logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

muste, noun

Word analysis
musteleimasimet

musteleimasimet

muste

Noun, Singular Nominative

+ leimasin

Noun, Plural Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

muste

musteet

Par

-ta

mustetta

musteita / mustehia

Gen

-n

musteen

musteitten / musteiden / mustehien / mustehitten

Ill

mihin

musteeseen

musteisiin / musteihin / mustehisin

Ine

-ssa

musteessa

mustehissa / musteissa

Ela

-sta

musteesta

mustehista / musteista

All

-lle

musteelle

mustehille / musteille

Ade

-lla

musteella

mustehilla / musteilla

Abl

-lta

musteelta

mustehilta / musteilta

Tra

-ksi

musteeksi

mustehiksi / musteiksi

Ess

-na

musteena

mustehina / musteina

Abe

-tta

musteetta

mustehitta / musteitta

Com

-ne

-

mustehine / musteine

Ins

-in

-

mustehin / mustein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

muste

musteet

Par

-ta

mustetta

musteita / mustehia

Gen

-n

musteen

musteitten / musteiden / mustehien / mustehitten

Ill

mihin

musteeseen

musteisiin / musteihin / mustehisin

Ine

-ssa

musteessa

mustehissa / musteissa

Ela

-sta

musteesta

mustehista / musteista

All

-lle

musteelle

mustehille / musteille

Ade

-lla

musteella

mustehilla / musteilla

Abl

-lta

musteelta

mustehilta / musteilta

Tra

-ksi

musteeksi

mustehiksi / musteiksi

Ess

-na

musteena

mustehina / musteina

Abe

-tta

musteetta

mustehitta / musteitta

Com

-ne

-

mustehine / musteine

Ins

-in

-

mustehin / mustein

ink muste, painomuste
Show more arrow right
OpenSubtitles parallel corpus; Finnish-English parallel corpus; TedTalks; Europarl; Tatoeba; tmClass; Tatoeba parallel corpus; OpenSubtitles; OPUS; Europarl parallel corpus Muste on loppu. The ink is finished. Muste on mustaa. Ink is black. Museoteksteihin kirjoitettu muste ei ole ikuista. The ink written in museum texts is not eternal. Musteet loppuivat kesken. We ran out of ink. Olen ostanut uudet musteet. I have bought new ink. Nestemäiset musteet. Liquid inks. Älä sotke mustetta pöydälle. Don't spill ink on the table. Musteet roiskuivat ympäriinsä. The ink splattered everywhere. Minun täytyy ostaa uusia musteita. I need to buy new ink. Tarvitsen lisää mustetta tulostimeen. I need more ink for the printer. Show more arrow right

Wiktionary

ink Show more arrow right musta (“black”) +‎ -e. Coined by Finnish physician and philologist Elias Lönnrot. Show more arrow right

Wikipedia

Ink Ink is a gel, sol, or solution that contains at least one colourant, such as a dye or pigment, and is used to color a surface to produce an image, text, or design. Ink is used for drawing or writing with a pen, brush, reed pen, or quill. Thicker inks, in paste form, are used extensively in letterpress and lithographic printing. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

musteeni

musteeni

musteesi

musteesi

musteensa

musteensa

Par

-ta

mustettani

musteitani / mustehiani

mustettasi

musteitasi / mustehiasi

mustettansa / mustettaan

musteitansa / musteitaan / mustehiansa / mustehiaan

Gen

-n

musteeni

musteitteni / musteideni / mustehieni / mustehitteni

musteesi

musteittesi / musteidesi / mustehiesi / mustehittesi

musteensa

musteittensa / musteidensa / mustehiensa / mustehittensa

Ill

mihin

musteeseeni

musteisiini / musteihini / mustehisini

musteeseesi

musteisiisi / musteihisi / mustehisisi

musteeseensa

musteisiinsa / musteihinsa / mustehisinsa

Ine

-ssa

musteessani

mustehissani / musteissani

musteessasi

mustehissasi / musteissasi

musteessansa / musteessaan

mustehissansa / mustehissaan / musteissansa / musteissaan

Ela

-sta

musteestani

mustehistani / musteistani

musteestasi

mustehistasi / musteistasi

musteestansa / musteestaan

mustehistansa / mustehistaan / musteistansa / musteistaan

All

-lle

musteelleni

mustehilleni / musteilleni

musteellesi

mustehillesi / musteillesi

musteellensa / musteelleen

mustehillensa / mustehillean / musteillensa / musteillean

Ade

-lla

musteellani

mustehillani / musteillani

musteellasi

mustehillasi / musteillasi

musteellansa / musteellaan

mustehillansa / mustehillaan / musteillansa / musteillaan

Abl

-lta

musteeltani

mustehiltani / musteiltani

musteeltasi

mustehiltasi / musteiltasi

musteeltansa / musteeltaan

mustehiltansa / mustehiltaan / musteiltansa / musteiltaan

Tra

-ksi

musteekseni

mustehikseni / musteikseni

musteeksesi

mustehiksesi / musteiksesi

musteeksensa / musteekseen

mustehikseen / mustehiksensa / musteikseen / musteiksensa

Ess

-na

musteenani

mustehinani / musteinani

musteenasi

mustehinasi / musteinasi

musteenansa / musteenaan

mustehinansa / mustehinaan / musteinansa / musteinaan

Abe

-tta

musteettani

mustehittani / musteittani

musteettasi

mustehittasi / musteittasi

musteettansa / musteettaan

mustehittansa / mustehittaan / musteittansa / musteittaan

Com

-ne

-

mustehineni / musteineni

-

mustehinesi / musteinesi

-

mustehineen / mustehinensa / musteineen / musteinensa

Singular

Plural

Nom

-

musteeni

musteesi

musteensa

musteeni

musteesi

musteensa

Par

-ta

mustettani

mustettasi

mustettansa / mustettaan

musteitani / mustehiani

musteitasi / mustehiasi

musteitansa / musteitaan / mustehiansa / mustehiaan

Gen

-n

musteeni

musteesi

musteensa

musteitteni / musteideni / mustehieni / mustehitteni

musteittesi / musteidesi / mustehiesi / mustehittesi

musteittensa / musteidensa / mustehiensa / mustehittensa

Ill

mihin

musteeseeni

musteeseesi

musteeseensa

musteisiini / musteihini / mustehisini

musteisiisi / musteihisi / mustehisisi

musteisiinsa / musteihinsa / mustehisinsa

Ine

-ssa

musteessani

musteessasi

musteessansa / musteessaan

mustehissani / musteissani

mustehissasi / musteissasi

mustehissansa / mustehissaan / musteissansa / musteissaan

Ela

-sta

musteestani

musteestasi

musteestansa / musteestaan

mustehistani / musteistani

mustehistasi / musteistasi

mustehistansa / mustehistaan / musteistansa / musteistaan

All

-lle

musteelleni

musteellesi

musteellensa / musteelleen

mustehilleni / musteilleni

mustehillesi / musteillesi

mustehillensa / mustehillean / musteillensa / musteillean

Ade

-lla

musteellani

musteellasi

musteellansa / musteellaan

mustehillani / musteillani

mustehillasi / musteillasi

mustehillansa / mustehillaan / musteillansa / musteillaan

Abl

-lta

musteeltani

musteeltasi

musteeltansa / musteeltaan

mustehiltani / musteiltani

mustehiltasi / musteiltasi

mustehiltansa / mustehiltaan / musteiltansa / musteiltaan

Tra

-ksi

musteekseni

musteeksesi

musteeksensa / musteekseen

mustehikseni / musteikseni

mustehiksesi / musteiksesi

mustehikseen / mustehiksensa / musteikseen / musteiksensa

Ess

-na

musteenani

musteenasi

musteenansa / musteenaan

mustehinani / musteinani

mustehinasi / musteinasi

mustehinansa / mustehinaan / musteinansa / musteinaan

Abe

-tta

musteettani

musteettasi

musteettansa / musteettaan

mustehittani / musteittani

mustehittasi / musteittasi

mustehittansa / mustehittaan / musteittansa / musteittaan

Com

-ne

-

-

-

mustehineni / musteineni

mustehinesi / musteinesi

mustehineen / mustehinensa / musteineen / musteinensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

musteemme

musteemme

musteenne

musteenne

musteensa

musteensa

Par

-ta

mustettamme

musteitamme / mustehiamme

mustettanne

musteitanne / mustehianne

mustettansa / mustettaan

musteitansa / musteitaan / mustehiansa / mustehiaan

Gen

-n

musteemme

musteittemme / musteidemme / mustehiemme / mustehittemme

musteenne

musteittenne / musteidenne / mustehienne / mustehittenne

musteensa

musteittensa / musteidensa / mustehiensa / mustehittensa

Ill

mihin

musteeseemme

musteisiimme / musteihimme / mustehisimme

musteeseenne

musteisiinne / musteihinne / mustehisinne

musteeseensa

musteisiinsa / musteihinsa / mustehisinsa

Ine

-ssa

musteessamme

mustehissamme / musteissamme

musteessanne

mustehissanne / musteissanne

musteessansa / musteessaan

mustehissansa / mustehissaan / musteissansa / musteissaan

Ela

-sta

musteestamme

mustehistamme / musteistamme

musteestanne

mustehistanne / musteistanne

musteestansa / musteestaan

mustehistansa / mustehistaan / musteistansa / musteistaan

All

-lle

musteellemme

mustehillemme / musteillemme

musteellenne

mustehillenne / musteillenne

musteellensa / musteelleen

mustehillensa / mustehillean / musteillensa / musteillean

Ade

-lla

musteellamme

mustehillamme / musteillamme

musteellanne

mustehillanne / musteillanne

musteellansa / musteellaan

mustehillansa / mustehillaan / musteillansa / musteillaan

Abl

-lta

musteeltamme

mustehiltamme / musteiltamme

musteeltanne

mustehiltanne / musteiltanne

musteeltansa / musteeltaan

mustehiltansa / mustehiltaan / musteiltansa / musteiltaan

Tra

-ksi

musteeksemme

mustehiksemme / musteiksemme

musteeksenne

mustehiksenne / musteiksenne

musteeksensa / musteekseen

mustehikseen / mustehiksensa / musteikseen / musteiksensa

Ess

-na

musteenamme

mustehinamme / musteinamme

musteenanne

mustehinanne / musteinanne

musteenansa / musteenaan

mustehinansa / mustehinaan / musteinansa / musteinaan

Abe

-tta

musteettamme

mustehittamme / musteittamme

musteettanne

mustehittanne / musteittanne

musteettansa / musteettaan

mustehittansa / mustehittaan / musteittansa / musteittaan

Com

-ne

-

mustehinemme / musteinemme

-

mustehinenne / musteinenne

-

mustehineen / mustehinensa / musteineen / musteinensa

Singular

Plural

Nom

-

musteemme

musteenne

musteensa

musteemme

musteenne

musteensa

Par

-ta

mustettamme

mustettanne

mustettansa / mustettaan

musteitamme / mustehiamme

musteitanne / mustehianne

musteitansa / musteitaan / mustehiansa / mustehiaan

Gen

-n

musteemme

musteenne

musteensa

musteittemme / musteidemme / mustehiemme / mustehittemme

musteittenne / musteidenne / mustehienne / mustehittenne

musteittensa / musteidensa / mustehiensa / mustehittensa

Ill

mihin

musteeseemme

musteeseenne

musteeseensa

musteisiimme / musteihimme / mustehisimme

musteisiinne / musteihinne / mustehisinne

musteisiinsa / musteihinsa / mustehisinsa

Ine

-ssa

musteessamme

musteessanne

musteessansa / musteessaan

mustehissamme / musteissamme

mustehissanne / musteissanne

mustehissansa / mustehissaan / musteissansa / musteissaan

Ela

-sta

musteestamme

musteestanne

musteestansa / musteestaan

mustehistamme / musteistamme

mustehistanne / musteistanne

mustehistansa / mustehistaan / musteistansa / musteistaan

All

-lle

musteellemme

musteellenne

musteellensa / musteelleen

mustehillemme / musteillemme

mustehillenne / musteillenne

mustehillensa / mustehillean / musteillensa / musteillean

Ade

-lla

musteellamme

musteellanne

musteellansa / musteellaan

mustehillamme / musteillamme

mustehillanne / musteillanne

mustehillansa / mustehillaan / musteillansa / musteillaan

Abl

-lta

musteeltamme

musteeltanne

musteeltansa / musteeltaan

mustehiltamme / musteiltamme

mustehiltanne / musteiltanne

mustehiltansa / mustehiltaan / musteiltansa / musteiltaan

Tra

-ksi

musteeksemme

musteeksenne

musteeksensa / musteekseen

mustehiksemme / musteiksemme

mustehiksenne / musteiksenne

mustehikseen / mustehiksensa / musteikseen / musteiksensa

Ess

-na

musteenamme

musteenanne

musteenansa / musteenaan

mustehinamme / musteinamme

mustehinanne / musteinanne

mustehinansa / mustehinaan / musteinansa / musteinaan

Abe

-tta

musteettamme

musteettanne

musteettansa / musteettaan

mustehittamme / musteittamme

mustehittanne / musteittanne

mustehittansa / mustehittaan / musteittansa / musteittaan

Com

-ne

-

-

-

mustehinemme / musteinemme

mustehinenne / musteinenne

mustehineen / mustehinensa / musteineen / musteinensa

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

leimasin

leimasimet

Par

-ta

leimasinta

leimasimia

Gen

-n

leimasimen

leimasinten / leimasimien

Ill

mihin

leimasimeen

leimasimiin

Ine

-ssa

leimasimessa

leimasimissa

Ela

-sta

leimasimesta

leimasimista

All

-lle

leimasimelle

leimasimille

Ade

-lla

leimasimella

leimasimilla

Abl

-lta

leimasimelta

leimasimilta

Tra

-ksi

leimasimeksi

leimasimiksi

Ess

-na

leimasimena

leimasimina

Abe

-tta

leimasimetta

leimasimitta

Com

-ne

-

leimasimine

Ins

-in

-

leimasimin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

leimasin

leimasimet

Par

-ta

leimasinta

leimasimia

Gen

-n

leimasimen

leimasinten / leimasimien

Ill

mihin

leimasimeen

leimasimiin

Ine

-ssa

leimasimessa

leimasimissa

Ela

-sta

leimasimesta

leimasimista

All

-lle

leimasimelle

leimasimille

Ade

-lla

leimasimella

leimasimilla

Abl

-lta

leimasimelta

leimasimilta

Tra

-ksi

leimasimeksi

leimasimiksi

Ess

-na

leimasimena

leimasimina

Abe

-tta

leimasimetta

leimasimitta

Com

-ne

-

leimasimine

Ins

-in

-

leimasimin

stamp leima, leimasin, postimerkki, merkki, jälki, polkaisu
die muotti, meisti, arpakuutio, leikkain, leimasin
Show more arrow right
Europarl; Europarl v7; OPUS; tmClass; OpenSubtitles2018.v3; Tatoeba Leimasin on tärkeä työkalu postituksissa. Stamp is an important tool in mailings. Leimasin on tärkeä työkalu postinvälityksessä. Postage stamp is an important tool in mail delivery. Leimasin käytetään postilähetysten osoitteiden vahvistamiseen. The franking machine is used to confirm the addresses of mailings. En löydä leimasintani missään. I can't find my stamp anywhere. Leimasimet ja tarvikkeet. Stamps ( seals ) and accessories. Et voi lainata leimasintani. No, you can't borrow my stamp. Voit ostaa leimasimen postikonttorista. You can buy a stamp from the post office. Tarvitsen uuden leimasimen kirjeitä varten. I need a new stamp for letters. Leimasimet ja leimasinvärit, musteet. Stamps (seals) and stamp inks, inks. Ostin kauniin leimasimen harrastustani varten. I bought a beautiful stamp for my hobby. Show more arrow right

Wiktionary

stamp, die (embossed device used in stamping) Show more arrow right leima +‎ -sin Show more arrow right

Wikipedia

Rubber stamp Rubber stamping, also called stamping, is a craft in which some type of ink made of dye or pigment is applied to an image or pattern that has been carved, molded, laser engraved or vulcanized, onto a sheet of rubber. The rubber is often mounted onto a more stable object such as a wood, brick or an acrylic block. Increasingly the vulcanized rubber image with an adhesive foam backing is attached to a cling vinyl sheet which allows it to be used with an acrylic handle for support. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

leimasimeni

leimasimeni

leimasimesi

leimasimesi

leimasimensa

leimasimensa

Par

-ta

leimasintani

leimasimiani

leimasintasi

leimasimiasi

leimasintansa / leimasintaan

leimasimiansa / leimasimiaan

Gen

-n

leimasimeni

leimasinteni / leimasimieni

leimasimesi

leimasintesi / leimasimiesi

leimasimensa

leimasintensa / leimasimiensa

Ill

mihin

leimasimeeni

leimasimiini

leimasimeesi

leimasimiisi

leimasimeensa

leimasimiinsa

Ine

-ssa

leimasimessani

leimasimissani

leimasimessasi

leimasimissasi

leimasimessansa / leimasimessaan

leimasimissansa / leimasimissaan

Ela

-sta

leimasimestani

leimasimistani

leimasimestasi

leimasimistasi

leimasimestansa / leimasimestaan

leimasimistansa / leimasimistaan

All

-lle

leimasimelleni

leimasimilleni

leimasimellesi

leimasimillesi

leimasimellensa / leimasimelleen

leimasimillensa / leimasimillean

Ade

-lla

leimasimellani

leimasimillani

leimasimellasi

leimasimillasi

leimasimellansa / leimasimellaan

leimasimillansa / leimasimillaan

Abl

-lta

leimasimeltani

leimasimiltani

leimasimeltasi

leimasimiltasi

leimasimeltansa / leimasimeltaan

leimasimiltansa / leimasimiltaan

Tra

-ksi

leimasimekseni

leimasimikseni

leimasimeksesi

leimasimiksesi

leimasimeksensa / leimasimekseen

leimasimiksensa / leimasimikseen

Ess

-na

leimasimenani

leimasiminani

leimasimenasi

leimasiminasi

leimasimenansa / leimasimenaan

leimasiminansa / leimasiminaan

Abe

-tta

leimasimettani

leimasimittani

leimasimettasi

leimasimittasi

leimasimettansa / leimasimettaan

leimasimittansa / leimasimittaan

Com

-ne

-

leimasimineni

-

leimasiminesi

-

leimasiminensa / leimasimineen

Singular

Plural

Nom

-

leimasimeni

leimasimesi

leimasimensa

leimasimeni

leimasimesi

leimasimensa

Par

-ta

leimasintani

leimasintasi

leimasintansa / leimasintaan

leimasimiani

leimasimiasi

leimasimiansa / leimasimiaan

Gen

-n

leimasimeni

leimasimesi

leimasimensa

leimasinteni / leimasimieni

leimasintesi / leimasimiesi

leimasintensa / leimasimiensa

Ill

mihin

leimasimeeni

leimasimeesi

leimasimeensa

leimasimiini

leimasimiisi

leimasimiinsa

Ine

-ssa

leimasimessani

leimasimessasi

leimasimessansa / leimasimessaan

leimasimissani

leimasimissasi

leimasimissansa / leimasimissaan

Ela

-sta

leimasimestani

leimasimestasi

leimasimestansa / leimasimestaan

leimasimistani

leimasimistasi

leimasimistansa / leimasimistaan

All

-lle

leimasimelleni

leimasimellesi

leimasimellensa / leimasimelleen

leimasimilleni

leimasimillesi

leimasimillensa / leimasimillean

Ade

-lla

leimasimellani

leimasimellasi

leimasimellansa / leimasimellaan

leimasimillani

leimasimillasi

leimasimillansa / leimasimillaan

Abl

-lta

leimasimeltani

leimasimeltasi

leimasimeltansa / leimasimeltaan

leimasimiltani

leimasimiltasi

leimasimiltansa / leimasimiltaan

Tra

-ksi

leimasimekseni

leimasimeksesi

leimasimeksensa / leimasimekseen

leimasimikseni

leimasimiksesi

leimasimiksensa / leimasimikseen

Ess

-na

leimasimenani

leimasimenasi

leimasimenansa / leimasimenaan

leimasiminani

leimasiminasi

leimasiminansa / leimasiminaan

Abe

-tta

leimasimettani

leimasimettasi

leimasimettansa / leimasimettaan

leimasimittani

leimasimittasi

leimasimittansa / leimasimittaan

Com

-ne

-

-

-

leimasimineni

leimasiminesi

leimasiminensa / leimasimineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

leimasimemme

leimasimemme

leimasimenne

leimasimenne

leimasimensa

leimasimensa

Par

-ta

leimasintamme

leimasimiamme

leimasintanne

leimasimianne

leimasintansa / leimasintaan

leimasimiansa / leimasimiaan

Gen

-n

leimasimemme

leimasintemme / leimasimiemme

leimasimenne

leimasintenne / leimasimienne

leimasimensa

leimasintensa / leimasimiensa

Ill

mihin

leimasimeemme

leimasimiimme

leimasimeenne

leimasimiinne

leimasimeensa

leimasimiinsa

Ine

-ssa

leimasimessamme

leimasimissamme

leimasimessanne

leimasimissanne

leimasimessansa / leimasimessaan

leimasimissansa / leimasimissaan

Ela

-sta

leimasimestamme

leimasimistamme

leimasimestanne

leimasimistanne

leimasimestansa / leimasimestaan

leimasimistansa / leimasimistaan

All

-lle

leimasimellemme

leimasimillemme

leimasimellenne

leimasimillenne

leimasimellensa / leimasimelleen

leimasimillensa / leimasimillean

Ade

-lla

leimasimellamme

leimasimillamme

leimasimellanne

leimasimillanne

leimasimellansa / leimasimellaan

leimasimillansa / leimasimillaan

Abl

-lta

leimasimeltamme

leimasimiltamme

leimasimeltanne

leimasimiltanne

leimasimeltansa / leimasimeltaan

leimasimiltansa / leimasimiltaan

Tra

-ksi

leimasimeksemme

leimasimiksemme

leimasimeksenne

leimasimiksenne

leimasimeksensa / leimasimekseen

leimasimiksensa / leimasimikseen

Ess

-na

leimasimenamme

leimasiminamme

leimasimenanne

leimasiminanne

leimasimenansa / leimasimenaan

leimasiminansa / leimasiminaan

Abe

-tta

leimasimettamme

leimasimittamme

leimasimettanne

leimasimittanne

leimasimettansa / leimasimettaan

leimasimittansa / leimasimittaan

Com

-ne

-

leimasiminemme

-

leimasiminenne

-

leimasiminensa / leimasimineen

Singular

Plural

Nom

-

leimasimemme

leimasimenne

leimasimensa

leimasimemme

leimasimenne

leimasimensa

Par

-ta

leimasintamme

leimasintanne

leimasintansa / leimasintaan

leimasimiamme

leimasimianne

leimasimiansa / leimasimiaan

Gen

-n

leimasimemme

leimasimenne

leimasimensa

leimasintemme / leimasimiemme

leimasintenne / leimasimienne

leimasintensa / leimasimiensa

Ill

mihin

leimasimeemme

leimasimeenne

leimasimeensa

leimasimiimme

leimasimiinne

leimasimiinsa

Ine

-ssa

leimasimessamme

leimasimessanne

leimasimessansa / leimasimessaan

leimasimissamme

leimasimissanne

leimasimissansa / leimasimissaan

Ela

-sta

leimasimestamme

leimasimestanne

leimasimestansa / leimasimestaan

leimasimistamme

leimasimistanne

leimasimistansa / leimasimistaan

All

-lle

leimasimellemme

leimasimellenne

leimasimellensa / leimasimelleen

leimasimillemme

leimasimillenne

leimasimillensa / leimasimillean

Ade

-lla

leimasimellamme

leimasimellanne

leimasimellansa / leimasimellaan

leimasimillamme

leimasimillanne

leimasimillansa / leimasimillaan

Abl

-lta

leimasimeltamme

leimasimeltanne

leimasimeltansa / leimasimeltaan

leimasimiltamme

leimasimiltanne

leimasimiltansa / leimasimiltaan

Tra

-ksi

leimasimeksemme

leimasimeksenne

leimasimeksensa / leimasimekseen

leimasimiksemme

leimasimiksenne

leimasimiksensa / leimasimikseen

Ess

-na

leimasimenamme

leimasimenanne

leimasimenansa / leimasimenaan

leimasiminamme

leimasiminanne

leimasiminansa / leimasiminaan

Abe

-tta

leimasimettamme

leimasimettanne

leimasimettansa / leimasimettaan

leimasimittamme

leimasimittanne

leimasimittansa / leimasimittaan

Com

-ne

-

-

-

leimasiminemme

leimasiminenne

leimasiminensa / leimasimineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept