logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

hämähäkki, noun

Word analysis
hämähäkkilajin

hämähäkkilajin

hämähäkki

Noun, Singular Nominative

+ laji

Noun, Singular Genitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

hämähäkki

hämähäkit

Par

-ta

hämähäkkiä

hämähäkkejä

Gen

-n

hämähäkin

hämähäkkien

Ill

mihin

hämähäkkiin

hämähäkkeihin

Ine

-ssa

hämähäkissä

hämähäkeissä

Ela

-sta

hämähäkistä

hämähäkeistä

All

-lle

hämähäkille

hämähäkeille

Ade

-lla

hämähäkillä

hämähäkeillä

Abl

-lta

hämähäkiltä

hämähäkeiltä

Tra

-ksi

hämähäkiksi

hämähäkeiksi

Ess

-na

hämähäkkinä

hämähäkkeinä

Abe

-tta

hämähäkittä

hämähäkeittä

Com

-ne

-

hämähäkkeine

Ins

-in

-

hämähäkein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

hämähäkki

hämähäkit

Par

-ta

hämähäkkiä

hämähäkkejä

Gen

-n

hämähäkin

hämähäkkien

Ill

mihin

hämähäkkiin

hämähäkkeihin

Ine

-ssa

hämähäkissä

hämähäkeissä

Ela

-sta

hämähäkistä

hämähäkeistä

All

-lle

hämähäkille

hämähäkeille

Ade

-lla

hämähäkillä

hämähäkeillä

Abl

-lta

hämähäkiltä

hämähäkeiltä

Tra

-ksi

hämähäkiksi

hämähäkeiksi

Ess

-na

hämähäkkinä

hämähäkkeinä

Abe

-tta

hämähäkittä

hämähäkeittä

Com

-ne

-

hämähäkkeine

Ins

-in

-

hämähäkein

spider hämähäkki
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; opensubtitles2 Tapa hämähäkki. Kill the spider. Hämähäkkins-apina? Spider -monkey? Se ei ole hämähäkki. It's not a spider. Hämähäkki puri häntä. She got bit by a spider. Minulla on hämähäkki. I got a spider. Liiskaa se hämähäkki! Kick his spider ass! Se oli vain hämähäkki. It's just a spider. Hämähäkki puhuu asiaa! That spider can talk! Puriko sinua hämähäkki? You get bit by a spider? Täällä on iso hämähäkki. There's a big spider in here. Show more arrow right

Wiktionary

spider Show more arrow right Show more arrow right hämähäkinseittihämähäkinverkkohämähäkkieläinkaivajahämähäkkilintuhämähäkkiputkihämähäkkiristihämähäkkivesihämähäkki Show more arrow right From Proto-Finnic [Term?]. Cognates include Estonian ämblik, Ingrian hämähääkki, hämöi, Karelian hämehikki, Livonian emriki, Livvi hämähäkki, Ludian hämähäkki, Veps hämähouk and Votic hämö. Show more arrow right

Wikipedia

Spider Spiders (order Araneae) are air-breathing arthropods that have eight legs, chelicerae with fangs generally able to inject venom, and spinnerets that extrude silk. They are the largest order of arachnids and rank seventh in total species diversity among all orders of organisms. Spiders are found worldwide on every continent except for Antarctica, and have become established in nearly every habitat with the exceptions of air and sea colonization. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

hämähäkkini

hämähäkkini

hämähäkkisi

hämähäkkisi

hämähäkkinsä

hämähäkkinsä

Par

-ta

hämähäkkiäni

hämähäkkejäni

hämähäkkiäsi

hämähäkkejäsi

hämähäkkiänsä / hämähäkkiään

hämähäkkejänsä / hämähäkkejään

Gen

-n

hämähäkkini

hämähäkkieni

hämähäkkisi

hämähäkkiesi

hämähäkkinsä

hämähäkkiensä

Ill

mihin

hämähäkkiini

hämähäkkeihini

hämähäkkiisi

hämähäkkeihisi

hämähäkkiinsä

hämähäkkeihinsä

Ine

-ssa

hämähäkissäni

hämähäkeissäni

hämähäkissäsi

hämähäkeissäsi

hämähäkissänsä / hämähäkissään

hämähäkeissänsä / hämähäkeissään

Ela

-sta

hämähäkistäni

hämähäkeistäni

hämähäkistäsi

hämähäkeistäsi

hämähäkistänsä / hämähäkistään

hämähäkeistänsä / hämähäkeistään

All

-lle

hämähäkilleni

hämähäkeilleni

hämähäkillesi

hämähäkeillesi

hämähäkillensä / hämähäkilleen

hämähäkeillensä / hämähäkeilleän

Ade

-lla

hämähäkilläni

hämähäkeilläni

hämähäkilläsi

hämähäkeilläsi

hämähäkillänsä / hämähäkillään

hämähäkeillänsä / hämähäkeillään

Abl

-lta

hämähäkiltäni

hämähäkeiltäni

hämähäkiltäsi

hämähäkeiltäsi

hämähäkiltänsä / hämähäkiltään

hämähäkeiltänsä / hämähäkeiltään

Tra

-ksi

hämähäkikseni

hämähäkeikseni

hämähäkiksesi

hämähäkeiksesi

hämähäkiksensä / hämähäkikseen

hämähäkeiksensä / hämähäkeikseen

Ess

-na

hämähäkkinäni

hämähäkkeinäni

hämähäkkinäsi

hämähäkkeinäsi

hämähäkkinänsä / hämähäkkinään

hämähäkkeinänsä / hämähäkkeinään

Abe

-tta

hämähäkittäni

hämähäkeittäni

hämähäkittäsi

hämähäkeittäsi

hämähäkittänsä / hämähäkittään

hämähäkeittänsä / hämähäkeittään

Com

-ne

-

hämähäkkeineni

-

hämähäkkeinesi

-

hämähäkkeinensä / hämähäkkeineen

Singular

Plural

Nom

-

hämähäkkini

hämähäkkisi

hämähäkkinsä

hämähäkkini

hämähäkkisi

hämähäkkinsä

Par

-ta

hämähäkkiäni

hämähäkkiäsi

hämähäkkiänsä / hämähäkkiään

hämähäkkejäni

hämähäkkejäsi

hämähäkkejänsä / hämähäkkejään

Gen

-n

hämähäkkini

hämähäkkisi

hämähäkkinsä

hämähäkkieni

hämähäkkiesi

hämähäkkiensä

Ill

mihin

hämähäkkiini

hämähäkkiisi

hämähäkkiinsä

hämähäkkeihini

hämähäkkeihisi

hämähäkkeihinsä

Ine

-ssa

hämähäkissäni

hämähäkissäsi

hämähäkissänsä / hämähäkissään

hämähäkeissäni

hämähäkeissäsi

hämähäkeissänsä / hämähäkeissään

Ela

-sta

hämähäkistäni

hämähäkistäsi

hämähäkistänsä / hämähäkistään

hämähäkeistäni

hämähäkeistäsi

hämähäkeistänsä / hämähäkeistään

All

-lle

hämähäkilleni

hämähäkillesi

hämähäkillensä / hämähäkilleen

hämähäkeilleni

hämähäkeillesi

hämähäkeillensä / hämähäkeilleän

Ade

-lla

hämähäkilläni

hämähäkilläsi

hämähäkillänsä / hämähäkillään

hämähäkeilläni

hämähäkeilläsi

hämähäkeillänsä / hämähäkeillään

Abl

-lta

hämähäkiltäni

hämähäkiltäsi

hämähäkiltänsä / hämähäkiltään

hämähäkeiltäni

hämähäkeiltäsi

hämähäkeiltänsä / hämähäkeiltään

Tra

-ksi

hämähäkikseni

hämähäkiksesi

hämähäkiksensä / hämähäkikseen

hämähäkeikseni

hämähäkeiksesi

hämähäkeiksensä / hämähäkeikseen

Ess

-na

hämähäkkinäni

hämähäkkinäsi

hämähäkkinänsä / hämähäkkinään

hämähäkkeinäni

hämähäkkeinäsi

hämähäkkeinänsä / hämähäkkeinään

Abe

-tta

hämähäkittäni

hämähäkittäsi

hämähäkittänsä / hämähäkittään

hämähäkeittäni

hämähäkeittäsi

hämähäkeittänsä / hämähäkeittään

Com

-ne

-

-

-

hämähäkkeineni

hämähäkkeinesi

hämähäkkeinensä / hämähäkkeineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

hämähäkkimme

hämähäkkimme

hämähäkkinne

hämähäkkinne

hämähäkkinsä

hämähäkkinsä

Par

-ta

hämähäkkiämme

hämähäkkejämme

hämähäkkiänne

hämähäkkejänne

hämähäkkiänsä / hämähäkkiään

hämähäkkejänsä / hämähäkkejään

Gen

-n

hämähäkkimme

hämähäkkiemme

hämähäkkinne

hämähäkkienne

hämähäkkinsä

hämähäkkiensä

Ill

mihin

hämähäkkiimme

hämähäkkeihimme

hämähäkkiinne

hämähäkkeihinne

hämähäkkiinsä

hämähäkkeihinsä

Ine

-ssa

hämähäkissämme

hämähäkeissämme

hämähäkissänne

hämähäkeissänne

hämähäkissänsä / hämähäkissään

hämähäkeissänsä / hämähäkeissään

Ela

-sta

hämähäkistämme

hämähäkeistämme

hämähäkistänne

hämähäkeistänne

hämähäkistänsä / hämähäkistään

hämähäkeistänsä / hämähäkeistään

All

-lle

hämähäkillemme

hämähäkeillemme

hämähäkillenne

hämähäkeillenne

hämähäkillensä / hämähäkilleen

hämähäkeillensä / hämähäkeilleän

Ade

-lla

hämähäkillämme

hämähäkeillämme

hämähäkillänne

hämähäkeillänne

hämähäkillänsä / hämähäkillään

hämähäkeillänsä / hämähäkeillään

Abl

-lta

hämähäkiltämme

hämähäkeiltämme

hämähäkiltänne

hämähäkeiltänne

hämähäkiltänsä / hämähäkiltään

hämähäkeiltänsä / hämähäkeiltään

Tra

-ksi

hämähäkiksemme

hämähäkeiksemme

hämähäkiksenne

hämähäkeiksenne

hämähäkiksensä / hämähäkikseen

hämähäkeiksensä / hämähäkeikseen

Ess

-na

hämähäkkinämme

hämähäkkeinämme

hämähäkkinänne

hämähäkkeinänne

hämähäkkinänsä / hämähäkkinään

hämähäkkeinänsä / hämähäkkeinään

Abe

-tta

hämähäkittämme

hämähäkeittämme

hämähäkittänne

hämähäkeittänne

hämähäkittänsä / hämähäkittään

hämähäkeittänsä / hämähäkeittään

Com

-ne

-

hämähäkkeinemme

-

hämähäkkeinenne

-

hämähäkkeinensä / hämähäkkeineen

Singular

Plural

Nom

-

hämähäkkimme

hämähäkkinne

hämähäkkinsä

hämähäkkimme

hämähäkkinne

hämähäkkinsä

Par

-ta

hämähäkkiämme

hämähäkkiänne

hämähäkkiänsä / hämähäkkiään

hämähäkkejämme

hämähäkkejänne

hämähäkkejänsä / hämähäkkejään

Gen

-n

hämähäkkimme

hämähäkkinne

hämähäkkinsä

hämähäkkiemme

hämähäkkienne

hämähäkkiensä

Ill

mihin

hämähäkkiimme

hämähäkkiinne

hämähäkkiinsä

hämähäkkeihimme

hämähäkkeihinne

hämähäkkeihinsä

Ine

-ssa

hämähäkissämme

hämähäkissänne

hämähäkissänsä / hämähäkissään

hämähäkeissämme

hämähäkeissänne

hämähäkeissänsä / hämähäkeissään

Ela

-sta

hämähäkistämme

hämähäkistänne

hämähäkistänsä / hämähäkistään

hämähäkeistämme

hämähäkeistänne

hämähäkeistänsä / hämähäkeistään

All

-lle

hämähäkillemme

hämähäkillenne

hämähäkillensä / hämähäkilleen

hämähäkeillemme

hämähäkeillenne

hämähäkeillensä / hämähäkeilleän

Ade

-lla

hämähäkillämme

hämähäkillänne

hämähäkillänsä / hämähäkillään

hämähäkeillämme

hämähäkeillänne

hämähäkeillänsä / hämähäkeillään

Abl

-lta

hämähäkiltämme

hämähäkiltänne

hämähäkiltänsä / hämähäkiltään

hämähäkeiltämme

hämähäkeiltänne

hämähäkeiltänsä / hämähäkeiltään

Tra

-ksi

hämähäkiksemme

hämähäkiksenne

hämähäkiksensä / hämähäkikseen

hämähäkeiksemme

hämähäkeiksenne

hämähäkeiksensä / hämähäkeikseen

Ess

-na

hämähäkkinämme

hämähäkkinänne

hämähäkkinänsä / hämähäkkinään

hämähäkkeinämme

hämähäkkeinänne

hämähäkkeinänsä / hämähäkkeinään

Abe

-tta

hämähäkittämme

hämähäkittänne

hämähäkittänsä / hämähäkittään

hämähäkeittämme

hämähäkeittänne

hämähäkeittänsä / hämähäkeittään

Com

-ne

-

-

-

hämähäkkeinemme

hämähäkkeinenne

hämähäkkeinensä / hämähäkkeineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laji

lajit

Par

-ta

lajia

lajeja

Gen

-n

lajin

lajien

Ill

mihin

lajiin

lajeihin

Ine

-ssa

lajissa

lajeissa

Ela

-sta

lajista

lajeista

All

-lle

lajille

lajeille

Ade

-lla

lajilla

lajeilla

Abl

-lta

lajilta

lajeilta

Tra

-ksi

lajiksi

lajeiksi

Ess

-na

lajina

lajeina

Abe

-tta

lajitta

lajeitta

Com

-ne

-

lajeine

Ins

-in

-

lajein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laji

lajit

Par

-ta

lajia

lajeja

Gen

-n

lajin

lajien

Ill

mihin

lajiin

lajeihin

Ine

-ssa

lajissa

lajeissa

Ela

-sta

lajista

lajeista

All

-lle

lajille

lajeille

Ade

-lla

lajilla

lajeilla

Abl

-lta

lajilta

lajeilta

Tra

-ksi

lajiksi

lajeiksi

Ess

-na

lajina

lajeina

Abe

-tta

lajitta

lajeitta

Com

-ne

-

lajeine

Ins

-in

-

lajein

species laji, tyyppi
kind laji, laatu
genre laji
variety valikoima, lajike, moninaisuus, vaihtelevuus, varietee, laji
event tapahtuma, tapaus, laji, merkkitapaus
breed rotu, laji, siitos, tyyppi
description kuvaus, laji, tuntomerkit, laatu
sort laji, laatu
genus suku, laji
ilk suku, laji
brand merkki, tavaramerkki, laatu, polttomerkki, kekäle, laji
stripe raita, juova, nauha, piirto, rantu, laji
department osasto, departementti, ministeriö, hallintoalue, laji, hallinnon haara
persuasion suostuttelu, kuppikunta, taivuttelu, vakuuttelu, vakaumus, laji
kidney munuainen, laji, laatu
Show more arrow right
not-set; Tatoeba Parallel Corpus, sentence 518570.; OPUS - Finnish-English, Tatoeba 3820509.;  Europarl Parallel Corpus v7, sentence 213719.; JRC-Acquis; Europarl Parallel Corpus v7, sentence 166398.; EurLex-2; Europarl k a) rikoksen laji;. "(ka) the type of offence;"; Tämä laji elää pääasiassa kosteikoissa. This species mainly inhabits wetlands. Tämä laji on huomattavan harvinainen Suomessa. This species is remarkably rare in Finland. Kyseinen laji on vaarantunut monilla alueilla. The said species is endangered in many areas. Tämä laji on erittäin suosittu metsästyskohde. This species is a highly popular hunting target. Laji on osa luontoa, joka on täysin rauhoitettu. Species is part of nature that is completely protected. Laji n:o. Form No. Laji on tärkeä suojella sukupuuttoon kuolemiselta. Species need to be protected from extinction. Laji: Lestikalat. Species : Grenadiers. Laji: Rauskukalat. Species : Skates and rays. Show more arrow right

Wiktionary

kind, sort Fin:Minkä lajin mies hän on?Eng:What kind of man is he? (biology, taxonomy) species Fin:uusi lintulajiEng:a new bird species (sports) sport (certain type of sport, such as football or javelin, as opposed to sports in general) Fin:Lajejani ovat jääkiekko ja jalkapallo.Eng:My sports are ice hockey and soccer. genre Show more arrow right (kind): -lainen(sport): urheilulaji Show more arrow right maalaji juustolaji voimalaji Show more arrow right Borrowed from Old Swedish slagh (whence Swedish slag (“kind, sort”)), from Old Norse slag, from Proto-Germanic slagiz. Show more arrow right

Wikipedia

Species In biology, a species is the basic unit of classification and a taxonomic rank of an organism, as well as a unit of biodiversity. A species is often defined as the largest group of organisms in which any two individuals of the appropriate sexes or mating types can produce fertile offspring, typically by sexual reproduction. Other ways of defining species include their karyotype, DNA sequence, morphology, behaviour or ecological niche. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

lajini

lajini

lajisi

lajisi

lajinsa

lajinsa

Par

-ta

lajiani

lajejani

lajiasi

lajejasi

lajiansa / lajiaan

lajejansa / lajejaan

Gen

-n

lajini

lajieni

lajisi

lajiesi

lajinsa

lajiensa

Ill

mihin

lajiini

lajeihini

lajiisi

lajeihisi

lajiinsa

lajeihinsa

Ine

-ssa

lajissani

lajeissani

lajissasi

lajeissasi

lajissansa / lajissaan

lajeissansa / lajeissaan

Ela

-sta

lajistani

lajeistani

lajistasi

lajeistasi

lajistansa / lajistaan

lajeistansa / lajeistaan

All

-lle

lajilleni

lajeilleni

lajillesi

lajeillesi

lajillensa / lajilleen

lajeillensa / lajeillean

Ade

-lla

lajillani

lajeillani

lajillasi

lajeillasi

lajillansa / lajillaan

lajeillansa / lajeillaan

Abl

-lta

lajiltani

lajeiltani

lajiltasi

lajeiltasi

lajiltansa / lajiltaan

lajeiltansa / lajeiltaan

Tra

-ksi

lajikseni

lajeikseni

lajiksesi

lajeiksesi

lajiksensa / lajikseen

lajeiksensa / lajeikseen

Ess

-na

lajinani

lajeinani

lajinasi

lajeinasi

lajinansa / lajinaan

lajeinansa / lajeinaan

Abe

-tta

lajittani

lajeittani

lajittasi

lajeittasi

lajittansa / lajittaan

lajeittansa / lajeittaan

Com

-ne

-

lajeineni

-

lajeinesi

-

lajeinensa / lajeineen

Singular

Plural

Nom

-

lajini

lajisi

lajinsa

lajini

lajisi

lajinsa

Par

-ta

lajiani

lajiasi

lajiansa / lajiaan

lajejani

lajejasi

lajejansa / lajejaan

Gen

-n

lajini

lajisi

lajinsa

lajieni

lajiesi

lajiensa

Ill

mihin

lajiini

lajiisi

lajiinsa

lajeihini

lajeihisi

lajeihinsa

Ine

-ssa

lajissani

lajissasi

lajissansa / lajissaan

lajeissani

lajeissasi

lajeissansa / lajeissaan

Ela

-sta

lajistani

lajistasi

lajistansa / lajistaan

lajeistani

lajeistasi

lajeistansa / lajeistaan

All

-lle

lajilleni

lajillesi

lajillensa / lajilleen

lajeilleni

lajeillesi

lajeillensa / lajeillean

Ade

-lla

lajillani

lajillasi

lajillansa / lajillaan

lajeillani

lajeillasi

lajeillansa / lajeillaan

Abl

-lta

lajiltani

lajiltasi

lajiltansa / lajiltaan

lajeiltani

lajeiltasi

lajeiltansa / lajeiltaan

Tra

-ksi

lajikseni

lajiksesi

lajiksensa / lajikseen

lajeikseni

lajeiksesi

lajeiksensa / lajeikseen

Ess

-na

lajinani

lajinasi

lajinansa / lajinaan

lajeinani

lajeinasi

lajeinansa / lajeinaan

Abe

-tta

lajittani

lajittasi

lajittansa / lajittaan

lajeittani

lajeittasi

lajeittansa / lajeittaan

Com

-ne

-

-

-

lajeineni

lajeinesi

lajeinensa / lajeineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

lajimme

lajimme

lajinne

lajinne

lajinsa

lajinsa

Par

-ta

lajiamme

lajejamme

lajianne

lajejanne

lajiansa / lajiaan

lajejansa / lajejaan

Gen

-n

lajimme

lajiemme

lajinne

lajienne

lajinsa

lajiensa

Ill

mihin

lajiimme

lajeihimme

lajiinne

lajeihinne

lajiinsa

lajeihinsa

Ine

-ssa

lajissamme

lajeissamme

lajissanne

lajeissanne

lajissansa / lajissaan

lajeissansa / lajeissaan

Ela

-sta

lajistamme

lajeistamme

lajistanne

lajeistanne

lajistansa / lajistaan

lajeistansa / lajeistaan

All

-lle

lajillemme

lajeillemme

lajillenne

lajeillenne

lajillensa / lajilleen

lajeillensa / lajeillean

Ade

-lla

lajillamme

lajeillamme

lajillanne

lajeillanne

lajillansa / lajillaan

lajeillansa / lajeillaan

Abl

-lta

lajiltamme

lajeiltamme

lajiltanne

lajeiltanne

lajiltansa / lajiltaan

lajeiltansa / lajeiltaan

Tra

-ksi

lajiksemme

lajeiksemme

lajiksenne

lajeiksenne

lajiksensa / lajikseen

lajeiksensa / lajeikseen

Ess

-na

lajinamme

lajeinamme

lajinanne

lajeinanne

lajinansa / lajinaan

lajeinansa / lajeinaan

Abe

-tta

lajittamme

lajeittamme

lajittanne

lajeittanne

lajittansa / lajittaan

lajeittansa / lajeittaan

Com

-ne

-

lajeinemme

-

lajeinenne

-

lajeinensa / lajeineen

Singular

Plural

Nom

-

lajimme

lajinne

lajinsa

lajimme

lajinne

lajinsa

Par

-ta

lajiamme

lajianne

lajiansa / lajiaan

lajejamme

lajejanne

lajejansa / lajejaan

Gen

-n

lajimme

lajinne

lajinsa

lajiemme

lajienne

lajiensa

Ill

mihin

lajiimme

lajiinne

lajiinsa

lajeihimme

lajeihinne

lajeihinsa

Ine

-ssa

lajissamme

lajissanne

lajissansa / lajissaan

lajeissamme

lajeissanne

lajeissansa / lajeissaan

Ela

-sta

lajistamme

lajistanne

lajistansa / lajistaan

lajeistamme

lajeistanne

lajeistansa / lajeistaan

All

-lle

lajillemme

lajillenne

lajillensa / lajilleen

lajeillemme

lajeillenne

lajeillensa / lajeillean

Ade

-lla

lajillamme

lajillanne

lajillansa / lajillaan

lajeillamme

lajeillanne

lajeillansa / lajeillaan

Abl

-lta

lajiltamme

lajiltanne

lajiltansa / lajiltaan

lajeiltamme

lajeiltanne

lajeiltansa / lajeiltaan

Tra

-ksi

lajiksemme

lajiksenne

lajiksensa / lajikseen

lajeiksemme

lajeiksenne

lajeiksensa / lajeikseen

Ess

-na

lajinamme

lajinanne

lajinansa / lajinaan

lajeinamme

lajeinanne

lajeinansa / lajeinaan

Abe

-tta

lajittamme

lajittanne

lajittansa / lajittaan

lajeittamme

lajeittanne

lajeittansa / lajeittaan

Com

-ne

-

-

-

lajeinemme

lajeinenne

lajeinensa / lajeineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept