logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

vanu, noun

Word analysis
vanusta

vanusta

vanu

Noun, Singular Elative

van

Noun, Prop Sem/Human

+ uksi

Noun, Singular Partitive

van

Noun, Prop Sem/Human Cmp

+ uksi

Noun, Singular Partitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vanu

vanut

Par

-ta

vanua

vanuja

Gen

-n

vanun

vanujen

Ill

mihin

vanuun

vanuihin

Ine

-ssa

vanussa

vanuissa

Ela

-sta

vanusta

vanuista

All

-lle

vanulle

vanuille

Ade

-lla

vanulla

vanuilla

Abl

-lta

vanulta

vanuilta

Tra

-ksi

vanuksi

vanuiksi

Ess

-na

vanuna

vanuina

Abe

-tta

vanutta

vanuitta

Com

-ne

-

vanuine

Ins

-in

-

vanuin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

vanu

vanut

Par

-ta

vanua

vanuja

Gen

-n

vanun

vanujen

Ill

mihin

vanuun

vanuihin

Ine

-ssa

vanussa

vanuissa

Ela

-sta

vanusta

vanuista

All

-lle

vanulle

vanuille

Ade

-lla

vanulla

vanuilla

Abl

-lta

vanulta

vanuilta

Tra

-ksi

vanuksi

vanuiksi

Ess

-na

vanuna

vanuina

Abe

-tta

vanutta

vanuitta

Com

-ne

-

vanuine

Ins

-in

-

vanuin

cotton puuvilla, pumpuli, vanu, pumpulikangas, pumpulilanka, ompelulanka
cottonwool puuvillavanu, vanu, pumpuli
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; ParaCrawl; Europarl; tmClass; EuroParl2021; OpenSubtitles; Tatoeba Vanulla puhumista. Talking with cotton wool. Vanulla täytetty vuode. Bed filled with cotton wool. Vanu on hyvin pehmeä materiaali. Cotton wool is a very soft material. Vanu on valmistettu puuvillasta. Cotton wool is made from cotton. Toilettitarvikkeet, vanu. T oiletries, cotton swabs. Kirurgiset pyyhkeet ja vanu. Surgical tissues and waddings. Vanu valmistetaan usein puuvillasta. Cotton wool is often made from cotton. Vanu; muut vanusta valmistetut tavarat. Wadding; other articles of wadding. Ota vanu ja puhdista haava varovasti. Take some cotton wool and clean the wound gently. Laitoin haavan päälle puhdasta vanua. I put clean cotton wool on the wound. Show more arrow right

Wiktionary

cotton wool, absorbent cotton, wadding (soft fibrous cotton or wool) Show more arrow right vanua +‎ -u Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vanuni

vanuni

vanusi

vanusi

vanunsa

vanunsa

Par

-ta

vanuani

vanujani

vanuasi

vanujasi

vanuansa / vanuaan

vanujansa / vanujaan

Gen

-n

vanuni

vanujeni

vanusi

vanujesi

vanunsa

vanujensa

Ill

mihin

vanuuni

vanuihini

vanuusi

vanuihisi

vanuunsa

vanuihinsa

Ine

-ssa

vanussani

vanuissani

vanussasi

vanuissasi

vanussansa / vanussaan

vanuissansa / vanuissaan

Ela

-sta

vanustani

vanuistani

vanustasi

vanuistasi

vanustansa / vanustaan

vanuistansa / vanuistaan

All

-lle

vanulleni

vanuilleni

vanullesi

vanuillesi

vanullensa / vanulleen

vanuillensa / vanuillean

Ade

-lla

vanullani

vanuillani

vanullasi

vanuillasi

vanullansa / vanullaan

vanuillansa / vanuillaan

Abl

-lta

vanultani

vanuiltani

vanultasi

vanuiltasi

vanultansa / vanultaan

vanuiltansa / vanuiltaan

Tra

-ksi

vanukseni

vanuikseni

vanuksesi

vanuiksesi

vanuksensa / vanukseen

vanuiksensa / vanuikseen

Ess

-na

vanunani

vanuinani

vanunasi

vanuinasi

vanunansa / vanunaan

vanuinansa / vanuinaan

Abe

-tta

vanuttani

vanuittani

vanuttasi

vanuittasi

vanuttansa / vanuttaan

vanuittansa / vanuittaan

Com

-ne

-

vanuineni

-

vanuinesi

-

vanuinensa / vanuineen

Singular

Plural

Nom

-

vanuni

vanusi

vanunsa

vanuni

vanusi

vanunsa

Par

-ta

vanuani

vanuasi

vanuansa / vanuaan

vanujani

vanujasi

vanujansa / vanujaan

Gen

-n

vanuni

vanusi

vanunsa

vanujeni

vanujesi

vanujensa

Ill

mihin

vanuuni

vanuusi

vanuunsa

vanuihini

vanuihisi

vanuihinsa

Ine

-ssa

vanussani

vanussasi

vanussansa / vanussaan

vanuissani

vanuissasi

vanuissansa / vanuissaan

Ela

-sta

vanustani

vanustasi

vanustansa / vanustaan

vanuistani

vanuistasi

vanuistansa / vanuistaan

All

-lle

vanulleni

vanullesi

vanullensa / vanulleen

vanuilleni

vanuillesi

vanuillensa / vanuillean

Ade

-lla

vanullani

vanullasi

vanullansa / vanullaan

vanuillani

vanuillasi

vanuillansa / vanuillaan

Abl

-lta

vanultani

vanultasi

vanultansa / vanultaan

vanuiltani

vanuiltasi

vanuiltansa / vanuiltaan

Tra

-ksi

vanukseni

vanuksesi

vanuksensa / vanukseen

vanuikseni

vanuiksesi

vanuiksensa / vanuikseen

Ess

-na

vanunani

vanunasi

vanunansa / vanunaan

vanuinani

vanuinasi

vanuinansa / vanuinaan

Abe

-tta

vanuttani

vanuttasi

vanuttansa / vanuttaan

vanuittani

vanuittasi

vanuittansa / vanuittaan

Com

-ne

-

-

-

vanuineni

vanuinesi

vanuinensa / vanuineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

vanumme

vanumme

vanunne

vanunne

vanunsa

vanunsa

Par

-ta

vanuamme

vanujamme

vanuanne

vanujanne

vanuansa / vanuaan

vanujansa / vanujaan

Gen

-n

vanumme

vanujemme

vanunne

vanujenne

vanunsa

vanujensa

Ill

mihin

vanuumme

vanuihimme

vanuunne

vanuihinne

vanuunsa

vanuihinsa

Ine

-ssa

vanussamme

vanuissamme

vanussanne

vanuissanne

vanussansa / vanussaan

vanuissansa / vanuissaan

Ela

-sta

vanustamme

vanuistamme

vanustanne

vanuistanne

vanustansa / vanustaan

vanuistansa / vanuistaan

All

-lle

vanullemme

vanuillemme

vanullenne

vanuillenne

vanullensa / vanulleen

vanuillensa / vanuillean

Ade

-lla

vanullamme

vanuillamme

vanullanne

vanuillanne

vanullansa / vanullaan

vanuillansa / vanuillaan

Abl

-lta

vanultamme

vanuiltamme

vanultanne

vanuiltanne

vanultansa / vanultaan

vanuiltansa / vanuiltaan

Tra

-ksi

vanuksemme

vanuiksemme

vanuksenne

vanuiksenne

vanuksensa / vanukseen

vanuiksensa / vanuikseen

Ess

-na

vanunamme

vanuinamme

vanunanne

vanuinanne

vanunansa / vanunaan

vanuinansa / vanuinaan

Abe

-tta

vanuttamme

vanuittamme

vanuttanne

vanuittanne

vanuttansa / vanuttaan

vanuittansa / vanuittaan

Com

-ne

-

vanuinemme

-

vanuinenne

-

vanuinensa / vanuineen

Singular

Plural

Nom

-

vanumme

vanunne

vanunsa

vanumme

vanunne

vanunsa

Par

-ta

vanuamme

vanuanne

vanuansa / vanuaan

vanujamme

vanujanne

vanujansa / vanujaan

Gen

-n

vanumme

vanunne

vanunsa

vanujemme

vanujenne

vanujensa

Ill

mihin

vanuumme

vanuunne

vanuunsa

vanuihimme

vanuihinne

vanuihinsa

Ine

-ssa

vanussamme

vanussanne

vanussansa / vanussaan

vanuissamme

vanuissanne

vanuissansa / vanuissaan

Ela

-sta

vanustamme

vanustanne

vanustansa / vanustaan

vanuistamme

vanuistanne

vanuistansa / vanuistaan

All

-lle

vanullemme

vanullenne

vanullensa / vanulleen

vanuillemme

vanuillenne

vanuillensa / vanuillean

Ade

-lla

vanullamme

vanullanne

vanullansa / vanullaan

vanuillamme

vanuillanne

vanuillansa / vanuillaan

Abl

-lta

vanultamme

vanultanne

vanultansa / vanultaan

vanuiltamme

vanuiltanne

vanuiltansa / vanuiltaan

Tra

-ksi

vanuksemme

vanuksenne

vanuksensa / vanukseen

vanuiksemme

vanuiksenne

vanuiksensa / vanuikseen

Ess

-na

vanunamme

vanunanne

vanunansa / vanunaan

vanuinamme

vanuinanne

vanuinansa / vanuinaan

Abe

-tta

vanuttamme

vanuttanne

vanuttansa / vanuttaan

vanuittamme

vanuittanne

vanuittansa / vanuittaan

Com

-ne

-

-

-

vanuinemme

vanuinenne

vanuinensa / vanuineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

van

-

Par

-ta

-

-

Gen

-n

-

-

Ill

mihin

-

-

Ine

-ssa

-

-

Ela

-sta

-

-

All

-lle

-

-

Ade

-lla

-

-

Abl

-lta

-

-

Tra

-ksi

-

-

Ess

-na

-

-

Abe

-tta

-

-

Com

-ne

-

-

Ins

-in

-

-

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

van

-

Par

-ta

-

-

Gen

-n

-

-

Ill

mihin

-

-

Ine

-ssa

-

-

Ela

-sta

-

-

All

-lle

-

-

Ade

-lla

-

-

Abl

-lta

-

-

Tra

-ksi

-

-

Ess

-na

-

-

Abe

-tta

-

-

Com

-ne

-

-

Ins

-in

-

-

van
Show more arrow right
Literature; tmClass; Europarl Parallel Corpus - Finnish-English; EurLex-2; not-set; Europarl; Tatoeba Keitä nämät van Arsdels ovat, Jim?. I see Who are these Van Arsdels, Jim? Päällystetyt vanerilevyt. Coated plywood boards. Van vankiloihin tuomituista on syyllistynyt uusiin rikoksiin. English: A third of prisoners have committed new crimes. Sevenster ja P. van Ginneken. Sevenster and P. van Ginneken, acting as Agents,. Peter van Dalen ei enää ole ECRns-ryhmän jäsen 18. kesäkuuta 2019 alkaen. Peter van Dalen had left the ECR Group with effect from 18 June 2019 and would henceforth sit with the non-attached Members. Vanerikoivu on suosittu puulaji huonekaluissa. Plywood birch is a popular wood species in furniture. Vanerikoivu on kestävä materiaali huonekaluissa. The birch plywood is a durable material in furniture. Vanerikoivut kasvavat nopeasti ja ovat kestäviä. Plywood birches grow quickly and are durable. Vanerikoivu sopii hyvin myös sisustuselementeiksi. Birch plywood is also well suited for interior design elements. (Hof van Cassatien (Belgia) esittämä ennakkoratkaisupyyntö). (Reference for a preliminary ruling from the Hof van Cassatie (Belgium)). Show more arrow right

Wiktionary

(informal) van (type of automobile) Show more arrow right pakettiauto (for transportation of goods)pikkubussi (for transportation of people) Show more arrow right < English van Show more arrow right

Wikipedia

Van
kaupunki Turkissa Vanin maakunta
maakunta Turkissa Vanjärvi
järvi Turkissa Vanuatu
KOK:n ja FIFAn maatunnus VAN Turkkilainen van
kissarotu hollantilainen
prepositio, vastaa suomen sijapäätettä -sta, -stä, esiintyy monissa hollantilaisissa sukunimissä (toisin kuin von, se ei osoita aateluutta) Jessika Van
(s. 1985), yhdysvaltalainen näyttelijä
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

-

-

-

-

-

-

Par

-ta

-

-

-

-

-

-

Gen

-n

-

-

-

-

-

-

Ill

mihin

-

-

-

-

-

-

Ine

-ssa

-

-

-

-

-

-

Ela

-sta

-

-

-

-

-

-

All

-lle

-

-

-

-

-

-

Ade

-lla

-

-

-

-

-

-

Abl

-lta

-

-

-

-

-

-

Tra

-ksi

-

-

-

-

-

-

Ess

-na

-

-

-

-

-

-

Abe

-tta

-

-

-

-

-

-

Com

-ne

-

-

-

-

-

-

Singular

Plural

Nom

-

-

-

-

-

-

-

Par

-ta

-

-

-

-

-

-

Gen

-n

-

-

-

-

-

-

Ill

mihin

-

-

-

-

-

-

Ine

-ssa

-

-

-

-

-

-

Ela

-sta

-

-

-

-

-

-

All

-lle

-

-

-

-

-

-

Ade

-lla

-

-

-

-

-

-

Abl

-lta

-

-

-

-

-

-

Tra

-ksi

-

-

-

-

-

-

Ess

-na

-

-

-

-

-

-

Abe

-tta

-

-

-

-

-

-

Com

-ne

-

-

-

-

-

-

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

-

-

-

-

-

-

Par

-ta

-

-

-

-

-

-

Gen

-n

-

-

-

-

-

-

Ill

mihin

-

-

-

-

-

-

Ine

-ssa

-

-

-

-

-

-

Ela

-sta

-

-

-

-

-

-

All

-lle

-

-

-

-

-

-

Ade

-lla

-

-

-

-

-

-

Abl

-lta

-

-

-

-

-

-

Tra

-ksi

-

-

-

-

-

-

Ess

-na

-

-

-

-

-

-

Abe

-tta

-

-

-

-

-

-

Com

-ne

-

-

-

-

-

-

Singular

Plural

Nom

-

-

-

-

-

-

-

Par

-ta

-

-

-

-

-

-

Gen

-n

-

-

-

-

-

-

Ill

mihin

-

-

-

-

-

-

Ine

-ssa

-

-

-

-

-

-

Ela

-sta

-

-

-

-

-

-

All

-lle

-

-

-

-

-

-

Ade

-lla

-

-

-

-

-

-

Abl

-lta

-

-

-

-

-

-

Tra

-ksi

-

-

-

-

-

-

Ess

-na

-

-

-

-

-

-

Abe

-tta

-

-

-

-

-

-

Com

-ne

-

-

-

-

-

-

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

uksi

ukset

Par

-ta

usta / uksea

uksia

Gen

-n

uksen

uksien / usten

Ill

mihin

ukseen

uksiin

Ine

-ssa

uksessa

uksissa

Ela

-sta

uksesta

uksista

All

-lle

ukselle

uksille

Ade

-lla

uksella

uksilla

Abl

-lta

ukselta

uksilta

Tra

-ksi

ukseksi

uksiksi

Ess

-na

uksena

uksina

Abe

-tta

uksetta

uksitta

Com

-ne

-

uksine

Ins

-in

-

uksin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

uksi

ukset

Par

-ta

usta / uksea

uksia

Gen

-n

uksen

uksien / usten

Ill

mihin

ukseen

uksiin

Ine

-ssa

uksessa

uksissa

Ela

-sta

uksesta

uksista

All

-lle

ukselle

uksille

Ade

-lla

uksella

uksilla

Abl

-lta

ukselta

uksilta

Tra

-ksi

ukseksi

uksiksi

Ess

-na

uksena

uksina

Abe

-tta

uksetta

uksitta

Com

-ne

-

uksine

Ins

-in

-

uksin

üksi
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; OPUS - Finnish-English; Tilde MODEL; OPUS; Tatoeba; OpenSubtitles; Tatoeba, sentence #3759324; Europarl; Tatoeba, sentence #4444748 Avaa uksen. Open the door. Sulje uksen. Close the door. Lukitse uksen. Lock the door. Ukselta kuului kolahdus. There was a thud from the door. Hän löysi avaimen ukselta. He found the key from the door. Älä puutu muiden uksiinsa. Don't meddle in other people's affairs. Kissa saapui kotiin uksetta. English: The cat came home doorlessly. Anna muiden hoitaa heidän uksiansa. Let others take care of their business. Ukselta saatu lahja oli ihana. The gift I received from the door was lovely. Hän asteli huoneeseen uksetta. English: He walked into the room without doors. Show more arrow right

Wiktionary

(dated, dialectal) door Show more arrow right ovi Show more arrow right From Proto-Finnic uksi, possibly borrowed from Baltic (compare Lithuanian uoksas (“hole”)) or Proto-Finno-Ugric ukse (compare Udmurt ӧс (ös)). Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

ukseni

ukseni

uksesi

uksesi

uksensa

uksensa

Par

-ta

ustani / ukseani

uksiani

ustasi / ukseasi

uksiasi

ustansa / ustaan / ukseansa / ukseaan

uksiansa / uksiaan

Gen

-n

ukseni

uksieni / usteni

uksesi

uksiesi / ustesi

uksensa

uksiensa / ustensa

Ill

mihin

ukseeni

uksiini

ukseesi

uksiisi

ukseensa

uksiinsa

Ine

-ssa

uksessani

uksissani

uksessasi

uksissasi

uksessansa / uksessaan

uksissansa / uksissaan

Ela

-sta

uksestani

uksistani

uksestasi

uksistasi

uksestansa / uksestaan

uksistansa / uksistaan

All

-lle

ukselleni

uksilleni

uksellesi

uksillesi

uksellensa / ukselleen

uksillensa / uksillean

Ade

-lla

uksellani

uksillani

uksellasi

uksillasi

uksellansa / uksellaan

uksillansa / uksillaan

Abl

-lta

ukseltani

uksiltani

ukseltasi

uksiltasi

ukseltansa / ukseltaan

uksiltansa / uksiltaan

Tra

-ksi

uksekseni

uksikseni

ukseksesi

uksiksesi

ukseksensa / uksekseen

uksiksensa / uksikseen

Ess

-na

uksenani

uksinani

uksenasi

uksinasi

uksenansa / uksenaan

uksinansa / uksinaan

Abe

-tta

uksettani

uksittani

uksettasi

uksittasi

uksettansa / uksettaan

uksittansa / uksittaan

Com

-ne

-

uksineni

-

uksinesi

-

uksinensa / uksineen

Singular

Plural

Nom

-

ukseni

uksesi

uksensa

ukseni

uksesi

uksensa

Par

-ta

ustani / ukseani

ustasi / ukseasi

ustansa / ustaan / ukseansa / ukseaan

uksiani

uksiasi

uksiansa / uksiaan

Gen

-n

ukseni

uksesi

uksensa

uksieni / usteni

uksiesi / ustesi

uksiensa / ustensa

Ill

mihin

ukseeni

ukseesi

ukseensa

uksiini

uksiisi

uksiinsa

Ine

-ssa

uksessani

uksessasi

uksessansa / uksessaan

uksissani

uksissasi

uksissansa / uksissaan

Ela

-sta

uksestani

uksestasi

uksestansa / uksestaan

uksistani

uksistasi

uksistansa / uksistaan

All

-lle

ukselleni

uksellesi

uksellensa / ukselleen

uksilleni

uksillesi

uksillensa / uksillean

Ade

-lla

uksellani

uksellasi

uksellansa / uksellaan

uksillani

uksillasi

uksillansa / uksillaan

Abl

-lta

ukseltani

ukseltasi

ukseltansa / ukseltaan

uksiltani

uksiltasi

uksiltansa / uksiltaan

Tra

-ksi

uksekseni

ukseksesi

ukseksensa / uksekseen

uksikseni

uksiksesi

uksiksensa / uksikseen

Ess

-na

uksenani

uksenasi

uksenansa / uksenaan

uksinani

uksinasi

uksinansa / uksinaan

Abe

-tta

uksettani

uksettasi

uksettansa / uksettaan

uksittani

uksittasi

uksittansa / uksittaan

Com

-ne

-

-

-

uksineni

uksinesi

uksinensa / uksineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

uksemme

uksemme

uksenne

uksenne

uksensa

uksensa

Par

-ta

ustamme / ukseamme

uksiamme

ustanne / ukseanne

uksianne

ustansa / ustaan / ukseansa / ukseaan

uksiansa / uksiaan

Gen

-n

uksemme

uksiemme / ustemme

uksenne

uksienne / ustenne

uksensa

uksiensa / ustensa

Ill

mihin

ukseemme

uksiimme

ukseenne

uksiinne

ukseensa

uksiinsa

Ine

-ssa

uksessamme

uksissamme

uksessanne

uksissanne

uksessansa / uksessaan

uksissansa / uksissaan

Ela

-sta

uksestamme

uksistamme

uksestanne

uksistanne

uksestansa / uksestaan

uksistansa / uksistaan

All

-lle

uksellemme

uksillemme

uksellenne

uksillenne

uksellensa / ukselleen

uksillensa / uksillean

Ade

-lla

uksellamme

uksillamme

uksellanne

uksillanne

uksellansa / uksellaan

uksillansa / uksillaan

Abl

-lta

ukseltamme

uksiltamme

ukseltanne

uksiltanne

ukseltansa / ukseltaan

uksiltansa / uksiltaan

Tra

-ksi

ukseksemme

uksiksemme

ukseksenne

uksiksenne

ukseksensa / uksekseen

uksiksensa / uksikseen

Ess

-na

uksenamme

uksinamme

uksenanne

uksinanne

uksenansa / uksenaan

uksinansa / uksinaan

Abe

-tta

uksettamme

uksittamme

uksettanne

uksittanne

uksettansa / uksettaan

uksittansa / uksittaan

Com

-ne

-

uksinemme

-

uksinenne

-

uksinensa / uksineen

Singular

Plural

Nom

-

uksemme

uksenne

uksensa

uksemme

uksenne

uksensa

Par

-ta

ustamme / ukseamme

ustanne / ukseanne

ustansa / ustaan / ukseansa / ukseaan

uksiamme

uksianne

uksiansa / uksiaan

Gen

-n

uksemme

uksenne

uksensa

uksiemme / ustemme

uksienne / ustenne

uksiensa / ustensa

Ill

mihin

ukseemme

ukseenne

ukseensa

uksiimme

uksiinne

uksiinsa

Ine

-ssa

uksessamme

uksessanne

uksessansa / uksessaan

uksissamme

uksissanne

uksissansa / uksissaan

Ela

-sta

uksestamme

uksestanne

uksestansa / uksestaan

uksistamme

uksistanne

uksistansa / uksistaan

All

-lle

uksellemme

uksellenne

uksellensa / ukselleen

uksillemme

uksillenne

uksillensa / uksillean

Ade

-lla

uksellamme

uksellanne

uksellansa / uksellaan

uksillamme

uksillanne

uksillansa / uksillaan

Abl

-lta

ukseltamme

ukseltanne

ukseltansa / ukseltaan

uksiltamme

uksiltanne

uksiltansa / uksiltaan

Tra

-ksi

ukseksemme

ukseksenne

ukseksensa / uksekseen

uksiksemme

uksiksenne

uksiksensa / uksikseen

Ess

-na

uksenamme

uksenanne

uksenansa / uksenaan

uksinamme

uksinanne

uksinansa / uksinaan

Abe

-tta

uksettamme

uksettanne

uksettansa / uksettaan

uksittamme

uksittanne

uksittansa / uksittaan

Com

-ne

-

-

-

uksinemme

uksinenne

uksinensa / uksineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept