logo Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Twitter
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu

anis, noun

Word analysis
anis

anis

anis

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

anis

anikset

Par

-ta

anista

aniksia

Gen

-n

aniksen

aniksien / anisten

Ill

mihin

anikseen

aniksiin

Ine

-ssa

aniksessa

aniksissa

Ela

-sta

aniksesta

aniksista

All

-lle

anikselle

aniksille

Ade

-lla

aniksella

aniksilla

Abl

-lta

anikselta

aniksilta

Tra

-ksi

anikseksi

aniksiksi

Ess

-na

aniksena

aniksina

Abe

-tta

aniksetta

aniksitta

Com

-ne

-

aniksine

Ins

-in

-

aniksin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

anis

anikset

Par

-ta

anista

aniksia

Gen

-n

aniksen

aniksien / anisten

Ill

mihin

anikseen

aniksiin

Ine

-ssa

aniksessa

aniksissa

Ela

-sta

aniksesta

aniksista

All

-lle

anikselle

aniksille

Ade

-lla

aniksella

aniksilla

Abl

-lta

anikselta

aniksilta

Tra

-ksi

anikseksi

aniksiksi

Ess

-na

aniksena

aniksina

Abe

-tta

aniksetta

aniksitta

Com

-ne

-

aniksine

Ins

-in

-

aniksin

Translations

anise anis
Show more arrow right

Wiktionary

anise, aniseed (seeds used as spice) Show more arrow right anisliköörianispastillianisruohoanisviinatähtianis Show more arrow right

Wikipedia

Anise Anise (/əˈnis/, /ˈænɪs/; Pimpinella anisum), also called aniseed or rarely anix, is a flowering plant in the family Apiaceae native to the eastern Mediterranean region and Southwest Asia. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

anikseni

anikseni

aniksesi

aniksesi

aniksensa

aniksensa

Par

-ta

anistani

aniksiani

anistasi

aniksiasi

anistansa / anistaan

aniksiansa / aniksiaan

Gen

-n

anikseni

aniksieni / anisteni

aniksesi

aniksiesi / anistesi

aniksensa

aniksiensa / anistensa

Ill

mihin

anikseeni

aniksiini

anikseesi

aniksiisi

anikseensa

aniksiinsa

Ine

-ssa

aniksessani

aniksissani

aniksessasi

aniksissasi

aniksessansa / aniksessaan

aniksissansa / aniksissaan

Ela

-sta

aniksestani

aniksistani

aniksestasi

aniksistasi

aniksestansa / aniksestaan

aniksistansa / aniksistaan

All

-lle

anikselleni

aniksilleni

aniksellesi

aniksillesi

aniksellensa / anikselleen

aniksillensa / aniksillean

Ade

-lla

aniksellani

aniksillani

aniksellasi

aniksillasi

aniksellansa / aniksellaan

aniksillansa / aniksillaan

Abl

-lta

anikseltani

aniksiltani

anikseltasi

aniksiltasi

anikseltansa / anikseltaan

aniksiltansa / aniksiltaan

Tra

-ksi

aniksekseni

aniksikseni

anikseksesi

aniksiksesi

anikseksensa / aniksekseen

aniksiksensa / aniksikseen

Ess

-na

aniksenani

aniksinani

aniksenasi

aniksinasi

aniksenansa / aniksenaan

aniksinansa / aniksinaan

Abe

-tta

aniksettani

aniksittani

aniksettasi

aniksittasi

aniksettansa / aniksettaan

aniksittansa / aniksittaan

Com

-ne

-

aniksineni

-

aniksinesi

-

aniksinensa / aniksineen

Singular

Plural

Nom

-

anikseni

aniksesi

aniksensa

anikseni

aniksesi

aniksensa

Par

-ta

anistani

anistasi

anistansa / anistaan

aniksiani

aniksiasi

aniksiansa / aniksiaan

Gen

-n

anikseni

aniksesi

aniksensa

aniksieni / anisteni

aniksiesi / anistesi

aniksiensa / anistensa

Ill

mihin

anikseeni

anikseesi

anikseensa

aniksiini

aniksiisi

aniksiinsa

Ine

-ssa

aniksessani

aniksessasi

aniksessansa / aniksessaan

aniksissani

aniksissasi

aniksissansa / aniksissaan

Ela

-sta

aniksestani

aniksestasi

aniksestansa / aniksestaan

aniksistani

aniksistasi

aniksistansa / aniksistaan

All

-lle

anikselleni

aniksellesi

aniksellensa / anikselleen

aniksilleni

aniksillesi

aniksillensa / aniksillean

Ade

-lla

aniksellani

aniksellasi

aniksellansa / aniksellaan

aniksillani

aniksillasi

aniksillansa / aniksillaan

Abl

-lta

anikseltani

anikseltasi

anikseltansa / anikseltaan

aniksiltani

aniksiltasi

aniksiltansa / aniksiltaan

Tra

-ksi

aniksekseni

anikseksesi

anikseksensa / aniksekseen

aniksikseni

aniksiksesi

aniksiksensa / aniksikseen

Ess

-na

aniksenani

aniksenasi

aniksenansa / aniksenaan

aniksinani

aniksinasi

aniksinansa / aniksinaan

Abe

-tta

aniksettani

aniksettasi

aniksettansa / aniksettaan

aniksittani

aniksittasi

aniksittansa / aniksittaan

Com

-ne

-

-

-

aniksineni

aniksinesi

aniksinensa / aniksineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

aniksemme

aniksemme

aniksenne

aniksenne

aniksensa

aniksensa

Par

-ta

anistamme

aniksiamme

anistanne

aniksianne

anistansa / anistaan

aniksiansa / aniksiaan

Gen

-n

aniksemme

aniksiemme / anistemme

aniksenne

aniksienne / anistenne

aniksensa

aniksiensa / anistensa

Ill

mihin

anikseemme

aniksiimme

anikseenne

aniksiinne

anikseensa

aniksiinsa

Ine

-ssa

aniksessamme

aniksissamme

aniksessanne

aniksissanne

aniksessansa / aniksessaan

aniksissansa / aniksissaan

Ela

-sta

aniksestamme

aniksistamme

aniksestanne

aniksistanne

aniksestansa / aniksestaan

aniksistansa / aniksistaan

All

-lle

aniksellemme

aniksillemme

aniksellenne

aniksillenne

aniksellensa / anikselleen

aniksillensa / aniksillean

Ade

-lla

aniksellamme

aniksillamme

aniksellanne

aniksillanne

aniksellansa / aniksellaan

aniksillansa / aniksillaan

Abl

-lta

anikseltamme

aniksiltamme

anikseltanne

aniksiltanne

anikseltansa / anikseltaan

aniksiltansa / aniksiltaan

Tra

-ksi

anikseksemme

aniksiksemme

anikseksenne

aniksiksenne

anikseksensa / aniksekseen

aniksiksensa / aniksikseen

Ess

-na

aniksenamme

aniksinamme

aniksenanne

aniksinanne

aniksenansa / aniksenaan

aniksinansa / aniksinaan

Abe

-tta

aniksettamme

aniksittamme

aniksettanne

aniksittanne

aniksettansa / aniksettaan

aniksittansa / aniksittaan

Com

-ne

-

aniksinemme

-

aniksinenne

-

aniksinensa / aniksineen

Singular

Plural

Nom

-

aniksemme

aniksenne

aniksensa

aniksemme

aniksenne

aniksensa

Par

-ta

anistamme

anistanne

anistansa / anistaan

aniksiamme

aniksianne

aniksiansa / aniksiaan

Gen

-n

aniksemme

aniksenne

aniksensa

aniksiemme / anistemme

aniksienne / anistenne

aniksiensa / anistensa

Ill

mihin

anikseemme

anikseenne

anikseensa

aniksiimme

aniksiinne

aniksiinsa

Ine

-ssa

aniksessamme

aniksessanne

aniksessansa / aniksessaan

aniksissamme

aniksissanne

aniksissansa / aniksissaan

Ela

-sta

aniksestamme

aniksestanne

aniksestansa / aniksestaan

aniksistamme

aniksistanne

aniksistansa / aniksistaan

All

-lle

aniksellemme

aniksellenne

aniksellensa / anikselleen

aniksillemme

aniksillenne

aniksillensa / aniksillean

Ade

-lla

aniksellamme

aniksellanne

aniksellansa / aniksellaan

aniksillamme

aniksillanne

aniksillansa / aniksillaan

Abl

-lta

anikseltamme

anikseltanne

anikseltansa / anikseltaan

aniksiltamme

aniksiltanne

aniksiltansa / aniksiltaan

Tra

-ksi

anikseksemme

anikseksenne

anikseksensa / aniksekseen

aniksiksemme

aniksiksenne

aniksiksensa / aniksikseen

Ess

-na

aniksenamme

aniksenanne

aniksenansa / aniksenaan

aniksinamme

aniksinanne

aniksinansa / aniksinaan

Abe

-tta

aniksettamme

aniksettanne

aniksettansa / aniksettaan

aniksittamme

aniksittanne

aniksittansa / aniksittaan

Com

-ne

-

-

-

aniksinemme

aniksinenne

aniksinensa / aniksineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2023, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept