logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

laatu, noun

Word analysis
laatuvirhe

laatuvirhe

laatu

Noun, Singular Nominative

+ virhe

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laatu

laadut

Par

-ta

laatua

laatuja

Gen

-n

laadun

laatujen

Ill

mihin

laatuun

laatuihin

Ine

-ssa

laadussa

laaduissa

Ela

-sta

laadusta

laaduista

All

-lle

laadulle

laaduille

Ade

-lla

laadulla

laaduilla

Abl

-lta

laadulta

laaduilta

Tra

-ksi

laaduksi

laaduiksi

Ess

-na

laatuna

laatuina

Abe

-tta

laadutta

laaduitta

Com

-ne

-

laatuine

Ins

-in

-

laaduin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laatu

laadut

Par

-ta

laatua

laatuja

Gen

-n

laadun

laatujen

Ill

mihin

laatuun

laatuihin

Ine

-ssa

laadussa

laaduissa

Ela

-sta

laadusta

laaduista

All

-lle

laadulle

laaduille

Ade

-lla

laadulla

laaduilla

Abl

-lta

laadulta

laaduilta

Tra

-ksi

laaduksi

laaduiksi

Ess

-na

laatuna

laatuina

Abe

-tta

laadutta

laaduitta

Com

-ne

-

laatuine

Ins

-in

-

laaduin

quality laatu, ominaisuus, piirre, hyvyys, kvaliteetti, luonteenpiirre
grade luokka, laatu, arvosana, aste, taso, kaltevuus
nature luonto, laatu, olemus
brand merkki, tavaramerkki, laatu, polttomerkki, kekäle, laji
kind laji, laatu
texture rakenne, laatu, koostumus, pinta, pintarakenne, tuntu
character merkki, luonne, hahmo, kirjain, kirjainmerkki, laatu
caliber kaliiperi, laatu, arvo, kyky
sort laji, laatu
kidney munuainen, laatu, laji
cast näyttelijät, sävy, valos, heitto, muotti, laatu
make merkki, malli, valmiste, laatu, tyyppi
description kuvaus, laji, tuntomerkit, laatu
Show more arrow right
Europarl, sentence 1234; Tatoeba; OPUS, sentence 91011; Europarl; Tatoeba, sentence 23456; Europarl parallel corpus; Opus; opensubtitles2 Laatu on meille tärkeä tekijä. Quality is an important factor for us. Hän kunnioittaa laatuni. He respects my quality. Laatu on kaikille yhteinen päämäärä. Quality is a shared goal for everyone. Tuotteen laatu vaikuttaa sen hintaan. The quality of the product affects its price. Laatuni on erittäin korkea. My quality is very high. Tuotteen laatu on laskenut viime aikoina. The quality of the product has decreased recently. Laatu on meille tärkeä asia. Quality is important to us. Tarpeiden ja odotusten laatu. The quality of needs and expectations. Laatua ei saa unohtaa. We must not forget about quality. Ainoa laatuaan. Very special. Show more arrow right

Wiktionary

quality sort, kind Show more arrow right viimeinen laatuaan = the last of its kind Show more arrow right Borrowed from Russian лад (lad). Cognate with Estonian laad. Show more arrow right

Wikipedia

Quality Quality is how good something is. If the quality of a product is high then that means that it is fit for its purpose. If the quality of an item is low that means that the product may break easily or not work properly. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laatuni

laatuni

laatusi

laatusi

laatunsa

laatunsa

Par

-ta

laatuani

laatujani

laatuasi

laatujasi

laatuansa / laatuaan

laatujansa / laatujaan

Gen

-n

laatuni

laatujeni

laatusi

laatujesi

laatunsa

laatujensä

Ill

mihin

laatuuni

laatuihini

laatuusi

laatuihisi

laatuunsa

laatuihinsä

Ine

-ssa

laadussani

laaduissani

laadussasi

laaduissasi

laadussansa / laadussaan

laaduissansa / laaduissaan

Ela

-sta

laadustani

laaduistani

laadustasi

laaduistasi

laadustansa / laadustaan

laaduistansa / laaduistaan

All

-lle

laadulleni

laaduilleni

laadullesi

laaduillesi

laadullensa / laadulleen

laaduillensa / laaduillean

Ade

-lla

laadullani

laaduillani

laadullasi

laaduillasi

laadullansa / laadullaan

laaduillansa / laaduillaan

Abl

-lta

laadultani

laaduiltani

laadultasi

laaduiltasi

laadultansa / laadultaan

laaduiltansa / laaduiltaan

Tra

-ksi

laadukseni

laaduikseni

laaduksesi

laaduiksesi

laaduksensa / laadukseen

laaduiksensa / laaduikseen

Ess

-na

laatunani

laatuinani

laatunasi

laatuinasi

laatunansa / laatunaan

laatuinansa / laatuinaan

Abe

-tta

laaduttani

laaduittani

laaduttasi

laaduittasi

laaduttansa / laaduttaan

laaduittansa / laaduittaan

Com

-ne

-

laatuineni

-

laatuinesi

-

laatuinensa / laatuineen

Singular

Plural

Nom

-

laatuni

laatusi

laatunsa

laatuni

laatusi

laatunsa

Par

-ta

laatuani

laatuasi

laatuansa / laatuaan

laatujani

laatujasi

laatujansa / laatujaan

Gen

-n

laatuni

laatusi

laatunsa

laatujeni

laatujesi

laatujensä

Ill

mihin

laatuuni

laatuusi

laatuunsa

laatuihini

laatuihisi

laatuihinsä

Ine

-ssa

laadussani

laadussasi

laadussansa / laadussaan

laaduissani

laaduissasi

laaduissansa / laaduissaan

Ela

-sta

laadustani

laadustasi

laadustansa / laadustaan

laaduistani

laaduistasi

laaduistansa / laaduistaan

All

-lle

laadulleni

laadullesi

laadullensa / laadulleen

laaduilleni

laaduillesi

laaduillensa / laaduillean

Ade

-lla

laadullani

laadullasi

laadullansa / laadullaan

laaduillani

laaduillasi

laaduillansa / laaduillaan

Abl

-lta

laadultani

laadultasi

laadultansa / laadultaan

laaduiltani

laaduiltasi

laaduiltansa / laaduiltaan

Tra

-ksi

laadukseni

laaduksesi

laaduksensa / laadukseen

laaduikseni

laaduiksesi

laaduiksensa / laaduikseen

Ess

-na

laatunani

laatunasi

laatunansa / laatunaan

laatuinani

laatuinasi

laatuinansa / laatuinaan

Abe

-tta

laaduttani

laaduttasi

laaduttansa / laaduttaan

laaduittani

laaduittasi

laaduittansa / laaduittaan

Com

-ne

-

-

-

laatuineni

laatuinesi

laatuinensa / laatuineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laatumme

laatumme

laatunne

laatunne

laatunsa

laatunsa

Par

-ta

laatuamme

laatujamme

laatuanne

laatujanne

laatuansa / laatuaan

laatujansa / laatujaan

Gen

-n

laatumme

laatujemme

laatunne

laatujenne

laatunsa

laatujensä

Ill

mihin

laatuumme

laatuihimme

laatuunne

laatuihinne

laatuunsa

laatuihinsä

Ine

-ssa

laadussamme

laaduissamme

laadussanne

laaduissanne

laadussansa / laadussaan

laaduissansa / laaduissaan

Ela

-sta

laadustamme

laaduistamme

laadustanne

laaduistanne

laadustansa / laadustaan

laaduistansa / laaduistaan

All

-lle

laadullemme

laaduillemme

laadullenne

laaduillenne

laadullensa / laadulleen

laaduillensa / laaduillean

Ade

-lla

laadullamme

laaduillamme

laadullanne

laaduillanne

laadullansa / laadullaan

laaduillansa / laaduillaan

Abl

-lta

laadultamme

laaduiltamme

laadultanne

laaduiltanne

laadultansa / laadultaan

laaduiltansa / laaduiltaan

Tra

-ksi

laaduksemme

laaduiksemme

laaduksenne

laaduiksenne

laaduksensa / laadukseen

laaduiksensa / laaduikseen

Ess

-na

laatunamme

laatuinamme

laatunanne

laatuinanne

laatunansa / laatunaan

laatuinansa / laatuinaan

Abe

-tta

laaduttamme

laaduittamme

laaduttanne

laaduittanne

laaduttansa / laaduttaan

laaduittansa / laaduittaan

Com

-ne

-

laatuinemme

-

laatuinenne

-

laatuinensa / laatuineen

Singular

Plural

Nom

-

laatumme

laatunne

laatunsa

laatumme

laatunne

laatunsa

Par

-ta

laatuamme

laatuanne

laatuansa / laatuaan

laatujamme

laatujanne

laatujansa / laatujaan

Gen

-n

laatumme

laatunne

laatunsa

laatujemme

laatujenne

laatujensä

Ill

mihin

laatuumme

laatuunne

laatuunsa

laatuihimme

laatuihinne

laatuihinsä

Ine

-ssa

laadussamme

laadussanne

laadussansa / laadussaan

laaduissamme

laaduissanne

laaduissansa / laaduissaan

Ela

-sta

laadustamme

laadustanne

laadustansa / laadustaan

laaduistamme

laaduistanne

laaduistansa / laaduistaan

All

-lle

laadullemme

laadullenne

laadullensa / laadulleen

laaduillemme

laaduillenne

laaduillensa / laaduillean

Ade

-lla

laadullamme

laadullanne

laadullansa / laadullaan

laaduillamme

laaduillanne

laaduillansa / laaduillaan

Abl

-lta

laadultamme

laadultanne

laadultansa / laadultaan

laaduiltamme

laaduiltanne

laaduiltansa / laaduiltaan

Tra

-ksi

laaduksemme

laaduksenne

laaduksensa / laadukseen

laaduiksemme

laaduiksenne

laaduiksensa / laaduikseen

Ess

-na

laatunamme

laatunanne

laatunansa / laatunaan

laatuinamme

laatuinanne

laatuinansa / laatuinaan

Abe

-tta

laaduttamme

laaduttanne

laaduttansa / laaduttaan

laaduittamme

laaduittanne

laaduittansa / laaduittaan

Com

-ne

-

-

-

laatuinemme

laatuinenne

laatuinensa / laatuineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

virhe

virheet

Par

-ta

virhettä

virheitä / virhehiä

Gen

-n

virheen

virheitten / virheiden / virhehien / virhehitten

Ill

mihin

virheeseen

virheisiin / virheihin / virhehisin

Ine

-ssa

virheessä

virhehissä / virheissä

Ela

-sta

virheestä

virhehistä / virheistä

All

-lle

virheelle

virhehille / virheille

Ade

-lla

virheellä

virhehillä / virheillä

Abl

-lta

virheeltä

virhehiltä / virheiltä

Tra

-ksi

virheeksi

virhehiksi / virheiksi

Ess

-na

virheenä

virhehinä / virheinä

Abe

-tta

virheettä

virhehittä / virheittä

Com

-ne

-

virhehine / virheine

Ins

-in

-

virhehin / virhein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

virhe

virheet

Par

-ta

virhettä

virheitä / virhehiä

Gen

-n

virheen

virheitten / virheiden / virhehien / virhehitten

Ill

mihin

virheeseen

virheisiin / virheihin / virhehisin

Ine

-ssa

virheessä

virhehissä / virheissä

Ela

-sta

virheestä

virhehistä / virheistä

All

-lle

virheelle

virhehille / virheille

Ade

-lla

virheellä

virhehillä / virheillä

Abl

-lta

virheeltä

virhehiltä / virheiltä

Tra

-ksi

virheeksi

virhehiksi / virheiksi

Ess

-na

virheenä

virhehinä / virheinä

Abe

-tta

virheettä

virhehittä / virheittä

Com

-ne

-

virhehine / virheine

Ins

-in

-

virhehin / virhein

error virhe, erehdys, erhe, eksytys, eksymys
mistake virhe, erehdys, väärinkäsitys, erhe
fault vika, virhe, syy, murtuma, väärä syöttö, siirros
defect vika, virhe, puute, vajavuus, heikkous, loikka
flaw virhe, puute, vika, särö, halkeama, heikko kohta
foul virhe, sääntöjen rikkominen
lapse kuluminen, lipsahdus, erehdys, virhe, hairahdus, kulku
misstep erehdys, virhe, harha-askel
fluff nukka, hahtuva, nöyhtä, möhläys, haituva, virhe
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; EuroParl2021 Jokin virhe. Any defect. Tuo oli virhe. Big mistake, pal! Huomasin virheeni. But I learned my mistake. Tein virheen. I made a mistake, all right? Myöntäkää virheenne. Have the courage to admit your mistakes. Virheen selitys. Error Cause. Teet ison virheen. You are making a very large mistake. Tässä täytyy olla jokin virhe. There must be some mistake. Teette ison virheen. You're making a huge mistake. Taisit tehdä virheen. Sounds like you made a mistake. Show more arrow right

Wiktionary

mistake error flaw foul (in some sports, such as basketball and snooker) Show more arrow right virheellinen virheetön Show more arrow right Unknown. Show more arrow right

Wikipedia

Argumentointivirhe
eli virhepäätelmä tarkoittaa keskustelutekniikan ja mielipiteen esittämisen yhteydessä tullutta virhettä Hoitovirhe
voi tapahtua lääketieteessä hoidon yhteydessä. Kirjoitusvirhe
lyöntivirhe tai typo on kirjoitusprosessin aikana tehty tahaton virhe, seurauksena väärin kirjoitettu sana. Mittausvirhe
tarkoittaa tutkittavan suureen mittauksen ja todellisen arvon eroa. Ohjelmointivirhe
eli bugi on tietokoneohjelman lähdekoodissa oleva virhe. Painovirhe
painetun tekstin ladontavaiheessa syntynyt kirjoitus- tai muu virhe Virhe
kuvaa kokeellisissa tieteissä mittaustulosten tarkkuutta. Virhe
liittyy sopimusoikeuteen. Virhetermi
eli residuaali tarkoittaa tilastotieteessä mallin todellisen havainnon ja mallin ennusteen eroa. Virkavirhe
on henkilön virassaan joko tietoisesti tai tietämättään tekemä rikos.
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

virheeni

virheeni

virheesi

virheesi

virheensä

virheensä

Par

-ta

virhettäni

virheitäni / virhehiäni

virhettäsi

virheitäsi / virhehiäsi

virhettänsä / virhettään

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheeni

virheitteni / virheideni / virhehieni / virhehitteni

virheesi

virheittesi / virheidesi / virhehiesi / virhehittesi

virheensä

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseeni

virheisiini / virheihini / virhehisini

virheeseesi

virheisiisi / virheihisi / virhehisisi

virheeseensä

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessäni

virhehissäni / virheissäni

virheessäsi

virhehissäsi / virheissäsi

virheessänsä / virheessään

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestäni

virhehistäni / virheistäni

virheestäsi

virhehistäsi / virheistäsi

virheestänsä / virheestään

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheelleni

virhehilleni / virheilleni

virheellesi

virhehillesi / virheillesi

virheellensä / virheelleen

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheelläni

virhehilläni / virheilläni

virheelläsi

virhehilläsi / virheilläsi

virheellänsä / virheellään

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltäni

virhehiltäni / virheiltäni

virheeltäsi

virhehiltäsi / virheiltäsi

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheekseni

virhehikseni / virheikseni

virheeksesi

virhehiksesi / virheiksesi

virheeksensä / virheekseen

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenäni

virhehinäni / virheinäni

virheenäsi

virhehinäsi / virheinäsi

virheenänsä / virheenään

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettäni

virhehittäni / virheittäni

virheettäsi

virhehittäsi / virheittäsi

virheettänsä / virheettään

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

virhehineni / virheineni

-

virhehinesi / virheinesi

-

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

Singular

Plural

Nom

-

virheeni

virheesi

virheensä

virheeni

virheesi

virheensä

Par

-ta

virhettäni

virhettäsi

virhettänsä / virhettään

virheitäni / virhehiäni

virheitäsi / virhehiäsi

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheeni

virheesi

virheensä

virheitteni / virheideni / virhehieni / virhehitteni

virheittesi / virheidesi / virhehiesi / virhehittesi

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseeni

virheeseesi

virheeseensä

virheisiini / virheihini / virhehisini

virheisiisi / virheihisi / virhehisisi

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessäni

virheessäsi

virheessänsä / virheessään

virhehissäni / virheissäni

virhehissäsi / virheissäsi

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestäni

virheestäsi

virheestänsä / virheestään

virhehistäni / virheistäni

virhehistäsi / virheistäsi

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheelleni

virheellesi

virheellensä / virheelleen

virhehilleni / virheilleni

virhehillesi / virheillesi

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheelläni

virheelläsi

virheellänsä / virheellään

virhehilläni / virheilläni

virhehilläsi / virheilläsi

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltäni

virheeltäsi

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltäni / virheiltäni

virhehiltäsi / virheiltäsi

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheekseni

virheeksesi

virheeksensä / virheekseen

virhehikseni / virheikseni

virhehiksesi / virheiksesi

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenäni

virheenäsi

virheenänsä / virheenään

virhehinäni / virheinäni

virhehinäsi / virheinäsi

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettäni

virheettäsi

virheettänsä / virheettään

virhehittäni / virheittäni

virhehittäsi / virheittäsi

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

-

-

virhehineni / virheineni

virhehinesi / virheinesi

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

virheemme

virheemme

virheenne

virheenne

virheensä

virheensä

Par

-ta

virhettämme

virheitämme / virhehiämme

virhettänne

virheitänne / virhehiänne

virhettänsä / virhettään

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheemme

virheittemme / virheidemme / virhehiemme / virhehittemme

virheenne

virheittenne / virheidenne / virhehienne / virhehittenne

virheensä

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseemme

virheisiimme / virheihimme / virhehisimme

virheeseenne

virheisiinne / virheihinne / virhehisinne

virheeseensä

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessämme

virhehissämme / virheissämme

virheessänne

virhehissänne / virheissänne

virheessänsä / virheessään

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestämme

virhehistämme / virheistämme

virheestänne

virhehistänne / virheistänne

virheestänsä / virheestään

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheellemme

virhehillemme / virheillemme

virheellenne

virhehillenne / virheillenne

virheellensä / virheelleen

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheellämme

virhehillämme / virheillämme

virheellänne

virhehillänne / virheillänne

virheellänsä / virheellään

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltämme

virhehiltämme / virheiltämme

virheeltänne

virhehiltänne / virheiltänne

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheeksemme

virhehiksemme / virheiksemme

virheeksenne

virhehiksenne / virheiksenne

virheeksensä / virheekseen

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenämme

virhehinämme / virheinämme

virheenänne

virhehinänne / virheinänne

virheenänsä / virheenään

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettämme

virhehittämme / virheittämme

virheettänne

virhehittänne / virheittänne

virheettänsä / virheettään

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

virhehinemme / virheinemme

-

virhehinenne / virheinenne

-

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

Singular

Plural

Nom

-

virheemme

virheenne

virheensä

virheemme

virheenne

virheensä

Par

-ta

virhettämme

virhettänne

virhettänsä / virhettään

virheitämme / virhehiämme

virheitänne / virhehiänne

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheemme

virheenne

virheensä

virheittemme / virheidemme / virhehiemme / virhehittemme

virheittenne / virheidenne / virhehienne / virhehittenne

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseemme

virheeseenne

virheeseensä

virheisiimme / virheihimme / virhehisimme

virheisiinne / virheihinne / virhehisinne

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessämme

virheessänne

virheessänsä / virheessään

virhehissämme / virheissämme

virhehissänne / virheissänne

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestämme

virheestänne

virheestänsä / virheestään

virhehistämme / virheistämme

virhehistänne / virheistänne

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheellemme

virheellenne

virheellensä / virheelleen

virhehillemme / virheillemme

virhehillenne / virheillenne

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheellämme

virheellänne

virheellänsä / virheellään

virhehillämme / virheillämme

virhehillänne / virheillänne

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltämme

virheeltänne

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltämme / virheiltämme

virhehiltänne / virheiltänne

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheeksemme

virheeksenne

virheeksensä / virheekseen

virhehiksemme / virheiksemme

virhehiksenne / virheiksenne

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenämme

virheenänne

virheenänsä / virheenään

virhehinämme / virheinämme

virhehinänne / virheinänne

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettämme

virheettänne

virheettänsä / virheettään

virhehittämme / virheittämme

virhehittänne / virheittänne

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

-

-

virhehinemme / virheinemme

virhehinenne / virheinenne

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept