logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

pässi, noun

Word analysis
pässinsarvi

pässinsarvi

pässi

Noun, Singular Genitive

+ sarvi

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

pässi

pässit

Par

-ta

pässiä

pässejä

Gen

-n

pässin

pässien

Ill

mihin

pässiin

pässeihin

Ine

-ssa

pässissä

pässeissä

Ela

-sta

pässistä

pässeistä

All

-lle

pässille

pässeille

Ade

-lla

pässillä

pässeillä

Abl

-lta

pässiltä

pässeiltä

Tra

-ksi

pässiksi

pässeiksi

Ess

-na

pässinä

pässeinä

Abe

-tta

pässittä

pässeittä

Com

-ne

-

pässeine

Ins

-in

-

pässein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

pässi

pässit

Par

-ta

pässiä

pässejä

Gen

-n

pässin

pässien

Ill

mihin

pässiin

pässeihin

Ine

-ssa

pässissä

pässeissä

Ela

-sta

pässistä

pässeistä

All

-lle

pässille

pässeille

Ade

-lla

pässillä

pässeillä

Abl

-lta

pässiltä

pässeiltä

Tra

-ksi

pässiksi

pässeiksi

Ess

-na

pässinä

pässeinä

Abe

-tta

pässittä

pässeittä

Com

-ne

-

pässeine

Ins

-in

-

pässein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

ram pässi, juntta, muurinmurtaja, järkäle
passport
pass
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; Europarl; Tatoeba; opensubtitles2 Häivy, pässi! Beat it, chump! Olen täys pässi. I'm a dumb- dumb. ". Pässi on maatilan maskotti. The ram is the mascot of the farm. Pässi painoi yli 200 kiloa. The ram weighed over 200 kilograms. Hän on itsepäinen kuin pässi. He's stubborn as hell. Vetäkää pässit! Pull, you dogs! Pässi hyppäsi aidan yli helposti. The ram jumped over the fence easily. Vitun pässi, ei laukaissut miinaa! Dumb fuck didn' t blow his claymore! Pässi katsoi uteliaana ympärilleen. The ram looked around curiously. Pässi kulki laitumella rauhallisesti. The ram walked calmly in the pasture. Show more arrow right

Wiktionary

ram (male sheep) (colloquial) stubborn person Show more arrow right Borrowed from Swedish bässe (“ram”). Show more arrow right

Wikipedia

Sheep Sheep (Ovis aries) are quadrupedal, ruminant mammals typically kept as livestock. Like all ruminants, sheep are members of the order Artiodactyla, the even-toed ungulates. Although the name sheep applies to many species in the genus Ovis, in everyday usage it almost always refers to Ovis aries. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

pässini

pässini

pässisi

pässisi

pässinsä

pässinsä

Par

-ta

pässiäni

pässejäni

pässiäsi

pässejäsi

pässiänsä / pässiään

pässejänsä / pässejään

Gen

-n

pässini

pässieni

pässisi

pässiesi

pässinsä

pässiensä

Ill

mihin

pässiini

pässeihini

pässiisi

pässeihisi

pässiinsä

pässeihinsä

Ine

-ssa

pässissäni

pässeissäni

pässissäsi

pässeissäsi

pässissänsä / pässissään

pässeissänsä / pässeissään

Ela

-sta

pässistäni

pässeistäni

pässistäsi

pässeistäsi

pässistänsä / pässistään

pässeistänsä / pässeistään

All

-lle

pässilleni

pässeilleni

pässillesi

pässeillesi

pässillensä / pässilleen

pässeillensä / pässeilleän

Ade

-lla

pässilläni

pässeilläni

pässilläsi

pässeilläsi

pässillänsä / pässillään

pässeillänsä / pässeillään

Abl

-lta

pässiltäni

pässeiltäni

pässiltäsi

pässeiltäsi

pässiltänsä / pässiltään

pässeiltänsä / pässeiltään

Tra

-ksi

pässikseni

pässeikseni

pässiksesi

pässeiksesi

pässiksensä / pässikseen

pässeiksensä / pässeikseen

Ess

-na

pässinäni

pässeinäni

pässinäsi

pässeinäsi

pässinänsä / pässinään

pässeinänsä / pässeinään

Abe

-tta

pässittäni

pässeittäni

pässittäsi

pässeittäsi

pässittänsä / pässittään

pässeittänsä / pässeittään

Com

-ne

-

pässeineni

-

pässeinesi

-

pässeinensä / pässeineen

Singular

Plural

Nom

-

pässini

pässisi

pässinsä

pässini

pässisi

pässinsä

Par

-ta

pässiäni

pässiäsi

pässiänsä / pässiään

pässejäni

pässejäsi

pässejänsä / pässejään

Gen

-n

pässini

pässisi

pässinsä

pässieni

pässiesi

pässiensä

Ill

mihin

pässiini

pässiisi

pässiinsä

pässeihini

pässeihisi

pässeihinsä

Ine

-ssa

pässissäni

pässissäsi

pässissänsä / pässissään

pässeissäni

pässeissäsi

pässeissänsä / pässeissään

Ela

-sta

pässistäni

pässistäsi

pässistänsä / pässistään

pässeistäni

pässeistäsi

pässeistänsä / pässeistään

All

-lle

pässilleni

pässillesi

pässillensä / pässilleen

pässeilleni

pässeillesi

pässeillensä / pässeilleän

Ade

-lla

pässilläni

pässilläsi

pässillänsä / pässillään

pässeilläni

pässeilläsi

pässeillänsä / pässeillään

Abl

-lta

pässiltäni

pässiltäsi

pässiltänsä / pässiltään

pässeiltäni

pässeiltäsi

pässeiltänsä / pässeiltään

Tra

-ksi

pässikseni

pässiksesi

pässiksensä / pässikseen

pässeikseni

pässeiksesi

pässeiksensä / pässeikseen

Ess

-na

pässinäni

pässinäsi

pässinänsä / pässinään

pässeinäni

pässeinäsi

pässeinänsä / pässeinään

Abe

-tta

pässittäni

pässittäsi

pässittänsä / pässittään

pässeittäni

pässeittäsi

pässeittänsä / pässeittään

Com

-ne

-

-

-

pässeineni

pässeinesi

pässeinensä / pässeineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

pässimme

pässimme

pässinne

pässinne

pässinsä

pässinsä

Par

-ta

pässiämme

pässejämme

pässiänne

pässejänne

pässiänsä / pässiään

pässejänsä / pässejään

Gen

-n

pässimme

pässiemme

pässinne

pässienne

pässinsä

pässiensä

Ill

mihin

pässiimme

pässeihimme

pässiinne

pässeihinne

pässiinsä

pässeihinsä

Ine

-ssa

pässissämme

pässeissämme

pässissänne

pässeissänne

pässissänsä / pässissään

pässeissänsä / pässeissään

Ela

-sta

pässistämme

pässeistämme

pässistänne

pässeistänne

pässistänsä / pässistään

pässeistänsä / pässeistään

All

-lle

pässillemme

pässeillemme

pässillenne

pässeillenne

pässillensä / pässilleen

pässeillensä / pässeilleän

Ade

-lla

pässillämme

pässeillämme

pässillänne

pässeillänne

pässillänsä / pässillään

pässeillänsä / pässeillään

Abl

-lta

pässiltämme

pässeiltämme

pässiltänne

pässeiltänne

pässiltänsä / pässiltään

pässeiltänsä / pässeiltään

Tra

-ksi

pässiksemme

pässeiksemme

pässiksenne

pässeiksenne

pässiksensä / pässikseen

pässeiksensä / pässeikseen

Ess

-na

pässinämme

pässeinämme

pässinänne

pässeinänne

pässinänsä / pässinään

pässeinänsä / pässeinään

Abe

-tta

pässittämme

pässeittämme

pässittänne

pässeittänne

pässittänsä / pässittään

pässeittänsä / pässeittään

Com

-ne

-

pässeinemme

-

pässeinenne

-

pässeinensä / pässeineen

Singular

Plural

Nom

-

pässimme

pässinne

pässinsä

pässimme

pässinne

pässinsä

Par

-ta

pässiämme

pässiänne

pässiänsä / pässiään

pässejämme

pässejänne

pässejänsä / pässejään

Gen

-n

pässimme

pässinne

pässinsä

pässiemme

pässienne

pässiensä

Ill

mihin

pässiimme

pässiinne

pässiinsä

pässeihimme

pässeihinne

pässeihinsä

Ine

-ssa

pässissämme

pässissänne

pässissänsä / pässissään

pässeissämme

pässeissänne

pässeissänsä / pässeissään

Ela

-sta

pässistämme

pässistänne

pässistänsä / pässistään

pässeistämme

pässeistänne

pässeistänsä / pässeistään

All

-lle

pässillemme

pässillenne

pässillensä / pässilleen

pässeillemme

pässeillenne

pässeillensä / pässeilleän

Ade

-lla

pässillämme

pässillänne

pässillänsä / pässillään

pässeillämme

pässeillänne

pässeillänsä / pässeillään

Abl

-lta

pässiltämme

pässiltänne

pässiltänsä / pässiltään

pässeiltämme

pässeiltänne

pässeiltänsä / pässeiltään

Tra

-ksi

pässiksemme

pässiksenne

pässiksensä / pässikseen

pässeiksemme

pässeiksenne

pässeiksensä / pässeikseen

Ess

-na

pässinämme

pässinänne

pässinänsä / pässinään

pässeinämme

pässeinänne

pässeinänsä / pässeinään

Abe

-tta

pässittämme

pässittänne

pässittänsä / pässittään

pässeittämme

pässeittänne

pässeittänsä / pässeittään

Com

-ne

-

-

-

pässeinemme

pässeinenne

pässeinensä / pässeineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

sarvi

sarvet

Par

-ta

sarvea

sarvia

Gen

-n

sarven

sarvien

Ill

mihin

sarveen

sarviin

Ine

-ssa

sarvessa

sarvissa

Ela

-sta

sarvesta

sarvista

All

-lle

sarvelle

sarville

Ade

-lla

sarvella

sarvilla

Abl

-lta

sarvelta

sarvilta

Tra

-ksi

sarveksi

sarviksi

Ess

-na

sarvena

sarvina

Abe

-tta

sarvetta

sarvitta

Com

-ne

-

sarvine

Ins

-in

-

sarvin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

sarvi

sarvet

Par

-ta

sarvea

sarvia

Gen

-n

sarven

sarvien

Ill

mihin

sarveen

sarviin

Ine

-ssa

sarvessa

sarvissa

Ela

-sta

sarvesta

sarvista

All

-lle

sarvelle

sarville

Ade

-lla

sarvella

sarvilla

Abl

-lta

sarvelta

sarvilta

Tra

-ksi

sarveksi

sarviksi

Ess

-na

sarvena

sarvina

Abe

-tta

sarvetta

sarvitta

Com

-ne

-

sarvine

Ins

-in

-

sarvin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

horn sarvi, torvi, äänitorvi, sakara
croissant croissant, voisarvi, sarvi
bump kuhmu, pukama, törmäys, kolaus, töyssy, sarvi
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; OpenSubtitles; Europarl; Finnish-English Parallel Corpus; Tatoeba; OpenSubtitles2018.v3; jw2019 Sarvensa on upea! His antlers are magnificent! Hänellä oli päässään iso sarvi. He had a big horn on his head. Puheluun vastatessa sarvi katkesi. The horn broke off when answering the call. Sarvi on villisikojen tärkeä ominaisuus. The tusk is an important feature of wild boars. Sarvi on eläimen uloke, joka kasvaa sen päästä. Horn is a projection of an animal that grows from its head. Sarvi oli kauniisti koristeltu kultakoristeilla. The horn was beautifully decorated with gold ornaments. Hän katsoi uteliaana sarvista. She looked curiously at the horns. Hän otti kiinni härän sarvista. He grabbed the bull by the horns. Tai saat sarvestani. Or you can find my horn! Alttarin sarviin asti. As far as the horns of the altar. Show more arrow right

Wiktionary

horn (growth of keratin that protrudes from the head of certain animals) horn (any similar real or imaginary growth or projection) horn (substance) horn (hornlike object) (usually in the plural) antler (chiefly in the plural) handlebar Show more arrow right sarvassarveinensarvekassarvekesarvellinensarvenasarvennoinensarvetonsarvikkosarviliittisarvimainen-sarvinen Show more arrow right Afrikan sarvihirvensarvihirvensarvensuolajättösarviporonsarviporonsarvijauherunsaudensarviruutisarvisarviapilasarvihopeasarvihöyläsarvijaakkosarvijääräsarvikalasarvikalkkarokäärmesarvikampasarvikarjasarvikiurusarvikruunusarvikumisarvikuonosarvikuonokassarvikuonokyysarvikuonoleguaanisarvikuonolintusarvikyysarvilastusarvilevysarviliimasarvilintusarvimiinasarviniekkasarvinokkasarvioksasarviorvokkisarvipäinensarvipääsarvipöllösarvirautasarviruostesarvisammalsarvisankainensarvityösarvivalassarvivälkesarviöljytuntosarviyksisarvinen Show more arrow right From Proto-Finnic sarvi (compare Estonian sarv), from Proto-Finno-Ugric śarwe (compare Hungarian szarv), which in turn is a loan from Proto-Indo-Iranian ćr̥Hwa-, compare Avestan 𐬯𐬭𐬏‎ (srū, “horn, claw, talon”), 𐬯𐬭𐬎𐬎𐬁‎ (sruuā, “horn”), Middle Persian (slwb' /srū/, “horn, nail”), Persian سرو‎ (soru, “animal horn”). Doublet of hirvi. Ultimately from Proto-Indo-European ḱerh₂-; see there for more. Show more arrow right

Wikipedia

Horn (anatomy) A horn is a permanent pointed projection on the head of various animals that consists of a covering of keratin and other proteins surrounding a core of live bone. Horns are distinct from antlers, which are not permanent. In mammals, true horns are found mainly among the ruminant artiodactyls,[not verified in body] in the families Antilocapridae (pronghorn) and Bovidae (cattle, goats, antelope etc.). Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

sarveni

sarveni

sarvesi

sarvesi

sarvensa

sarvensa

Par

-ta

sarveani

sarviani

sarveasi

sarviasi

sarveansa / sarveaan

sarviansa / sarviaan

Gen

-n

sarveni

sarvieni

sarvesi

sarviesi

sarvensa

sarviensa

Ill

mihin

sarveeni

sarviini

sarveesi

sarviisi

sarveensa

sarviinsa

Ine

-ssa

sarvessani

sarvissani

sarvessasi

sarvissasi

sarvessansa / sarvessaan

sarvissansa / sarvissaan

Ela

-sta

sarvestani

sarvistani

sarvestasi

sarvistasi

sarvestansa / sarvestaan

sarvistansa / sarvistaan

All

-lle

sarvelleni

sarvilleni

sarvellesi

sarvillesi

sarvellensa / sarvelleen

sarvillensa / sarvillean

Ade

-lla

sarvellani

sarvillani

sarvellasi

sarvillasi

sarvellansa / sarvellaan

sarvillansa / sarvillaan

Abl

-lta

sarveltani

sarviltani

sarveltasi

sarviltasi

sarveltansa / sarveltaan

sarviltansa / sarviltaan

Tra

-ksi

sarvekseni

sarvikseni

sarveksesi

sarviksesi

sarveksensa / sarvekseen

sarviksensa / sarvikseen

Ess

-na

sarvenani

sarvinani

sarvenasi

sarvinasi

sarvenansa / sarvenaan

sarvinansa / sarvinaan

Abe

-tta

sarvettani

sarvittani

sarvettasi

sarvittasi

sarvettansa / sarvettaan

sarvittansa / sarvittaan

Com

-ne

-

sarvineni

-

sarvinesi

-

sarvinensa / sarvineen

Singular

Plural

Nom

-

sarveni

sarvesi

sarvensa

sarveni

sarvesi

sarvensa

Par

-ta

sarveani

sarveasi

sarveansa / sarveaan

sarviani

sarviasi

sarviansa / sarviaan

Gen

-n

sarveni

sarvesi

sarvensa

sarvieni

sarviesi

sarviensa

Ill

mihin

sarveeni

sarveesi

sarveensa

sarviini

sarviisi

sarviinsa

Ine

-ssa

sarvessani

sarvessasi

sarvessansa / sarvessaan

sarvissani

sarvissasi

sarvissansa / sarvissaan

Ela

-sta

sarvestani

sarvestasi

sarvestansa / sarvestaan

sarvistani

sarvistasi

sarvistansa / sarvistaan

All

-lle

sarvelleni

sarvellesi

sarvellensa / sarvelleen

sarvilleni

sarvillesi

sarvillensa / sarvillean

Ade

-lla

sarvellani

sarvellasi

sarvellansa / sarvellaan

sarvillani

sarvillasi

sarvillansa / sarvillaan

Abl

-lta

sarveltani

sarveltasi

sarveltansa / sarveltaan

sarviltani

sarviltasi

sarviltansa / sarviltaan

Tra

-ksi

sarvekseni

sarveksesi

sarveksensa / sarvekseen

sarvikseni

sarviksesi

sarviksensa / sarvikseen

Ess

-na

sarvenani

sarvenasi

sarvenansa / sarvenaan

sarvinani

sarvinasi

sarvinansa / sarvinaan

Abe

-tta

sarvettani

sarvettasi

sarvettansa / sarvettaan

sarvittani

sarvittasi

sarvittansa / sarvittaan

Com

-ne

-

-

-

sarvineni

sarvinesi

sarvinensa / sarvineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

sarvemme

sarvemme

sarvenne

sarvenne

sarvensa

sarvensa

Par

-ta

sarveamme

sarviamme

sarveanne

sarvianne

sarveansa / sarveaan

sarviansa / sarviaan

Gen

-n

sarvemme

sarviemme

sarvenne

sarvienne

sarvensa

sarviensa

Ill

mihin

sarveemme

sarviimme

sarveenne

sarviinne

sarveensa

sarviinsa

Ine

-ssa

sarvessamme

sarvissamme

sarvessanne

sarvissanne

sarvessansa / sarvessaan

sarvissansa / sarvissaan

Ela

-sta

sarvestamme

sarvistamme

sarvestanne

sarvistanne

sarvestansa / sarvestaan

sarvistansa / sarvistaan

All

-lle

sarvellemme

sarvillemme

sarvellenne

sarvillenne

sarvellensa / sarvelleen

sarvillensa / sarvillean

Ade

-lla

sarvellamme

sarvillamme

sarvellanne

sarvillanne

sarvellansa / sarvellaan

sarvillansa / sarvillaan

Abl

-lta

sarveltamme

sarviltamme

sarveltanne

sarviltanne

sarveltansa / sarveltaan

sarviltansa / sarviltaan

Tra

-ksi

sarveksemme

sarviksemme

sarveksenne

sarviksenne

sarveksensa / sarvekseen

sarviksensa / sarvikseen

Ess

-na

sarvenamme

sarvinamme

sarvenanne

sarvinanne

sarvenansa / sarvenaan

sarvinansa / sarvinaan

Abe

-tta

sarvettamme

sarvittamme

sarvettanne

sarvittanne

sarvettansa / sarvettaan

sarvittansa / sarvittaan

Com

-ne

-

sarvinemme

-

sarvinenne

-

sarvinensa / sarvineen

Singular

Plural

Nom

-

sarvemme

sarvenne

sarvensa

sarvemme

sarvenne

sarvensa

Par

-ta

sarveamme

sarveanne

sarveansa / sarveaan

sarviamme

sarvianne

sarviansa / sarviaan

Gen

-n

sarvemme

sarvenne

sarvensa

sarviemme

sarvienne

sarviensa

Ill

mihin

sarveemme

sarveenne

sarveensa

sarviimme

sarviinne

sarviinsa

Ine

-ssa

sarvessamme

sarvessanne

sarvessansa / sarvessaan

sarvissamme

sarvissanne

sarvissansa / sarvissaan

Ela

-sta

sarvestamme

sarvestanne

sarvestansa / sarvestaan

sarvistamme

sarvistanne

sarvistansa / sarvistaan

All

-lle

sarvellemme

sarvellenne

sarvellensa / sarvelleen

sarvillemme

sarvillenne

sarvillensa / sarvillean

Ade

-lla

sarvellamme

sarvellanne

sarvellansa / sarvellaan

sarvillamme

sarvillanne

sarvillansa / sarvillaan

Abl

-lta

sarveltamme

sarveltanne

sarveltansa / sarveltaan

sarviltamme

sarviltanne

sarviltansa / sarviltaan

Tra

-ksi

sarveksemme

sarveksenne

sarveksensa / sarvekseen

sarviksemme

sarviksenne

sarviksensa / sarvikseen

Ess

-na

sarvenamme

sarvenanne

sarvenansa / sarvenaan

sarvinamme

sarvinanne

sarvinansa / sarvinaan

Abe

-tta

sarvettamme

sarvettanne

sarvettansa / sarvettaan

sarvittamme

sarvittanne

sarvittansa / sarvittaan

Com

-ne

-

-

-

sarvinemme

sarvinenne

sarvinensa / sarvineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!

Singular

Plural

Nom

-

pässi

pässit

Par

-ta

Solve

Gen

-n

pässin

pässien

Ill

mihin

pässiin

Solve

Ine

-ssa

pässeissä

Solve

Ela

-sta

pässeistä

Solve

All

-lle

pässille

Solve

Ade

-lla

pässillä

pässeillä

Abl

-lta

pässiltä

pässeiltä

Tra

-ksi

pässiksi

pässeiksi

Ess

-na

pässinä

pässeinä

Abe

-tta

pässittä

pässeittä

Com

-ne

-

pässeine

Ins

-in

-

pässein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

pässi

pässit

Par

-ta

Gen

-n

pässin

pässien

Ill

mihin

pässiin

Ine

-ssa

pässeissä

Ela

-sta

pässeistä

All

-lle

pässille

Ade

-lla

pässillä

pässeillä

Abl

-lta

pässiltä

pässeiltä

Tra

-ksi

pässiksi

pässeiksi

Ess

-na

pässinä

pässeinä

Abe

-tta

pässittä

pässeittä

Com

-ne

-

pässeine

Ins

-in

-

pässein

Singular

Plural

Nom

-

sarvi

sarvet

Par

-ta

Solve

Gen

-n

sarven

sarvien

Ill

mihin

sarveen

Solve

Ine

-ssa

sarvissa

Solve

Ela

-sta

sarvista

Solve

All

-lle

sarvelle

Solve

Ade

-lla

sarvella

sarvilla

Abl

-lta

sarvelta

sarvilta

Tra

-ksi

sarveksi

sarviksi

Ess

-na

sarvena

sarvina

Abe

-tta

sarvetta

sarvitta

Com

-ne

-

sarvine

Ins

-in

-

sarvin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

sarvi

sarvet

Par

-ta

Gen

-n

sarven

sarvien

Ill

mihin

sarveen

Ine

-ssa

sarvissa

Ela

-sta

sarvista

All

-lle

sarvelle

Ade

-lla

sarvella

sarvilla

Abl

-lta

sarvelta

sarvilta

Tra

-ksi

sarveksi

sarviksi

Ess

-na

sarvena

sarvina

Abe

-tta

sarvetta

sarvitta

Com

-ne

-

sarvine

Ins

-in

-

sarvin

close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept