logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

tiivistys, noun

Word analysis
tiivistystahnat

tiivistystahnat

tiivistys

Noun, Singular Nominative

+ tahna

Noun, Plural Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tiivistys

tiivistykset

Par

-ta

tiivistystä

tiivistyksiä

Gen

-n

tiivistyksen

tiivistyksien / tiivistysten

Ill

mihin

tiivistykseen

tiivistyksiin

Ine

-ssa

tiivistyksessä

tiivistyksissä

Ela

-sta

tiivistyksestä

tiivistyksistä

All

-lle

tiivistykselle

tiivistyksille

Ade

-lla

tiivistyksellä

tiivistyksillä

Abl

-lta

tiivistykseltä

tiivistyksiltä

Tra

-ksi

tiivistykseksi

tiivistyksiksi

Ess

-na

tiivistyksenä

tiivistyksinä

Abe

-tta

tiivistyksettä

tiivistyksittä

Com

-ne

-

tiivistyksine

Ins

-in

-

tiivistyksin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tiivistys

tiivistykset

Par

-ta

tiivistystä

tiivistyksiä

Gen

-n

tiivistyksen

tiivistyksien / tiivistysten

Ill

mihin

tiivistykseen

tiivistyksiin

Ine

-ssa

tiivistyksessä

tiivistyksissä

Ela

-sta

tiivistyksestä

tiivistyksistä

All

-lle

tiivistykselle

tiivistyksille

Ade

-lla

tiivistyksellä

tiivistyksillä

Abl

-lta

tiivistykseltä

tiivistyksiltä

Tra

-ksi

tiivistykseksi

tiivistyksiksi

Ess

-na

tiivistyksenä

tiivistyksinä

Abe

-tta

tiivistyksettä

tiivistyksittä

Com

-ne

-

tiivistyksine

Ins

-in

-

tiivistyksin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

sealing
seal
the sealing
compaction
packing
Show more arrow right
Europarl; Europarl Parallel Corpus, sentence id: 266720; Tatoeba, sentence id: 271603; Europarl Parallel Corpus, sentence id: 61601; Tatoeba, sentence id: 8163828; tmClass; Tatoeba; Tatoeba, sentence id: 8626650 Tiivistys on tärkeä osa talon eristystä. Insulation is an important part of house insulation. Hyvä tiivistys vähentää lämmityskustannuksia merkittävästi. Good insulation significantly reduces heating costs. Tiivistys on tärkeä osa talon energiatehokkuutta. Insulation is an important part of the house's energy efficiency. Kunnollinen tiivistys estää lämmönhukan talvella. Proper insulation prevents heat loss in the winter. Rakennuksen tiivistys vaatii ammattitaitoa ja tarkkuutta. Building insulation requires skill and precision. Tiivistys parantaa huomattavasti talon energiatehokkuutta. Insulation significantly improves the energy efficiency of the house. Valumassa tiivistykseen. Casting compounds for sealing. Vääränlainen tiivistys voi johtaa kosteusongelmiin ja homeen muodostumiseen. Improper sealing can lead to moisture problems and mold formation. Talon tiivistys on pääosin kunnossa, mutta ikkunat pitää uusia. The house insulation is mostly in good condition, but the windows need to be replaced. Rakennusten tiivistys ja eristys on ratkaisevan tärkeä energiankulutuksen kannalta. Proper sealing and insulation of buildings is crucial for energy consumption. Show more arrow right

Wiktionary

condensing, condensation - sealing - compacting - (computing, especially cryptography) hashing hajautus Show more arrow right tiivistää +‎ -ys Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tiivistykseni

tiivistykseni

tiivistyksesi

tiivistyksesi

tiivistyksensä

tiivistyksensä

Par

-ta

tiivistystäni

tiivistyksiäni

tiivistystäsi

tiivistyksiäsi

tiivistystänsä / tiivistystään

tiivistyksiänsä / tiivistyksiään

Gen

-n

tiivistykseni

tiivistyksieni / tiivistysteni

tiivistyksesi

tiivistyksiesi / tiivistystesi

tiivistyksensä

tiivistyksiensä / tiivistystensä

Ill

mihin

tiivistykseeni

tiivistyksiini

tiivistykseesi

tiivistyksiisi

tiivistykseensä

tiivistyksiinsä

Ine

-ssa

tiivistyksessäni

tiivistyksissäni

tiivistyksessäsi

tiivistyksissäsi

tiivistyksessänsä / tiivistyksessään

tiivistyksissänsä / tiivistyksissään

Ela

-sta

tiivistyksestäni

tiivistyksistäni

tiivistyksestäsi

tiivistyksistäsi

tiivistyksestänsä / tiivistyksestään

tiivistyksistänsä / tiivistyksistään

All

-lle

tiivistykselleni

tiivistyksilleni

tiivistyksellesi

tiivistyksillesi

tiivistyksellensä / tiivistykselleen

tiivistyksillensä / tiivistyksilleän

Ade

-lla

tiivistykselläni

tiivistyksilläni

tiivistykselläsi

tiivistyksilläsi

tiivistyksellänsä / tiivistyksellään

tiivistyksillänsä / tiivistyksillään

Abl

-lta

tiivistykseltäni

tiivistyksiltäni

tiivistykseltäsi

tiivistyksiltäsi

tiivistykseltänsä / tiivistykseltään

tiivistyksiltänsä / tiivistyksiltään

Tra

-ksi

tiivistyksekseni

tiivistyksikseni

tiivistykseksesi

tiivistyksiksesi

tiivistykseksensä / tiivistyksekseen

tiivistyksiksensä / tiivistyksikseen

Ess

-na

tiivistyksenäni

tiivistyksinäni

tiivistyksenäsi

tiivistyksinäsi

tiivistyksenänsä / tiivistyksenään

tiivistyksinänsä / tiivistyksinään

Abe

-tta

tiivistyksettäni

tiivistyksittäni

tiivistyksettäsi

tiivistyksittäsi

tiivistyksettänsä / tiivistyksettään

tiivistyksittänsä / tiivistyksittään

Com

-ne

-

tiivistyksineni

-

tiivistyksinesi

-

tiivistyksinensä / tiivistyksineen

Singular

Plural

Nom

-

tiivistykseni

tiivistyksesi

tiivistyksensä

tiivistykseni

tiivistyksesi

tiivistyksensä

Par

-ta

tiivistystäni

tiivistystäsi

tiivistystänsä / tiivistystään

tiivistyksiäni

tiivistyksiäsi

tiivistyksiänsä / tiivistyksiään

Gen

-n

tiivistykseni

tiivistyksesi

tiivistyksensä

tiivistyksieni / tiivistysteni

tiivistyksiesi / tiivistystesi

tiivistyksiensä / tiivistystensä

Ill

mihin

tiivistykseeni

tiivistykseesi

tiivistykseensä

tiivistyksiini

tiivistyksiisi

tiivistyksiinsä

Ine

-ssa

tiivistyksessäni

tiivistyksessäsi

tiivistyksessänsä / tiivistyksessään

tiivistyksissäni

tiivistyksissäsi

tiivistyksissänsä / tiivistyksissään

Ela

-sta

tiivistyksestäni

tiivistyksestäsi

tiivistyksestänsä / tiivistyksestään

tiivistyksistäni

tiivistyksistäsi

tiivistyksistänsä / tiivistyksistään

All

-lle

tiivistykselleni

tiivistyksellesi

tiivistyksellensä / tiivistykselleen

tiivistyksilleni

tiivistyksillesi

tiivistyksillensä / tiivistyksilleän

Ade

-lla

tiivistykselläni

tiivistykselläsi

tiivistyksellänsä / tiivistyksellään

tiivistyksilläni

tiivistyksilläsi

tiivistyksillänsä / tiivistyksillään

Abl

-lta

tiivistykseltäni

tiivistykseltäsi

tiivistykseltänsä / tiivistykseltään

tiivistyksiltäni

tiivistyksiltäsi

tiivistyksiltänsä / tiivistyksiltään

Tra

-ksi

tiivistyksekseni

tiivistykseksesi

tiivistykseksensä / tiivistyksekseen

tiivistyksikseni

tiivistyksiksesi

tiivistyksiksensä / tiivistyksikseen

Ess

-na

tiivistyksenäni

tiivistyksenäsi

tiivistyksenänsä / tiivistyksenään

tiivistyksinäni

tiivistyksinäsi

tiivistyksinänsä / tiivistyksinään

Abe

-tta

tiivistyksettäni

tiivistyksettäsi

tiivistyksettänsä / tiivistyksettään

tiivistyksittäni

tiivistyksittäsi

tiivistyksittänsä / tiivistyksittään

Com

-ne

-

-

-

tiivistyksineni

tiivistyksinesi

tiivistyksinensä / tiivistyksineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tiivistyksemme

tiivistyksemme

tiivistyksenne

tiivistyksenne

tiivistyksensä

tiivistyksensä

Par

-ta

tiivistystämme

tiivistyksiämme

tiivistystänne

tiivistyksiänne

tiivistystänsä / tiivistystään

tiivistyksiänsä / tiivistyksiään

Gen

-n

tiivistyksemme

tiivistyksiemme / tiivistystemme

tiivistyksenne

tiivistyksienne / tiivistystenne

tiivistyksensä

tiivistyksiensä / tiivistystensä

Ill

mihin

tiivistykseemme

tiivistyksiimme

tiivistykseenne

tiivistyksiinne

tiivistykseensä

tiivistyksiinsä

Ine

-ssa

tiivistyksessämme

tiivistyksissämme

tiivistyksessänne

tiivistyksissänne

tiivistyksessänsä / tiivistyksessään

tiivistyksissänsä / tiivistyksissään

Ela

-sta

tiivistyksestämme

tiivistyksistämme

tiivistyksestänne

tiivistyksistänne

tiivistyksestänsä / tiivistyksestään

tiivistyksistänsä / tiivistyksistään

All

-lle

tiivistyksellemme

tiivistyksillemme

tiivistyksellenne

tiivistyksillenne

tiivistyksellensä / tiivistykselleen

tiivistyksillensä / tiivistyksilleän

Ade

-lla

tiivistyksellämme

tiivistyksillämme

tiivistyksellänne

tiivistyksillänne

tiivistyksellänsä / tiivistyksellään

tiivistyksillänsä / tiivistyksillään

Abl

-lta

tiivistykseltämme

tiivistyksiltämme

tiivistykseltänne

tiivistyksiltänne

tiivistykseltänsä / tiivistykseltään

tiivistyksiltänsä / tiivistyksiltään

Tra

-ksi

tiivistykseksemme

tiivistyksiksemme

tiivistykseksenne

tiivistyksiksenne

tiivistykseksensä / tiivistyksekseen

tiivistyksiksensä / tiivistyksikseen

Ess

-na

tiivistyksenämme

tiivistyksinämme

tiivistyksenänne

tiivistyksinänne

tiivistyksenänsä / tiivistyksenään

tiivistyksinänsä / tiivistyksinään

Abe

-tta

tiivistyksettämme

tiivistyksittämme

tiivistyksettänne

tiivistyksittänne

tiivistyksettänsä / tiivistyksettään

tiivistyksittänsä / tiivistyksittään

Com

-ne

-

tiivistyksinemme

-

tiivistyksinenne

-

tiivistyksinensä / tiivistyksineen

Singular

Plural

Nom

-

tiivistyksemme

tiivistyksenne

tiivistyksensä

tiivistyksemme

tiivistyksenne

tiivistyksensä

Par

-ta

tiivistystämme

tiivistystänne

tiivistystänsä / tiivistystään

tiivistyksiämme

tiivistyksiänne

tiivistyksiänsä / tiivistyksiään

Gen

-n

tiivistyksemme

tiivistyksenne

tiivistyksensä

tiivistyksiemme / tiivistystemme

tiivistyksienne / tiivistystenne

tiivistyksiensä / tiivistystensä

Ill

mihin

tiivistykseemme

tiivistykseenne

tiivistykseensä

tiivistyksiimme

tiivistyksiinne

tiivistyksiinsä

Ine

-ssa

tiivistyksessämme

tiivistyksessänne

tiivistyksessänsä / tiivistyksessään

tiivistyksissämme

tiivistyksissänne

tiivistyksissänsä / tiivistyksissään

Ela

-sta

tiivistyksestämme

tiivistyksestänne

tiivistyksestänsä / tiivistyksestään

tiivistyksistämme

tiivistyksistänne

tiivistyksistänsä / tiivistyksistään

All

-lle

tiivistyksellemme

tiivistyksellenne

tiivistyksellensä / tiivistykselleen

tiivistyksillemme

tiivistyksillenne

tiivistyksillensä / tiivistyksilleän

Ade

-lla

tiivistyksellämme

tiivistyksellänne

tiivistyksellänsä / tiivistyksellään

tiivistyksillämme

tiivistyksillänne

tiivistyksillänsä / tiivistyksillään

Abl

-lta

tiivistykseltämme

tiivistykseltänne

tiivistykseltänsä / tiivistykseltään

tiivistyksiltämme

tiivistyksiltänne

tiivistyksiltänsä / tiivistyksiltään

Tra

-ksi

tiivistykseksemme

tiivistykseksenne

tiivistykseksensä / tiivistyksekseen

tiivistyksiksemme

tiivistyksiksenne

tiivistyksiksensä / tiivistyksikseen

Ess

-na

tiivistyksenämme

tiivistyksenänne

tiivistyksenänsä / tiivistyksenään

tiivistyksinämme

tiivistyksinänne

tiivistyksinänsä / tiivistyksinään

Abe

-tta

tiivistyksettämme

tiivistyksettänne

tiivistyksettänsä / tiivistyksettään

tiivistyksittämme

tiivistyksittänne

tiivistyksittänsä / tiivistyksittään

Com

-ne

-

-

-

tiivistyksinemme

tiivistyksinenne

tiivistyksinensä / tiivistyksineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tahna

tahnat

Par

-ta

tahnaa

tahnoja

Gen

-n

tahnan

tahnojen

Ill

mihin

tahnaan

tahnoihin

Ine

-ssa

tahnassa

tahnoissa

Ela

-sta

tahnasta

tahnoista

All

-lle

tahnalle

tahnoille

Ade

-lla

tahnalla

tahnoilla

Abl

-lta

tahnalta

tahnoilta

Tra

-ksi

tahnaksi

tahnoiksi

Ess

-na

tahnana

tahnoina

Abe

-tta

tahnatta

tahnoitta

Com

-ne

-

tahnoine

Ins

-in

-

tahnoin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tahna

tahnat

Par

-ta

tahnaa

tahnoja

Gen

-n

tahnan

tahnojen

Ill

mihin

tahnaan

tahnoihin

Ine

-ssa

tahnassa

tahnoissa

Ela

-sta

tahnasta

tahnoista

All

-lle

tahnalle

tahnoille

Ade

-lla

tahnalla

tahnoilla

Abl

-lta

tahnalta

tahnoilta

Tra

-ksi

tahnaksi

tahnoiksi

Ess

-na

tahnana

tahnoina

Abe

-tta

tahnatta

tahnoitta

Com

-ne

-

tahnoine

Ins

-in

-

tahnoin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

paste tahna, taikina, massa, liisteri, korulasi, strassi
spread leviäminen, ero, levite, aukeama, erotus, tahna
Show more arrow right
Europarl; OpenSubtitles; tmClass; jw2019; Tatoeba Tahna on valmistettu tuoreista vihanneksista. The tahna is made from fresh vegetables. Tahna maistuu erityisen hyvältä voileivän välissä. The tahna tastes especially good between two slices of bread. Tahna koostuu hedelmistä ja pähkinöistä. The spread consists of fruits and nuts. Tahna maistuu herkulliselta croissantin kanssa. The spread tastes delicious with the croissant. Ennalta ehkäisevät tahnat. Prophylaxis paste. Suolaiset kastikkeet ja Tahnat. Savoury sauces and pastes. Voit levittää tahnaa leivän päälle. You can spread the paste on top of the bread. Sitten tahnasta pyöritetään pullia. When well mixed and soft, this paste is formed into round balls. Väriaineet jas-tahnat (luokassa 2). Dyes and dye pastes (included in class 2). Millaisen tahnan valitset leivän päälle? What kind of spread do you choose for the bread? Show more arrow right

Wiktionary

paste Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tahnani

tahnani

tahnasi

tahnasi

tahnansa

tahnansa

Par

-ta

tahnaani

tahnojani

tahnaasi

tahnojasi

tahnaansa / tahnaaan

tahnojansa / tahnojaan

Gen

-n

tahnani

tahnojeni

tahnasi

tahnojesi

tahnansa

tahnojensa

Ill

mihin

tahnaani

tahnoihini

tahnaasi

tahnoihisi

tahnaansa

tahnoihinsa

Ine

-ssa

tahnassani

tahnoissani

tahnassasi

tahnoissasi

tahnassansa / tahnassaan

tahnoissansa / tahnoissaan

Ela

-sta

tahnastani

tahnoistani

tahnastasi

tahnoistasi

tahnastansa / tahnastaan

tahnoistansa / tahnoistaan

All

-lle

tahnalleni

tahnoilleni

tahnallesi

tahnoillesi

tahnallensa / tahnalleen

tahnoillensa / tahnoillean

Ade

-lla

tahnallani

tahnoillani

tahnallasi

tahnoillasi

tahnallansa / tahnallaan

tahnoillansa / tahnoillaan

Abl

-lta

tahnaltani

tahnoiltani

tahnaltasi

tahnoiltasi

tahnaltansa / tahnaltaan

tahnoiltansa / tahnoiltaan

Tra

-ksi

tahnakseni

tahnoikseni

tahnaksesi

tahnoiksesi

tahnaksensa / tahnakseen

tahnoiksensa / tahnoikseen

Ess

-na

tahnanani

tahnoinani

tahnanasi

tahnoinasi

tahnanansa / tahnanaan

tahnoinansa / tahnoinaan

Abe

-tta

tahnattani

tahnoittani

tahnattasi

tahnoittasi

tahnattansa / tahnattaan

tahnoittansa / tahnoittaan

Com

-ne

-

tahnoineni

-

tahnoinesi

-

tahnoinensa / tahnoineen

Singular

Plural

Nom

-

tahnani

tahnasi

tahnansa

tahnani

tahnasi

tahnansa

Par

-ta

tahnaani

tahnaasi

tahnaansa / tahnaaan

tahnojani

tahnojasi

tahnojansa / tahnojaan

Gen

-n

tahnani

tahnasi

tahnansa

tahnojeni

tahnojesi

tahnojensa

Ill

mihin

tahnaani

tahnaasi

tahnaansa

tahnoihini

tahnoihisi

tahnoihinsa

Ine

-ssa

tahnassani

tahnassasi

tahnassansa / tahnassaan

tahnoissani

tahnoissasi

tahnoissansa / tahnoissaan

Ela

-sta

tahnastani

tahnastasi

tahnastansa / tahnastaan

tahnoistani

tahnoistasi

tahnoistansa / tahnoistaan

All

-lle

tahnalleni

tahnallesi

tahnallensa / tahnalleen

tahnoilleni

tahnoillesi

tahnoillensa / tahnoillean

Ade

-lla

tahnallani

tahnallasi

tahnallansa / tahnallaan

tahnoillani

tahnoillasi

tahnoillansa / tahnoillaan

Abl

-lta

tahnaltani

tahnaltasi

tahnaltansa / tahnaltaan

tahnoiltani

tahnoiltasi

tahnoiltansa / tahnoiltaan

Tra

-ksi

tahnakseni

tahnaksesi

tahnaksensa / tahnakseen

tahnoikseni

tahnoiksesi

tahnoiksensa / tahnoikseen

Ess

-na

tahnanani

tahnanasi

tahnanansa / tahnanaan

tahnoinani

tahnoinasi

tahnoinansa / tahnoinaan

Abe

-tta

tahnattani

tahnattasi

tahnattansa / tahnattaan

tahnoittani

tahnoittasi

tahnoittansa / tahnoittaan

Com

-ne

-

-

-

tahnoineni

tahnoinesi

tahnoinensa / tahnoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tahnamme

tahnamme

tahnanne

tahnanne

tahnansa

tahnansa

Par

-ta

tahnaamme

tahnojamme

tahnaanne

tahnojanne

tahnaansa / tahnaaan

tahnojansa / tahnojaan

Gen

-n

tahnamme

tahnojemme

tahnanne

tahnojenne

tahnansa

tahnojensa

Ill

mihin

tahnaamme

tahnoihimme

tahnaanne

tahnoihinne

tahnaansa

tahnoihinsa

Ine

-ssa

tahnassamme

tahnoissamme

tahnassanne

tahnoissanne

tahnassansa / tahnassaan

tahnoissansa / tahnoissaan

Ela

-sta

tahnastamme

tahnoistamme

tahnastanne

tahnoistanne

tahnastansa / tahnastaan

tahnoistansa / tahnoistaan

All

-lle

tahnallemme

tahnoillemme

tahnallenne

tahnoillenne

tahnallensa / tahnalleen

tahnoillensa / tahnoillean

Ade

-lla

tahnallamme

tahnoillamme

tahnallanne

tahnoillanne

tahnallansa / tahnallaan

tahnoillansa / tahnoillaan

Abl

-lta

tahnaltamme

tahnoiltamme

tahnaltanne

tahnoiltanne

tahnaltansa / tahnaltaan

tahnoiltansa / tahnoiltaan

Tra

-ksi

tahnaksemme

tahnoiksemme

tahnaksenne

tahnoiksenne

tahnaksensa / tahnakseen

tahnoiksensa / tahnoikseen

Ess

-na

tahnanamme

tahnoinamme

tahnananne

tahnoinanne

tahnanansa / tahnanaan

tahnoinansa / tahnoinaan

Abe

-tta

tahnattamme

tahnoittamme

tahnattanne

tahnoittanne

tahnattansa / tahnattaan

tahnoittansa / tahnoittaan

Com

-ne

-

tahnoinemme

-

tahnoinenne

-

tahnoinensa / tahnoineen

Singular

Plural

Nom

-

tahnamme

tahnanne

tahnansa

tahnamme

tahnanne

tahnansa

Par

-ta

tahnaamme

tahnaanne

tahnaansa / tahnaaan

tahnojamme

tahnojanne

tahnojansa / tahnojaan

Gen

-n

tahnamme

tahnanne

tahnansa

tahnojemme

tahnojenne

tahnojensa

Ill

mihin

tahnaamme

tahnaanne

tahnaansa

tahnoihimme

tahnoihinne

tahnoihinsa

Ine

-ssa

tahnassamme

tahnassanne

tahnassansa / tahnassaan

tahnoissamme

tahnoissanne

tahnoissansa / tahnoissaan

Ela

-sta

tahnastamme

tahnastanne

tahnastansa / tahnastaan

tahnoistamme

tahnoistanne

tahnoistansa / tahnoistaan

All

-lle

tahnallemme

tahnallenne

tahnallensa / tahnalleen

tahnoillemme

tahnoillenne

tahnoillensa / tahnoillean

Ade

-lla

tahnallamme

tahnallanne

tahnallansa / tahnallaan

tahnoillamme

tahnoillanne

tahnoillansa / tahnoillaan

Abl

-lta

tahnaltamme

tahnaltanne

tahnaltansa / tahnaltaan

tahnoiltamme

tahnoiltanne

tahnoiltansa / tahnoiltaan

Tra

-ksi

tahnaksemme

tahnaksenne

tahnaksensa / tahnakseen

tahnoiksemme

tahnoiksenne

tahnoiksensa / tahnoikseen

Ess

-na

tahnanamme

tahnananne

tahnanansa / tahnanaan

tahnoinamme

tahnoinanne

tahnoinansa / tahnoinaan

Abe

-tta

tahnattamme

tahnattanne

tahnattansa / tahnattaan

tahnoittamme

tahnoittanne

tahnoittansa / tahnoittaan

Com

-ne

-

-

-

tahnoinemme

tahnoinenne

tahnoinensa / tahnoineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept