psykodynamiikka |
Noun, Singular Nominative |
|
Noun, Singular Nominative |
||
Noun, Singular Nominative |
||
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
psykodynamiikat |
|
Par |
-ta |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoja |
Gen |
-n |
psykodynamiikan |
psykodynamiikkojen |
Ill |
mihin |
psykodynamiikkaan |
psykodynamiikkoihin |
Ine |
-ssa |
psykodynamiikassa |
psykodynamiikoissa |
Ela |
-sta |
psykodynamiikasta |
psykodynamiikoista |
All |
-lle |
psykodynamiikalle |
psykodynamiikoille |
Ade |
-lla |
psykodynamiikalla |
psykodynamiikoilla |
Abl |
-lta |
psykodynamiikalta |
psykodynamiikoilta |
Tra |
-ksi |
psykodynamiikaksi |
psykodynamiikoiksi |
Ess |
-na |
psykodynamiikkana |
psykodynamiikkoina |
Abe |
-tta |
psykodynamiikatta |
psykodynamiikoitta |
Com |
-ne |
- |
psykodynamiikkoine |
Ins |
-in |
- |
psykodynamiikoin |
Singular
Plural
Nom
-
psykodynamiikat
Par
-ta
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkoja
Gen
-n
psykodynamiikan
psykodynamiikkojen
Ill
mihin
psykodynamiikkaan
psykodynamiikkoihin
Ine
-ssa
psykodynamiikassa
psykodynamiikoissa
Ela
-sta
psykodynamiikasta
psykodynamiikoista
All
-lle
psykodynamiikalle
psykodynamiikoille
Ade
-lla
psykodynamiikalla
psykodynamiikoilla
Abl
-lta
psykodynamiikalta
psykodynamiikoilta
Tra
-ksi
psykodynamiikaksi
psykodynamiikoiksi
Ess
-na
psykodynamiikkana
psykodynamiikkoina
Abe
-tta
psykodynamiikatta
psykodynamiikoitta
Com
-ne
-
psykodynamiikkoine
Ins
-in
-
psykodynamiikoin
| psychodynamics | |
| psycho-dynamics |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
Par |
-ta |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoja |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoja |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoja |
Gen |
-n |
psykodynamiikka |
psykodynamiikkoje |
psykodynamiikka |
psykodynamiikkoje |
psykodynamiikka |
psykodynamiikkoje |
Ill |
mihin |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoihi |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoihi |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoihi |
Ine |
-ssa |
psykodynamiikassa |
psykodynamiikoissa |
psykodynamiikassa |
psykodynamiikoissa |
psykodynamiikassa |
psykodynamiikoissa |
Ela |
-sta |
psykodynamiikasta |
psykodynamiikoista |
psykodynamiikasta |
psykodynamiikoista |
psykodynamiikasta |
psykodynamiikoista |
All |
-lle |
psykodynamiikalle |
psykodynamiikoille |
psykodynamiikalle |
psykodynamiikoille |
psykodynamiikalle |
psykodynamiikoille |
Ade |
-lla |
psykodynamiikalla |
psykodynamiikoilla |
psykodynamiikalla |
psykodynamiikoilla |
psykodynamiikalla |
psykodynamiikoilla |
Abl |
-lta |
psykodynamiikalta |
psykodynamiikoilta |
psykodynamiikalta |
psykodynamiikoilta |
psykodynamiikalta |
psykodynamiikoilta |
Tra |
-ksi |
psykodynamiikakse |
psykodynamiikoikse |
psykodynamiikakse |
psykodynamiikoikse |
psykodynamiikakse |
psykodynamiikoikse |
Ess |
-na |
psykodynamiikkana |
psykodynamiikkoina |
psykodynamiikkana |
psykodynamiikkoina |
psykodynamiikkana |
psykodynamiikkoina |
Abe |
-tta |
psykodynamiikatta |
psykodynamiikoitta |
psykodynamiikatta |
psykodynamiikoitta |
psykodynamiikatta |
psykodynamiikoitta |
Com |
-ne |
- |
psykodynamiikkoine |
- |
psykodynamiikkoine |
- |
psykodynamiikkoine |
Singular
Plural
Nom
-
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
Par
-ta
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkoja
psykodynamiikkoja
psykodynamiikkoja
Gen
-n
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikkoje
psykodynamiikkoje
psykodynamiikkoje
Ill
mihin
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkoihi
psykodynamiikkoihi
psykodynamiikkoihi
Ine
-ssa
psykodynamiikassa
psykodynamiikassa
psykodynamiikassa
psykodynamiikoissa
psykodynamiikoissa
psykodynamiikoissa
Ela
-sta
psykodynamiikasta
psykodynamiikasta
psykodynamiikasta
psykodynamiikoista
psykodynamiikoista
psykodynamiikoista
All
-lle
psykodynamiikalle
psykodynamiikalle
psykodynamiikalle
psykodynamiikoille
psykodynamiikoille
psykodynamiikoille
Ade
-lla
psykodynamiikalla
psykodynamiikalla
psykodynamiikalla
psykodynamiikoilla
psykodynamiikoilla
psykodynamiikoilla
Abl
-lta
psykodynamiikalta
psykodynamiikalta
psykodynamiikalta
psykodynamiikoilta
psykodynamiikoilta
psykodynamiikoilta
Tra
-ksi
psykodynamiikakse
psykodynamiikakse
psykodynamiikakse
psykodynamiikoikse
psykodynamiikoikse
psykodynamiikoikse
Ess
-na
psykodynamiikkana
psykodynamiikkana
psykodynamiikkana
psykodynamiikkoina
psykodynamiikkoina
psykodynamiikkoina
Abe
-tta
psykodynamiikatta
psykodynamiikatta
psykodynamiikatta
psykodynamiikoitta
psykodynamiikoitta
psykodynamiikoitta
Com
-ne
-
-
-
psykodynamiikkoine
psykodynamiikkoine
psykodynamiikkoine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
psykodynamiikka |
Par |
-ta |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoja |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoja |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoja |
Gen |
-n |
psykodynamiikka |
psykodynamiikkoje |
psykodynamiikka |
psykodynamiikkoje |
psykodynamiikka |
psykodynamiikkoje |
Ill |
mihin |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoihi |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoihi |
psykodynamiikkaa |
psykodynamiikkoihi |
Ine |
-ssa |
psykodynamiikassa |
psykodynamiikoissa |
psykodynamiikassa |
psykodynamiikoissa |
psykodynamiikassa |
psykodynamiikoissa |
Ela |
-sta |
psykodynamiikasta |
psykodynamiikoista |
psykodynamiikasta |
psykodynamiikoista |
psykodynamiikasta |
psykodynamiikoista |
All |
-lle |
psykodynamiikalle |
psykodynamiikoille |
psykodynamiikalle |
psykodynamiikoille |
psykodynamiikalle |
psykodynamiikoille |
Ade |
-lla |
psykodynamiikalla |
psykodynamiikoilla |
psykodynamiikalla |
psykodynamiikoilla |
psykodynamiikalla |
psykodynamiikoilla |
Abl |
-lta |
psykodynamiikalta |
psykodynamiikoilta |
psykodynamiikalta |
psykodynamiikoilta |
psykodynamiikalta |
psykodynamiikoilta |
Tra |
-ksi |
psykodynamiikakse |
psykodynamiikoikse |
psykodynamiikakse |
psykodynamiikoikse |
psykodynamiikakse |
psykodynamiikoikse |
Ess |
-na |
psykodynamiikkana |
psykodynamiikkoina |
psykodynamiikkana |
psykodynamiikkoina |
psykodynamiikkana |
psykodynamiikkoina |
Abe |
-tta |
psykodynamiikatta |
psykodynamiikoitta |
psykodynamiikatta |
psykodynamiikoitta |
psykodynamiikatta |
psykodynamiikoitta |
Com |
-ne |
- |
psykodynamiikkoine |
- |
psykodynamiikkoine |
- |
psykodynamiikkoine |
Singular
Plural
Nom
-
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
Par
-ta
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkoja
psykodynamiikkoja
psykodynamiikkoja
Gen
-n
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikka
psykodynamiikkoje
psykodynamiikkoje
psykodynamiikkoje
Ill
mihin
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkaa
psykodynamiikkoihi
psykodynamiikkoihi
psykodynamiikkoihi
Ine
-ssa
psykodynamiikassa
psykodynamiikassa
psykodynamiikassa
psykodynamiikoissa
psykodynamiikoissa
psykodynamiikoissa
Ela
-sta
psykodynamiikasta
psykodynamiikasta
psykodynamiikasta
psykodynamiikoista
psykodynamiikoista
psykodynamiikoista
All
-lle
psykodynamiikalle
psykodynamiikalle
psykodynamiikalle
psykodynamiikoille
psykodynamiikoille
psykodynamiikoille
Ade
-lla
psykodynamiikalla
psykodynamiikalla
psykodynamiikalla
psykodynamiikoilla
psykodynamiikoilla
psykodynamiikoilla
Abl
-lta
psykodynamiikalta
psykodynamiikalta
psykodynamiikalta
psykodynamiikoilta
psykodynamiikoilta
psykodynamiikoilta
Tra
-ksi
psykodynamiikakse
psykodynamiikakse
psykodynamiikakse
psykodynamiikoikse
psykodynamiikoikse
psykodynamiikoikse
Ess
-na
psykodynamiikkana
psykodynamiikkana
psykodynamiikkana
psykodynamiikkoina
psykodynamiikkoina
psykodynamiikkoina
Abe
-tta
psykodynamiikatta
psykodynamiikatta
psykodynamiikatta
psykodynamiikoitta
psykodynamiikoitta
psykodynamiikoitta
Com
-ne
-
-
-
psykodynamiikkoine
psykodynamiikkoine
psykodynamiikkoine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
psyko |
psykot |
Par |
-ta |
psykoa |
psykoja |
Gen |
-n |
psykon |
psykojen |
Ill |
mihin |
psykoon |
psykoihin |
Ine |
-ssa |
psykossa |
psykoissa |
Ela |
-sta |
psykosta |
psykoista |
All |
-lle |
psykolle |
psykoille |
Ade |
-lla |
psykolla |
psykoilla |
Abl |
-lta |
psykolta |
psykoilta |
Tra |
-ksi |
psykoksi |
psykoiksi |
Ess |
-na |
psykona |
psykoina |
Abe |
-tta |
psykotta |
psykoitta |
Com |
-ne |
- |
psykoine |
Ins |
-in |
- |
psykoin |
Singular
Plural
Nom
-
psyko
psykot
Par
-ta
psykoa
psykoja
Gen
-n
psykon
psykojen
Ill
mihin
psykoon
psykoihin
Ine
-ssa
psykossa
psykoissa
Ela
-sta
psykosta
psykoista
All
-lle
psykolle
psykoille
Ade
-lla
psykolla
psykoilla
Abl
-lta
psykolta
psykoilta
Tra
-ksi
psykoksi
psykoiksi
Ess
-na
psykona
psykoina
Abe
-tta
psykotta
psykoitta
Com
-ne
-
psykoine
Ins
-in
-
psykoin
| psychosis | |
| psycho | |
| psychoactive | |
| Psychotropic | |
| psychoses |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
psyko |
psyko |
psyko |
psyko |
psyko |
psyko |
Par |
-ta |
psykoa |
psykoja |
psykoa |
psykoja |
psykoa |
psykoja |
Gen |
-n |
psyko |
psykoje |
psyko |
psykoje |
psyko |
psykoje |
Ill |
mihin |
psykoo |
psykoihi |
psykoo |
psykoihi |
psykoo |
psykoihi |
Ine |
-ssa |
psykossa |
psykoissa |
psykossa |
psykoissa |
psykossa |
psykoissa |
Ela |
-sta |
psykosta |
psykoista |
psykosta |
psykoista |
psykosta |
psykoista |
All |
-lle |
psykolle |
psykoille |
psykolle |
psykoille |
psykolle |
psykoille |
Ade |
-lla |
psykolla |
psykoilla |
psykolla |
psykoilla |
psykolla |
psykoilla |
Abl |
-lta |
psykolta |
psykoilta |
psykolta |
psykoilta |
psykolta |
psykoilta |
Tra |
-ksi |
psykokse |
psykoikse |
psykokse |
psykoikse |
psykokse |
psykoikse |
Ess |
-na |
psykona |
psykoina |
psykona |
psykoina |
psykona |
psykoina |
Abe |
-tta |
psykotta |
psykoitta |
psykotta |
psykoitta |
psykotta |
psykoitta |
Com |
-ne |
- |
psykoine |
- |
psykoine |
- |
psykoine |
Singular
Plural
Nom
-
psyko
psyko
psyko
psyko
psyko
psyko
Par
-ta
psykoa
psykoa
psykoa
psykoja
psykoja
psykoja
Gen
-n
psyko
psyko
psyko
psykoje
psykoje
psykoje
Ill
mihin
psykoo
psykoo
psykoo
psykoihi
psykoihi
psykoihi
Ine
-ssa
psykossa
psykossa
psykossa
psykoissa
psykoissa
psykoissa
Ela
-sta
psykosta
psykosta
psykosta
psykoista
psykoista
psykoista
All
-lle
psykolle
psykolle
psykolle
psykoille
psykoille
psykoille
Ade
-lla
psykolla
psykolla
psykolla
psykoilla
psykoilla
psykoilla
Abl
-lta
psykolta
psykolta
psykolta
psykoilta
psykoilta
psykoilta
Tra
-ksi
psykokse
psykokse
psykokse
psykoikse
psykoikse
psykoikse
Ess
-na
psykona
psykona
psykona
psykoina
psykoina
psykoina
Abe
-tta
psykotta
psykotta
psykotta
psykoitta
psykoitta
psykoitta
Com
-ne
-
-
-
psykoine
psykoine
psykoine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
psyko |
psyko |
psyko |
psyko |
psyko |
psyko |
Par |
-ta |
psykoa |
psykoja |
psykoa |
psykoja |
psykoa |
psykoja |
Gen |
-n |
psyko |
psykoje |
psyko |
psykoje |
psyko |
psykoje |
Ill |
mihin |
psykoo |
psykoihi |
psykoo |
psykoihi |
psykoo |
psykoihi |
Ine |
-ssa |
psykossa |
psykoissa |
psykossa |
psykoissa |
psykossa |
psykoissa |
Ela |
-sta |
psykosta |
psykoista |
psykosta |
psykoista |
psykosta |
psykoista |
All |
-lle |
psykolle |
psykoille |
psykolle |
psykoille |
psykolle |
psykoille |
Ade |
-lla |
psykolla |
psykoilla |
psykolla |
psykoilla |
psykolla |
psykoilla |
Abl |
-lta |
psykolta |
psykoilta |
psykolta |
psykoilta |
psykolta |
psykoilta |
Tra |
-ksi |
psykokse |
psykoikse |
psykokse |
psykoikse |
psykokse |
psykoikse |
Ess |
-na |
psykona |
psykoina |
psykona |
psykoina |
psykona |
psykoina |
Abe |
-tta |
psykotta |
psykoitta |
psykotta |
psykoitta |
psykotta |
psykoitta |
Com |
-ne |
- |
psykoine |
- |
psykoine |
- |
psykoine |
Singular
Plural
Nom
-
psyko
psyko
psyko
psyko
psyko
psyko
Par
-ta
psykoa
psykoa
psykoa
psykoja
psykoja
psykoja
Gen
-n
psyko
psyko
psyko
psykoje
psykoje
psykoje
Ill
mihin
psykoo
psykoo
psykoo
psykoihi
psykoihi
psykoihi
Ine
-ssa
psykossa
psykossa
psykossa
psykoissa
psykoissa
psykoissa
Ela
-sta
psykosta
psykosta
psykosta
psykoista
psykoista
psykoista
All
-lle
psykolle
psykolle
psykolle
psykoille
psykoille
psykoille
Ade
-lla
psykolla
psykolla
psykolla
psykoilla
psykoilla
psykoilla
Abl
-lta
psykolta
psykolta
psykolta
psykoilta
psykoilta
psykoilta
Tra
-ksi
psykokse
psykokse
psykokse
psykoikse
psykoikse
psykoikse
Ess
-na
psykona
psykona
psykona
psykoina
psykoina
psykoina
Abe
-tta
psykotta
psykotta
psykotta
psykoitta
psykoitta
psykoitta
Com
-ne
-
-
-
psykoine
psykoine
psykoine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
dynamiikka |
dynamiikat |
Par |
-ta |
dynamiikkaa |
dynamiikkoja |
Gen |
-n |
dynamiikan |
dynamiikkojen |
Ill |
mihin |
dynamiikkaan |
dynamiikkoihin |
Ine |
-ssa |
dynamiikassa |
dynamiikoissa |
Ela |
-sta |
dynamiikasta |
dynamiikoista |
All |
-lle |
dynamiikalle |
dynamiikoille |
Ade |
-lla |
dynamiikalla |
dynamiikoilla |
Abl |
-lta |
dynamiikalta |
dynamiikoilta |
Tra |
-ksi |
dynamiikaksi |
dynamiikoiksi |
Ess |
-na |
dynamiikkana |
dynamiikkoina |
Abe |
-tta |
dynamiikatta |
dynamiikoitta |
Com |
-ne |
- |
dynamiikkoine |
Ins |
-in |
- |
dynamiikoin |
Singular
Plural
Nom
-
dynamiikka
dynamiikat
Par
-ta
dynamiikkaa
dynamiikkoja
Gen
-n
dynamiikan
dynamiikkojen
Ill
mihin
dynamiikkaan
dynamiikkoihin
Ine
-ssa
dynamiikassa
dynamiikoissa
Ela
-sta
dynamiikasta
dynamiikoista
All
-lle
dynamiikalle
dynamiikoille
Ade
-lla
dynamiikalla
dynamiikoilla
Abl
-lta
dynamiikalta
dynamiikoilta
Tra
-ksi
dynamiikaksi
dynamiikoiksi
Ess
-na
dynamiikkana
dynamiikkoina
Abe
-tta
dynamiikatta
dynamiikoitta
Com
-ne
-
dynamiikkoine
Ins
-in
-
dynamiikoin
| dynamics | dynamiikka |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
Par |
-ta |
dynamiikkaa |
dynamiikkoja |
dynamiikkaa |
dynamiikkoja |
dynamiikkaa |
dynamiikkoja |
Gen |
-n |
dynamiikka |
dynamiikkoje |
dynamiikka |
dynamiikkoje |
dynamiikka |
dynamiikkoje |
Ill |
mihin |
dynamiikkaa |
dynamiikkoihi |
dynamiikkaa |
dynamiikkoihi |
dynamiikkaa |
dynamiikkoihi |
Ine |
-ssa |
dynamiikassa |
dynamiikoissa |
dynamiikassa |
dynamiikoissa |
dynamiikassa |
dynamiikoissa |
Ela |
-sta |
dynamiikasta |
dynamiikoista |
dynamiikasta |
dynamiikoista |
dynamiikasta |
dynamiikoista |
All |
-lle |
dynamiikalle |
dynamiikoille |
dynamiikalle |
dynamiikoille |
dynamiikalle |
dynamiikoille |
Ade |
-lla |
dynamiikalla |
dynamiikoilla |
dynamiikalla |
dynamiikoilla |
dynamiikalla |
dynamiikoilla |
Abl |
-lta |
dynamiikalta |
dynamiikoilta |
dynamiikalta |
dynamiikoilta |
dynamiikalta |
dynamiikoilta |
Tra |
-ksi |
dynamiikakse |
dynamiikoikse |
dynamiikakse |
dynamiikoikse |
dynamiikakse |
dynamiikoikse |
Ess |
-na |
dynamiikkana |
dynamiikkoina |
dynamiikkana |
dynamiikkoina |
dynamiikkana |
dynamiikkoina |
Abe |
-tta |
dynamiikatta |
dynamiikoitta |
dynamiikatta |
dynamiikoitta |
dynamiikatta |
dynamiikoitta |
Com |
-ne |
- |
dynamiikkoine |
- |
dynamiikkoine |
- |
dynamiikkoine |
Singular
Plural
Nom
-
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
Par
-ta
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkoja
dynamiikkoja
dynamiikkoja
Gen
-n
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikkoje
dynamiikkoje
dynamiikkoje
Ill
mihin
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkoihi
dynamiikkoihi
dynamiikkoihi
Ine
-ssa
dynamiikassa
dynamiikassa
dynamiikassa
dynamiikoissa
dynamiikoissa
dynamiikoissa
Ela
-sta
dynamiikasta
dynamiikasta
dynamiikasta
dynamiikoista
dynamiikoista
dynamiikoista
All
-lle
dynamiikalle
dynamiikalle
dynamiikalle
dynamiikoille
dynamiikoille
dynamiikoille
Ade
-lla
dynamiikalla
dynamiikalla
dynamiikalla
dynamiikoilla
dynamiikoilla
dynamiikoilla
Abl
-lta
dynamiikalta
dynamiikalta
dynamiikalta
dynamiikoilta
dynamiikoilta
dynamiikoilta
Tra
-ksi
dynamiikakse
dynamiikakse
dynamiikakse
dynamiikoikse
dynamiikoikse
dynamiikoikse
Ess
-na
dynamiikkana
dynamiikkana
dynamiikkana
dynamiikkoina
dynamiikkoina
dynamiikkoina
Abe
-tta
dynamiikatta
dynamiikatta
dynamiikatta
dynamiikoitta
dynamiikoitta
dynamiikoitta
Com
-ne
-
-
-
dynamiikkoine
dynamiikkoine
dynamiikkoine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
dynamiikka |
Par |
-ta |
dynamiikkaa |
dynamiikkoja |
dynamiikkaa |
dynamiikkoja |
dynamiikkaa |
dynamiikkoja |
Gen |
-n |
dynamiikka |
dynamiikkoje |
dynamiikka |
dynamiikkoje |
dynamiikka |
dynamiikkoje |
Ill |
mihin |
dynamiikkaa |
dynamiikkoihi |
dynamiikkaa |
dynamiikkoihi |
dynamiikkaa |
dynamiikkoihi |
Ine |
-ssa |
dynamiikassa |
dynamiikoissa |
dynamiikassa |
dynamiikoissa |
dynamiikassa |
dynamiikoissa |
Ela |
-sta |
dynamiikasta |
dynamiikoista |
dynamiikasta |
dynamiikoista |
dynamiikasta |
dynamiikoista |
All |
-lle |
dynamiikalle |
dynamiikoille |
dynamiikalle |
dynamiikoille |
dynamiikalle |
dynamiikoille |
Ade |
-lla |
dynamiikalla |
dynamiikoilla |
dynamiikalla |
dynamiikoilla |
dynamiikalla |
dynamiikoilla |
Abl |
-lta |
dynamiikalta |
dynamiikoilta |
dynamiikalta |
dynamiikoilta |
dynamiikalta |
dynamiikoilta |
Tra |
-ksi |
dynamiikakse |
dynamiikoikse |
dynamiikakse |
dynamiikoikse |
dynamiikakse |
dynamiikoikse |
Ess |
-na |
dynamiikkana |
dynamiikkoina |
dynamiikkana |
dynamiikkoina |
dynamiikkana |
dynamiikkoina |
Abe |
-tta |
dynamiikatta |
dynamiikoitta |
dynamiikatta |
dynamiikoitta |
dynamiikatta |
dynamiikoitta |
Com |
-ne |
- |
dynamiikkoine |
- |
dynamiikkoine |
- |
dynamiikkoine |
Singular
Plural
Nom
-
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
Par
-ta
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkoja
dynamiikkoja
dynamiikkoja
Gen
-n
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikka
dynamiikkoje
dynamiikkoje
dynamiikkoje
Ill
mihin
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkaa
dynamiikkoihi
dynamiikkoihi
dynamiikkoihi
Ine
-ssa
dynamiikassa
dynamiikassa
dynamiikassa
dynamiikoissa
dynamiikoissa
dynamiikoissa
Ela
-sta
dynamiikasta
dynamiikasta
dynamiikasta
dynamiikoista
dynamiikoista
dynamiikoista
All
-lle
dynamiikalle
dynamiikalle
dynamiikalle
dynamiikoille
dynamiikoille
dynamiikoille
Ade
-lla
dynamiikalla
dynamiikalla
dynamiikalla
dynamiikoilla
dynamiikoilla
dynamiikoilla
Abl
-lta
dynamiikalta
dynamiikalta
dynamiikalta
dynamiikoilta
dynamiikoilta
dynamiikoilta
Tra
-ksi
dynamiikakse
dynamiikakse
dynamiikakse
dynamiikoikse
dynamiikoikse
dynamiikoikse
Ess
-na
dynamiikkana
dynamiikkana
dynamiikkana
dynamiikkoina
dynamiikkoina
dynamiikkoina
Abe
-tta
dynamiikatta
dynamiikatta
dynamiikatta
dynamiikoitta
dynamiikoitta
dynamiikoitta
Com
-ne
-
-
-
dynamiikkoine
dynamiikkoine
dynamiikkoine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net