logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

kasvain, noun

Word analysis
kasvainkudos

kasvainkudos

kasvain

Noun, Singular Nominative

+ kudos

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kasvain

kasvaimet

Par

-ta

kasvainta

kasvaimia

Gen

-n

kasvaimen

kasvainten / kasvaimien

Ill

mihin

kasvaimeen

kasvaimiin

Ine

-ssa

kasvaimessa

kasvaimissa

Ela

-sta

kasvaimesta

kasvaimista

All

-lle

kasvaimelle

kasvaimille

Ade

-lla

kasvaimella

kasvaimilla

Abl

-lta

kasvaimelta

kasvaimilta

Tra

-ksi

kasvaimeksi

kasvaimiksi

Ess

-na

kasvaimena

kasvaimina

Abe

-tta

kasvaimetta

kasvaimitta

Com

-ne

-

kasvaimine

Ins

-in

-

kasvaimin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kasvain

kasvaimet

Par

-ta

kasvainta

kasvaimia

Gen

-n

kasvaimen

kasvainten / kasvaimien

Ill

mihin

kasvaimeen

kasvaimiin

Ine

-ssa

kasvaimessa

kasvaimissa

Ela

-sta

kasvaimesta

kasvaimista

All

-lle

kasvaimelle

kasvaimille

Ade

-lla

kasvaimella

kasvaimilla

Abl

-lta

kasvaimelta

kasvaimilta

Tra

-ksi

kasvaimeksi

kasvaimiksi

Ess

-na

kasvaimena

kasvaimina

Abe

-tta

kasvaimetta

kasvaimitta

Com

-ne

-

kasvaimine

Ins

-in

-

kasvaimin

tumor kasvain
growth kasvu, kehitys, lisäys, kasvusto, kasvain
outgrowth kasvu, kasvain, luonnollinen seuraus, sivutuote
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; Global Voices Parallel Corpus; OpenSubtitles Parallel Corpus; Europarl v7; OpenSubtitles2018.v3; opensubtitles2; Tanzil Parallel Corpus; ParaCrawl v5.0 Kasvain havaittiin rinnassa ultraäänitutkimuksessa. The tumor was detected in the breast during an ultrasound examination. Kasvain oli onneksi löydettiin varhaisessa vaiheessa. The growth was fortunately found in the early stages. Lääkäri havaitsi, että kasvain oli onneksi hyvänlaatuinen. The doctor observed that the tumor was fortunately benign. Kasvain saattaa aiheuttaa erilaisia oireita. The tumor may cause various symptoms. Kasvaimet ovat levinneet. The tumors are spreading. Emmekö välitä kasvaimesta? I.V. immunoglobulin. Aikaisin todetut kasvaimet. Tumours that are detected. Kasvain oli pieni, mutta se oli syy siihen, miksi hän tunsi olonsa niin väsyneeksi. The growth was small, but it was the reason why she felt so tired. Uusimmat tutkimukset ovat keskittyneet kasvain hoidon kehittämiseen. The latest studies have focused on developing tumor treatment. Uudet kasvaimet eivät saa verta. There is no idiocy in removing blood supply for any future tumors. Show more arrow right

Wiktionary

(pathology) tumour/tumor Show more arrow right From the verb kasvaa (“to grow”) +‎ -in. Show more arrow right

Wikipedia

De Stijl De Stijl (/də ˈstaɪl/; Dutch pronunciation: [də ˈstɛil]), Dutch for "The Style", also known as Neoplasticism, was a Dutch art movement founded in 1917 in Leiden. De Stijl consisted of artists and architects. In a narrower sense, the term De Stijl is used to refer to a body of work from 1917 to 1931 founded in the Netherlands. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kasvaimeni

kasvaimeni

kasvaimesi

kasvaimesi

kasvaimensa

kasvaimensa

Par

-ta

kasvaintani

kasvaimiani

kasvaintasi

kasvaimiasi

kasvaintansa / kasvaintaan

kasvaimiansa / kasvaimiaan

Gen

-n

kasvaimeni

kasvainteni / kasvaimieni

kasvaimesi

kasvaintesi / kasvaimiesi

kasvaimensa

kasvaintensa / kasvaimiensa

Ill

mihin

kasvaimeeni

kasvaimiini

kasvaimeesi

kasvaimiisi

kasvaimeensa

kasvaimiinsa

Ine

-ssa

kasvaimessani

kasvaimissani

kasvaimessasi

kasvaimissasi

kasvaimessansa / kasvaimessaan

kasvaimissansa / kasvaimissaan

Ela

-sta

kasvaimestani

kasvaimistani

kasvaimestasi

kasvaimistasi

kasvaimestansa / kasvaimestaan

kasvaimistansa / kasvaimistaan

All

-lle

kasvaimelleni

kasvaimilleni

kasvaimellesi

kasvaimillesi

kasvaimellensa / kasvaimelleen

kasvaimillensa / kasvaimillean

Ade

-lla

kasvaimellani

kasvaimillani

kasvaimellasi

kasvaimillasi

kasvaimellansa / kasvaimellaan

kasvaimillansa / kasvaimillaan

Abl

-lta

kasvaimeltani

kasvaimiltani

kasvaimeltasi

kasvaimiltasi

kasvaimeltansa / kasvaimeltaan

kasvaimiltansa / kasvaimiltaan

Tra

-ksi

kasvaimekseni

kasvaimikseni

kasvaimeksesi

kasvaimiksesi

kasvaimeksensa / kasvaimekseen

kasvaimiksensa / kasvaimikseen

Ess

-na

kasvaimenani

kasvaiminani

kasvaimenasi

kasvaiminasi

kasvaimenansa / kasvaimenaan

kasvaiminansa / kasvaiminaan

Abe

-tta

kasvaimettani

kasvaimittani

kasvaimettasi

kasvaimittasi

kasvaimettansa / kasvaimettaan

kasvaimittansa / kasvaimittaan

Com

-ne

-

kasvaimineni

-

kasvaiminesi

-

kasvaiminensa / kasvaimineen

Singular

Plural

Nom

-

kasvaimeni

kasvaimesi

kasvaimensa

kasvaimeni

kasvaimesi

kasvaimensa

Par

-ta

kasvaintani

kasvaintasi

kasvaintansa / kasvaintaan

kasvaimiani

kasvaimiasi

kasvaimiansa / kasvaimiaan

Gen

-n

kasvaimeni

kasvaimesi

kasvaimensa

kasvainteni / kasvaimieni

kasvaintesi / kasvaimiesi

kasvaintensa / kasvaimiensa

Ill

mihin

kasvaimeeni

kasvaimeesi

kasvaimeensa

kasvaimiini

kasvaimiisi

kasvaimiinsa

Ine

-ssa

kasvaimessani

kasvaimessasi

kasvaimessansa / kasvaimessaan

kasvaimissani

kasvaimissasi

kasvaimissansa / kasvaimissaan

Ela

-sta

kasvaimestani

kasvaimestasi

kasvaimestansa / kasvaimestaan

kasvaimistani

kasvaimistasi

kasvaimistansa / kasvaimistaan

All

-lle

kasvaimelleni

kasvaimellesi

kasvaimellensa / kasvaimelleen

kasvaimilleni

kasvaimillesi

kasvaimillensa / kasvaimillean

Ade

-lla

kasvaimellani

kasvaimellasi

kasvaimellansa / kasvaimellaan

kasvaimillani

kasvaimillasi

kasvaimillansa / kasvaimillaan

Abl

-lta

kasvaimeltani

kasvaimeltasi

kasvaimeltansa / kasvaimeltaan

kasvaimiltani

kasvaimiltasi

kasvaimiltansa / kasvaimiltaan

Tra

-ksi

kasvaimekseni

kasvaimeksesi

kasvaimeksensa / kasvaimekseen

kasvaimikseni

kasvaimiksesi

kasvaimiksensa / kasvaimikseen

Ess

-na

kasvaimenani

kasvaimenasi

kasvaimenansa / kasvaimenaan

kasvaiminani

kasvaiminasi

kasvaiminansa / kasvaiminaan

Abe

-tta

kasvaimettani

kasvaimettasi

kasvaimettansa / kasvaimettaan

kasvaimittani

kasvaimittasi

kasvaimittansa / kasvaimittaan

Com

-ne

-

-

-

kasvaimineni

kasvaiminesi

kasvaiminensa / kasvaimineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kasvaimemme

kasvaimemme

kasvaimenne

kasvaimenne

kasvaimensa

kasvaimensa

Par

-ta

kasvaintamme

kasvaimiamme

kasvaintanne

kasvaimianne

kasvaintansa / kasvaintaan

kasvaimiansa / kasvaimiaan

Gen

-n

kasvaimemme

kasvaintemme / kasvaimiemme

kasvaimenne

kasvaintenne / kasvaimienne

kasvaimensa

kasvaintensa / kasvaimiensa

Ill

mihin

kasvaimeemme

kasvaimiimme

kasvaimeenne

kasvaimiinne

kasvaimeensa

kasvaimiinsa

Ine

-ssa

kasvaimessamme

kasvaimissamme

kasvaimessanne

kasvaimissanne

kasvaimessansa / kasvaimessaan

kasvaimissansa / kasvaimissaan

Ela

-sta

kasvaimestamme

kasvaimistamme

kasvaimestanne

kasvaimistanne

kasvaimestansa / kasvaimestaan

kasvaimistansa / kasvaimistaan

All

-lle

kasvaimellemme

kasvaimillemme

kasvaimellenne

kasvaimillenne

kasvaimellensa / kasvaimelleen

kasvaimillensa / kasvaimillean

Ade

-lla

kasvaimellamme

kasvaimillamme

kasvaimellanne

kasvaimillanne

kasvaimellansa / kasvaimellaan

kasvaimillansa / kasvaimillaan

Abl

-lta

kasvaimeltamme

kasvaimiltamme

kasvaimeltanne

kasvaimiltanne

kasvaimeltansa / kasvaimeltaan

kasvaimiltansa / kasvaimiltaan

Tra

-ksi

kasvaimeksemme

kasvaimiksemme

kasvaimeksenne

kasvaimiksenne

kasvaimeksensa / kasvaimekseen

kasvaimiksensa / kasvaimikseen

Ess

-na

kasvaimenamme

kasvaiminamme

kasvaimenanne

kasvaiminanne

kasvaimenansa / kasvaimenaan

kasvaiminansa / kasvaiminaan

Abe

-tta

kasvaimettamme

kasvaimittamme

kasvaimettanne

kasvaimittanne

kasvaimettansa / kasvaimettaan

kasvaimittansa / kasvaimittaan

Com

-ne

-

kasvaiminemme

-

kasvaiminenne

-

kasvaiminensa / kasvaimineen

Singular

Plural

Nom

-

kasvaimemme

kasvaimenne

kasvaimensa

kasvaimemme

kasvaimenne

kasvaimensa

Par

-ta

kasvaintamme

kasvaintanne

kasvaintansa / kasvaintaan

kasvaimiamme

kasvaimianne

kasvaimiansa / kasvaimiaan

Gen

-n

kasvaimemme

kasvaimenne

kasvaimensa

kasvaintemme / kasvaimiemme

kasvaintenne / kasvaimienne

kasvaintensa / kasvaimiensa

Ill

mihin

kasvaimeemme

kasvaimeenne

kasvaimeensa

kasvaimiimme

kasvaimiinne

kasvaimiinsa

Ine

-ssa

kasvaimessamme

kasvaimessanne

kasvaimessansa / kasvaimessaan

kasvaimissamme

kasvaimissanne

kasvaimissansa / kasvaimissaan

Ela

-sta

kasvaimestamme

kasvaimestanne

kasvaimestansa / kasvaimestaan

kasvaimistamme

kasvaimistanne

kasvaimistansa / kasvaimistaan

All

-lle

kasvaimellemme

kasvaimellenne

kasvaimellensa / kasvaimelleen

kasvaimillemme

kasvaimillenne

kasvaimillensa / kasvaimillean

Ade

-lla

kasvaimellamme

kasvaimellanne

kasvaimellansa / kasvaimellaan

kasvaimillamme

kasvaimillanne

kasvaimillansa / kasvaimillaan

Abl

-lta

kasvaimeltamme

kasvaimeltanne

kasvaimeltansa / kasvaimeltaan

kasvaimiltamme

kasvaimiltanne

kasvaimiltansa / kasvaimiltaan

Tra

-ksi

kasvaimeksemme

kasvaimeksenne

kasvaimeksensa / kasvaimekseen

kasvaimiksemme

kasvaimiksenne

kasvaimiksensa / kasvaimikseen

Ess

-na

kasvaimenamme

kasvaimenanne

kasvaimenansa / kasvaimenaan

kasvaiminamme

kasvaiminanne

kasvaiminansa / kasvaiminaan

Abe

-tta

kasvaimettamme

kasvaimettanne

kasvaimettansa / kasvaimettaan

kasvaimittamme

kasvaimittanne

kasvaimittansa / kasvaimittaan

Com

-ne

-

-

-

kasvaiminemme

kasvaiminenne

kasvaiminensa / kasvaimineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kudos

kudokset

Par

-ta

kudosta

kudoksia

Gen

-n

kudoksen

kudoksien / kudosten

Ill

mihin

kudokseen

kudoksiin

Ine

-ssa

kudoksessa

kudoksissa

Ela

-sta

kudoksesta

kudoksista

All

-lle

kudokselle

kudoksille

Ade

-lla

kudoksella

kudoksilla

Abl

-lta

kudokselta

kudoksilta

Tra

-ksi

kudokseksi

kudoksiksi

Ess

-na

kudoksena

kudoksina

Abe

-tta

kudoksetta

kudoksitta

Com

-ne

-

kudoksine

Ins

-in

-

kudoksin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kudos

kudokset

Par

-ta

kudosta

kudoksia

Gen

-n

kudoksen

kudoksien / kudosten

Ill

mihin

kudokseen

kudoksiin

Ine

-ssa

kudoksessa

kudoksissa

Ela

-sta

kudoksesta

kudoksista

All

-lle

kudokselle

kudoksille

Ade

-lla

kudoksella

kudoksilla

Abl

-lta

kudokselta

kudoksilta

Tra

-ksi

kudokseksi

kudoksiksi

Ess

-na

kudoksena

kudoksina

Abe

-tta

kudoksetta

kudoksitta

Com

-ne

-

kudoksine

Ins

-in

-

kudoksin

tissue kudos, solukko, silkkipaperi, nenäliina, paperipyyhe, paperinenäliina
fabric kangas, kudos, rakenne, rakennelma, runkorakenteet
weave kudos
Show more arrow right
Europarl; Europarl Parallel Corpus; Tatoeba; Tatoeba Parallel Corpus; OpenSubtitles2018.v3; oj4 Kudos on elimistön pehmeä osa. Kudos is the soft part of the body. Kudos korjataan leikkauksella. The tissue is repaired by surgery. Kudos koostuu erilaisista soluista. The tissue consists of different cells. Kudos korjaa itsensä vaurioiden jälkeen. Tissue repairs itself after damage. Elinsiirto on välttämätön, kun kudos on vaurioitunut. Organ transplant is necessary when the tissue is damaged. Tämä on elävää kudosta. Pieces of some form of living tissue. Kuollutta kudosta on paljon. There's a lot of dead tissue. Kudosten ja solujen säilytysolosuhteet. Tissue and cell storage conditions. Monimutkainen prosessi, joka liittyy kudokseen. A complex process involving tissue. Syöpä muodostuu poikkeavasta kudoksesta. Cancer is formed by abnormal tissue. Show more arrow right

Wiktionary

(textiles) fabric (texture of a cloth) woven fabric; that which has been woven (biology) tissue (group of similar cells that function together to do a specific job) Show more arrow right aivokudos arpikudos ihokudos ihonalaiskudos kudoksensiirto kudosvaurio sidekudos Show more arrow right kutoa (“to weave”) +‎ -os Show more arrow right

Wikipedia

Tissue A Tissue forms part of an organ in plants or animals. Tissues are groups of cells that work together to do a job in the body. They are a group of cells having the same origin, structure and function. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kudokseni

kudokseni

kudoksesi

kudoksesi

kudoksensa

kudoksensa

Par

-ta

kudostani

kudoksiani

kudostasi

kudoksiasi

kudostansa / kudostaan

kudoksiansa / kudoksiaan

Gen

-n

kudokseni

kudoksieni / kudosteni

kudoksesi

kudoksiesi / kudostesi

kudoksensa

kudoksiensa / kudostensa

Ill

mihin

kudokseeni

kudoksiini

kudokseesi

kudoksiisi

kudokseensa

kudoksiinsa

Ine

-ssa

kudoksessani

kudoksissani

kudoksessasi

kudoksissasi

kudoksessansa / kudoksessaan

kudoksissansa / kudoksissaan

Ela

-sta

kudoksestani

kudoksistani

kudoksestasi

kudoksistasi

kudoksestansa / kudoksestaan

kudoksistansa / kudoksistaan

All

-lle

kudokselleni

kudoksilleni

kudoksellesi

kudoksillesi

kudoksellensa / kudokselleen

kudoksillensa / kudoksillean

Ade

-lla

kudoksellani

kudoksillani

kudoksellasi

kudoksillasi

kudoksellansa / kudoksellaan

kudoksillansa / kudoksillaan

Abl

-lta

kudokseltani

kudoksiltani

kudokseltasi

kudoksiltasi

kudokseltansa / kudokseltaan

kudoksiltansa / kudoksiltaan

Tra

-ksi

kudoksekseni

kudoksikseni

kudokseksesi

kudoksiksesi

kudokseksensa / kudoksekseen

kudoksiksensa / kudoksikseen

Ess

-na

kudoksenani

kudoksinani

kudoksenasi

kudoksinasi

kudoksenansa / kudoksenaan

kudoksinansa / kudoksinaan

Abe

-tta

kudoksettani

kudoksittani

kudoksettasi

kudoksittasi

kudoksettansa / kudoksettaan

kudoksittansa / kudoksittaan

Com

-ne

-

kudoksineni

-

kudoksinesi

-

kudoksinensa / kudoksineen

Singular

Plural

Nom

-

kudokseni

kudoksesi

kudoksensa

kudokseni

kudoksesi

kudoksensa

Par

-ta

kudostani

kudostasi

kudostansa / kudostaan

kudoksiani

kudoksiasi

kudoksiansa / kudoksiaan

Gen

-n

kudokseni

kudoksesi

kudoksensa

kudoksieni / kudosteni

kudoksiesi / kudostesi

kudoksiensa / kudostensa

Ill

mihin

kudokseeni

kudokseesi

kudokseensa

kudoksiini

kudoksiisi

kudoksiinsa

Ine

-ssa

kudoksessani

kudoksessasi

kudoksessansa / kudoksessaan

kudoksissani

kudoksissasi

kudoksissansa / kudoksissaan

Ela

-sta

kudoksestani

kudoksestasi

kudoksestansa / kudoksestaan

kudoksistani

kudoksistasi

kudoksistansa / kudoksistaan

All

-lle

kudokselleni

kudoksellesi

kudoksellensa / kudokselleen

kudoksilleni

kudoksillesi

kudoksillensa / kudoksillean

Ade

-lla

kudoksellani

kudoksellasi

kudoksellansa / kudoksellaan

kudoksillani

kudoksillasi

kudoksillansa / kudoksillaan

Abl

-lta

kudokseltani

kudokseltasi

kudokseltansa / kudokseltaan

kudoksiltani

kudoksiltasi

kudoksiltansa / kudoksiltaan

Tra

-ksi

kudoksekseni

kudokseksesi

kudokseksensa / kudoksekseen

kudoksikseni

kudoksiksesi

kudoksiksensa / kudoksikseen

Ess

-na

kudoksenani

kudoksenasi

kudoksenansa / kudoksenaan

kudoksinani

kudoksinasi

kudoksinansa / kudoksinaan

Abe

-tta

kudoksettani

kudoksettasi

kudoksettansa / kudoksettaan

kudoksittani

kudoksittasi

kudoksittansa / kudoksittaan

Com

-ne

-

-

-

kudoksineni

kudoksinesi

kudoksinensa / kudoksineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kudoksemme

kudoksemme

kudoksenne

kudoksenne

kudoksensa

kudoksensa

Par

-ta

kudostamme

kudoksiamme

kudostanne

kudoksianne

kudostansa / kudostaan

kudoksiansa / kudoksiaan

Gen

-n

kudoksemme

kudoksiemme / kudostemme

kudoksenne

kudoksienne / kudostenne

kudoksensa

kudoksiensa / kudostensa

Ill

mihin

kudokseemme

kudoksiimme

kudokseenne

kudoksiinne

kudokseensa

kudoksiinsa

Ine

-ssa

kudoksessamme

kudoksissamme

kudoksessanne

kudoksissanne

kudoksessansa / kudoksessaan

kudoksissansa / kudoksissaan

Ela

-sta

kudoksestamme

kudoksistamme

kudoksestanne

kudoksistanne

kudoksestansa / kudoksestaan

kudoksistansa / kudoksistaan

All

-lle

kudoksellemme

kudoksillemme

kudoksellenne

kudoksillenne

kudoksellensa / kudokselleen

kudoksillensa / kudoksillean

Ade

-lla

kudoksellamme

kudoksillamme

kudoksellanne

kudoksillanne

kudoksellansa / kudoksellaan

kudoksillansa / kudoksillaan

Abl

-lta

kudokseltamme

kudoksiltamme

kudokseltanne

kudoksiltanne

kudokseltansa / kudokseltaan

kudoksiltansa / kudoksiltaan

Tra

-ksi

kudokseksemme

kudoksiksemme

kudokseksenne

kudoksiksenne

kudokseksensa / kudoksekseen

kudoksiksensa / kudoksikseen

Ess

-na

kudoksenamme

kudoksinamme

kudoksenanne

kudoksinanne

kudoksenansa / kudoksenaan

kudoksinansa / kudoksinaan

Abe

-tta

kudoksettamme

kudoksittamme

kudoksettanne

kudoksittanne

kudoksettansa / kudoksettaan

kudoksittansa / kudoksittaan

Com

-ne

-

kudoksinemme

-

kudoksinenne

-

kudoksinensa / kudoksineen

Singular

Plural

Nom

-

kudoksemme

kudoksenne

kudoksensa

kudoksemme

kudoksenne

kudoksensa

Par

-ta

kudostamme

kudostanne

kudostansa / kudostaan

kudoksiamme

kudoksianne

kudoksiansa / kudoksiaan

Gen

-n

kudoksemme

kudoksenne

kudoksensa

kudoksiemme / kudostemme

kudoksienne / kudostenne

kudoksiensa / kudostensa

Ill

mihin

kudokseemme

kudokseenne

kudokseensa

kudoksiimme

kudoksiinne

kudoksiinsa

Ine

-ssa

kudoksessamme

kudoksessanne

kudoksessansa / kudoksessaan

kudoksissamme

kudoksissanne

kudoksissansa / kudoksissaan

Ela

-sta

kudoksestamme

kudoksestanne

kudoksestansa / kudoksestaan

kudoksistamme

kudoksistanne

kudoksistansa / kudoksistaan

All

-lle

kudoksellemme

kudoksellenne

kudoksellensa / kudokselleen

kudoksillemme

kudoksillenne

kudoksillensa / kudoksillean

Ade

-lla

kudoksellamme

kudoksellanne

kudoksellansa / kudoksellaan

kudoksillamme

kudoksillanne

kudoksillansa / kudoksillaan

Abl

-lta

kudokseltamme

kudokseltanne

kudokseltansa / kudokseltaan

kudoksiltamme

kudoksiltanne

kudoksiltansa / kudoksiltaan

Tra

-ksi

kudokseksemme

kudokseksenne

kudokseksensa / kudoksekseen

kudoksiksemme

kudoksiksenne

kudoksiksensa / kudoksikseen

Ess

-na

kudoksenamme

kudoksenanne

kudoksenansa / kudoksenaan

kudoksinamme

kudoksinanne

kudoksinansa / kudoksinaan

Abe

-tta

kudoksettamme

kudoksettanne

kudoksettansa / kudoksettaan

kudoksittamme

kudoksittanne

kudoksittansa / kudoksittaan

Com

-ne

-

-

-

kudoksinemme

kudoksinenne

kudoksinensa / kudoksineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept