lahjahevosen |
Noun, Singular Genitive |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ hevonen |
Noun, Singular Genitive |
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|
Nom |
- |
lahjahevonen |
lahjahevoset |
Par |
-ta |
lahjahevosta |
lahjahevosia |
Gen |
-n |
lahjahevosien / lahjahevosten |
|
Ill |
mihin |
lahjahevoseen |
lahjahevosiin |
Ine |
-ssa |
lahjahevosessa |
lahjahevosissa |
Ela |
-sta |
lahjahevosesta |
lahjahevosista |
All |
-lle |
lahjahevoselle |
lahjahevosille |
Ade |
-lla |
lahjahevosella |
lahjahevosilla |
Abl |
-lta |
lahjahevoselta |
lahjahevosilta |
Tra |
-ksi |
lahjahevoseksi |
lahjahevosiksi |
Ess |
-na |
lahjahevosena |
lahjahevosina |
Abe |
-tta |
lahjahevosetta |
lahjahevositta |
Com |
-ne |
- |
lahjahevosine |
Ins |
-in |
- |
lahjahevosin |
Singular
Plural
Nom
-
lahjahevonen
lahjahevoset
Par
-ta
lahjahevosta
lahjahevosia
Gen
-n
lahjahevosien / lahjahevosten
Ill
mihin
lahjahevoseen
lahjahevosiin
Ine
-ssa
lahjahevosessa
lahjahevosissa
Ela
-sta
lahjahevosesta
lahjahevosista
All
-lle
lahjahevoselle
lahjahevosille
Ade
-lla
lahjahevosella
lahjahevosilla
Abl
-lta
lahjahevoselta
lahjahevosilta
Tra
-ksi
lahjahevoseksi
lahjahevosiksi
Ess
-na
lahjahevosena
lahjahevosina
Abe
-tta
lahjahevosetta
lahjahevositta
Com
-ne
-
lahjahevosine
Ins
-in
-
lahjahevosin
gift horse |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
Par |
-ta |
lahjahevosta |
lahjahevosia |
lahjahevosta |
lahjahevosia |
lahjahevosta |
lahjahevosia |
Gen |
-n |
lahjahevose |
lahjahevosie |
lahjahevose |
lahjahevosie |
lahjahevose |
lahjahevosie |
Ill |
mihin |
lahjahevosee |
lahjahevosii |
lahjahevosee |
lahjahevosii |
lahjahevosee |
lahjahevosii |
Ine |
-ssa |
lahjahevosessa |
lahjahevosissa |
lahjahevosessa |
lahjahevosissa |
lahjahevosessa |
lahjahevosissa |
Ela |
-sta |
lahjahevosesta |
lahjahevosista |
lahjahevosesta |
lahjahevosista |
lahjahevosesta |
lahjahevosista |
All |
-lle |
lahjahevoselle |
lahjahevosille |
lahjahevoselle |
lahjahevosille |
lahjahevoselle |
lahjahevosille |
Ade |
-lla |
lahjahevosella |
lahjahevosilla |
lahjahevosella |
lahjahevosilla |
lahjahevosella |
lahjahevosilla |
Abl |
-lta |
lahjahevoselta |
lahjahevosilta |
lahjahevoselta |
lahjahevosilta |
lahjahevoselta |
lahjahevosilta |
Tra |
-ksi |
lahjahevosekse |
lahjahevosikse |
lahjahevosekse |
lahjahevosikse |
lahjahevosekse |
lahjahevosikse |
Ess |
-na |
lahjahevosena |
lahjahevosina |
lahjahevosena |
lahjahevosina |
lahjahevosena |
lahjahevosina |
Abe |
-tta |
lahjahevosetta |
lahjahevositta |
lahjahevosetta |
lahjahevositta |
lahjahevosetta |
lahjahevositta |
Com |
-ne |
- |
lahjahevosine |
- |
lahjahevosine |
- |
lahjahevosine |
Singular
Plural
Nom
-
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
Par
-ta
lahjahevosta
lahjahevosta
lahjahevosta
lahjahevosia
lahjahevosia
lahjahevosia
Gen
-n
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevosie
lahjahevosie
lahjahevosie
Ill
mihin
lahjahevosee
lahjahevosee
lahjahevosee
lahjahevosii
lahjahevosii
lahjahevosii
Ine
-ssa
lahjahevosessa
lahjahevosessa
lahjahevosessa
lahjahevosissa
lahjahevosissa
lahjahevosissa
Ela
-sta
lahjahevosesta
lahjahevosesta
lahjahevosesta
lahjahevosista
lahjahevosista
lahjahevosista
All
-lle
lahjahevoselle
lahjahevoselle
lahjahevoselle
lahjahevosille
lahjahevosille
lahjahevosille
Ade
-lla
lahjahevosella
lahjahevosella
lahjahevosella
lahjahevosilla
lahjahevosilla
lahjahevosilla
Abl
-lta
lahjahevoselta
lahjahevoselta
lahjahevoselta
lahjahevosilta
lahjahevosilta
lahjahevosilta
Tra
-ksi
lahjahevosekse
lahjahevosekse
lahjahevosekse
lahjahevosikse
lahjahevosikse
lahjahevosikse
Ess
-na
lahjahevosena
lahjahevosena
lahjahevosena
lahjahevosina
lahjahevosina
lahjahevosina
Abe
-tta
lahjahevosetta
lahjahevosetta
lahjahevosetta
lahjahevositta
lahjahevositta
lahjahevositta
Com
-ne
-
-
-
lahjahevosine
lahjahevosine
lahjahevosine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
lahjahevose |
Par |
-ta |
lahjahevosta |
lahjahevosia |
lahjahevosta |
lahjahevosia |
lahjahevosta |
lahjahevosia |
Gen |
-n |
lahjahevose |
lahjahevosie |
lahjahevose |
lahjahevosie |
lahjahevose |
lahjahevosie |
Ill |
mihin |
lahjahevosee |
lahjahevosii |
lahjahevosee |
lahjahevosii |
lahjahevosee |
lahjahevosii |
Ine |
-ssa |
lahjahevosessa |
lahjahevosissa |
lahjahevosessa |
lahjahevosissa |
lahjahevosessa |
lahjahevosissa |
Ela |
-sta |
lahjahevosesta |
lahjahevosista |
lahjahevosesta |
lahjahevosista |
lahjahevosesta |
lahjahevosista |
All |
-lle |
lahjahevoselle |
lahjahevosille |
lahjahevoselle |
lahjahevosille |
lahjahevoselle |
lahjahevosille |
Ade |
-lla |
lahjahevosella |
lahjahevosilla |
lahjahevosella |
lahjahevosilla |
lahjahevosella |
lahjahevosilla |
Abl |
-lta |
lahjahevoselta |
lahjahevosilta |
lahjahevoselta |
lahjahevosilta |
lahjahevoselta |
lahjahevosilta |
Tra |
-ksi |
lahjahevosekse |
lahjahevosikse |
lahjahevosekse |
lahjahevosikse |
lahjahevosekse |
lahjahevosikse |
Ess |
-na |
lahjahevosena |
lahjahevosina |
lahjahevosena |
lahjahevosina |
lahjahevosena |
lahjahevosina |
Abe |
-tta |
lahjahevosetta |
lahjahevositta |
lahjahevosetta |
lahjahevositta |
lahjahevosetta |
lahjahevositta |
Com |
-ne |
- |
lahjahevosine |
- |
lahjahevosine |
- |
lahjahevosine |
Singular
Plural
Nom
-
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
Par
-ta
lahjahevosta
lahjahevosta
lahjahevosta
lahjahevosia
lahjahevosia
lahjahevosia
Gen
-n
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevose
lahjahevosie
lahjahevosie
lahjahevosie
Ill
mihin
lahjahevosee
lahjahevosee
lahjahevosee
lahjahevosii
lahjahevosii
lahjahevosii
Ine
-ssa
lahjahevosessa
lahjahevosessa
lahjahevosessa
lahjahevosissa
lahjahevosissa
lahjahevosissa
Ela
-sta
lahjahevosesta
lahjahevosesta
lahjahevosesta
lahjahevosista
lahjahevosista
lahjahevosista
All
-lle
lahjahevoselle
lahjahevoselle
lahjahevoselle
lahjahevosille
lahjahevosille
lahjahevosille
Ade
-lla
lahjahevosella
lahjahevosella
lahjahevosella
lahjahevosilla
lahjahevosilla
lahjahevosilla
Abl
-lta
lahjahevoselta
lahjahevoselta
lahjahevoselta
lahjahevosilta
lahjahevosilta
lahjahevosilta
Tra
-ksi
lahjahevosekse
lahjahevosekse
lahjahevosekse
lahjahevosikse
lahjahevosikse
lahjahevosikse
Ess
-na
lahjahevosena
lahjahevosena
lahjahevosena
lahjahevosina
lahjahevosina
lahjahevosina
Abe
-tta
lahjahevosetta
lahjahevosetta
lahjahevosetta
lahjahevositta
lahjahevositta
lahjahevositta
Com
-ne
-
-
-
lahjahevosine
lahjahevosine
lahjahevosine
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|
Nom |
- |
lahja |
lahjat |
Par |
-ta |
lahjaa |
lahjoja |
Gen |
-n |
lahjan |
lahjojen |
Ill |
mihin |
lahjaan |
lahjoihin |
Ine |
-ssa |
lahjassa |
lahjoissa |
Ela |
-sta |
lahjasta |
lahjoista |
All |
-lle |
lahjalle |
lahjoille |
Ade |
-lla |
lahjalla |
lahjoilla |
Abl |
-lta |
lahjalta |
lahjoilta |
Tra |
-ksi |
lahjaksi |
lahjoiksi |
Ess |
-na |
lahjana |
lahjoina |
Abe |
-tta |
lahjatta |
lahjoitta |
Com |
-ne |
- |
lahjoine |
Ins |
-in |
- |
lahjoin |
Singular
Plural
Nom
-
lahja
lahjat
Par
-ta
lahjaa
lahjoja
Gen
-n
lahjan
lahjojen
Ill
mihin
lahjaan
lahjoihin
Ine
-ssa
lahjassa
lahjoissa
Ela
-sta
lahjasta
lahjoista
All
-lle
lahjalle
lahjoille
Ade
-lla
lahjalla
lahjoilla
Abl
-lta
lahjalta
lahjoilta
Tra
-ksi
lahjaksi
lahjoiksi
Ess
-na
lahjana
lahjoina
Abe
-tta
lahjatta
lahjoitta
Com
-ne
-
lahjoine
Ins
-in
-
lahjoin
gift | lahja, kyky, hengenlahja, melkein ilmainen, helppo homma |
present | nykyisyys, lahja, nykyhetki, nykyaika, preesens |
boon | siunaus, lahja, suosionosoitus |
donation | lahjoitus, lahja |
talent | lahjakkuus, kyvyt, kyky, lahjat, lahja |
bestowal | lahja, antaminen |
treat | nautinto, ilo, lahja, yllätys, erikoistapahtuma |
presentation | esitys, esittely, esittäminen, esitystapa, antaminen, lahja |
blessing | siunaus, siunaaminen, onni, lahja, jumalan lahja |
bounty | palkkio, anteliaisuus, tukipalkkio, lahja, anti, runsaskätisyys |
testimonial | työtodistus, jäähyväisottelu, lausunto, muistolahja, lahja, muistoottelu |
lifesaver | hengenpelastaja, siunaus, lahja |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
lahja |
lahja |
lahja |
lahja |
lahja |
lahja |
Par |
-ta |
lahjaa |
lahjoja |
lahjaa |
lahjoja |
lahjaa |
lahjoja |
Gen |
-n |
lahja |
lahjoje |
lahja |
lahjoje |
lahja |
lahjoje |
Ill |
mihin |
lahjaa |
lahjoihi |
lahjaa |
lahjoihi |
lahjaa |
lahjoihi |
Ine |
-ssa |
lahjassa |
lahjoissa |
lahjassa |
lahjoissa |
lahjassa |
lahjoissa |
Ela |
-sta |
lahjasta |
lahjoista |
lahjasta |
lahjoista |
lahjasta |
lahjoista |
All |
-lle |
lahjalle |
lahjoille |
lahjalle |
lahjoille |
lahjalle |
lahjoille |
Ade |
-lla |
lahjalla |
lahjoilla |
lahjalla |
lahjoilla |
lahjalla |
lahjoilla |
Abl |
-lta |
lahjalta |
lahjoilta |
lahjalta |
lahjoilta |
lahjalta |
lahjoilta |
Tra |
-ksi |
lahjakse |
lahjoikse |
lahjakse |
lahjoikse |
lahjakse |
lahjoikse |
Ess |
-na |
lahjana |
lahjoina |
lahjana |
lahjoina |
lahjana |
lahjoina |
Abe |
-tta |
lahjatta |
lahjoitta |
lahjatta |
lahjoitta |
lahjatta |
lahjoitta |
Com |
-ne |
- |
lahjoine |
- |
lahjoine |
- |
lahjoine |
Singular
Plural
Nom
-
lahja
lahja
lahja
lahja
lahja
lahja
Par
-ta
lahjaa
lahjaa
lahjaa
lahjoja
lahjoja
lahjoja
Gen
-n
lahja
lahja
lahja
lahjoje
lahjoje
lahjoje
Ill
mihin
lahjaa
lahjaa
lahjaa
lahjoihi
lahjoihi
lahjoihi
Ine
-ssa
lahjassa
lahjassa
lahjassa
lahjoissa
lahjoissa
lahjoissa
Ela
-sta
lahjasta
lahjasta
lahjasta
lahjoista
lahjoista
lahjoista
All
-lle
lahjalle
lahjalle
lahjalle
lahjoille
lahjoille
lahjoille
Ade
-lla
lahjalla
lahjalla
lahjalla
lahjoilla
lahjoilla
lahjoilla
Abl
-lta
lahjalta
lahjalta
lahjalta
lahjoilta
lahjoilta
lahjoilta
Tra
-ksi
lahjakse
lahjakse
lahjakse
lahjoikse
lahjoikse
lahjoikse
Ess
-na
lahjana
lahjana
lahjana
lahjoina
lahjoina
lahjoina
Abe
-tta
lahjatta
lahjatta
lahjatta
lahjoitta
lahjoitta
lahjoitta
Com
-ne
-
-
-
lahjoine
lahjoine
lahjoine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
lahja |
lahja |
lahja |
lahja |
lahja |
lahja |
Par |
-ta |
lahjaa |
lahjoja |
lahjaa |
lahjoja |
lahjaa |
lahjoja |
Gen |
-n |
lahja |
lahjoje |
lahja |
lahjoje |
lahja |
lahjoje |
Ill |
mihin |
lahjaa |
lahjoihi |
lahjaa |
lahjoihi |
lahjaa |
lahjoihi |
Ine |
-ssa |
lahjassa |
lahjoissa |
lahjassa |
lahjoissa |
lahjassa |
lahjoissa |
Ela |
-sta |
lahjasta |
lahjoista |
lahjasta |
lahjoista |
lahjasta |
lahjoista |
All |
-lle |
lahjalle |
lahjoille |
lahjalle |
lahjoille |
lahjalle |
lahjoille |
Ade |
-lla |
lahjalla |
lahjoilla |
lahjalla |
lahjoilla |
lahjalla |
lahjoilla |
Abl |
-lta |
lahjalta |
lahjoilta |
lahjalta |
lahjoilta |
lahjalta |
lahjoilta |
Tra |
-ksi |
lahjakse |
lahjoikse |
lahjakse |
lahjoikse |
lahjakse |
lahjoikse |
Ess |
-na |
lahjana |
lahjoina |
lahjana |
lahjoina |
lahjana |
lahjoina |
Abe |
-tta |
lahjatta |
lahjoitta |
lahjatta |
lahjoitta |
lahjatta |
lahjoitta |
Com |
-ne |
- |
lahjoine |
- |
lahjoine |
- |
lahjoine |
Singular
Plural
Nom
-
lahja
lahja
lahja
lahja
lahja
lahja
Par
-ta
lahjaa
lahjaa
lahjaa
lahjoja
lahjoja
lahjoja
Gen
-n
lahja
lahja
lahja
lahjoje
lahjoje
lahjoje
Ill
mihin
lahjaa
lahjaa
lahjaa
lahjoihi
lahjoihi
lahjoihi
Ine
-ssa
lahjassa
lahjassa
lahjassa
lahjoissa
lahjoissa
lahjoissa
Ela
-sta
lahjasta
lahjasta
lahjasta
lahjoista
lahjoista
lahjoista
All
-lle
lahjalle
lahjalle
lahjalle
lahjoille
lahjoille
lahjoille
Ade
-lla
lahjalla
lahjalla
lahjalla
lahjoilla
lahjoilla
lahjoilla
Abl
-lta
lahjalta
lahjalta
lahjalta
lahjoilta
lahjoilta
lahjoilta
Tra
-ksi
lahjakse
lahjakse
lahjakse
lahjoikse
lahjoikse
lahjoikse
Ess
-na
lahjana
lahjana
lahjana
lahjoina
lahjoina
lahjoina
Abe
-tta
lahjatta
lahjatta
lahjatta
lahjoitta
lahjoitta
lahjoitta
Com
-ne
-
-
-
lahjoine
lahjoine
lahjoine
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|
Nom |
- |
hevonen |
hevoset |
Par |
-ta |
hevosta |
hevosia |
Gen |
-n |
hevosen |
hevosien / hevosten |
Ill |
mihin |
hevoseen |
hevosiin |
Ine |
-ssa |
hevosessa |
hevosissa |
Ela |
-sta |
hevosesta |
hevosista |
All |
-lle |
hevoselle |
hevosille |
Ade |
-lla |
hevosella |
hevosilla |
Abl |
-lta |
hevoselta |
hevosilta |
Tra |
-ksi |
hevoseksi |
hevosiksi |
Ess |
-na |
hevosena |
hevosina |
Abe |
-tta |
hevosetta |
hevositta |
Com |
-ne |
- |
hevosine |
Ins |
-in |
- |
hevosin |
Singular
Plural
Nom
-
hevonen
hevoset
Par
-ta
hevosta
hevosia
Gen
-n
hevosen
hevosien / hevosten
Ill
mihin
hevoseen
hevosiin
Ine
-ssa
hevosessa
hevosissa
Ela
-sta
hevosesta
hevosista
All
-lle
hevoselle
hevosille
Ade
-lla
hevosella
hevosilla
Abl
-lta
hevoselta
hevosilta
Tra
-ksi
hevoseksi
hevosiksi
Ess
-na
hevosena
hevosina
Abe
-tta
hevosetta
hevositta
Com
-ne
-
hevosine
Ins
-in
-
hevosin
horse | hevonen, pukki, ratsuväki, kuivausteline, teline |
pony | poni, hevonen, lunttilappu |
knight | ritari, ratsu, hevonen |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
hevose |
hevose |
hevose |
hevose |
hevose |
hevose |
Par |
-ta |
hevosta |
hevosia |
hevosta |
hevosia |
hevosta |
hevosia |
Gen |
-n |
hevose |
hevosie |
hevose |
hevosie |
hevose |
hevosie |
Ill |
mihin |
hevosee |
hevosii |
hevosee |
hevosii |
hevosee |
hevosii |
Ine |
-ssa |
hevosessa |
hevosissa |
hevosessa |
hevosissa |
hevosessa |
hevosissa |
Ela |
-sta |
hevosesta |
hevosista |
hevosesta |
hevosista |
hevosesta |
hevosista |
All |
-lle |
hevoselle |
hevosille |
hevoselle |
hevosille |
hevoselle |
hevosille |
Ade |
-lla |
hevosella |
hevosilla |
hevosella |
hevosilla |
hevosella |
hevosilla |
Abl |
-lta |
hevoselta |
hevosilta |
hevoselta |
hevosilta |
hevoselta |
hevosilta |
Tra |
-ksi |
hevosekse |
hevosikse |
hevosekse |
hevosikse |
hevosekse |
hevosikse |
Ess |
-na |
hevosena |
hevosina |
hevosena |
hevosina |
hevosena |
hevosina |
Abe |
-tta |
hevosetta |
hevositta |
hevosetta |
hevositta |
hevosetta |
hevositta |
Com |
-ne |
- |
hevosine |
- |
hevosine |
- |
hevosine |
Singular
Plural
Nom
-
hevose
hevose
hevose
hevose
hevose
hevose
Par
-ta
hevosta
hevosta
hevosta
hevosia
hevosia
hevosia
Gen
-n
hevose
hevose
hevose
hevosie
hevosie
hevosie
Ill
mihin
hevosee
hevosee
hevosee
hevosii
hevosii
hevosii
Ine
-ssa
hevosessa
hevosessa
hevosessa
hevosissa
hevosissa
hevosissa
Ela
-sta
hevosesta
hevosesta
hevosesta
hevosista
hevosista
hevosista
All
-lle
hevoselle
hevoselle
hevoselle
hevosille
hevosille
hevosille
Ade
-lla
hevosella
hevosella
hevosella
hevosilla
hevosilla
hevosilla
Abl
-lta
hevoselta
hevoselta
hevoselta
hevosilta
hevosilta
hevosilta
Tra
-ksi
hevosekse
hevosekse
hevosekse
hevosikse
hevosikse
hevosikse
Ess
-na
hevosena
hevosena
hevosena
hevosina
hevosina
hevosina
Abe
-tta
hevosetta
hevosetta
hevosetta
hevositta
hevositta
hevositta
Com
-ne
-
-
-
hevosine
hevosine
hevosine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
hevose |
hevose |
hevose |
hevose |
hevose |
hevose |
Par |
-ta |
hevosta |
hevosia |
hevosta |
hevosia |
hevosta |
hevosia |
Gen |
-n |
hevose |
hevosie |
hevose |
hevosie |
hevose |
hevosie |
Ill |
mihin |
hevosee |
hevosii |
hevosee |
hevosii |
hevosee |
hevosii |
Ine |
-ssa |
hevosessa |
hevosissa |
hevosessa |
hevosissa |
hevosessa |
hevosissa |
Ela |
-sta |
hevosesta |
hevosista |
hevosesta |
hevosista |
hevosesta |
hevosista |
All |
-lle |
hevoselle |
hevosille |
hevoselle |
hevosille |
hevoselle |
hevosille |
Ade |
-lla |
hevosella |
hevosilla |
hevosella |
hevosilla |
hevosella |
hevosilla |
Abl |
-lta |
hevoselta |
hevosilta |
hevoselta |
hevosilta |
hevoselta |
hevosilta |
Tra |
-ksi |
hevosekse |
hevosikse |
hevosekse |
hevosikse |
hevosekse |
hevosikse |
Ess |
-na |
hevosena |
hevosina |
hevosena |
hevosina |
hevosena |
hevosina |
Abe |
-tta |
hevosetta |
hevositta |
hevosetta |
hevositta |
hevosetta |
hevositta |
Com |
-ne |
- |
hevosine |
- |
hevosine |
- |
hevosine |
Singular
Plural
Nom
-
hevose
hevose
hevose
hevose
hevose
hevose
Par
-ta
hevosta
hevosta
hevosta
hevosia
hevosia
hevosia
Gen
-n
hevose
hevose
hevose
hevosie
hevosie
hevosie
Ill
mihin
hevosee
hevosee
hevosee
hevosii
hevosii
hevosii
Ine
-ssa
hevosessa
hevosessa
hevosessa
hevosissa
hevosissa
hevosissa
Ela
-sta
hevosesta
hevosesta
hevosesta
hevosista
hevosista
hevosista
All
-lle
hevoselle
hevoselle
hevoselle
hevosille
hevosille
hevosille
Ade
-lla
hevosella
hevosella
hevosella
hevosilla
hevosilla
hevosilla
Abl
-lta
hevoselta
hevoselta
hevoselta
hevosilta
hevosilta
hevosilta
Tra
-ksi
hevosekse
hevosekse
hevosekse
hevosikse
hevosikse
hevosikse
Ess
-na
hevosena
hevosena
hevosena
hevosina
hevosina
hevosina
Abe
-tta
hevosetta
hevosetta
hevosetta
hevositta
hevositta
hevositta
Com
-ne
-
-
-
hevosine
hevosine
hevosine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net