logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

kampi, noun

Word analysis
kampilaitteiden

kampilaitteiden

kampi

Noun, Singular Nominative

+ laite

Noun, Plural Genitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kampi

kammet

Par

-ta

kampea

kampia

Gen

-n

kammen

kampien

Ill

mihin

kampeen

kampiin

Ine

-ssa

kammessa

kammissa

Ela

-sta

kammesta

kammista

All

-lle

kammelle

kammille

Ade

-lla

kammella

kammilla

Abl

-lta

kammelta

kammilta

Tra

-ksi

kammeksi

kammiksi

Ess

-na

kampena

kampina

Abe

-tta

kammetta

kammitta

Com

-ne

-

kampine

Ins

-in

-

kammin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kampi

kammet

Par

-ta

kampea

kampia

Gen

-n

kammen

kampien

Ill

mihin

kampeen

kampiin

Ine

-ssa

kammessa

kammissa

Ela

-sta

kammesta

kammista

All

-lle

kammelle

kammille

Ade

-lla

kammella

kammilla

Abl

-lta

kammelta

kammilta

Tra

-ksi

kammeksi

kammiksi

Ess

-na

kampena

kampina

Abe

-tta

kammetta

kammitta

Com

-ne

-

kampine

Ins

-in

-

kammin

crank kampi, omituinen tyyppi, intoilija, marisija, kiukuttelija
Show more arrow right
Europarl; OpenSubtitles; Europarl Parallel Corpus, sentence id: 1001-59056-1; tmClass; EurLex-2; Tatoeba; TED; OPUS Parallel Corpus Kammissa oli kylmä. It was cold in the cabin. Moottorin kampi vaurioitui kolarissa. The engine's crank got damaged in the crash. Kampi on helppo tapa käynnistää moottori. The crank is an easy way to start the engine. Kampesi hajosi maastossa. The lever broke in the field. Kampis-, työntöns-ja liukuikkunat. Drop windows, sliding windows and hinged windows. Kampis-tai nokkans-akselit; Crankshafts or camshafts; Hän oli kampien kammon vallassa. She was in the grip of a fear of combs. Löysin avaimeni unohdettuna kammissa. I found my keys forgotten in the room. Anteeksi, unohdin lautaseni kammissa. Sorry, I forgot my plate in the dining room. Kampea vedettiin voimalla alaspäin. The lever was pulled down with force. Show more arrow right

Wiktionary

crank (rotating arm mechanism) Show more arrow right veivi Show more arrow right kammeta kampeutua Show more arrow right jännitekampi kampiakseli kampikammio kampikulma kampiliira kampisarja poljinkampi Show more arrow right From Proto-Finnic kampi. Show more arrow right

Wikipedia

Crankshaft A crankshaft is a shaft driven by a crank mechanism, consisting of a series of cranks and crankpins to which the connecting rods of an engine are attached. It is a mechanical part able to perform a conversion between reciprocating motion and rotational motion. In a reciprocating engine, it translates reciprocating motion of the piston into rotational motion, whereas in a reciprocating compressor, it converts the rotational motion into reciprocating motion. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kampeni

kampeni

kampesi

kampesi

kampensa

kampensa

Par

-ta

kampeani

kampiani

kampeasi

kampiasi

kampeansa / kampeaan

kampiansa / kampiaan

Gen

-n

kampeni

kampieni

kampesi

kampiesi

kampensa

kampiensa

Ill

mihin

kampeeni

kampiini

kampeesi

kampiisi

kampeensa

kampiinsa

Ine

-ssa

kammessani

kammissani

kammessasi

kammissasi

kammessansa / kammessaan

kammissansa / kammissaan

Ela

-sta

kammestani

kammistani

kammestasi

kammistasi

kammestansa / kammestaan

kammistansa / kammistaan

All

-lle

kammelleni

kammilleni

kammellesi

kammillesi

kammellensa / kammelleen

kammillensa / kammillean

Ade

-lla

kammellani

kammillani

kammellasi

kammillasi

kammellansa / kammellaan

kammillansa / kammillaan

Abl

-lta

kammeltani

kammiltani

kammeltasi

kammiltasi

kammeltansa / kammeltaan

kammiltansa / kammiltaan

Tra

-ksi

kammekseni

kammikseni

kammeksesi

kammiksesi

kammeksensa / kammekseen

kammiksensa / kammikseen

Ess

-na

kampenani

kampinani

kampenasi

kampinasi

kampenansa / kampenaan

kampinansa / kampinaan

Abe

-tta

kammettani

kammittani

kammettasi

kammittasi

kammettansa / kammettaan

kammittansa / kammittaan

Com

-ne

-

kampineni

-

kampinesi

-

kampinensa / kampineen

Singular

Plural

Nom

-

kampeni

kampesi

kampensa

kampeni

kampesi

kampensa

Par

-ta

kampeani

kampeasi

kampeansa / kampeaan

kampiani

kampiasi

kampiansa / kampiaan

Gen

-n

kampeni

kampesi

kampensa

kampieni

kampiesi

kampiensa

Ill

mihin

kampeeni

kampeesi

kampeensa

kampiini

kampiisi

kampiinsa

Ine

-ssa

kammessani

kammessasi

kammessansa / kammessaan

kammissani

kammissasi

kammissansa / kammissaan

Ela

-sta

kammestani

kammestasi

kammestansa / kammestaan

kammistani

kammistasi

kammistansa / kammistaan

All

-lle

kammelleni

kammellesi

kammellensa / kammelleen

kammilleni

kammillesi

kammillensa / kammillean

Ade

-lla

kammellani

kammellasi

kammellansa / kammellaan

kammillani

kammillasi

kammillansa / kammillaan

Abl

-lta

kammeltani

kammeltasi

kammeltansa / kammeltaan

kammiltani

kammiltasi

kammiltansa / kammiltaan

Tra

-ksi

kammekseni

kammeksesi

kammeksensa / kammekseen

kammikseni

kammiksesi

kammiksensa / kammikseen

Ess

-na

kampenani

kampenasi

kampenansa / kampenaan

kampinani

kampinasi

kampinansa / kampinaan

Abe

-tta

kammettani

kammettasi

kammettansa / kammettaan

kammittani

kammittasi

kammittansa / kammittaan

Com

-ne

-

-

-

kampineni

kampinesi

kampinensa / kampineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kampemme

kampemme

kampenne

kampenne

kampensa

kampensa

Par

-ta

kampeamme

kampiamme

kampeanne

kampianne

kampeansa / kampeaan

kampiansa / kampiaan

Gen

-n

kampemme

kampiemme

kampenne

kampienne

kampensa

kampiensa

Ill

mihin

kampeemme

kampiimme

kampeenne

kampiinne

kampeensa

kampiinsa

Ine

-ssa

kammessamme

kammissamme

kammessanne

kammissanne

kammessansa / kammessaan

kammissansa / kammissaan

Ela

-sta

kammestamme

kammistamme

kammestanne

kammistanne

kammestansa / kammestaan

kammistansa / kammistaan

All

-lle

kammellemme

kammillemme

kammellenne

kammillenne

kammellensa / kammelleen

kammillensa / kammillean

Ade

-lla

kammellamme

kammillamme

kammellanne

kammillanne

kammellansa / kammellaan

kammillansa / kammillaan

Abl

-lta

kammeltamme

kammiltamme

kammeltanne

kammiltanne

kammeltansa / kammeltaan

kammiltansa / kammiltaan

Tra

-ksi

kammeksemme

kammiksemme

kammeksenne

kammiksenne

kammeksensa / kammekseen

kammiksensa / kammikseen

Ess

-na

kampenamme

kampinamme

kampenanne

kampinanne

kampenansa / kampenaan

kampinansa / kampinaan

Abe

-tta

kammettamme

kammittamme

kammettanne

kammittanne

kammettansa / kammettaan

kammittansa / kammittaan

Com

-ne

-

kampinemme

-

kampinenne

-

kampinensa / kampineen

Singular

Plural

Nom

-

kampemme

kampenne

kampensa

kampemme

kampenne

kampensa

Par

-ta

kampeamme

kampeanne

kampeansa / kampeaan

kampiamme

kampianne

kampiansa / kampiaan

Gen

-n

kampemme

kampenne

kampensa

kampiemme

kampienne

kampiensa

Ill

mihin

kampeemme

kampeenne

kampeensa

kampiimme

kampiinne

kampiinsa

Ine

-ssa

kammessamme

kammessanne

kammessansa / kammessaan

kammissamme

kammissanne

kammissansa / kammissaan

Ela

-sta

kammestamme

kammestanne

kammestansa / kammestaan

kammistamme

kammistanne

kammistansa / kammistaan

All

-lle

kammellemme

kammellenne

kammellensa / kammelleen

kammillemme

kammillenne

kammillensa / kammillean

Ade

-lla

kammellamme

kammellanne

kammellansa / kammellaan

kammillamme

kammillanne

kammillansa / kammillaan

Abl

-lta

kammeltamme

kammeltanne

kammeltansa / kammeltaan

kammiltamme

kammiltanne

kammiltansa / kammiltaan

Tra

-ksi

kammeksemme

kammeksenne

kammeksensa / kammekseen

kammiksemme

kammiksenne

kammiksensa / kammikseen

Ess

-na

kampenamme

kampenanne

kampenansa / kampenaan

kampinamme

kampinanne

kampinansa / kampinaan

Abe

-tta

kammettamme

kammettanne

kammettansa / kammettaan

kammittamme

kammittanne

kammittansa / kammittaan

Com

-ne

-

-

-

kampinemme

kampinenne

kampinensa / kampineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laite

laitteet

Par

-ta

laitetta

laitteita / laittehia

Gen

-n

laitteen

laitteitten / laitteiden / laittehien / laittehitten

Ill

mihin

laitteeseen

laitteisiin / laitteihin / laittehisin

Ine

-ssa

laitteessa

laittehissa / laitteissa

Ela

-sta

laitteesta

laittehista / laitteista

All

-lle

laitteelle

laittehille / laitteille

Ade

-lla

laitteella

laittehilla / laitteilla

Abl

-lta

laitteelta

laittehilta / laitteilta

Tra

-ksi

laitteeksi

laittehiksi / laitteiksi

Ess

-na

laitteena

laittehina / laitteina

Abe

-tta

laitteetta

laittehitta / laitteitta

Com

-ne

-

laittehine / laitteine

Ins

-in

-

laittehin / laittein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laite

laitteet

Par

-ta

laitetta

laitteita / laittehia

Gen

-n

laitteen

laitteitten / laitteiden / laittehien / laittehitten

Ill

mihin

laitteeseen

laitteisiin / laitteihin / laittehisin

Ine

-ssa

laitteessa

laittehissa / laitteissa

Ela

-sta

laitteesta

laittehista / laitteista

All

-lle

laitteelle

laittehille / laitteille

Ade

-lla

laitteella

laittehilla / laitteilla

Abl

-lta

laitteelta

laittehilta / laitteilta

Tra

-ksi

laitteeksi

laittehiksi / laitteiksi

Ess

-na

laitteena

laittehina / laitteina

Abe

-tta

laitteetta

laittehitta / laitteitta

Com

-ne

-

laittehine / laitteine

Ins

-in

-

laittehin / laittein

device laite, keino, juoni, vehje, temppu, tehokeino
unit yksikkö, laite, laitteisto, elementti, kaluste, ykkönen
appliance laite, väline, koje, apuneuvo
gadget vempain, laite, vehje
ride matka, kyyti, ajomatka, ajelu, laite, ratsastusretki
contrivance värkki, kekseliäisyys, koje, päähänpisto, laite, keksintö
contraption härveli, vehje, häkkyrä, hökötys, laite
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus 7.0; OpenSubtitles2018.v3; support.google; eurlex-diff-2018-06-20; Paracrawl 1.1; Opus.fi; Europarl; Europarl v7, sentence 434311.; Tatoeba.fi Tämä laite on rikki. This device is broken. Laite halusi niin. The machine wanted me here. Tämä on Bns-luokan laite. This is a Class B equipment. Apexns-EKGns-laite. Apex cardiograph ( vibrocardiograph ). Ostin uuden laitteen eilen. I bought a new device yesterday. Laite on vanha, mutta se toimii edelleen moitteettomasti. The device is old, but it still works perfectly. Hienompi kuin Nemos-laite Disneylandissa. This is cooler than the nemo ride at Disneyland. Laitteita on mökissä paljon. There are a lot of devices in the cottage. Siinä on laitettakin lisänä. There is additional equipment in it. Ostin uuden tietokoneen, koska vanha laite oli liian hidas. I bought a new computer because the old device was too slow. Show more arrow right

Wiktionary

apparatus, device (colloquial) ride (amusement ride, in amusement parks) Show more arrow right (amusement ride): huvipuistolaite Show more arrow right laittaa +‎ -e Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laitteeni

laitteeni

laitteesi

laitteesi

laitteensa

laitteensa

Par

-ta

laitettani

laitteitani / laittehiani

laitettasi

laitteitasi / laittehiasi

laitettansa / laitettaan

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteeni

laitteitteni / laitteideni / laittehieni / laittehitteni

laitteesi

laitteittesi / laitteidesi / laittehiesi / laittehittesi

laitteensa

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseeni

laitteisiini / laitteihini / laittehisini

laitteeseesi

laitteisiisi / laitteihisi / laittehisisi

laitteeseensa

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessani

laittehissani / laitteissani

laitteessasi

laittehissasi / laitteissasi

laitteessansa / laitteessaan

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestani

laittehistani / laitteistani

laitteestasi

laittehistasi / laitteistasi

laitteestansa / laitteestaan

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteelleni

laittehilleni / laitteilleni

laitteellesi

laittehillesi / laitteillesi

laitteellensa / laitteelleen

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellani

laittehillani / laitteillani

laitteellasi

laittehillasi / laitteillasi

laitteellansa / laitteellaan

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltani

laittehiltani / laitteiltani

laitteeltasi

laittehiltasi / laitteiltasi

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteekseni

laittehikseni / laitteikseni

laitteeksesi

laittehiksesi / laitteiksesi

laitteeksensa / laitteekseen

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenani

laittehinani / laitteinani

laitteenasi

laittehinasi / laitteinasi

laitteenansa / laitteenaan

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettani

laittehittani / laitteittani

laitteettasi

laittehittasi / laitteittasi

laitteettansa / laitteettaan

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

laittehineni / laitteineni

-

laittehinesi / laitteinesi

-

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

Singular

Plural

Nom

-

laitteeni

laitteesi

laitteensa

laitteeni

laitteesi

laitteensa

Par

-ta

laitettani

laitettasi

laitettansa / laitettaan

laitteitani / laittehiani

laitteitasi / laittehiasi

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteeni

laitteesi

laitteensa

laitteitteni / laitteideni / laittehieni / laittehitteni

laitteittesi / laitteidesi / laittehiesi / laittehittesi

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseeni

laitteeseesi

laitteeseensa

laitteisiini / laitteihini / laittehisini

laitteisiisi / laitteihisi / laittehisisi

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessani

laitteessasi

laitteessansa / laitteessaan

laittehissani / laitteissani

laittehissasi / laitteissasi

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestani

laitteestasi

laitteestansa / laitteestaan

laittehistani / laitteistani

laittehistasi / laitteistasi

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteelleni

laitteellesi

laitteellensa / laitteelleen

laittehilleni / laitteilleni

laittehillesi / laitteillesi

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellani

laitteellasi

laitteellansa / laitteellaan

laittehillani / laitteillani

laittehillasi / laitteillasi

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltani

laitteeltasi

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltani / laitteiltani

laittehiltasi / laitteiltasi

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteekseni

laitteeksesi

laitteeksensa / laitteekseen

laittehikseni / laitteikseni

laittehiksesi / laitteiksesi

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenani

laitteenasi

laitteenansa / laitteenaan

laittehinani / laitteinani

laittehinasi / laitteinasi

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettani

laitteettasi

laitteettansa / laitteettaan

laittehittani / laitteittani

laittehittasi / laitteittasi

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

-

-

laittehineni / laitteineni

laittehinesi / laitteinesi

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laitteemme

laitteemme

laitteenne

laitteenne

laitteensa

laitteensa

Par

-ta

laitettamme

laitteitamme / laittehiamme

laitettanne

laitteitanne / laittehianne

laitettansa / laitettaan

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteemme

laitteittemme / laitteidemme / laittehiemme / laittehittemme

laitteenne

laitteittenne / laitteidenne / laittehienne / laittehittenne

laitteensa

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseemme

laitteisiimme / laitteihimme / laittehisimme

laitteeseenne

laitteisiinne / laitteihinne / laittehisinne

laitteeseensa

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessamme

laittehissamme / laitteissamme

laitteessanne

laittehissanne / laitteissanne

laitteessansa / laitteessaan

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestamme

laittehistamme / laitteistamme

laitteestanne

laittehistanne / laitteistanne

laitteestansa / laitteestaan

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteellemme

laittehillemme / laitteillemme

laitteellenne

laittehillenne / laitteillenne

laitteellensa / laitteelleen

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellamme

laittehillamme / laitteillamme

laitteellanne

laittehillanne / laitteillanne

laitteellansa / laitteellaan

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltamme

laittehiltamme / laitteiltamme

laitteeltanne

laittehiltanne / laitteiltanne

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteeksemme

laittehiksemme / laitteiksemme

laitteeksenne

laittehiksenne / laitteiksenne

laitteeksensa / laitteekseen

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenamme

laittehinamme / laitteinamme

laitteenanne

laittehinanne / laitteinanne

laitteenansa / laitteenaan

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettamme

laittehittamme / laitteittamme

laitteettanne

laittehittanne / laitteittanne

laitteettansa / laitteettaan

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

laittehinemme / laitteinemme

-

laittehinenne / laitteinenne

-

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

Singular

Plural

Nom

-

laitteemme

laitteenne

laitteensa

laitteemme

laitteenne

laitteensa

Par

-ta

laitettamme

laitettanne

laitettansa / laitettaan

laitteitamme / laittehiamme

laitteitanne / laittehianne

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteemme

laitteenne

laitteensa

laitteittemme / laitteidemme / laittehiemme / laittehittemme

laitteittenne / laitteidenne / laittehienne / laittehittenne

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseemme

laitteeseenne

laitteeseensa

laitteisiimme / laitteihimme / laittehisimme

laitteisiinne / laitteihinne / laittehisinne

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessamme

laitteessanne

laitteessansa / laitteessaan

laittehissamme / laitteissamme

laittehissanne / laitteissanne

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestamme

laitteestanne

laitteestansa / laitteestaan

laittehistamme / laitteistamme

laittehistanne / laitteistanne

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteellemme

laitteellenne

laitteellensa / laitteelleen

laittehillemme / laitteillemme

laittehillenne / laitteillenne

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellamme

laitteellanne

laitteellansa / laitteellaan

laittehillamme / laitteillamme

laittehillanne / laitteillanne

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltamme

laitteeltanne

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltamme / laitteiltamme

laittehiltanne / laitteiltanne

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteeksemme

laitteeksenne

laitteeksensa / laitteekseen

laittehiksemme / laitteiksemme

laittehiksenne / laitteiksenne

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenamme

laitteenanne

laitteenansa / laitteenaan

laittehinamme / laitteinamme

laittehinanne / laitteinanne

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettamme

laitteettanne

laitteettansa / laitteettaan

laittehittamme / laitteittamme

laittehittanne / laitteittanne

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

-

-

laittehinemme / laitteinemme

laittehinenne / laitteinenne

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept