logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

melatoniini, noun

Word analysis
melatoniinireseptorien

melatoniinireseptorien

melatoniini

Noun, Singular Nominative

+ reseptori

Noun, Plural Genitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

melatoniini

melatoniinit

Par

-ta

melatoniinia

melatoniineja

Gen

-n

melatoniinin

melatoniinien

Ill

mihin

melatoniiniin

melatoniineihin

Ine

-ssa

melatoniinissa

melatoniineissa

Ela

-sta

melatoniinista

melatoniineista

All

-lle

melatoniinille

melatoniineille

Ade

-lla

melatoniinilla

melatoniineilla

Abl

-lta

melatoniinilta

melatoniineilta

Tra

-ksi

melatoniiniksi

melatoniineiksi

Ess

-na

melatoniinina

melatoniineina

Abe

-tta

melatoniinitta

melatoniineitta

Com

-ne

-

melatoniineine

Ins

-in

-

melatoniinein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

melatoniini

melatoniinit

Par

-ta

melatoniinia

melatoniineja

Gen

-n

melatoniinin

melatoniinien

Ill

mihin

melatoniiniin

melatoniineihin

Ine

-ssa

melatoniinissa

melatoniineissa

Ela

-sta

melatoniinista

melatoniineista

All

-lle

melatoniinille

melatoniineille

Ade

-lla

melatoniinilla

melatoniineilla

Abl

-lta

melatoniinilta

melatoniineilta

Tra

-ksi

melatoniiniksi

melatoniineiksi

Ess

-na

melatoniinina

melatoniineina

Abe

-tta

melatoniinitta

melatoniineitta

Com

-ne

-

melatoniineine

Ins

-in

-

melatoniinein

melatonin
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; Europarl Parallel Corpus - Finnish-English; Common Crawl Parallel Corpus; Global Voices - Finnish-English; DGT Translation Memory - Finnish-English; OpenSubtitles2018.v3; Tatoeba Parallel Corpus; OpenSubtitles Parallel Corpus; EurLex-2 Melatoniini tuotetaan aivojen käpyrauhasessa. Melatoniini is produced in the pineal gland in the brain. Melatoniini on hormoni, joka säätelee unirytmiä. Melatoniini is a hormone that regulates the sleep-wake cycle. On tärkeää ottaa melatoniini juuri ennen nukkumaanmenoa. It is important to take melatoniini just before bedtime. Melatoniini on aine, jota erittyy yleensä vasta pimeän tultua. Melatonin is a substance that is usually secreted only after dark. Kukaan ei tiedä tarkalleen, miten melatoniini vaikuttaa unen laatuun. No one knows exactly how melatonin affects the quality of sleep. Nyt melatoniini on kehossa, eikä merkkiäkään alkuperästä. Now the Melatonin's in his system with no evidence of where it came from. Lääkäri suositteli ottamaan melatoniini lisäravinteena unettomuuden vuoksi. The doctor recommended taking melatoniini as a dietary supplement for insomnia. Tutkimukset ovat osoittaneet, että melatoniini auttaa säätelemään unirytmiä. Studies have shown that melatoniini helps regulate the sleep-wake cycle. Melatoniini auttaa lyhentämään nukahtamisaikaa. Thiamine contributes to normal functioning of the nervous system. Llman melatoniinia ja suusuojustako? Without my melatonin and mouth guard? Show more arrow right

Wiktionary

melatonin Show more arrow right Internationalism (see English melatonin). Show more arrow right

Wikipedia

Melatonin Melatonin is a natural compound, specifically an indoleamine, produced by and found in different organisms including bacteria and eukaryotes. It was discovered by Aaron B. Lerner and colleagues in 1958 as a substance of the pineal gland from cow that could induce skin lightening in common frogs. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

melatoniinini

melatoniinini

melatoniinisi

melatoniinisi

melatoniininsa

melatoniininsa

Par

-ta

melatoniiniani

melatoniinejani

melatoniiniasi

melatoniinejasi

melatoniiniansa / melatoniiniaan

melatoniinejansa / melatoniinejaan

Gen

-n

melatoniinini

melatoniinieni

melatoniinisi

melatoniiniesi

melatoniininsa

melatoniiniensa

Ill

mihin

melatoniiniini

melatoniineihini

melatoniiniisi

melatoniineihisi

melatoniiniinsa

melatoniineihinsa

Ine

-ssa

melatoniinissani

melatoniineissani

melatoniinissasi

melatoniineissasi

melatoniinissansa / melatoniinissaan

melatoniineissansa / melatoniineissaan

Ela

-sta

melatoniinistani

melatoniineistani

melatoniinistasi

melatoniineistasi

melatoniinistansa / melatoniinistaan

melatoniineistansa / melatoniineistaan

All

-lle

melatoniinilleni

melatoniineilleni

melatoniinillesi

melatoniineillesi

melatoniinillensa / melatoniinilleen

melatoniineillensa / melatoniineillean

Ade

-lla

melatoniinillani

melatoniineillani

melatoniinillasi

melatoniineillasi

melatoniinillansa / melatoniinillaan

melatoniineillansa / melatoniineillaan

Abl

-lta

melatoniiniltani

melatoniineiltani

melatoniiniltasi

melatoniineiltasi

melatoniiniltansa / melatoniiniltaan

melatoniineiltansa / melatoniineiltaan

Tra

-ksi

melatoniinikseni

melatoniineikseni

melatoniiniksesi

melatoniineiksesi

melatoniiniksensa / melatoniinikseen

melatoniineiksensa / melatoniineikseen

Ess

-na

melatoniininani

melatoniineinani

melatoniininasi

melatoniineinasi

melatoniininansa / melatoniininaan

melatoniineinansa / melatoniineinaan

Abe

-tta

melatoniinittani

melatoniineittani

melatoniinittasi

melatoniineittasi

melatoniinittansa / melatoniinittaan

melatoniineittansa / melatoniineittaan

Com

-ne

-

melatoniineineni

-

melatoniineinesi

-

melatoniineinensa / melatoniineineen

Singular

Plural

Nom

-

melatoniinini

melatoniinisi

melatoniininsa

melatoniinini

melatoniinisi

melatoniininsa

Par

-ta

melatoniiniani

melatoniiniasi

melatoniiniansa / melatoniiniaan

melatoniinejani

melatoniinejasi

melatoniinejansa / melatoniinejaan

Gen

-n

melatoniinini

melatoniinisi

melatoniininsa

melatoniinieni

melatoniiniesi

melatoniiniensa

Ill

mihin

melatoniiniini

melatoniiniisi

melatoniiniinsa

melatoniineihini

melatoniineihisi

melatoniineihinsa

Ine

-ssa

melatoniinissani

melatoniinissasi

melatoniinissansa / melatoniinissaan

melatoniineissani

melatoniineissasi

melatoniineissansa / melatoniineissaan

Ela

-sta

melatoniinistani

melatoniinistasi

melatoniinistansa / melatoniinistaan

melatoniineistani

melatoniineistasi

melatoniineistansa / melatoniineistaan

All

-lle

melatoniinilleni

melatoniinillesi

melatoniinillensa / melatoniinilleen

melatoniineilleni

melatoniineillesi

melatoniineillensa / melatoniineillean

Ade

-lla

melatoniinillani

melatoniinillasi

melatoniinillansa / melatoniinillaan

melatoniineillani

melatoniineillasi

melatoniineillansa / melatoniineillaan

Abl

-lta

melatoniiniltani

melatoniiniltasi

melatoniiniltansa / melatoniiniltaan

melatoniineiltani

melatoniineiltasi

melatoniineiltansa / melatoniineiltaan

Tra

-ksi

melatoniinikseni

melatoniiniksesi

melatoniiniksensa / melatoniinikseen

melatoniineikseni

melatoniineiksesi

melatoniineiksensa / melatoniineikseen

Ess

-na

melatoniininani

melatoniininasi

melatoniininansa / melatoniininaan

melatoniineinani

melatoniineinasi

melatoniineinansa / melatoniineinaan

Abe

-tta

melatoniinittani

melatoniinittasi

melatoniinittansa / melatoniinittaan

melatoniineittani

melatoniineittasi

melatoniineittansa / melatoniineittaan

Com

-ne

-

-

-

melatoniineineni

melatoniineinesi

melatoniineinensa / melatoniineineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

melatoniinimme

melatoniinimme

melatoniininne

melatoniininne

melatoniininsa

melatoniininsa

Par

-ta

melatoniiniamme

melatoniinejamme

melatoniinianne

melatoniinejanne

melatoniiniansa / melatoniiniaan

melatoniinejansa / melatoniinejaan

Gen

-n

melatoniinimme

melatoniiniemme

melatoniininne

melatoniinienne

melatoniininsa

melatoniiniensa

Ill

mihin

melatoniiniimme

melatoniineihimme

melatoniiniinne

melatoniineihinne

melatoniiniinsa

melatoniineihinsa

Ine

-ssa

melatoniinissamme

melatoniineissamme

melatoniinissanne

melatoniineissanne

melatoniinissansa / melatoniinissaan

melatoniineissansa / melatoniineissaan

Ela

-sta

melatoniinistamme

melatoniineistamme

melatoniinistanne

melatoniineistanne

melatoniinistansa / melatoniinistaan

melatoniineistansa / melatoniineistaan

All

-lle

melatoniinillemme

melatoniineillemme

melatoniinillenne

melatoniineillenne

melatoniinillensa / melatoniinilleen

melatoniineillensa / melatoniineillean

Ade

-lla

melatoniinillamme

melatoniineillamme

melatoniinillanne

melatoniineillanne

melatoniinillansa / melatoniinillaan

melatoniineillansa / melatoniineillaan

Abl

-lta

melatoniiniltamme

melatoniineiltamme

melatoniiniltanne

melatoniineiltanne

melatoniiniltansa / melatoniiniltaan

melatoniineiltansa / melatoniineiltaan

Tra

-ksi

melatoniiniksemme

melatoniineiksemme

melatoniiniksenne

melatoniineiksenne

melatoniiniksensa / melatoniinikseen

melatoniineiksensa / melatoniineikseen

Ess

-na

melatoniininamme

melatoniineinamme

melatoniininanne

melatoniineinanne

melatoniininansa / melatoniininaan

melatoniineinansa / melatoniineinaan

Abe

-tta

melatoniinittamme

melatoniineittamme

melatoniinittanne

melatoniineittanne

melatoniinittansa / melatoniinittaan

melatoniineittansa / melatoniineittaan

Com

-ne

-

melatoniineinemme

-

melatoniineinenne

-

melatoniineinensa / melatoniineineen

Singular

Plural

Nom

-

melatoniinimme

melatoniininne

melatoniininsa

melatoniinimme

melatoniininne

melatoniininsa

Par

-ta

melatoniiniamme

melatoniinianne

melatoniiniansa / melatoniiniaan

melatoniinejamme

melatoniinejanne

melatoniinejansa / melatoniinejaan

Gen

-n

melatoniinimme

melatoniininne

melatoniininsa

melatoniiniemme

melatoniinienne

melatoniiniensa

Ill

mihin

melatoniiniimme

melatoniiniinne

melatoniiniinsa

melatoniineihimme

melatoniineihinne

melatoniineihinsa

Ine

-ssa

melatoniinissamme

melatoniinissanne

melatoniinissansa / melatoniinissaan

melatoniineissamme

melatoniineissanne

melatoniineissansa / melatoniineissaan

Ela

-sta

melatoniinistamme

melatoniinistanne

melatoniinistansa / melatoniinistaan

melatoniineistamme

melatoniineistanne

melatoniineistansa / melatoniineistaan

All

-lle

melatoniinillemme

melatoniinillenne

melatoniinillensa / melatoniinilleen

melatoniineillemme

melatoniineillenne

melatoniineillensa / melatoniineillean

Ade

-lla

melatoniinillamme

melatoniinillanne

melatoniinillansa / melatoniinillaan

melatoniineillamme

melatoniineillanne

melatoniineillansa / melatoniineillaan

Abl

-lta

melatoniiniltamme

melatoniiniltanne

melatoniiniltansa / melatoniiniltaan

melatoniineiltamme

melatoniineiltanne

melatoniineiltansa / melatoniineiltaan

Tra

-ksi

melatoniiniksemme

melatoniiniksenne

melatoniiniksensa / melatoniinikseen

melatoniineiksemme

melatoniineiksenne

melatoniineiksensa / melatoniineikseen

Ess

-na

melatoniininamme

melatoniininanne

melatoniininansa / melatoniininaan

melatoniineinamme

melatoniineinanne

melatoniineinansa / melatoniineinaan

Abe

-tta

melatoniinittamme

melatoniinittanne

melatoniinittansa / melatoniinittaan

melatoniineittamme

melatoniineittanne

melatoniineittansa / melatoniineittaan

Com

-ne

-

-

-

melatoniineinemme

melatoniineinenne

melatoniineinensa / melatoniineineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

reseptori

reseptorit

Par

-ta

reseptoria

reseptoreja

Gen

-n

reseptorin

reseptorien

Ill

mihin

reseptoriin

reseptoreihin

Ine

-ssa

reseptorissa

reseptoreissa

Ela

-sta

reseptorista

reseptoreista

All

-lle

reseptorille

reseptoreille

Ade

-lla

reseptorilla

reseptoreilla

Abl

-lta

reseptorilta

reseptoreilta

Tra

-ksi

reseptoriksi

reseptoreiksi

Ess

-na

reseptorina

reseptoreina

Abe

-tta

reseptoritta

reseptoreitta

Com

-ne

-

reseptoreine

Ins

-in

-

reseptorein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

reseptori

reseptorit

Par

-ta

reseptoria

reseptoreja

Gen

-n

reseptorin

reseptorien

Ill

mihin

reseptoriin

reseptoreihin

Ine

-ssa

reseptorissa

reseptoreissa

Ela

-sta

reseptorista

reseptoreista

All

-lle

reseptorille

reseptoreille

Ade

-lla

reseptorilla

reseptoreilla

Abl

-lta

reseptorilta

reseptoreilta

Tra

-ksi

reseptoriksi

reseptoreiksi

Ess

-na

reseptorina

reseptoreina

Abe

-tta

reseptoritta

reseptoreitta

Com

-ne

-

reseptoreine

Ins

-in

-

reseptorein

receptors
receptor
Show more arrow right
EMEA0.3; EurLex-2 Irbesartaani kuuluu angiotensiini reseptorin salpaajiin. Irbesartan belongs to a group of medicines known as angiotensin # receptor antagonists. Pahanlaatuiset verisairaudet eivät ilmennä KGFns-reseptoria. Haematologic malignancies do not express the KGF receptor. I)”betans-agonistilla”betans-adrenergista reseptoria. (i) ‘beta-agonist' shall mean a beta adrenoceptor agonist. Erityisesti suunnitellut tai prosessoidut reseptorit. Specially designed or specially processed receptors;. Telmisartaani kuuluu lääkeaineryhmään, jota kutsutaan nimellä angiotensiini reseptorin. Telmisartan belongs to a group of medicines called angiotensin # receptor antagonists. Seerumin romiplostiimin eliminoituminen on osittain riippuvainen trombosyyttien TPOns-reseptorista. The elimination of serum romiplostim is in part dependent on the TPO receptor on platelets. Micardis kuuluu lääkeaineryhmään, joka tunnetaan nimellä angiotensiini reseptorin antagonistit. Micardis belongs to a class of medicines known as angiotensin # receptor antagonists. Ikatibantti on selektiivinen kompetitiivinen antagonisti bradykiniini tyyppi (B)s-reseptorilla. Icatibant is a selective competitive antagonist at the bradykinin type # (B#) receptor. Estämällä osteoklastien aktiivisuutta spesifisten reseptoriensa kautta elcatonin vähentää luun resorptiota. By inhibiting osteoclast activity via its specific receptors, elcatonin decreases bone resorption. Estämällä osteoklastien aktiivisuutta spesifisten reseptoriensa kautta kalsitoniini vähentää luun resorptiota. By inhibiting osteoclast activity via its specific receptors, calcitoinin decreases bone resorption. Show more arrow right

Wiktionary

receptor Show more arrow right

Wikipedia

Reseptori fysiologia
on anatomiassa ja fysiologiassa aistinelinten soluja tai solunosia, jotka välittävät keskushermostoon informaatiota ärsykkeistä. Reseptori biokemia
on biokemiassa ja farmakologiassa hermoston välittäjäaineita, hormoneita, lääkeaineita ja muita aineita vastaanottava proteiinimolekyyli. Reseptori immunologia
on immunologiassa immunosyytin (immuunijärjestelmän solun) pinnalla oleva molekyyli, joka sitoo ligandinsa. Esimerkiksi B-lymfosyytti sitoo reseptoriinsa antigeenin ja T-lymfosyytti sitoo reseptoriinsa kudosyhteensopivuustekijään sitoutuneen antigeenin.
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

reseptorini

reseptorini

reseptorisi

reseptorisi

reseptorinsa

reseptorinsa

Par

-ta

reseptoriani

reseptorejani

reseptoriasi

reseptorejasi

reseptoriansa / reseptoriaan

reseptorejansa / reseptorejaan

Gen

-n

reseptorini

reseptorieni

reseptorisi

reseptoriesi

reseptorinsa

reseptoriensa

Ill

mihin

reseptoriini

reseptoreihini

reseptoriisi

reseptoreihisi

reseptoriinsa

reseptoreihinsa

Ine

-ssa

reseptorissani

reseptoreissani

reseptorissasi

reseptoreissasi

reseptorissansa / reseptorissaan

reseptoreissansa / reseptoreissaan

Ela

-sta

reseptoristani

reseptoreistani

reseptoristasi

reseptoreistasi

reseptoristansa / reseptoristaan

reseptoreistansa / reseptoreistaan

All

-lle

reseptorilleni

reseptoreilleni

reseptorillesi

reseptoreillesi

reseptorillensa / reseptorilleen

reseptoreillensa / reseptoreillean

Ade

-lla

reseptorillani

reseptoreillani

reseptorillasi

reseptoreillasi

reseptorillansa / reseptorillaan

reseptoreillansa / reseptoreillaan

Abl

-lta

reseptoriltani

reseptoreiltani

reseptoriltasi

reseptoreiltasi

reseptoriltansa / reseptoriltaan

reseptoreiltansa / reseptoreiltaan

Tra

-ksi

reseptorikseni

reseptoreikseni

reseptoriksesi

reseptoreiksesi

reseptoriksensa / reseptorikseen

reseptoreiksensa / reseptoreikseen

Ess

-na

reseptorinani

reseptoreinani

reseptorinasi

reseptoreinasi

reseptorinansa / reseptorinaan

reseptoreinansa / reseptoreinaan

Abe

-tta

reseptorittani

reseptoreittani

reseptorittasi

reseptoreittasi

reseptorittansa / reseptorittaan

reseptoreittansa / reseptoreittaan

Com

-ne

-

reseptoreineni

-

reseptoreinesi

-

reseptoreinensa / reseptoreineen

Singular

Plural

Nom

-

reseptorini

reseptorisi

reseptorinsa

reseptorini

reseptorisi

reseptorinsa

Par

-ta

reseptoriani

reseptoriasi

reseptoriansa / reseptoriaan

reseptorejani

reseptorejasi

reseptorejansa / reseptorejaan

Gen

-n

reseptorini

reseptorisi

reseptorinsa

reseptorieni

reseptoriesi

reseptoriensa

Ill

mihin

reseptoriini

reseptoriisi

reseptoriinsa

reseptoreihini

reseptoreihisi

reseptoreihinsa

Ine

-ssa

reseptorissani

reseptorissasi

reseptorissansa / reseptorissaan

reseptoreissani

reseptoreissasi

reseptoreissansa / reseptoreissaan

Ela

-sta

reseptoristani

reseptoristasi

reseptoristansa / reseptoristaan

reseptoreistani

reseptoreistasi

reseptoreistansa / reseptoreistaan

All

-lle

reseptorilleni

reseptorillesi

reseptorillensa / reseptorilleen

reseptoreilleni

reseptoreillesi

reseptoreillensa / reseptoreillean

Ade

-lla

reseptorillani

reseptorillasi

reseptorillansa / reseptorillaan

reseptoreillani

reseptoreillasi

reseptoreillansa / reseptoreillaan

Abl

-lta

reseptoriltani

reseptoriltasi

reseptoriltansa / reseptoriltaan

reseptoreiltani

reseptoreiltasi

reseptoreiltansa / reseptoreiltaan

Tra

-ksi

reseptorikseni

reseptoriksesi

reseptoriksensa / reseptorikseen

reseptoreikseni

reseptoreiksesi

reseptoreiksensa / reseptoreikseen

Ess

-na

reseptorinani

reseptorinasi

reseptorinansa / reseptorinaan

reseptoreinani

reseptoreinasi

reseptoreinansa / reseptoreinaan

Abe

-tta

reseptorittani

reseptorittasi

reseptorittansa / reseptorittaan

reseptoreittani

reseptoreittasi

reseptoreittansa / reseptoreittaan

Com

-ne

-

-

-

reseptoreineni

reseptoreinesi

reseptoreinensa / reseptoreineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

reseptorimme

reseptorimme

reseptorinne

reseptorinne

reseptorinsa

reseptorinsa

Par

-ta

reseptoriamme

reseptorejamme

reseptorianne

reseptorejanne

reseptoriansa / reseptoriaan

reseptorejansa / reseptorejaan

Gen

-n

reseptorimme

reseptoriemme

reseptorinne

reseptorienne

reseptorinsa

reseptoriensa

Ill

mihin

reseptoriimme

reseptoreihimme

reseptoriinne

reseptoreihinne

reseptoriinsa

reseptoreihinsa

Ine

-ssa

reseptorissamme

reseptoreissamme

reseptorissanne

reseptoreissanne

reseptorissansa / reseptorissaan

reseptoreissansa / reseptoreissaan

Ela

-sta

reseptoristamme

reseptoreistamme

reseptoristanne

reseptoreistanne

reseptoristansa / reseptoristaan

reseptoreistansa / reseptoreistaan

All

-lle

reseptorillemme

reseptoreillemme

reseptorillenne

reseptoreillenne

reseptorillensa / reseptorilleen

reseptoreillensa / reseptoreillean

Ade

-lla

reseptorillamme

reseptoreillamme

reseptorillanne

reseptoreillanne

reseptorillansa / reseptorillaan

reseptoreillansa / reseptoreillaan

Abl

-lta

reseptoriltamme

reseptoreiltamme

reseptoriltanne

reseptoreiltanne

reseptoriltansa / reseptoriltaan

reseptoreiltansa / reseptoreiltaan

Tra

-ksi

reseptoriksemme

reseptoreiksemme

reseptoriksenne

reseptoreiksenne

reseptoriksensa / reseptorikseen

reseptoreiksensa / reseptoreikseen

Ess

-na

reseptorinamme

reseptoreinamme

reseptorinanne

reseptoreinanne

reseptorinansa / reseptorinaan

reseptoreinansa / reseptoreinaan

Abe

-tta

reseptorittamme

reseptoreittamme

reseptorittanne

reseptoreittanne

reseptorittansa / reseptorittaan

reseptoreittansa / reseptoreittaan

Com

-ne

-

reseptoreinemme

-

reseptoreinenne

-

reseptoreinensa / reseptoreineen

Singular

Plural

Nom

-

reseptorimme

reseptorinne

reseptorinsa

reseptorimme

reseptorinne

reseptorinsa

Par

-ta

reseptoriamme

reseptorianne

reseptoriansa / reseptoriaan

reseptorejamme

reseptorejanne

reseptorejansa / reseptorejaan

Gen

-n

reseptorimme

reseptorinne

reseptorinsa

reseptoriemme

reseptorienne

reseptoriensa

Ill

mihin

reseptoriimme

reseptoriinne

reseptoriinsa

reseptoreihimme

reseptoreihinne

reseptoreihinsa

Ine

-ssa

reseptorissamme

reseptorissanne

reseptorissansa / reseptorissaan

reseptoreissamme

reseptoreissanne

reseptoreissansa / reseptoreissaan

Ela

-sta

reseptoristamme

reseptoristanne

reseptoristansa / reseptoristaan

reseptoreistamme

reseptoreistanne

reseptoreistansa / reseptoreistaan

All

-lle

reseptorillemme

reseptorillenne

reseptorillensa / reseptorilleen

reseptoreillemme

reseptoreillenne

reseptoreillensa / reseptoreillean

Ade

-lla

reseptorillamme

reseptorillanne

reseptorillansa / reseptorillaan

reseptoreillamme

reseptoreillanne

reseptoreillansa / reseptoreillaan

Abl

-lta

reseptoriltamme

reseptoriltanne

reseptoriltansa / reseptoriltaan

reseptoreiltamme

reseptoreiltanne

reseptoreiltansa / reseptoreiltaan

Tra

-ksi

reseptoriksemme

reseptoriksenne

reseptoriksensa / reseptorikseen

reseptoreiksemme

reseptoreiksenne

reseptoreiksensa / reseptoreikseen

Ess

-na

reseptorinamme

reseptorinanne

reseptorinansa / reseptorinaan

reseptoreinamme

reseptoreinanne

reseptoreinansa / reseptoreinaan

Abe

-tta

reseptorittamme

reseptorittanne

reseptorittansa / reseptorittaan

reseptoreittamme

reseptoreittanne

reseptoreittansa / reseptoreittaan

Com

-ne

-

-

-

reseptoreinemme

reseptoreinenne

reseptoreinensa / reseptoreineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept