metalabra |
Noun, Singular Nominative |
|
+ labra |
Noun, Singular Nominative |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
meta |
metat |
Par |
-ta |
metaa |
metoja |
Gen |
-n |
metan |
metojen |
Ill |
mihin |
metaan |
metoihin |
Ine |
-ssa |
metassa |
metoissa |
Ela |
-sta |
metasta |
metoista |
All |
-lle |
metalle |
metoille |
Ade |
-lla |
metalla |
metoilla |
Abl |
-lta |
metalta |
metoilta |
Tra |
-ksi |
metaksi |
metoiksi |
Ess |
-na |
metana |
metoina |
Abe |
-tta |
metatta |
metoitta |
Com |
-ne |
- |
metoine |
Ins |
-in |
- |
metoin |
Singular
Plural
Nom
-
meta
metat
Par
-ta
metaa
metoja
Gen
-n
metan
metojen
Ill
mihin
metaan
metoihin
Ine
-ssa
metassa
metoissa
Ela
-sta
metasta
metoista
All
-lle
metalle
metoille
Ade
-lla
metalla
metoilla
Abl
-lta
metalta
metoilta
Tra
-ksi
metaksi
metoiksi
Ess
-na
metana
metoina
Abe
-tta
metatta
metoitta
Com
-ne
-
metoine
Ins
-in
-
metoin
| meta | |
| metadata | |
| the metadata | |
| the meta | |
| a meta |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
meta |
meta |
meta |
meta |
meta |
meta |
Par |
-ta |
metaa |
metoja |
metaa |
metoja |
metaa |
metoja |
Gen |
-n |
meta |
metoje |
meta |
metoje |
meta |
metoje |
Ill |
mihin |
metaa |
metoihi |
metaa |
metoihi |
metaa |
metoihi |
Ine |
-ssa |
metassa |
metoissa |
metassa |
metoissa |
metassa |
metoissa |
Ela |
-sta |
metasta |
metoista |
metasta |
metoista |
metasta |
metoista |
All |
-lle |
metalle |
metoille |
metalle |
metoille |
metalle |
metoille |
Ade |
-lla |
metalla |
metoilla |
metalla |
metoilla |
metalla |
metoilla |
Abl |
-lta |
metalta |
metoilta |
metalta |
metoilta |
metalta |
metoilta |
Tra |
-ksi |
metakse |
metoikse |
metakse |
metoikse |
metakse |
metoikse |
Ess |
-na |
metana |
metoina |
metana |
metoina |
metana |
metoina |
Abe |
-tta |
metatta |
metoitta |
metatta |
metoitta |
metatta |
metoitta |
Com |
-ne |
- |
metoine |
- |
metoine |
- |
metoine |
Singular
Plural
Nom
-
meta
meta
meta
meta
meta
meta
Par
-ta
metaa
metaa
metaa
metoja
metoja
metoja
Gen
-n
meta
meta
meta
metoje
metoje
metoje
Ill
mihin
metaa
metaa
metaa
metoihi
metoihi
metoihi
Ine
-ssa
metassa
metassa
metassa
metoissa
metoissa
metoissa
Ela
-sta
metasta
metasta
metasta
metoista
metoista
metoista
All
-lle
metalle
metalle
metalle
metoille
metoille
metoille
Ade
-lla
metalla
metalla
metalla
metoilla
metoilla
metoilla
Abl
-lta
metalta
metalta
metalta
metoilta
metoilta
metoilta
Tra
-ksi
metakse
metakse
metakse
metoikse
metoikse
metoikse
Ess
-na
metana
metana
metana
metoina
metoina
metoina
Abe
-tta
metatta
metatta
metatta
metoitta
metoitta
metoitta
Com
-ne
-
-
-
metoine
metoine
metoine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
meta |
meta |
meta |
meta |
meta |
meta |
Par |
-ta |
metaa |
metoja |
metaa |
metoja |
metaa |
metoja |
Gen |
-n |
meta |
metoje |
meta |
metoje |
meta |
metoje |
Ill |
mihin |
metaa |
metoihi |
metaa |
metoihi |
metaa |
metoihi |
Ine |
-ssa |
metassa |
metoissa |
metassa |
metoissa |
metassa |
metoissa |
Ela |
-sta |
metasta |
metoista |
metasta |
metoista |
metasta |
metoista |
All |
-lle |
metalle |
metoille |
metalle |
metoille |
metalle |
metoille |
Ade |
-lla |
metalla |
metoilla |
metalla |
metoilla |
metalla |
metoilla |
Abl |
-lta |
metalta |
metoilta |
metalta |
metoilta |
metalta |
metoilta |
Tra |
-ksi |
metakse |
metoikse |
metakse |
metoikse |
metakse |
metoikse |
Ess |
-na |
metana |
metoina |
metana |
metoina |
metana |
metoina |
Abe |
-tta |
metatta |
metoitta |
metatta |
metoitta |
metatta |
metoitta |
Com |
-ne |
- |
metoine |
- |
metoine |
- |
metoine |
Singular
Plural
Nom
-
meta
meta
meta
meta
meta
meta
Par
-ta
metaa
metaa
metaa
metoja
metoja
metoja
Gen
-n
meta
meta
meta
metoje
metoje
metoje
Ill
mihin
metaa
metaa
metaa
metoihi
metoihi
metoihi
Ine
-ssa
metassa
metassa
metassa
metoissa
metoissa
metoissa
Ela
-sta
metasta
metasta
metasta
metoista
metoista
metoista
All
-lle
metalle
metalle
metalle
metoille
metoille
metoille
Ade
-lla
metalla
metalla
metalla
metoilla
metoilla
metoilla
Abl
-lta
metalta
metalta
metalta
metoilta
metoilta
metoilta
Tra
-ksi
metakse
metakse
metakse
metoikse
metoikse
metoikse
Ess
-na
metana
metana
metana
metoina
metoina
metoina
Abe
-tta
metatta
metatta
metatta
metoitta
metoitta
metoitta
Com
-ne
-
-
-
metoine
metoine
metoine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
labra |
labrat |
Par |
-ta |
labraa |
labroja |
Gen |
-n |
labran |
labrojen |
Ill |
mihin |
labraan |
labroihin |
Ine |
-ssa |
labrassa |
labroissa |
Ela |
-sta |
labrasta |
labroista |
All |
-lle |
labralle |
labroille |
Ade |
-lla |
labralla |
labroilla |
Abl |
-lta |
labralta |
labroilta |
Tra |
-ksi |
labraksi |
labroiksi |
Ess |
-na |
labrana |
labroina |
Abe |
-tta |
labratta |
labroitta |
Com |
-ne |
- |
labroine |
Ins |
-in |
- |
labroin |
Singular
Plural
Nom
-
labra
labrat
Par
-ta
labraa
labroja
Gen
-n
labran
labrojen
Ill
mihin
labraan
labroihin
Ine
-ssa
labrassa
labroissa
Ela
-sta
labrasta
labroista
All
-lle
labralle
labroille
Ade
-lla
labralla
labroilla
Abl
-lta
labralta
labroilta
Tra
-ksi
labraksi
labroiksi
Ess
-na
labrana
labroina
Abe
-tta
labratta
labroitta
Com
-ne
-
labroine
Ins
-in
-
labroin
| labra | |
| lab |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
labra |
labra |
labra |
labra |
labra |
labra |
Par |
-ta |
labraa |
labroja |
labraa |
labroja |
labraa |
labroja |
Gen |
-n |
labra |
labroje |
labra |
labroje |
labra |
labroje |
Ill |
mihin |
labraa |
labroihi |
labraa |
labroihi |
labraa |
labroihi |
Ine |
-ssa |
labrassa |
labroissa |
labrassa |
labroissa |
labrassa |
labroissa |
Ela |
-sta |
labrasta |
labroista |
labrasta |
labroista |
labrasta |
labroista |
All |
-lle |
labralle |
labroille |
labralle |
labroille |
labralle |
labroille |
Ade |
-lla |
labralla |
labroilla |
labralla |
labroilla |
labralla |
labroilla |
Abl |
-lta |
labralta |
labroilta |
labralta |
labroilta |
labralta |
labroilta |
Tra |
-ksi |
labrakse |
labroikse |
labrakse |
labroikse |
labrakse |
labroikse |
Ess |
-na |
labrana |
labroina |
labrana |
labroina |
labrana |
labroina |
Abe |
-tta |
labratta |
labroitta |
labratta |
labroitta |
labratta |
labroitta |
Com |
-ne |
- |
labroine |
- |
labroine |
- |
labroine |
Singular
Plural
Nom
-
labra
labra
labra
labra
labra
labra
Par
-ta
labraa
labraa
labraa
labroja
labroja
labroja
Gen
-n
labra
labra
labra
labroje
labroje
labroje
Ill
mihin
labraa
labraa
labraa
labroihi
labroihi
labroihi
Ine
-ssa
labrassa
labrassa
labrassa
labroissa
labroissa
labroissa
Ela
-sta
labrasta
labrasta
labrasta
labroista
labroista
labroista
All
-lle
labralle
labralle
labralle
labroille
labroille
labroille
Ade
-lla
labralla
labralla
labralla
labroilla
labroilla
labroilla
Abl
-lta
labralta
labralta
labralta
labroilta
labroilta
labroilta
Tra
-ksi
labrakse
labrakse
labrakse
labroikse
labroikse
labroikse
Ess
-na
labrana
labrana
labrana
labroina
labroina
labroina
Abe
-tta
labratta
labratta
labratta
labroitta
labroitta
labroitta
Com
-ne
-
-
-
labroine
labroine
labroine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
labra |
labra |
labra |
labra |
labra |
labra |
Par |
-ta |
labraa |
labroja |
labraa |
labroja |
labraa |
labroja |
Gen |
-n |
labra |
labroje |
labra |
labroje |
labra |
labroje |
Ill |
mihin |
labraa |
labroihi |
labraa |
labroihi |
labraa |
labroihi |
Ine |
-ssa |
labrassa |
labroissa |
labrassa |
labroissa |
labrassa |
labroissa |
Ela |
-sta |
labrasta |
labroista |
labrasta |
labroista |
labrasta |
labroista |
All |
-lle |
labralle |
labroille |
labralle |
labroille |
labralle |
labroille |
Ade |
-lla |
labralla |
labroilla |
labralla |
labroilla |
labralla |
labroilla |
Abl |
-lta |
labralta |
labroilta |
labralta |
labroilta |
labralta |
labroilta |
Tra |
-ksi |
labrakse |
labroikse |
labrakse |
labroikse |
labrakse |
labroikse |
Ess |
-na |
labrana |
labroina |
labrana |
labroina |
labrana |
labroina |
Abe |
-tta |
labratta |
labroitta |
labratta |
labroitta |
labratta |
labroitta |
Com |
-ne |
- |
labroine |
- |
labroine |
- |
labroine |
Singular
Plural
Nom
-
labra
labra
labra
labra
labra
labra
Par
-ta
labraa
labraa
labraa
labroja
labroja
labroja
Gen
-n
labra
labra
labra
labroje
labroje
labroje
Ill
mihin
labraa
labraa
labraa
labroihi
labroihi
labroihi
Ine
-ssa
labrassa
labrassa
labrassa
labroissa
labroissa
labroissa
Ela
-sta
labrasta
labrasta
labrasta
labroista
labroista
labroista
All
-lle
labralle
labralle
labralle
labroille
labroille
labroille
Ade
-lla
labralla
labralla
labralla
labroilla
labroilla
labroilla
Abl
-lta
labralta
labralta
labralta
labroilta
labroilta
labroilta
Tra
-ksi
labrakse
labrakse
labrakse
labroikse
labroikse
labroikse
Ess
-na
labrana
labrana
labrana
labroina
labroina
labroina
Abe
-tta
labratta
labratta
labratta
labroitta
labroitta
labroitta
Com
-ne
-
-
-
labroine
labroine
labroine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net