logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

leipoa, verb

Word analysis
leipoisi

leipoisi

leipoa

Verb, Active voice Conditional 3rd singular

leipoa

Verb, Active voice Conditional Con negative form of verb

lei

Noun, Singular Nominative

+ poisi

Noun, Singular Nominative

Report an issue
Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Wiktionary

to bake Show more arrow right leipominenleipomoleipurileivinjauheleivinuunileivonta Show more arrow right From Proto-Finnic leipoidak. Remains analyzable as leipä (“bread”) +‎ -oa. Show more arrow right
to bake leipoa, kypsyä, paahtua, paistaa uunissa, paahtaa, paistua
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; opensubtitles2 Leivoin nämä. This guy. Minä leivoin. I made it,. Leivoin uusia. So I baked you new ones. Leivoin tänään. I baked today. Minä leivoin ne. I baked them. Leivoin kakunkin. And I baked a cake! Leivoin sen itse. I made it myself. Leivon kakun. I'll bake a cake. Leivoin muffineja. I was baking muffins. Leivoin pipareita. I made cookies! Oh that' s all right. Show more arrow right

Indicative

Indicative present

Singular

Positive

Negative

i

leivon

en leivo

ii

leivot

et leivo

iii

leipoo

ei leivo

Plural

Positive

Negative

i

leivomme / leivotaan

emme leivo / ei leivota

ii

leivotte

ette leivo

iii

leipovat

eivät leivo

Indicative imperfect

Singular

Positive

Negative

i

leivoin

en leiponut

ii

leivoit

et leiponut

iii

leipoi

ei leiponut

Plural

Positive

Negative

i

leivoimme / leivottiin

emme leiponeet / ei leivottu

ii

leivoitte

ette leiponeet

iii

leipoivat

eivät leiponeet

Indicative perfect

Singular

Positive

Negative

i

olen leiponut

en ole leiponut

ii

olet leiponut

et ole leiponut

iii

on leiponut

ei ole leiponut

Plural

Positive

Negative

i

olemme leiponeet

emme ole leiponeet

ii

olette leiponeet

ette ole leiponeet

iii

ovat leiponeet

eivät ole leiponeet

Indicative plusquamperfect

Singular

Positive

Negative

i

olin leiponut

en ollut leiponut

ii

olit leiponut

et ollut leiponut

iii

oli leiponut

ei ollut leiponut

Plural

Positive

Negative

i

olimme leiponeet

emme olleet leiponeet

ii

olitte leiponeet

ette olleet leiponeet

iii

olivat leiponeet

eivät olleet leiponeet

Conditional

Conditional present

Singular

Positive

Negative

i

leipoisin

en leipoisi

ii

leipoisit

et leipoisi

iii

leipoisi

ei leipoisi

Plural

Positive

Negative

i

leipoisimme

emme leipoisi

ii

leipoisitte

ette leipoisi

iii

leipoisivat

eivät leipoisi

Conditional perfect

Singular

Positive

Negative

i

olisin leiponut

en olisi leiponut

ii

olisit leiponut

et olisi leiponut

iii

olisi leiponut

ei olisi leiponut

Plural

Positive

Negative

i

olisimme leiponeet

emme olisi leiponeet

ii

olisitte leiponeet

ette olisi leiponeet

iii

olisivat leiponeet

eivät olisi leiponeet

Potential

Potential present

Singular

Positive

Negative

i

leiponen

en leipone

ii

leiponet

et leipone

iii

leiponee

ei leipone

Plural

Positive

Negative

i

leiponemme

emme leipone

ii

leiponette

ette leipone

iii

leiponevat

eivät leipone

Potential perfect

Singular

Positive

Negative

i

lienen leiponut

en liene leiponut

ii

lienet leiponut

et liene leiponut

iii

lienee leiponut

ei liene leiponut

Plural

Positive

Negative

i

lienemme leiponeet

emme liene leiponeet

ii

lienette leiponeet

ette liene leiponeet

iii

lienevät leiponeet

eivät liene leiponeet

Imperative

Singular

i

-

ii

leivo

iii

leipokoon

Plural

i

leipokaamme

ii

leipokaa

iii

leipokoot

Infinitive

Infinitive I

Nom

-

leipoa

Tra

-ksi

leipoaksensa / leipoakseen

Infinitive II

Ine

-ssa

leipoessa

Ins

-in

leipoen

Ine

-ssa

leivottaessa (passive)

Infinitive III

Ill

mihin

leipomaan

Ine

-ssa

leipomassa

Ela

-sta

leipomasta

Ade

-lla

leipomalla

Abe

-tta

leipomatta

Ins

-in

leipoman

Ins

-in

- (passive)

Infinitive IV

Nom

-

leipominen

Par

-ta

leipomista

Infinitive V

leipomaisillaan / leipomaisillansa

Passive

Positive

Negative

Present

leivotaan

ei leivota

Imperfect

leivottiin

ei leivottu

Potential

leivottaneen

ei leivottane

Conditional

leivottaisiin

ei leivottaisi

Imperative Present

leivottakoon

älköön leivottako

Imperative Perfect

olkoon leivottu

älköön leivottu

Positive

Negative

Present

leivotaan

ei leivota

Imperfect

leivottiin

ei leivottu

Potential

leivottaneen

ei leivottane

Conditional

leivottaisiin

ei leivottaisi

Imperative Present

leivottakoon

älköön leivottako

Imperative Perfect

olkoon leivottu

älköön leivottu

Participle

Active

Passive

1st

leipova

leivottava

2nd

leiponut

leivottu

3rd

leipoma

-

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

lei

leit

Par

-ta

leitä

leitä

Gen

-n

lein

leitten / leiden

Ill

mihin

leihin

leihin

Ine

-ssa

leissä

leissä

Ela

-sta

leistä

leistä

All

-lle

leille

leille

Ade

-lla

leillä

leillä

Abl

-lta

leiltä

leiltä

Tra

-ksi

leiksi

leiksi

Ess

-na

leinä

leinä

Abe

-tta

leittä

leittä

Com

-ne

-

leine

Ins

-in

-

lein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

lei

leit

Par

-ta

leitä

leitä

Gen

-n

lein

leitten / leiden

Ill

mihin

leihin

leihin

Ine

-ssa

leissä

leissä

Ela

-sta

leistä

leistä

All

-lle

leille

leille

Ade

-lla

leillä

leillä

Abl

-lta

leiltä

leiltä

Tra

-ksi

leiksi

leiksi

Ess

-na

leinä

leinä

Abe

-tta

leittä

leittä

Com

-ne

-

leine

Ins

-in

-

lein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

lei
a lei
of Lei
Show more arrow right
ParaCrawl Corpus; Europarl Parallel Corpus; Europarl; OpenSubtitles2018.v3; Global Voices; OpenSubtitles Leinis-hotellit. Leini Hotels. Leipä on pöydällä. Bread is on the table. Lei ei töyhtöpäähän takertunut. The lei did not get tangled in the crest. Tuoksuu leipä. I smell bread. Lei on ollut voimassa vuodesta 1976. The lei has been in force since 1976. Veli Lei, käy istumaan. Brother Lai, have a seat. Lei on myös tunnettu museo vierailluista. The lei is also known as the museum of tourists. Nimeltään Leinikin leipomo. It's called the Buttercup Bakery. Leinikin terälehdet ovat keltaisia. The petals of leinikin are yellow. Hän piteli lei vapaasti riippuen etusormellaan. He twirled the lei freely hanging on his index finger. Show more arrow right

Wiktionary

A lei (Hawaiian garland of flowers). (nonstandard, obsolete) A leu (unit of currency of Romania and Moldova). Show more arrow right (unit of currency): leu Show more arrow right

Wikipedia

Lei (Hawaii) A lei is a flower necklace from Hawaii. The flower used most is the hibiscus or the orchid. May First is called "Lei Day" in Hawaii. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

leini

leini

leisi

leisi

leinsä

leinsä

Par

-ta

leitäni

leitäni

leitäsi

leitäsi

leitänsä / leitään

leitänsä / leitään

Gen

-n

leini

leitteni / leideni

leisi

leittesi / leidesi

leinsä

leittensä / leidensä

Ill

mihin

leihini

leihini

leihisi

leihisi

leihinsä

leihinsä

Ine

-ssa

leissäni

leissäni

leissäsi

leissäsi

leissänsä / leissään

leissänsä / leissään

Ela

-sta

leistäni

leistäni

leistäsi

leistäsi

leistänsä / leistään

leistänsä / leistään

All

-lle

leilleni

leilleni

leillesi

leillesi

leillensä / leilleen

leillensä / leilleän

Ade

-lla

leilläni

leilläni

leilläsi

leilläsi

leillänsä / leillään

leillänsä / leillään

Abl

-lta

leiltäni

leiltäni

leiltäsi

leiltäsi

leiltänsä / leiltään

leiltänsä / leiltään

Tra

-ksi

leikseni

leikseni

leiksesi

leiksesi

leiksensä / leikseen

leiksensä / leikseen

Ess

-na

leinäni

leinäni

leinäsi

leinäsi

leinänsä / leinään

leinänsä / leinään

Abe

-tta

leittäni

leittäni

leittäsi

leittäsi

leittänsä / leittään

leittänsä / leittään

Com

-ne

-

leineni

-

leinesi

-

leinensä / leineen

Singular

Plural

Nom

-

leini

leisi

leinsä

leini

leisi

leinsä

Par

-ta

leitäni

leitäsi

leitänsä / leitään

leitäni

leitäsi

leitänsä / leitään

Gen

-n

leini

leisi

leinsä

leitteni / leideni

leittesi / leidesi

leittensä / leidensä

Ill

mihin

leihini

leihisi

leihinsä

leihini

leihisi

leihinsä

Ine

-ssa

leissäni

leissäsi

leissänsä / leissään

leissäni

leissäsi

leissänsä / leissään

Ela

-sta

leistäni

leistäsi

leistänsä / leistään

leistäni

leistäsi

leistänsä / leistään

All

-lle

leilleni

leillesi

leillensä / leilleen

leilleni

leillesi

leillensä / leilleän

Ade

-lla

leilläni

leilläsi

leillänsä / leillään

leilläni

leilläsi

leillänsä / leillään

Abl

-lta

leiltäni

leiltäsi

leiltänsä / leiltään

leiltäni

leiltäsi

leiltänsä / leiltään

Tra

-ksi

leikseni

leiksesi

leiksensä / leikseen

leikseni

leiksesi

leiksensä / leikseen

Ess

-na

leinäni

leinäsi

leinänsä / leinään

leinäni

leinäsi

leinänsä / leinään

Abe

-tta

leittäni

leittäsi

leittänsä / leittään

leittäni

leittäsi

leittänsä / leittään

Com

-ne

-

-

-

leineni

leinesi

leinensä / leineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

leimme

leimme

leinne

leinne

leinsä

leinsä

Par

-ta

leitämme

leitämme

leitänne

leitänne

leitänsä / leitään

leitänsä / leitään

Gen

-n

leimme

leittemme / leidemme

leinne

leittenne / leidenne

leinsä

leittensä / leidensä

Ill

mihin

leihimme

leihimme

leihinne

leihinne

leihinsä

leihinsä

Ine

-ssa

leissämme

leissämme

leissänne

leissänne

leissänsä / leissään

leissänsä / leissään

Ela

-sta

leistämme

leistämme

leistänne

leistänne

leistänsä / leistään

leistänsä / leistään

All

-lle

leillemme

leillemme

leillenne

leillenne

leillensä / leilleen

leillensä / leilleän

Ade

-lla

leillämme

leillämme

leillänne

leillänne

leillänsä / leillään

leillänsä / leillään

Abl

-lta

leiltämme

leiltämme

leiltänne

leiltänne

leiltänsä / leiltään

leiltänsä / leiltään

Tra

-ksi

leiksemme

leiksemme

leiksenne

leiksenne

leiksensä / leikseen

leiksensä / leikseen

Ess

-na

leinämme

leinämme

leinänne

leinänne

leinänsä / leinään

leinänsä / leinään

Abe

-tta

leittämme

leittämme

leittänne

leittänne

leittänsä / leittään

leittänsä / leittään

Com

-ne

-

leinemme

-

leinenne

-

leinensä / leineen

Singular

Plural

Nom

-

leimme

leinne

leinsä

leimme

leinne

leinsä

Par

-ta

leitämme

leitänne

leitänsä / leitään

leitämme

leitänne

leitänsä / leitään

Gen

-n

leimme

leinne

leinsä

leittemme / leidemme

leittenne / leidenne

leittensä / leidensä

Ill

mihin

leihimme

leihinne

leihinsä

leihimme

leihinne

leihinsä

Ine

-ssa

leissämme

leissänne

leissänsä / leissään

leissämme

leissänne

leissänsä / leissään

Ela

-sta

leistämme

leistänne

leistänsä / leistään

leistämme

leistänne

leistänsä / leistään

All

-lle

leillemme

leillenne

leillensä / leilleen

leillemme

leillenne

leillensä / leilleän

Ade

-lla

leillämme

leillänne

leillänsä / leillään

leillämme

leillänne

leillänsä / leillään

Abl

-lta

leiltämme

leiltänne

leiltänsä / leiltään

leiltämme

leiltänne

leiltänsä / leiltään

Tra

-ksi

leiksemme

leiksenne

leiksensä / leikseen

leiksemme

leiksenne

leiksensä / leikseen

Ess

-na

leinämme

leinänne

leinänsä / leinään

leinämme

leinänne

leinänsä / leinään

Abe

-tta

leittämme

leittänne

leittänsä / leittään

leittämme

leittänne

leittänsä / leittään

Com

-ne

-

-

-

leinemme

leinenne

leinensä / leineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

poisi

poisit

Par

-ta

poisia

poiseja

Gen

-n

poisin

poisien

Ill

mihin

poisiin

poiseihin

Ine

-ssa

poisissa

poiseissa

Ela

-sta

poisista

poiseista

All

-lle

poisille

poiseille

Ade

-lla

poisilla

poiseilla

Abl

-lta

poisilta

poiseilta

Tra

-ksi

poisiksi

poiseiksi

Ess

-na

poisina

poiseina

Abe

-tta

poisitta

poiseitta

Com

-ne

-

poiseine

Ins

-in

-

poisein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

poisi

poisit

Par

-ta

poisia

poiseja

Gen

-n

poisin

poisien

Ill

mihin

poisiin

poiseihin

Ine

-ssa

poisissa

poiseissa

Ela

-sta

poisista

poiseista

All

-lle

poisille

poiseille

Ade

-lla

poisilla

poiseilla

Abl

-lta

poisilta

poiseilta

Tra

-ksi

poisiksi

poiseiksi

Ess

-na

poisina

poiseina

Abe

-tta

poisitta

poiseitta

Com

-ne

-

poiseine

Ins

-in

-

poisein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

poise
A poise
Poisi
Poises
Poise A
Show more arrow right
Europarl; Tatoeba; Wikipedia; OPUS; OpenSubtitles; Global Voices Poisi järjestelmästä. Out of the system. Kääntäkää kamerat poisi. Turn the cameras off. Laita äänenvoimakkuus poisi. Turn the volume down. Tärkeintä on saada kansalaiset poisi kaduilta. The most important thing is to get the citizens off the streets. Saimme lopulta vietyä hänet poisi tilanteesta. We finally managed to get him away from the situation. Mennään poisi kaupungista heti kun mahdollista. Let's get out of the city as soon as possible. Älä jätä ruokaa jäkaappiin poisi. Do not leave food out of the refrigerator. Voitaisko mennä poisi täältä, vain sinä ja minä? Could we go away from here, just you and me? Ota kenkäsi poisi ennen kuin tulet sisälle. Take your shoes off before you come in. Käännä katseesi hetkeksi poisi ja yritä miettiä, että olisit itse samassa tilanteessa. Take your eyes off for a moment and try to imagine yourself in the same situation. Show more arrow right

Wikipedia

Poise (unit) The poise (symbol P; /pɔɪz, pwɑːz/) is the unit of dynamic viscosity (absolute viscosity) in the centimetre–gram–second system of units. It is named after Jean Léonard Marie Poiseuille (see Hagen–Poiseuille equation). Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

poisini

poisini

poisisi

poisisi

poisinsa

poisinsa

Par

-ta

poisiani

poisejani

poisiasi

poisejasi

poisiansa / poisiaan

poisejansa / poisejaan

Gen

-n

poisini

poisieni

poisisi

poisiesi

poisinsa

poisiensa

Ill

mihin

poisiini

poiseihini

poisiisi

poiseihisi

poisiinsa

poiseihinsa

Ine

-ssa

poisissani

poiseissani

poisissasi

poiseissasi

poisissansa / poisissaan

poiseissansa / poiseissaan

Ela

-sta

poisistani

poiseistani

poisistasi

poiseistasi

poisistansa / poisistaan

poiseistansa / poiseistaan

All

-lle

poisilleni

poiseilleni

poisillesi

poiseillesi

poisillensa / poisilleen

poiseillensa / poiseillean

Ade

-lla

poisillani

poiseillani

poisillasi

poiseillasi

poisillansa / poisillaan

poiseillansa / poiseillaan

Abl

-lta

poisiltani

poiseiltani

poisiltasi

poiseiltasi

poisiltansa / poisiltaan

poiseiltansa / poiseiltaan

Tra

-ksi

poisikseni

poiseikseni

poisiksesi

poiseiksesi

poisiksensa / poisikseen

poiseiksensa / poiseikseen

Ess

-na

poisinani

poiseinani

poisinasi

poiseinasi

poisinansa / poisinaan

poiseinansa / poiseinaan

Abe

-tta

poisittani

poiseittani

poisittasi

poiseittasi

poisittansa / poisittaan

poiseittansa / poiseittaan

Com

-ne

-

poiseineni

-

poiseinesi

-

poiseinensa / poiseineen

Singular

Plural

Nom

-

poisini

poisisi

poisinsa

poisini

poisisi

poisinsa

Par

-ta

poisiani

poisiasi

poisiansa / poisiaan

poisejani

poisejasi

poisejansa / poisejaan

Gen

-n

poisini

poisisi

poisinsa

poisieni

poisiesi

poisiensa

Ill

mihin

poisiini

poisiisi

poisiinsa

poiseihini

poiseihisi

poiseihinsa

Ine

-ssa

poisissani

poisissasi

poisissansa / poisissaan

poiseissani

poiseissasi

poiseissansa / poiseissaan

Ela

-sta

poisistani

poisistasi

poisistansa / poisistaan

poiseistani

poiseistasi

poiseistansa / poiseistaan

All

-lle

poisilleni

poisillesi

poisillensa / poisilleen

poiseilleni

poiseillesi

poiseillensa / poiseillean

Ade

-lla

poisillani

poisillasi

poisillansa / poisillaan

poiseillani

poiseillasi

poiseillansa / poiseillaan

Abl

-lta

poisiltani

poisiltasi

poisiltansa / poisiltaan

poiseiltani

poiseiltasi

poiseiltansa / poiseiltaan

Tra

-ksi

poisikseni

poisiksesi

poisiksensa / poisikseen

poiseikseni

poiseiksesi

poiseiksensa / poiseikseen

Ess

-na

poisinani

poisinasi

poisinansa / poisinaan

poiseinani

poiseinasi

poiseinansa / poiseinaan

Abe

-tta

poisittani

poisittasi

poisittansa / poisittaan

poiseittani

poiseittasi

poiseittansa / poiseittaan

Com

-ne

-

-

-

poiseineni

poiseinesi

poiseinensa / poiseineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

poisimme

poisimme

poisinne

poisinne

poisinsa

poisinsa

Par

-ta

poisiamme

poisejamme

poisianne

poisejanne

poisiansa / poisiaan

poisejansa / poisejaan

Gen

-n

poisimme

poisiemme

poisinne

poisienne

poisinsa

poisiensa

Ill

mihin

poisiimme

poiseihimme

poisiinne

poiseihinne

poisiinsa

poiseihinsa

Ine

-ssa

poisissamme

poiseissamme

poisissanne

poiseissanne

poisissansa / poisissaan

poiseissansa / poiseissaan

Ela

-sta

poisistamme

poiseistamme

poisistanne

poiseistanne

poisistansa / poisistaan

poiseistansa / poiseistaan

All

-lle

poisillemme

poiseillemme

poisillenne

poiseillenne

poisillensa / poisilleen

poiseillensa / poiseillean

Ade

-lla

poisillamme

poiseillamme

poisillanne

poiseillanne

poisillansa / poisillaan

poiseillansa / poiseillaan

Abl

-lta

poisiltamme

poiseiltamme

poisiltanne

poiseiltanne

poisiltansa / poisiltaan

poiseiltansa / poiseiltaan

Tra

-ksi

poisiksemme

poiseiksemme

poisiksenne

poiseiksenne

poisiksensa / poisikseen

poiseiksensa / poiseikseen

Ess

-na

poisinamme

poiseinamme

poisinanne

poiseinanne

poisinansa / poisinaan

poiseinansa / poiseinaan

Abe

-tta

poisittamme

poiseittamme

poisittanne

poiseittanne

poisittansa / poisittaan

poiseittansa / poiseittaan

Com

-ne

-

poiseinemme

-

poiseinenne

-

poiseinensa / poiseineen

Singular

Plural

Nom

-

poisimme

poisinne

poisinsa

poisimme

poisinne

poisinsa

Par

-ta

poisiamme

poisianne

poisiansa / poisiaan

poisejamme

poisejanne

poisejansa / poisejaan

Gen

-n

poisimme

poisinne

poisinsa

poisiemme

poisienne

poisiensa

Ill

mihin

poisiimme

poisiinne

poisiinsa

poiseihimme

poiseihinne

poiseihinsa

Ine

-ssa

poisissamme

poisissanne

poisissansa / poisissaan

poiseissamme

poiseissanne

poiseissansa / poiseissaan

Ela

-sta

poisistamme

poisistanne

poisistansa / poisistaan

poiseistamme

poiseistanne

poiseistansa / poiseistaan

All

-lle

poisillemme

poisillenne

poisillensa / poisilleen

poiseillemme

poiseillenne

poiseillensa / poiseillean

Ade

-lla

poisillamme

poisillanne

poisillansa / poisillaan

poiseillamme

poiseillanne

poiseillansa / poiseillaan

Abl

-lta

poisiltamme

poisiltanne

poisiltansa / poisiltaan

poiseiltamme

poiseiltanne

poiseiltansa / poiseiltaan

Tra

-ksi

poisiksemme

poisiksenne

poisiksensa / poisikseen

poiseiksemme

poiseiksenne

poiseiksensa / poiseikseen

Ess

-na

poisinamme

poisinanne

poisinansa / poisinaan

poiseinamme

poiseinanne

poiseinansa / poiseinaan

Abe

-tta

poisittamme

poisittanne

poisittansa / poisittaan

poiseittamme

poiseittanne

poiseittansa / poiseittaan

Com

-ne

-

-

-

poiseinemme

poiseinenne

poiseinensa / poiseineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept