logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

suutin, noun

Word analysis
suutinistukka

suutinistukka

suutin

Noun, Singular Nominative

+ istukka

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

suutin

suuttimet

Par

-ta

suutinta

suuttimia

Gen

-n

suuttimen

suutinten / suuttimien

Ill

mihin

suuttimeen

suuttimiin

Ine

-ssa

suuttimessa

suuttimissa

Ela

-sta

suuttimesta

suuttimista

All

-lle

suuttimelle

suuttimille

Ade

-lla

suuttimella

suuttimilla

Abl

-lta

suuttimelta

suuttimilta

Tra

-ksi

suuttimeksi

suuttimiksi

Ess

-na

suuttimena

suuttimina

Abe

-tta

suuttimetta

suuttimitta

Com

-ne

-

suuttimine

Ins

-in

-

suuttimin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

suutin

suuttimet

Par

-ta

suutinta

suuttimia

Gen

-n

suuttimen

suutinten / suuttimien

Ill

mihin

suuttimeen

suuttimiin

Ine

-ssa

suuttimessa

suuttimissa

Ela

-sta

suuttimesta

suuttimista

All

-lle

suuttimelle

suuttimille

Ade

-lla

suuttimella

suuttimilla

Abl

-lta

suuttimelta

suuttimilta

Tra

-ksi

suuttimeksi

suuttimiksi

Ess

-na

suuttimena

suuttimina

Abe

-tta

suuttimetta

suuttimitta

Com

-ne

-

suuttimine

Ins

-in

-

suuttimin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

nozzle suutin, suulake, suukappale, nokka
jet suihkukone, suutin, gagaatti, suukappale, kaasuliekki
nose nenä, nokka, kuono, kärki, keula, suutin
rose ruusu, roseeviini, roosa, ruusunpunainen, ruusuke, suutin
Show more arrow right
Europarl; Tatoeba; Europarl parallel corpus; OpenSubtitles parallel corpus; oj4; SETimes parallel corpus; tmClass; OpenSubtitles2016; EurLex-2; OpenSubtitles2018 Suutin vuotaa. The nozzle is leaking. Autoon tulee uusi suutin. The car is getting a new nozzle. Suutin säädetään oikeaan asentoon. The nozzle is adjusted to the correct position. Työntekijä vaihtaa vanhan suutin uuteen. The worker changes the old nozzle to a new one. Suutinten määrä:... Number of nozzles : ... Tarkista, onko suutin tukkeutunut ennen käyttöä. Check if the nozzle is clogged before use. Yksireikäiset suuttimet. Single-jet nozzles. Vaihdoin autossa suuttimen. I changed the nozzle in the car. Rakettien suuttimet; Rocket nozzles; Eilen puhdistin auton suuttimen. Yesterday I cleaned the car's nozzle. Show more arrow right

Wiktionary

A nozzle A tuyere Show more arrow right suutaa +‎ -in Show more arrow right

Wikipedia

Nozzle A nozzle is a device designed to control the direction or characteristics of a fluid flow (especially to increase velocity) as it exits (or enters) an enclosed chamber or pipe. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

suuttimeni

suuttimeni

suuttimesi

suuttimesi

suuttimensa

suuttimensa

Par

-ta

suutintani

suuttimiani

suutintasi

suuttimiasi

suutintansa / suutintaan

suuttimiansa / suuttimiaan

Gen

-n

suuttimeni

suutinteni / suuttimieni

suuttimesi

suutintesi / suuttimiesi

suuttimensa

suutintensa / suuttimiensa

Ill

mihin

suuttimeeni

suuttimiini

suuttimeesi

suuttimiisi

suuttimeensa

suuttimiinsa

Ine

-ssa

suuttimessani

suuttimissani

suuttimessasi

suuttimissasi

suuttimessansa / suuttimessaan

suuttimissansa / suuttimissaan

Ela

-sta

suuttimestani

suuttimistani

suuttimestasi

suuttimistasi

suuttimestansa / suuttimestaan

suuttimistansa / suuttimistaan

All

-lle

suuttimelleni

suuttimilleni

suuttimellesi

suuttimillesi

suuttimellensa / suuttimelleen

suuttimillensa / suuttimillean

Ade

-lla

suuttimellani

suuttimillani

suuttimellasi

suuttimillasi

suuttimellansa / suuttimellaan

suuttimillansa / suuttimillaan

Abl

-lta

suuttimeltani

suuttimiltani

suuttimeltasi

suuttimiltasi

suuttimeltansa / suuttimeltaan

suuttimiltansa / suuttimiltaan

Tra

-ksi

suuttimekseni

suuttimikseni

suuttimeksesi

suuttimiksesi

suuttimeksensa / suuttimekseen

suuttimiksensa / suuttimikseen

Ess

-na

suuttimenani

suuttiminani

suuttimenasi

suuttiminasi

suuttimenansa / suuttimenaan

suuttiminansa / suuttiminaan

Abe

-tta

suuttimettani

suuttimittani

suuttimettasi

suuttimittasi

suuttimettansa / suuttimettaan

suuttimittansa / suuttimittaan

Com

-ne

-

suuttimineni

-

suuttiminesi

-

suuttiminensa / suuttimineen

Singular

Plural

Nom

-

suuttimeni

suuttimesi

suuttimensa

suuttimeni

suuttimesi

suuttimensa

Par

-ta

suutintani

suutintasi

suutintansa / suutintaan

suuttimiani

suuttimiasi

suuttimiansa / suuttimiaan

Gen

-n

suuttimeni

suuttimesi

suuttimensa

suutinteni / suuttimieni

suutintesi / suuttimiesi

suutintensa / suuttimiensa

Ill

mihin

suuttimeeni

suuttimeesi

suuttimeensa

suuttimiini

suuttimiisi

suuttimiinsa

Ine

-ssa

suuttimessani

suuttimessasi

suuttimessansa / suuttimessaan

suuttimissani

suuttimissasi

suuttimissansa / suuttimissaan

Ela

-sta

suuttimestani

suuttimestasi

suuttimestansa / suuttimestaan

suuttimistani

suuttimistasi

suuttimistansa / suuttimistaan

All

-lle

suuttimelleni

suuttimellesi

suuttimellensa / suuttimelleen

suuttimilleni

suuttimillesi

suuttimillensa / suuttimillean

Ade

-lla

suuttimellani

suuttimellasi

suuttimellansa / suuttimellaan

suuttimillani

suuttimillasi

suuttimillansa / suuttimillaan

Abl

-lta

suuttimeltani

suuttimeltasi

suuttimeltansa / suuttimeltaan

suuttimiltani

suuttimiltasi

suuttimiltansa / suuttimiltaan

Tra

-ksi

suuttimekseni

suuttimeksesi

suuttimeksensa / suuttimekseen

suuttimikseni

suuttimiksesi

suuttimiksensa / suuttimikseen

Ess

-na

suuttimenani

suuttimenasi

suuttimenansa / suuttimenaan

suuttiminani

suuttiminasi

suuttiminansa / suuttiminaan

Abe

-tta

suuttimettani

suuttimettasi

suuttimettansa / suuttimettaan

suuttimittani

suuttimittasi

suuttimittansa / suuttimittaan

Com

-ne

-

-

-

suuttimineni

suuttiminesi

suuttiminensa / suuttimineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

suuttimemme

suuttimemme

suuttimenne

suuttimenne

suuttimensa

suuttimensa

Par

-ta

suutintamme

suuttimiamme

suutintanne

suuttimianne

suutintansa / suutintaan

suuttimiansa / suuttimiaan

Gen

-n

suuttimemme

suutintemme / suuttimiemme

suuttimenne

suutintenne / suuttimienne

suuttimensa

suutintensa / suuttimiensa

Ill

mihin

suuttimeemme

suuttimiimme

suuttimeenne

suuttimiinne

suuttimeensa

suuttimiinsa

Ine

-ssa

suuttimessamme

suuttimissamme

suuttimessanne

suuttimissanne

suuttimessansa / suuttimessaan

suuttimissansa / suuttimissaan

Ela

-sta

suuttimestamme

suuttimistamme

suuttimestanne

suuttimistanne

suuttimestansa / suuttimestaan

suuttimistansa / suuttimistaan

All

-lle

suuttimellemme

suuttimillemme

suuttimellenne

suuttimillenne

suuttimellensa / suuttimelleen

suuttimillensa / suuttimillean

Ade

-lla

suuttimellamme

suuttimillamme

suuttimellanne

suuttimillanne

suuttimellansa / suuttimellaan

suuttimillansa / suuttimillaan

Abl

-lta

suuttimeltamme

suuttimiltamme

suuttimeltanne

suuttimiltanne

suuttimeltansa / suuttimeltaan

suuttimiltansa / suuttimiltaan

Tra

-ksi

suuttimeksemme

suuttimiksemme

suuttimeksenne

suuttimiksenne

suuttimeksensa / suuttimekseen

suuttimiksensa / suuttimikseen

Ess

-na

suuttimenamme

suuttiminamme

suuttimenanne

suuttiminanne

suuttimenansa / suuttimenaan

suuttiminansa / suuttiminaan

Abe

-tta

suuttimettamme

suuttimittamme

suuttimettanne

suuttimittanne

suuttimettansa / suuttimettaan

suuttimittansa / suuttimittaan

Com

-ne

-

suuttiminemme

-

suuttiminenne

-

suuttiminensa / suuttimineen

Singular

Plural

Nom

-

suuttimemme

suuttimenne

suuttimensa

suuttimemme

suuttimenne

suuttimensa

Par

-ta

suutintamme

suutintanne

suutintansa / suutintaan

suuttimiamme

suuttimianne

suuttimiansa / suuttimiaan

Gen

-n

suuttimemme

suuttimenne

suuttimensa

suutintemme / suuttimiemme

suutintenne / suuttimienne

suutintensa / suuttimiensa

Ill

mihin

suuttimeemme

suuttimeenne

suuttimeensa

suuttimiimme

suuttimiinne

suuttimiinsa

Ine

-ssa

suuttimessamme

suuttimessanne

suuttimessansa / suuttimessaan

suuttimissamme

suuttimissanne

suuttimissansa / suuttimissaan

Ela

-sta

suuttimestamme

suuttimestanne

suuttimestansa / suuttimestaan

suuttimistamme

suuttimistanne

suuttimistansa / suuttimistaan

All

-lle

suuttimellemme

suuttimellenne

suuttimellensa / suuttimelleen

suuttimillemme

suuttimillenne

suuttimillensa / suuttimillean

Ade

-lla

suuttimellamme

suuttimellanne

suuttimellansa / suuttimellaan

suuttimillamme

suuttimillanne

suuttimillansa / suuttimillaan

Abl

-lta

suuttimeltamme

suuttimeltanne

suuttimeltansa / suuttimeltaan

suuttimiltamme

suuttimiltanne

suuttimiltansa / suuttimiltaan

Tra

-ksi

suuttimeksemme

suuttimeksenne

suuttimeksensa / suuttimekseen

suuttimiksemme

suuttimiksenne

suuttimiksensa / suuttimikseen

Ess

-na

suuttimenamme

suuttimenanne

suuttimenansa / suuttimenaan

suuttiminamme

suuttiminanne

suuttiminansa / suuttiminaan

Abe

-tta

suuttimettamme

suuttimettanne

suuttimettansa / suuttimettaan

suuttimittamme

suuttimittanne

suuttimittansa / suuttimittaan

Com

-ne

-

-

-

suuttiminemme

suuttiminenne

suuttiminensa / suuttimineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

istukka

istukat

Par

-ta

istukkaa

istukkoja / istukoita

Gen

-n

istukan

istukkojen / istukoitten / istukoiden

Ill

mihin

istukkaan

istukkoihin / istukoihin

Ine

-ssa

istukassa

istukoissa

Ela

-sta

istukasta

istukoista

All

-lle

istukalle

istukoille

Ade

-lla

istukalla

istukoilla

Abl

-lta

istukalta

istukoilta

Tra

-ksi

istukaksi

istukoiksi

Ess

-na

istukkana

istukkoina

Abe

-tta

istukatta

istukoitta

Com

-ne

-

istukkoine

Ins

-in

-

istukoin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

istukka

istukat

Par

-ta

istukkaa

istukkoja / istukoita

Gen

-n

istukan

istukkojen / istukoitten / istukoiden

Ill

mihin

istukkaan

istukkoihin / istukoihin

Ine

-ssa

istukassa

istukoissa

Ela

-sta

istukasta

istukoista

All

-lle

istukalle

istukoille

Ade

-lla

istukalla

istukoilla

Abl

-lta

istukalta

istukoilta

Tra

-ksi

istukaksi

istukoiksi

Ess

-na

istukkana

istukkoina

Abe

-tta

istukatta

istukoitta

Com

-ne

-

istukkoine

Ins

-in

-

istukoin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

placenta istukka
chuck istukka, lapa
socket pistorasia, kanta, istukka, hylsy, kolo, sokkeli
adapter sovitin, adapteri, liitin, istukka, muokkaaja, mukailija
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; OpenSubtitles Parallel Corpus; Suomi24 Finnish-English Parallel Corpus; EurLex-2; OPUS - Finnish-English WMT News Commentary; OPUS, sentence ID: 312578; Europarl Parallel Corpus, sentence ID: 345097; OPUS, sentence ID: 25457; Europarl Parallel Corpus, sentence ID: 449871; tmClass Istukka on vauvan elin äidin kohdussa. The placenta is the baby's organ in the mother's womb. Istukka on tärkeä elin sikiön ravinnonsaannille. The placenta is an important organ for the fetus's nutrition. Synnytyksen jälkeen istukka poistetaan äidin kehosta. After childbirth, the placenta is removed from the mother's body. Istukan vääntötesti. Boss torque test. Gynekologi tutki istukan kunnon ultraäänellä. The gynecologist examined the condition of the placenta with an ultrasound. Istukka alkaa muodostua heti hedelmöityksen jälkeen ja sen kehitys menee samaa tahtia sikiön kanssa. The placenta begins to form immediately after fertilization, and its development progresses in sync with the fetus. Raskauden aikana äidin ja sikiön verenkierto eivät sekoitu, vaan istukka toimii tehokkaana suodattimena. During pregnancy, the mother's and fetus's circulatory systems do not mix, with the placenta acting as an efficient filter. Istukka toimii myös hormonaalisesti ja erittää raskauden aikana tärkeitä hormoniyhdisteitä sikiön tarpeisiin. The placenta also has a hormonal function, secreting important hormone compounds during pregnancy for the fetus's needs. Istukka on sikiön elin, joka huolehtii ravinnon ja hapen siirtymisestä äidin verenkierrosta sikiön verenkiertoon. The placenta is the fetus's organ that ensures the transfer of nutrients and oxygen from the mother's bloodstream to the fetus's bloodstream. Käsityökaluista, nimittäin jakoavaimista, istukkans-avaimista, sahoista, pihdeistä, vasaroista, veitsistä, leikkureista, ruuvitaltoista, taltoista, pistepuikoista, koostuvat työkalusarjat. Tool sets comprised of hand tools, namely, wrenches, socket wrenches, saws, pliers, hammers, knives, cutters, screwdrivers, chisels, punches. Show more arrow right

Wiktionary

(anatomy) placenta (technology) chuck, socket (mechanical device that holds an object firmly in place) Show more arrow right istukallinen Show more arrow right istua +‎ -kka Show more arrow right

Wikipedia

Placenta The placenta is a temporary fetal organ that begins developing from the blastocyst shortly after implantation. It plays critical roles in facilitating nutrient, gas and waste exchange between the physically separate maternal and fetal circulations, and is an important endocrine organ producing hormones that regulate both maternal and fetal physiology during pregnancy. The placenta connects to the baby via the umbilical cord, and on the opposite aspect to the maternal uterus in a species dependent manner. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

istukkani

istukkani

istukkasi

istukkasi

istukkansa

istukkansa

Par

-ta

istukkaani

istukkojani / istukoitani

istukkaasi

istukkojasi / istukoitasi

istukkaansa

istukkojansa / istukkojaan / istukoitansa / istukoitaan

Gen

-n

istukkani

istukkojeni / istukoitteni / istukoideni

istukkasi

istukkojesi / istukoittesi / istukoidesi

istukkansa

istukkojensa / istukoittensa / istukoidensa

Ill

mihin

istukkaani

istukkoihini / istukoihini

istukkaasi

istukkoihisi / istukoihisi

istukkaansa

istukkoihinsa / istukoihinsa

Ine

-ssa

istukassani

istukoissani

istukassasi

istukoissasi

istukassansa / istukassaan

istukoissansa / istukoissaan

Ela

-sta

istukastani

istukoistani

istukastasi

istukoistasi

istukastansa / istukastaan

istukoistansa / istukoistaan

All

-lle

istukalleni

istukoilleni

istukallesi

istukoillesi

istukallensa / istukalleen

istukoillensa / istukoillean

Ade

-lla

istukallani

istukoillani

istukallasi

istukoillasi

istukallansa / istukallaan

istukoillansa / istukoillaan

Abl

-lta

istukaltani

istukoiltani

istukaltasi

istukoiltasi

istukaltansa / istukaltaan

istukoiltansa / istukoiltaan

Tra

-ksi

istukakseni

istukoikseni

istukaksesi

istukoiksesi

istukaksensa / istukakseen

istukoiksensa / istukoikseen

Ess

-na

istukkanani

istukkoinani

istukkanasi

istukkoinasi

istukkanansa / istukkanaan

istukkoinansa / istukkoinaan

Abe

-tta

istukattani

istukoittani

istukattasi

istukoittasi

istukattansa / istukattaan

istukoittansa / istukoittaan

Com

-ne

-

istukkoineni

-

istukkoinesi

-

istukkoinensa / istukkoineen

Singular

Plural

Nom

-

istukkani

istukkasi

istukkansa

istukkani

istukkasi

istukkansa

Par

-ta

istukkaani

istukkaasi

istukkaansa

istukkojani / istukoitani

istukkojasi / istukoitasi

istukkojansa / istukkojaan / istukoitansa / istukoitaan

Gen

-n

istukkani

istukkasi

istukkansa

istukkojeni / istukoitteni / istukoideni

istukkojesi / istukoittesi / istukoidesi

istukkojensa / istukoittensa / istukoidensa

Ill

mihin

istukkaani

istukkaasi

istukkaansa

istukkoihini / istukoihini

istukkoihisi / istukoihisi

istukkoihinsa / istukoihinsa

Ine

-ssa

istukassani

istukassasi

istukassansa / istukassaan

istukoissani

istukoissasi

istukoissansa / istukoissaan

Ela

-sta

istukastani

istukastasi

istukastansa / istukastaan

istukoistani

istukoistasi

istukoistansa / istukoistaan

All

-lle

istukalleni

istukallesi

istukallensa / istukalleen

istukoilleni

istukoillesi

istukoillensa / istukoillean

Ade

-lla

istukallani

istukallasi

istukallansa / istukallaan

istukoillani

istukoillasi

istukoillansa / istukoillaan

Abl

-lta

istukaltani

istukaltasi

istukaltansa / istukaltaan

istukoiltani

istukoiltasi

istukoiltansa / istukoiltaan

Tra

-ksi

istukakseni

istukaksesi

istukaksensa / istukakseen

istukoikseni

istukoiksesi

istukoiksensa / istukoikseen

Ess

-na

istukkanani

istukkanasi

istukkanansa / istukkanaan

istukkoinani

istukkoinasi

istukkoinansa / istukkoinaan

Abe

-tta

istukattani

istukattasi

istukattansa / istukattaan

istukoittani

istukoittasi

istukoittansa / istukoittaan

Com

-ne

-

-

-

istukkoineni

istukkoinesi

istukkoinensa / istukkoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

istukkamme

istukkamme

istukkanne

istukkanne

istukkansa

istukkansa

Par

-ta

istukkaamme

istukkojamme / istukoitamme

istukkaanne

istukkojanne / istukoitanne

istukkaansa

istukkojansa / istukkojaan / istukoitansa / istukoitaan

Gen

-n

istukkamme

istukkojemme / istukoittemme / istukoidemme

istukkanne

istukkojenne / istukoittenne / istukoidenne

istukkansa

istukkojensa / istukoittensa / istukoidensa

Ill

mihin

istukkaamme

istukkoihimme / istukoihimme

istukkaanne

istukkoihinne / istukoihinne

istukkaansa

istukkoihinsa / istukoihinsa

Ine

-ssa

istukassamme

istukoissamme

istukassanne

istukoissanne

istukassansa / istukassaan

istukoissansa / istukoissaan

Ela

-sta

istukastamme

istukoistamme

istukastanne

istukoistanne

istukastansa / istukastaan

istukoistansa / istukoistaan

All

-lle

istukallemme

istukoillemme

istukallenne

istukoillenne

istukallensa / istukalleen

istukoillensa / istukoillean

Ade

-lla

istukallamme

istukoillamme

istukallanne

istukoillanne

istukallansa / istukallaan

istukoillansa / istukoillaan

Abl

-lta

istukaltamme

istukoiltamme

istukaltanne

istukoiltanne

istukaltansa / istukaltaan

istukoiltansa / istukoiltaan

Tra

-ksi

istukaksemme

istukoiksemme

istukaksenne

istukoiksenne

istukaksensa / istukakseen

istukoiksensa / istukoikseen

Ess

-na

istukkanamme

istukkoinamme

istukkananne

istukkoinanne

istukkanansa / istukkanaan

istukkoinansa / istukkoinaan

Abe

-tta

istukattamme

istukoittamme

istukattanne

istukoittanne

istukattansa / istukattaan

istukoittansa / istukoittaan

Com

-ne

-

istukkoinemme

-

istukkoinenne

-

istukkoinensa / istukkoineen

Singular

Plural

Nom

-

istukkamme

istukkanne

istukkansa

istukkamme

istukkanne

istukkansa

Par

-ta

istukkaamme

istukkaanne

istukkaansa

istukkojamme / istukoitamme

istukkojanne / istukoitanne

istukkojansa / istukkojaan / istukoitansa / istukoitaan

Gen

-n

istukkamme

istukkanne

istukkansa

istukkojemme / istukoittemme / istukoidemme

istukkojenne / istukoittenne / istukoidenne

istukkojensa / istukoittensa / istukoidensa

Ill

mihin

istukkaamme

istukkaanne

istukkaansa

istukkoihimme / istukoihimme

istukkoihinne / istukoihinne

istukkoihinsa / istukoihinsa

Ine

-ssa

istukassamme

istukassanne

istukassansa / istukassaan

istukoissamme

istukoissanne

istukoissansa / istukoissaan

Ela

-sta

istukastamme

istukastanne

istukastansa / istukastaan

istukoistamme

istukoistanne

istukoistansa / istukoistaan

All

-lle

istukallemme

istukallenne

istukallensa / istukalleen

istukoillemme

istukoillenne

istukoillensa / istukoillean

Ade

-lla

istukallamme

istukallanne

istukallansa / istukallaan

istukoillamme

istukoillanne

istukoillansa / istukoillaan

Abl

-lta

istukaltamme

istukaltanne

istukaltansa / istukaltaan

istukoiltamme

istukoiltanne

istukoiltansa / istukoiltaan

Tra

-ksi

istukaksemme

istukaksenne

istukaksensa / istukakseen

istukoiksemme

istukoiksenne

istukoiksensa / istukoikseen

Ess

-na

istukkanamme

istukkananne

istukkanansa / istukkanaan

istukkoinamme

istukkoinanne

istukkoinansa / istukkoinaan

Abe

-tta

istukattamme

istukattanne

istukattansa / istukattaan

istukoittamme

istukoittanne

istukoittansa / istukoittaan

Com

-ne

-

-

-

istukkoinemme

istukkoinenne

istukkoinensa / istukkoineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept