oksiimien |
Noun, Plural Genitive |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
oksiimi |
oksiimit |
Par |
-ta |
oksiimia |
oksiimeja |
Gen |
-n |
oksiimin |
|
Ill |
mihin |
oksiimiin |
oksiimeihin |
Ine |
-ssa |
oksiimissa |
oksiimeissa |
Ela |
-sta |
oksiimista |
oksiimeista |
All |
-lle |
oksiimille |
oksiimeille |
Ade |
-lla |
oksiimilla |
oksiimeilla |
Abl |
-lta |
oksiimilta |
oksiimeilta |
Tra |
-ksi |
oksiimiksi |
oksiimeiksi |
Ess |
-na |
oksiimina |
oksiimeina |
Abe |
-tta |
oksiimitta |
oksiimeitta |
Com |
-ne |
- |
oksiimeine |
Ins |
-in |
- |
oksiimein |
Singular
Plural
Nom
-
oksiimi
oksiimit
Par
-ta
oksiimia
oksiimeja
Gen
-n
oksiimin
Ill
mihin
oksiimiin
oksiimeihin
Ine
-ssa
oksiimissa
oksiimeissa
Ela
-sta
oksiimista
oksiimeista
All
-lle
oksiimille
oksiimeille
Ade
-lla
oksiimilla
oksiimeilla
Abl
-lta
oksiimilta
oksiimeilta
Tra
-ksi
oksiimiksi
oksiimeiksi
Ess
-na
oksiimina
oksiimeina
Abe
-tta
oksiimitta
oksiimeitta
Com
-ne
-
oksiimeine
Ins
-in
-
oksiimein
| oximen | |
| oximan |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
Par |
-ta |
oksiimia |
oksiimeja |
oksiimia |
oksiimeja |
oksiimia |
oksiimeja |
Gen |
-n |
oksiimi |
oksiimie |
oksiimi |
oksiimie |
oksiimi |
oksiimie |
Ill |
mihin |
oksiimii |
oksiimeihi |
oksiimii |
oksiimeihi |
oksiimii |
oksiimeihi |
Ine |
-ssa |
oksiimissa |
oksiimeissa |
oksiimissa |
oksiimeissa |
oksiimissa |
oksiimeissa |
Ela |
-sta |
oksiimista |
oksiimeista |
oksiimista |
oksiimeista |
oksiimista |
oksiimeista |
All |
-lle |
oksiimille |
oksiimeille |
oksiimille |
oksiimeille |
oksiimille |
oksiimeille |
Ade |
-lla |
oksiimilla |
oksiimeilla |
oksiimilla |
oksiimeilla |
oksiimilla |
oksiimeilla |
Abl |
-lta |
oksiimilta |
oksiimeilta |
oksiimilta |
oksiimeilta |
oksiimilta |
oksiimeilta |
Tra |
-ksi |
oksiimikse |
oksiimeikse |
oksiimikse |
oksiimeikse |
oksiimikse |
oksiimeikse |
Ess |
-na |
oksiimina |
oksiimeina |
oksiimina |
oksiimeina |
oksiimina |
oksiimeina |
Abe |
-tta |
oksiimitta |
oksiimeitta |
oksiimitta |
oksiimeitta |
oksiimitta |
oksiimeitta |
Com |
-ne |
- |
oksiimeine |
- |
oksiimeine |
- |
oksiimeine |
Singular
Plural
Nom
-
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimi
Par
-ta
oksiimia
oksiimia
oksiimia
oksiimeja
oksiimeja
oksiimeja
Gen
-n
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimie
oksiimie
oksiimie
Ill
mihin
oksiimii
oksiimii
oksiimii
oksiimeihi
oksiimeihi
oksiimeihi
Ine
-ssa
oksiimissa
oksiimissa
oksiimissa
oksiimeissa
oksiimeissa
oksiimeissa
Ela
-sta
oksiimista
oksiimista
oksiimista
oksiimeista
oksiimeista
oksiimeista
All
-lle
oksiimille
oksiimille
oksiimille
oksiimeille
oksiimeille
oksiimeille
Ade
-lla
oksiimilla
oksiimilla
oksiimilla
oksiimeilla
oksiimeilla
oksiimeilla
Abl
-lta
oksiimilta
oksiimilta
oksiimilta
oksiimeilta
oksiimeilta
oksiimeilta
Tra
-ksi
oksiimikse
oksiimikse
oksiimikse
oksiimeikse
oksiimeikse
oksiimeikse
Ess
-na
oksiimina
oksiimina
oksiimina
oksiimeina
oksiimeina
oksiimeina
Abe
-tta
oksiimitta
oksiimitta
oksiimitta
oksiimeitta
oksiimeitta
oksiimeitta
Com
-ne
-
-
-
oksiimeine
oksiimeine
oksiimeine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
oksiimi |
Par |
-ta |
oksiimia |
oksiimeja |
oksiimia |
oksiimeja |
oksiimia |
oksiimeja |
Gen |
-n |
oksiimi |
oksiimie |
oksiimi |
oksiimie |
oksiimi |
oksiimie |
Ill |
mihin |
oksiimii |
oksiimeihi |
oksiimii |
oksiimeihi |
oksiimii |
oksiimeihi |
Ine |
-ssa |
oksiimissa |
oksiimeissa |
oksiimissa |
oksiimeissa |
oksiimissa |
oksiimeissa |
Ela |
-sta |
oksiimista |
oksiimeista |
oksiimista |
oksiimeista |
oksiimista |
oksiimeista |
All |
-lle |
oksiimille |
oksiimeille |
oksiimille |
oksiimeille |
oksiimille |
oksiimeille |
Ade |
-lla |
oksiimilla |
oksiimeilla |
oksiimilla |
oksiimeilla |
oksiimilla |
oksiimeilla |
Abl |
-lta |
oksiimilta |
oksiimeilta |
oksiimilta |
oksiimeilta |
oksiimilta |
oksiimeilta |
Tra |
-ksi |
oksiimikse |
oksiimeikse |
oksiimikse |
oksiimeikse |
oksiimikse |
oksiimeikse |
Ess |
-na |
oksiimina |
oksiimeina |
oksiimina |
oksiimeina |
oksiimina |
oksiimeina |
Abe |
-tta |
oksiimitta |
oksiimeitta |
oksiimitta |
oksiimeitta |
oksiimitta |
oksiimeitta |
Com |
-ne |
- |
oksiimeine |
- |
oksiimeine |
- |
oksiimeine |
Singular
Plural
Nom
-
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimi
Par
-ta
oksiimia
oksiimia
oksiimia
oksiimeja
oksiimeja
oksiimeja
Gen
-n
oksiimi
oksiimi
oksiimi
oksiimie
oksiimie
oksiimie
Ill
mihin
oksiimii
oksiimii
oksiimii
oksiimeihi
oksiimeihi
oksiimeihi
Ine
-ssa
oksiimissa
oksiimissa
oksiimissa
oksiimeissa
oksiimeissa
oksiimeissa
Ela
-sta
oksiimista
oksiimista
oksiimista
oksiimeista
oksiimeista
oksiimeista
All
-lle
oksiimille
oksiimille
oksiimille
oksiimeille
oksiimeille
oksiimeille
Ade
-lla
oksiimilla
oksiimilla
oksiimilla
oksiimeilla
oksiimeilla
oksiimeilla
Abl
-lta
oksiimilta
oksiimilta
oksiimilta
oksiimeilta
oksiimeilta
oksiimeilta
Tra
-ksi
oksiimikse
oksiimikse
oksiimikse
oksiimeikse
oksiimeikse
oksiimeikse
Ess
-na
oksiimina
oksiimina
oksiimina
oksiimeina
oksiimeina
oksiimeina
Abe
-tta
oksiimitta
oksiimitta
oksiimitta
oksiimeitta
oksiimeitta
oksiimeitta
Com
-ne
-
-
-
oksiimeine
oksiimeine
oksiimeine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net