laparoskooppitarraimet |
Noun, Singular Nominative |
|
+ tarrain |
Noun, Plural Nominative |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
laparoskooppi |
laparoskoopit |
Par |
-ta |
laparoskooppia |
laparoskooppeja |
Gen |
-n |
laparoskoopin |
laparoskooppien |
Ill |
mihin |
laparoskooppiin |
laparoskooppeihin |
Ine |
-ssa |
laparoskoopissa |
laparoskoopeissa |
Ela |
-sta |
laparoskoopista |
laparoskoopeista |
All |
-lle |
laparoskoopille |
laparoskoopeille |
Ade |
-lla |
laparoskoopilla |
laparoskoopeilla |
Abl |
-lta |
laparoskoopilta |
laparoskoopeilta |
Tra |
-ksi |
laparoskoopiksi |
laparoskoopeiksi |
Ess |
-na |
laparoskooppina |
laparoskooppeina |
Abe |
-tta |
laparoskoopitta |
laparoskoopeitta |
Com |
-ne |
- |
laparoskooppeine |
Ins |
-in |
- |
laparoskoopein |
Singular
Plural
Nom
-
laparoskooppi
laparoskoopit
Par
-ta
laparoskooppia
laparoskooppeja
Gen
-n
laparoskoopin
laparoskooppien
Ill
mihin
laparoskooppiin
laparoskooppeihin
Ine
-ssa
laparoskoopissa
laparoskoopeissa
Ela
-sta
laparoskoopista
laparoskoopeista
All
-lle
laparoskoopille
laparoskoopeille
Ade
-lla
laparoskoopilla
laparoskoopeilla
Abl
-lta
laparoskoopilta
laparoskoopeilta
Tra
-ksi
laparoskoopiksi
laparoskoopeiksi
Ess
-na
laparoskooppina
laparoskooppeina
Abe
-tta
laparoskoopitta
laparoskoopeitta
Com
-ne
-
laparoskooppeine
Ins
-in
-
laparoskoopein
| laparoscope | |
| Laparoscope |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
Par |
-ta |
laparoskooppia |
laparoskooppeja |
laparoskooppia |
laparoskooppeja |
laparoskooppia |
laparoskooppeja |
Gen |
-n |
laparoskooppi |
laparoskooppie |
laparoskooppi |
laparoskooppie |
laparoskooppi |
laparoskooppie |
Ill |
mihin |
laparoskooppii |
laparoskooppeihi |
laparoskooppii |
laparoskooppeihi |
laparoskooppii |
laparoskooppeihi |
Ine |
-ssa |
laparoskoopissa |
laparoskoopeissa |
laparoskoopissa |
laparoskoopeissa |
laparoskoopissa |
laparoskoopeissa |
Ela |
-sta |
laparoskoopista |
laparoskoopeista |
laparoskoopista |
laparoskoopeista |
laparoskoopista |
laparoskoopeista |
All |
-lle |
laparoskoopille |
laparoskoopeille |
laparoskoopille |
laparoskoopeille |
laparoskoopille |
laparoskoopeille |
Ade |
-lla |
laparoskoopilla |
laparoskoopeilla |
laparoskoopilla |
laparoskoopeilla |
laparoskoopilla |
laparoskoopeilla |
Abl |
-lta |
laparoskoopilta |
laparoskoopeilta |
laparoskoopilta |
laparoskoopeilta |
laparoskoopilta |
laparoskoopeilta |
Tra |
-ksi |
laparoskoopikse |
laparoskoopeikse |
laparoskoopikse |
laparoskoopeikse |
laparoskoopikse |
laparoskoopeikse |
Ess |
-na |
laparoskooppina |
laparoskooppeina |
laparoskooppina |
laparoskooppeina |
laparoskooppina |
laparoskooppeina |
Abe |
-tta |
laparoskoopitta |
laparoskoopeitta |
laparoskoopitta |
laparoskoopeitta |
laparoskoopitta |
laparoskoopeitta |
Com |
-ne |
- |
laparoskooppeine |
- |
laparoskooppeine |
- |
laparoskooppeine |
Singular
Plural
Nom
-
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
Par
-ta
laparoskooppia
laparoskooppia
laparoskooppia
laparoskooppeja
laparoskooppeja
laparoskooppeja
Gen
-n
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppie
laparoskooppie
laparoskooppie
Ill
mihin
laparoskooppii
laparoskooppii
laparoskooppii
laparoskooppeihi
laparoskooppeihi
laparoskooppeihi
Ine
-ssa
laparoskoopissa
laparoskoopissa
laparoskoopissa
laparoskoopeissa
laparoskoopeissa
laparoskoopeissa
Ela
-sta
laparoskoopista
laparoskoopista
laparoskoopista
laparoskoopeista
laparoskoopeista
laparoskoopeista
All
-lle
laparoskoopille
laparoskoopille
laparoskoopille
laparoskoopeille
laparoskoopeille
laparoskoopeille
Ade
-lla
laparoskoopilla
laparoskoopilla
laparoskoopilla
laparoskoopeilla
laparoskoopeilla
laparoskoopeilla
Abl
-lta
laparoskoopilta
laparoskoopilta
laparoskoopilta
laparoskoopeilta
laparoskoopeilta
laparoskoopeilta
Tra
-ksi
laparoskoopikse
laparoskoopikse
laparoskoopikse
laparoskoopeikse
laparoskoopeikse
laparoskoopeikse
Ess
-na
laparoskooppina
laparoskooppina
laparoskooppina
laparoskooppeina
laparoskooppeina
laparoskooppeina
Abe
-tta
laparoskoopitta
laparoskoopitta
laparoskoopitta
laparoskoopeitta
laparoskoopeitta
laparoskoopeitta
Com
-ne
-
-
-
laparoskooppeine
laparoskooppeine
laparoskooppeine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
laparoskooppi |
Par |
-ta |
laparoskooppia |
laparoskooppeja |
laparoskooppia |
laparoskooppeja |
laparoskooppia |
laparoskooppeja |
Gen |
-n |
laparoskooppi |
laparoskooppie |
laparoskooppi |
laparoskooppie |
laparoskooppi |
laparoskooppie |
Ill |
mihin |
laparoskooppii |
laparoskooppeihi |
laparoskooppii |
laparoskooppeihi |
laparoskooppii |
laparoskooppeihi |
Ine |
-ssa |
laparoskoopissa |
laparoskoopeissa |
laparoskoopissa |
laparoskoopeissa |
laparoskoopissa |
laparoskoopeissa |
Ela |
-sta |
laparoskoopista |
laparoskoopeista |
laparoskoopista |
laparoskoopeista |
laparoskoopista |
laparoskoopeista |
All |
-lle |
laparoskoopille |
laparoskoopeille |
laparoskoopille |
laparoskoopeille |
laparoskoopille |
laparoskoopeille |
Ade |
-lla |
laparoskoopilla |
laparoskoopeilla |
laparoskoopilla |
laparoskoopeilla |
laparoskoopilla |
laparoskoopeilla |
Abl |
-lta |
laparoskoopilta |
laparoskoopeilta |
laparoskoopilta |
laparoskoopeilta |
laparoskoopilta |
laparoskoopeilta |
Tra |
-ksi |
laparoskoopikse |
laparoskoopeikse |
laparoskoopikse |
laparoskoopeikse |
laparoskoopikse |
laparoskoopeikse |
Ess |
-na |
laparoskooppina |
laparoskooppeina |
laparoskooppina |
laparoskooppeina |
laparoskooppina |
laparoskooppeina |
Abe |
-tta |
laparoskoopitta |
laparoskoopeitta |
laparoskoopitta |
laparoskoopeitta |
laparoskoopitta |
laparoskoopeitta |
Com |
-ne |
- |
laparoskooppeine |
- |
laparoskooppeine |
- |
laparoskooppeine |
Singular
Plural
Nom
-
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
Par
-ta
laparoskooppia
laparoskooppia
laparoskooppia
laparoskooppeja
laparoskooppeja
laparoskooppeja
Gen
-n
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppi
laparoskooppie
laparoskooppie
laparoskooppie
Ill
mihin
laparoskooppii
laparoskooppii
laparoskooppii
laparoskooppeihi
laparoskooppeihi
laparoskooppeihi
Ine
-ssa
laparoskoopissa
laparoskoopissa
laparoskoopissa
laparoskoopeissa
laparoskoopeissa
laparoskoopeissa
Ela
-sta
laparoskoopista
laparoskoopista
laparoskoopista
laparoskoopeista
laparoskoopeista
laparoskoopeista
All
-lle
laparoskoopille
laparoskoopille
laparoskoopille
laparoskoopeille
laparoskoopeille
laparoskoopeille
Ade
-lla
laparoskoopilla
laparoskoopilla
laparoskoopilla
laparoskoopeilla
laparoskoopeilla
laparoskoopeilla
Abl
-lta
laparoskoopilta
laparoskoopilta
laparoskoopilta
laparoskoopeilta
laparoskoopeilta
laparoskoopeilta
Tra
-ksi
laparoskoopikse
laparoskoopikse
laparoskoopikse
laparoskoopeikse
laparoskoopeikse
laparoskoopeikse
Ess
-na
laparoskooppina
laparoskooppina
laparoskooppina
laparoskooppeina
laparoskooppeina
laparoskooppeina
Abe
-tta
laparoskoopitta
laparoskoopitta
laparoskoopitta
laparoskoopeitta
laparoskoopeitta
laparoskoopeitta
Com
-ne
-
-
-
laparoskooppeine
laparoskooppeine
laparoskooppeine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
tarrain |
tarraimet |
Par |
-ta |
tarrainta |
tarraimia |
Gen |
-n |
tarraimen |
tarrainten / tarraimien |
Ill |
mihin |
tarraimeen |
tarraimiin |
Ine |
-ssa |
tarraimessa |
tarraimissa |
Ela |
-sta |
tarraimesta |
tarraimista |
All |
-lle |
tarraimelle |
tarraimille |
Ade |
-lla |
tarraimella |
tarraimilla |
Abl |
-lta |
tarraimelta |
tarraimilta |
Tra |
-ksi |
tarraimeksi |
tarraimiksi |
Ess |
-na |
tarraimena |
tarraimina |
Abe |
-tta |
tarraimetta |
tarraimitta |
Com |
-ne |
- |
tarraimine |
Ins |
-in |
- |
tarraimin |
Singular
Plural
Nom
-
tarrain
tarraimet
Par
-ta
tarrainta
tarraimia
Gen
-n
tarraimen
tarrainten / tarraimien
Ill
mihin
tarraimeen
tarraimiin
Ine
-ssa
tarraimessa
tarraimissa
Ela
-sta
tarraimesta
tarraimista
All
-lle
tarraimelle
tarraimille
Ade
-lla
tarraimella
tarraimilla
Abl
-lta
tarraimelta
tarraimilta
Tra
-ksi
tarraimeksi
tarraimiksi
Ess
-na
tarraimena
tarraimina
Abe
-tta
tarraimetta
tarraimitta
Com
-ne
-
tarraimine
Ins
-in
-
tarraimin
| grab | koura, tarrain, kauha, kouraisu, kahmaisu |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
Par |
-ta |
tarrainta |
tarraimia |
tarrainta |
tarraimia |
tarrainta |
tarraimia |
Gen |
-n |
tarraime |
tarrainte |
tarraime |
tarrainte |
tarraime |
tarrainte |
Ill |
mihin |
tarraimee |
tarraimii |
tarraimee |
tarraimii |
tarraimee |
tarraimii |
Ine |
-ssa |
tarraimessa |
tarraimissa |
tarraimessa |
tarraimissa |
tarraimessa |
tarraimissa |
Ela |
-sta |
tarraimesta |
tarraimista |
tarraimesta |
tarraimista |
tarraimesta |
tarraimista |
All |
-lle |
tarraimelle |
tarraimille |
tarraimelle |
tarraimille |
tarraimelle |
tarraimille |
Ade |
-lla |
tarraimella |
tarraimilla |
tarraimella |
tarraimilla |
tarraimella |
tarraimilla |
Abl |
-lta |
tarraimelta |
tarraimilta |
tarraimelta |
tarraimilta |
tarraimelta |
tarraimilta |
Tra |
-ksi |
tarraimekse |
tarraimikse |
tarraimekse |
tarraimikse |
tarraimekse |
tarraimikse |
Ess |
-na |
tarraimena |
tarraimina |
tarraimena |
tarraimina |
tarraimena |
tarraimina |
Abe |
-tta |
tarraimetta |
tarraimitta |
tarraimetta |
tarraimitta |
tarraimetta |
tarraimitta |
Com |
-ne |
- |
tarraimine |
- |
tarraimine |
- |
tarraimine |
Singular
Plural
Nom
-
tarraime
tarraime
tarraime
tarraime
tarraime
tarraime
Par
-ta
tarrainta
tarrainta
tarrainta
tarraimia
tarraimia
tarraimia
Gen
-n
tarraime
tarraime
tarraime
tarrainte
tarrainte
tarrainte
Ill
mihin
tarraimee
tarraimee
tarraimee
tarraimii
tarraimii
tarraimii
Ine
-ssa
tarraimessa
tarraimessa
tarraimessa
tarraimissa
tarraimissa
tarraimissa
Ela
-sta
tarraimesta
tarraimesta
tarraimesta
tarraimista
tarraimista
tarraimista
All
-lle
tarraimelle
tarraimelle
tarraimelle
tarraimille
tarraimille
tarraimille
Ade
-lla
tarraimella
tarraimella
tarraimella
tarraimilla
tarraimilla
tarraimilla
Abl
-lta
tarraimelta
tarraimelta
tarraimelta
tarraimilta
tarraimilta
tarraimilta
Tra
-ksi
tarraimekse
tarraimekse
tarraimekse
tarraimikse
tarraimikse
tarraimikse
Ess
-na
tarraimena
tarraimena
tarraimena
tarraimina
tarraimina
tarraimina
Abe
-tta
tarraimetta
tarraimetta
tarraimetta
tarraimitta
tarraimitta
tarraimitta
Com
-ne
-
-
-
tarraimine
tarraimine
tarraimine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
tarraime |
Par |
-ta |
tarrainta |
tarraimia |
tarrainta |
tarraimia |
tarrainta |
tarraimia |
Gen |
-n |
tarraime |
tarrainte |
tarraime |
tarrainte |
tarraime |
tarrainte |
Ill |
mihin |
tarraimee |
tarraimii |
tarraimee |
tarraimii |
tarraimee |
tarraimii |
Ine |
-ssa |
tarraimessa |
tarraimissa |
tarraimessa |
tarraimissa |
tarraimessa |
tarraimissa |
Ela |
-sta |
tarraimesta |
tarraimista |
tarraimesta |
tarraimista |
tarraimesta |
tarraimista |
All |
-lle |
tarraimelle |
tarraimille |
tarraimelle |
tarraimille |
tarraimelle |
tarraimille |
Ade |
-lla |
tarraimella |
tarraimilla |
tarraimella |
tarraimilla |
tarraimella |
tarraimilla |
Abl |
-lta |
tarraimelta |
tarraimilta |
tarraimelta |
tarraimilta |
tarraimelta |
tarraimilta |
Tra |
-ksi |
tarraimekse |
tarraimikse |
tarraimekse |
tarraimikse |
tarraimekse |
tarraimikse |
Ess |
-na |
tarraimena |
tarraimina |
tarraimena |
tarraimina |
tarraimena |
tarraimina |
Abe |
-tta |
tarraimetta |
tarraimitta |
tarraimetta |
tarraimitta |
tarraimetta |
tarraimitta |
Com |
-ne |
- |
tarraimine |
- |
tarraimine |
- |
tarraimine |
Singular
Plural
Nom
-
tarraime
tarraime
tarraime
tarraime
tarraime
tarraime
Par
-ta
tarrainta
tarrainta
tarrainta
tarraimia
tarraimia
tarraimia
Gen
-n
tarraime
tarraime
tarraime
tarrainte
tarrainte
tarrainte
Ill
mihin
tarraimee
tarraimee
tarraimee
tarraimii
tarraimii
tarraimii
Ine
-ssa
tarraimessa
tarraimessa
tarraimessa
tarraimissa
tarraimissa
tarraimissa
Ela
-sta
tarraimesta
tarraimesta
tarraimesta
tarraimista
tarraimista
tarraimista
All
-lle
tarraimelle
tarraimelle
tarraimelle
tarraimille
tarraimille
tarraimille
Ade
-lla
tarraimella
tarraimella
tarraimella
tarraimilla
tarraimilla
tarraimilla
Abl
-lta
tarraimelta
tarraimelta
tarraimelta
tarraimilta
tarraimilta
tarraimilta
Tra
-ksi
tarraimekse
tarraimekse
tarraimekse
tarraimikse
tarraimikse
tarraimikse
Ess
-na
tarraimena
tarraimena
tarraimena
tarraimina
tarraimina
tarraimina
Abe
-tta
tarraimetta
tarraimetta
tarraimetta
tarraimitta
tarraimitta
tarraimitta
Com
-ne
-
-
-
tarraimine
tarraimine
tarraimine
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net