varhaiskypsyys |
Noun, Singular Nominative |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
varhaiskypsyydet |
|
Par |
-ta |
varhaiskypsyyttä |
varhaiskypsyyksiä |
Gen |
-n |
varhaiskypsyyden |
varhaiskypsyyksien |
Ill |
mihin |
varhaiskypsyyteen |
varhaiskypsyyksiin |
Ine |
-ssa |
varhaiskypsyydessä |
varhaiskypsyyksissä |
Ela |
-sta |
varhaiskypsyydestä |
varhaiskypsyyksistä |
All |
-lle |
varhaiskypsyydelle |
varhaiskypsyyksille |
Ade |
-lla |
varhaiskypsyydellä |
varhaiskypsyyksillä |
Abl |
-lta |
varhaiskypsyydeltä |
varhaiskypsyyksiltä |
Tra |
-ksi |
varhaiskypsyydeksi |
varhaiskypsyyksiksi |
Ess |
-na |
varhaiskypsyytenä |
varhaiskypsyyksinä |
Abe |
-tta |
varhaiskypsyydettä |
varhaiskypsyyksittä |
Com |
-ne |
- |
varhaiskypsyyksine |
Ins |
-in |
- |
varhaiskypsyyksin |
Singular
Plural
Nom
-
varhaiskypsyydet
Par
-ta
varhaiskypsyyttä
varhaiskypsyyksiä
Gen
-n
varhaiskypsyyden
varhaiskypsyyksien
Ill
mihin
varhaiskypsyyteen
varhaiskypsyyksiin
Ine
-ssa
varhaiskypsyydessä
varhaiskypsyyksissä
Ela
-sta
varhaiskypsyydestä
varhaiskypsyyksistä
All
-lle
varhaiskypsyydelle
varhaiskypsyyksille
Ade
-lla
varhaiskypsyydellä
varhaiskypsyyksillä
Abl
-lta
varhaiskypsyydeltä
varhaiskypsyyksiltä
Tra
-ksi
varhaiskypsyydeksi
varhaiskypsyyksiksi
Ess
-na
varhaiskypsyytenä
varhaiskypsyyksinä
Abe
-tta
varhaiskypsyydettä
varhaiskypsyyksittä
Com
-ne
-
varhaiskypsyyksine
Ins
-in
-
varhaiskypsyyksin
| precocity | pikkuvanhuus, varhaiskypsyys |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
Par |
-ta |
varhaiskypsyyttä |
varhaiskypsyyksiä |
varhaiskypsyyttä |
varhaiskypsyyksiä |
varhaiskypsyyttä |
varhaiskypsyyksiä |
Gen |
-n |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyksie |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyksie |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyksie |
Ill |
mihin |
varhaiskypsyytee |
varhaiskypsyyksii |
varhaiskypsyytee |
varhaiskypsyyksii |
varhaiskypsyytee |
varhaiskypsyyksii |
Ine |
-ssa |
varhaiskypsyydessä |
varhaiskypsyyksissä |
varhaiskypsyydessä |
varhaiskypsyyksissä |
varhaiskypsyydessä |
varhaiskypsyyksissä |
Ela |
-sta |
varhaiskypsyydestä |
varhaiskypsyyksistä |
varhaiskypsyydestä |
varhaiskypsyyksistä |
varhaiskypsyydestä |
varhaiskypsyyksistä |
All |
-lle |
varhaiskypsyydelle |
varhaiskypsyyksille |
varhaiskypsyydelle |
varhaiskypsyyksille |
varhaiskypsyydelle |
varhaiskypsyyksille |
Ade |
-lla |
varhaiskypsyydellä |
varhaiskypsyyksillä |
varhaiskypsyydellä |
varhaiskypsyyksillä |
varhaiskypsyydellä |
varhaiskypsyyksillä |
Abl |
-lta |
varhaiskypsyydeltä |
varhaiskypsyyksiltä |
varhaiskypsyydeltä |
varhaiskypsyyksiltä |
varhaiskypsyydeltä |
varhaiskypsyyksiltä |
Tra |
-ksi |
varhaiskypsyydekse |
varhaiskypsyyksikse |
varhaiskypsyydekse |
varhaiskypsyyksikse |
varhaiskypsyydekse |
varhaiskypsyyksikse |
Ess |
-na |
varhaiskypsyytenä |
varhaiskypsyyksinä |
varhaiskypsyytenä |
varhaiskypsyyksinä |
varhaiskypsyytenä |
varhaiskypsyyksinä |
Abe |
-tta |
varhaiskypsyydettä |
varhaiskypsyyksittä |
varhaiskypsyydettä |
varhaiskypsyyksittä |
varhaiskypsyydettä |
varhaiskypsyyksittä |
Com |
-ne |
- |
varhaiskypsyyksine |
- |
varhaiskypsyyksine |
- |
varhaiskypsyyksine |
Singular
Plural
Nom
-
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
Par
-ta
varhaiskypsyyttä
varhaiskypsyyttä
varhaiskypsyyttä
varhaiskypsyyksiä
varhaiskypsyyksiä
varhaiskypsyyksiä
Gen
-n
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyksie
varhaiskypsyyksie
varhaiskypsyyksie
Ill
mihin
varhaiskypsyytee
varhaiskypsyytee
varhaiskypsyytee
varhaiskypsyyksii
varhaiskypsyyksii
varhaiskypsyyksii
Ine
-ssa
varhaiskypsyydessä
varhaiskypsyydessä
varhaiskypsyydessä
varhaiskypsyyksissä
varhaiskypsyyksissä
varhaiskypsyyksissä
Ela
-sta
varhaiskypsyydestä
varhaiskypsyydestä
varhaiskypsyydestä
varhaiskypsyyksistä
varhaiskypsyyksistä
varhaiskypsyyksistä
All
-lle
varhaiskypsyydelle
varhaiskypsyydelle
varhaiskypsyydelle
varhaiskypsyyksille
varhaiskypsyyksille
varhaiskypsyyksille
Ade
-lla
varhaiskypsyydellä
varhaiskypsyydellä
varhaiskypsyydellä
varhaiskypsyyksillä
varhaiskypsyyksillä
varhaiskypsyyksillä
Abl
-lta
varhaiskypsyydeltä
varhaiskypsyydeltä
varhaiskypsyydeltä
varhaiskypsyyksiltä
varhaiskypsyyksiltä
varhaiskypsyyksiltä
Tra
-ksi
varhaiskypsyydekse
varhaiskypsyydekse
varhaiskypsyydekse
varhaiskypsyyksikse
varhaiskypsyyksikse
varhaiskypsyyksikse
Ess
-na
varhaiskypsyytenä
varhaiskypsyytenä
varhaiskypsyytenä
varhaiskypsyyksinä
varhaiskypsyyksinä
varhaiskypsyyksinä
Abe
-tta
varhaiskypsyydettä
varhaiskypsyydettä
varhaiskypsyydettä
varhaiskypsyyksittä
varhaiskypsyyksittä
varhaiskypsyyksittä
Com
-ne
-
-
-
varhaiskypsyyksine
varhaiskypsyyksine
varhaiskypsyyksine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyte |
Par |
-ta |
varhaiskypsyyttä |
varhaiskypsyyksiä |
varhaiskypsyyttä |
varhaiskypsyyksiä |
varhaiskypsyyttä |
varhaiskypsyyksiä |
Gen |
-n |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyksie |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyksie |
varhaiskypsyyte |
varhaiskypsyyksie |
Ill |
mihin |
varhaiskypsyytee |
varhaiskypsyyksii |
varhaiskypsyytee |
varhaiskypsyyksii |
varhaiskypsyytee |
varhaiskypsyyksii |
Ine |
-ssa |
varhaiskypsyydessä |
varhaiskypsyyksissä |
varhaiskypsyydessä |
varhaiskypsyyksissä |
varhaiskypsyydessä |
varhaiskypsyyksissä |
Ela |
-sta |
varhaiskypsyydestä |
varhaiskypsyyksistä |
varhaiskypsyydestä |
varhaiskypsyyksistä |
varhaiskypsyydestä |
varhaiskypsyyksistä |
All |
-lle |
varhaiskypsyydelle |
varhaiskypsyyksille |
varhaiskypsyydelle |
varhaiskypsyyksille |
varhaiskypsyydelle |
varhaiskypsyyksille |
Ade |
-lla |
varhaiskypsyydellä |
varhaiskypsyyksillä |
varhaiskypsyydellä |
varhaiskypsyyksillä |
varhaiskypsyydellä |
varhaiskypsyyksillä |
Abl |
-lta |
varhaiskypsyydeltä |
varhaiskypsyyksiltä |
varhaiskypsyydeltä |
varhaiskypsyyksiltä |
varhaiskypsyydeltä |
varhaiskypsyyksiltä |
Tra |
-ksi |
varhaiskypsyydekse |
varhaiskypsyyksikse |
varhaiskypsyydekse |
varhaiskypsyyksikse |
varhaiskypsyydekse |
varhaiskypsyyksikse |
Ess |
-na |
varhaiskypsyytenä |
varhaiskypsyyksinä |
varhaiskypsyytenä |
varhaiskypsyyksinä |
varhaiskypsyytenä |
varhaiskypsyyksinä |
Abe |
-tta |
varhaiskypsyydettä |
varhaiskypsyyksittä |
varhaiskypsyydettä |
varhaiskypsyyksittä |
varhaiskypsyydettä |
varhaiskypsyyksittä |
Com |
-ne |
- |
varhaiskypsyyksine |
- |
varhaiskypsyyksine |
- |
varhaiskypsyyksine |
Singular
Plural
Nom
-
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
Par
-ta
varhaiskypsyyttä
varhaiskypsyyttä
varhaiskypsyyttä
varhaiskypsyyksiä
varhaiskypsyyksiä
varhaiskypsyyksiä
Gen
-n
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyte
varhaiskypsyyksie
varhaiskypsyyksie
varhaiskypsyyksie
Ill
mihin
varhaiskypsyytee
varhaiskypsyytee
varhaiskypsyytee
varhaiskypsyyksii
varhaiskypsyyksii
varhaiskypsyyksii
Ine
-ssa
varhaiskypsyydessä
varhaiskypsyydessä
varhaiskypsyydessä
varhaiskypsyyksissä
varhaiskypsyyksissä
varhaiskypsyyksissä
Ela
-sta
varhaiskypsyydestä
varhaiskypsyydestä
varhaiskypsyydestä
varhaiskypsyyksistä
varhaiskypsyyksistä
varhaiskypsyyksistä
All
-lle
varhaiskypsyydelle
varhaiskypsyydelle
varhaiskypsyydelle
varhaiskypsyyksille
varhaiskypsyyksille
varhaiskypsyyksille
Ade
-lla
varhaiskypsyydellä
varhaiskypsyydellä
varhaiskypsyydellä
varhaiskypsyyksillä
varhaiskypsyyksillä
varhaiskypsyyksillä
Abl
-lta
varhaiskypsyydeltä
varhaiskypsyydeltä
varhaiskypsyydeltä
varhaiskypsyyksiltä
varhaiskypsyyksiltä
varhaiskypsyyksiltä
Tra
-ksi
varhaiskypsyydekse
varhaiskypsyydekse
varhaiskypsyydekse
varhaiskypsyyksikse
varhaiskypsyyksikse
varhaiskypsyyksikse
Ess
-na
varhaiskypsyytenä
varhaiskypsyytenä
varhaiskypsyytenä
varhaiskypsyyksinä
varhaiskypsyyksinä
varhaiskypsyyksinä
Abe
-tta
varhaiskypsyydettä
varhaiskypsyydettä
varhaiskypsyydettä
varhaiskypsyyksittä
varhaiskypsyyksittä
varhaiskypsyyksittä
Com
-ne
-
-
-
varhaiskypsyyksine
varhaiskypsyyksine
varhaiskypsyyksine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net