logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

teurassika, noun

Word analysis
teurassikoja

teurassikoja

teurassika

Noun, Plural Partitive

teuras

Noun, Singular Nominative

+ sika

Noun, Plural Partitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

teurassika

teurassiat / teurassi’at

Par

-ta

teurassikaa

teurassikoja

Gen

-n

teurassian / teurassi’an

teurassikojen

Ill

mihin

teurassikaan

teurassikoihin

Ine

-ssa

teurassiassa / teurassi’assa

teurassioissa / teurassi’oissa

Ela

-sta

teurassiasta / teurassi’asta

teurassioista / teurassi’oista

All

-lle

teurassialle / teurassi’alle

teurassioille / teurassi’oille

Ade

-lla

teurassialla / teurassi’alla

teurassioilla / teurassi’oilla

Abl

-lta

teurassialta / teurassi’alta

teurassioilta / teurassi’oilta

Tra

-ksi

teurassiaksi / teurassi’aksi

teurassioiksi / teurassi’oiksi

Ess

-na

teurassikana

teurassikoina

Abe

-tta

teurassiatta / teurassi’atta

teurassioitta / teurassi’oitta

Com

-ne

-

teurassikoine

Ins

-in

-

teurassioin / teurassi’oin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

teurassika

teurassiat / teurassi’at

Par

-ta

teurassikaa

teurassikoja

Gen

-n

teurassian / teurassi’an

teurassikojen

Ill

mihin

teurassikaan

teurassikoihin

Ine

-ssa

teurassiassa / teurassi’assa

teurassioissa / teurassi’oissa

Ela

-sta

teurassiasta / teurassi’asta

teurassioista / teurassi’oista

All

-lle

teurassialle / teurassi’alle

teurassioille / teurassi’oille

Ade

-lla

teurassialla / teurassi’alla

teurassioilla / teurassi’oilla

Abl

-lta

teurassialta / teurassi’alta

teurassioilta / teurassi’oilta

Tra

-ksi

teurassiaksi / teurassi’aksi

teurassioiksi / teurassi’oiksi

Ess

-na

teurassikana

teurassikoina

Abe

-tta

teurassiatta / teurassi’atta

teurassioitta / teurassi’oitta

Com

-ne

-

teurassikoine

Ins

-in

-

teurassioin / teurassi’oin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

slaughter
slash
Show more arrow right
EurLex-2; oj4; not-set Siitosns-ja teurassikoja koskevien tavoitteiden asettamisaikataulun osalta komissio hyväksyi tarkistukset 36 ja 38 edellyttäen, että siitosns-ja teurassioille saatetaan asettaa erilainen aikataulu. As regards the timetable for setting targets for breeding pigs and slaughter pigs respectively, the Commission had accepted amendments 36 and 38, subject to possibly setting a different timetable for breeding pigs and slaughter pigs. teurastamossa teurassioille pistokokeina vuosittain tehtävien serologisten tarkastusten määrä. the number of spot serological tests which will be carried out each year on slaughter pigs at the time of slaughter. Tällaista näytteenottoa olisi näin ollen käytettävä salmonellan esiintyvyyden seuraamiseksi teurassioissa. Such sampling should therefore be used as a tool to monitor the prevalence of Salmonella in slaughter pigs. P teurastamossa teurassioille pistokokeina vuosittain tehtävien serologisten tarkastusten määrä. the number of spot serological tests which will be carried out each year on slaughter pigs at the time of slaughter. Varmennettu rahoituskertomus Salmonella spp:n esiintyvyyden perustasoa teurassioissa koskevan selvityksen toteuttamisesta. Certified financial report on the implementation of a baseline survey on the prevalence of Salmonella spp. in herds of slaughter pigs. Yhteisön rahoitusosuuden myöntämisestä jäsenvaltioissa toteutettavalle selvitykselle salmonellan esiintyvyyden perustasosta teurassioissa. Concerning a financial contribution from the Community towards a baseline survey on the prevalence of Salmonella in slaughter pigs to be carried out in the Member States. I) jotka on tuotu Sardiniaan teurassioiksi direktiivin 64 432 ETY tai direktiivin 72 462 ETY taikka direktiivin 2004 68 EY mukaisesti; ja. (i) which have entered Sardinia as pigs for slaughter in accordance with Directive 64/432/EEC or Directive 72/462/EEC or Directive 2004/68/EC; and. On erittäin tärkeää, että kaikki jäsenvaltiot ryhtyvät myös teurassioissa, lampaissa, vasikoissa ja muissa nautaeläimissä esiintyvän salmonellan valvontaa koskeviin toimiin. It is extremely important that Member States take action to control salmonella in slaughter pigs, sheep, calves and other bovine animals as well. A) on peräisin sioista, jotka on tuotu Sardinian alueelle teurassioiksi neuvoston direktiivin 64 432 ETY (8) tai neuvoston direktiivin 72 462 ETY (9) säännösten mukaisesti. (a) originates from pigs which have entered the territory of the region of Sardinia as pigs for slaughter in accordance with the provisions of Council Directive 64/432/EEC(8) or Council Directive 72/462/EEC(9). Toteutetaan selvitys, jossa kartoitetaan Salmonella spp:n esiintymistä Bulgariassa ja Romaniassa teurassioissa, joista otetaan näytteitä teurastamossa kyseisissä jäsenvaltioissa, jäljempänä selvitys. A survey shall be carried out to assess the prevalence of Salmonella spp. in Bulgaria and in Romania in slaughter pigs sampled in slaughter houses in those Member States (the survey. Show more arrow right

Wiktionary

slaughter pig Show more arrow right teuras +‎ sika Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

teurassikani

teurassikani

teurassikasi

teurassikasi

teurassikansa

teurassikansa

Par

-ta

teurassikaani

teurassikojani

teurassikaasi

teurassikojasi

teurassikaansa

teurassikojansa / teurassikojaan

Gen

-n

teurassikani

teurassikojeni

teurassikasi

teurassikojesi

teurassikansa

teurassikojensa

Ill

mihin

teurassikaani

teurassikoihini

teurassikaasi

teurassikoihisi

teurassikaansa

teurassikoihinsa

Ine

-ssa

teurassiassani / teurassi’assani

teurassioissani / teurassi’oissani

teurassiassasi / teurassi’assasi

teurassioissasi / teurassi’oissasi

teurassiassansa / teurassiassaan / teurassi’assansa / teurassi’assaan

teurassioissansa / teurassioissaan / teurassi’oissansa / teurassi’oissaan

Ela

-sta

teurassiastani / teurassi’astani

teurassioistani / teurassi’oistani

teurassiastasi / teurassi’astasi

teurassioistasi / teurassi’oistasi

teurassiastansa / teurassiastaan / teurassi’astansa / teurassi’astaan

teurassioistansa / teurassioistaan / teurassi’oistansa / teurassi’oistaan

All

-lle

teurassialleni / teurassi’alleni

teurassioilleni / teurassi’oilleni

teurassiallesi / teurassi’allesi

teurassioillesi / teurassi’oillesi

teurassialleen / teurassiallensa / teurassi’alleen / teurassi’allensa

teurassioillensa / teurassioillean / teurassi’oillensa / teurassi’oillean

Ade

-lla

teurassiallani / teurassi’allani

teurassioillani / teurassi’oillani

teurassiallasi / teurassi’allasi

teurassioillasi / teurassi’oillasi

teurassiallansa / teurassiallaan / teurassi’allansa / teurassi’allaan

teurassioillansa / teurassioillaan / teurassi’oillansa / teurassi’oillaan

Abl

-lta

teurassialtani / teurassi’altani

teurassioiltani / teurassi’oiltani

teurassialtasi / teurassi’altasi

teurassioiltasi / teurassi’oiltasi

teurassialtansa / teurassialtaan / teurassi’altansa / teurassi’altaan

teurassioiltansa / teurassioiltaan / teurassi’oiltansa / teurassi’oiltaan

Tra

-ksi

teurassiakseni / teurassi’akseni

teurassioikseni / teurassi’oikseni

teurassiaksesi / teurassi’aksesi

teurassioiksesi / teurassi’oiksesi

teurassiakseen / teurassiaksensa / teurassi’akseen / teurassi’aksensa

teurassioikseen / teurassioiksensa / teurassi’oikseen / teurassi’oiksensa

Ess

-na

teurassikanani

teurassikoinani

teurassikanasi

teurassikoinasi

teurassikanansa / teurassikanaan

teurassikoinansa / teurassikoinaan

Abe

-tta

teurassiattani / teurassi’attani

teurassioittani / teurassi’oittani

teurassiattasi / teurassi’attasi

teurassioittasi / teurassi’oittasi

teurassiattansa / teurassiattaan / teurassi’attansa / teurassi’attaan

teurassioittansa / teurassioittaan / teurassi’oittansa / teurassi’oittaan

Com

-ne

-

teurassikoineni

-

teurassikoinesi

-

teurassikoinensa / teurassikoineen

Singular

Plural

Nom

-

teurassikani

teurassikasi

teurassikansa

teurassikani

teurassikasi

teurassikansa

Par

-ta

teurassikaani

teurassikaasi

teurassikaansa

teurassikojani

teurassikojasi

teurassikojansa / teurassikojaan

Gen

-n

teurassikani

teurassikasi

teurassikansa

teurassikojeni

teurassikojesi

teurassikojensa

Ill

mihin

teurassikaani

teurassikaasi

teurassikaansa

teurassikoihini

teurassikoihisi

teurassikoihinsa

Ine

-ssa

teurassiassani / teurassi’assani

teurassiassasi / teurassi’assasi

teurassiassansa / teurassiassaan / teurassi’assansa / teurassi’assaan

teurassioissani / teurassi’oissani

teurassioissasi / teurassi’oissasi

teurassioissansa / teurassioissaan / teurassi’oissansa / teurassi’oissaan

Ela

-sta

teurassiastani / teurassi’astani

teurassiastasi / teurassi’astasi

teurassiastansa / teurassiastaan / teurassi’astansa / teurassi’astaan

teurassioistani / teurassi’oistani

teurassioistasi / teurassi’oistasi

teurassioistansa / teurassioistaan / teurassi’oistansa / teurassi’oistaan

All

-lle

teurassialleni / teurassi’alleni

teurassiallesi / teurassi’allesi

teurassialleen / teurassiallensa / teurassi’alleen / teurassi’allensa

teurassioilleni / teurassi’oilleni

teurassioillesi / teurassi’oillesi

teurassioillensa / teurassioillean / teurassi’oillensa / teurassi’oillean

Ade

-lla

teurassiallani / teurassi’allani

teurassiallasi / teurassi’allasi

teurassiallansa / teurassiallaan / teurassi’allansa / teurassi’allaan

teurassioillani / teurassi’oillani

teurassioillasi / teurassi’oillasi

teurassioillansa / teurassioillaan / teurassi’oillansa / teurassi’oillaan

Abl

-lta

teurassialtani / teurassi’altani

teurassialtasi / teurassi’altasi

teurassialtansa / teurassialtaan / teurassi’altansa / teurassi’altaan

teurassioiltani / teurassi’oiltani

teurassioiltasi / teurassi’oiltasi

teurassioiltansa / teurassioiltaan / teurassi’oiltansa / teurassi’oiltaan

Tra

-ksi

teurassiakseni / teurassi’akseni

teurassiaksesi / teurassi’aksesi

teurassiakseen / teurassiaksensa / teurassi’akseen / teurassi’aksensa

teurassioikseni / teurassi’oikseni

teurassioiksesi / teurassi’oiksesi

teurassioikseen / teurassioiksensa / teurassi’oikseen / teurassi’oiksensa

Ess

-na

teurassikanani

teurassikanasi

teurassikanansa / teurassikanaan

teurassikoinani

teurassikoinasi

teurassikoinansa / teurassikoinaan

Abe

-tta

teurassiattani / teurassi’attani

teurassiattasi / teurassi’attasi

teurassiattansa / teurassiattaan / teurassi’attansa / teurassi’attaan

teurassioittani / teurassi’oittani

teurassioittasi / teurassi’oittasi

teurassioittansa / teurassioittaan / teurassi’oittansa / teurassi’oittaan

Com

-ne

-

-

-

teurassikoineni

teurassikoinesi

teurassikoinensa / teurassikoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

teurassikamme

teurassikamme

teurassikanne

teurassikanne

teurassikansa

teurassikansa

Par

-ta

teurassikaamme

teurassikojamme

teurassikaanne

teurassikojanne

teurassikaansa

teurassikojansa / teurassikojaan

Gen

-n

teurassikamme

teurassikojemme

teurassikanne

teurassikojenne

teurassikansa

teurassikojensa

Ill

mihin

teurassikaamme

teurassikoihimme

teurassikaanne

teurassikoihinne

teurassikaansa

teurassikoihinsa

Ine

-ssa

teurassiassamme / teurassi’assamme

teurassioissamme / teurassi’oissamme

teurassiassanne / teurassi’assanne

teurassioissanne / teurassi’oissanne

teurassiassansa / teurassiassaan / teurassi’assansa / teurassi’assaan

teurassioissansa / teurassioissaan / teurassi’oissansa / teurassi’oissaan

Ela

-sta

teurassiastamme / teurassi’astamme

teurassioistamme / teurassi’oistamme

teurassiastanne / teurassi’astanne

teurassioistanne / teurassi’oistanne

teurassiastansa / teurassiastaan / teurassi’astansa / teurassi’astaan

teurassioistansa / teurassioistaan / teurassi’oistansa / teurassi’oistaan

All

-lle

teurassiallemme / teurassi’allemme

teurassioillemme / teurassi’oillemme

teurassiallenne / teurassi’allenne

teurassioillenne / teurassi’oillenne

teurassialleen / teurassiallensa / teurassi’alleen / teurassi’allensa

teurassioillensa / teurassioillean / teurassi’oillensa / teurassi’oillean

Ade

-lla

teurassiallamme / teurassi’allamme

teurassioillamme / teurassi’oillamme

teurassiallanne / teurassi’allanne

teurassioillanne / teurassi’oillanne

teurassiallansa / teurassiallaan / teurassi’allansa / teurassi’allaan

teurassioillansa / teurassioillaan / teurassi’oillansa / teurassi’oillaan

Abl

-lta

teurassialtamme / teurassi’altamme

teurassioiltamme / teurassi’oiltamme

teurassialtanne / teurassi’altanne

teurassioiltanne / teurassi’oiltanne

teurassialtansa / teurassialtaan / teurassi’altansa / teurassi’altaan

teurassioiltansa / teurassioiltaan / teurassi’oiltansa / teurassi’oiltaan

Tra

-ksi

teurassiaksemme / teurassi’aksemme

teurassioiksemme / teurassi’oiksemme

teurassiaksenne / teurassi’aksenne

teurassioiksenne / teurassi’oiksenne

teurassiakseen / teurassiaksensa / teurassi’akseen / teurassi’aksensa

teurassioikseen / teurassioiksensa / teurassi’oikseen / teurassi’oiksensa

Ess

-na

teurassikanamme

teurassikoinamme

teurassikananne

teurassikoinanne

teurassikanansa / teurassikanaan

teurassikoinansa / teurassikoinaan

Abe

-tta

teurassiattamme / teurassi’attamme

teurassioittamme / teurassi’oittamme

teurassiattanne / teurassi’attanne

teurassioittanne / teurassi’oittanne

teurassiattansa / teurassiattaan / teurassi’attansa / teurassi’attaan

teurassioittansa / teurassioittaan / teurassi’oittansa / teurassi’oittaan

Com

-ne

-

teurassikoinemme

-

teurassikoinenne

-

teurassikoinensa / teurassikoineen

Singular

Plural

Nom

-

teurassikamme

teurassikanne

teurassikansa

teurassikamme

teurassikanne

teurassikansa

Par

-ta

teurassikaamme

teurassikaanne

teurassikaansa

teurassikojamme

teurassikojanne

teurassikojansa / teurassikojaan

Gen

-n

teurassikamme

teurassikanne

teurassikansa

teurassikojemme

teurassikojenne

teurassikojensa

Ill

mihin

teurassikaamme

teurassikaanne

teurassikaansa

teurassikoihimme

teurassikoihinne

teurassikoihinsa

Ine

-ssa

teurassiassamme / teurassi’assamme

teurassiassanne / teurassi’assanne

teurassiassansa / teurassiassaan / teurassi’assansa / teurassi’assaan

teurassioissamme / teurassi’oissamme

teurassioissanne / teurassi’oissanne

teurassioissansa / teurassioissaan / teurassi’oissansa / teurassi’oissaan

Ela

-sta

teurassiastamme / teurassi’astamme

teurassiastanne / teurassi’astanne

teurassiastansa / teurassiastaan / teurassi’astansa / teurassi’astaan

teurassioistamme / teurassi’oistamme

teurassioistanne / teurassi’oistanne

teurassioistansa / teurassioistaan / teurassi’oistansa / teurassi’oistaan

All

-lle

teurassiallemme / teurassi’allemme

teurassiallenne / teurassi’allenne

teurassialleen / teurassiallensa / teurassi’alleen / teurassi’allensa

teurassioillemme / teurassi’oillemme

teurassioillenne / teurassi’oillenne

teurassioillensa / teurassioillean / teurassi’oillensa / teurassi’oillean

Ade

-lla

teurassiallamme / teurassi’allamme

teurassiallanne / teurassi’allanne

teurassiallansa / teurassiallaan / teurassi’allansa / teurassi’allaan

teurassioillamme / teurassi’oillamme

teurassioillanne / teurassi’oillanne

teurassioillansa / teurassioillaan / teurassi’oillansa / teurassi’oillaan

Abl

-lta

teurassialtamme / teurassi’altamme

teurassialtanne / teurassi’altanne

teurassialtansa / teurassialtaan / teurassi’altansa / teurassi’altaan

teurassioiltamme / teurassi’oiltamme

teurassioiltanne / teurassi’oiltanne

teurassioiltansa / teurassioiltaan / teurassi’oiltansa / teurassi’oiltaan

Tra

-ksi

teurassiaksemme / teurassi’aksemme

teurassiaksenne / teurassi’aksenne

teurassiakseen / teurassiaksensa / teurassi’akseen / teurassi’aksensa

teurassioiksemme / teurassi’oiksemme

teurassioiksenne / teurassi’oiksenne

teurassioikseen / teurassioiksensa / teurassi’oikseen / teurassi’oiksensa

Ess

-na

teurassikanamme

teurassikananne

teurassikanansa / teurassikanaan

teurassikoinamme

teurassikoinanne

teurassikoinansa / teurassikoinaan

Abe

-tta

teurassiattamme / teurassi’attamme

teurassiattanne / teurassi’attanne

teurassiattansa / teurassiattaan / teurassi’attansa / teurassi’attaan

teurassioittamme / teurassi’oittamme

teurassioittanne / teurassi’oittanne

teurassioittansa / teurassioittaan / teurassi’oittansa / teurassi’oittaan

Com

-ne

-

-

-

teurassikoinemme

teurassikoinenne

teurassikoinensa / teurassikoineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

teuras

teuraat

Par

-ta

teurasta

teuraita / teurahia

Gen

-n

teuraan

teuraitten / teuraiden / teurahien / teurahitten

Ill

mihin

teuraaseen

teuraisiin / teuraihin / teurahisin

Ine

-ssa

teuraassa

teurahissa / teuraissa

Ela

-sta

teuraasta

teurahista / teuraista

All

-lle

teuraalle

teurahille / teuraille

Ade

-lla

teuraalla

teurahilla / teurailla

Abl

-lta

teuraalta

teurahilta / teurailta

Tra

-ksi

teuraaksi

teurahiksi / teuraiksi

Ess

-na

teuraana

teurahina / teuraina

Abe

-tta

teuraatta

teurahitta / teuraitta

Com

-ne

-

teurahine / teuraine

Ins

-in

-

teurahin / teurain

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

teuras

teuraat

Par

-ta

teurasta

teuraita / teurahia

Gen

-n

teuraan

teuraitten / teuraiden / teurahien / teurahitten

Ill

mihin

teuraaseen

teuraisiin / teuraihin / teurahisin

Ine

-ssa

teuraassa

teurahissa / teuraissa

Ela

-sta

teuraasta

teurahista / teuraista

All

-lle

teuraalle

teurahille / teuraille

Ade

-lla

teuraalla

teurahilla / teurailla

Abl

-lta

teuraalta

teurahilta / teurailta

Tra

-ksi

teuraaksi

teurahiksi / teuraiksi

Ess

-na

teuraana

teurahina / teuraina

Abe

-tta

teuraatta

teurahitta / teuraitta

Com

-ne

-

teurahine / teuraine

Ins

-in

-

teurahin / teurain

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

slaughter
slaughtered
are slaughtered
Show more arrow right
OPUS Parallel Corpus; Europarl Parallel Corpus; OpenSubtitles Parallel Corpus; OpenSubtitles2018.v3; Europarl Parallel Corpus - Finnish-English; Tatoeba Parallel Corpus - Finnish-English; Suomi24 Parallel Corpus Teuras tehdään nyt. The slaughtering is happening now. Teuras oli täynnä eläimiä. The slaughterhouse was full of animals. Teuras tapahtuu teurastamossa. The slaughter takes place at the slaughterhouse. Teurasta heidät. Gut them like a fish. Teuras oli täynnä tuoretta lihaa. The slaughterhouse was full of fresh meat. Älä teurasta ketään. Not butcher anyone. Teuras, mikä siellä kestää? Teurac, what's taking so long? Teuras on paikka, jossa teurastetaan eläimiä. A slaughterhouse is a place where animals are slaughtered. Teuras oli täynnä veren tahrimia työntekijöitä. The abattoir was full of workers stained with blood. Kokkari kokoaa teuraita. The butcher collects slaughtered animals. Show more arrow right

Wiktionary

An animal to be slaughtered. Show more arrow right teurastaa teurastamo Show more arrow right A loan from Proto-Germanic þeuraz (“bull”), from Proto-Indo-European táwros; originally meant "bull". Doublet of tarvas. Show more arrow right

Wikipedia

Animal slaughter Animal slaughter is the killing of animals, usually referring to killing domestic livestock. It is estimated that each year 77 billion land animals are slaughtered for food. In general, the animals would be killed for food; however, they might also be slaughtered for other reasons such as being diseased and unsuitable for consumption. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

teuraani

teuraani

teuraasi

teuraasi

teuraansa

teuraansa

Par

-ta

teurastani

teuraitani / teurahiani

teurastasi

teuraitasi / teurahiasi

teurastansa / teurastaan

teuraitansa / teuraitaan / teurahiansa / teurahiaan

Gen

-n

teuraani

teuraitteni / teuraideni / teurahieni / teurahitteni

teuraasi

teuraittesi / teuraidesi / teurahiesi / teurahittesi

teuraansa

teuraittensa / teuraidensa / teurahiensa / teurahittensa

Ill

mihin

teuraaseeni

teuraisiini / teuraihini / teurahisini

teuraaseesi

teuraisiisi / teuraihisi / teurahisisi

teuraaseensa

teuraisiinsa / teuraihinsa / teurahisinsa

Ine

-ssa

teuraassani

teurahissani / teuraissani

teuraassasi

teurahissasi / teuraissasi

teuraassansa / teuraassaan

teurahissansa / teurahissaan / teuraissansa / teuraissaan

Ela

-sta

teuraastani

teurahistani / teuraistani

teuraastasi

teurahistasi / teuraistasi

teuraastansa / teuraastaan

teurahistansa / teurahistaan / teuraistansa / teuraistaan

All

-lle

teuraalleni

teurahilleni / teurailleni

teuraallesi

teurahillesi / teuraillesi

teuraallensa / teuraalleen

teurahillensa / teurahillean / teuraillensa / teuraillean

Ade

-lla

teuraallani

teurahillani / teuraillani

teuraallasi

teurahillasi / teuraillasi

teuraallansa / teuraallaan

teurahillansa / teurahillaan / teuraillansa / teuraillaan

Abl

-lta

teuraaltani

teurahiltani / teurailtani

teuraaltasi

teurahiltasi / teurailtasi

teuraaltansa / teuraaltaan

teurahiltansa / teurahiltaan / teurailtansa / teurailtaan

Tra

-ksi

teuraakseni

teurahikseni / teuraikseni

teuraaksesi

teurahiksesi / teuraiksesi

teuraaksensa / teuraakseen

teurahikseen / teurahiksensa / teuraikseen / teuraiksensa

Ess

-na

teuraanani

teurahinani / teurainani

teuraanasi

teurahinasi / teurainasi

teuraanansa / teuraanaan

teurahinansa / teurahinaan / teurainansa / teurainaan

Abe

-tta

teuraattani

teurahittani / teuraittani

teuraattasi

teurahittasi / teuraittasi

teuraattansa / teuraattaan

teurahittansa / teurahittaan / teuraittansa / teuraittaan

Com

-ne

-

teurahineni / teuraineni

-

teurahinesi / teurainesi

-

teurahineen / teurahinensa / teuraineen / teurainensa

Singular

Plural

Nom

-

teuraani

teuraasi

teuraansa

teuraani

teuraasi

teuraansa

Par

-ta

teurastani

teurastasi

teurastansa / teurastaan

teuraitani / teurahiani

teuraitasi / teurahiasi

teuraitansa / teuraitaan / teurahiansa / teurahiaan

Gen

-n

teuraani

teuraasi

teuraansa

teuraitteni / teuraideni / teurahieni / teurahitteni

teuraittesi / teuraidesi / teurahiesi / teurahittesi

teuraittensa / teuraidensa / teurahiensa / teurahittensa

Ill

mihin

teuraaseeni

teuraaseesi

teuraaseensa

teuraisiini / teuraihini / teurahisini

teuraisiisi / teuraihisi / teurahisisi

teuraisiinsa / teuraihinsa / teurahisinsa

Ine

-ssa

teuraassani

teuraassasi

teuraassansa / teuraassaan

teurahissani / teuraissani

teurahissasi / teuraissasi

teurahissansa / teurahissaan / teuraissansa / teuraissaan

Ela

-sta

teuraastani

teuraastasi

teuraastansa / teuraastaan

teurahistani / teuraistani

teurahistasi / teuraistasi

teurahistansa / teurahistaan / teuraistansa / teuraistaan

All

-lle

teuraalleni

teuraallesi

teuraallensa / teuraalleen

teurahilleni / teurailleni

teurahillesi / teuraillesi

teurahillensa / teurahillean / teuraillensa / teuraillean

Ade

-lla

teuraallani

teuraallasi

teuraallansa / teuraallaan

teurahillani / teuraillani

teurahillasi / teuraillasi

teurahillansa / teurahillaan / teuraillansa / teuraillaan

Abl

-lta

teuraaltani

teuraaltasi

teuraaltansa / teuraaltaan

teurahiltani / teurailtani

teurahiltasi / teurailtasi

teurahiltansa / teurahiltaan / teurailtansa / teurailtaan

Tra

-ksi

teuraakseni

teuraaksesi

teuraaksensa / teuraakseen

teurahikseni / teuraikseni

teurahiksesi / teuraiksesi

teurahikseen / teurahiksensa / teuraikseen / teuraiksensa

Ess

-na

teuraanani

teuraanasi

teuraanansa / teuraanaan

teurahinani / teurainani

teurahinasi / teurainasi

teurahinansa / teurahinaan / teurainansa / teurainaan

Abe

-tta

teuraattani

teuraattasi

teuraattansa / teuraattaan

teurahittani / teuraittani

teurahittasi / teuraittasi

teurahittansa / teurahittaan / teuraittansa / teuraittaan

Com

-ne

-

-

-

teurahineni / teuraineni

teurahinesi / teurainesi

teurahineen / teurahinensa / teuraineen / teurainensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

teuraamme

teuraamme

teuraanne

teuraanne

teuraansa

teuraansa

Par

-ta

teurastamme

teuraitamme / teurahiamme

teurastanne

teuraitanne / teurahianne

teurastansa / teurastaan

teuraitansa / teuraitaan / teurahiansa / teurahiaan

Gen

-n

teuraamme

teuraittemme / teuraidemme / teurahiemme / teurahittemme

teuraanne

teuraittenne / teuraidenne / teurahienne / teurahittenne

teuraansa

teuraittensa / teuraidensa / teurahiensa / teurahittensa

Ill

mihin

teuraaseemme

teuraisiimme / teuraihimme / teurahisimme

teuraaseenne

teuraisiinne / teuraihinne / teurahisinne

teuraaseensa

teuraisiinsa / teuraihinsa / teurahisinsa

Ine

-ssa

teuraassamme

teurahissamme / teuraissamme

teuraassanne

teurahissanne / teuraissanne

teuraassansa / teuraassaan

teurahissansa / teurahissaan / teuraissansa / teuraissaan

Ela

-sta

teuraastamme

teurahistamme / teuraistamme

teuraastanne

teurahistanne / teuraistanne

teuraastansa / teuraastaan

teurahistansa / teurahistaan / teuraistansa / teuraistaan

All

-lle

teuraallemme

teurahillemme / teuraillemme

teuraallenne

teurahillenne / teuraillenne

teuraallensa / teuraalleen

teurahillensa / teurahillean / teuraillensa / teuraillean

Ade

-lla

teuraallamme

teurahillamme / teuraillamme

teuraallanne

teurahillanne / teuraillanne

teuraallansa / teuraallaan

teurahillansa / teurahillaan / teuraillansa / teuraillaan

Abl

-lta

teuraaltamme

teurahiltamme / teurailtamme

teuraaltanne

teurahiltanne / teurailtanne

teuraaltansa / teuraaltaan

teurahiltansa / teurahiltaan / teurailtansa / teurailtaan

Tra

-ksi

teuraaksemme

teurahiksemme / teuraiksemme

teuraaksenne

teurahiksenne / teuraiksenne

teuraaksensa / teuraakseen

teurahikseen / teurahiksensa / teuraikseen / teuraiksensa

Ess

-na

teuraanamme

teurahinamme / teurainamme

teuraananne

teurahinanne / teurainanne

teuraanansa / teuraanaan

teurahinansa / teurahinaan / teurainansa / teurainaan

Abe

-tta

teuraattamme

teurahittamme / teuraittamme

teuraattanne

teurahittanne / teuraittanne

teuraattansa / teuraattaan

teurahittansa / teurahittaan / teuraittansa / teuraittaan

Com

-ne

-

teurahinemme / teurainemme

-

teurahinenne / teurainenne

-

teurahineen / teurahinensa / teuraineen / teurainensa

Singular

Plural

Nom

-

teuraamme

teuraanne

teuraansa

teuraamme

teuraanne

teuraansa

Par

-ta

teurastamme

teurastanne

teurastansa / teurastaan

teuraitamme / teurahiamme

teuraitanne / teurahianne

teuraitansa / teuraitaan / teurahiansa / teurahiaan

Gen

-n

teuraamme

teuraanne

teuraansa

teuraittemme / teuraidemme / teurahiemme / teurahittemme

teuraittenne / teuraidenne / teurahienne / teurahittenne

teuraittensa / teuraidensa / teurahiensa / teurahittensa

Ill

mihin

teuraaseemme

teuraaseenne

teuraaseensa

teuraisiimme / teuraihimme / teurahisimme

teuraisiinne / teuraihinne / teurahisinne

teuraisiinsa / teuraihinsa / teurahisinsa

Ine

-ssa

teuraassamme

teuraassanne

teuraassansa / teuraassaan

teurahissamme / teuraissamme

teurahissanne / teuraissanne

teurahissansa / teurahissaan / teuraissansa / teuraissaan

Ela

-sta

teuraastamme

teuraastanne

teuraastansa / teuraastaan

teurahistamme / teuraistamme

teurahistanne / teuraistanne

teurahistansa / teurahistaan / teuraistansa / teuraistaan

All

-lle

teuraallemme

teuraallenne

teuraallensa / teuraalleen

teurahillemme / teuraillemme

teurahillenne / teuraillenne

teurahillensa / teurahillean / teuraillensa / teuraillean

Ade

-lla

teuraallamme

teuraallanne

teuraallansa / teuraallaan

teurahillamme / teuraillamme

teurahillanne / teuraillanne

teurahillansa / teurahillaan / teuraillansa / teuraillaan

Abl

-lta

teuraaltamme

teuraaltanne

teuraaltansa / teuraaltaan

teurahiltamme / teurailtamme

teurahiltanne / teurailtanne

teurahiltansa / teurahiltaan / teurailtansa / teurailtaan

Tra

-ksi

teuraaksemme

teuraaksenne

teuraaksensa / teuraakseen

teurahiksemme / teuraiksemme

teurahiksenne / teuraiksenne

teurahikseen / teurahiksensa / teuraikseen / teuraiksensa

Ess

-na

teuraanamme

teuraananne

teuraanansa / teuraanaan

teurahinamme / teurainamme

teurahinanne / teurainanne

teurahinansa / teurahinaan / teurainansa / teurainaan

Abe

-tta

teuraattamme

teuraattanne

teuraattansa / teuraattaan

teurahittamme / teuraittamme

teurahittanne / teuraittanne

teurahittansa / teurahittaan / teuraittansa / teuraittaan

Com

-ne

-

-

-

teurahinemme / teurainemme

teurahinenne / teurainenne

teurahineen / teurahinensa / teuraineen / teurainensa

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

sika

siat / si’at

Par

-ta

sikaa

sikoja

Gen

-n

sian / si’an

sikojen

Ill

mihin

sikaan

sikoihin

Ine

-ssa

siassa / si’assa

sioissa / si’oissa

Ela

-sta

siasta / si’asta

sioista / si’oista

All

-lle

sialle / si’alle

sioille / si’oille

Ade

-lla

sialla / si’alla

sioilla / si’oilla

Abl

-lta

sialta / si’alta

sioilta / si’oilta

Tra

-ksi

siaksi / si’aksi

sioiksi / si’oiksi

Ess

-na

sikana

sikoina

Abe

-tta

siatta / si’atta

sioitta / si’oitta

Com

-ne

-

sikoine

Ins

-in

-

sioin / si’oin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

sika

siat / si’at

Par

-ta

sikaa

sikoja

Gen

-n

sian / si’an

sikojen

Ill

mihin

sikaan

sikoihin

Ine

-ssa

siassa / si’assa

sioissa / si’oissa

Ela

-sta

siasta / si’asta

sioista / si’oista

All

-lle

sialle / si’alle

sioille / si’oille

Ade

-lla

sialla / si’alla

sioilla / si’oilla

Abl

-lta

sialta / si’alta

sioilta / si’oilta

Tra

-ksi

siaksi / si’aksi

sioiksi / si’oiksi

Ess

-na

sikana

sikoina

Abe

-tta

siatta / si’atta

sioitta / si’oitta

Com

-ne

-

sikoine

Ins

-in

-

sioin / si’oin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

swine sika
pig sika, porsas, harkko, kyttä, poliisi
hog sika
Show more arrow right
Tatoeba; OpenSubtitles; OPUS; Europarl; EuroParl2021; OpenSubtitles2018.v3; oj4 Sika pakeni metsään. The pig escaped into the woods. Isä lypsi sian. The father milked the pig. Sika on älykäs eläin. Pig is an intelligent animal. Sika on maatilan eläin. Pig is a farm animal. Elävät siat. Live swine. Hän syö siat... He'll eat the pigs... Kaadoin sian teuraaksi. I slaughtered the pig for butchering. Koira ajoi sikaa takaa. The dog chased the pig. Kädet irti isoisästäni, senkin sika. Take your hands off my grandfather, you pig! Eläinluokat: siat. Animal categories: Pigs. Show more arrow right

Wiktionary

pig, swine Synonym of sianliha (“pork”) (derogatory) pig, swine (term for a person) (derogatory, slang) police officer Show more arrow right (person) sikailija Show more arrow right siankärsämösianlihasianpuolukkasiansaksasikaillasikalasikamainensikamaisuussikolättisikotauti Show more arrow right From Proto-Finnic cika. Cognate with Estonian siga, Livonian sigā, Võro tsiga. Show more arrow right

Wikipedia

Pig Pigs or domestic pigs are mammals in the genus Sus. They are the and its ancestor, the common Eurasian wild boar (Sus scrofa), and other species. Pigs are in the Suidae family of even-toed ungulates. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

sikani

sikani

sikasi

sikasi

sikansa

sikansa

Par

-ta

sikaani

sikojani

sikaasi

sikojasi

sikaansa

sikojansa / sikojaan

Gen

-n

sikani

sikojeni

sikasi

sikojesi

sikansa

sikojensa

Ill

mihin

sikaani

sikoihini

sikaasi

sikoihisi

sikaansa

sikoihinsa

Ine

-ssa

siassani / si’assani

sioissani / si’oissani

siassasi / si’assasi

sioissasi / si’oissasi

siassansa / siassaan / si’assansa / si’assaan

sioissansa / sioissaan / si’oissansa / si’oissaan

Ela

-sta

siastani / si’astani

sioistani / si’oistani

siastasi / si’astasi

sioistasi / si’oistasi

siastansa / siastaan / si’astansa / si’astaan

sioistansa / sioistaan / si’oistansa / si’oistaan

All

-lle

sialleni / si’alleni

sioilleni / si’oilleni

siallesi / si’allesi

sioillesi / si’oillesi

sialleen / siallensa / si’alleen / si’allensa

sioillensa / sioillean / si’oillensa / si’oillean

Ade

-lla

siallani / si’allani

sioillani / si’oillani

siallasi / si’allasi

sioillasi / si’oillasi

siallansa / siallaan / si’allansa / si’allaan

sioillansa / sioillaan / si’oillansa / si’oillaan

Abl

-lta

sialtani / si’altani

sioiltani / si’oiltani

sialtasi / si’altasi

sioiltasi / si’oiltasi

sialtansa / sialtaan / si’altansa / si’altaan

sioiltansa / sioiltaan / si’oiltansa / si’oiltaan

Tra

-ksi

siakseni / si’akseni

sioikseni / si’oikseni

siaksesi / si’aksesi

sioiksesi / si’oiksesi

siakseen / siaksensa / si’akseen / si’aksensa

sioikseen / sioiksensa / si’oikseen / si’oiksensa

Ess

-na

sikanani

sikoinani

sikanasi

sikoinasi

sikanansa / sikanaan

sikoinansa / sikoinaan

Abe

-tta

siattani / si’attani

sioittani / si’oittani

siattasi / si’attasi

sioittasi / si’oittasi

siattansa / siattaan / si’attansa / si’attaan

sioittansa / sioittaan / si’oittansa / si’oittaan

Com

-ne

-

sikoineni

-

sikoinesi

-

sikoinensa / sikoineen

Singular

Plural

Nom

-

sikani

sikasi

sikansa

sikani

sikasi

sikansa

Par

-ta

sikaani

sikaasi

sikaansa

sikojani

sikojasi

sikojansa / sikojaan

Gen

-n

sikani

sikasi

sikansa

sikojeni

sikojesi

sikojensa

Ill

mihin

sikaani

sikaasi

sikaansa

sikoihini

sikoihisi

sikoihinsa

Ine

-ssa

siassani / si’assani

siassasi / si’assasi

siassansa / siassaan / si’assansa / si’assaan

sioissani / si’oissani

sioissasi / si’oissasi

sioissansa / sioissaan / si’oissansa / si’oissaan

Ela

-sta

siastani / si’astani

siastasi / si’astasi

siastansa / siastaan / si’astansa / si’astaan

sioistani / si’oistani

sioistasi / si’oistasi

sioistansa / sioistaan / si’oistansa / si’oistaan

All

-lle

sialleni / si’alleni

siallesi / si’allesi

sialleen / siallensa / si’alleen / si’allensa

sioilleni / si’oilleni

sioillesi / si’oillesi

sioillensa / sioillean / si’oillensa / si’oillean

Ade

-lla

siallani / si’allani

siallasi / si’allasi

siallansa / siallaan / si’allansa / si’allaan

sioillani / si’oillani

sioillasi / si’oillasi

sioillansa / sioillaan / si’oillansa / si’oillaan

Abl

-lta

sialtani / si’altani

sialtasi / si’altasi

sialtansa / sialtaan / si’altansa / si’altaan

sioiltani / si’oiltani

sioiltasi / si’oiltasi

sioiltansa / sioiltaan / si’oiltansa / si’oiltaan

Tra

-ksi

siakseni / si’akseni

siaksesi / si’aksesi

siakseen / siaksensa / si’akseen / si’aksensa

sioikseni / si’oikseni

sioiksesi / si’oiksesi

sioikseen / sioiksensa / si’oikseen / si’oiksensa

Ess

-na

sikanani

sikanasi

sikanansa / sikanaan

sikoinani

sikoinasi

sikoinansa / sikoinaan

Abe

-tta

siattani / si’attani

siattasi / si’attasi

siattansa / siattaan / si’attansa / si’attaan

sioittani / si’oittani

sioittasi / si’oittasi

sioittansa / sioittaan / si’oittansa / si’oittaan

Com

-ne

-

-

-

sikoineni

sikoinesi

sikoinensa / sikoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

sikamme

sikamme

sikanne

sikanne

sikansa

sikansa

Par

-ta

sikaamme

sikojamme

sikaanne

sikojanne

sikaansa

sikojansa / sikojaan

Gen

-n

sikamme

sikojemme

sikanne

sikojenne

sikansa

sikojensa

Ill

mihin

sikaamme

sikoihimme

sikaanne

sikoihinne

sikaansa

sikoihinsa

Ine

-ssa

siassamme / si’assamme

sioissamme / si’oissamme

siassanne / si’assanne

sioissanne / si’oissanne

siassansa / siassaan / si’assansa / si’assaan

sioissansa / sioissaan / si’oissansa / si’oissaan

Ela

-sta

siastamme / si’astamme

sioistamme / si’oistamme

siastanne / si’astanne

sioistanne / si’oistanne

siastansa / siastaan / si’astansa / si’astaan

sioistansa / sioistaan / si’oistansa / si’oistaan

All

-lle

siallemme / si’allemme

sioillemme / si’oillemme

siallenne / si’allenne

sioillenne / si’oillenne

sialleen / siallensa / si’alleen / si’allensa

sioillensa / sioillean / si’oillensa / si’oillean

Ade

-lla

siallamme / si’allamme

sioillamme / si’oillamme

siallanne / si’allanne

sioillanne / si’oillanne

siallansa / siallaan / si’allansa / si’allaan

sioillansa / sioillaan / si’oillansa / si’oillaan

Abl

-lta

sialtamme / si’altamme

sioiltamme / si’oiltamme

sialtanne / si’altanne

sioiltanne / si’oiltanne

sialtansa / sialtaan / si’altansa / si’altaan

sioiltansa / sioiltaan / si’oiltansa / si’oiltaan

Tra

-ksi

siaksemme / si’aksemme

sioiksemme / si’oiksemme

siaksenne / si’aksenne

sioiksenne / si’oiksenne

siakseen / siaksensa / si’akseen / si’aksensa

sioikseen / sioiksensa / si’oikseen / si’oiksensa

Ess

-na

sikanamme

sikoinamme

sikananne

sikoinanne

sikanansa / sikanaan

sikoinansa / sikoinaan

Abe

-tta

siattamme / si’attamme

sioittamme / si’oittamme

siattanne / si’attanne

sioittanne / si’oittanne

siattansa / siattaan / si’attansa / si’attaan

sioittansa / sioittaan / si’oittansa / si’oittaan

Com

-ne

-

sikoinemme

-

sikoinenne

-

sikoinensa / sikoineen

Singular

Plural

Nom

-

sikamme

sikanne

sikansa

sikamme

sikanne

sikansa

Par

-ta

sikaamme

sikaanne

sikaansa

sikojamme

sikojanne

sikojansa / sikojaan

Gen

-n

sikamme

sikanne

sikansa

sikojemme

sikojenne

sikojensa

Ill

mihin

sikaamme

sikaanne

sikaansa

sikoihimme

sikoihinne

sikoihinsa

Ine

-ssa

siassamme / si’assamme

siassanne / si’assanne

siassansa / siassaan / si’assansa / si’assaan

sioissamme / si’oissamme

sioissanne / si’oissanne

sioissansa / sioissaan / si’oissansa / si’oissaan

Ela

-sta

siastamme / si’astamme

siastanne / si’astanne

siastansa / siastaan / si’astansa / si’astaan

sioistamme / si’oistamme

sioistanne / si’oistanne

sioistansa / sioistaan / si’oistansa / si’oistaan

All

-lle

siallemme / si’allemme

siallenne / si’allenne

sialleen / siallensa / si’alleen / si’allensa

sioillemme / si’oillemme

sioillenne / si’oillenne

sioillensa / sioillean / si’oillensa / si’oillean

Ade

-lla

siallamme / si’allamme

siallanne / si’allanne

siallansa / siallaan / si’allansa / si’allaan

sioillamme / si’oillamme

sioillanne / si’oillanne

sioillansa / sioillaan / si’oillansa / si’oillaan

Abl

-lta

sialtamme / si’altamme

sialtanne / si’altanne

sialtansa / sialtaan / si’altansa / si’altaan

sioiltamme / si’oiltamme

sioiltanne / si’oiltanne

sioiltansa / sioiltaan / si’oiltansa / si’oiltaan

Tra

-ksi

siaksemme / si’aksemme

siaksenne / si’aksenne

siakseen / siaksensa / si’akseen / si’aksensa

sioiksemme / si’oiksemme

sioiksenne / si’oiksenne

sioikseen / sioiksensa / si’oikseen / si’oiksensa

Ess

-na

sikanamme

sikananne

sikanansa / sikanaan

sikoinamme

sikoinanne

sikoinansa / sikoinaan

Abe

-tta

siattamme / si’attamme

siattanne / si’attanne

siattansa / siattaan / si’attansa / si’attaan

sioittamme / si’oittamme

sioittanne / si’oittanne

sioittansa / sioittaan / si’oittansa / si’oittaan

Com

-ne

-

-

-

sikoinemme

sikoinenne

sikoinensa / sikoineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept