logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

spektri, noun

Word analysis
spektrianalysaattorin

spektrianalysaattorin

spektri

Noun, Singular Nominative

+ analysaattori

Noun, Singular Genitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

spektri

spektrit

Par

-ta

spektriä

spektrejä

Gen

-n

spektrin

spektrien

Ill

mihin

spektriin

spektreihin

Ine

-ssa

spektrissä

spektreissä

Ela

-sta

spektristä

spektreistä

All

-lle

spektrille

spektreille

Ade

-lla

spektrillä

spektreillä

Abl

-lta

spektriltä

spektreiltä

Tra

-ksi

spektriksi

spektreiksi

Ess

-na

spektrinä

spektreinä

Abe

-tta

spektrittä

spektreittä

Com

-ne

-

spektreine

Ins

-in

-

spektrein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

spektri

spektrit

Par

-ta

spektriä

spektrejä

Gen

-n

spektrin

spektrien

Ill

mihin

spektriin

spektreihin

Ine

-ssa

spektrissä

spektreissä

Ela

-sta

spektristä

spektreistä

All

-lle

spektrille

spektreille

Ade

-lla

spektrillä

spektreillä

Abl

-lta

spektriltä

spektreiltä

Tra

-ksi

spektriksi

spektreiksi

Ess

-na

spektrinä

spektreinä

Abe

-tta

spektrittä

spektreittä

Com

-ne

-

spektreine

Ins

-in

-

spektrein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

spectrum spektri, kirjo, skaala, asteikko
spectral
Show more arrow right
Europarl; Tatoeba; EuroParl2021; SETIMES; OpenSubtitles; GlobalVoices; OpenSubtitles2018.v3; Tanzil Spektri on fysikaalinen käsite. Spectrum is a physical concept. Lääketieteellinen spektri on laaja. The medical spectrum is broad. Spektri on elektronin energians-avaruus. The spectrum is the energy space of an electron. GWSs-analysaattori, spektri, EEGns-signaali. GWS — Analyser, spectrum, electroencephalogram signal. Sähkömagneettinen spektri sisältää monenlaisia aallonpituuksia. The electromagnetic spectrum includes various wavelengths. Kuvantamisen spektri on laajentunut merkittävästi viime vuosina. The imaging spectrum has expanded significantly in recent years. Valolla on tietty spektri riippuen sen aallonpituudesta ja energiasta. Light has a specific spectrum depending on its wavelength and energy. Harmonista taittoa koko spektrillä. Harmonics upward along entire spectrum. Nämä molemmat spektrit ovat vertailukelpoisia. These two spectra are comparable. Aurinko on voimakas säteilyn lähde valon spektrin alueella. The sun is a powerful source of radiation in the visible light spectrum. Show more arrow right

Wiktionary

spectrum Show more arrow right kirjo Show more arrow right

Wikipedia

Spectrum A spectrum (plural spectra or spectrums) is a condition that is not limited to a specific set of values but can vary, without steps, across a continuum. The word was first used scientifically in optics to describe the rainbow of colors in visible light after passing through a prism. As scientific understanding of light advanced, it came to apply to the entire electromagnetic spectrum. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

spektrini

spektrini

spektrisi

spektrisi

spektrinsä

spektrinsä

Par

-ta

spektriäni

spektrejäni

spektriäsi

spektrejäsi

spektriänsä / spektriään

spektrejänsä / spektrejään

Gen

-n

spektrini

spektrieni

spektrisi

spektriesi

spektrinsä

spektriensä

Ill

mihin

spektriini

spektreihini

spektriisi

spektreihisi

spektriinsä

spektreihinsä

Ine

-ssa

spektrissäni

spektreissäni

spektrissäsi

spektreissäsi

spektrissänsä / spektrissään

spektreissänsä / spektreissään

Ela

-sta

spektristäni

spektreistäni

spektristäsi

spektreistäsi

spektristänsä / spektristään

spektreistänsä / spektreistään

All

-lle

spektrilleni

spektreilleni

spektrillesi

spektreillesi

spektrillensä / spektrilleen

spektreillensä / spektreilleän

Ade

-lla

spektrilläni

spektreilläni

spektrilläsi

spektreilläsi

spektrillänsä / spektrillään

spektreillänsä / spektreillään

Abl

-lta

spektriltäni

spektreiltäni

spektriltäsi

spektreiltäsi

spektriltänsä / spektriltään

spektreiltänsä / spektreiltään

Tra

-ksi

spektrikseni

spektreikseni

spektriksesi

spektreiksesi

spektriksensä / spektrikseen

spektreiksensä / spektreikseen

Ess

-na

spektrinäni

spektreinäni

spektrinäsi

spektreinäsi

spektrinänsä / spektrinään

spektreinänsä / spektreinään

Abe

-tta

spektrittäni

spektreittäni

spektrittäsi

spektreittäsi

spektrittänsä / spektrittään

spektreittänsä / spektreittään

Com

-ne

-

spektreineni

-

spektreinesi

-

spektreinensä / spektreineen

Singular

Plural

Nom

-

spektrini

spektrisi

spektrinsä

spektrini

spektrisi

spektrinsä

Par

-ta

spektriäni

spektriäsi

spektriänsä / spektriään

spektrejäni

spektrejäsi

spektrejänsä / spektrejään

Gen

-n

spektrini

spektrisi

spektrinsä

spektrieni

spektriesi

spektriensä

Ill

mihin

spektriini

spektriisi

spektriinsä

spektreihini

spektreihisi

spektreihinsä

Ine

-ssa

spektrissäni

spektrissäsi

spektrissänsä / spektrissään

spektreissäni

spektreissäsi

spektreissänsä / spektreissään

Ela

-sta

spektristäni

spektristäsi

spektristänsä / spektristään

spektreistäni

spektreistäsi

spektreistänsä / spektreistään

All

-lle

spektrilleni

spektrillesi

spektrillensä / spektrilleen

spektreilleni

spektreillesi

spektreillensä / spektreilleän

Ade

-lla

spektrilläni

spektrilläsi

spektrillänsä / spektrillään

spektreilläni

spektreilläsi

spektreillänsä / spektreillään

Abl

-lta

spektriltäni

spektriltäsi

spektriltänsä / spektriltään

spektreiltäni

spektreiltäsi

spektreiltänsä / spektreiltään

Tra

-ksi

spektrikseni

spektriksesi

spektriksensä / spektrikseen

spektreikseni

spektreiksesi

spektreiksensä / spektreikseen

Ess

-na

spektrinäni

spektrinäsi

spektrinänsä / spektrinään

spektreinäni

spektreinäsi

spektreinänsä / spektreinään

Abe

-tta

spektrittäni

spektrittäsi

spektrittänsä / spektrittään

spektreittäni

spektreittäsi

spektreittänsä / spektreittään

Com

-ne

-

-

-

spektreineni

spektreinesi

spektreinensä / spektreineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

spektrimme

spektrimme

spektrinne

spektrinne

spektrinsä

spektrinsä

Par

-ta

spektriämme

spektrejämme

spektriänne

spektrejänne

spektriänsä / spektriään

spektrejänsä / spektrejään

Gen

-n

spektrimme

spektriemme

spektrinne

spektrienne

spektrinsä

spektriensä

Ill

mihin

spektriimme

spektreihimme

spektriinne

spektreihinne

spektriinsä

spektreihinsä

Ine

-ssa

spektrissämme

spektreissämme

spektrissänne

spektreissänne

spektrissänsä / spektrissään

spektreissänsä / spektreissään

Ela

-sta

spektristämme

spektreistämme

spektristänne

spektreistänne

spektristänsä / spektristään

spektreistänsä / spektreistään

All

-lle

spektrillemme

spektreillemme

spektrillenne

spektreillenne

spektrillensä / spektrilleen

spektreillensä / spektreilleän

Ade

-lla

spektrillämme

spektreillämme

spektrillänne

spektreillänne

spektrillänsä / spektrillään

spektreillänsä / spektreillään

Abl

-lta

spektriltämme

spektreiltämme

spektriltänne

spektreiltänne

spektriltänsä / spektriltään

spektreiltänsä / spektreiltään

Tra

-ksi

spektriksemme

spektreiksemme

spektriksenne

spektreiksenne

spektriksensä / spektrikseen

spektreiksensä / spektreikseen

Ess

-na

spektrinämme

spektreinämme

spektrinänne

spektreinänne

spektrinänsä / spektrinään

spektreinänsä / spektreinään

Abe

-tta

spektrittämme

spektreittämme

spektrittänne

spektreittänne

spektrittänsä / spektrittään

spektreittänsä / spektreittään

Com

-ne

-

spektreinemme

-

spektreinenne

-

spektreinensä / spektreineen

Singular

Plural

Nom

-

spektrimme

spektrinne

spektrinsä

spektrimme

spektrinne

spektrinsä

Par

-ta

spektriämme

spektriänne

spektriänsä / spektriään

spektrejämme

spektrejänne

spektrejänsä / spektrejään

Gen

-n

spektrimme

spektrinne

spektrinsä

spektriemme

spektrienne

spektriensä

Ill

mihin

spektriimme

spektriinne

spektriinsä

spektreihimme

spektreihinne

spektreihinsä

Ine

-ssa

spektrissämme

spektrissänne

spektrissänsä / spektrissään

spektreissämme

spektreissänne

spektreissänsä / spektreissään

Ela

-sta

spektristämme

spektristänne

spektristänsä / spektristään

spektreistämme

spektreistänne

spektreistänsä / spektreistään

All

-lle

spektrillemme

spektrillenne

spektrillensä / spektrilleen

spektreillemme

spektreillenne

spektreillensä / spektreilleän

Ade

-lla

spektrillämme

spektrillänne

spektrillänsä / spektrillään

spektreillämme

spektreillänne

spektreillänsä / spektreillään

Abl

-lta

spektriltämme

spektriltänne

spektriltänsä / spektriltään

spektreiltämme

spektreiltänne

spektreiltänsä / spektreiltään

Tra

-ksi

spektriksemme

spektriksenne

spektriksensä / spektrikseen

spektreiksemme

spektreiksenne

spektreiksensä / spektreikseen

Ess

-na

spektrinämme

spektrinänne

spektrinänsä / spektrinään

spektreinämme

spektreinänne

spektreinänsä / spektreinään

Abe

-tta

spektrittämme

spektrittänne

spektrittänsä / spektrittään

spektreittämme

spektreittänne

spektreittänsä / spektreittään

Com

-ne

-

-

-

spektreinemme

spektreinenne

spektreinensä / spektreineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

analysaattori

analysaattorit

Par

-ta

analysaattoria

analysaattoreita / analysaattoreja

Gen

-n

analysaattorin

analysaattoreitten / analysaattoreiden / analysaattorien

Ill

mihin

analysaattoriin

analysaattoreihin

Ine

-ssa

analysaattorissa

analysaattoreissa

Ela

-sta

analysaattorista

analysaattoreista

All

-lle

analysaattorille

analysaattoreille

Ade

-lla

analysaattorilla

analysaattoreilla

Abl

-lta

analysaattorilta

analysaattoreilta

Tra

-ksi

analysaattoriksi

analysaattoreiksi

Ess

-na

analysaattorina

analysaattoreina

Abe

-tta

analysaattoritta

analysaattoreitta

Com

-ne

-

analysaattoreine

Ins

-in

-

analysaattorein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

analysaattori

analysaattorit

Par

-ta

analysaattoria

analysaattoreita / analysaattoreja

Gen

-n

analysaattorin

analysaattoreitten / analysaattoreiden / analysaattorien

Ill

mihin

analysaattoriin

analysaattoreihin

Ine

-ssa

analysaattorissa

analysaattoreissa

Ela

-sta

analysaattorista

analysaattoreista

All

-lle

analysaattorille

analysaattoreille

Ade

-lla

analysaattorilla

analysaattoreilla

Abl

-lta

analysaattorilta

analysaattoreilta

Tra

-ksi

analysaattoriksi

analysaattoreiksi

Ess

-na

analysaattorina

analysaattoreina

Abe

-tta

analysaattoritta

analysaattoreitta

Com

-ne

-

analysaattoreine

Ins

-in

-

analysaattorein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

analyzer
analyst
Show more arrow right
SETIMES Parallel Corpus; Europarl Parallel Corpus; Europarl; Tatoeba Parallel Corpus; Global Voices Parallel Corpus; OpenSubtitles; Tatoeba; EurLex-2 Analysaattori mittaa näytteen syvyyden automaattisesti. The analyzer measures the depth of the sample automatically. Analysaattori on tärkeä väline laboratoriotutkimuksissa. The analyzer is an important tool in laboratory research. Analysaattori on laite, joka mittaa näytteiden ominaisuuksia. The analyzer is a device that measures the properties of samples. Toimitaan yhdessä, jotta analysaattori saadaan korjattua mahdollisimman pian. Let's work together to get the analyzer fixed as soon as possible. On tärkeää säännöllisesti kalibroida analysaattori oikeiden tulosten varmistamiseksi. It is important to regularly calibrate the analyzer to ensure accurate results. Analysaattorin tarkkuus oli erittäin korkea. The accuracy of the analysaattorin was extremely high. Tarvitsemme uuden analysaattorin laboratorioon. We need a new analysaattorin for the laboratory. Uusi analysaattorin malli on pian markkinoilla. The new model of the analysaattorin will soon be on the market. Analysaattorin data on tallennettu tietokantaan. The data from the analysaattorin has been stored in the database. 2. 6 Analysaattoreiden tarkistus. 2.6. Checking the Analysers. Show more arrow right

Wiktionary

analyzer (instrument) Show more arrow right Internationalism (see German Analysator). Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

analysaattorini

analysaattorini

analysaattorisi

analysaattorisi

analysaattorinsa

analysaattorinsa

Par

-ta

analysaattoriani

analysaattoreitani / analysaattorejani

analysaattoriasi

analysaattoreitasi / analysaattorejasi

analysaattoriansa / analysaattoriaan

analysaattoreitansa / analysaattoreitaan / analysaattorejansa / analysaattorejaan

Gen

-n

analysaattorini

analysaattoreitteni / analysaattoreideni / analysaattorieni

analysaattorisi

analysaattoreittesi / analysaattoreidesi / analysaattoriesi

analysaattorinsa

analysaattoreittensa / analysaattoreidensa / analysaattoriensa

Ill

mihin

analysaattoriini

analysaattoreihini

analysaattoriisi

analysaattoreihisi

analysaattoriinsa

analysaattoreihinsa

Ine

-ssa

analysaattorissani

analysaattoreissani

analysaattorissasi

analysaattoreissasi

analysaattorissansa / analysaattorissaan

analysaattoreissansa / analysaattoreissaan

Ela

-sta

analysaattoristani

analysaattoreistani

analysaattoristasi

analysaattoreistasi

analysaattoristansa / analysaattoristaan

analysaattoreistansa / analysaattoreistaan

All

-lle

analysaattorilleni

analysaattoreilleni

analysaattorillesi

analysaattoreillesi

analysaattorillensa / analysaattorilleen

analysaattoreillensa / analysaattoreillean

Ade

-lla

analysaattorillani

analysaattoreillani

analysaattorillasi

analysaattoreillasi

analysaattorillansa / analysaattorillaan

analysaattoreillansa / analysaattoreillaan

Abl

-lta

analysaattoriltani

analysaattoreiltani

analysaattoriltasi

analysaattoreiltasi

analysaattoriltansa / analysaattoriltaan

analysaattoreiltansa / analysaattoreiltaan

Tra

-ksi

analysaattorikseni

analysaattoreikseni

analysaattoriksesi

analysaattoreiksesi

analysaattoriksensa / analysaattorikseen

analysaattoreiksensa / analysaattoreikseen

Ess

-na

analysaattorinani

analysaattoreinani

analysaattorinasi

analysaattoreinasi

analysaattorinansa / analysaattorinaan

analysaattoreinansa / analysaattoreinaan

Abe

-tta

analysaattorittani

analysaattoreittani

analysaattorittasi

analysaattoreittasi

analysaattorittansa / analysaattorittaan

analysaattoreittansa / analysaattoreittaan

Com

-ne

-

analysaattoreineni

-

analysaattoreinesi

-

analysaattoreinensa / analysaattoreineen

Singular

Plural

Nom

-

analysaattorini

analysaattorisi

analysaattorinsa

analysaattorini

analysaattorisi

analysaattorinsa

Par

-ta

analysaattoriani

analysaattoriasi

analysaattoriansa / analysaattoriaan

analysaattoreitani / analysaattorejani

analysaattoreitasi / analysaattorejasi

analysaattoreitansa / analysaattoreitaan / analysaattorejansa / analysaattorejaan

Gen

-n

analysaattorini

analysaattorisi

analysaattorinsa

analysaattoreitteni / analysaattoreideni / analysaattorieni

analysaattoreittesi / analysaattoreidesi / analysaattoriesi

analysaattoreittensa / analysaattoreidensa / analysaattoriensa

Ill

mihin

analysaattoriini

analysaattoriisi

analysaattoriinsa

analysaattoreihini

analysaattoreihisi

analysaattoreihinsa

Ine

-ssa

analysaattorissani

analysaattorissasi

analysaattorissansa / analysaattorissaan

analysaattoreissani

analysaattoreissasi

analysaattoreissansa / analysaattoreissaan

Ela

-sta

analysaattoristani

analysaattoristasi

analysaattoristansa / analysaattoristaan

analysaattoreistani

analysaattoreistasi

analysaattoreistansa / analysaattoreistaan

All

-lle

analysaattorilleni

analysaattorillesi

analysaattorillensa / analysaattorilleen

analysaattoreilleni

analysaattoreillesi

analysaattoreillensa / analysaattoreillean

Ade

-lla

analysaattorillani

analysaattorillasi

analysaattorillansa / analysaattorillaan

analysaattoreillani

analysaattoreillasi

analysaattoreillansa / analysaattoreillaan

Abl

-lta

analysaattoriltani

analysaattoriltasi

analysaattoriltansa / analysaattoriltaan

analysaattoreiltani

analysaattoreiltasi

analysaattoreiltansa / analysaattoreiltaan

Tra

-ksi

analysaattorikseni

analysaattoriksesi

analysaattoriksensa / analysaattorikseen

analysaattoreikseni

analysaattoreiksesi

analysaattoreiksensa / analysaattoreikseen

Ess

-na

analysaattorinani

analysaattorinasi

analysaattorinansa / analysaattorinaan

analysaattoreinani

analysaattoreinasi

analysaattoreinansa / analysaattoreinaan

Abe

-tta

analysaattorittani

analysaattorittasi

analysaattorittansa / analysaattorittaan

analysaattoreittani

analysaattoreittasi

analysaattoreittansa / analysaattoreittaan

Com

-ne

-

-

-

analysaattoreineni

analysaattoreinesi

analysaattoreinensa / analysaattoreineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

analysaattorimme

analysaattorimme

analysaattorinne

analysaattorinne

analysaattorinsa

analysaattorinsa

Par

-ta

analysaattoriamme

analysaattoreitamme / analysaattorejamme

analysaattorianne

analysaattoreitanne / analysaattorejanne

analysaattoriansa / analysaattoriaan

analysaattoreitansa / analysaattoreitaan / analysaattorejansa / analysaattorejaan

Gen

-n

analysaattorimme

analysaattoreittemme / analysaattoreidemme / analysaattoriemme

analysaattorinne

analysaattoreittenne / analysaattoreidenne / analysaattorienne

analysaattorinsa

analysaattoreittensa / analysaattoreidensa / analysaattoriensa

Ill

mihin

analysaattoriimme

analysaattoreihimme

analysaattoriinne

analysaattoreihinne

analysaattoriinsa

analysaattoreihinsa

Ine

-ssa

analysaattorissamme

analysaattoreissamme

analysaattorissanne

analysaattoreissanne

analysaattorissansa / analysaattorissaan

analysaattoreissansa / analysaattoreissaan

Ela

-sta

analysaattoristamme

analysaattoreistamme

analysaattoristanne

analysaattoreistanne

analysaattoristansa / analysaattoristaan

analysaattoreistansa / analysaattoreistaan

All

-lle

analysaattorillemme

analysaattoreillemme

analysaattorillenne

analysaattoreillenne

analysaattorillensa / analysaattorilleen

analysaattoreillensa / analysaattoreillean

Ade

-lla

analysaattorillamme

analysaattoreillamme

analysaattorillanne

analysaattoreillanne

analysaattorillansa / analysaattorillaan

analysaattoreillansa / analysaattoreillaan

Abl

-lta

analysaattoriltamme

analysaattoreiltamme

analysaattoriltanne

analysaattoreiltanne

analysaattoriltansa / analysaattoriltaan

analysaattoreiltansa / analysaattoreiltaan

Tra

-ksi

analysaattoriksemme

analysaattoreiksemme

analysaattoriksenne

analysaattoreiksenne

analysaattoriksensa / analysaattorikseen

analysaattoreiksensa / analysaattoreikseen

Ess

-na

analysaattorinamme

analysaattoreinamme

analysaattorinanne

analysaattoreinanne

analysaattorinansa / analysaattorinaan

analysaattoreinansa / analysaattoreinaan

Abe

-tta

analysaattorittamme

analysaattoreittamme

analysaattorittanne

analysaattoreittanne

analysaattorittansa / analysaattorittaan

analysaattoreittansa / analysaattoreittaan

Com

-ne

-

analysaattoreinemme

-

analysaattoreinenne

-

analysaattoreinensa / analysaattoreineen

Singular

Plural

Nom

-

analysaattorimme

analysaattorinne

analysaattorinsa

analysaattorimme

analysaattorinne

analysaattorinsa

Par

-ta

analysaattoriamme

analysaattorianne

analysaattoriansa / analysaattoriaan

analysaattoreitamme / analysaattorejamme

analysaattoreitanne / analysaattorejanne

analysaattoreitansa / analysaattoreitaan / analysaattorejansa / analysaattorejaan

Gen

-n

analysaattorimme

analysaattorinne

analysaattorinsa

analysaattoreittemme / analysaattoreidemme / analysaattoriemme

analysaattoreittenne / analysaattoreidenne / analysaattorienne

analysaattoreittensa / analysaattoreidensa / analysaattoriensa

Ill

mihin

analysaattoriimme

analysaattoriinne

analysaattoriinsa

analysaattoreihimme

analysaattoreihinne

analysaattoreihinsa

Ine

-ssa

analysaattorissamme

analysaattorissanne

analysaattorissansa / analysaattorissaan

analysaattoreissamme

analysaattoreissanne

analysaattoreissansa / analysaattoreissaan

Ela

-sta

analysaattoristamme

analysaattoristanne

analysaattoristansa / analysaattoristaan

analysaattoreistamme

analysaattoreistanne

analysaattoreistansa / analysaattoreistaan

All

-lle

analysaattorillemme

analysaattorillenne

analysaattorillensa / analysaattorilleen

analysaattoreillemme

analysaattoreillenne

analysaattoreillensa / analysaattoreillean

Ade

-lla

analysaattorillamme

analysaattorillanne

analysaattorillansa / analysaattorillaan

analysaattoreillamme

analysaattoreillanne

analysaattoreillansa / analysaattoreillaan

Abl

-lta

analysaattoriltamme

analysaattoriltanne

analysaattoriltansa / analysaattoriltaan

analysaattoreiltamme

analysaattoreiltanne

analysaattoreiltansa / analysaattoreiltaan

Tra

-ksi

analysaattoriksemme

analysaattoriksenne

analysaattoriksensa / analysaattorikseen

analysaattoreiksemme

analysaattoreiksenne

analysaattoreiksensa / analysaattoreikseen

Ess

-na

analysaattorinamme

analysaattorinanne

analysaattorinansa / analysaattorinaan

analysaattoreinamme

analysaattoreinanne

analysaattoreinansa / analysaattoreinaan

Abe

-tta

analysaattorittamme

analysaattorittanne

analysaattorittansa / analysaattorittaan

analysaattoreittamme

analysaattoreittanne

analysaattoreittansa / analysaattoreittaan

Com

-ne

-

-

-

analysaattoreinemme

analysaattoreinenne

analysaattoreinensa / analysaattoreineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept