
pystykorvarodukse |
pystykorvaroduikse |
pystykorvarodukse |
pystykorvaroduikse |
Ess |
-na |
pystykorvarotuna |
pystykorvarotuina |
pystykorvarotuna |
pystykorvarotuina |
pystykorvarotuna |
pystykorvarotuina |
Abe |
-tta |
pystykorvarodutta |
pystykorvaroduitta |
pystykorvarodutta |
pystykorvaroduitta |
pystykorvarodutta |
pystykorvaroduitta |
Com |
-ne |
- |
pystykorvarotuine |
- |
pystykorvarotuine |
- |
pystykorvarotuine |
Singular
Plural
Nom
-
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
Par
-ta
pystykorvarotua
pystykorvarotua
pystykorvarotua
pystykorvarotuja
pystykorvarotuja
pystykorvarotuja
Gen
-n
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotu
pystykorvarotuje
pystykorvarotuje
pystykorvarotuje
Ill
mihin
pystykorvarotuu
pystykorvarotuu
pystykorvarotuu
pystykorvarotuihi
pystykorvarotuihi
pystykorvarotuihi
Ine
-ssa
pystykorvarodussa
pystykorvarodussa
pystykorvarodussa
pystykorvaroduissa
pystykorvaroduissa
pystykorvaroduissa
Ela
-sta
pystykorvarodusta
pystykorvarodusta
pystykorvarodusta
pystykorvaroduista
pystykorvaroduista
pystykorvaroduista
All
-lle
pystykorvarodulle
pystykorvarodulle
pystykorvarodulle
pystykorvaroduille
pystykorvaroduille
pystykorvaroduille
Ade
-lla
pystykorvarodulla
pystykorvarodulla
pystykorvarodulla
pystykorvaroduilla
pystykorvaroduilla
pystykorvaroduilla
Abl
-lta
pystykorvarodulta
pystykorvarodulta
pystykorvarodulta
pystykorvaroduilta
pystykorvaroduilta
pystykorvaroduilta
Tra
-ksi
pystykorvarodukse
pystykorvarodukse
pystykorvarodukse
pystykorvaroduikse
pystykorvaroduikse
pystykorvaroduikse
Ess
-na
pystykorvarotuna
pystykorvarotuna
pystykorvarotuna
pystykorvarotuina
pystykorvarotuina
pystykorvarotuina
Abe
-tta
pystykorvarodutta
pystykorvarodutta
pystykorvarodutta
pystykorvaroduitta
pystykorvaroduitta
pystykorvaroduitta
Com
-ne
-
-
-
pystykorvarotuine
pystykorvarotuine
pystykorvarotuine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
pystykorva |
pystykorvat |
Par |
-ta |
pystykorvaa |
pystykorvia |
Gen |
-n |
pystykorvan |
pystykorvien |
Ill |
mihin |
pystykorvaan |
pystykorviin |
Ine |
-ssa |
pystykorvassa |
pystykorvissa |
Ela |
-sta |
pystykorvasta |
pystykorvista |
All |
-lle |
pystykorvalle |
pystykorville |
Ade |
-lla |
pystykorvalla |
pystykorvilla |
Abl |
-lta |
pystykorvalta |
pystykorvilta |
Tra |
-ksi |
pystykorvaksi |
pystykorviksi |
Ess |
-na |
pystykorvana |
pystykorvina |
Abe |
-tta |
pystykorvatta |
pystykorvitta |
Com |
-ne |
- |
pystykorvine |
Ins |
-in |
- |
pystykorvin |
Singular
Plural
Nom
-
pystykorva
pystykorvat
Par
-ta
pystykorvaa
pystykorvia
Gen
-n
pystykorvan
pystykorvien
Ill
mihin
pystykorvaan
pystykorviin
Ine
-ssa
pystykorvassa
pystykorvissa
Ela
-sta
pystykorvasta
pystykorvista
All
-lle
pystykorvalle
pystykorville
Ade
-lla
pystykorvalla
pystykorvilla
Abl
-lta
pystykorvalta
pystykorvilta
Tra
-ksi
pystykorvaksi
pystykorviksi
Ess
-na
pystykorvana
pystykorvina
Abe
-tta
pystykorvatta
pystykorvitta
Com
-ne
-
pystykorvine
Ins
-in
-
pystykorvin
| Spitz | |
| Spitz | |
| pystykorva | |
| spitzs | |
| spitzes | |
| Spitz type dog |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
Par |
-ta |
pystykorvaa |
pystykorvia |
pystykorvaa |
pystykorvia |
pystykorvaa |
pystykorvia |
Gen |
-n |
pystykorva |
pystykorvie |
pystykorva |
pystykorvie |
pystykorva |
pystykorvie |
Ill |
mihin |
pystykorvaa |
pystykorvii |
pystykorvaa |
pystykorvii |
pystykorvaa |
pystykorvii |
Ine |
-ssa |
pystykorvassa |
pystykorvissa |
pystykorvassa |
pystykorvissa |
pystykorvassa |
pystykorvissa |
Ela |
-sta |
pystykorvasta |
pystykorvista |
pystykorvasta |
pystykorvista |
pystykorvasta |
pystykorvista |
All |
-lle |
pystykorvalle |
pystykorville |
pystykorvalle |
pystykorville |
pystykorvalle |
pystykorville |
Ade |
-lla |
pystykorvalla |
pystykorvilla |
pystykorvalla |
pystykorvilla |
pystykorvalla |
pystykorvilla |
Abl |
-lta |
pystykorvalta |
pystykorvilta |
pystykorvalta |
pystykorvilta |
pystykorvalta |
pystykorvilta |
Tra |
-ksi |
pystykorvakse |
pystykorvikse |
pystykorvakse |
pystykorvikse |
pystykorvakse |
pystykorvikse |
Ess |
-na |
pystykorvana |
pystykorvina |
pystykorvana |
pystykorvina |
pystykorvana |
pystykorvina |
Abe |
-tta |
pystykorvatta |
pystykorvitta |
pystykorvatta |
pystykorvitta |
pystykorvatta |
pystykorvitta |
Com |
-ne |
- |
pystykorvine |
- |
pystykorvine |
- |
pystykorvine |
Singular
Plural
Nom
-
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorva
Par
-ta
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvia
pystykorvia
pystykorvia
Gen
-n
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorvie
pystykorvie
pystykorvie
Ill
mihin
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvii
pystykorvii
pystykorvii
Ine
-ssa
pystykorvassa
pystykorvassa
pystykorvassa
pystykorvissa
pystykorvissa
pystykorvissa
Ela
-sta
pystykorvasta
pystykorvasta
pystykorvasta
pystykorvista
pystykorvista
pystykorvista
All
-lle
pystykorvalle
pystykorvalle
pystykorvalle
pystykorville
pystykorville
pystykorville
Ade
-lla
pystykorvalla
pystykorvalla
pystykorvalla
pystykorvilla
pystykorvilla
pystykorvilla
Abl
-lta
pystykorvalta
pystykorvalta
pystykorvalta
pystykorvilta
pystykorvilta
pystykorvilta
Tra
-ksi
pystykorvakse
pystykorvakse
pystykorvakse
pystykorvikse
pystykorvikse
pystykorvikse
Ess
-na
pystykorvana
pystykorvana
pystykorvana
pystykorvina
pystykorvina
pystykorvina
Abe
-tta
pystykorvatta
pystykorvatta
pystykorvatta
pystykorvitta
pystykorvitta
pystykorvitta
Com
-ne
-
-
-
pystykorvine
pystykorvine
pystykorvine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
pystykorva |
Par |
-ta |
pystykorvaa |
pystykorvia |
pystykorvaa |
pystykorvia |
pystykorvaa |
pystykorvia |
Gen |
-n |
pystykorva |
pystykorvie |
pystykorva |
pystykorvie |
pystykorva |
pystykorvie |
Ill |
mihin |
pystykorvaa |
pystykorvii |
pystykorvaa |
pystykorvii |
pystykorvaa |
pystykorvii |
Ine |
-ssa |
pystykorvassa |
pystykorvissa |
pystykorvassa |
pystykorvissa |
pystykorvassa |
pystykorvissa |
Ela |
-sta |
pystykorvasta |
pystykorvista |
pystykorvasta |
pystykorvista |
pystykorvasta |
pystykorvista |
All |
-lle |
pystykorvalle |
pystykorville |
pystykorvalle |
pystykorville |
pystykorvalle |
pystykorville |
Ade |
-lla |
pystykorvalla |
pystykorvilla |
pystykorvalla |
pystykorvilla |
pystykorvalla |
pystykorvilla |
Abl |
-lta |
pystykorvalta |
pystykorvilta |
pystykorvalta |
pystykorvilta |
pystykorvalta |
pystykorvilta |
Tra |
-ksi |
pystykorvakse |
pystykorvikse |
pystykorvakse |
pystykorvikse |
pystykorvakse |
pystykorvikse |
Ess |
-na |
pystykorvana |
pystykorvina |
pystykorvana |
pystykorvina |
pystykorvana |
pystykorvina |
Abe |
-tta |
pystykorvatta |
pystykorvitta |
pystykorvatta |
pystykorvitta |
pystykorvatta |
pystykorvitta |
Com |
-ne |
- |
pystykorvine |
- |
pystykorvine |
- |
pystykorvine |
Singular
Plural
Nom
-
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorva
Par
-ta
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvia
pystykorvia
pystykorvia
Gen
-n
pystykorva
pystykorva
pystykorva
pystykorvie
pystykorvie
pystykorvie
Ill
mihin
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvaa
pystykorvii
pystykorvii
pystykorvii
Ine
-ssa
pystykorvassa
pystykorvassa
pystykorvassa
pystykorvissa
pystykorvissa
pystykorvissa
Ela
-sta
pystykorvasta
pystykorvasta
pystykorvasta
pystykorvista
pystykorvista
pystykorvista
All
-lle
pystykorvalle
pystykorvalle
pystykorvalle
pystykorville
pystykorville
pystykorville
Ade
-lla
pystykorvalla
pystykorvalla
pystykorvalla
pystykorvilla
pystykorvilla
pystykorvilla
Abl
-lta
pystykorvalta
pystykorvalta
pystykorvalta
pystykorvilta
pystykorvilta
pystykorvilta
Tra
-ksi
pystykorvakse
pystykorvakse
pystykorvakse
pystykorvikse
pystykorvikse
pystykorvikse
Ess
-na
pystykorvana
pystykorvana
pystykorvana
pystykorvina
pystykorvina
pystykorvina
Abe
-tta
pystykorvatta
pystykorvatta
pystykorvatta
pystykorvitta
pystykorvitta
pystykorvitta
Com
-ne
-
-
-
pystykorvine
pystykorvine
pystykorvine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
rotu |
rodut |
Par |
-ta |
rotua |
rotuja |
Gen |
-n |
rodun |
rotujen |
Ill |
mihin |
rotuun |
rotuihin |
Ine |
-ssa |
rodussa |
roduissa |
Ela |
-sta |
rodusta |
roduista |
All |
-lle |
rodulle |
roduille |
Ade |
-lla |
rodulla |
roduilla |
Abl |
-lta |
rodulta |
roduilta |
Tra |
-ksi |
roduksi |
roduiksi |
Ess |
-na |
rotuna |
rotuina |
Abe |
-tta |
rodutta |
roduitta |
Com |
-ne |
- |
rotuine |
Ins |
-in |
- |
roduin |
Singular
Plural
Nom
-
rotu
rodut
Par
-ta
rotua
rotuja
Gen
-n
rodun
rotujen
Ill
mihin
rotuun
rotuihin
Ine
-ssa
rodussa
roduissa
Ela
-sta
rodusta
roduista
All
-lle
rodulle
roduille
Ade
-lla
rodulla
roduilla
Abl
-lta
rodulta
roduilta
Tra
-ksi
roduksi
roduiksi
Ess
-na
rotuna
rotuina
Abe
-tta
rodutta
roduitta
Com
-ne
-
rotuine
Ins
-in
-
roduin
| race | rotu, kilpailu, kilpajuoksu, ihmiskunta, ihmiset, meno |
| breed | rotu, laji, siitos, tyyppi |
| blood | veri, rotu, suku, syntyperä, ylhäinen syntyperä |
| racial |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
rotu |
rotu |
rotu |
rotu |
rotu |
rotu |
Par |
-ta |
rotua |
rotuja |
rotua |
rotuja |
rotua |
rotuja |
Gen |
-n |
rotu |
rotuje |
rotu |
rotuje |
rotu |
rotuje |
Ill |
mihin |
rotuu |
rotuihi |
rotuu |
rotuihi |
rotuu |
rotuihi |
Ine |
-ssa |
rodussa |
roduissa |
rodussa |
roduissa |
rodussa |
roduissa |
Ela |
-sta |
rodusta |
roduista |
rodusta |
roduista |
rodusta |
roduista |
All |
-lle |
rodulle |
roduille |
rodulle |
roduille |
rodulle |
roduille |
Ade |
-lla |
rodulla |
roduilla |
rodulla |
roduilla |
rodulla |
roduilla |
Abl |
-lta |
rodulta |
roduilta |
rodulta |
roduilta |
rodulta |
roduilta |
Tra |
-ksi |
rodukse |
roduikse |
rodukse |
roduikse |
rodukse |
roduikse |
Ess |
-na |
rotuna |
rotuina |
rotuna |
rotuina |
rotuna |
rotuina |
Abe |
-tta |
rodutta |
roduitta |
rodutta |
roduitta |
rodutta |
roduitta |
Com |
-ne |
- |
rotuine |
- |
rotuine |
- |
rotuine |
Singular
Plural
Nom
-
rotu
rotu
rotu
rotu
rotu
rotu
Par
-ta
rotua
rotua
rotua
rotuja
rotuja
rotuja
Gen
-n
rotu
rotu
rotu
rotuje
rotuje
rotuje
Ill
mihin
rotuu
rotuu
rotuu
rotuihi
rotuihi
rotuihi
Ine
-ssa
rodussa
rodussa
rodussa
roduissa
roduissa
roduissa
Ela
-sta
rodusta
rodusta
rodusta
roduista
roduista
roduista
All
-lle
rodulle
rodulle
rodulle
roduille
roduille
roduille
Ade
-lla
rodulla
rodulla
rodulla
roduilla
roduilla
roduilla
Abl
-lta
rodulta
rodulta
rodulta
roduilta
roduilta
roduilta
Tra
-ksi
rodukse
rodukse
rodukse
roduikse
roduikse
roduikse
Ess
-na
rotuna
rotuna
rotuna
rotuina
rotuina
rotuina
Abe
-tta
rodutta
rodutta
rodutta
roduitta
roduitta
roduitta
Com
-ne
-
-
-
rotuine
rotuine
rotuine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
rotu |
rotu |
rotu |
rotu |
rotu |
rotu |
Par |
-ta |
rotua |
rotuja |
rotua |
rotuja |
rotua |
rotuja |
Gen |
-n |
rotu |
rotuje |
rotu |
rotuje |
rotu |
rotuje |
Ill |
mihin |
rotuu |
rotuihi |
rotuu |
rotuihi |
rotuu |
rotuihi |
Ine |
-ssa |
rodussa |
roduissa |
rodussa |
roduissa |
rodussa |
roduissa |
Ela |
-sta |
rodusta |
roduista |
rodusta |
roduista |
rodusta |
roduista |
All |
-lle |
rodulle |
roduille |
rodulle |
roduille |
rodulle |
roduille |
Ade |
-lla |
rodulla |
roduilla |
rodulla |
roduilla |
rodulla |
roduilla |
Abl |
-lta |
rodulta |
roduilta |
rodulta |
roduilta |
rodulta |
roduilta |
Tra |
-ksi |
rodukse |
roduikse |
rodukse |
roduikse |
rodukse |
roduikse |
Ess |
-na |
rotuna |
rotuina |
rotuna |
rotuina |
rotuna |
rotuina |
Abe |
-tta |
rodutta |
roduitta |
rodutta |
roduitta |
rodutta |
roduitta |
Com |
-ne |
- |
rotuine |
- |
rotuine |
- |
rotuine |
Singular
Plural
Nom
-
rotu
rotu
rotu
rotu
rotu
rotu
Par
-ta
rotua
rotua
rotua
rotuja
rotuja
rotuja
Gen
-n
rotu
rotu
rotu
rotuje
rotuje
rotuje
Ill
mihin
rotuu
rotuu
rotuu
rotuihi
rotuihi
rotuihi
Ine
-ssa
rodussa
rodussa
rodussa
roduissa
roduissa
roduissa
Ela
-sta
rodusta
rodusta
rodusta
roduista
roduista
roduista
All
-lle
rodulle
rodulle
rodulle
roduille
roduille
roduille
Ade
-lla
rodulla
rodulla
rodulla
roduilla
roduilla
roduilla
Abl
-lta
rodulta
rodulta
rodulta
roduilta
roduilta
roduilta
Tra
-ksi
rodukse
rodukse
rodukse
roduikse
roduikse
roduikse
Ess
-na
rotuna
rotuna
rotuna
rotuina
rotuina
rotuina
Abe
-tta
rodutta
rodutta
rodutta
roduitta
roduitta
roduitta
Com
-ne
-
-
-
rotuine
rotuine
rotuine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net