logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

leikkaus, noun

Word analysis
leikkausmuotoa

leikkausmuotoa

leikkaus

Noun, Singular Nominative

+ muoto

Noun, Singular Partitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

leikkaus

leikkaukset

Par

-ta

leikkausta

leikkauksia

Gen

-n

leikkauksen

leikkauksien / leikkausten

Ill

mihin

leikkaukseen

leikkauksiin

Ine

-ssa

leikkauksessa

leikkauksissa

Ela

-sta

leikkauksesta

leikkauksista

All

-lle

leikkaukselle

leikkauksille

Ade

-lla

leikkauksella

leikkauksilla

Abl

-lta

leikkaukselta

leikkauksilta

Tra

-ksi

leikkaukseksi

leikkauksiksi

Ess

-na

leikkauksena

leikkauksina

Abe

-tta

leikkauksetta

leikkauksitta

Com

-ne

-

leikkauksine

Ins

-in

-

leikkauksin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

leikkaus

leikkaukset

Par

-ta

leikkausta

leikkauksia

Gen

-n

leikkauksen

leikkauksien / leikkausten

Ill

mihin

leikkaukseen

leikkauksiin

Ine

-ssa

leikkauksessa

leikkauksissa

Ela

-sta

leikkauksesta

leikkauksista

All

-lle

leikkaukselle

leikkauksille

Ade

-lla

leikkauksella

leikkauksilla

Abl

-lta

leikkaukselta

leikkauksilta

Tra

-ksi

leikkaukseksi

leikkauksiksi

Ess

-na

leikkauksena

leikkauksina

Abe

-tta

leikkauksetta

leikkauksitta

Com

-ne

-

leikkauksine

Ins

-in

-

leikkauksin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

cutting leikkaus, pistokas, maaleikkaus, lehtileike, leike, hakkaus
section jakso, osa, osasto, kappale, osuus, leikkaus
cut leikkaus, viilto, pala, haava, vähennys, leikkuu
surgery leikkaus, kirurgia, vastaanotto, leikkaussali, vastaanottoajat, vastaanottohuone
operation toiminta, käyttö, operaatio, toimenpide, leikkaus, liiketoimi
haircut hiustyyli, leikkaus, hiustenleikkuu, kampaus, tukanleikkuu, hiusmuotoilu
trim trimmaus, koristeet, leikkaus, koristelu, sisustus, tasaus
montage montaasi, leikkaus
cutback supistus, vähennys, leikkaus
excavation kaivanto, kaivaus, leikkaus
set sarja, joukko, setti, ryhmä, asento, leikkaus
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; tmClass Onnistuiko leikkaus? Was the operation successful? Leikkaus epäonnistui. The operation didn't work. Koska leikkaus ei onnistunut. Because the operation didn't work. Puunkaatopalvelut ja Puun leikkaus. Timber felling services and Wood cutting. Leikkauss-ja hiomaöljyt, bensiini. Cutting and grinding oils, petrol. Tädilleni tehtiin leikkaus laserilla. You know, my aunt had a thing removed with a laser. Valmistelkaa leikkaus. Prep for laparotomy. Varaan leikkauksen. I'm gonna schedule the surgery. Olin leikkauksessa. I was in surgery. Halusit leikkauksen. You wanted a surgery. Show more arrow right

Wiktionary

cut, cutting (act or result of cutting) (surgery) operation, surgery (surgery, as modifier in compound terms) perioperative (relating to the period around and during an operation) (cinematography) editing (set theory) intersection Show more arrow right leikkaushoitaja Show more arrow right leikata +‎ -us Show more arrow right

Wikipedia

leikkaus
geometriassa kahden suoran, käyrän, tason tai muun kuvion yhteinen piste tms. leikkaus
joukko-opissa joukko, johon kuuluvat annettujen joukkojen yhteiset alkiot leikkaus
saksilla suoritettava toiminta leikkaus
puuvartisten kasvien hoitotoimenpide leikkaus
kirurginen toimenpide leikkaus
elokuvan valmistuksen työvaihe. leikkaus
kemikaalin leikkaus, ohennus tai jatkaminen.
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

leikkaukseni

leikkaukseni

leikkauksesi

leikkauksesi

leikkauksensa

leikkauksensa

Par

-ta

leikkaustani

leikkauksiani

leikkaustasi

leikkauksiasi

leikkaustansa / leikkaustaan

leikkauksiansa / leikkauksiaan

Gen

-n

leikkaukseni

leikkauksieni / leikkausteni

leikkauksesi

leikkauksiesi / leikkaustesi

leikkauksensa

leikkauksiensa / leikkaustensa

Ill

mihin

leikkaukseeni

leikkauksiini

leikkaukseesi

leikkauksiisi

leikkaukseensa

leikkauksiinsa

Ine

-ssa

leikkauksessani

leikkauksissani

leikkauksessasi

leikkauksissasi

leikkauksessansa / leikkauksessaan

leikkauksissansa / leikkauksissaan

Ela

-sta

leikkauksestani

leikkauksistani

leikkauksestasi

leikkauksistasi

leikkauksestansa / leikkauksestaan

leikkauksistansa / leikkauksistaan

All

-lle

leikkaukselleni

leikkauksilleni

leikkauksellesi

leikkauksillesi

leikkauksellensa / leikkaukselleen

leikkauksillensa / leikkauksillean

Ade

-lla

leikkauksellani

leikkauksillani

leikkauksellasi

leikkauksillasi

leikkauksellansa / leikkauksellaan

leikkauksillansa / leikkauksillaan

Abl

-lta

leikkaukseltani

leikkauksiltani

leikkaukseltasi

leikkauksiltasi

leikkaukseltansa / leikkaukseltaan

leikkauksiltansa / leikkauksiltaan

Tra

-ksi

leikkauksekseni

leikkauksikseni

leikkaukseksesi

leikkauksiksesi

leikkaukseksensa / leikkauksekseen

leikkauksiksensa / leikkauksikseen

Ess

-na

leikkauksenani

leikkauksinani

leikkauksenasi

leikkauksinasi

leikkauksenansa / leikkauksenaan

leikkauksinansa / leikkauksinaan

Abe

-tta

leikkauksettani

leikkauksittani

leikkauksettasi

leikkauksittasi

leikkauksettansa / leikkauksettaan

leikkauksittansa / leikkauksittaan

Com

-ne

-

leikkauksineni

-

leikkauksinesi

-

leikkauksinensa / leikkauksineen

Singular

Plural

Nom

-

leikkaukseni

leikkauksesi

leikkauksensa

leikkaukseni

leikkauksesi

leikkauksensa

Par

-ta

leikkaustani

leikkaustasi

leikkaustansa / leikkaustaan

leikkauksiani

leikkauksiasi

leikkauksiansa / leikkauksiaan

Gen

-n

leikkaukseni

leikkauksesi

leikkauksensa

leikkauksieni / leikkausteni

leikkauksiesi / leikkaustesi

leikkauksiensa / leikkaustensa

Ill

mihin

leikkaukseeni

leikkaukseesi

leikkaukseensa

leikkauksiini

leikkauksiisi

leikkauksiinsa

Ine

-ssa

leikkauksessani

leikkauksessasi

leikkauksessansa / leikkauksessaan

leikkauksissani

leikkauksissasi

leikkauksissansa / leikkauksissaan

Ela

-sta

leikkauksestani

leikkauksestasi

leikkauksestansa / leikkauksestaan

leikkauksistani

leikkauksistasi

leikkauksistansa / leikkauksistaan

All

-lle

leikkaukselleni

leikkauksellesi

leikkauksellensa / leikkaukselleen

leikkauksilleni

leikkauksillesi

leikkauksillensa / leikkauksillean

Ade

-lla

leikkauksellani

leikkauksellasi

leikkauksellansa / leikkauksellaan

leikkauksillani

leikkauksillasi

leikkauksillansa / leikkauksillaan

Abl

-lta

leikkaukseltani

leikkaukseltasi

leikkaukseltansa / leikkaukseltaan

leikkauksiltani

leikkauksiltasi

leikkauksiltansa / leikkauksiltaan

Tra

-ksi

leikkauksekseni

leikkaukseksesi

leikkaukseksensa / leikkauksekseen

leikkauksikseni

leikkauksiksesi

leikkauksiksensa / leikkauksikseen

Ess

-na

leikkauksenani

leikkauksenasi

leikkauksenansa / leikkauksenaan

leikkauksinani

leikkauksinasi

leikkauksinansa / leikkauksinaan

Abe

-tta

leikkauksettani

leikkauksettasi

leikkauksettansa / leikkauksettaan

leikkauksittani

leikkauksittasi

leikkauksittansa / leikkauksittaan

Com

-ne

-

-

-

leikkauksineni

leikkauksinesi

leikkauksinensa / leikkauksineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

leikkauksemme

leikkauksemme

leikkauksenne

leikkauksenne

leikkauksensa

leikkauksensa

Par

-ta

leikkaustamme

leikkauksiamme

leikkaustanne

leikkauksianne

leikkaustansa / leikkaustaan

leikkauksiansa / leikkauksiaan

Gen

-n

leikkauksemme

leikkauksiemme / leikkaustemme

leikkauksenne

leikkauksienne / leikkaustenne

leikkauksensa

leikkauksiensa / leikkaustensa

Ill

mihin

leikkaukseemme

leikkauksiimme

leikkaukseenne

leikkauksiinne

leikkaukseensa

leikkauksiinsa

Ine

-ssa

leikkauksessamme

leikkauksissamme

leikkauksessanne

leikkauksissanne

leikkauksessansa / leikkauksessaan

leikkauksissansa / leikkauksissaan

Ela

-sta

leikkauksestamme

leikkauksistamme

leikkauksestanne

leikkauksistanne

leikkauksestansa / leikkauksestaan

leikkauksistansa / leikkauksistaan

All

-lle

leikkauksellemme

leikkauksillemme

leikkauksellenne

leikkauksillenne

leikkauksellensa / leikkaukselleen

leikkauksillensa / leikkauksillean

Ade

-lla

leikkauksellamme

leikkauksillamme

leikkauksellanne

leikkauksillanne

leikkauksellansa / leikkauksellaan

leikkauksillansa / leikkauksillaan

Abl

-lta

leikkaukseltamme

leikkauksiltamme

leikkaukseltanne

leikkauksiltanne

leikkaukseltansa / leikkaukseltaan

leikkauksiltansa / leikkauksiltaan

Tra

-ksi

leikkaukseksemme

leikkauksiksemme

leikkaukseksenne

leikkauksiksenne

leikkaukseksensa / leikkauksekseen

leikkauksiksensa / leikkauksikseen

Ess

-na

leikkauksenamme

leikkauksinamme

leikkauksenanne

leikkauksinanne

leikkauksenansa / leikkauksenaan

leikkauksinansa / leikkauksinaan

Abe

-tta

leikkauksettamme

leikkauksittamme

leikkauksettanne

leikkauksittanne

leikkauksettansa / leikkauksettaan

leikkauksittansa / leikkauksittaan

Com

-ne

-

leikkauksinemme

-

leikkauksinenne

-

leikkauksinensa / leikkauksineen

Singular

Plural

Nom

-

leikkauksemme

leikkauksenne

leikkauksensa

leikkauksemme

leikkauksenne

leikkauksensa

Par

-ta

leikkaustamme

leikkaustanne

leikkaustansa / leikkaustaan

leikkauksiamme

leikkauksianne

leikkauksiansa / leikkauksiaan

Gen

-n

leikkauksemme

leikkauksenne

leikkauksensa

leikkauksiemme / leikkaustemme

leikkauksienne / leikkaustenne

leikkauksiensa / leikkaustensa

Ill

mihin

leikkaukseemme

leikkaukseenne

leikkaukseensa

leikkauksiimme

leikkauksiinne

leikkauksiinsa

Ine

-ssa

leikkauksessamme

leikkauksessanne

leikkauksessansa / leikkauksessaan

leikkauksissamme

leikkauksissanne

leikkauksissansa / leikkauksissaan

Ela

-sta

leikkauksestamme

leikkauksestanne

leikkauksestansa / leikkauksestaan

leikkauksistamme

leikkauksistanne

leikkauksistansa / leikkauksistaan

All

-lle

leikkauksellemme

leikkauksellenne

leikkauksellensa / leikkaukselleen

leikkauksillemme

leikkauksillenne

leikkauksillensa / leikkauksillean

Ade

-lla

leikkauksellamme

leikkauksellanne

leikkauksellansa / leikkauksellaan

leikkauksillamme

leikkauksillanne

leikkauksillansa / leikkauksillaan

Abl

-lta

leikkaukseltamme

leikkaukseltanne

leikkaukseltansa / leikkaukseltaan

leikkauksiltamme

leikkauksiltanne

leikkauksiltansa / leikkauksiltaan

Tra

-ksi

leikkaukseksemme

leikkaukseksenne

leikkaukseksensa / leikkauksekseen

leikkauksiksemme

leikkauksiksenne

leikkauksiksensa / leikkauksikseen

Ess

-na

leikkauksenamme

leikkauksenanne

leikkauksenansa / leikkauksenaan

leikkauksinamme

leikkauksinanne

leikkauksinansa / leikkauksinaan

Abe

-tta

leikkauksettamme

leikkauksettanne

leikkauksettansa / leikkauksettaan

leikkauksittamme

leikkauksittanne

leikkauksittansa / leikkauksittaan

Com

-ne

-

-

-

leikkauksinemme

leikkauksinenne

leikkauksinensa / leikkauksineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

muoto

muodot

Par

-ta

muotoa

muotoja

Gen

-n

muodon

muotojen

Ill

mihin

muotoon

muotoihin

Ine

-ssa

muodossa

muodoissa

Ela

-sta

muodosta

muodoista

All

-lle

muodolle

muodoille

Ade

-lla

muodolla

muodoilla

Abl

-lta

muodolta

muodoilta

Tra

-ksi

muodoksi

muodoiksi

Ess

-na

muotona

muotoina

Abe

-tta

muodotta

muodoitta

Com

-ne

-

muotoine

Ins

-in

-

muodoin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

muoto

muodot

Par

-ta

muotoa

muotoja

Gen

-n

muodon

muotojen

Ill

mihin

muotoon

muotoihin

Ine

-ssa

muodossa

muodoissa

Ela

-sta

muodosta

muodoista

All

-lle

muodolle

muodoille

Ade

-lla

muodolla

muodoilla

Abl

-lta

muodolta

muodoilta

Tra

-ksi

muodoksi

muodoiksi

Ess

-na

muotona

muotoina

Abe

-tta

muodotta

muodoitta

Com

-ne

-

muotoine

Ins

-in

-

muodoin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

form muoto, lomake, kunto, hahmo, muodollisuus, muodollisuudet
shape muoto, hahmo, kunto, muotti, hyytelö
format muoto, formaatti, koko, kaava, rakenne
contour muoto, korkeuskäyrä
aspect näkökohta, puoli, näkökanta, muoto, ulkonäkö, asema
configuration kokoonpano, rakenne, muoto
figure kuvio, kuva, hahmo, figuuri, numero, muoto
conformation rakenne, muoto
Show more arrow right
oj4; opensubtitles2; Europarl Parallel Corpus - Finnish-English, sentence 3475.; europarl-v7.fi-en.en, line: 1040796; Tatoeba; Europarl; OpenSubtitles2018.v3; EurLex-2; fin-eng/tatoeba.eng-fin.fin, sentence: 6168623; EuroParl2021 Merkinnän muoto. Format of the label. Ei millään muotoa. Not by any means. Muoto on tärkeä osa taiteen ilmaisua. Shape is an important part of artistic expression. Muodolla on väliä. The shape matters. Valitse haluamasi kuvan muotoa. Choose the format of the image you want. Muodolla hän ei pärjää. With this shape she won't make it. Muotoon ryhmity. Form square! Mitat ja muoto. Dimensions and shape; Hän piirtää tämän muodolla. He draws this with its shape. Näiden profiilien muoto on seuraavanlainen:. They have the following shape :. Show more arrow right

Wiktionary

shape form format Show more arrow right Adjectives muodokasmuodollinenmuodoton Nouns muodostelmamuodostuma Verbs muodostaamuotoillamuotoutua Show more arrow right From Proto-Finnic mooto, borrowed from Proto-Germanic mōtą. Doublet with muotti. Show more arrow right

Wikipedia

hahmo
tai ilmiasu algebrallinen muoto
eli homogeeninen polynomi taivutusmuoto
Sulkeiset
substantiaalinen muoto
filosofiassa Muoto
lehti Oliver Muoto
amerikkalainen liikemies tasokuvio
(ympyrä tai kaksiulotteinen monikulmio) muoto taiteessa
viittaa teoksen fyysiseen olemukseen ja sen hahmon elementteihin muoto
(f.) tieteellisessä luokittelussa
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

muotoni

muotoni

muotosi

muotosi

muotonsa

muotonsa

Par

-ta

muotoani

muotojani

muotoasi

muotojasi

muotoansa / muotoaan

muotojansa / muotojaan

Gen

-n

muotoni

muotojeni

muotosi

muotojesi

muotonsa

muotojensa

Ill

mihin

muotooni

muotoihini

muotoosi

muotoihisi

muotoonsa

muotoihinsa

Ine

-ssa

muodossani

muodoissani

muodossasi

muodoissasi

muodossansa / muodossaan

muodoissansa / muodoissaan

Ela

-sta

muodostani

muodoistani

muodostasi

muodoistasi

muodostansa / muodostaan

muodoistansa / muodoistaan

All

-lle

muodolleni

muodoilleni

muodollesi

muodoillesi

muodollensa / muodolleen

muodoillensa / muodoillean

Ade

-lla

muodollani

muodoillani

muodollasi

muodoillasi

muodollansa / muodollaan

muodoillansa / muodoillaan

Abl

-lta

muodoltani

muodoiltani

muodoltasi

muodoiltasi

muodoltansa / muodoltaan

muodoiltansa / muodoiltaan

Tra

-ksi

muodokseni

muodoikseni

muodoksesi

muodoiksesi

muodoksensa / muodokseen

muodoiksensa / muodoikseen

Ess

-na

muotonani

muotoinani

muotonasi

muotoinasi

muotonansa / muotonaan

muotoinansa / muotoinaan

Abe

-tta

muodottani

muodoittani

muodottasi

muodoittasi

muodottansa / muodottaan

muodoittansa / muodoittaan

Com

-ne

-

muotoineni

-

muotoinesi

-

muotoinensa / muotoineen

Singular

Plural

Nom

-

muotoni

muotosi

muotonsa

muotoni

muotosi

muotonsa

Par

-ta

muotoani

muotoasi

muotoansa / muotoaan

muotojani

muotojasi

muotojansa / muotojaan

Gen

-n

muotoni

muotosi

muotonsa

muotojeni

muotojesi

muotojensa

Ill

mihin

muotooni

muotoosi

muotoonsa

muotoihini

muotoihisi

muotoihinsa

Ine

-ssa

muodossani

muodossasi

muodossansa / muodossaan

muodoissani

muodoissasi

muodoissansa / muodoissaan

Ela

-sta

muodostani

muodostasi

muodostansa / muodostaan

muodoistani

muodoistasi

muodoistansa / muodoistaan

All

-lle

muodolleni

muodollesi

muodollensa / muodolleen

muodoilleni

muodoillesi

muodoillensa / muodoillean

Ade

-lla

muodollani

muodollasi

muodollansa / muodollaan

muodoillani

muodoillasi

muodoillansa / muodoillaan

Abl

-lta

muodoltani

muodoltasi

muodoltansa / muodoltaan

muodoiltani

muodoiltasi

muodoiltansa / muodoiltaan

Tra

-ksi

muodokseni

muodoksesi

muodoksensa / muodokseen

muodoikseni

muodoiksesi

muodoiksensa / muodoikseen

Ess

-na

muotonani

muotonasi

muotonansa / muotonaan

muotoinani

muotoinasi

muotoinansa / muotoinaan

Abe

-tta

muodottani

muodottasi

muodottansa / muodottaan

muodoittani

muodoittasi

muodoittansa / muodoittaan

Com

-ne

-

-

-

muotoineni

muotoinesi

muotoinensa / muotoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

muotomme

muotomme

muotonne

muotonne

muotonsa

muotonsa

Par

-ta

muotoamme

muotojamme

muotoanne

muotojanne

muotoansa / muotoaan

muotojansa / muotojaan

Gen

-n

muotomme

muotojemme

muotonne

muotojenne

muotonsa

muotojensa

Ill

mihin

muotoomme

muotoihimme

muotoonne

muotoihinne

muotoonsa

muotoihinsa

Ine

-ssa

muodossamme

muodoissamme

muodossanne

muodoissanne

muodossansa / muodossaan

muodoissansa / muodoissaan

Ela

-sta

muodostamme

muodoistamme

muodostanne

muodoistanne

muodostansa / muodostaan

muodoistansa / muodoistaan

All

-lle

muodollemme

muodoillemme

muodollenne

muodoillenne

muodollensa / muodolleen

muodoillensa / muodoillean

Ade

-lla

muodollamme

muodoillamme

muodollanne

muodoillanne

muodollansa / muodollaan

muodoillansa / muodoillaan

Abl

-lta

muodoltamme

muodoiltamme

muodoltanne

muodoiltanne

muodoltansa / muodoltaan

muodoiltansa / muodoiltaan

Tra

-ksi

muodoksemme

muodoiksemme

muodoksenne

muodoiksenne

muodoksensa / muodokseen

muodoiksensa / muodoikseen

Ess

-na

muotonamme

muotoinamme

muotonanne

muotoinanne

muotonansa / muotonaan

muotoinansa / muotoinaan

Abe

-tta

muodottamme

muodoittamme

muodottanne

muodoittanne

muodottansa / muodottaan

muodoittansa / muodoittaan

Com

-ne

-

muotoinemme

-

muotoinenne

-

muotoinensa / muotoineen

Singular

Plural

Nom

-

muotomme

muotonne

muotonsa

muotomme

muotonne

muotonsa

Par

-ta

muotoamme

muotoanne

muotoansa / muotoaan

muotojamme

muotojanne

muotojansa / muotojaan

Gen

-n

muotomme

muotonne

muotonsa

muotojemme

muotojenne

muotojensa

Ill

mihin

muotoomme

muotoonne

muotoonsa

muotoihimme

muotoihinne

muotoihinsa

Ine

-ssa

muodossamme

muodossanne

muodossansa / muodossaan

muodoissamme

muodoissanne

muodoissansa / muodoissaan

Ela

-sta

muodostamme

muodostanne

muodostansa / muodostaan

muodoistamme

muodoistanne

muodoistansa / muodoistaan

All

-lle

muodollemme

muodollenne

muodollensa / muodolleen

muodoillemme

muodoillenne

muodoillensa / muodoillean

Ade

-lla

muodollamme

muodollanne

muodollansa / muodollaan

muodoillamme

muodoillanne

muodoillansa / muodoillaan

Abl

-lta

muodoltamme

muodoltanne

muodoltansa / muodoltaan

muodoiltamme

muodoiltanne

muodoiltansa / muodoiltaan

Tra

-ksi

muodoksemme

muodoksenne

muodoksensa / muodokseen

muodoiksemme

muodoiksenne

muodoiksensa / muodoikseen

Ess

-na

muotonamme

muotonanne

muotonansa / muotonaan

muotoinamme

muotoinanne

muotoinansa / muotoinaan

Abe

-tta

muodottamme

muodottanne

muodottansa / muodottaan

muodoittamme

muodoittanne

muodoittansa / muodoittaan

Com

-ne

-

-

-

muotoinemme

muotoinenne

muotoinensa / muotoineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept