datumiin |
Noun, Singular Nominative |
|
+ ikä |
Noun, Plural Instructive |
|
Noun, Singular Illative |
||
Noun, Prop Sem/Human |
||
+ tuma |
Noun, Plural Illative |
|
Noun, Prop Sem/Human Cmp |
||
+ tuma |
Noun, Plural Illative |
|
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
datum |
datumit |
Par |
-ta |
datumia |
datumeita / datumeja |
Gen |
-n |
datumin |
datumeitten / datumeiden / datumien |
Ill |
mihin |
datumeihin |
|
Ine |
-ssa |
datumissa |
datumeissa |
Ela |
-sta |
datumista |
datumeista |
All |
-lle |
datumille |
datumeille |
Ade |
-lla |
datumilla |
datumeilla |
Abl |
-lta |
datumilta |
datumeilta |
Tra |
-ksi |
datumiksi |
datumeiksi |
Ess |
-na |
datumina |
datumeina |
Abe |
-tta |
datumitta |
datumeitta |
Com |
-ne |
- |
datumeine |
Ins |
-in |
- |
datumein |
Singular
Plural
Nom
-
datum
datumit
Par
-ta
datumia
datumeita / datumeja
Gen
-n
datumin
datumeitten / datumeiden / datumien
Ill
mihin
datumeihin
Ine
-ssa
datumissa
datumeissa
Ela
-sta
datumista
datumeista
All
-lle
datumille
datumeille
Ade
-lla
datumilla
datumeilla
Abl
-lta
datumilta
datumeilta
Tra
-ksi
datumiksi
datumeiksi
Ess
-na
datumina
datumeina
Abe
-tta
datumitta
datumeitta
Com
-ne
-
datumeine
Ins
-in
-
datumein
| de | |
| Datum |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
datumi |
datumi |
datumi |
datumi |
datumi |
datumi |
Par |
-ta |
datumia |
datumeita |
datumia |
datumeita |
datumia |
datumeita |
Gen |
-n |
datumi |
datumeitte |
datumi |
datumeitte |
datumi |
datumeitte |
Ill |
mihin |
datumii |
datumeihi |
datumii |
datumeihi |
datumii |
datumeihi |
Ine |
-ssa |
datumissa |
datumeissa |
datumissa |
datumeissa |
datumissa |
datumeissa |
Ela |
-sta |
datumista |
datumeista |
datumista |
datumeista |
datumista |
datumeista |
All |
-lle |
datumille |
datumeille |
datumille |
datumeille |
datumille |
datumeille |
Ade |
-lla |
datumilla |
datumeilla |
datumilla |
datumeilla |
datumilla |
datumeilla |
Abl |
-lta |
datumilta |
datumeilta |
datumilta |
datumeilta |
datumilta |
datumeilta |
Tra |
-ksi |
datumikse |
datumeikse |
datumikse |
datumeikse |
datumikse |
datumeikse |
Ess |
-na |
datumina |
datumeina |
datumina |
datumeina |
datumina |
datumeina |
Abe |
-tta |
datumitta |
datumeitta |
datumitta |
datumeitta |
datumitta |
datumeitta |
Com |
-ne |
- |
datumeine |
- |
datumeine |
- |
datumeine |
Singular
Plural
Nom
-
datumi
datumi
datumi
datumi
datumi
datumi
Par
-ta
datumia
datumia
datumia
datumeita
datumeita
datumeita
Gen
-n
datumi
datumi
datumi
datumeitte
datumeitte
datumeitte
Ill
mihin
datumii
datumii
datumii
datumeihi
datumeihi
datumeihi
Ine
-ssa
datumissa
datumissa
datumissa
datumeissa
datumeissa
datumeissa
Ela
-sta
datumista
datumista
datumista
datumeista
datumeista
datumeista
All
-lle
datumille
datumille
datumille
datumeille
datumeille
datumeille
Ade
-lla
datumilla
datumilla
datumilla
datumeilla
datumeilla
datumeilla
Abl
-lta
datumilta
datumilta
datumilta
datumeilta
datumeilta
datumeilta
Tra
-ksi
datumikse
datumikse
datumikse
datumeikse
datumeikse
datumeikse
Ess
-na
datumina
datumina
datumina
datumeina
datumeina
datumeina
Abe
-tta
datumitta
datumitta
datumitta
datumeitta
datumeitta
datumeitta
Com
-ne
-
-
-
datumeine
datumeine
datumeine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
datumi |
datumi |
datumi |
datumi |
datumi |
datumi |
Par |
-ta |
datumia |
datumeita |
datumia |
datumeita |
datumia |
datumeita |
Gen |
-n |
datumi |
datumeitte |
datumi |
datumeitte |
datumi |
datumeitte |
Ill |
mihin |
datumii |
datumeihi |
datumii |
datumeihi |
datumii |
datumeihi |
Ine |
-ssa |
datumissa |
datumeissa |
datumissa |
datumeissa |
datumissa |
datumeissa |
Ela |
-sta |
datumista |
datumeista |
datumista |
datumeista |
datumista |
datumeista |
All |
-lle |
datumille |
datumeille |
datumille |
datumeille |
datumille |
datumeille |
Ade |
-lla |
datumilla |
datumeilla |
datumilla |
datumeilla |
datumilla |
datumeilla |
Abl |
-lta |
datumilta |
datumeilta |
datumilta |
datumeilta |
datumilta |
datumeilta |
Tra |
-ksi |
datumikse |
datumeikse |
datumikse |
datumeikse |
datumikse |
datumeikse |
Ess |
-na |
datumina |
datumeina |
datumina |
datumeina |
datumina |
datumeina |
Abe |
-tta |
datumitta |
datumeitta |
datumitta |
datumeitta |
datumitta |
datumeitta |
Com |
-ne |
- |
datumeine |
- |
datumeine |
- |
datumeine |
Singular
Plural
Nom
-
datumi
datumi
datumi
datumi
datumi
datumi
Par
-ta
datumia
datumia
datumia
datumeita
datumeita
datumeita
Gen
-n
datumi
datumi
datumi
datumeitte
datumeitte
datumeitte
Ill
mihin
datumii
datumii
datumii
datumeihi
datumeihi
datumeihi
Ine
-ssa
datumissa
datumissa
datumissa
datumeissa
datumeissa
datumeissa
Ela
-sta
datumista
datumista
datumista
datumeista
datumeista
datumeista
All
-lle
datumille
datumille
datumille
datumeille
datumeille
datumeille
Ade
-lla
datumilla
datumilla
datumilla
datumeilla
datumeilla
datumeilla
Abl
-lta
datumilta
datumilta
datumilta
datumeilta
datumeilta
datumeilta
Tra
-ksi
datumikse
datumikse
datumikse
datumeikse
datumeikse
datumeikse
Ess
-na
datumina
datumina
datumina
datumeina
datumeina
datumeina
Abe
-tta
datumitta
datumitta
datumitta
datumeitta
datumeitta
datumeitta
Com
-ne
-
-
-
datumeine
datumeine
datumeine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
ikä |
iät / i’ät |
Par |
-ta |
ikää |
ikiä |
Gen |
-n |
iän / i’än |
ikien |
Ill |
mihin |
ikään |
ikiin |
Ine |
-ssa |
iässä / i’ässä |
i’issä / iissä |
Ela |
-sta |
iästä / i’ästä |
i’istä / iistä |
All |
-lle |
iälle / i’älle |
i’ille / iille |
Ade |
-lla |
iällä / i’ällä |
i’illä / iillä |
Abl |
-lta |
iältä / i’ältä |
i’iltä / iiltä |
Tra |
-ksi |
iäksi / i’äksi |
i’iksi / iiksi |
Ess |
-na |
ikänä |
ikinä |
Abe |
-tta |
iättä / i’ättä |
i’ittä / iittä |
Com |
-ne |
- |
ikine |
Ins |
-in |
- |
i’in / iin |
Singular
Plural
Nom
-
ikä
iät / i’ät
Par
-ta
ikää
ikiä
Gen
-n
iän / i’än
ikien
Ill
mihin
ikään
ikiin
Ine
-ssa
iässä / i’ässä
i’issä / iissä
Ela
-sta
iästä / i’ästä
i’istä / iistä
All
-lle
iälle / i’älle
i’ille / iille
Ade
-lla
iällä / i’ällä
i’illä / iillä
Abl
-lta
iältä / i’ältä
i’iltä / iiltä
Tra
-ksi
iäksi / i’äksi
i’iksi / iiksi
Ess
-na
ikänä
ikinä
Abe
-tta
iättä / i’ättä
i’ittä / iittä
Com
-ne
-
ikine
Ins
-in
-
i’in / iin
| age | ikä, aika, aikakausi, vanhuus, elinikä, ajanjakso |
| years | ikä |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
ikä |
ikä |
ikä |
ikä |
ikä |
ikä |
Par |
-ta |
ikää |
ikiä |
ikää |
ikiä |
ikää |
ikiä |
Gen |
-n |
ikä |
ikie |
ikä |
ikie |
ikä |
ikie |
Ill |
mihin |
ikää |
ikii |
ikää |
ikii |
ikää |
ikii |
Ine |
-ssa |
iässä |
i’issä |
iässä |
i’issä |
iässä |
i’issä |
Ela |
-sta |
iästä |
i’istä |
iästä |
i’istä |
iästä |
i’istä |
All |
-lle |
iälle |
i’ille |
iälle |
i’ille |
iäll |
i’ille |
Ade |
-lla |
iällä |
i’illä |
iällä |
i’illä |
iällä |
i’illä |
Abl |
-lta |
iältä |
i’iltä |
iältä |
i’iltä |
iältä |
i’iltä |
Tra |
-ksi |
iäkse |
i’ikse |
iäkse |
i’ikse |
iäks |
i’iks |
Ess |
-na |
ikänä |
ikinä |
ikänä |
ikinä |
ikänä |
ikinä |
Abe |
-tta |
iättä |
i’ittä |
iättä |
i’ittä |
iättä |
i’ittä |
Com |
-ne |
- |
ikine |
- |
ikine |
- |
ikine |
Singular
Plural
Nom
-
ikä
ikä
ikä
ikä
ikä
ikä
Par
-ta
ikää
ikää
ikää
ikiä
ikiä
ikiä
Gen
-n
ikä
ikä
ikä
ikie
ikie
ikie
Ill
mihin
ikää
ikää
ikää
ikii
ikii
ikii
Ine
-ssa
iässä
iässä
iässä
i’issä
i’issä
i’issä
Ela
-sta
iästä
iästä
iästä
i’istä
i’istä
i’istä
All
-lle
iälle
iälle
iäll
i’ille
i’ille
i’ille
Ade
-lla
iällä
iällä
iällä
i’illä
i’illä
i’illä
Abl
-lta
iältä
iältä
iältä
i’iltä
i’iltä
i’iltä
Tra
-ksi
iäkse
iäkse
iäks
i’ikse
i’ikse
i’iks
Ess
-na
ikänä
ikänä
ikänä
ikinä
ikinä
ikinä
Abe
-tta
iättä
iättä
iättä
i’ittä
i’ittä
i’ittä
Com
-ne
-
-
-
ikine
ikine
ikine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
ikä |
ikä |
ikä |
ikä |
ikä |
ikä |
Par |
-ta |
ikää |
ikiä |
ikää |
ikiä |
ikää |
ikiä |
Gen |
-n |
ikä |
ikie |
ikä |
ikie |
ikä |
ikie |
Ill |
mihin |
ikää |
ikii |
ikää |
ikii |
ikää |
ikii |
Ine |
-ssa |
iässä |
i’issä |
iässä |
i’issä |
iässä |
i’issä |
Ela |
-sta |
iästä |
i’istä |
iästä |
i’istä |
iästä |
i’istä |
All |
-lle |
iälle |
i’ille |
iälle |
i’ille |
iäll |
i’ille |
Ade |
-lla |
iällä |
i’illä |
iällä |
i’illä |
iällä |
i’illä |
Abl |
-lta |
iältä |
i’iltä |
iältä |
i’iltä |
iältä |
i’iltä |
Tra |
-ksi |
iäkse |
i’ikse |
iäkse |
i’ikse |
iäks |
i’iks |
Ess |
-na |
ikänä |
ikinä |
ikänä |
ikinä |
ikänä |
ikinä |
Abe |
-tta |
iättä |
i’ittä |
iättä |
i’ittä |
iättä |
i’ittä |
Com |
-ne |
- |
ikine |
- |
ikine |
- |
ikine |
Singular
Plural
Nom
-
ikä
ikä
ikä
ikä
ikä
ikä
Par
-ta
ikää
ikää
ikää
ikiä
ikiä
ikiä
Gen
-n
ikä
ikä
ikä
ikie
ikie
ikie
Ill
mihin
ikää
ikää
ikää
ikii
ikii
ikii
Ine
-ssa
iässä
iässä
iässä
i’issä
i’issä
i’issä
Ela
-sta
iästä
iästä
iästä
i’istä
i’istä
i’istä
All
-lle
iälle
iälle
iäll
i’ille
i’ille
i’ille
Ade
-lla
iällä
iällä
iällä
i’illä
i’illä
i’illä
Abl
-lta
iältä
iältä
iältä
i’iltä
i’iltä
i’iltä
Tra
-ksi
iäkse
iäkse
iäks
i’ikse
i’ikse
i’iks
Ess
-na
ikänä
ikänä
ikänä
ikinä
ikinä
ikinä
Abe
-tta
iättä
iättä
iättä
i’ittä
i’ittä
i’ittä
Com
-ne
-
-
-
ikine
ikine
ikine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
da |
- |
Par |
-ta |
- |
- |
Gen |
-n |
- |
- |
Ill |
mihin |
- |
- |
Ine |
-ssa |
- |
- |
Ela |
-sta |
- |
- |
All |
-lle |
- |
- |
Ade |
-lla |
- |
- |
Abl |
-lta |
- |
- |
Tra |
-ksi |
- |
- |
Ess |
-na |
- |
- |
Abe |
-tta |
- |
- |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
- |
Singular
Plural
Nom
-
da
-
Par
-ta
-
-
Gen
-n
-
-
Ill
mihin
-
-
Ine
-ssa
-
-
Ela
-sta
-
-
All
-lle
-
-
Ade
-lla
-
-
Abl
-lta
-
-
Tra
-ksi
-
-
Ess
-na
-
-
Abe
-tta
-
-
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
-
| da |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Par |
-ta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Gen |
-n |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ill |
mihin |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ine |
-ssa |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ela |
-sta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
All |
-lle |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ade |
-lla |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Abl |
-lta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Tra |
-ksi |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ess |
-na |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Abe |
-tta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Com |
-ne |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Singular
Plural
Nom
-
-
-
-
-
-
-
Par
-ta
-
-
-
-
-
-
Gen
-n
-
-
-
-
-
-
Ill
mihin
-
-
-
-
-
-
Ine
-ssa
-
-
-
-
-
-
Ela
-sta
-
-
-
-
-
-
All
-lle
-
-
-
-
-
-
Ade
-lla
-
-
-
-
-
-
Abl
-lta
-
-
-
-
-
-
Tra
-ksi
-
-
-
-
-
-
Ess
-na
-
-
-
-
-
-
Abe
-tta
-
-
-
-
-
-
Com
-ne
-
-
-
-
-
-
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Par |
-ta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Gen |
-n |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ill |
mihin |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ine |
-ssa |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ela |
-sta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
All |
-lle |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ade |
-lla |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Abl |
-lta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Tra |
-ksi |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ess |
-na |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Abe |
-tta |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Com |
-ne |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Singular
Plural
Nom
-
-
-
-
-
-
-
Par
-ta
-
-
-
-
-
-
Gen
-n
-
-
-
-
-
-
Ill
mihin
-
-
-
-
-
-
Ine
-ssa
-
-
-
-
-
-
Ela
-sta
-
-
-
-
-
-
All
-lle
-
-
-
-
-
-
Ade
-lla
-
-
-
-
-
-
Abl
-lta
-
-
-
-
-
-
Tra
-ksi
-
-
-
-
-
-
Ess
-na
-
-
-
-
-
-
Abe
-tta
-
-
-
-
-
-
Com
-ne
-
-
-
-
-
-
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
tuma |
tumat |
Par |
-ta |
tumaa |
tumia |
Gen |
-n |
tuman |
tumien |
Ill |
mihin |
tumaan |
tumiin |
Ine |
-ssa |
tumassa |
tumissa |
Ela |
-sta |
tumasta |
tumista |
All |
-lle |
tumalle |
tumille |
Ade |
-lla |
tumalla |
tumilla |
Abl |
-lta |
tumalta |
tumilta |
Tra |
-ksi |
tumaksi |
tumiksi |
Ess |
-na |
tumana |
tumina |
Abe |
-tta |
tumatta |
tumitta |
Com |
-ne |
- |
tumine |
Ins |
-in |
- |
tumin |
Singular
Plural
Nom
-
tuma
tumat
Par
-ta
tumaa
tumia
Gen
-n
tuman
tumien
Ill
mihin
tumaan
tumiin
Ine
-ssa
tumassa
tumissa
Ela
-sta
tumasta
tumista
All
-lle
tumalle
tumille
Ade
-lla
tumalla
tumilla
Abl
-lta
tumalta
tumilta
Tra
-ksi
tumaksi
tumiksi
Ess
-na
tumana
tumina
Abe
-tta
tumatta
tumitta
Com
-ne
-
tumine
Ins
-in
-
tumin
| nucleus | ydin, tuma, tumake, ydinosa, sydän, keskus |
| nuclear |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tuma |
tuma |
tuma |
tuma |
tuma |
tuma |
Par |
-ta |
tumaa |
tumia |
tumaa |
tumia |
tumaa |
tumia |
Gen |
-n |
tuma |
tumie |
tuma |
tumie |
tuma |
tumie |
Ill |
mihin |
tumaa |
tumii |
tumaa |
tumii |
tumaa |
tumii |
Ine |
-ssa |
tumassa |
tumissa |
tumassa |
tumissa |
tumassa |
tumissa |
Ela |
-sta |
tumasta |
tumista |
tumasta |
tumista |
tumasta |
tumista |
All |
-lle |
tumalle |
tumille |
tumalle |
tumille |
tumalle |
tumille |
Ade |
-lla |
tumalla |
tumilla |
tumalla |
tumilla |
tumalla |
tumilla |
Abl |
-lta |
tumalta |
tumilta |
tumalta |
tumilta |
tumalta |
tumilta |
Tra |
-ksi |
tumakse |
tumikse |
tumakse |
tumikse |
tumakse |
tumikse |
Ess |
-na |
tumana |
tumina |
tumana |
tumina |
tumana |
tumina |
Abe |
-tta |
tumatta |
tumitta |
tumatta |
tumitta |
tumatta |
tumitta |
Com |
-ne |
- |
tumine |
- |
tumine |
- |
tumine |
Singular
Plural
Nom
-
tuma
tuma
tuma
tuma
tuma
tuma
Par
-ta
tumaa
tumaa
tumaa
tumia
tumia
tumia
Gen
-n
tuma
tuma
tuma
tumie
tumie
tumie
Ill
mihin
tumaa
tumaa
tumaa
tumii
tumii
tumii
Ine
-ssa
tumassa
tumassa
tumassa
tumissa
tumissa
tumissa
Ela
-sta
tumasta
tumasta
tumasta
tumista
tumista
tumista
All
-lle
tumalle
tumalle
tumalle
tumille
tumille
tumille
Ade
-lla
tumalla
tumalla
tumalla
tumilla
tumilla
tumilla
Abl
-lta
tumalta
tumalta
tumalta
tumilta
tumilta
tumilta
Tra
-ksi
tumakse
tumakse
tumakse
tumikse
tumikse
tumikse
Ess
-na
tumana
tumana
tumana
tumina
tumina
tumina
Abe
-tta
tumatta
tumatta
tumatta
tumitta
tumitta
tumitta
Com
-ne
-
-
-
tumine
tumine
tumine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tuma |
tuma |
tuma |
tuma |
tuma |
tuma |
Par |
-ta |
tumaa |
tumia |
tumaa |
tumia |
tumaa |
tumia |
Gen |
-n |
tuma |
tumie |
tuma |
tumie |
tuma |
tumie |
Ill |
mihin |
tumaa |
tumii |
tumaa |
tumii |
tumaa |
tumii |
Ine |
-ssa |
tumassa |
tumissa |
tumassa |
tumissa |
tumassa |
tumissa |
Ela |
-sta |
tumasta |
tumista |
tumasta |
tumista |
tumasta |
tumista |
All |
-lle |
tumalle |
tumille |
tumalle |
tumille |
tumalle |
tumille |
Ade |
-lla |
tumalla |
tumilla |
tumalla |
tumilla |
tumalla |
tumilla |
Abl |
-lta |
tumalta |
tumilta |
tumalta |
tumilta |
tumalta |
tumilta |
Tra |
-ksi |
tumakse |
tumikse |
tumakse |
tumikse |
tumakse |
tumikse |
Ess |
-na |
tumana |
tumina |
tumana |
tumina |
tumana |
tumina |
Abe |
-tta |
tumatta |
tumitta |
tumatta |
tumitta |
tumatta |
tumitta |
Com |
-ne |
- |
tumine |
- |
tumine |
- |
tumine |
Singular
Plural
Nom
-
tuma
tuma
tuma
tuma
tuma
tuma
Par
-ta
tumaa
tumaa
tumaa
tumia
tumia
tumia
Gen
-n
tuma
tuma
tuma
tumie
tumie
tumie
Ill
mihin
tumaa
tumaa
tumaa
tumii
tumii
tumii
Ine
-ssa
tumassa
tumassa
tumassa
tumissa
tumissa
tumissa
Ela
-sta
tumasta
tumasta
tumasta
tumista
tumista
tumista
All
-lle
tumalle
tumalle
tumalle
tumille
tumille
tumille
Ade
-lla
tumalla
tumalla
tumalla
tumilla
tumilla
tumilla
Abl
-lta
tumalta
tumalta
tumalta
tumilta
tumilta
tumilta
Tra
-ksi
tumakse
tumakse
tumakse
tumikse
tumikse
tumikse
Ess
-na
tumana
tumana
tumana
tumina
tumina
tumina
Abe
-tta
tumatta
tumatta
tumatta
tumitta
tumitta
tumitta
Com
-ne
-
-
-
tumine
tumine
tumine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net