logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

rystynen, noun

Word analysis
rystysiin

rystysiin

rystynen

Noun, Derivation with suffix s

+ ikä

Noun, Plural Instructive

rystynen

Noun, Plural Illative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

rystynen

rystyset

Par

-ta

rystystä

rystysiä

Gen

-n

rystysen

rystysien / rystysten

Ill

mihin

rystyseen

rystysiin

Ine

-ssa

rystysessä

rystysissä

Ela

-sta

rystysestä

rystysistä

All

-lle

rystyselle

rystysille

Ade

-lla

rystysellä

rystysillä

Abl

-lta

rystyseltä

rystysiltä

Tra

-ksi

rystyseksi

rystysiksi

Ess

-na

rystysenä

rystysinä

Abe

-tta

rystysettä

rystysittä

Com

-ne

-

rystysine

Ins

-in

-

rystysin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

rystynen

rystyset

Par

-ta

rystystä

rystysiä

Gen

-n

rystysen

rystysien / rystysten

Ill

mihin

rystyseen

rystysiin

Ine

-ssa

rystysessä

rystysissä

Ela

-sta

rystysestä

rystysistä

All

-lle

rystyselle

rystysille

Ade

-lla

rystysellä

rystysillä

Abl

-lta

rystyseltä

rystysiltä

Tra

-ksi

rystyseksi

rystysiksi

Ess

-na

rystysenä

rystysinä

Abe

-tta

rystysettä

rystysittä

Com

-ne

-

rystysine

Ins

-in

-

rystysin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

knuckle rysty, rystynen
Show more arrow right
Europarl; Europarl Parallel Corpus 1.0; Europarl Parallel Corpus; OpenSubtitles2018.v3; ParaCrawl Corpus Rystystä särkee. My knuckle hurts. Rystynen oli murtunut tapaturmassa. The knuckle was broken in an accident. Rystystä voi suojella. The knuckle can be protected. Rystysesi ovat ruvella. You bruised your knuckles. Käytä rystysiä! Use your knuckles! Käytä rystysiä. Go another knuck. Näitkö hänen rystysensä? Did you see his knuckles? Tasaiset rystyset. No protruding knuckles. Rystyset ja shuto. Knuckles and shuto. Käytä rystysiänne! Use your knuckles! Show more arrow right

Wiktionary

knuckle Fin:rystyset verilläEng:bloody knuckles Show more arrow right rysty Show more arrow right rysty +‎ -nen Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

rystyseni

rystyseni

rystysesi

rystysesi

rystysensä

rystysensä

Par

-ta

rystystäni

rystysiäni

rystystäsi

rystysiäsi

rystystänsä / rystystään

rystysiänsä / rystysiään

Gen

-n

rystyseni

rystysieni / rystysteni

rystysesi

rystysiesi / rystystesi

rystysensä

rystysiensä / rystystensä

Ill

mihin

rystyseeni

rystysiini

rystyseesi

rystysiisi

rystyseensä

rystysiinsä

Ine

-ssa

rystysessäni

rystysissäni

rystysessäsi

rystysissäsi

rystysessänsä / rystysessään

rystysissänsä / rystysissään

Ela

-sta

rystysestäni

rystysistäni

rystysestäsi

rystysistäsi

rystysestänsä / rystysestään

rystysistänsä / rystysistään

All

-lle

rystyselleni

rystysilleni

rystysellesi

rystysillesi

rystysellensä / rystyselleen

rystysillensä / rystysilleän

Ade

-lla

rystyselläni

rystysilläni

rystyselläsi

rystysilläsi

rystysellänsä / rystysellään

rystysillänsä / rystysillään

Abl

-lta

rystyseltäni

rystysiltäni

rystyseltäsi

rystysiltäsi

rystyseltänsä / rystyseltään

rystysiltänsä / rystysiltään

Tra

-ksi

rystysekseni

rystysikseni

rystyseksesi

rystysiksesi

rystyseksensä / rystysekseen

rystysiksensä / rystysikseen

Ess

-na

rystysenäni

rystysinäni

rystysenäsi

rystysinäsi

rystysenänsä / rystysenään

rystysinänsä / rystysinään

Abe

-tta

rystysettäni

rystysittäni

rystysettäsi

rystysittäsi

rystysettänsä / rystysettään

rystysittänsä / rystysittään

Com

-ne

-

rystysineni

-

rystysinesi

-

rystysinensä / rystysineen

Singular

Plural

Nom

-

rystyseni

rystysesi

rystysensä

rystyseni

rystysesi

rystysensä

Par

-ta

rystystäni

rystystäsi

rystystänsä / rystystään

rystysiäni

rystysiäsi

rystysiänsä / rystysiään

Gen

-n

rystyseni

rystysesi

rystysensä

rystysieni / rystysteni

rystysiesi / rystystesi

rystysiensä / rystystensä

Ill

mihin

rystyseeni

rystyseesi

rystyseensä

rystysiini

rystysiisi

rystysiinsä

Ine

-ssa

rystysessäni

rystysessäsi

rystysessänsä / rystysessään

rystysissäni

rystysissäsi

rystysissänsä / rystysissään

Ela

-sta

rystysestäni

rystysestäsi

rystysestänsä / rystysestään

rystysistäni

rystysistäsi

rystysistänsä / rystysistään

All

-lle

rystyselleni

rystysellesi

rystysellensä / rystyselleen

rystysilleni

rystysillesi

rystysillensä / rystysilleän

Ade

-lla

rystyselläni

rystyselläsi

rystysellänsä / rystysellään

rystysilläni

rystysilläsi

rystysillänsä / rystysillään

Abl

-lta

rystyseltäni

rystyseltäsi

rystyseltänsä / rystyseltään

rystysiltäni

rystysiltäsi

rystysiltänsä / rystysiltään

Tra

-ksi

rystysekseni

rystyseksesi

rystyseksensä / rystysekseen

rystysikseni

rystysiksesi

rystysiksensä / rystysikseen

Ess

-na

rystysenäni

rystysenäsi

rystysenänsä / rystysenään

rystysinäni

rystysinäsi

rystysinänsä / rystysinään

Abe

-tta

rystysettäni

rystysettäsi

rystysettänsä / rystysettään

rystysittäni

rystysittäsi

rystysittänsä / rystysittään

Com

-ne

-

-

-

rystysineni

rystysinesi

rystysinensä / rystysineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

rystysemme

rystysemme

rystysenne

rystysenne

rystysensä

rystysensä

Par

-ta

rystystämme

rystysiämme

rystystänne

rystysiänne

rystystänsä / rystystään

rystysiänsä / rystysiään

Gen

-n

rystysemme

rystysiemme / rystystemme

rystysenne

rystysienne / rystystenne

rystysensä

rystysiensä / rystystensä

Ill

mihin

rystyseemme

rystysiimme

rystyseenne

rystysiinne

rystyseensä

rystysiinsä

Ine

-ssa

rystysessämme

rystysissämme

rystysessänne

rystysissänne

rystysessänsä / rystysessään

rystysissänsä / rystysissään

Ela

-sta

rystysestämme

rystysistämme

rystysestänne

rystysistänne

rystysestänsä / rystysestään

rystysistänsä / rystysistään

All

-lle

rystysellemme

rystysillemme

rystysellenne

rystysillenne

rystysellensä / rystyselleen

rystysillensä / rystysilleän

Ade

-lla

rystysellämme

rystysillämme

rystysellänne

rystysillänne

rystysellänsä / rystysellään

rystysillänsä / rystysillään

Abl

-lta

rystyseltämme

rystysiltämme

rystyseltänne

rystysiltänne

rystyseltänsä / rystyseltään

rystysiltänsä / rystysiltään

Tra

-ksi

rystyseksemme

rystysiksemme

rystyseksenne

rystysiksenne

rystyseksensä / rystysekseen

rystysiksensä / rystysikseen

Ess

-na

rystysenämme

rystysinämme

rystysenänne

rystysinänne

rystysenänsä / rystysenään

rystysinänsä / rystysinään

Abe

-tta

rystysettämme

rystysittämme

rystysettänne

rystysittänne

rystysettänsä / rystysettään

rystysittänsä / rystysittään

Com

-ne

-

rystysinemme

-

rystysinenne

-

rystysinensä / rystysineen

Singular

Plural

Nom

-

rystysemme

rystysenne

rystysensä

rystysemme

rystysenne

rystysensä

Par

-ta

rystystämme

rystystänne

rystystänsä / rystystään

rystysiämme

rystysiänne

rystysiänsä / rystysiään

Gen

-n

rystysemme

rystysenne

rystysensä

rystysiemme / rystystemme

rystysienne / rystystenne

rystysiensä / rystystensä

Ill

mihin

rystyseemme

rystyseenne

rystyseensä

rystysiimme

rystysiinne

rystysiinsä

Ine

-ssa

rystysessämme

rystysessänne

rystysessänsä / rystysessään

rystysissämme

rystysissänne

rystysissänsä / rystysissään

Ela

-sta

rystysestämme

rystysestänne

rystysestänsä / rystysestään

rystysistämme

rystysistänne

rystysistänsä / rystysistään

All

-lle

rystysellemme

rystysellenne

rystysellensä / rystyselleen

rystysillemme

rystysillenne

rystysillensä / rystysilleän

Ade

-lla

rystysellämme

rystysellänne

rystysellänsä / rystysellään

rystysillämme

rystysillänne

rystysillänsä / rystysillään

Abl

-lta

rystyseltämme

rystyseltänne

rystyseltänsä / rystyseltään

rystysiltämme

rystysiltänne

rystysiltänsä / rystysiltään

Tra

-ksi

rystyseksemme

rystyseksenne

rystyseksensä / rystysekseen

rystysiksemme

rystysiksenne

rystysiksensä / rystysikseen

Ess

-na

rystysenämme

rystysenänne

rystysenänsä / rystysenään

rystysinämme

rystysinänne

rystysinänsä / rystysinään

Abe

-tta

rystysettämme

rystysettänne

rystysettänsä / rystysettään

rystysittämme

rystysittänne

rystysittänsä / rystysittään

Com

-ne

-

-

-

rystysinemme

rystysinenne

rystysinensä / rystysineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

ikä

iät / i’ät

Par

-ta

ikää

ikiä

Gen

-n

iän / i’än

ikien

Ill

mihin

ikään

ikiin

Ine

-ssa

iässä / i’ässä

i’issä / iissä

Ela

-sta

iästä / i’ästä

i’istä / iistä

All

-lle

iälle / i’älle

i’ille / iille

Ade

-lla

iällä / i’ällä

i’illä / iillä

Abl

-lta

iältä / i’ältä

i’iltä / iiltä

Tra

-ksi

iäksi / i’äksi

i’iksi / iiksi

Ess

-na

ikänä

ikinä

Abe

-tta

iättä / i’ättä

i’ittä / iittä

Com

-ne

-

ikine

Ins

-in

-

i’in / iin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

ikä

iät / i’ät

Par

-ta

ikää

ikiä

Gen

-n

iän / i’än

ikien

Ill

mihin

ikään

ikiin

Ine

-ssa

iässä / i’ässä

i’issä / iissä

Ela

-sta

iästä / i’ästä

i’istä / iistä

All

-lle

iälle / i’älle

i’ille / iille

Ade

-lla

iällä / i’ällä

i’illä / iillä

Abl

-lta

iältä / i’ältä

i’iltä / iiltä

Tra

-ksi

iäksi / i’äksi

i’iksi / iiksi

Ess

-na

ikänä

ikinä

Abe

-tta

iättä / i’ättä

i’ittä / iittä

Com

-ne

-

ikine

Ins

-in

-

i’in / iin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

age ikä, aika, aikakausi, vanhuus, elinikä, ajanjakso
years ikä
Show more arrow right
Tatoeba; OpenSubtitles; Europarl; OPUS 2020; Europarl parallel corpus; OPUS 100; Tatoeba Parallel Corpus, sentence 7602352.; Europarl Parallel Corpus Ikä alkaa näkyä. Age starts to show. Ikä tuo viisautta. With age comes wisdom. Ikä ei ole pelkkää numeroa. Age is not just a number. Ikä ei ole este lentämiselle. Age is not a barrier to flying. Ikä ei ole este seikkailuille. Age is not a barrier to adventures. Hänen korkea ikä ei näy ulospäin. Her advanced age doesn't show on the outside. Ikänäkö heikentyi nopeasti. Presbyopia progressed rapidly. Meillä on sama ikä. We are the same age. Hän ei häpeile ikää. He is not ashamed of his age. Ikä ei estä oppimista. Age does not prevent learning. Show more arrow right

Wiktionary

age life lifetime Show more arrow right (life): elämä(lifetime): elinikä Show more arrow right alaikäinenikuinenikäinen-ikäinenikäysikääntyäiäkäsiätöniätäyli-ikäinen Show more arrow right aikuisikäavioitumisikäelinikäeläkeikäeroamisikähakkuuikähedelmällisyysikäihmisikäikäeroikähyvitysikäihminenikäjakaumaikäjakautumaikäjärjestysikäkausiikäkuluikäkuuloikälisäikäloppuikäluokitusikäluokkaikämiesikäneitoikänäköikäpolviikäpuhemiesikärajaikärakenneikärasismiikäryhmäikäsyrjintäikätoveriikävuosiikävähennysimemisikäimeväisikäiänmäärityskasvuikäkehitysikäkeski-ikäkestoikäkouluikäkutsuntaikäkyselyikäkäyttöikälapsuusikäleikki-ikäloppuikämiehuusikämurrosikänaimaikänuoruusikäoppivelvollisuusikäpoikaikärippikouluikäsatuikäsikiöikäsuojaikäsynnytysikäteini-ikätyttöikätyöikäuhmaikäukkoikävanhuusikävauvaikävirkaikävähimmäisikäälykkyysikä Show more arrow right From Proto-Finnic ikä, from Proto-Finno-Ugric ikä, from Proto-Uralic jikä, ikä. Cognates include Estonian iga and Hungarian év. Show more arrow right

Wikipedia

vanheneminen
ihmisen eri ikävaiheita: leikki-ikä teini-ikä keski-ikä ihmisen henkinen ikä täysi-ikäisyys, oikeustieteellinen käsite vanheneminen
ikävähennys
viimeinen käyttöpäivä
) tähden ikä
kaikkeuden ikä
ikäpresidentti
eduskunnan ikäpuhemies
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

ikäni

ikäni

ikäsi

ikäsi

ikänsä

ikänsä

Par

-ta

ikääni

ikiäni

ikääsi

ikiäsi

ikäänsä

ikiänsä / ikiään

Gen

-n

ikäni

ikieni

ikäsi

ikiesi

ikänsä

ikiensä

Ill

mihin

ikääni

ikiini

ikääsi

ikiisi

ikäänsä

ikiinsä

Ine

-ssa

iässäni / i’ässäni

i’issäni / iissäni

iässäsi / i’ässäsi

i’issäsi / iissäsi

iässänsä / iässään / i’ässänsä / i’ässään

i’issänsä / i’issään / iissänsä / iissään

Ela

-sta

iästäni / i’ästäni

i’istäni / iistäni

iästäsi / i’ästäsi

i’istäsi / iistäsi

iästänsä / iästään / i’ästänsä / i’ästään

i’istänsä / i’istään / iistänsä / iistään

All

-lle

iälleni / i’älleni

i’illeni / iilleni

iällesi / i’ällesi

i’illesi / iillesi

iälleen / iällensä / i’älleen / i’ällensä

i’illensä / i’illeän / iillensä / iilleän

Ade

-lla

iälläni / i’älläni

i’illäni / iilläni

iälläsi / i’älläsi

i’illäsi / iilläsi

iällänsä / iällään / i’ällänsä / i’ällään

i’illänsä / i’illään / iillänsä / iillään

Abl

-lta

iältäni / i’ältäni

i’iltäni / iiltäni

iältäsi / i’ältäsi

i’iltäsi / iiltäsi

iältänsä / iältään / i’ältänsä / i’ältään

i’iltänsä / i’iltään / iiltänsä / iiltään

Tra

-ksi

iäkseni / i’äkseni

i’ikseni / iikseni

iäksesi / i’äksesi

i’iksesi / iiksesi

iäkseen / iäksensä / i’äkseen / i’äksensä

i’ikseen / i’iksensä / iikseen / iiksensä

Ess

-na

ikänäni

ikinäni

ikänäsi

ikinäsi

ikänänsä / ikänään

ikinänsä / ikinään

Abe

-tta

iättäni / i’ättäni

i’ittäni / iittäni

iättäsi / i’ättäsi

i’ittäsi / iittäsi

iättänsä / iättään / i’ättänsä / i’ättään

i’ittänsä / i’ittään / iittänsä / iittään

Com

-ne

-

ikineni

-

ikinesi

-

ikinensä / ikineen

Singular

Plural

Nom

-

ikäni

ikäsi

ikänsä

ikäni

ikäsi

ikänsä

Par

-ta

ikääni

ikääsi

ikäänsä

ikiäni

ikiäsi

ikiänsä / ikiään

Gen

-n

ikäni

ikäsi

ikänsä

ikieni

ikiesi

ikiensä

Ill

mihin

ikääni

ikääsi

ikäänsä

ikiini

ikiisi

ikiinsä

Ine

-ssa

iässäni / i’ässäni

iässäsi / i’ässäsi

iässänsä / iässään / i’ässänsä / i’ässään

i’issäni / iissäni

i’issäsi / iissäsi

i’issänsä / i’issään / iissänsä / iissään

Ela

-sta

iästäni / i’ästäni

iästäsi / i’ästäsi

iästänsä / iästään / i’ästänsä / i’ästään

i’istäni / iistäni

i’istäsi / iistäsi

i’istänsä / i’istään / iistänsä / iistään

All

-lle

iälleni / i’älleni

iällesi / i’ällesi

iälleen / iällensä / i’älleen / i’ällensä

i’illeni / iilleni

i’illesi / iillesi

i’illensä / i’illeän / iillensä / iilleän

Ade

-lla

iälläni / i’älläni

iälläsi / i’älläsi

iällänsä / iällään / i’ällänsä / i’ällään

i’illäni / iilläni

i’illäsi / iilläsi

i’illänsä / i’illään / iillänsä / iillään

Abl

-lta

iältäni / i’ältäni

iältäsi / i’ältäsi

iältänsä / iältään / i’ältänsä / i’ältään

i’iltäni / iiltäni

i’iltäsi / iiltäsi

i’iltänsä / i’iltään / iiltänsä / iiltään

Tra

-ksi

iäkseni / i’äkseni

iäksesi / i’äksesi

iäkseen / iäksensä / i’äkseen / i’äksensä

i’ikseni / iikseni

i’iksesi / iiksesi

i’ikseen / i’iksensä / iikseen / iiksensä

Ess

-na

ikänäni

ikänäsi

ikänänsä / ikänään

ikinäni

ikinäsi

ikinänsä / ikinään

Abe

-tta

iättäni / i’ättäni

iättäsi / i’ättäsi

iättänsä / iättään / i’ättänsä / i’ättään

i’ittäni / iittäni

i’ittäsi / iittäsi

i’ittänsä / i’ittään / iittänsä / iittään

Com

-ne

-

-

-

ikineni

ikinesi

ikinensä / ikineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

ikämme

ikämme

ikänne

ikänne

ikänsä

ikänsä

Par

-ta

ikäämme

ikiämme

ikäänne

ikiänne

ikäänsä

ikiänsä / ikiään

Gen

-n

ikämme

ikiemme

ikänne

ikienne

ikänsä

ikiensä

Ill

mihin

ikäämme

ikiimme

ikäänne

ikiinne

ikäänsä

ikiinsä

Ine

-ssa

iässämme / i’ässämme

i’issämme / iissämme

iässänne / i’ässänne

i’issänne / iissänne

iässänsä / iässään / i’ässänsä / i’ässään

i’issänsä / i’issään / iissänsä / iissään

Ela

-sta

iästämme / i’ästämme

i’istämme / iistämme

iästänne / i’ästänne

i’istänne / iistänne

iästänsä / iästään / i’ästänsä / i’ästään

i’istänsä / i’istään / iistänsä / iistään

All

-lle

iällemme / i’ällemme

i’illemme / iillemme

iällenne / i’ällenne

i’illenne / iillenne

iälleen / iällensä / i’älleen / i’ällensä

i’illensä / i’illeän / iillensä / iilleän

Ade

-lla

iällämme / i’ällämme

i’illämme / iillämme

iällänne / i’ällänne

i’illänne / iillänne

iällänsä / iällään / i’ällänsä / i’ällään

i’illänsä / i’illään / iillänsä / iillään

Abl

-lta

iältämme / i’ältämme

i’iltämme / iiltämme

iältänne / i’ältänne

i’iltänne / iiltänne

iältänsä / iältään / i’ältänsä / i’ältään

i’iltänsä / i’iltään / iiltänsä / iiltään

Tra

-ksi

iäksemme / i’äksemme

i’iksemme / iiksemme

iäksenne / i’äksenne

i’iksenne / iiksenne

iäkseen / iäksensä / i’äkseen / i’äksensä

i’ikseen / i’iksensä / iikseen / iiksensä

Ess

-na

ikänämme

ikinämme

ikänänne

ikinänne

ikänänsä / ikänään

ikinänsä / ikinään

Abe

-tta

iättämme / i’ättämme

i’ittämme / iittämme

iättänne / i’ättänne

i’ittänne / iittänne

iättänsä / iättään / i’ättänsä / i’ättään

i’ittänsä / i’ittään / iittänsä / iittään

Com

-ne

-

ikinemme

-

ikinenne

-

ikinensä / ikineen

Singular

Plural

Nom

-

ikämme

ikänne

ikänsä

ikämme

ikänne

ikänsä

Par

-ta

ikäämme

ikäänne

ikäänsä

ikiämme

ikiänne

ikiänsä / ikiään

Gen

-n

ikämme

ikänne

ikänsä

ikiemme

ikienne

ikiensä

Ill

mihin

ikäämme

ikäänne

ikäänsä

ikiimme

ikiinne

ikiinsä

Ine

-ssa

iässämme / i’ässämme

iässänne / i’ässänne

iässänsä / iässään / i’ässänsä / i’ässään

i’issämme / iissämme

i’issänne / iissänne

i’issänsä / i’issään / iissänsä / iissään

Ela

-sta

iästämme / i’ästämme

iästänne / i’ästänne

iästänsä / iästään / i’ästänsä / i’ästään

i’istämme / iistämme

i’istänne / iistänne

i’istänsä / i’istään / iistänsä / iistään

All

-lle

iällemme / i’ällemme

iällenne / i’ällenne

iälleen / iällensä / i’älleen / i’ällensä

i’illemme / iillemme

i’illenne / iillenne

i’illensä / i’illeän / iillensä / iilleän

Ade

-lla

iällämme / i’ällämme

iällänne / i’ällänne

iällänsä / iällään / i’ällänsä / i’ällään

i’illämme / iillämme

i’illänne / iillänne

i’illänsä / i’illään / iillänsä / iillään

Abl

-lta

iältämme / i’ältämme

iältänne / i’ältänne

iältänsä / iältään / i’ältänsä / i’ältään

i’iltämme / iiltämme

i’iltänne / iiltänne

i’iltänsä / i’iltään / iiltänsä / iiltään

Tra

-ksi

iäksemme / i’äksemme

iäksenne / i’äksenne

iäkseen / iäksensä / i’äkseen / i’äksensä

i’iksemme / iiksemme

i’iksenne / iiksenne

i’ikseen / i’iksensä / iikseen / iiksensä

Ess

-na

ikänämme

ikänänne

ikänänsä / ikänään

ikinämme

ikinänne

ikinänsä / ikinään

Abe

-tta

iättämme / i’ättämme

iättänne / i’ättänne

iättänsä / iättään / i’ättänsä / i’ättään

i’ittämme / iittämme

i’ittänne / iittänne

i’ittänsä / i’ittään / iittänsä / iittään

Com

-ne

-

-

-

ikinemme

ikinenne

ikinensä / ikineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept