logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

magotti, noun

Word analysis
magotteina

magotteina

magotti

Noun, Plural Essive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

magotti

magotit

Par

-ta

magottia

magotteja

Gen

-n

magotin

magottien

Ill

mihin

magottiin

magotteihin

Ine

-ssa

magotissa

magoteissa

Ela

-sta

magotista

magoteista

All

-lle

magotille

magoteille

Ade

-lla

magotilla

magoteilla

Abl

-lta

magotilta

magoteilta

Tra

-ksi

magotiksi

magoteiksi

Ess

-na

magottina

magotteina

Abe

-tta

magotitta

magoteitta

Com

-ne

-

magotteine

Ins

-in

-

magotein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

magotti

magotit

Par

-ta

magottia

magotteja

Gen

-n

magotin

magottien

Ill

mihin

magottiin

magotteihin

Ine

-ssa

magotissa

magoteissa

Ela

-sta

magotista

magoteista

All

-lle

magotille

magoteille

Ade

-lla

magotilla

magoteilla

Abl

-lta

magotilta

magoteilta

Tra

-ksi

magotiksi

magoteiksi

Ess

-na

magottina

magotteina

Abe

-tta

magotitta

magoteitta

Com

-ne

-

magotteine

Ins

-in

-

magotein

magical
magnote
Show more arrow right
opensubtitles2; eurlex-diff-2018-06-20; jw2019; OpenSubtitles2018.v3; not-set; ParaCrawl Corpus Kävitte Magotin pelloilla! You ve been into Farmer Maggot' s crop! Berberiapina, magotti. Barbary macaque. Magotit ovat erottamaton osa Gibraltaria. Gibraltar would not be the same without them. Tämä oli apokalypsi, jota magotit pakenivat. This was the apocalypse from which the Barbary macaques fled. Magotit elävät korkealla Gibraltarin kallion pinjametsissä. The Barbary apes inhabit the pine woods that cover the upper part of the Rock. Berberiapinoina eli magotteina tunnetut Gibraltarin suuret hännättömät apinat ovat vähenemässä, kertoo Lontoossa ilmestyvä Timesns-sanomalehti. The large tailless monkeys of the Rock of Gibraltar known as Barbary macaques are dwindling in number, reports The Times of London. Vuosittain 200 magottia, suurin osa pentuja, vangitaan luonnosta Marokossa. Every year 200 Barbary macaques, mostly infants, are caught in the wild in Morocco. Korkealla Marokon Atlasvuorillas-magotit palelevat jääkylmissä setripuissa. High in Morocco's Atlas Mountains, Barbary macaques shiver in the icy cedars. Magotti (Macaca sylvanus) on suojeltu neuvoston asetuksen (EY) N:o 338 97 (1) nojalla. The Barbary macaque (Macaca sylvanus) is protected under Council Regulation (EC) No 338/97(1). Berberiapinat eli magotit elävät pääosin Marokon ja Pohjoisns-Algerian vuoristometsissä. Barbary macaques (Macaca sylvanus) live mainly in the forests of Morocco and northern Algeria. Show more arrow right

Wikipedia

Barbary macaque The Barbary macaque (Macaca sylvanus), also known as Barbary ape, is a macaque species native to the Atlas Mountains of Algeria, Tunisia and Morocco, along with a small introduced population in Gibraltar. It is the type species of the genus Macaca. The species is of particular interest because males play an atypical role in rearing young. Because of uncertain paternity, males are integral to raising all infants. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

magottini

magottini

magottisi

magottisi

magottinsa

magottinsa

Par

-ta

magottiani

magottejani

magottiasi

magottejasi

magottiansa / magottiaan

magottejansa / magottejaan

Gen

-n

magottini

magottieni

magottisi

magottiesi

magottinsa

magottiensa

Ill

mihin

magottiini

magotteihini

magottiisi

magotteihisi

magottiinsa

magotteihinsa

Ine

-ssa

magotissani

magoteissani

magotissasi

magoteissasi

magotissansa / magotissaan

magoteissansa / magoteissaan

Ela

-sta

magotistani

magoteistani

magotistasi

magoteistasi

magotistansa / magotistaan

magoteistansa / magoteistaan

All

-lle

magotilleni

magoteilleni

magotillesi

magoteillesi

magotillensa / magotilleen

magoteillensa / magoteillean

Ade

-lla

magotillani

magoteillani

magotillasi

magoteillasi

magotillansa / magotillaan

magoteillansa / magoteillaan

Abl

-lta

magotiltani

magoteiltani

magotiltasi

magoteiltasi

magotiltansa / magotiltaan

magoteiltansa / magoteiltaan

Tra

-ksi

magotikseni

magoteikseni

magotiksesi

magoteiksesi

magotiksensa / magotikseen

magoteiksensa / magoteikseen

Ess

-na

magottinani

magotteinani

magottinasi

magotteinasi

magottinansa / magottinaan

magotteinansa / magotteinaan

Abe

-tta

magotittani

magoteittani

magotittasi

magoteittasi

magotittansa / magotittaan

magoteittansa / magoteittaan

Com

-ne

-

magotteineni

-

magotteinesi

-

magotteinensa / magotteineen

Singular

Plural

Nom

-

magottini

magottisi

magottinsa

magottini

magottisi

magottinsa

Par

-ta

magottiani

magottiasi

magottiansa / magottiaan

magottejani

magottejasi

magottejansa / magottejaan

Gen

-n

magottini

magottisi

magottinsa

magottieni

magottiesi

magottiensa

Ill

mihin

magottiini

magottiisi

magottiinsa

magotteihini

magotteihisi

magotteihinsa

Ine

-ssa

magotissani

magotissasi

magotissansa / magotissaan

magoteissani

magoteissasi

magoteissansa / magoteissaan

Ela

-sta

magotistani

magotistasi

magotistansa / magotistaan

magoteistani

magoteistasi

magoteistansa / magoteistaan

All

-lle

magotilleni

magotillesi

magotillensa / magotilleen

magoteilleni

magoteillesi

magoteillensa / magoteillean

Ade

-lla

magotillani

magotillasi

magotillansa / magotillaan

magoteillani

magoteillasi

magoteillansa / magoteillaan

Abl

-lta

magotiltani

magotiltasi

magotiltansa / magotiltaan

magoteiltani

magoteiltasi

magoteiltansa / magoteiltaan

Tra

-ksi

magotikseni

magotiksesi

magotiksensa / magotikseen

magoteikseni

magoteiksesi

magoteiksensa / magoteikseen

Ess

-na

magottinani

magottinasi

magottinansa / magottinaan

magotteinani

magotteinasi

magotteinansa / magotteinaan

Abe

-tta

magotittani

magotittasi

magotittansa / magotittaan

magoteittani

magoteittasi

magoteittansa / magoteittaan

Com

-ne

-

-

-

magotteineni

magotteinesi

magotteinensa / magotteineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

magottimme

magottimme

magottinne

magottinne

magottinsa

magottinsa

Par

-ta

magottiamme

magottejamme

magottianne

magottejanne

magottiansa / magottiaan

magottejansa / magottejaan

Gen

-n

magottimme

magottiemme

magottinne

magottienne

magottinsa

magottiensa

Ill

mihin

magottiimme

magotteihimme

magottiinne

magotteihinne

magottiinsa

magotteihinsa

Ine

-ssa

magotissamme

magoteissamme

magotissanne

magoteissanne

magotissansa / magotissaan

magoteissansa / magoteissaan

Ela

-sta

magotistamme

magoteistamme

magotistanne

magoteistanne

magotistansa / magotistaan

magoteistansa / magoteistaan

All

-lle

magotillemme

magoteillemme

magotillenne

magoteillenne

magotillensa / magotilleen

magoteillensa / magoteillean

Ade

-lla

magotillamme

magoteillamme

magotillanne

magoteillanne

magotillansa / magotillaan

magoteillansa / magoteillaan

Abl

-lta

magotiltamme

magoteiltamme

magotiltanne

magoteiltanne

magotiltansa / magotiltaan

magoteiltansa / magoteiltaan

Tra

-ksi

magotiksemme

magoteiksemme

magotiksenne

magoteiksenne

magotiksensa / magotikseen

magoteiksensa / magoteikseen

Ess

-na

magottinamme

magotteinamme

magottinanne

magotteinanne

magottinansa / magottinaan

magotteinansa / magotteinaan

Abe

-tta

magotittamme

magoteittamme

magotittanne

magoteittanne

magotittansa / magotittaan

magoteittansa / magoteittaan

Com

-ne

-

magotteinemme

-

magotteinenne

-

magotteinensa / magotteineen

Singular

Plural

Nom

-

magottimme

magottinne

magottinsa

magottimme

magottinne

magottinsa

Par

-ta

magottiamme

magottianne

magottiansa / magottiaan

magottejamme

magottejanne

magottejansa / magottejaan

Gen

-n

magottimme

magottinne

magottinsa

magottiemme

magottienne

magottiensa

Ill

mihin

magottiimme

magottiinne

magottiinsa

magotteihimme

magotteihinne

magotteihinsa

Ine

-ssa

magotissamme

magotissanne

magotissansa / magotissaan

magoteissamme

magoteissanne

magoteissansa / magoteissaan

Ela

-sta

magotistamme

magotistanne

magotistansa / magotistaan

magoteistamme

magoteistanne

magoteistansa / magoteistaan

All

-lle

magotillemme

magotillenne

magotillensa / magotilleen

magoteillemme

magoteillenne

magoteillensa / magoteillean

Ade

-lla

magotillamme

magotillanne

magotillansa / magotillaan

magoteillamme

magoteillanne

magoteillansa / magoteillaan

Abl

-lta

magotiltamme

magotiltanne

magotiltansa / magotiltaan

magoteiltamme

magoteiltanne

magoteiltansa / magoteiltaan

Tra

-ksi

magotiksemme

magotiksenne

magotiksensa / magotikseen

magoteiksemme

magoteiksenne

magoteiksensa / magoteikseen

Ess

-na

magottinamme

magottinanne

magottinansa / magottinaan

magotteinamme

magotteinanne

magotteinansa / magotteinaan

Abe

-tta

magotittamme

magotittanne

magotittansa / magotittaan

magoteittamme

magoteittanne

magoteittansa / magoteittaan

Com

-ne

-

-

-

magotteinemme

magotteinenne

magotteinensa / magotteineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept