parafiinigeelit |
Noun, Singular Nominative |
|
+ geeli |
Noun, Plural Nominative |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
parafiini |
parafiinit |
Par |
-ta |
parafiinia |
parafiineja |
Gen |
-n |
parafiinin |
parafiinien |
Ill |
mihin |
parafiiniin |
parafiineihin |
Ine |
-ssa |
parafiinissa |
parafiineissa |
Ela |
-sta |
parafiinista |
parafiineista |
All |
-lle |
parafiinille |
parafiineille |
Ade |
-lla |
parafiinilla |
parafiineilla |
Abl |
-lta |
parafiinilta |
parafiineilta |
Tra |
-ksi |
parafiiniksi |
parafiineiksi |
Ess |
-na |
parafiinina |
parafiineina |
Abe |
-tta |
parafiinitta |
parafiineitta |
Com |
-ne |
- |
parafiineine |
Ins |
-in |
- |
parafiinein |
Singular
Plural
Nom
-
parafiini
parafiinit
Par
-ta
parafiinia
parafiineja
Gen
-n
parafiinin
parafiinien
Ill
mihin
parafiiniin
parafiineihin
Ine
-ssa
parafiinissa
parafiineissa
Ela
-sta
parafiinista
parafiineista
All
-lle
parafiinille
parafiineille
Ade
-lla
parafiinilla
parafiineilla
Abl
-lta
parafiinilta
parafiineilta
Tra
-ksi
parafiiniksi
parafiineiksi
Ess
-na
parafiinina
parafiineina
Abe
-tta
parafiinitta
parafiineitta
Com
-ne
-
parafiineine
Ins
-in
-
parafiinein
| paraffin | parafiini, paloöljy, petroli |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
Par |
-ta |
parafiinia |
parafiineja |
parafiinia |
parafiineja |
parafiinia |
parafiineja |
Gen |
-n |
parafiini |
parafiinie |
parafiini |
parafiinie |
parafiini |
parafiinie |
Ill |
mihin |
parafiinii |
parafiineihi |
parafiinii |
parafiineihi |
parafiinii |
parafiineihi |
Ine |
-ssa |
parafiinissa |
parafiineissa |
parafiinissa |
parafiineissa |
parafiinissa |
parafiineissa |
Ela |
-sta |
parafiinista |
parafiineista |
parafiinista |
parafiineista |
parafiinista |
parafiineista |
All |
-lle |
parafiinille |
parafiineille |
parafiinille |
parafiineille |
parafiinille |
parafiineille |
Ade |
-lla |
parafiinilla |
parafiineilla |
parafiinilla |
parafiineilla |
parafiinilla |
parafiineilla |
Abl |
-lta |
parafiinilta |
parafiineilta |
parafiinilta |
parafiineilta |
parafiinilta |
parafiineilta |
Tra |
-ksi |
parafiinikse |
parafiineikse |
parafiinikse |
parafiineikse |
parafiinikse |
parafiineikse |
Ess |
-na |
parafiinina |
parafiineina |
parafiinina |
parafiineina |
parafiinina |
parafiineina |
Abe |
-tta |
parafiinitta |
parafiineitta |
parafiinitta |
parafiineitta |
parafiinitta |
parafiineitta |
Com |
-ne |
- |
parafiineine |
- |
parafiineine |
- |
parafiineine |
Singular
Plural
Nom
-
parafiini
parafiini
parafiini
parafiini
parafiini
parafiini
Par
-ta
parafiinia
parafiinia
parafiinia
parafiineja
parafiineja
parafiineja
Gen
-n
parafiini
parafiini
parafiini
parafiinie
parafiinie
parafiinie
Ill
mihin
parafiinii
parafiinii
parafiinii
parafiineihi
parafiineihi
parafiineihi
Ine
-ssa
parafiinissa
parafiinissa
parafiinissa
parafiineissa
parafiineissa
parafiineissa
Ela
-sta
parafiinista
parafiinista
parafiinista
parafiineista
parafiineista
parafiineista
All
-lle
parafiinille
parafiinille
parafiinille
parafiineille
parafiineille
parafiineille
Ade
-lla
parafiinilla
parafiinilla
parafiinilla
parafiineilla
parafiineilla
parafiineilla
Abl
-lta
parafiinilta
parafiinilta
parafiinilta
parafiineilta
parafiineilta
parafiineilta
Tra
-ksi
parafiinikse
parafiinikse
parafiinikse
parafiineikse
parafiineikse
parafiineikse
Ess
-na
parafiinina
parafiinina
parafiinina
parafiineina
parafiineina
parafiineina
Abe
-tta
parafiinitta
parafiinitta
parafiinitta
parafiineitta
parafiineitta
parafiineitta
Com
-ne
-
-
-
parafiineine
parafiineine
parafiineine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
parafiini |
Par |
-ta |
parafiinia |
parafiineja |
parafiinia |
parafiineja |
parafiinia |
parafiineja |
Gen |
-n |
parafiini |
parafiinie |
parafiini |
parafiinie |
parafiini |
parafiinie |
Ill |
mihin |
parafiinii |
parafiineihi |
parafiinii |
parafiineihi |
parafiinii |
parafiineihi |
Ine |
-ssa |
parafiinissa |
parafiineissa |
parafiinissa |
parafiineissa |
parafiinissa |
parafiineissa |
Ela |
-sta |
parafiinista |
parafiineista |
parafiinista |
parafiineista |
parafiinista |
parafiineista |
All |
-lle |
parafiinille |
parafiineille |
parafiinille |
parafiineille |
parafiinille |
parafiineille |
Ade |
-lla |
parafiinilla |
parafiineilla |
parafiinilla |
parafiineilla |
parafiinilla |
parafiineilla |
Abl |
-lta |
parafiinilta |
parafiineilta |
parafiinilta |
parafiineilta |
parafiinilta |
parafiineilta |
Tra |
-ksi |
parafiinikse |
parafiineikse |
parafiinikse |
parafiineikse |
parafiinikse |
parafiineikse |
Ess |
-na |
parafiinina |
parafiineina |
parafiinina |
parafiineina |
parafiinina |
parafiineina |
Abe |
-tta |
parafiinitta |
parafiineitta |
parafiinitta |
parafiineitta |
parafiinitta |
parafiineitta |
Com |
-ne |
- |
parafiineine |
- |
parafiineine |
- |
parafiineine |
Singular
Plural
Nom
-
parafiini
parafiini
parafiini
parafiini
parafiini
parafiini
Par
-ta
parafiinia
parafiinia
parafiinia
parafiineja
parafiineja
parafiineja
Gen
-n
parafiini
parafiini
parafiini
parafiinie
parafiinie
parafiinie
Ill
mihin
parafiinii
parafiinii
parafiinii
parafiineihi
parafiineihi
parafiineihi
Ine
-ssa
parafiinissa
parafiinissa
parafiinissa
parafiineissa
parafiineissa
parafiineissa
Ela
-sta
parafiinista
parafiinista
parafiinista
parafiineista
parafiineista
parafiineista
All
-lle
parafiinille
parafiinille
parafiinille
parafiineille
parafiineille
parafiineille
Ade
-lla
parafiinilla
parafiinilla
parafiinilla
parafiineilla
parafiineilla
parafiineilla
Abl
-lta
parafiinilta
parafiinilta
parafiinilta
parafiineilta
parafiineilta
parafiineilta
Tra
-ksi
parafiinikse
parafiinikse
parafiinikse
parafiineikse
parafiineikse
parafiineikse
Ess
-na
parafiinina
parafiinina
parafiinina
parafiineina
parafiineina
parafiineina
Abe
-tta
parafiinitta
parafiinitta
parafiinitta
parafiineitta
parafiineitta
parafiineitta
Com
-ne
-
-
-
parafiineine
parafiineine
parafiineine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
geeli |
geelit |
Par |
-ta |
geeliä |
geelejä |
Gen |
-n |
geelin |
geelien |
Ill |
mihin |
geeliin |
geeleihin |
Ine |
-ssa |
geelissä |
geeleissä |
Ela |
-sta |
geelistä |
geeleistä |
All |
-lle |
geelille |
geeleille |
Ade |
-lla |
geelillä |
geeleillä |
Abl |
-lta |
geeliltä |
geeleiltä |
Tra |
-ksi |
geeliksi |
geeleiksi |
Ess |
-na |
geelinä |
geeleinä |
Abe |
-tta |
geelittä |
geeleittä |
Com |
-ne |
- |
geeleine |
Ins |
-in |
- |
geelein |
Singular
Plural
Nom
-
geeli
geelit
Par
-ta
geeliä
geelejä
Gen
-n
geelin
geelien
Ill
mihin
geeliin
geeleihin
Ine
-ssa
geelissä
geeleissä
Ela
-sta
geelistä
geeleistä
All
-lle
geelille
geeleille
Ade
-lla
geelillä
geeleillä
Abl
-lta
geeliltä
geeleiltä
Tra
-ksi
geeliksi
geeleiksi
Ess
-na
geelinä
geeleinä
Abe
-tta
geelittä
geeleittä
Com
-ne
-
geeleine
Ins
-in
-
geelein
| gel | geeli |
| jell | geeli |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
geeli |
geeli |
geeli |
geeli |
geeli |
geeli |
Par |
-ta |
geeliä |
geelejä |
geeliä |
geelejä |
geeliä |
geelejä |
Gen |
-n |
geeli |
geelie |
geeli |
geelie |
geeli |
geelie |
Ill |
mihin |
geelii |
geeleihi |
geelii |
geeleihi |
geelii |
geeleihi |
Ine |
-ssa |
geelissä |
geeleissä |
geelissä |
geeleissä |
geelissä |
geeleissä |
Ela |
-sta |
geelistä |
geeleistä |
geelistä |
geeleistä |
geelistä |
geeleistä |
All |
-lle |
geelille |
geeleille |
geelille |
geeleille |
geelille |
geeleille |
Ade |
-lla |
geelillä |
geeleillä |
geelillä |
geeleillä |
geelillä |
geeleillä |
Abl |
-lta |
geeliltä |
geeleiltä |
geeliltä |
geeleiltä |
geeliltä |
geeleiltä |
Tra |
-ksi |
geelikse |
geeleikse |
geelikse |
geeleikse |
geelikse |
geeleikse |
Ess |
-na |
geelinä |
geeleinä |
geelinä |
geeleinä |
geelinä |
geeleinä |
Abe |
-tta |
geelittä |
geeleittä |
geelittä |
geeleittä |
geelittä |
geeleittä |
Com |
-ne |
- |
geeleine |
- |
geeleine |
- |
geeleine |
Singular
Plural
Nom
-
geeli
geeli
geeli
geeli
geeli
geeli
Par
-ta
geeliä
geeliä
geeliä
geelejä
geelejä
geelejä
Gen
-n
geeli
geeli
geeli
geelie
geelie
geelie
Ill
mihin
geelii
geelii
geelii
geeleihi
geeleihi
geeleihi
Ine
-ssa
geelissä
geelissä
geelissä
geeleissä
geeleissä
geeleissä
Ela
-sta
geelistä
geelistä
geelistä
geeleistä
geeleistä
geeleistä
All
-lle
geelille
geelille
geelille
geeleille
geeleille
geeleille
Ade
-lla
geelillä
geelillä
geelillä
geeleillä
geeleillä
geeleillä
Abl
-lta
geeliltä
geeliltä
geeliltä
geeleiltä
geeleiltä
geeleiltä
Tra
-ksi
geelikse
geelikse
geelikse
geeleikse
geeleikse
geeleikse
Ess
-na
geelinä
geelinä
geelinä
geeleinä
geeleinä
geeleinä
Abe
-tta
geelittä
geelittä
geelittä
geeleittä
geeleittä
geeleittä
Com
-ne
-
-
-
geeleine
geeleine
geeleine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
geeli |
geeli |
geeli |
geeli |
geeli |
geeli |
Par |
-ta |
geeliä |
geelejä |
geeliä |
geelejä |
geeliä |
geelejä |
Gen |
-n |
geeli |
geelie |
geeli |
geelie |
geeli |
geelie |
Ill |
mihin |
geelii |
geeleihi |
geelii |
geeleihi |
geelii |
geeleihi |
Ine |
-ssa |
geelissä |
geeleissä |
geelissä |
geeleissä |
geelissä |
geeleissä |
Ela |
-sta |
geelistä |
geeleistä |
geelistä |
geeleistä |
geelistä |
geeleistä |
All |
-lle |
geelille |
geeleille |
geelille |
geeleille |
geelille |
geeleille |
Ade |
-lla |
geelillä |
geeleillä |
geelillä |
geeleillä |
geelillä |
geeleillä |
Abl |
-lta |
geeliltä |
geeleiltä |
geeliltä |
geeleiltä |
geeliltä |
geeleiltä |
Tra |
-ksi |
geelikse |
geeleikse |
geelikse |
geeleikse |
geelikse |
geeleikse |
Ess |
-na |
geelinä |
geeleinä |
geelinä |
geeleinä |
geelinä |
geeleinä |
Abe |
-tta |
geelittä |
geeleittä |
geelittä |
geeleittä |
geelittä |
geeleittä |
Com |
-ne |
- |
geeleine |
- |
geeleine |
- |
geeleine |
Singular
Plural
Nom
-
geeli
geeli
geeli
geeli
geeli
geeli
Par
-ta
geeliä
geeliä
geeliä
geelejä
geelejä
geelejä
Gen
-n
geeli
geeli
geeli
geelie
geelie
geelie
Ill
mihin
geelii
geelii
geelii
geeleihi
geeleihi
geeleihi
Ine
-ssa
geelissä
geelissä
geelissä
geeleissä
geeleissä
geeleissä
Ela
-sta
geelistä
geelistä
geelistä
geeleistä
geeleistä
geeleistä
All
-lle
geelille
geelille
geelille
geeleille
geeleille
geeleille
Ade
-lla
geelillä
geelillä
geelillä
geeleillä
geeleillä
geeleillä
Abl
-lta
geeliltä
geeliltä
geeliltä
geeleiltä
geeleiltä
geeleiltä
Tra
-ksi
geelikse
geelikse
geelikse
geeleikse
geeleikse
geeleikse
Ess
-na
geelinä
geelinä
geelinä
geeleinä
geeleinä
geeleinä
Abe
-tta
geelittä
geelittä
geelittä
geeleittä
geeleittä
geeleittä
Com
-ne
-
-
-
geeleine
geeleine
geeleine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net