logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

paluu, noun

Word analysis
paluutie

paluutie

paluu

Noun, Singular Nominative

+ tie

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

paluu

paluut

Par

-ta

paluuta

paluita / paluhia

Gen

-n

paluun

paluitten / paluiden / paluhien / paluhitten

Ill

mihin

paluuseen

paluisiin / paluihin / paluhisin

Ine

-ssa

paluussa

paluhissa / paluissa

Ela

-sta

paluusta

paluhista / paluista

All

-lle

paluulle

paluhille / paluille

Ade

-lla

paluulla

paluhilla / paluilla

Abl

-lta

paluulta

paluhilta / paluilta

Tra

-ksi

paluuksi

paluhiksi / paluiksi

Ess

-na

paluuna

paluhina / paluina

Abe

-tta

paluutta

paluhitta / paluitta

Com

-ne

-

paluhine / paluine

Ins

-in

-

paluhin / paluin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

paluu

paluut

Par

-ta

paluuta

paluita / paluhia

Gen

-n

paluun

paluitten / paluiden / paluhien / paluhitten

Ill

mihin

paluuseen

paluisiin / paluihin / paluhisin

Ine

-ssa

paluussa

paluhissa / paluissa

Ela

-sta

paluusta

paluhista / paluista

All

-lle

paluulle

paluhille / paluille

Ade

-lla

paluulla

paluhilla / paluilla

Abl

-lta

paluulta

paluhilta / paluilta

Tra

-ksi

paluuksi

paluhiksi / paluiksi

Ess

-na

paluuna

paluhina / paluina

Abe

-tta

paluutta

paluhitta / paluitta

Com

-ne

-

paluhine / paluine

Ins

-in

-

paluhin / paluin

return paluu, palauttaminen, palautus, palaaminen, veroilmoitus, paluulippu
comeback come-back, paluu
reentry paluu, paluu maan ilmakehään
reversion palautuminen, paluu
reappearance ilmestyminen, paluu
back
Show more arrow right
opensubtitles2; jw2019; OPUS; Europarl Parallel Corpus; Europarl Parallel Corpus, sentence id: 1000-110438; OPUS Corpus; OpenSubtitles2018.v3 Tuhlaajaveljen paluu. Prodigal brother returns. Paluu tosi Jumalan luo. A Return to the True God. Paluusi oli odotettu tapahtuma. Your return was an anticipated event. Hän odotti innokkaasti paluunsa. He eagerly awaited his return. Hän odottaa paluuta kotiin. He is waiting for the return home. Paluu on aina vaikeampaa kuin matka sinne. The return is always more difficult than the journey there. Perseen Vastaisku"s-"Ruskean Silmän Paluu. The Empire Strikes Ass"- "The Return of the Brown Eye. Ei ole paluuta entiseen enää. There is no return to the past anymore. Ihmisen kanssa meidän on taattava varma paluu. With a man we must guarantee a safe return. Paluuni Suomeen oli unohtumaton hetki. My return to Finland was an unforgettable moment. Show more arrow right

Wiktionary

return comeback (return to fame, popularity etc.) Show more arrow right (comeback): come-back Show more arrow right pal- +‎ -uu Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

paluuni

paluuni

paluusi

paluusi

paluunsa

paluunsa

Par

-ta

paluutani

paluitani / paluhiani

paluutasi

paluitasi / paluhiasi

paluutansa / paluutaan

paluitansa / paluitaan / paluhiansa / paluhiaan

Gen

-n

paluuni

paluitteni / paluideni / paluhieni / paluhitteni

paluusi

paluittesi / paluidesi / paluhiesi / paluhittesi

paluunsa

paluittensa / paluidensa / paluhiensa / paluhittensa

Ill

mihin

paluuseeni

paluisiini / paluihini / paluhisini

paluuseesi

paluisiisi / paluihisi / paluhisisi

paluuseensa

paluisiinsa / paluihinsa / paluhisinsa

Ine

-ssa

paluussani

paluhissani / paluissani

paluussasi

paluhissasi / paluissasi

paluussansa / paluussaan

paluhissansa / paluhissaan / paluissansa / paluissaan

Ela

-sta

paluustani

paluhistani / paluistani

paluustasi

paluhistasi / paluistasi

paluustansa / paluustaan

paluhistansa / paluhistaan / paluistansa / paluistaan

All

-lle

paluulleni

paluhilleni / paluilleni

paluullesi

paluhillesi / paluillesi

paluullensa / paluulleen

paluhillensa / paluhillean / paluillensa / paluillean

Ade

-lla

paluullani

paluhillani / paluillani

paluullasi

paluhillasi / paluillasi

paluullansa / paluullaan

paluhillansa / paluhillaan / paluillansa / paluillaan

Abl

-lta

paluultani

paluhiltani / paluiltani

paluultasi

paluhiltasi / paluiltasi

paluultansa / paluultaan

paluhiltansa / paluhiltaan / paluiltansa / paluiltaan

Tra

-ksi

paluukseni

paluhikseni / paluikseni

paluuksesi

paluhiksesi / paluiksesi

paluuksensa / paluukseen

paluhikseen / paluhiksensa / paluikseen / paluiksensa

Ess

-na

paluunani

paluhinani / paluinani

paluunasi

paluhinasi / paluinasi

paluunansa / paluunaan

paluhinansa / paluhinaan / paluinansa / paluinaan

Abe

-tta

paluuttani

paluhittani / paluittani

paluuttasi

paluhittasi / paluittasi

paluuttansa / paluuttaan

paluhittansa / paluhittaan / paluittansa / paluittaan

Com

-ne

-

paluhineni / paluineni

-

paluhinesi / paluinesi

-

paluhineen / paluhinensa / paluineen / paluinensa

Singular

Plural

Nom

-

paluuni

paluusi

paluunsa

paluuni

paluusi

paluunsa

Par

-ta

paluutani

paluutasi

paluutansa / paluutaan

paluitani / paluhiani

paluitasi / paluhiasi

paluitansa / paluitaan / paluhiansa / paluhiaan

Gen

-n

paluuni

paluusi

paluunsa

paluitteni / paluideni / paluhieni / paluhitteni

paluittesi / paluidesi / paluhiesi / paluhittesi

paluittensa / paluidensa / paluhiensa / paluhittensa

Ill

mihin

paluuseeni

paluuseesi

paluuseensa

paluisiini / paluihini / paluhisini

paluisiisi / paluihisi / paluhisisi

paluisiinsa / paluihinsa / paluhisinsa

Ine

-ssa

paluussani

paluussasi

paluussansa / paluussaan

paluhissani / paluissani

paluhissasi / paluissasi

paluhissansa / paluhissaan / paluissansa / paluissaan

Ela

-sta

paluustani

paluustasi

paluustansa / paluustaan

paluhistani / paluistani

paluhistasi / paluistasi

paluhistansa / paluhistaan / paluistansa / paluistaan

All

-lle

paluulleni

paluullesi

paluullensa / paluulleen

paluhilleni / paluilleni

paluhillesi / paluillesi

paluhillensa / paluhillean / paluillensa / paluillean

Ade

-lla

paluullani

paluullasi

paluullansa / paluullaan

paluhillani / paluillani

paluhillasi / paluillasi

paluhillansa / paluhillaan / paluillansa / paluillaan

Abl

-lta

paluultani

paluultasi

paluultansa / paluultaan

paluhiltani / paluiltani

paluhiltasi / paluiltasi

paluhiltansa / paluhiltaan / paluiltansa / paluiltaan

Tra

-ksi

paluukseni

paluuksesi

paluuksensa / paluukseen

paluhikseni / paluikseni

paluhiksesi / paluiksesi

paluhikseen / paluhiksensa / paluikseen / paluiksensa

Ess

-na

paluunani

paluunasi

paluunansa / paluunaan

paluhinani / paluinani

paluhinasi / paluinasi

paluhinansa / paluhinaan / paluinansa / paluinaan

Abe

-tta

paluuttani

paluuttasi

paluuttansa / paluuttaan

paluhittani / paluittani

paluhittasi / paluittasi

paluhittansa / paluhittaan / paluittansa / paluittaan

Com

-ne

-

-

-

paluhineni / paluineni

paluhinesi / paluinesi

paluhineen / paluhinensa / paluineen / paluinensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

paluumme

paluumme

paluunne

paluunne

paluunsa

paluunsa

Par

-ta

paluutamme

paluitamme / paluhiamme

paluutanne

paluitanne / paluhianne

paluutansa / paluutaan

paluitansa / paluitaan / paluhiansa / paluhiaan

Gen

-n

paluumme

paluittemme / paluidemme / paluhiemme / paluhittemme

paluunne

paluittenne / paluidenne / paluhienne / paluhittenne

paluunsa

paluittensa / paluidensa / paluhiensa / paluhittensa

Ill

mihin

paluuseemme

paluisiimme / paluihimme / paluhisimme

paluuseenne

paluisiinne / paluihinne / paluhisinne

paluuseensa

paluisiinsa / paluihinsa / paluhisinsa

Ine

-ssa

paluussamme

paluhissamme / paluissamme

paluussanne

paluhissanne / paluissanne

paluussansa / paluussaan

paluhissansa / paluhissaan / paluissansa / paluissaan

Ela

-sta

paluustamme

paluhistamme / paluistamme

paluustanne

paluhistanne / paluistanne

paluustansa / paluustaan

paluhistansa / paluhistaan / paluistansa / paluistaan

All

-lle

paluullemme

paluhillemme / paluillemme

paluullenne

paluhillenne / paluillenne

paluullensa / paluulleen

paluhillensa / paluhillean / paluillensa / paluillean

Ade

-lla

paluullamme

paluhillamme / paluillamme

paluullanne

paluhillanne / paluillanne

paluullansa / paluullaan

paluhillansa / paluhillaan / paluillansa / paluillaan

Abl

-lta

paluultamme

paluhiltamme / paluiltamme

paluultanne

paluhiltanne / paluiltanne

paluultansa / paluultaan

paluhiltansa / paluhiltaan / paluiltansa / paluiltaan

Tra

-ksi

paluuksemme

paluhiksemme / paluiksemme

paluuksenne

paluhiksenne / paluiksenne

paluuksensa / paluukseen

paluhikseen / paluhiksensa / paluikseen / paluiksensa

Ess

-na

paluunamme

paluhinamme / paluinamme

paluunanne

paluhinanne / paluinanne

paluunansa / paluunaan

paluhinansa / paluhinaan / paluinansa / paluinaan

Abe

-tta

paluuttamme

paluhittamme / paluittamme

paluuttanne

paluhittanne / paluittanne

paluuttansa / paluuttaan

paluhittansa / paluhittaan / paluittansa / paluittaan

Com

-ne

-

paluhinemme / paluinemme

-

paluhinenne / paluinenne

-

paluhineen / paluhinensa / paluineen / paluinensa

Singular

Plural

Nom

-

paluumme

paluunne

paluunsa

paluumme

paluunne

paluunsa

Par

-ta

paluutamme

paluutanne

paluutansa / paluutaan

paluitamme / paluhiamme

paluitanne / paluhianne

paluitansa / paluitaan / paluhiansa / paluhiaan

Gen

-n

paluumme

paluunne

paluunsa

paluittemme / paluidemme / paluhiemme / paluhittemme

paluittenne / paluidenne / paluhienne / paluhittenne

paluittensa / paluidensa / paluhiensa / paluhittensa

Ill

mihin

paluuseemme

paluuseenne

paluuseensa

paluisiimme / paluihimme / paluhisimme

paluisiinne / paluihinne / paluhisinne

paluisiinsa / paluihinsa / paluhisinsa

Ine

-ssa

paluussamme

paluussanne

paluussansa / paluussaan

paluhissamme / paluissamme

paluhissanne / paluissanne

paluhissansa / paluhissaan / paluissansa / paluissaan

Ela

-sta

paluustamme

paluustanne

paluustansa / paluustaan

paluhistamme / paluistamme

paluhistanne / paluistanne

paluhistansa / paluhistaan / paluistansa / paluistaan

All

-lle

paluullemme

paluullenne

paluullensa / paluulleen

paluhillemme / paluillemme

paluhillenne / paluillenne

paluhillensa / paluhillean / paluillensa / paluillean

Ade

-lla

paluullamme

paluullanne

paluullansa / paluullaan

paluhillamme / paluillamme

paluhillanne / paluillanne

paluhillansa / paluhillaan / paluillansa / paluillaan

Abl

-lta

paluultamme

paluultanne

paluultansa / paluultaan

paluhiltamme / paluiltamme

paluhiltanne / paluiltanne

paluhiltansa / paluhiltaan / paluiltansa / paluiltaan

Tra

-ksi

paluuksemme

paluuksenne

paluuksensa / paluukseen

paluhiksemme / paluiksemme

paluhiksenne / paluiksenne

paluhikseen / paluhiksensa / paluikseen / paluiksensa

Ess

-na

paluunamme

paluunanne

paluunansa / paluunaan

paluhinamme / paluinamme

paluhinanne / paluinanne

paluhinansa / paluhinaan / paluinansa / paluinaan

Abe

-tta

paluuttamme

paluuttanne

paluuttansa / paluuttaan

paluhittamme / paluittamme

paluhittanne / paluittanne

paluhittansa / paluhittaan / paluittansa / paluittaan

Com

-ne

-

-

-

paluhinemme / paluinemme

paluhinenne / paluinenne

paluhineen / paluhinensa / paluineen / paluinensa

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tie

tiet

Par

-ta

tietä

teitä

Gen

-n

tien

teitten / teiden

Ill

mihin

tiehen

teihin

Ine

-ssa

tiessä

teissä

Ela

-sta

tiestä

teistä

All

-lle

tielle

teille

Ade

-lla

tiellä

teillä

Abl

-lta

tieltä

teiltä

Tra

-ksi

tieksi

teiksi

Ess

-na

tienä

teinä

Abe

-tta

tiettä

teittä

Com

-ne

-

teine

Ins

-in

-

tein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tie

tiet

Par

-ta

tietä

teitä

Gen

-n

tien

teitten / teiden

Ill

mihin

tiehen

teihin

Ine

-ssa

tiessä

teissä

Ela

-sta

tiestä

teistä

All

-lle

tielle

teille

Ade

-lla

tiellä

teillä

Abl

-lta

tieltä

teiltä

Tra

-ksi

tieksi

teiksi

Ess

-na

tienä

teinä

Abe

-tta

tiettä

teittä

Com

-ne

-

teine

Ins

-in

-

tein

road tie, maantie
way tapa, tie, keino, matka, reitti, suunta
path polku, tie, reitti, rata, käytävä, kulkutie
route reitti, tie, linja, valtatie
track raide, rata, raita, kappale, yleisurheilu, tie
pathway polku, tie
roadway ajorata, tie, ajoväylä
course kurssi, rata, kulku, suunta, reitti, tie
avenue katu, tie, bulevardi, lehtikuja, valtakatu
trail polku, jälki, jäljet, tie, vana, laahus
gateway portti, tie, porttikäytävä
trace jälki, jäljet, häivähdys, pieni määrä, aavistus, tie
Show more arrow right
Europarl; Tatoeba Parallel Corpus; OpenSubtitles; Europarl Parallel Corpus; OpenSubtitles2018.v3 Teitäkin säälin. I feel sorry for you too. Teitä voi auttaa. You can help. Teihin voi luottaa. You can be trusted. Teistäpä en välitä. I don't care about you. Tie oli täynnä autoja. The road was full of cars. Teitä on 40. You have 40 people. Teistähän ei ollut apua. You were no help to any of you. Teitäkin onnittelen. I congratulate you as well. Tukit tiemme. You're blocking us in! Huono tie. Bad road. Show more arrow right

Wiktionary

way (by which to go/walk/move) road avenue path Show more arrow right teitsetiehyttiestötietäätietön Show more arrow right ajotiealatieasetieasfalttitieautotiehengitystiehiekkatieilmatiejakelutiejalankulkutiejalantiejalkatiejäätiekalatiekantatiekapulatiekaravaanitiekarkutiekarttatiekauppatiekauttakulkutiekehätiekelkkatiekeskitiekiertotiekiitotiekohtalontiekokoojatiekomentotiekotitiekoulutiekulkutiekylätiekädentiekärrytiekärsimystiekävelytieläpikulkutiemaantiemaisematiemeritiemetsäautotiemetsätiemoottoriliikennetiemoottoritiemuseotienapintienelostieohikulkutieohitustieoikeustieoikotieopintiepaikallistiepakotiepeltotiepengertieperääntymistiepihatiepikitiepoistumistiepuistotiepurkautumistiepyörätiepääntiepääsytiepäätieraitiotierantatierautatieristintierunkotiesappitiesaunatiesepelitieserpentiinitieserpenttiinitiesiirtotiesilkkitiesisävesitiesisäänajotiesisääntulotiesivutiesopimustiesoratiesuojatiesyrjätietakatietalvitietelatietiealuetiehoitokuntatiehoitomaksutiehöylätiejyrätiekarttatiekilometritiekonetiekuljetustiekuntatieliikennetielinjatiemaatiemaisematiemaksutiemerkintätiemestaritienhaaratienlaitatienmutkatienparannustienpengertienpenkkatienpintatienpitotienpohjatienpäällystetienreunatienristeystienrunkotiensivutienvarsitienvieritienvierustatienviittatieoikeustieopastetieosatieosakastieosuustieosuuskuntatiepalvelutiepartiotiepengertiepiiritiesulkutiesuolatiesääpalvelutietoimitustietullitietyötieuratieverkkotieyhteystilustietullitieulosmenotieulospääsytievalitustievaltatievarapoistumistievaratievenetievesitieviertotieviittatieviljelystievirkatievirtsatievuoristotieyhdystieyksityistieylätieöljysoratie Show more arrow right From Proto-Finnic tee, from Proto-Finno-Permic teje. Show more arrow right

Wikipedia

Road A road is a thoroughfare, route, or way on land between two places that has been paved or otherwise improved to allow travel by foot or by some form of conveyance (including a motor vehicle, cart, bicycle, or horse). Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tieni

tieni

tiesi

tiesi

tiensä

tiensä

Par

-ta

tietäni

teitäni

tietäsi

teitäsi

tietänsä / tietään

teitänsä / teitään

Gen

-n

tieni

teitteni / teideni

tiesi

teittesi / teidesi

tiensä

teittensä / teidensä

Ill

mihin

tieheni

teihini

tiehesi

teihisi

tiehensä

teihinsä

Ine

-ssa

tiessäni

teissäni

tiessäsi

teissäsi

tiessänsä / tiessään

teissänsä / teissään

Ela

-sta

tiestäni

teistäni

tiestäsi

teistäsi

tiestänsä / tiestään

teistänsä / teistään

All

-lle

tielleni

teilleni

tiellesi

teillesi

tiellensä / tielleen

teillensä / teilleän

Ade

-lla

tielläni

teilläni

tielläsi

teilläsi

tiellänsä / tiellään

teillänsä / teillään

Abl

-lta

tieltäni

teiltäni

tieltäsi

teiltäsi

tieltänsä / tieltään

teiltänsä / teiltään

Tra

-ksi

tiekseni

teikseni

tieksesi

teiksesi

tieksensä / tiekseen

teiksensä / teikseen

Ess

-na

tienäni

teinäni

tienäsi

teinäsi

tienänsä / tienään

teinänsä / teinään

Abe

-tta

tiettäni

teittäni

tiettäsi

teittäsi

tiettänsä / tiettään

teittänsä / teittään

Com

-ne

-

teineni

-

teinesi

-

teinensä / teineen

Singular

Plural

Nom

-

tieni

tiesi

tiensä

tieni

tiesi

tiensä

Par

-ta

tietäni

tietäsi

tietänsä / tietään

teitäni

teitäsi

teitänsä / teitään

Gen

-n

tieni

tiesi

tiensä

teitteni / teideni

teittesi / teidesi

teittensä / teidensä

Ill

mihin

tieheni

tiehesi

tiehensä

teihini

teihisi

teihinsä

Ine

-ssa

tiessäni

tiessäsi

tiessänsä / tiessään

teissäni

teissäsi

teissänsä / teissään

Ela

-sta

tiestäni

tiestäsi

tiestänsä / tiestään

teistäni

teistäsi

teistänsä / teistään

All

-lle

tielleni

tiellesi

tiellensä / tielleen

teilleni

teillesi

teillensä / teilleän

Ade

-lla

tielläni

tielläsi

tiellänsä / tiellään

teilläni

teilläsi

teillänsä / teillään

Abl

-lta

tieltäni

tieltäsi

tieltänsä / tieltään

teiltäni

teiltäsi

teiltänsä / teiltään

Tra

-ksi

tiekseni

tieksesi

tieksensä / tiekseen

teikseni

teiksesi

teiksensä / teikseen

Ess

-na

tienäni

tienäsi

tienänsä / tienään

teinäni

teinäsi

teinänsä / teinään

Abe

-tta

tiettäni

tiettäsi

tiettänsä / tiettään

teittäni

teittäsi

teittänsä / teittään

Com

-ne

-

-

-

teineni

teinesi

teinensä / teineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tiemme

tiemme

tienne

tienne

tiensä

tiensä

Par

-ta

tietämme

teitämme

tietänne

teitänne

tietänsä / tietään

teitänsä / teitään

Gen

-n

tiemme

teittemme / teidemme

tienne

teittenne / teidenne

tiensä

teittensä / teidensä

Ill

mihin

tiehemme

teihimme

tiehenne

teihinne

tiehensä

teihinsä

Ine

-ssa

tiessämme

teissämme

tiessänne

teissänne

tiessänsä / tiessään

teissänsä / teissään

Ela

-sta

tiestämme

teistämme

tiestänne

teistänne

tiestänsä / tiestään

teistänsä / teistään

All

-lle

tiellemme

teillemme

tiellenne

teillenne

tiellensä / tielleen

teillensä / teilleän

Ade

-lla

tiellämme

teillämme

tiellänne

teillänne

tiellänsä / tiellään

teillänsä / teillään

Abl

-lta

tieltämme

teiltämme

tieltänne

teiltänne

tieltänsä / tieltään

teiltänsä / teiltään

Tra

-ksi

tieksemme

teiksemme

tieksenne

teiksenne

tieksensä / tiekseen

teiksensä / teikseen

Ess

-na

tienämme

teinämme

tienänne

teinänne

tienänsä / tienään

teinänsä / teinään

Abe

-tta

tiettämme

teittämme

tiettänne

teittänne

tiettänsä / tiettään

teittänsä / teittään

Com

-ne

-

teinemme

-

teinenne

-

teinensä / teineen

Singular

Plural

Nom

-

tiemme

tienne

tiensä

tiemme

tienne

tiensä

Par

-ta

tietämme

tietänne

tietänsä / tietään

teitämme

teitänne

teitänsä / teitään

Gen

-n

tiemme

tienne

tiensä

teittemme / teidemme

teittenne / teidenne

teittensä / teidensä

Ill

mihin

tiehemme

tiehenne

tiehensä

teihimme

teihinne

teihinsä

Ine

-ssa

tiessämme

tiessänne

tiessänsä / tiessään

teissämme

teissänne

teissänsä / teissään

Ela

-sta

tiestämme

tiestänne

tiestänsä / tiestään

teistämme

teistänne

teistänsä / teistään

All

-lle

tiellemme

tiellenne

tiellensä / tielleen

teillemme

teillenne

teillensä / teilleän

Ade

-lla

tiellämme

tiellänne

tiellänsä / tiellään

teillämme

teillänne

teillänsä / teillään

Abl

-lta

tieltämme

tieltänne

tieltänsä / tieltään

teiltämme

teiltänne

teiltänsä / teiltään

Tra

-ksi

tieksemme

tieksenne

tieksensä / tiekseen

teiksemme

teiksenne

teiksensä / teikseen

Ess

-na

tienämme

tienänne

tienänsä / tienään

teinämme

teinänne

teinänsä / teinään

Abe

-tta

tiettämme

tiettänne

tiettänsä / tiettään

teittämme

teittänne

teittänsä / teittään

Com

-ne

-

-

-

teinemme

teinenne

teinensä / teineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept