logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

perse, noun

Word analysis
persefiini

persefiini

perse

Noun, Singular Nominative

+ fii

Noun, Singular Nominative 1st singular possessive

perse

Noun, Singular Nominative

+ fii

Noun, Singular Genitive 1st singular possessive

perse

Noun, Singular Nominative

+ fii

Noun, Plural Nominative 1st singular possessive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

perse

perseet

Par

-ta

persettä

perseitä / persehiä

Gen

-n

perseen

perseitten / perseiden / persehien / persehitten

Ill

mihin

perseeseen

perseisiin / perseihin / persehisin

Ine

-ssa

perseessä

persehissä / perseissä

Ela

-sta

perseestä

persehistä / perseistä

All

-lle

perseelle

persehille / perseille

Ade

-lla

perseellä

persehillä / perseillä

Abl

-lta

perseeltä

persehiltä / perseiltä

Tra

-ksi

perseeksi

persehiksi / perseiksi

Ess

-na

perseenä

persehinä / perseinä

Abe

-tta

perseettä

persehittä / perseittä

Com

-ne

-

persehine / perseine

Ins

-in

-

persehin / persein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

perse

perseet

Par

-ta

persettä

perseitä / persehiä

Gen

-n

perseen

perseitten / perseiden / persehien / persehitten

Ill

mihin

perseeseen

perseisiin / perseihin / persehisin

Ine

-ssa

perseessä

persehissä / perseissä

Ela

-sta

perseestä

persehistä / perseistä

All

-lle

perseelle

persehille / perseille

Ade

-lla

perseellä

persehillä / perseillä

Abl

-lta

perseeltä

persehiltä / perseiltä

Tra

-ksi

perseeksi

persehiksi / perseiksi

Ess

-na

perseenä

persehinä / perseinä

Abe

-tta

perseettä

persehittä / perseittä

Com

-ne

-

persehine / perseine

Ins

-in

-

persehin / persein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

ass perse, aasi, takapuoli, hölmö, töppäilijä, hälmä
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; opensubtitles2 Voi perse! Holy shit! Hyvä perse. Nice ass. Haista perse. Fuck you. Oma on perseeni! It's my ass! Perse ylös siitä. Get on your feet. Olet vain hyvä perse. You're just a cheap whore. Perseeni on jäässä. My ass is frozen! Perse penkkiin, tyttö. Sit your ass down. Perseeni soi paljon. My ass rings a lot. Teen töitä perse ruvella. I'm out there busting my ass. Show more arrow right

Wiktionary

(vulgar) arse, ass (body part) Show more arrow right bärsse, hanuri, peba, peppu, persaus, persus, pylly, takapuoli Show more arrow right herkkupersehevonpersehevonvitunperseihmispersekarupersekermapersekuin Esterin perseestäkuin perseeseen ammuttu karhuniskaperseotenuolla persettäolla perseestäpeeaapersaukinenperse aukiperseennuolijaperseet olallaperseet olalleperseilläpersereikäpersevakoperseväperseääliöpersjalkainenperskännipersläpipersnettoperspanopersposkiperstaskupersvakopullopersepaviaanipunapersepaviaaniraahata perseensävetää perseeseenvetää perseet Show more arrow right From Proto-Finnic persek, possibly a derivative of root found in perä. Show more arrow right

Wikipedia

Perse School for Girls
yksityinen tyttökoulu Cambridgessa, Englannissa The Perse School
yksityinen koulu Cambridgessa, Englannissa. per se
sitaattilaina latinasta: itsessään, sellaisenaan Per Se
ravintola New Yorkissa perse
alatyylinen takapuoleen viittaava ilmaus Perse
(myös Persa tai Perseis), kreikkalaisen mytologian jumalatar Lapinlahden Lintujen
kappale albumilta Köyhän taivas (1994)
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

perseeni

perseeni

perseesi

perseesi

perseensä

perseensä

Par

-ta

persettäni

perseitäni / persehiäni

persettäsi

perseitäsi / persehiäsi

persettänsä / persettään

perseitänsä / perseitään / persehiänsä / persehiään

Gen

-n

perseeni

perseitteni / perseideni / persehieni / persehitteni

perseesi

perseittesi / perseidesi / persehiesi / persehittesi

perseensä

perseittensä / perseidensä / persehiensä / persehittensä

Ill

mihin

perseeseeni

perseisiini / perseihini / persehisini

perseeseesi

perseisiisi / perseihisi / persehisisi

perseeseensä

perseisiinsä / perseihinsä / persehisinsä

Ine

-ssa

perseessäni

persehissäni / perseissäni

perseessäsi

persehissäsi / perseissäsi

perseessänsä / perseessään

persehissänsä / persehissään / perseissänsä / perseissään

Ela

-sta

perseestäni

persehistäni / perseistäni

perseestäsi

persehistäsi / perseistäsi

perseestänsä / perseestään

persehistänsä / persehistään / perseistänsä / perseistään

All

-lle

perseelleni

persehilleni / perseilleni

perseellesi

persehillesi / perseillesi

perseellensä / perseelleen

persehillensä / persehilleän / perseillensä / perseilleän

Ade

-lla

perseelläni

persehilläni / perseilläni

perseelläsi

persehilläsi / perseilläsi

perseellänsä / perseellään

persehillänsä / persehillään / perseillänsä / perseillään

Abl

-lta

perseeltäni

persehiltäni / perseiltäni

perseeltäsi

persehiltäsi / perseiltäsi

perseeltänsä / perseeltään

persehiltänsä / persehiltään / perseiltänsä / perseiltään

Tra

-ksi

perseekseni

persehikseni / perseikseni

perseeksesi

persehiksesi / perseiksesi

perseeksensä / perseekseen

persehikseen / persehiksensä / perseikseen / perseiksensä

Ess

-na

perseenäni

persehinäni / perseinäni

perseenäsi

persehinäsi / perseinäsi

perseenänsä / perseenään

persehinänsä / persehinään / perseinänsä / perseinään

Abe

-tta

perseettäni

persehittäni / perseittäni

perseettäsi

persehittäsi / perseittäsi

perseettänsä / perseettään

persehittänsä / persehittään / perseittänsä / perseittään

Com

-ne

-

persehineni / perseineni

-

persehinesi / perseinesi

-

persehineen / persehinensä / perseineen / perseinensä

Singular

Plural

Nom

-

perseeni

perseesi

perseensä

perseeni

perseesi

perseensä

Par

-ta

persettäni

persettäsi

persettänsä / persettään

perseitäni / persehiäni

perseitäsi / persehiäsi

perseitänsä / perseitään / persehiänsä / persehiään

Gen

-n

perseeni

perseesi

perseensä

perseitteni / perseideni / persehieni / persehitteni

perseittesi / perseidesi / persehiesi / persehittesi

perseittensä / perseidensä / persehiensä / persehittensä

Ill

mihin

perseeseeni

perseeseesi

perseeseensä

perseisiini / perseihini / persehisini

perseisiisi / perseihisi / persehisisi

perseisiinsä / perseihinsä / persehisinsä

Ine

-ssa

perseessäni

perseessäsi

perseessänsä / perseessään

persehissäni / perseissäni

persehissäsi / perseissäsi

persehissänsä / persehissään / perseissänsä / perseissään

Ela

-sta

perseestäni

perseestäsi

perseestänsä / perseestään

persehistäni / perseistäni

persehistäsi / perseistäsi

persehistänsä / persehistään / perseistänsä / perseistään

All

-lle

perseelleni

perseellesi

perseellensä / perseelleen

persehilleni / perseilleni

persehillesi / perseillesi

persehillensä / persehilleän / perseillensä / perseilleän

Ade

-lla

perseelläni

perseelläsi

perseellänsä / perseellään

persehilläni / perseilläni

persehilläsi / perseilläsi

persehillänsä / persehillään / perseillänsä / perseillään

Abl

-lta

perseeltäni

perseeltäsi

perseeltänsä / perseeltään

persehiltäni / perseiltäni

persehiltäsi / perseiltäsi

persehiltänsä / persehiltään / perseiltänsä / perseiltään

Tra

-ksi

perseekseni

perseeksesi

perseeksensä / perseekseen

persehikseni / perseikseni

persehiksesi / perseiksesi

persehikseen / persehiksensä / perseikseen / perseiksensä

Ess

-na

perseenäni

perseenäsi

perseenänsä / perseenään

persehinäni / perseinäni

persehinäsi / perseinäsi

persehinänsä / persehinään / perseinänsä / perseinään

Abe

-tta

perseettäni

perseettäsi

perseettänsä / perseettään

persehittäni / perseittäni

persehittäsi / perseittäsi

persehittänsä / persehittään / perseittänsä / perseittään

Com

-ne

-

-

-

persehineni / perseineni

persehinesi / perseinesi

persehineen / persehinensä / perseineen / perseinensä

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

perseemme

perseemme

perseenne

perseenne

perseensä

perseensä

Par

-ta

persettämme

perseitämme / persehiämme

persettänne

perseitänne / persehiänne

persettänsä / persettään

perseitänsä / perseitään / persehiänsä / persehiään

Gen

-n

perseemme

perseittemme / perseidemme / persehiemme / persehittemme

perseenne

perseittenne / perseidenne / persehienne / persehittenne

perseensä

perseittensä / perseidensä / persehiensä / persehittensä

Ill

mihin

perseeseemme

perseisiimme / perseihimme / persehisimme

perseeseenne

perseisiinne / perseihinne / persehisinne

perseeseensä

perseisiinsä / perseihinsä / persehisinsä

Ine

-ssa

perseessämme

persehissämme / perseissämme

perseessänne

persehissänne / perseissänne

perseessänsä / perseessään

persehissänsä / persehissään / perseissänsä / perseissään

Ela

-sta

perseestämme

persehistämme / perseistämme

perseestänne

persehistänne / perseistänne

perseestänsä / perseestään

persehistänsä / persehistään / perseistänsä / perseistään

All

-lle

perseellemme

persehillemme / perseillemme

perseellenne

persehillenne / perseillenne

perseellensä / perseelleen

persehillensä / persehilleän / perseillensä / perseilleän

Ade

-lla

perseellämme

persehillämme / perseillämme

perseellänne

persehillänne / perseillänne

perseellänsä / perseellään

persehillänsä / persehillään / perseillänsä / perseillään

Abl

-lta

perseeltämme

persehiltämme / perseiltämme

perseeltänne

persehiltänne / perseiltänne

perseeltänsä / perseeltään

persehiltänsä / persehiltään / perseiltänsä / perseiltään

Tra

-ksi

perseeksemme

persehiksemme / perseiksemme

perseeksenne

persehiksenne / perseiksenne

perseeksensä / perseekseen

persehikseen / persehiksensä / perseikseen / perseiksensä

Ess

-na

perseenämme

persehinämme / perseinämme

perseenänne

persehinänne / perseinänne

perseenänsä / perseenään

persehinänsä / persehinään / perseinänsä / perseinään

Abe

-tta

perseettämme

persehittämme / perseittämme

perseettänne

persehittänne / perseittänne

perseettänsä / perseettään

persehittänsä / persehittään / perseittänsä / perseittään

Com

-ne

-

persehinemme / perseinemme

-

persehinenne / perseinenne

-

persehineen / persehinensä / perseineen / perseinensä

Singular

Plural

Nom

-

perseemme

perseenne

perseensä

perseemme

perseenne

perseensä

Par

-ta

persettämme

persettänne

persettänsä / persettään

perseitämme / persehiämme

perseitänne / persehiänne

perseitänsä / perseitään / persehiänsä / persehiään

Gen

-n

perseemme

perseenne

perseensä

perseittemme / perseidemme / persehiemme / persehittemme

perseittenne / perseidenne / persehienne / persehittenne

perseittensä / perseidensä / persehiensä / persehittensä

Ill

mihin

perseeseemme

perseeseenne

perseeseensä

perseisiimme / perseihimme / persehisimme

perseisiinne / perseihinne / persehisinne

perseisiinsä / perseihinsä / persehisinsä

Ine

-ssa

perseessämme

perseessänne

perseessänsä / perseessään

persehissämme / perseissämme

persehissänne / perseissänne

persehissänsä / persehissään / perseissänsä / perseissään

Ela

-sta

perseestämme

perseestänne

perseestänsä / perseestään

persehistämme / perseistämme

persehistänne / perseistänne

persehistänsä / persehistään / perseistänsä / perseistään

All

-lle

perseellemme

perseellenne

perseellensä / perseelleen

persehillemme / perseillemme

persehillenne / perseillenne

persehillensä / persehilleän / perseillensä / perseilleän

Ade

-lla

perseellämme

perseellänne

perseellänsä / perseellään

persehillämme / perseillämme

persehillänne / perseillänne

persehillänsä / persehillään / perseillänsä / perseillään

Abl

-lta

perseeltämme

perseeltänne

perseeltänsä / perseeltään

persehiltämme / perseiltämme

persehiltänne / perseiltänne

persehiltänsä / persehiltään / perseiltänsä / perseiltään

Tra

-ksi

perseeksemme

perseeksenne

perseeksensä / perseekseen

persehiksemme / perseiksemme

persehiksenne / perseiksenne

persehikseen / persehiksensä / perseikseen / perseiksensä

Ess

-na

perseenämme

perseenänne

perseenänsä / perseenään

persehinämme / perseinämme

persehinänne / perseinänne

persehinänsä / persehinään / perseinänsä / perseinään

Abe

-tta

perseettämme

perseettänne

perseettänsä / perseettään

persehittämme / perseittämme

persehittänne / perseittänne

persehittänsä / persehittään / perseittänsä / perseittään

Com

-ne

-

-

-

persehinemme / perseinemme

persehinenne / perseinenne

persehineen / persehinensä / perseineen / perseinensä

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

fii

fiit

Par

-ta

fiitä

fiitä

Gen

-n

fiin

fiitten / fiiden

Ill

mihin

fiihin

fiihin

Ine

-ssa

fiissä

fiissä

Ela

-sta

fiistä

fiistä

All

-lle

fiille

fiille

Ade

-lla

fiillä

fiillä

Abl

-lta

fiiltä

fiiltä

Tra

-ksi

fiiksi

fiiksi

Ess

-na

fiinä

fiinä

Abe

-tta

fiittä

fiittä

Com

-ne

-

fiine

Ins

-in

-

fiin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

fii

fiit

Par

-ta

fiitä

fiitä

Gen

-n

fiin

fiitten / fiiden

Ill

mihin

fiihin

fiihin

Ine

-ssa

fiissä

fiissä

Ela

-sta

fiistä

fiistä

All

-lle

fiille

fiille

Ade

-lla

fiillä

fiillä

Abl

-lta

fiiltä

fiiltä

Tra

-ksi

fiiksi

fiiksi

Ess

-na

fiinä

fiinä

Abe

-tta

fiittä

fiittä

Com

-ne

-

fiine

Ins

-in

-

fiin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

phi
fii
fil
phi of
FII in an
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; oj4; opensubtitles2 Minä olin Kappans-Fiissä. I was Kappa Phi myself. Fiini mesta. Fancy place. Joukkue, fiini. The team, fini. Fiini mandariini. Tangerine Twist. Oikein fiini kappale. We got a fancy one here, boys. Kohta: vyöhykkeellä FIII, mahdollisimman lähellä vyöhykkeen FII pystysuoraa symmetriatasoa. Point #: in zone FIII, as near as possible to the vertical plane of symmetry of zone FII. Kerro se Fiini Fredille. Tell Camp Freddie. Missä fiini ystävänne on? But where's your fancy friend? Fiini mandariini meni jo! We lost Tangerine Twist! Moni riimi Ei suussamme ole fiini. Buf many times we' re given rhymes fhaf are quite unsingable. Show more arrow right

Wiktionary

phi (Greek letter) Show more arrow right < Ancient Greek φεῖ (pheî) Greek letter Φφ Previous: ypsilon Next: khii Finnish Wikipedia has an article on:FiiWikipedia fi Show more arrow right

Wikipedia

Phi Phi (/faɪ/; uppercase Φ, lowercase φ or ϕ; Ancient Greek: ϕεῖ pheî [pʰé͜e]; Modern Greek: φι fi [fi]) is the 21st letter of the Greek alphabet. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

fiini

fiini

fiisi

fiisi

fiinsä

fiinsä

Par

-ta

fiitäni

fiitäni

fiitäsi

fiitäsi

fiitänsä / fiitään

fiitänsä / fiitään

Gen

-n

fiini

fiitteni / fiideni

fiisi

fiittesi / fiidesi

fiinsä

fiittensä / fiidensä

Ill

mihin

fiihini

fiihini

fiihisi

fiihisi

fiihinsä

fiihinsä

Ine

-ssa

fiissäni

fiissäni

fiissäsi

fiissäsi

fiissänsä / fiissään

fiissänsä / fiissään

Ela

-sta

fiistäni

fiistäni

fiistäsi

fiistäsi

fiistänsä / fiistään

fiistänsä / fiistään

All

-lle

fiilleni

fiilleni

fiillesi

fiillesi

fiillensä / fiilleen

fiillensä / fiilleän

Ade

-lla

fiilläni

fiilläni

fiilläsi

fiilläsi

fiillänsä / fiillään

fiillänsä / fiillään

Abl

-lta

fiiltäni

fiiltäni

fiiltäsi

fiiltäsi

fiiltänsä / fiiltään

fiiltänsä / fiiltään

Tra

-ksi

fiikseni

fiikseni

fiiksesi

fiiksesi

fiiksensä / fiikseen

fiiksensä / fiikseen

Ess

-na

fiinäni

fiinäni

fiinäsi

fiinäsi

fiinänsä / fiinään

fiinänsä / fiinään

Abe

-tta

fiittäni

fiittäni

fiittäsi

fiittäsi

fiittänsä / fiittään

fiittänsä / fiittään

Com

-ne

-

fiineni

-

fiinesi

-

fiinensä / fiineen

Singular

Plural

Nom

-

fiini

fiisi

fiinsä

fiini

fiisi

fiinsä

Par

-ta

fiitäni

fiitäsi

fiitänsä / fiitään

fiitäni

fiitäsi

fiitänsä / fiitään

Gen

-n

fiini

fiisi

fiinsä

fiitteni / fiideni

fiittesi / fiidesi

fiittensä / fiidensä

Ill

mihin

fiihini

fiihisi

fiihinsä

fiihini

fiihisi

fiihinsä

Ine

-ssa

fiissäni

fiissäsi

fiissänsä / fiissään

fiissäni

fiissäsi

fiissänsä / fiissään

Ela

-sta

fiistäni

fiistäsi

fiistänsä / fiistään

fiistäni

fiistäsi

fiistänsä / fiistään

All

-lle

fiilleni

fiillesi

fiillensä / fiilleen

fiilleni

fiillesi

fiillensä / fiilleän

Ade

-lla

fiilläni

fiilläsi

fiillänsä / fiillään

fiilläni

fiilläsi

fiillänsä / fiillään

Abl

-lta

fiiltäni

fiiltäsi

fiiltänsä / fiiltään

fiiltäni

fiiltäsi

fiiltänsä / fiiltään

Tra

-ksi

fiikseni

fiiksesi

fiiksensä / fiikseen

fiikseni

fiiksesi

fiiksensä / fiikseen

Ess

-na

fiinäni

fiinäsi

fiinänsä / fiinään

fiinäni

fiinäsi

fiinänsä / fiinään

Abe

-tta

fiittäni

fiittäsi

fiittänsä / fiittään

fiittäni

fiittäsi

fiittänsä / fiittään

Com

-ne

-

-

-

fiineni

fiinesi

fiinensä / fiineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

fiimme

fiimme

fiinne

fiinne

fiinsä

fiinsä

Par

-ta

fiitämme

fiitämme

fiitänne

fiitänne

fiitänsä / fiitään

fiitänsä / fiitään

Gen

-n

fiimme

fiittemme / fiidemme

fiinne

fiittenne / fiidenne

fiinsä

fiittensä / fiidensä

Ill

mihin

fiihimme

fiihimme

fiihinne

fiihinne

fiihinsä

fiihinsä

Ine

-ssa

fiissämme

fiissämme

fiissänne

fiissänne

fiissänsä / fiissään

fiissänsä / fiissään

Ela

-sta

fiistämme

fiistämme

fiistänne

fiistänne

fiistänsä / fiistään

fiistänsä / fiistään

All

-lle

fiillemme

fiillemme

fiillenne

fiillenne

fiillensä / fiilleen

fiillensä / fiilleän

Ade

-lla

fiillämme

fiillämme

fiillänne

fiillänne

fiillänsä / fiillään

fiillänsä / fiillään

Abl

-lta

fiiltämme

fiiltämme

fiiltänne

fiiltänne

fiiltänsä / fiiltään

fiiltänsä / fiiltään

Tra

-ksi

fiiksemme

fiiksemme

fiiksenne

fiiksenne

fiiksensä / fiikseen

fiiksensä / fiikseen

Ess

-na

fiinämme

fiinämme

fiinänne

fiinänne

fiinänsä / fiinään

fiinänsä / fiinään

Abe

-tta

fiittämme

fiittämme

fiittänne

fiittänne

fiittänsä / fiittään

fiittänsä / fiittään

Com

-ne

-

fiinemme

-

fiinenne

-

fiinensä / fiineen

Singular

Plural

Nom

-

fiimme

fiinne

fiinsä

fiimme

fiinne

fiinsä

Par

-ta

fiitämme

fiitänne

fiitänsä / fiitään

fiitämme

fiitänne

fiitänsä / fiitään

Gen

-n

fiimme

fiinne

fiinsä

fiittemme / fiidemme

fiittenne / fiidenne

fiittensä / fiidensä

Ill

mihin

fiihimme

fiihinne

fiihinsä

fiihimme

fiihinne

fiihinsä

Ine

-ssa

fiissämme

fiissänne

fiissänsä / fiissään

fiissämme

fiissänne

fiissänsä / fiissään

Ela

-sta

fiistämme

fiistänne

fiistänsä / fiistään

fiistämme

fiistänne

fiistänsä / fiistään

All

-lle

fiillemme

fiillenne

fiillensä / fiilleen

fiillemme

fiillenne

fiillensä / fiilleän

Ade

-lla

fiillämme

fiillänne

fiillänsä / fiillään

fiillämme

fiillänne

fiillänsä / fiillään

Abl

-lta

fiiltämme

fiiltänne

fiiltänsä / fiiltään

fiiltämme

fiiltänne

fiiltänsä / fiiltään

Tra

-ksi

fiiksemme

fiiksenne

fiiksensä / fiikseen

fiiksemme

fiiksenne

fiiksensä / fiikseen

Ess

-na

fiinämme

fiinänne

fiinänsä / fiinään

fiinämme

fiinänne

fiinänsä / fiinään

Abe

-tta

fiittämme

fiittänne

fiittänsä / fiittään

fiittämme

fiittänne

fiittänsä / fiittään

Com

-ne

-

-

-

fiinemme

fiinenne

fiinensä / fiineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept