logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

rommi, noun

Word analysis
romminjako

romminjako

rommi

Noun, Singular Genitive

+ jako

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

rommi

rommit

Par

-ta

rommia

rommeja

Gen

-n

rommin

rommien

Ill

mihin

rommiin

rommeihin

Ine

-ssa

rommissa

rommeissa

Ela

-sta

rommista

rommeista

All

-lle

rommille

rommeille

Ade

-lla

rommilla

rommeilla

Abl

-lta

rommilta

rommeilta

Tra

-ksi

rommiksi

rommeiksi

Ess

-na

rommina

rommeina

Abe

-tta

rommitta

rommeitta

Com

-ne

-

rommeine

Ins

-in

-

rommein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

rommi

rommit

Par

-ta

rommia

rommeja

Gen

-n

rommin

rommien

Ill

mihin

rommiin

rommeihin

Ine

-ssa

rommissa

rommeissa

Ela

-sta

rommista

rommeista

All

-lle

rommille

rommeille

Ade

-lla

rommilla

rommeilla

Abl

-lta

rommilta

rommeilta

Tra

-ksi

rommiksi

rommeiksi

Ess

-na

rommina

rommeina

Abe

-tta

rommitta

rommeitta

Com

-ne

-

rommeine

Ins

-in

-

rommein

rum rommi
rummy rommi
Show more arrow right
Tatoeba; OPUS; Europarl Parallel Corpus; Europarl Parallel Corpus, sentence ID 12345; OpenSubtitles2018.v3; eurlex-diff-2018-06-20; Europarl Ostitko rommi kaupasta? Did you buy rum from the store? Lisäämme rommi taikinaan. We add rum to the batter. Rommi makeutetaan sokerilla. Rum is sweetened with sugar. Olen kokeillut tehdä rommi kakun. I have tried to make a rum cake. Rommi on perinteinen juoma Karibialla. Rum is a traditional drink in the Caribbean. Viski ja rommi menee booliin. ♪ Whiskey goes in the punch And rum also goes in the punch ♪. Voit käyttää kermavaahtoa ja rommi kastiketta. You can use whipped cream and rum sauce. Hän haluaa rommia. He wants some rum. rommi ja taffia. Rum and taffia. Rommin tuoksu täytti keittiön. The scent of rum filled the kitchen. Show more arrow right

Wiktionary

rum (liquor) rummy (card game) Show more arrow right

Wikipedia

Rum Rum is a liquor made by fermenting then distilling sugarcane molasses or sugarcane juice. The distillate, a clear liquid, is usually aged in oak barrels. Most rums are produced in Caribbean and American countries, but also in other sugar-producing countries, such as the Philippines and India. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

rommini

rommini

rommisi

rommisi

romminsa

romminsa

Par

-ta

rommiani

rommejani

rommiasi

rommejasi

rommiansa / rommiaan

rommejansa / rommejaan

Gen

-n

rommini

rommieni

rommisi

rommiesi

romminsa

rommiensa

Ill

mihin

rommiini

rommeihini

rommiisi

rommeihisi

rommiinsa

rommeihinsa

Ine

-ssa

rommissani

rommeissani

rommissasi

rommeissasi

rommissansa / rommissaan

rommeissansa / rommeissaan

Ela

-sta

rommistani

rommeistani

rommistasi

rommeistasi

rommistansa / rommistaan

rommeistansa / rommeistaan

All

-lle

rommilleni

rommeilleni

rommillesi

rommeillesi

rommillensa / rommilleen

rommeillensa / rommeillean

Ade

-lla

rommillani

rommeillani

rommillasi

rommeillasi

rommillansa / rommillaan

rommeillansa / rommeillaan

Abl

-lta

rommiltani

rommeiltani

rommiltasi

rommeiltasi

rommiltansa / rommiltaan

rommeiltansa / rommeiltaan

Tra

-ksi

rommikseni

rommeikseni

rommiksesi

rommeiksesi

rommiksensa / rommikseen

rommeiksensa / rommeikseen

Ess

-na

romminani

rommeinani

romminasi

rommeinasi

romminansa / romminaan

rommeinansa / rommeinaan

Abe

-tta

rommittani

rommeittani

rommittasi

rommeittasi

rommittansa / rommittaan

rommeittansa / rommeittaan

Com

-ne

-

rommeineni

-

rommeinesi

-

rommeinensa / rommeineen

Singular

Plural

Nom

-

rommini

rommisi

romminsa

rommini

rommisi

romminsa

Par

-ta

rommiani

rommiasi

rommiansa / rommiaan

rommejani

rommejasi

rommejansa / rommejaan

Gen

-n

rommini

rommisi

romminsa

rommieni

rommiesi

rommiensa

Ill

mihin

rommiini

rommiisi

rommiinsa

rommeihini

rommeihisi

rommeihinsa

Ine

-ssa

rommissani

rommissasi

rommissansa / rommissaan

rommeissani

rommeissasi

rommeissansa / rommeissaan

Ela

-sta

rommistani

rommistasi

rommistansa / rommistaan

rommeistani

rommeistasi

rommeistansa / rommeistaan

All

-lle

rommilleni

rommillesi

rommillensa / rommilleen

rommeilleni

rommeillesi

rommeillensa / rommeillean

Ade

-lla

rommillani

rommillasi

rommillansa / rommillaan

rommeillani

rommeillasi

rommeillansa / rommeillaan

Abl

-lta

rommiltani

rommiltasi

rommiltansa / rommiltaan

rommeiltani

rommeiltasi

rommeiltansa / rommeiltaan

Tra

-ksi

rommikseni

rommiksesi

rommiksensa / rommikseen

rommeikseni

rommeiksesi

rommeiksensa / rommeikseen

Ess

-na

romminani

romminasi

romminansa / romminaan

rommeinani

rommeinasi

rommeinansa / rommeinaan

Abe

-tta

rommittani

rommittasi

rommittansa / rommittaan

rommeittani

rommeittasi

rommeittansa / rommeittaan

Com

-ne

-

-

-

rommeineni

rommeinesi

rommeinensa / rommeineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

rommimme

rommimme

romminne

romminne

romminsa

romminsa

Par

-ta

rommiamme

rommejamme

rommianne

rommejanne

rommiansa / rommiaan

rommejansa / rommejaan

Gen

-n

rommimme

rommiemme

romminne

rommienne

romminsa

rommiensa

Ill

mihin

rommiimme

rommeihimme

rommiinne

rommeihinne

rommiinsa

rommeihinsa

Ine

-ssa

rommissamme

rommeissamme

rommissanne

rommeissanne

rommissansa / rommissaan

rommeissansa / rommeissaan

Ela

-sta

rommistamme

rommeistamme

rommistanne

rommeistanne

rommistansa / rommistaan

rommeistansa / rommeistaan

All

-lle

rommillemme

rommeillemme

rommillenne

rommeillenne

rommillensa / rommilleen

rommeillensa / rommeillean

Ade

-lla

rommillamme

rommeillamme

rommillanne

rommeillanne

rommillansa / rommillaan

rommeillansa / rommeillaan

Abl

-lta

rommiltamme

rommeiltamme

rommiltanne

rommeiltanne

rommiltansa / rommiltaan

rommeiltansa / rommeiltaan

Tra

-ksi

rommiksemme

rommeiksemme

rommiksenne

rommeiksenne

rommiksensa / rommikseen

rommeiksensa / rommeikseen

Ess

-na

romminamme

rommeinamme

romminanne

rommeinanne

romminansa / romminaan

rommeinansa / rommeinaan

Abe

-tta

rommittamme

rommeittamme

rommittanne

rommeittanne

rommittansa / rommittaan

rommeittansa / rommeittaan

Com

-ne

-

rommeinemme

-

rommeinenne

-

rommeinensa / rommeineen

Singular

Plural

Nom

-

rommimme

romminne

romminsa

rommimme

romminne

romminsa

Par

-ta

rommiamme

rommianne

rommiansa / rommiaan

rommejamme

rommejanne

rommejansa / rommejaan

Gen

-n

rommimme

romminne

romminsa

rommiemme

rommienne

rommiensa

Ill

mihin

rommiimme

rommiinne

rommiinsa

rommeihimme

rommeihinne

rommeihinsa

Ine

-ssa

rommissamme

rommissanne

rommissansa / rommissaan

rommeissamme

rommeissanne

rommeissansa / rommeissaan

Ela

-sta

rommistamme

rommistanne

rommistansa / rommistaan

rommeistamme

rommeistanne

rommeistansa / rommeistaan

All

-lle

rommillemme

rommillenne

rommillensa / rommilleen

rommeillemme

rommeillenne

rommeillensa / rommeillean

Ade

-lla

rommillamme

rommillanne

rommillansa / rommillaan

rommeillamme

rommeillanne

rommeillansa / rommeillaan

Abl

-lta

rommiltamme

rommiltanne

rommiltansa / rommiltaan

rommeiltamme

rommeiltanne

rommeiltansa / rommeiltaan

Tra

-ksi

rommiksemme

rommiksenne

rommiksensa / rommikseen

rommeiksemme

rommeiksenne

rommeiksensa / rommeikseen

Ess

-na

romminamme

romminanne

romminansa / romminaan

rommeinamme

rommeinanne

rommeinansa / rommeinaan

Abe

-tta

rommittamme

rommittanne

rommittansa / rommittaan

rommeittamme

rommeittanne

rommeittansa / rommeittaan

Com

-ne

-

-

-

rommeinemme

rommeinenne

rommeinensa / rommeineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

jako

jaot / ja’ot

Par

-ta

jakoa

jakoja

Gen

-n

jaon / ja’on

jakojen

Ill

mihin

jakoon

jakoihin

Ine

-ssa

jaossa / ja’ossa

jaoissa / ja’oissa

Ela

-sta

jaosta / ja’osta

jaoista / ja’oista

All

-lle

jaolle / ja’olle

jaoille / ja’oille

Ade

-lla

jaolla / ja’olla

jaoilla / ja’oilla

Abl

-lta

jaolta / ja’olta

jaoilta / ja’oilta

Tra

-ksi

jaoksi / ja’oksi

jaoiksi / ja’oiksi

Ess

-na

jakona

jakoina

Abe

-tta

jaotta / ja’otta

jaoitta / ja’oitta

Com

-ne

-

jakoine

Ins

-in

-

jaoin / ja’oin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

jako

jaot / ja’ot

Par

-ta

jakoa

jakoja

Gen

-n

jaon / ja’on

jakojen

Ill

mihin

jakoon

jakoihin

Ine

-ssa

jaossa / ja’ossa

jaoissa / ja’oissa

Ela

-sta

jaosta / ja’osta

jaoista / ja’oista

All

-lle

jaolle / ja’olle

jaoille / ja’oille

Ade

-lla

jaolla / ja’olla

jaoilla / ja’oilla

Abl

-lta

jaolta / ja’olta

jaoilta / ja’oilta

Tra

-ksi

jaoksi / ja’oksi

jaoiksi / ja’oiksi

Ess

-na

jakona

jakoina

Abe

-tta

jaotta / ja’otta

jaoitta / ja’oitta

Com

-ne

-

jakoine

Ins

-in

-

jaoin / ja’oin

division jako, divisioona, jaosto, jakautuminen, osasto, jakaminen
distribution jakelu, jakauma, jakaminen, levinneisyys, jako
allocation jako, määräraha, anto, määräosuus
split jako, jakautuminen, hajaannus, ero, halkeama, repeämä
pitch piki, jako, kaltevuus, sävelkorkeus, korkeus, kaltevuuskulma
partition väliseinä, jakaminen, jako, ositus, lokero, osa
separation erottaminen, erottelu, ero, lajittelu, asumusero, jako
apportionment jako, jakaminen
deal sopimus, kauppa, jako, kohtelu, reilu peli, työt
share-out jako, jakaminen
split-up ero, eroaminen, jako
Show more arrow right
ParaCrawl Finnish-English Corpus, sentence 20233; OpenSubtitles2018.v3; Tatoeba Parallel Corpus - Finnish-English, sentence 1000012; opensubtitles2; Europarl Parallel Corpus, sentence 28497; Europarl Parallel Corpus, sentence 34782 Tämä pätee myös jaoksesi. This also applies to your part. Soita Jaokseen. Call Division. Arvioi tilanteesi jaoksesi. Evaluate your situation for yourself. Jaoinhan sinutkin. I shared you, didn't I? Takaisin Jaokseen. Head to division. Suljettu Jaokseen. Confined to division. En kuulu Jaokseen. I'm not Division. No, tämä jako on selvästi olemassa. Well, this division clearly exists. Tämä jako antaa liian paljon valtaa. This division gives too much power. Lähdetään Jaokseen. Let's go back to Division. Show more arrow right

Wiktionary

division, distribution, sharing, dealing (act) division, distribution, sharing, dealing (result) share, part pitch (distance between evenly spaced objects, such as on a roller chain) Show more arrow right jakoavain (“adjustable wrench, adjustable spanner”)jakojäännös (“remainder”)jakokulma (“long division”)jakolasku (“division”)jakomielinen (“schizophrenic”)jakomielitauti (“schizophrenia”)jakopolitiikkajakopääjakovarajakoviiva Show more arrow right From Proto-Finnic jako, from jakadak. Equivalent to jak- +‎ -o. Show more arrow right

Wikipedia

jakoa
jakoa
perinnönjakoa
harmaapapukaijaa
eli jakoa
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

jakoni

jakoni

jakosi

jakosi

jakonsa

jakonsa

Par

-ta

jakoani

jakojani

jakoasi

jakojasi

jakoansa / jakoaan

jakojansa / jakojaan

Gen

-n

jakoni

jakojeni

jakosi

jakojesi

jakonsa

jakojensa

Ill

mihin

jakooni

jakoihini

jakoosi

jakoihisi

jakoonsa

jakoihinsa

Ine

-ssa

jaossani / ja’ossani

jaoissani / ja’oissani

jaossasi / ja’ossasi

jaoissasi / ja’oissasi

jaossansa / jaossaan / ja’ossansa / ja’ossaan

jaoissansa / jaoissaan / ja’oissansa / ja’oissaan

Ela

-sta

jaostani / ja’ostani

jaoistani / ja’oistani

jaostasi / ja’ostasi

jaoistasi / ja’oistasi

jaostansa / jaostaan / ja’ostansa / ja’ostaan

jaoistansa / jaoistaan / ja’oistansa / ja’oistaan

All

-lle

jaolleni / ja’olleni

jaoilleni / ja’oilleni

jaollesi / ja’ollesi

jaoillesi / ja’oillesi

jaolleen / jaollensa / ja’olleen / ja’ollensa

jaoillensa / jaoillean / ja’oillensa / ja’oillean

Ade

-lla

jaollani / ja’ollani

jaoillani / ja’oillani

jaollasi / ja’ollasi

jaoillasi / ja’oillasi

jaollansa / jaollaan / ja’ollansa / ja’ollaan

jaoillansa / jaoillaan / ja’oillansa / ja’oillaan

Abl

-lta

jaoltani / ja’oltani

jaoiltani / ja’oiltani

jaoltasi / ja’oltasi

jaoiltasi / ja’oiltasi

jaoltansa / jaoltaan / ja’oltansa / ja’oltaan

jaoiltansa / jaoiltaan / ja’oiltansa / ja’oiltaan

Tra

-ksi

jaokseni / ja’okseni

jaoikseni / ja’oikseni

jaoksesi / ja’oksesi

jaoiksesi / ja’oiksesi

jaokseen / jaoksensa / ja’okseen / ja’oksensa

jaoikseen / jaoiksensa / ja’oikseen / ja’oiksensa

Ess

-na

jakonani

jakoinani

jakonasi

jakoinasi

jakonansa / jakonaan

jakoinansa / jakoinaan

Abe

-tta

jaottani / ja’ottani

jaoittani / ja’oittani

jaottasi / ja’ottasi

jaoittasi / ja’oittasi

jaottansa / jaottaan / ja’ottansa / ja’ottaan

jaoittansa / jaoittaan / ja’oittansa / ja’oittaan

Com

-ne

-

jakoineni

-

jakoinesi

-

jakoinensa / jakoineen

Singular

Plural

Nom

-

jakoni

jakosi

jakonsa

jakoni

jakosi

jakonsa

Par

-ta

jakoani

jakoasi

jakoansa / jakoaan

jakojani

jakojasi

jakojansa / jakojaan

Gen

-n

jakoni

jakosi

jakonsa

jakojeni

jakojesi

jakojensa

Ill

mihin

jakooni

jakoosi

jakoonsa

jakoihini

jakoihisi

jakoihinsa

Ine

-ssa

jaossani / ja’ossani

jaossasi / ja’ossasi

jaossansa / jaossaan / ja’ossansa / ja’ossaan

jaoissani / ja’oissani

jaoissasi / ja’oissasi

jaoissansa / jaoissaan / ja’oissansa / ja’oissaan

Ela

-sta

jaostani / ja’ostani

jaostasi / ja’ostasi

jaostansa / jaostaan / ja’ostansa / ja’ostaan

jaoistani / ja’oistani

jaoistasi / ja’oistasi

jaoistansa / jaoistaan / ja’oistansa / ja’oistaan

All

-lle

jaolleni / ja’olleni

jaollesi / ja’ollesi

jaolleen / jaollensa / ja’olleen / ja’ollensa

jaoilleni / ja’oilleni

jaoillesi / ja’oillesi

jaoillensa / jaoillean / ja’oillensa / ja’oillean

Ade

-lla

jaollani / ja’ollani

jaollasi / ja’ollasi

jaollansa / jaollaan / ja’ollansa / ja’ollaan

jaoillani / ja’oillani

jaoillasi / ja’oillasi

jaoillansa / jaoillaan / ja’oillansa / ja’oillaan

Abl

-lta

jaoltani / ja’oltani

jaoltasi / ja’oltasi

jaoltansa / jaoltaan / ja’oltansa / ja’oltaan

jaoiltani / ja’oiltani

jaoiltasi / ja’oiltasi

jaoiltansa / jaoiltaan / ja’oiltansa / ja’oiltaan

Tra

-ksi

jaokseni / ja’okseni

jaoksesi / ja’oksesi

jaokseen / jaoksensa / ja’okseen / ja’oksensa

jaoikseni / ja’oikseni

jaoiksesi / ja’oiksesi

jaoikseen / jaoiksensa / ja’oikseen / ja’oiksensa

Ess

-na

jakonani

jakonasi

jakonansa / jakonaan

jakoinani

jakoinasi

jakoinansa / jakoinaan

Abe

-tta

jaottani / ja’ottani

jaottasi / ja’ottasi

jaottansa / jaottaan / ja’ottansa / ja’ottaan

jaoittani / ja’oittani

jaoittasi / ja’oittasi

jaoittansa / jaoittaan / ja’oittansa / ja’oittaan

Com

-ne

-

-

-

jakoineni

jakoinesi

jakoinensa / jakoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

jakomme

jakomme

jakonne

jakonne

jakonsa

jakonsa

Par

-ta

jakoamme

jakojamme

jakoanne

jakojanne

jakoansa / jakoaan

jakojansa / jakojaan

Gen

-n

jakomme

jakojemme

jakonne

jakojenne

jakonsa

jakojensa

Ill

mihin

jakoomme

jakoihimme

jakoonne

jakoihinne

jakoonsa

jakoihinsa

Ine

-ssa

jaossamme / ja’ossamme

jaoissamme / ja’oissamme

jaossanne / ja’ossanne

jaoissanne / ja’oissanne

jaossansa / jaossaan / ja’ossansa / ja’ossaan

jaoissansa / jaoissaan / ja’oissansa / ja’oissaan

Ela

-sta

jaostamme / ja’ostamme

jaoistamme / ja’oistamme

jaostanne / ja’ostanne

jaoistanne / ja’oistanne

jaostansa / jaostaan / ja’ostansa / ja’ostaan

jaoistansa / jaoistaan / ja’oistansa / ja’oistaan

All

-lle

jaollemme / ja’ollemme

jaoillemme / ja’oillemme

jaollenne / ja’ollenne

jaoillenne / ja’oillenne

jaolleen / jaollensa / ja’olleen / ja’ollensa

jaoillensa / jaoillean / ja’oillensa / ja’oillean

Ade

-lla

jaollamme / ja’ollamme

jaoillamme / ja’oillamme

jaollanne / ja’ollanne

jaoillanne / ja’oillanne

jaollansa / jaollaan / ja’ollansa / ja’ollaan

jaoillansa / jaoillaan / ja’oillansa / ja’oillaan

Abl

-lta

jaoltamme / ja’oltamme

jaoiltamme / ja’oiltamme

jaoltanne / ja’oltanne

jaoiltanne / ja’oiltanne

jaoltansa / jaoltaan / ja’oltansa / ja’oltaan

jaoiltansa / jaoiltaan / ja’oiltansa / ja’oiltaan

Tra

-ksi

jaoksemme / ja’oksemme

jaoiksemme / ja’oiksemme

jaoksenne / ja’oksenne

jaoiksenne / ja’oiksenne

jaokseen / jaoksensa / ja’okseen / ja’oksensa

jaoikseen / jaoiksensa / ja’oikseen / ja’oiksensa

Ess

-na

jakonamme

jakoinamme

jakonanne

jakoinanne

jakonansa / jakonaan

jakoinansa / jakoinaan

Abe

-tta

jaottamme / ja’ottamme

jaoittamme / ja’oittamme

jaottanne / ja’ottanne

jaoittanne / ja’oittanne

jaottansa / jaottaan / ja’ottansa / ja’ottaan

jaoittansa / jaoittaan / ja’oittansa / ja’oittaan

Com

-ne

-

jakoinemme

-

jakoinenne

-

jakoinensa / jakoineen

Singular

Plural

Nom

-

jakomme

jakonne

jakonsa

jakomme

jakonne

jakonsa

Par

-ta

jakoamme

jakoanne

jakoansa / jakoaan

jakojamme

jakojanne

jakojansa / jakojaan

Gen

-n

jakomme

jakonne

jakonsa

jakojemme

jakojenne

jakojensa

Ill

mihin

jakoomme

jakoonne

jakoonsa

jakoihimme

jakoihinne

jakoihinsa

Ine

-ssa

jaossamme / ja’ossamme

jaossanne / ja’ossanne

jaossansa / jaossaan / ja’ossansa / ja’ossaan

jaoissamme / ja’oissamme

jaoissanne / ja’oissanne

jaoissansa / jaoissaan / ja’oissansa / ja’oissaan

Ela

-sta

jaostamme / ja’ostamme

jaostanne / ja’ostanne

jaostansa / jaostaan / ja’ostansa / ja’ostaan

jaoistamme / ja’oistamme

jaoistanne / ja’oistanne

jaoistansa / jaoistaan / ja’oistansa / ja’oistaan

All

-lle

jaollemme / ja’ollemme

jaollenne / ja’ollenne

jaolleen / jaollensa / ja’olleen / ja’ollensa

jaoillemme / ja’oillemme

jaoillenne / ja’oillenne

jaoillensa / jaoillean / ja’oillensa / ja’oillean

Ade

-lla

jaollamme / ja’ollamme

jaollanne / ja’ollanne

jaollansa / jaollaan / ja’ollansa / ja’ollaan

jaoillamme / ja’oillamme

jaoillanne / ja’oillanne

jaoillansa / jaoillaan / ja’oillansa / ja’oillaan

Abl

-lta

jaoltamme / ja’oltamme

jaoltanne / ja’oltanne

jaoltansa / jaoltaan / ja’oltansa / ja’oltaan

jaoiltamme / ja’oiltamme

jaoiltanne / ja’oiltanne

jaoiltansa / jaoiltaan / ja’oiltansa / ja’oiltaan

Tra

-ksi

jaoksemme / ja’oksemme

jaoksenne / ja’oksenne

jaokseen / jaoksensa / ja’okseen / ja’oksensa

jaoiksemme / ja’oiksemme

jaoiksenne / ja’oiksenne

jaoikseen / jaoiksensa / ja’oikseen / ja’oiksensa

Ess

-na

jakonamme

jakonanne

jakonansa / jakonaan

jakoinamme

jakoinanne

jakoinansa / jakoinaan

Abe

-tta

jaottamme / ja’ottamme

jaottanne / ja’ottanne

jaottansa / jaottaan / ja’ottansa / ja’ottaan

jaoittamme / ja’oittamme

jaoittanne / ja’oittanne

jaoittansa / jaoittaan / ja’oittansa / ja’oittaan

Com

-ne

-

-

-

jakoinemme

jakoinenne

jakoinensa / jakoineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept