logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

kromosomi, noun

Word analysis
kromosomivirheet

kromosomivirheet

kromosomi

Noun, Singular Nominative

+ virhe

Noun, Plural Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kromosomi

kromosomit

Par

-ta

kromosomia

kromosomeja

Gen

-n

kromosomin

kromosomien

Ill

mihin

kromosomiin

kromosomeihin

Ine

-ssa

kromosomissa

kromosomeissa

Ela

-sta

kromosomista

kromosomeista

All

-lle

kromosomille

kromosomeille

Ade

-lla

kromosomilla

kromosomeilla

Abl

-lta

kromosomilta

kromosomeilta

Tra

-ksi

kromosomiksi

kromosomeiksi

Ess

-na

kromosomina

kromosomeina

Abe

-tta

kromosomitta

kromosomeitta

Com

-ne

-

kromosomeine

Ins

-in

-

kromosomein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kromosomi

kromosomit

Par

-ta

kromosomia

kromosomeja

Gen

-n

kromosomin

kromosomien

Ill

mihin

kromosomiin

kromosomeihin

Ine

-ssa

kromosomissa

kromosomeissa

Ela

-sta

kromosomista

kromosomeista

All

-lle

kromosomille

kromosomeille

Ade

-lla

kromosomilla

kromosomeilla

Abl

-lta

kromosomilta

kromosomeilta

Tra

-ksi

kromosomiksi

kromosomeiksi

Ess

-na

kromosomina

kromosomeina

Abe

-tta

kromosomitta

kromosomeitta

Com

-ne

-

kromosomeine

Ins

-in

-

kromosomein

chromosome kromosomi
Show more arrow right
OPUS OpenSubtitles; OpenSubtitles2018.v3; Europarl Parallel Corpus; Tatoeba; Tatoeba Parallel Corpus; OpenSubtitles Parallel Corpus; Europarl; Europarl Parallel Corpus, sentence id: 200000; OPUS Kromosomi erottuu solun tumans-alueella. The chromosome is distinguishable in the nucleus area of the cell. Sinulla on Zns-kromosomi. You have something called a Z chromosome. Kromosomini koostuu DNA:sta. My chromosome consists of DNA. Jokaisella elävällä eliöllä on kromosomi. Every living organism has a chromosome. Kromosomi sisältää DNA:ta ja proteiineja. The chromosome contains DNA and proteins. Kromosomi muodostaa perimän perusrakenteen. The chromosome forms the basic structure of genetics. Kromosomi on perinnöllinen tieteen osans-alue. The chromosome is a hereditary part of science. Kromosomi on perintötekijä, joka sisältää geenit. A chromosome is a hereditary factor that contains genes. Minun kromosomini määrää sukupuoleni. My chromosomes determine my gender. Kromosomini ovat perinnöllisiä tekijöitä. My chromosomes are hereditary factors. Show more arrow right

Wiktionary

A chromosome. Show more arrow right

Wikipedia

Chromosome A chromosome is a long DNA molecule with part or all of the genetic material of an organism. Most eukaryotic chromosomes include packaging proteins called histones which, aided by chaperone proteins, bind to and condense the DNA molecule to maintain its integrity. These chromosomes display a complex three-dimensional structure, which plays a significant role in transcriptional regulation. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kromosomini

kromosomini

kromosomisi

kromosomisi

kromosominsa

kromosominsa

Par

-ta

kromosomiani

kromosomejani

kromosomiasi

kromosomejasi

kromosomiansa / kromosomiaan

kromosomejansa / kromosomejaan

Gen

-n

kromosomini

kromosomieni

kromosomisi

kromosomiesi

kromosominsa

kromosomiensa

Ill

mihin

kromosomiini

kromosomeihini

kromosomiisi

kromosomeihisi

kromosomiinsa

kromosomeihinsa

Ine

-ssa

kromosomissani

kromosomeissani

kromosomissasi

kromosomeissasi

kromosomissansa / kromosomissaan

kromosomeissansa / kromosomeissaan

Ela

-sta

kromosomistani

kromosomeistani

kromosomistasi

kromosomeistasi

kromosomistansa / kromosomistaan

kromosomeistansa / kromosomeistaan

All

-lle

kromosomilleni

kromosomeilleni

kromosomillesi

kromosomeillesi

kromosomillensa / kromosomilleen

kromosomeillensa / kromosomeillean

Ade

-lla

kromosomillani

kromosomeillani

kromosomillasi

kromosomeillasi

kromosomillansa / kromosomillaan

kromosomeillansa / kromosomeillaan

Abl

-lta

kromosomiltani

kromosomeiltani

kromosomiltasi

kromosomeiltasi

kromosomiltansa / kromosomiltaan

kromosomeiltansa / kromosomeiltaan

Tra

-ksi

kromosomikseni

kromosomeikseni

kromosomiksesi

kromosomeiksesi

kromosomiksensa / kromosomikseen

kromosomeiksensa / kromosomeikseen

Ess

-na

kromosominani

kromosomeinani

kromosominasi

kromosomeinasi

kromosominansa / kromosominaan

kromosomeinansa / kromosomeinaan

Abe

-tta

kromosomittani

kromosomeittani

kromosomittasi

kromosomeittasi

kromosomittansa / kromosomittaan

kromosomeittansa / kromosomeittaan

Com

-ne

-

kromosomeineni

-

kromosomeinesi

-

kromosomeinensa / kromosomeineen

Singular

Plural

Nom

-

kromosomini

kromosomisi

kromosominsa

kromosomini

kromosomisi

kromosominsa

Par

-ta

kromosomiani

kromosomiasi

kromosomiansa / kromosomiaan

kromosomejani

kromosomejasi

kromosomejansa / kromosomejaan

Gen

-n

kromosomini

kromosomisi

kromosominsa

kromosomieni

kromosomiesi

kromosomiensa

Ill

mihin

kromosomiini

kromosomiisi

kromosomiinsa

kromosomeihini

kromosomeihisi

kromosomeihinsa

Ine

-ssa

kromosomissani

kromosomissasi

kromosomissansa / kromosomissaan

kromosomeissani

kromosomeissasi

kromosomeissansa / kromosomeissaan

Ela

-sta

kromosomistani

kromosomistasi

kromosomistansa / kromosomistaan

kromosomeistani

kromosomeistasi

kromosomeistansa / kromosomeistaan

All

-lle

kromosomilleni

kromosomillesi

kromosomillensa / kromosomilleen

kromosomeilleni

kromosomeillesi

kromosomeillensa / kromosomeillean

Ade

-lla

kromosomillani

kromosomillasi

kromosomillansa / kromosomillaan

kromosomeillani

kromosomeillasi

kromosomeillansa / kromosomeillaan

Abl

-lta

kromosomiltani

kromosomiltasi

kromosomiltansa / kromosomiltaan

kromosomeiltani

kromosomeiltasi

kromosomeiltansa / kromosomeiltaan

Tra

-ksi

kromosomikseni

kromosomiksesi

kromosomiksensa / kromosomikseen

kromosomeikseni

kromosomeiksesi

kromosomeiksensa / kromosomeikseen

Ess

-na

kromosominani

kromosominasi

kromosominansa / kromosominaan

kromosomeinani

kromosomeinasi

kromosomeinansa / kromosomeinaan

Abe

-tta

kromosomittani

kromosomittasi

kromosomittansa / kromosomittaan

kromosomeittani

kromosomeittasi

kromosomeittansa / kromosomeittaan

Com

-ne

-

-

-

kromosomeineni

kromosomeinesi

kromosomeinensa / kromosomeineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kromosomimme

kromosomimme

kromosominne

kromosominne

kromosominsa

kromosominsa

Par

-ta

kromosomiamme

kromosomejamme

kromosomianne

kromosomejanne

kromosomiansa / kromosomiaan

kromosomejansa / kromosomejaan

Gen

-n

kromosomimme

kromosomiemme

kromosominne

kromosomienne

kromosominsa

kromosomiensa

Ill

mihin

kromosomiimme

kromosomeihimme

kromosomiinne

kromosomeihinne

kromosomiinsa

kromosomeihinsa

Ine

-ssa

kromosomissamme

kromosomeissamme

kromosomissanne

kromosomeissanne

kromosomissansa / kromosomissaan

kromosomeissansa / kromosomeissaan

Ela

-sta

kromosomistamme

kromosomeistamme

kromosomistanne

kromosomeistanne

kromosomistansa / kromosomistaan

kromosomeistansa / kromosomeistaan

All

-lle

kromosomillemme

kromosomeillemme

kromosomillenne

kromosomeillenne

kromosomillensa / kromosomilleen

kromosomeillensa / kromosomeillean

Ade

-lla

kromosomillamme

kromosomeillamme

kromosomillanne

kromosomeillanne

kromosomillansa / kromosomillaan

kromosomeillansa / kromosomeillaan

Abl

-lta

kromosomiltamme

kromosomeiltamme

kromosomiltanne

kromosomeiltanne

kromosomiltansa / kromosomiltaan

kromosomeiltansa / kromosomeiltaan

Tra

-ksi

kromosomiksemme

kromosomeiksemme

kromosomiksenne

kromosomeiksenne

kromosomiksensa / kromosomikseen

kromosomeiksensa / kromosomeikseen

Ess

-na

kromosominamme

kromosomeinamme

kromosominanne

kromosomeinanne

kromosominansa / kromosominaan

kromosomeinansa / kromosomeinaan

Abe

-tta

kromosomittamme

kromosomeittamme

kromosomittanne

kromosomeittanne

kromosomittansa / kromosomittaan

kromosomeittansa / kromosomeittaan

Com

-ne

-

kromosomeinemme

-

kromosomeinenne

-

kromosomeinensa / kromosomeineen

Singular

Plural

Nom

-

kromosomimme

kromosominne

kromosominsa

kromosomimme

kromosominne

kromosominsa

Par

-ta

kromosomiamme

kromosomianne

kromosomiansa / kromosomiaan

kromosomejamme

kromosomejanne

kromosomejansa / kromosomejaan

Gen

-n

kromosomimme

kromosominne

kromosominsa

kromosomiemme

kromosomienne

kromosomiensa

Ill

mihin

kromosomiimme

kromosomiinne

kromosomiinsa

kromosomeihimme

kromosomeihinne

kromosomeihinsa

Ine

-ssa

kromosomissamme

kromosomissanne

kromosomissansa / kromosomissaan

kromosomeissamme

kromosomeissanne

kromosomeissansa / kromosomeissaan

Ela

-sta

kromosomistamme

kromosomistanne

kromosomistansa / kromosomistaan

kromosomeistamme

kromosomeistanne

kromosomeistansa / kromosomeistaan

All

-lle

kromosomillemme

kromosomillenne

kromosomillensa / kromosomilleen

kromosomeillemme

kromosomeillenne

kromosomeillensa / kromosomeillean

Ade

-lla

kromosomillamme

kromosomillanne

kromosomillansa / kromosomillaan

kromosomeillamme

kromosomeillanne

kromosomeillansa / kromosomeillaan

Abl

-lta

kromosomiltamme

kromosomiltanne

kromosomiltansa / kromosomiltaan

kromosomeiltamme

kromosomeiltanne

kromosomeiltansa / kromosomeiltaan

Tra

-ksi

kromosomiksemme

kromosomiksenne

kromosomiksensa / kromosomikseen

kromosomeiksemme

kromosomeiksenne

kromosomeiksensa / kromosomeikseen

Ess

-na

kromosominamme

kromosominanne

kromosominansa / kromosominaan

kromosomeinamme

kromosomeinanne

kromosomeinansa / kromosomeinaan

Abe

-tta

kromosomittamme

kromosomittanne

kromosomittansa / kromosomittaan

kromosomeittamme

kromosomeittanne

kromosomeittansa / kromosomeittaan

Com

-ne

-

-

-

kromosomeinemme

kromosomeinenne

kromosomeinensa / kromosomeineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

virhe

virheet

Par

-ta

virhettä

virheitä / virhehiä

Gen

-n

virheen

virheitten / virheiden / virhehien / virhehitten

Ill

mihin

virheeseen

virheisiin / virheihin / virhehisin

Ine

-ssa

virheessä

virhehissä / virheissä

Ela

-sta

virheestä

virhehistä / virheistä

All

-lle

virheelle

virhehille / virheille

Ade

-lla

virheellä

virhehillä / virheillä

Abl

-lta

virheeltä

virhehiltä / virheiltä

Tra

-ksi

virheeksi

virhehiksi / virheiksi

Ess

-na

virheenä

virhehinä / virheinä

Abe

-tta

virheettä

virhehittä / virheittä

Com

-ne

-

virhehine / virheine

Ins

-in

-

virhehin / virhein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

virhe

virheet

Par

-ta

virhettä

virheitä / virhehiä

Gen

-n

virheen

virheitten / virheiden / virhehien / virhehitten

Ill

mihin

virheeseen

virheisiin / virheihin / virhehisin

Ine

-ssa

virheessä

virhehissä / virheissä

Ela

-sta

virheestä

virhehistä / virheistä

All

-lle

virheelle

virhehille / virheille

Ade

-lla

virheellä

virhehillä / virheillä

Abl

-lta

virheeltä

virhehiltä / virheiltä

Tra

-ksi

virheeksi

virhehiksi / virheiksi

Ess

-na

virheenä

virhehinä / virheinä

Abe

-tta

virheettä

virhehittä / virheittä

Com

-ne

-

virhehine / virheine

Ins

-in

-

virhehin / virhein

error virhe, erehdys, erhe, eksytys, eksymys
mistake virhe, erehdys, väärinkäsitys, erhe
fault vika, virhe, syy, murtuma, väärä syöttö, siirros
defect vika, virhe, puute, vajavuus, heikkous, loikka
flaw virhe, puute, vika, särö, halkeama, heikko kohta
foul virhe, sääntöjen rikkominen
lapse kuluminen, lipsahdus, erehdys, virhe, hairahdus, kulku
misstep erehdys, virhe, harha-askel
fluff nukka, hahtuva, nöyhtä, möhläys, haituva, virhe
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; EuroParl2021 Jokin virhe. Any defect. Tuo oli virhe. Big mistake, pal! Huomasin virheeni. But I learned my mistake. Tein virheen. I made a mistake, all right? Myöntäkää virheenne. Have the courage to admit your mistakes. Virheen selitys. Error Cause. Teet ison virheen. You are making a very large mistake. Tässä täytyy olla jokin virhe. There must be some mistake. Teette ison virheen. You're making a huge mistake. Taisit tehdä virheen. Sounds like you made a mistake. Show more arrow right

Wiktionary

mistake error flaw foul (in some sports, such as basketball and snooker) Show more arrow right virheellinen virheetön Show more arrow right Unknown. Show more arrow right

Wikipedia

Argumentointivirhe
eli virhepäätelmä tarkoittaa keskustelutekniikan ja mielipiteen esittämisen yhteydessä tullutta virhettä Hoitovirhe
voi tapahtua lääketieteessä hoidon yhteydessä. Kirjoitusvirhe
lyöntivirhe tai typo on kirjoitusprosessin aikana tehty tahaton virhe, seurauksena väärin kirjoitettu sana. Mittausvirhe
tarkoittaa tutkittavan suureen mittauksen ja todellisen arvon eroa. Ohjelmointivirhe
eli bugi on tietokoneohjelman lähdekoodissa oleva virhe. Painovirhe
painetun tekstin ladontavaiheessa syntynyt kirjoitus- tai muu virhe Virhe
kuvaa kokeellisissa tieteissä mittaustulosten tarkkuutta. Virhe
liittyy sopimusoikeuteen. Virhetermi
eli residuaali tarkoittaa tilastotieteessä mallin todellisen havainnon ja mallin ennusteen eroa. Virkavirhe
on henkilön virassaan joko tietoisesti tai tietämättään tekemä rikos.
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

virheeni

virheeni

virheesi

virheesi

virheensä

virheensä

Par

-ta

virhettäni

virheitäni / virhehiäni

virhettäsi

virheitäsi / virhehiäsi

virhettänsä / virhettään

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheeni

virheitteni / virheideni / virhehieni / virhehitteni

virheesi

virheittesi / virheidesi / virhehiesi / virhehittesi

virheensä

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseeni

virheisiini / virheihini / virhehisini

virheeseesi

virheisiisi / virheihisi / virhehisisi

virheeseensä

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessäni

virhehissäni / virheissäni

virheessäsi

virhehissäsi / virheissäsi

virheessänsä / virheessään

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestäni

virhehistäni / virheistäni

virheestäsi

virhehistäsi / virheistäsi

virheestänsä / virheestään

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheelleni

virhehilleni / virheilleni

virheellesi

virhehillesi / virheillesi

virheellensä / virheelleen

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheelläni

virhehilläni / virheilläni

virheelläsi

virhehilläsi / virheilläsi

virheellänsä / virheellään

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltäni

virhehiltäni / virheiltäni

virheeltäsi

virhehiltäsi / virheiltäsi

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheekseni

virhehikseni / virheikseni

virheeksesi

virhehiksesi / virheiksesi

virheeksensä / virheekseen

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenäni

virhehinäni / virheinäni

virheenäsi

virhehinäsi / virheinäsi

virheenänsä / virheenään

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettäni

virhehittäni / virheittäni

virheettäsi

virhehittäsi / virheittäsi

virheettänsä / virheettään

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

virhehineni / virheineni

-

virhehinesi / virheinesi

-

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

Singular

Plural

Nom

-

virheeni

virheesi

virheensä

virheeni

virheesi

virheensä

Par

-ta

virhettäni

virhettäsi

virhettänsä / virhettään

virheitäni / virhehiäni

virheitäsi / virhehiäsi

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheeni

virheesi

virheensä

virheitteni / virheideni / virhehieni / virhehitteni

virheittesi / virheidesi / virhehiesi / virhehittesi

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseeni

virheeseesi

virheeseensä

virheisiini / virheihini / virhehisini

virheisiisi / virheihisi / virhehisisi

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessäni

virheessäsi

virheessänsä / virheessään

virhehissäni / virheissäni

virhehissäsi / virheissäsi

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestäni

virheestäsi

virheestänsä / virheestään

virhehistäni / virheistäni

virhehistäsi / virheistäsi

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheelleni

virheellesi

virheellensä / virheelleen

virhehilleni / virheilleni

virhehillesi / virheillesi

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheelläni

virheelläsi

virheellänsä / virheellään

virhehilläni / virheilläni

virhehilläsi / virheilläsi

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltäni

virheeltäsi

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltäni / virheiltäni

virhehiltäsi / virheiltäsi

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheekseni

virheeksesi

virheeksensä / virheekseen

virhehikseni / virheikseni

virhehiksesi / virheiksesi

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenäni

virheenäsi

virheenänsä / virheenään

virhehinäni / virheinäni

virhehinäsi / virheinäsi

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettäni

virheettäsi

virheettänsä / virheettään

virhehittäni / virheittäni

virhehittäsi / virheittäsi

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

-

-

virhehineni / virheineni

virhehinesi / virheinesi

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

virheemme

virheemme

virheenne

virheenne

virheensä

virheensä

Par

-ta

virhettämme

virheitämme / virhehiämme

virhettänne

virheitänne / virhehiänne

virhettänsä / virhettään

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheemme

virheittemme / virheidemme / virhehiemme / virhehittemme

virheenne

virheittenne / virheidenne / virhehienne / virhehittenne

virheensä

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseemme

virheisiimme / virheihimme / virhehisimme

virheeseenne

virheisiinne / virheihinne / virhehisinne

virheeseensä

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessämme

virhehissämme / virheissämme

virheessänne

virhehissänne / virheissänne

virheessänsä / virheessään

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestämme

virhehistämme / virheistämme

virheestänne

virhehistänne / virheistänne

virheestänsä / virheestään

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheellemme

virhehillemme / virheillemme

virheellenne

virhehillenne / virheillenne

virheellensä / virheelleen

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheellämme

virhehillämme / virheillämme

virheellänne

virhehillänne / virheillänne

virheellänsä / virheellään

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltämme

virhehiltämme / virheiltämme

virheeltänne

virhehiltänne / virheiltänne

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheeksemme

virhehiksemme / virheiksemme

virheeksenne

virhehiksenne / virheiksenne

virheeksensä / virheekseen

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenämme

virhehinämme / virheinämme

virheenänne

virhehinänne / virheinänne

virheenänsä / virheenään

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettämme

virhehittämme / virheittämme

virheettänne

virhehittänne / virheittänne

virheettänsä / virheettään

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

virhehinemme / virheinemme

-

virhehinenne / virheinenne

-

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

Singular

Plural

Nom

-

virheemme

virheenne

virheensä

virheemme

virheenne

virheensä

Par

-ta

virhettämme

virhettänne

virhettänsä / virhettään

virheitämme / virhehiämme

virheitänne / virhehiänne

virheitänsä / virheitään / virhehiänsä / virhehiään

Gen

-n

virheemme

virheenne

virheensä

virheittemme / virheidemme / virhehiemme / virhehittemme

virheittenne / virheidenne / virhehienne / virhehittenne

virheittensä / virheidensä / virhehiensä / virhehittensä

Ill

mihin

virheeseemme

virheeseenne

virheeseensä

virheisiimme / virheihimme / virhehisimme

virheisiinne / virheihinne / virhehisinne

virheisiinsä / virheihinsä / virhehisinsä

Ine

-ssa

virheessämme

virheessänne

virheessänsä / virheessään

virhehissämme / virheissämme

virhehissänne / virheissänne

virhehissänsä / virhehissään / virheissänsä / virheissään

Ela

-sta

virheestämme

virheestänne

virheestänsä / virheestään

virhehistämme / virheistämme

virhehistänne / virheistänne

virhehistänsä / virhehistään / virheistänsä / virheistään

All

-lle

virheellemme

virheellenne

virheellensä / virheelleen

virhehillemme / virheillemme

virhehillenne / virheillenne

virhehillensä / virhehilleän / virheillensä / virheilleän

Ade

-lla

virheellämme

virheellänne

virheellänsä / virheellään

virhehillämme / virheillämme

virhehillänne / virheillänne

virhehillänsä / virhehillään / virheillänsä / virheillään

Abl

-lta

virheeltämme

virheeltänne

virheeltänsä / virheeltään

virhehiltämme / virheiltämme

virhehiltänne / virheiltänne

virhehiltänsä / virhehiltään / virheiltänsä / virheiltään

Tra

-ksi

virheeksemme

virheeksenne

virheeksensä / virheekseen

virhehiksemme / virheiksemme

virhehiksenne / virheiksenne

virhehikseen / virhehiksensä / virheikseen / virheiksensä

Ess

-na

virheenämme

virheenänne

virheenänsä / virheenään

virhehinämme / virheinämme

virhehinänne / virheinänne

virhehinänsä / virhehinään / virheinänsä / virheinään

Abe

-tta

virheettämme

virheettänne

virheettänsä / virheettään

virhehittämme / virheittämme

virhehittänne / virheittänne

virhehittänsä / virhehittään / virheittänsä / virheittään

Com

-ne

-

-

-

virhehinemme / virheinemme

virhehinenne / virheinenne

virhehineen / virhehinensä / virheineen / virheinensä

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept