logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

piillä + kin, verb

Word analysis
piilekin

piilekin

piillä

Verb, Active voice Imperative mood 2nd singular, Focus clitic with suffix kin

piillä

Verb, Active voice Imperative mood Present Con negative form of verb 2nd singular, Focus clitic with suffix kin

piillä

Verb, Active voice Indicative Present Con negative form of verb, Focus clitic with suffix kin

pii

Noun, Singular Nominative

+ lek

Noun, Singular Genitive

Report an issue

Wiktionary

(intransitive, figuratively) to be hidden in, lie in Show more arrow right Adjectives piilevä Nouns piilo Verbs frequentative piileksiäpiileskellä Show more arrow right From Proto-Finnic piildäk. Show more arrow right
to lie behind piillä, olla takana
silicon
Show more arrow right
OpenSubtitles; jw2019; OpenSubtitles2018.v3; Tatoeba En piilisi totuutta sinulta. I wouldn't hide the truth from you. Piilisin metsässä koko päivän. I would hide in the forest all day. Siinä piilee vaara. And therein lies the danger. Missä piilee vaara? Where's the danger? Hän sanoi, että hän piilisi puhelimessa. She said she would hide on the phone. Siinä piileekään asian ydin. There lies the crux of the matter. Siinä se juju piilee. That's the beauty of it. Missä sen voima piilee? Wherein Lies Its Power? Siinä se ero piileekin. But that's the difference. Mikä vaara tässä piilee? The danger? Show more arrow right

Indicative

Indicative present

Singular

Positive

Negative

i

piilenkin

en piilekin

ii

piiletkin

et piilekin

iii

piileekin

ei piilekin

Plural

Positive

Negative

i

piilemmekin / piilläänkin

emme piilekin / ei piilläkin

ii

piilettekin

ette piilekin

iii

piilevätkin

eivät piilekin

Indicative imperfect

Singular

Positive

Negative

i

piilinkin

en piillytkin

ii

piilitkin

et piillytkin

iii

piilikin

ei piillytkin

Plural

Positive

Negative

i

piilimmekin / piiltiinkin

emme piilleetkin / ei piiltykin

ii

piilittekin

ette piilleetkin

iii

piilivätkin

eivät piilleetkin

Indicative perfect

Singular

Positive

Negative

i

olen piillytkin

en ole piillytkin

ii

olet piillytkin

et ole piillytkin

iii

on piillytkin

ei ole piillytkin

Plural

Positive

Negative

i

olemme piilleetkin

emme ole piilleetkin

ii

olette piilleetkin

ette ole piilleetkin

iii

ovat piilleetkin

eivät ole piilleetkin

Indicative plusquamperfect

Singular

Positive

Negative

i

olin piillytkin

en ollut piillytkin

ii

olit piillytkin

et ollut piillytkin

iii

oli piillytkin

ei ollut piillytkin

Plural

Positive

Negative

i

olimme piilleetkin

emme olleet piilleetkin

ii

olitte piilleetkin

ette olleet piilleetkin

iii

olivat piilleetkin

eivät olleet piilleetkin

Conditional

Conditional present

Singular

Positive

Negative

i

piilisinkin

en piilisikin

ii

piilisitkin

et piilisikin

iii

piilisikin

ei piilisikin

Plural

Positive

Negative

i

piilisimmekin

emme piilisikin

ii

piilisittekin

ette piilisikin

iii

piilisivätkin

eivät piilisikin

Conditional perfect

Singular

Positive

Negative

i

olisin piillytkin

en olisi piillytkin

ii

olisit piillytkin

et olisi piillytkin

iii

olisi piillytkin

ei olisi piillytkin

Plural

Positive

Negative

i

olisimme piilleetkin

emme olisi piilleetkin

ii

olisitte piilleetkin

ette olisi piilleetkin

iii

olisivat piilleetkin

eivät olisi piilleetkin

Potential

Potential present

Singular

Positive

Negative

i

piillenkin

en piillekin

ii

piilletkin

et piillekin

iii

piilleekin

ei piillekin

Plural

Positive

Negative

i

piillemmekin

emme piillekin

ii

piillettekin

ette piillekin

iii

piillevätkin

eivät piillekin

Potential perfect

Singular

Positive

Negative

i

lienen piillytkin

en liene piillytkin

ii

lienet piillytkin

et liene piillytkin

iii

lienee piillytkin

ei liene piillytkin

Plural

Positive

Negative

i

lienemme piilleetkin

emme liene piilleetkin

ii

lienette piilleetkin

ette liene piilleetkin

iii

lienevät piilleetkin

eivät liene piilleetkin

Imperative

Singular

i

-

ii

piile

iii

piilköön

Plural

i

piilkäämme

ii

piilkää

iii

piilkööt

Infinitive

Infinitive I

Nom

-

piilläkin

Tra

-ksi

piilläksensäkin / piilläkseenkin

Infinitive II

Ine

-ssa

piillessäkin

Ins

-in

piillenkin

Ine

-ssa

piiltäessäkin (passive)

Infinitive III

Ill

mihin

piilemäänkin

Ine

-ssa

piilemässäkin

Ela

-sta

piilemästäkin

Ade

-lla

piilemälläkin

Abe

-tta

piilemättäkin

Ins

-in

piilemänkin

Ins

-in

piiltämänkin (passive)

Infinitive IV

Nom

-

piileminenkin

Par

-ta

piilemistäkin

Infinitive V

piilemäisillänsäkin / piilemäisilläänkin

Passive

Positive

Negative

Present

piilläänkin

ei piilläkin

Imperfect

piiltiinkin

ei piiltykin

Potential

piiltäneenkin

ei piiltänekin

Conditional

piiltäisiinkin

ei piiltäisikin

Imperative Present

piiltäköönkin

älköön piiltäkökin

Imperative Perfect

olkoon piiltykin

älköön piiltykin

Positive

Negative

Present

piilläänkin

ei piilläkin

Imperfect

piiltiinkin

ei piiltykin

Potential

piiltäneenkin

ei piiltänekin

Conditional

piiltäisiinkin

ei piiltäisikin

Imperative Present

piiltäköönkin

älköön piiltäkökin

Imperative Perfect

olkoon piiltykin

älköön piiltykin

Participle

Active

Passive

1st

piileväkin

piiltäväkin

2nd

piillytkin

piiltykin

3rd

piilemäkin

-

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

pii

piit

Par

-ta

piitä

piitä

Gen

-n

piin

piitten / piiden

Ill

mihin

piihin

piihin

Ine

-ssa

piissä

piissä

Ela

-sta

piistä

piistä

All

-lle

piille

piille

Ade

-lla

piillä

piillä

Abl

-lta

piiltä

piiltä

Tra

-ksi

piiksi

piiksi

Ess

-na

piinä

piinä

Abe

-tta

piittä

piittä

Com

-ne

-

piine

Ins

-in

-

piin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

pii

piit

Par

-ta

piitä

piitä

Gen

-n

piin

piitten / piiden

Ill

mihin

piihin

piihin

Ine

-ssa

piissä

piissä

Ela

-sta

piistä

piistä

All

-lle

piille

piille

Ade

-lla

piillä

piillä

Abl

-lta

piiltä

piiltä

Tra

-ksi

piiksi

piiksi

Ess

-na

piinä

piinä

Abe

-tta

piittä

piittä

Com

-ne

-

piine

Ins

-in

-

piin

silicon pii
pi pii
Show more arrow right
Europarl; OpenSubtitles; Tatoeba; Europarl Parallel Corpus, sentence 5685; OpenSubtitles2018.v3; Tanzil; Europarl Parallel Corpus Pii on myrkyllinen aine. Silicon is a toxic substance. Pii on hyvin yleinen alkuaine. Silicon is a very common element. Piillenne on haihtunut. Piillenne has evaporated. Ota pois piisi reaktiosta. Remove the silicon from the reaction. Päässäsi piilläsi aarre. There is a treasure hidden in your head.. Vastaushan on pii. Well, whistle me Dixie. the answer's pi! Pii piissämme on erittäin puhdasta. The silicon in our silicon is very pure. Haluan oppia lisää piistä. I want to learn more about silicon. Lasi on valmistettu piistä. The glass is made of silicon. Tarkoitatko piitä? You mean, like Pi? Show more arrow right

Wiktionary

silicon (element, symbol Si) - (dated) flint (hard, fine-grained quartz or a piece of it) piikivi Show more arrow right (flint): piikivi Show more arrow right piinen Show more arrow right piiatomipiidioksidipiiesinepiifluoridipiihappopiikivipiikuoripiilasipiileväpiilukkopiimaapiinkovapiipitoinenpiisahapiisirupiiyhdisteselkäpii Show more arrow right From Proto-Finnic pii (“flint”), from Proto-Uralic pije (“rock, stone”); possibly related to etymology (2). From Proto-Finnic pii (“tooth”), from Proto-Finno-Ugric piŋe (“tooth”). Cognates include Hungarian fog (“tooth”). Borrowed from Swedish bi (literally “by”). < Ancient Greek πεῖ (peî) Greek letter Ππ Previous: omikron Next: rhoo Finnish Wikipedia has an article on:PiiWikipedia fi Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

piini

piini

piisi

piisi

piinsä

piinsä

Par

-ta

piitäni

piitäni

piitäsi

piitäsi

piitänsä / piitään

piitänsä / piitään

Gen

-n

piini

piitteni / piideni

piisi

piittesi / piidesi

piinsä

piittensä / piidensä

Ill

mihin

piihini

piihini

piihisi

piihisi

piihinsä

piihinsä

Ine

-ssa

piissäni

piissäni

piissäsi

piissäsi

piissänsä / piissään

piissänsä / piissään

Ela

-sta

piistäni

piistäni

piistäsi

piistäsi

piistänsä / piistään

piistänsä / piistään

All

-lle

piilleni

piilleni

piillesi

piillesi

piillensä / piilleen

piillensä / piilleän

Ade

-lla

piilläni

piilläni

piilläsi

piilläsi

piillänsä / piillään

piillänsä / piillään

Abl

-lta

piiltäni

piiltäni

piiltäsi

piiltäsi

piiltänsä / piiltään

piiltänsä / piiltään

Tra

-ksi

piikseni

piikseni

piiksesi

piiksesi

piiksensä / piikseen

piiksensä / piikseen

Ess

-na

piinäni

piinäni

piinäsi

piinäsi

piinänsä / piinään

piinänsä / piinään

Abe

-tta

piittäni

piittäni

piittäsi

piittäsi

piittänsä / piittään

piittänsä / piittään

Com

-ne

-

piineni

-

piinesi

-

piinensä / piineen

Singular

Plural

Nom

-

piini

piisi

piinsä

piini

piisi

piinsä

Par

-ta

piitäni

piitäsi

piitänsä / piitään

piitäni

piitäsi

piitänsä / piitään

Gen

-n

piini

piisi

piinsä

piitteni / piideni

piittesi / piidesi

piittensä / piidensä

Ill

mihin

piihini

piihisi

piihinsä

piihini

piihisi

piihinsä

Ine

-ssa

piissäni

piissäsi

piissänsä / piissään

piissäni

piissäsi

piissänsä / piissään

Ela

-sta

piistäni

piistäsi

piistänsä / piistään

piistäni

piistäsi

piistänsä / piistään

All

-lle

piilleni

piillesi

piillensä / piilleen

piilleni

piillesi

piillensä / piilleän

Ade

-lla

piilläni

piilläsi

piillänsä / piillään

piilläni

piilläsi

piillänsä / piillään

Abl

-lta

piiltäni

piiltäsi

piiltänsä / piiltään

piiltäni

piiltäsi

piiltänsä / piiltään

Tra

-ksi

piikseni

piiksesi

piiksensä / piikseen

piikseni

piiksesi

piiksensä / piikseen

Ess

-na

piinäni

piinäsi

piinänsä / piinään

piinäni

piinäsi

piinänsä / piinään

Abe

-tta

piittäni

piittäsi

piittänsä / piittään

piittäni

piittäsi

piittänsä / piittään

Com

-ne

-

-

-

piineni

piinesi

piinensä / piineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

piimme

piimme

piinne

piinne

piinsä

piinsä

Par

-ta

piitämme

piitämme

piitänne

piitänne

piitänsä / piitään

piitänsä / piitään

Gen

-n

piimme

piittemme / piidemme

piinne

piittenne / piidenne

piinsä

piittensä / piidensä

Ill

mihin

piihimme

piihimme

piihinne

piihinne

piihinsä

piihinsä

Ine

-ssa

piissämme

piissämme

piissänne

piissänne

piissänsä / piissään

piissänsä / piissään

Ela

-sta

piistämme

piistämme

piistänne

piistänne

piistänsä / piistään

piistänsä / piistään

All

-lle

piillemme

piillemme

piillenne

piillenne

piillensä / piilleen

piillensä / piilleän

Ade

-lla

piillämme

piillämme

piillänne

piillänne

piillänsä / piillään

piillänsä / piillään

Abl

-lta

piiltämme

piiltämme

piiltänne

piiltänne

piiltänsä / piiltään

piiltänsä / piiltään

Tra

-ksi

piiksemme

piiksemme

piiksenne

piiksenne

piiksensä / piikseen

piiksensä / piikseen

Ess

-na

piinämme

piinämme

piinänne

piinänne

piinänsä / piinään

piinänsä / piinään

Abe

-tta

piittämme

piittämme

piittänne

piittänne

piittänsä / piittään

piittänsä / piittään

Com

-ne

-

piinemme

-

piinenne

-

piinensä / piineen

Singular

Plural

Nom

-

piimme

piinne

piinsä

piimme

piinne

piinsä

Par

-ta

piitämme

piitänne

piitänsä / piitään

piitämme

piitänne

piitänsä / piitään

Gen

-n

piimme

piinne

piinsä

piittemme / piidemme

piittenne / piidenne

piittensä / piidensä

Ill

mihin

piihimme

piihinne

piihinsä

piihimme

piihinne

piihinsä

Ine

-ssa

piissämme

piissänne

piissänsä / piissään

piissämme

piissänne

piissänsä / piissään

Ela

-sta

piistämme

piistänne

piistänsä / piistään

piistämme

piistänne

piistänsä / piistään

All

-lle

piillemme

piillenne

piillensä / piilleen

piillemme

piillenne

piillensä / piilleän

Ade

-lla

piillämme

piillänne

piillänsä / piillään

piillämme

piillänne

piillänsä / piillään

Abl

-lta

piiltämme

piiltänne

piiltänsä / piiltään

piiltämme

piiltänne

piiltänsä / piiltään

Tra

-ksi

piiksemme

piiksenne

piiksensä / piikseen

piiksemme

piiksenne

piiksensä / piikseen

Ess

-na

piinämme

piinänne

piinänsä / piinään

piinämme

piinänne

piinänsä / piinään

Abe

-tta

piittämme

piittänne

piittänsä / piittään

piittämme

piittänne

piittänsä / piittään

Com

-ne

-

-

-

piinemme

piinenne

piinensä / piineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

lek

lekit

Par

-ta

lekiä

lekejä

Gen

-n

lekin

lekien

Ill

mihin

lekiin

lekeihin

Ine

-ssa

lekissä

lekeissä

Ela

-sta

lekistä

lekeistä

All

-lle

lekille

lekeille

Ade

-lla

lekillä

lekeillä

Abl

-lta

lekiltä

lekeiltä

Tra

-ksi

lekiksi

lekeiksi

Ess

-na

lekinä

lekeinä

Abe

-tta

lekittä

lekeittä

Com

-ne

-

lekeine

Ins

-in

-

lekein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

lek

lekit

Par

-ta

lekiä

lekejä

Gen

-n

lekin

lekien

Ill

mihin

lekiin

lekeihin

Ine

-ssa

lekissä

lekeissä

Ela

-sta

lekistä

lekeistä

All

-lle

lekille

lekeille

Ade

-lla

lekillä

lekeillä

Abl

-lta

lekiltä

lekeiltä

Tra

-ksi

lekiksi

lekeiksi

Ess

-na

lekinä

lekeinä

Abe

-tta

lekittä

lekeittä

Com

-ne

-

lekeine

Ins

-in

-

lekein

lek
Show more arrow right
OPUS; Tatoeba; OpenSubtitles; Europarl; Common Crawl; opensubtitles2; Tatoeba Parallel Corpus, sentence ID: 10064324; Tatoeba Parallel Corpus, sentence ID: 10064445; Europarl Parallel Corpus, sentence ID: 1898863 Puistossa oli värikäs lek. There was a colorful lek in the park. Lek sisälsi pallon ja seipään. The lek contained a ball and a javelin. Päiväkodin pihalla oli iso lek. There was a big lek in the daycare yard. Lek oli täynnä lapsia leikkimässä. The lek was full of children playing. Lapset rakensivat hiekasta ison lek. The children built a big lek out of sand. Twi leks-kansa näkee nälkää. The twi' lek people are starving. Lintujen lekns-esitykset voivat olla hyvin näyttäviä. Birds' lek displays can be very impressive. Lek on osa monien lintujen pariutumiskäyttäytymistä. Lek is part of the mating behavior of many birds. Tästä ei mennäkään lek alla. Sledge hammers won t do. Erilaisilla lekns-rituaaleilla koiraat yrittävät houkutella naaraita. With different lek rituals, males try to attract females. Show more arrow right

Wikipedia

Albanian lek The lek (Albanian: leku shqiptar; indefinite singular lek, definite plural lekët, indefinite plural lekë) (sign: L; code: ALL) is the official currency of Albania. It was formerly subdivided into 100 qindarka (singular qindarkë), but qindarka are no longer issued. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

lekini

lekini

lekisi

lekisi

lekinsä

lekinsä

Par

-ta

lekiäni

lekejäni

lekiäsi

lekejäsi

lekiänsä / lekiään

lekejänsä / lekejään

Gen

-n

lekini

lekieni

lekisi

lekiesi

lekinsä

lekiensä

Ill

mihin

lekiini

lekeihini

lekiisi

lekeihisi

lekiinsä

lekeihinsä

Ine

-ssa

lekissäni

lekeissäni

lekissäsi

lekeissäsi

lekissänsä / lekissään

lekeissänsä / lekeissään

Ela

-sta

lekistäni

lekeistäni

lekistäsi

lekeistäsi

lekistänsä / lekistään

lekeistänsä / lekeistään

All

-lle

lekilleni

lekeilleni

lekillesi

lekeillesi

lekillensä / lekilleen

lekeillensä / lekeilleän

Ade

-lla

lekilläni

lekeilläni

lekilläsi

lekeilläsi

lekillänsä / lekillään

lekeillänsä / lekeillään

Abl

-lta

lekiltäni

lekeiltäni

lekiltäsi

lekeiltäsi

lekiltänsä / lekiltään

lekeiltänsä / lekeiltään

Tra

-ksi

lekikseni

lekeikseni

lekiksesi

lekeiksesi

lekiksensä / lekikseen

lekeiksensä / lekeikseen

Ess

-na

lekinäni

lekeinäni

lekinäsi

lekeinäsi

lekinänsä / lekinään

lekeinänsä / lekeinään

Abe

-tta

lekittäni

lekeittäni

lekittäsi

lekeittäsi

lekittänsä / lekittään

lekeittänsä / lekeittään

Com

-ne

-

lekeineni

-

lekeinesi

-

lekeinensä / lekeineen

Singular

Plural

Nom

-

lekini

lekisi

lekinsä

lekini

lekisi

lekinsä

Par

-ta

lekiäni

lekiäsi

lekiänsä / lekiään

lekejäni

lekejäsi

lekejänsä / lekejään

Gen

-n

lekini

lekisi

lekinsä

lekieni

lekiesi

lekiensä

Ill

mihin

lekiini

lekiisi

lekiinsä

lekeihini

lekeihisi

lekeihinsä

Ine

-ssa

lekissäni

lekissäsi

lekissänsä / lekissään

lekeissäni

lekeissäsi

lekeissänsä / lekeissään

Ela

-sta

lekistäni

lekistäsi

lekistänsä / lekistään

lekeistäni

lekeistäsi

lekeistänsä / lekeistään

All

-lle

lekilleni

lekillesi

lekillensä / lekilleen

lekeilleni

lekeillesi

lekeillensä / lekeilleän

Ade

-lla

lekilläni

lekilläsi

lekillänsä / lekillään

lekeilläni

lekeilläsi

lekeillänsä / lekeillään

Abl

-lta

lekiltäni

lekiltäsi

lekiltänsä / lekiltään

lekeiltäni

lekeiltäsi

lekeiltänsä / lekeiltään

Tra

-ksi

lekikseni

lekiksesi

lekiksensä / lekikseen

lekeikseni

lekeiksesi

lekeiksensä / lekeikseen

Ess

-na

lekinäni

lekinäsi

lekinänsä / lekinään

lekeinäni

lekeinäsi

lekeinänsä / lekeinään

Abe

-tta

lekittäni

lekittäsi

lekittänsä / lekittään

lekeittäni

lekeittäsi

lekeittänsä / lekeittään

Com

-ne

-

-

-

lekeineni

lekeinesi

lekeinensä / lekeineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

lekimme

lekimme

lekinne

lekinne

lekinsä

lekinsä

Par

-ta

lekiämme

lekejämme

lekiänne

lekejänne

lekiänsä / lekiään

lekejänsä / lekejään

Gen

-n

lekimme

lekiemme

lekinne

lekienne

lekinsä

lekiensä

Ill

mihin

lekiimme

lekeihimme

lekiinne

lekeihinne

lekiinsä

lekeihinsä

Ine

-ssa

lekissämme

lekeissämme

lekissänne

lekeissänne

lekissänsä / lekissään

lekeissänsä / lekeissään

Ela

-sta

lekistämme

lekeistämme

lekistänne

lekeistänne

lekistänsä / lekistään

lekeistänsä / lekeistään

All

-lle

lekillemme

lekeillemme

lekillenne

lekeillenne

lekillensä / lekilleen

lekeillensä / lekeilleän

Ade

-lla

lekillämme

lekeillämme

lekillänne

lekeillänne

lekillänsä / lekillään

lekeillänsä / lekeillään

Abl

-lta

lekiltämme

lekeiltämme

lekiltänne

lekeiltänne

lekiltänsä / lekiltään

lekeiltänsä / lekeiltään

Tra

-ksi

lekiksemme

lekeiksemme

lekiksenne

lekeiksenne

lekiksensä / lekikseen

lekeiksensä / lekeikseen

Ess

-na

lekinämme

lekeinämme

lekinänne

lekeinänne

lekinänsä / lekinään

lekeinänsä / lekeinään

Abe

-tta

lekittämme

lekeittämme

lekittänne

lekeittänne

lekittänsä / lekittään

lekeittänsä / lekeittään

Com

-ne

-

lekeinemme

-

lekeinenne

-

lekeinensä / lekeineen

Singular

Plural

Nom

-

lekimme

lekinne

lekinsä

lekimme

lekinne

lekinsä

Par

-ta

lekiämme

lekiänne

lekiänsä / lekiään

lekejämme

lekejänne

lekejänsä / lekejään

Gen

-n

lekimme

lekinne

lekinsä

lekiemme

lekienne

lekiensä

Ill

mihin

lekiimme

lekiinne

lekiinsä

lekeihimme

lekeihinne

lekeihinsä

Ine

-ssa

lekissämme

lekissänne

lekissänsä / lekissään

lekeissämme

lekeissänne

lekeissänsä / lekeissään

Ela

-sta

lekistämme

lekistänne

lekistänsä / lekistään

lekeistämme

lekeistänne

lekeistänsä / lekeistään

All

-lle

lekillemme

lekillenne

lekillensä / lekilleen

lekeillemme

lekeillenne

lekeillensä / lekeilleän

Ade

-lla

lekillämme

lekillänne

lekillänsä / lekillään

lekeillämme

lekeillänne

lekeillänsä / lekeillään

Abl

-lta

lekiltämme

lekiltänne

lekiltänsä / lekiltään

lekeiltämme

lekeiltänne

lekeiltänsä / lekeiltään

Tra

-ksi

lekiksemme

lekiksenne

lekiksensä / lekikseen

lekeiksemme

lekeiksenne

lekeiksensä / lekeikseen

Ess

-na

lekinämme

lekinänne

lekinänsä / lekinään

lekeinämme

lekeinänne

lekeinänsä / lekeinään

Abe

-tta

lekittämme

lekittänne

lekittänsä / lekittään

lekeittämme

lekeittänne

lekeittänsä / lekeittään

Com

-ne

-

-

-

lekeinemme

lekeinenne

lekeinensä / lekeineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept