logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

vasoa, verb

Word analysis
vasomistapa

vasomistapa

vasoa

Verb, Derivation with suffix minen Derivation with suffix s

+ tapa

Noun, Singular Nominative

vasoa

Verb, Derivation with suffix minen Singular Partitive, Focus clitic with suffix pa

vasoa

Verb, Participle with suffix ma Plural Elative, Focus clitic with suffix pa

Report an issue

Wiktionary

(intransitive, of deer, elk etc.) To calve. Show more arrow right From vasa +‎ -oa. Show more arrow right
vasoa
Show more arrow right
oj4; EurLex-2; jw2019; OpenSubtitles2018.v3; ParaCrawl Corpus Vasovan laguuni. Vasova lagoon. Aihe: Vasovan laguuni. Subject: Vasova lagoon. Viimein löysin sen, mitä olin etsinyt”, Vaso kertoo. “Finally, I found what I was looking for,” Vaso recalls. Siksi Vaso ei saanut käydä kokouksissa neljään vuoteen. Hence, Vaso was not allowed to attend Christian meetings for four years. Kuten pelkäsin, vasokin on jo vahingoittanut sisäelimiänne. As I feared the vasokin has already damaged your internal organs. Tarkkailetko, milloin naarasjalohirvet vasovat synnytyskivuin? Do you observe just when the hinds bring forth+ with birth pangs? Porot vasovat ja muuttolinnut palaavat Lappiin talven matkoiltaan. The reindeer calve and migrating birds return to Lapland from their winter travels. Aihe: Polttoainesäiliöiden sijoittaminen Vasovan laguuniin (Kavala. Subject: Location of fuel storage tanks in Vassova lagoon (Kavala. Aihe: Polttoainesäiliöiden sijoittaminen Vasovan laguunin lähelle Kavalaan. Subject: Installation of fuel storage tanks in Vasova lagoon at Kavala. Aihe: Polttoainesäiliöiden sijoittaminen Vasovan laguuniin (Kavala). Subject: Location of fuel storage tanks in Vassova lagoon (Kavala). Show more arrow right

Indicative

Indicative present

Singular

Positive

Negative

i

vason

en vaso

ii

vasot

et vaso

iii

vasoo

ei vaso

Plural

Positive

Negative

i

vasomme / vasotaan

emme vaso / ei vasota

ii

vasotte

ette vaso

iii

vasovat

eivät vaso

Indicative imperfect

Singular

Positive

Negative

i

vasoin

en vasonut

ii

vasoit

et vasonut

iii

vasoi

ei vasonut

Plural

Positive

Negative

i

vasoimme / vasottiin

emme vasoneet / ei vasottu

ii

vasoitte

ette vasoneet

iii

vasoivat

eivät vasoneet

Indicative perfect

Singular

Positive

Negative

i

olen vasonut

en ole vasonut

ii

olet vasonut

et ole vasonut

iii

on vasonut

ei ole vasonut

Plural

Positive

Negative

i

olemme vasoneet

emme ole vasoneet

ii

olette vasoneet

ette ole vasoneet

iii

ovat vasoneet

eivät ole vasoneet

Indicative plusquamperfect

Singular

Positive

Negative

i

olin vasonut

en ollut vasonut

ii

olit vasonut

et ollut vasonut

iii

oli vasonut

ei ollut vasonut

Plural

Positive

Negative

i

olimme vasoneet

emme olleet vasoneet

ii

olitte vasoneet

ette olleet vasoneet

iii

olivat vasoneet

eivät olleet vasoneet

Conditional

Conditional present

Singular

Positive

Negative

i

vasoisin

en vasoisi

ii

vasoisit

et vasoisi

iii

vasoisi

ei vasoisi

Plural

Positive

Negative

i

vasoisimme

emme vasoisi

ii

vasoisitte

ette vasoisi

iii

vasoisivat

eivät vasoisi

Conditional perfect

Singular

Positive

Negative

i

olisin vasonut

en olisi vasonut

ii

olisit vasonut

et olisi vasonut

iii

olisi vasonut

ei olisi vasonut

Plural

Positive

Negative

i

olisimme vasoneet

emme olisi vasoneet

ii

olisitte vasoneet

ette olisi vasoneet

iii

olisivat vasoneet

eivät olisi vasoneet

Potential

Potential present

Singular

Positive

Negative

i

vasonen

en vasone

ii

vasonet

et vasone

iii

vasonee

ei vasone

Plural

Positive

Negative

i

vasonemme

emme vasone

ii

vasonette

ette vasone

iii

vasonevat

eivät vasone

Potential perfect

Singular

Positive

Negative

i

lienen vasonut

en liene vasonut

ii

lienet vasonut

et liene vasonut

iii

lienee vasonut

ei liene vasonut

Plural

Positive

Negative

i

lienemme vasoneet

emme liene vasoneet

ii

lienette vasoneet

ette liene vasoneet

iii

lienevät vasoneet

eivät liene vasoneet

Imperative

Singular

i

-

ii

vaso

iii

vasokoon

Plural

i

vasokaamme

ii

vasokaa

iii

vasokoot

Infinitive

Infinitive I

Nom

-

vasoa

Tra

-ksi

vasoaksensa / vasoakseen

Infinitive II

Ine

-ssa

vasoessa

Ins

-in

vasoen

Ine

-ssa

vasottaessa (passive)

Infinitive III

Ill

mihin

vasomaan

Ine

-ssa

vasomassa

Ela

-sta

vasomasta

Ade

-lla

vasomalla

Abe

-tta

vasomatta

Ins

-in

vasoman

Ins

-in

- (passive)

Infinitive IV

Nom

-

vasominen

Par

-ta

vasomista

Infinitive V

vasomaisillaan / vasomaisillansa

Passive

Positive

Negative

Present

vasotaan

ei vasota

Imperfect

vasottiin

ei vasottu

Potential

vasottaneen

ei vasottane

Conditional

vasottaisiin

ei vasottaisi

Imperative Present

vasottakoon

älköön vasottako

Imperative Perfect

olkoon vasottu

älköön vasottu

Positive

Negative

Present

vasotaan

ei vasota

Imperfect

vasottiin

ei vasottu

Potential

vasottaneen

ei vasottane

Conditional

vasottaisiin

ei vasottaisi

Imperative Present

vasottakoon

älköön vasottako

Imperative Perfect

olkoon vasottu

älköön vasottu

Participle

Active

Passive

1st

vasova

vasottava

2nd

vasonut

vasottu

3rd

vasoma

-

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tapa

tavat

Par

-ta

tapaa

tapoja

Gen

-n

tavan

tapojen

Ill

mihin

tapaan

tapoihin

Ine

-ssa

tavassa

tavoissa

Ela

-sta

tavasta

tavoista

All

-lle

tavalle

tavoille

Ade

-lla

tavalla

tavoilla

Abl

-lta

tavalta

tavoilta

Tra

-ksi

tavaksi

tavoiksi

Ess

-na

tapana

tapoina

Abe

-tta

tavatta

tavoitta

Com

-ne

-

tapoine

Ins

-in

-

tavoin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tapa

tavat

Par

-ta

tapaa

tapoja

Gen

-n

tavan

tapojen

Ill

mihin

tapaan

tapoihin

Ine

-ssa

tavassa

tavoissa

Ela

-sta

tavasta

tavoista

All

-lle

tavalle

tavoille

Ade

-lla

tavalla

tavoilla

Abl

-lta

tavalta

tavoilta

Tra

-ksi

tavaksi

tavoiksi

Ess

-na

tapana

tapoina

Abe

-tta

tavatta

tavoitta

Com

-ne

-

tapoine

Ins

-in

-

tavoin

way tapa, tie, keino, matka, reitti, suunta
mode tila, moodi, toimintatila, tapa, muoti, tyyli
habit tapa, tottumus, munkinpuku, nunnanpuku
manner tapa, käytös, elintavat, esiintymistapa, hyvät tavat, käyttäytymistapa
practice käytäntö, harjoittelu, menettely, praktiikka, harjoitus, tapa
wont tapa
custom tapa, asiakassuhde, käytäntö, asiakkaat, tottumus, käytänne
style tyyli, malli, muoti, tyylikkyys, tyyppi, tapa
rule sääntö, säännös, määräys, hallinto, valta, tapa
trick temppu, jekku, keino, juoni, juju, tapa
touch kosketus, ripaus, tuntoaisti, tuntuma, yhteys, tapa
fashion muoti, tapa, kuosi
tack nasta, nupi, halssi, menettelytapa, tapa, naula
wise tapa
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; opensubtitles2; Europarl; Europarl8 Tapa hänet. Kill him. Tapa hänet! Kill her! Perheen tapa. Family tradition. Et tapa häntä. You're not going to kill him. Tapa minut myös. Kill me too. Tapa yhtiökumppanisi. Kill your partners. Tapa ei ollut kummoinen. The way was not great. Tämä on väärä tapa toimia. No, that is the wrong way to go about it. Tiedoksi: tapa. Information. Se on hieno tapa ajatella sitä! That's a nice way of looking at it. Show more arrow right

Wiktionary

custom habit manner way (to do a thing) Show more arrow right Meillä oli sunnuntaisin tapana mennä rannalle.We used to go to the beach on Sundays.We would go to the beach on Sundays. Show more arrow right Adjectives tavallinentavatontavanomainenepätavallinentapainen Verbs tavoittaatavoitella (way) jolla(k)in tavalla = by some meanssomehow Show more arrow right ajattelutapaajatustapaehtotapaelämäntapaesiintymistapaesitystapahallitustapahovitavathäätapaihmistavatilmaisutapajuomatapakansantapakatsantotapakatsomustapakauppatapakirjoitustapakuvaamistapakuvaustapakäsittelytapakäsitystapakäskytapakäyttäytymistapakäyttötapakäytöstapalaatutapalaskutapalaulutapalehtitapaliiketapalisääntymistapalukutapalähestymistapamahtotapamenettelytapamerimiestapamerkintätapamuodostumistapanäkemistapaperimätapaperinnäistapapuhetapapuhuttelutapapöytätaparankaisutaparatkaisutapareaktiotapasanontatapaseuratapasuhtautumistapasuoritustapatapainkuvaustapaintuomaritapainturmelustapakasvatustapakristillinentapakristillisyystapakristittytapakulttuuritapaluokkatapaoikeustaparikollinentaparikollisuustapatietotapaturmatekotapatoimintatapatositapatulkintatapatyöskentelytapatyötapavaalitapaviljelytapaääntämistapa Show more arrow right From Proto-Finnic tapa, from Baltic. Show more arrow right

Wikipedia

tottumus
käytöstavat
hyvä tapa
vakiintunut, vallitseviin arvostuksiin perustuva käytäntö maan tapa, toissijainen oikeuslähde instituutio
Tapa
epäitsenäinen kaupunki ja samannimisen kunnan keskus Virossa Tapan kunta
kunta Virossa Marcel Utembi Tapa
(s. 1959), kinhasankongolainen katolinen arkkipiispa Tampereen Palloilijat
(TaPa), tamperelainen urheiluseura
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tapani

tapani

tapasi

tapasi

tapansa

tapansa

Par

-ta

tapaani

tapojani

tapaasi

tapojasi

tapaansa

tapojansa / tapojaan

Gen

-n

tapani

tapojeni

tapasi

tapojesi

tapansa

tapojensa

Ill

mihin

tapaani

tapoihini

tapaasi

tapoihisi

tapaansa

tapoihinsa

Ine

-ssa

tavassani

tavoissani

tavassasi

tavoissasi

tavassansa / tavassaan

tavoissansa / tavoissaan

Ela

-sta

tavastani

tavoistani

tavastasi

tavoistasi

tavastansa / tavastaan

tavoistansa / tavoistaan

All

-lle

tavalleni

tavoilleni

tavallesi

tavoillesi

tavallensa / tavalleen

tavoillensa / tavoillean

Ade

-lla

tavallani

tavoillani

tavallasi

tavoillasi

tavallansa / tavallaan

tavoillansa / tavoillaan

Abl

-lta

tavaltani

tavoiltani

tavaltasi

tavoiltasi

tavaltansa / tavaltaan

tavoiltansa / tavoiltaan

Tra

-ksi

tavakseni

tavoikseni

tavaksesi

tavoiksesi

tavaksensa / tavakseen

tavoiksensa / tavoikseen

Ess

-na

tapanani

tapoinani

tapanasi

tapoinasi

tapanansa / tapanaan

tapoinansa / tapoinaan

Abe

-tta

tavattani

tavoittani

tavattasi

tavoittasi

tavattansa / tavattaan

tavoittansa / tavoittaan

Com

-ne

-

tapoineni

-

tapoinesi

-

tapoinensa / tapoineen

Singular

Plural

Nom

-

tapani

tapasi

tapansa

tapani

tapasi

tapansa

Par

-ta

tapaani

tapaasi

tapaansa

tapojani

tapojasi

tapojansa / tapojaan

Gen

-n

tapani

tapasi

tapansa

tapojeni

tapojesi

tapojensa

Ill

mihin

tapaani

tapaasi

tapaansa

tapoihini

tapoihisi

tapoihinsa

Ine

-ssa

tavassani

tavassasi

tavassansa / tavassaan

tavoissani

tavoissasi

tavoissansa / tavoissaan

Ela

-sta

tavastani

tavastasi

tavastansa / tavastaan

tavoistani

tavoistasi

tavoistansa / tavoistaan

All

-lle

tavalleni

tavallesi

tavallensa / tavalleen

tavoilleni

tavoillesi

tavoillensa / tavoillean

Ade

-lla

tavallani

tavallasi

tavallansa / tavallaan

tavoillani

tavoillasi

tavoillansa / tavoillaan

Abl

-lta

tavaltani

tavaltasi

tavaltansa / tavaltaan

tavoiltani

tavoiltasi

tavoiltansa / tavoiltaan

Tra

-ksi

tavakseni

tavaksesi

tavaksensa / tavakseen

tavoikseni

tavoiksesi

tavoiksensa / tavoikseen

Ess

-na

tapanani

tapanasi

tapanansa / tapanaan

tapoinani

tapoinasi

tapoinansa / tapoinaan

Abe

-tta

tavattani

tavattasi

tavattansa / tavattaan

tavoittani

tavoittasi

tavoittansa / tavoittaan

Com

-ne

-

-

-

tapoineni

tapoinesi

tapoinensa / tapoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tapamme

tapamme

tapanne

tapanne

tapansa

tapansa

Par

-ta

tapaamme

tapojamme

tapaanne

tapojanne

tapaansa

tapojansa / tapojaan

Gen

-n

tapamme

tapojemme

tapanne

tapojenne

tapansa

tapojensa

Ill

mihin

tapaamme

tapoihimme

tapaanne

tapoihinne

tapaansa

tapoihinsa

Ine

-ssa

tavassamme

tavoissamme

tavassanne

tavoissanne

tavassansa / tavassaan

tavoissansa / tavoissaan

Ela

-sta

tavastamme

tavoistamme

tavastanne

tavoistanne

tavastansa / tavastaan

tavoistansa / tavoistaan

All

-lle

tavallemme

tavoillemme

tavallenne

tavoillenne

tavallensa / tavalleen

tavoillensa / tavoillean

Ade

-lla

tavallamme

tavoillamme

tavallanne

tavoillanne

tavallansa / tavallaan

tavoillansa / tavoillaan

Abl

-lta

tavaltamme

tavoiltamme

tavaltanne

tavoiltanne

tavaltansa / tavaltaan

tavoiltansa / tavoiltaan

Tra

-ksi

tavaksemme

tavoiksemme

tavaksenne

tavoiksenne

tavaksensa / tavakseen

tavoiksensa / tavoikseen

Ess

-na

tapanamme

tapoinamme

tapananne

tapoinanne

tapanansa / tapanaan

tapoinansa / tapoinaan

Abe

-tta

tavattamme

tavoittamme

tavattanne

tavoittanne

tavattansa / tavattaan

tavoittansa / tavoittaan

Com

-ne

-

tapoinemme

-

tapoinenne

-

tapoinensa / tapoineen

Singular

Plural

Nom

-

tapamme

tapanne

tapansa

tapamme

tapanne

tapansa

Par

-ta

tapaamme

tapaanne

tapaansa

tapojamme

tapojanne

tapojansa / tapojaan

Gen

-n

tapamme

tapanne

tapansa

tapojemme

tapojenne

tapojensa

Ill

mihin

tapaamme

tapaanne

tapaansa

tapoihimme

tapoihinne

tapoihinsa

Ine

-ssa

tavassamme

tavassanne

tavassansa / tavassaan

tavoissamme

tavoissanne

tavoissansa / tavoissaan

Ela

-sta

tavastamme

tavastanne

tavastansa / tavastaan

tavoistamme

tavoistanne

tavoistansa / tavoistaan

All

-lle

tavallemme

tavallenne

tavallensa / tavalleen

tavoillemme

tavoillenne

tavoillensa / tavoillean

Ade

-lla

tavallamme

tavallanne

tavallansa / tavallaan

tavoillamme

tavoillanne

tavoillansa / tavoillaan

Abl

-lta

tavaltamme

tavaltanne

tavaltansa / tavaltaan

tavoiltamme

tavoiltanne

tavoiltansa / tavoiltaan

Tra

-ksi

tavaksemme

tavaksenne

tavaksensa / tavakseen

tavoiksemme

tavoiksenne

tavoiksensa / tavoikseen

Ess

-na

tapanamme

tapananne

tapanansa / tapanaan

tapoinamme

tapoinanne

tapoinansa / tapoinaan

Abe

-tta

tavattamme

tavattanne

tavattansa / tavattaan

tavoittamme

tavoittanne

tavoittansa / tavoittaan

Com

-ne

-

-

-

tapoinemme

tapoinenne

tapoinensa / tapoineen

Wiktionary

(intransitive, of deer, elk etc.) To calve. Show more arrow right From vasa +‎ -oa. Show more arrow right
vasoa
Show more arrow right
oj4; EurLex-2; jw2019; OpenSubtitles2018.v3; ParaCrawl Corpus Vasovan laguuni. Vasova lagoon. Aihe: Vasovan laguuni. Subject: Vasova lagoon. Viimein löysin sen, mitä olin etsinyt”, Vaso kertoo. “Finally, I found what I was looking for,” Vaso recalls. Siksi Vaso ei saanut käydä kokouksissa neljään vuoteen. Hence, Vaso was not allowed to attend Christian meetings for four years. Kuten pelkäsin, vasokin on jo vahingoittanut sisäelimiänne. As I feared the vasokin has already damaged your internal organs. Tarkkailetko, milloin naarasjalohirvet vasovat synnytyskivuin? Do you observe just when the hinds bring forth+ with birth pangs? Porot vasovat ja muuttolinnut palaavat Lappiin talven matkoiltaan. The reindeer calve and migrating birds return to Lapland from their winter travels. Aihe: Polttoainesäiliöiden sijoittaminen Vasovan laguuniin (Kavala. Subject: Location of fuel storage tanks in Vassova lagoon (Kavala. Aihe: Polttoainesäiliöiden sijoittaminen Vasovan laguunin lähelle Kavalaan. Subject: Installation of fuel storage tanks in Vasova lagoon at Kavala. Aihe: Polttoainesäiliöiden sijoittaminen Vasovan laguuniin (Kavala). Subject: Location of fuel storage tanks in Vassova lagoon (Kavala). Show more arrow right

Indicative

Indicative present

Singular

Positive

Negative

i

vasonpa

en vasopa

ii

vasotpa

et vasopa

iii

vasoopa

ei vasopa

Plural

Positive

Negative

i

vasommepa / vasotaanpa

emme vasopa / ei vasotapa

ii

vasottepa

ette vasopa

iii

vasovatpa

eivät vasopa

Indicative imperfect

Singular

Positive

Negative

i

vasoinpa

en vasonutpa

ii

vasoitpa

et vasonutpa

iii

vasoipa

ei vasonutpa

Plural

Positive

Negative

i

vasoimmepa / vasottiinpa

emme vasoneetpa / ei vasottupa

ii

vasoittepa

ette vasoneetpa

iii

vasoivatpa

eivät vasoneetpa

Indicative perfect

Singular

Positive

Negative

i

olen vasonutpa

en ole vasonutpa

ii

olet vasonutpa

et ole vasonutpa

iii

on vasonutpa

ei ole vasonutpa

Plural

Positive

Negative

i

olemme vasoneetpa

emme ole vasoneetpa

ii

olette vasoneetpa

ette ole vasoneetpa

iii

ovat vasoneetpa

eivät ole vasoneetpa

Indicative plusquamperfect

Singular

Positive

Negative

i

olin vasonutpa

en ollut vasonutpa

ii

olit vasonutpa

et ollut vasonutpa

iii

oli vasonutpa

ei ollut vasonutpa

Plural

Positive

Negative

i

olimme vasoneetpa

emme olleet vasoneetpa

ii

olitte vasoneetpa

ette olleet vasoneetpa

iii

olivat vasoneetpa

eivät olleet vasoneetpa

Conditional

Conditional present

Singular

Positive

Negative

i

vasoisinpa

en vasoisipa

ii

vasoisitpa

et vasoisipa

iii

vasoisipa

ei vasoisipa

Plural

Positive

Negative

i

vasoisimmepa

emme vasoisipa

ii

vasoisittepa

ette vasoisipa

iii

vasoisivatpa

eivät vasoisipa

Conditional perfect

Singular

Positive

Negative

i

olisin vasonutpa

en olisi vasonutpa

ii

olisit vasonutpa

et olisi vasonutpa

iii

olisi vasonutpa

ei olisi vasonutpa

Plural

Positive

Negative

i

olisimme vasoneetpa

emme olisi vasoneetpa

ii

olisitte vasoneetpa

ette olisi vasoneetpa

iii

olisivat vasoneetpa

eivät olisi vasoneetpa

Potential

Potential present

Singular

Positive

Negative

i

vasonenpa

en vasonepa

ii

vasonetpa

et vasonepa

iii

vasoneepa

ei vasonepa

Plural

Positive

Negative

i

vasonemmepa

emme vasonepa

ii

vasonettepa

ette vasonepa

iii

vasonevatpa

eivät vasonepa

Potential perfect

Singular

Positive

Negative

i

lienen vasonutpa

en liene vasonutpa

ii

lienet vasonutpa

et liene vasonutpa

iii

lienee vasonutpa

ei liene vasonutpa

Plural

Positive

Negative

i

lienemme vasoneetpa

emme liene vasoneetpa

ii

lienette vasoneetpa

ette liene vasoneetpa

iii

lienevät vasoneetpa

eivät liene vasoneetpa

Imperative

Singular

i

-

ii

vaso

iii

vasokoon

Plural

i

vasokaamme

ii

vasokaa

iii

vasokoot

Infinitive

Infinitive I

Nom

-

vasoapa

Tra

-ksi

vasoaksensapa / vasoakseenpa

Infinitive II

Ine

-ssa

vasoessapa

Ins

-in

vasoenpa

Ine

-ssa

vasottaessapa (passive)

Infinitive III

Ill

mihin

vasomaanpa

Ine

-ssa

vasomassapa

Ela

-sta

vasomastapa

Ade

-lla

vasomallapa

Abe

-tta

vasomattapa

Ins

-in

vasomanpa

Ins

-in

- (passive)

Infinitive IV

Nom

-

vasominenpa

Par

-ta

vasomistapa

Infinitive V

vasomaisillaanpa / vasomaisillansapa

Passive

Positive

Negative

Present

vasotaanpa

ei vasotapa

Imperfect

vasottiinpa

ei vasottupa

Potential

vasottaneenpa

ei vasottanepa

Conditional

vasottaisiinpa

ei vasottaisipa

Imperative Present

vasottakoonpa

älköön vasottakopa

Imperative Perfect

olkoon vasottupa

älköön vasottupa

Positive

Negative

Present

vasotaanpa

ei vasotapa

Imperfect

vasottiinpa

ei vasottupa

Potential

vasottaneenpa

ei vasottanepa

Conditional

vasottaisiinpa

ei vasottaisipa

Imperative Present

vasottakoonpa

älköön vasottakopa

Imperative Perfect

olkoon vasottupa

älköön vasottupa

Participle

Active

Passive

1st

vasovapa

vasottavapa

2nd

vasonutpa

vasottupa

3rd

vasomapa

-

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept