logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

laparoskooppi, noun

Word analysis
laparoskooppitarraimet

laparoskooppitarraimet

laparoskooppi

Noun, Singular Nominative

+ tarrain

Noun, Plural Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laparoskooppi

laparoskoopit

Par

-ta

laparoskooppia

laparoskooppeja

Gen

-n

laparoskoopin

laparoskooppien

Ill

mihin

laparoskooppiin

laparoskooppeihin

Ine

-ssa

laparoskoopissa

laparoskoopeissa

Ela

-sta

laparoskoopista

laparoskoopeista

All

-lle

laparoskoopille

laparoskoopeille

Ade

-lla

laparoskoopilla

laparoskoopeilla

Abl

-lta

laparoskoopilta

laparoskoopeilta

Tra

-ksi

laparoskoopiksi

laparoskoopeiksi

Ess

-na

laparoskooppina

laparoskooppeina

Abe

-tta

laparoskoopitta

laparoskoopeitta

Com

-ne

-

laparoskooppeine

Ins

-in

-

laparoskoopein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laparoskooppi

laparoskoopit

Par

-ta

laparoskooppia

laparoskooppeja

Gen

-n

laparoskoopin

laparoskooppien

Ill

mihin

laparoskooppiin

laparoskooppeihin

Ine

-ssa

laparoskoopissa

laparoskoopeissa

Ela

-sta

laparoskoopista

laparoskoopeista

All

-lle

laparoskoopille

laparoskoopeille

Ade

-lla

laparoskoopilla

laparoskoopeilla

Abl

-lta

laparoskoopilta

laparoskoopeilta

Tra

-ksi

laparoskoopiksi

laparoskoopeiksi

Ess

-na

laparoskooppina

laparoskooppeina

Abe

-tta

laparoskoopitta

laparoskoopeitta

Com

-ne

-

laparoskooppeine

Ins

-in

-

laparoskoopein

laparoscope
Laparoscope
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus; OPUS; JRC-Acquis; Europarl; Tatoeba; eurlex-diff-2018-06-20; tmClass Laparoskooppi on kirurginen instrumentti. The laparoscope is a surgical instrument. Laparoskooppi on yleensä liitetty videokameraan. The laparoscope is usually attached to a video camera. Ennen leikkausta potilaalle tehdään yleensä laparoskooppins-tutkimus. Before the surgery, patients usually undergo a laparoscopy examination. Laparoskooppi mahdollistaa vähemmän invasiivisen kirurgisen toimenpiteen. The laparoscope enables a less invasive surgical procedure. Laparoskooppi on tehokas työkalu gynekologisten sairauksien diagnosoinnissa. Laparoskooppi is an effective tool for diagnosing gynecological diseases. Tämä erityinen laparoskooppi mahdollistaa tarkan kuvan vatsaontelon sisällöstä. This particular laparoscope allows for a precise image of the contents of the abdominal cavity. Laparoskooppi auttaa kirurgeja suorittamaan leikkauksia vähemmän invasiivisesti. A laparoscope helps surgeons perform surgeries less invasively. Gynekologinen laparoskooppi ja sen lisävarusteet. Gynecologic laparoscope and accessories. Eläinlääketieteelliset laparoskoopit. Veterinary Laparoscopes. Lääketieteelliset ja kirurgiset laparoskoopit. Medical and surgical laparoscopes. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laparoskooppini

laparoskooppini

laparoskooppisi

laparoskooppisi

laparoskooppinsa

laparoskooppinsa

Par

-ta

laparoskooppiani

laparoskooppejani

laparoskooppiasi

laparoskooppejasi

laparoskooppiansa / laparoskooppiaan

laparoskooppejansa / laparoskooppejaan

Gen

-n

laparoskooppini

laparoskooppieni

laparoskooppisi

laparoskooppiesi

laparoskooppinsa

laparoskooppiensa

Ill

mihin

laparoskooppiini

laparoskooppeihini

laparoskooppiisi

laparoskooppeihisi

laparoskooppiinsa

laparoskooppeihinsa

Ine

-ssa

laparoskoopissani

laparoskoopeissani

laparoskoopissasi

laparoskoopeissasi

laparoskoopissansa / laparoskoopissaan

laparoskoopeissansa / laparoskoopeissaan

Ela

-sta

laparoskoopistani

laparoskoopeistani

laparoskoopistasi

laparoskoopeistasi

laparoskoopistansa / laparoskoopistaan

laparoskoopeistansa / laparoskoopeistaan

All

-lle

laparoskoopilleni

laparoskoopeilleni

laparoskoopillesi

laparoskoopeillesi

laparoskoopillensa / laparoskoopilleen

laparoskoopeillensa / laparoskoopeillean

Ade

-lla

laparoskoopillani

laparoskoopeillani

laparoskoopillasi

laparoskoopeillasi

laparoskoopillansa / laparoskoopillaan

laparoskoopeillansa / laparoskoopeillaan

Abl

-lta

laparoskoopiltani

laparoskoopeiltani

laparoskoopiltasi

laparoskoopeiltasi

laparoskoopiltansa / laparoskoopiltaan

laparoskoopeiltansa / laparoskoopeiltaan

Tra

-ksi

laparoskoopikseni

laparoskoopeikseni

laparoskoopiksesi

laparoskoopeiksesi

laparoskoopiksensa / laparoskoopikseen

laparoskoopeiksensa / laparoskoopeikseen

Ess

-na

laparoskooppinani

laparoskooppeinani

laparoskooppinasi

laparoskooppeinasi

laparoskooppinansa / laparoskooppinaan

laparoskooppeinansa / laparoskooppeinaan

Abe

-tta

laparoskoopittani

laparoskoopeittani

laparoskoopittasi

laparoskoopeittasi

laparoskoopittansa / laparoskoopittaan

laparoskoopeittansa / laparoskoopeittaan

Com

-ne

-

laparoskooppeineni

-

laparoskooppeinesi

-

laparoskooppeinensa / laparoskooppeineen

Singular

Plural

Nom

-

laparoskooppini

laparoskooppisi

laparoskooppinsa

laparoskooppini

laparoskooppisi

laparoskooppinsa

Par

-ta

laparoskooppiani

laparoskooppiasi

laparoskooppiansa / laparoskooppiaan

laparoskooppejani

laparoskooppejasi

laparoskooppejansa / laparoskooppejaan

Gen

-n

laparoskooppini

laparoskooppisi

laparoskooppinsa

laparoskooppieni

laparoskooppiesi

laparoskooppiensa

Ill

mihin

laparoskooppiini

laparoskooppiisi

laparoskooppiinsa

laparoskooppeihini

laparoskooppeihisi

laparoskooppeihinsa

Ine

-ssa

laparoskoopissani

laparoskoopissasi

laparoskoopissansa / laparoskoopissaan

laparoskoopeissani

laparoskoopeissasi

laparoskoopeissansa / laparoskoopeissaan

Ela

-sta

laparoskoopistani

laparoskoopistasi

laparoskoopistansa / laparoskoopistaan

laparoskoopeistani

laparoskoopeistasi

laparoskoopeistansa / laparoskoopeistaan

All

-lle

laparoskoopilleni

laparoskoopillesi

laparoskoopillensa / laparoskoopilleen

laparoskoopeilleni

laparoskoopeillesi

laparoskoopeillensa / laparoskoopeillean

Ade

-lla

laparoskoopillani

laparoskoopillasi

laparoskoopillansa / laparoskoopillaan

laparoskoopeillani

laparoskoopeillasi

laparoskoopeillansa / laparoskoopeillaan

Abl

-lta

laparoskoopiltani

laparoskoopiltasi

laparoskoopiltansa / laparoskoopiltaan

laparoskoopeiltani

laparoskoopeiltasi

laparoskoopeiltansa / laparoskoopeiltaan

Tra

-ksi

laparoskoopikseni

laparoskoopiksesi

laparoskoopiksensa / laparoskoopikseen

laparoskoopeikseni

laparoskoopeiksesi

laparoskoopeiksensa / laparoskoopeikseen

Ess

-na

laparoskooppinani

laparoskooppinasi

laparoskooppinansa / laparoskooppinaan

laparoskooppeinani

laparoskooppeinasi

laparoskooppeinansa / laparoskooppeinaan

Abe

-tta

laparoskoopittani

laparoskoopittasi

laparoskoopittansa / laparoskoopittaan

laparoskoopeittani

laparoskoopeittasi

laparoskoopeittansa / laparoskoopeittaan

Com

-ne

-

-

-

laparoskooppeineni

laparoskooppeinesi

laparoskooppeinensa / laparoskooppeineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laparoskooppimme

laparoskooppimme

laparoskooppinne

laparoskooppinne

laparoskooppinsa

laparoskooppinsa

Par

-ta

laparoskooppiamme

laparoskooppejamme

laparoskooppianne

laparoskooppejanne

laparoskooppiansa / laparoskooppiaan

laparoskooppejansa / laparoskooppejaan

Gen

-n

laparoskooppimme

laparoskooppiemme

laparoskooppinne

laparoskooppienne

laparoskooppinsa

laparoskooppiensa

Ill

mihin

laparoskooppiimme

laparoskooppeihimme

laparoskooppiinne

laparoskooppeihinne

laparoskooppiinsa

laparoskooppeihinsa

Ine

-ssa

laparoskoopissamme

laparoskoopeissamme

laparoskoopissanne

laparoskoopeissanne

laparoskoopissansa / laparoskoopissaan

laparoskoopeissansa / laparoskoopeissaan

Ela

-sta

laparoskoopistamme

laparoskoopeistamme

laparoskoopistanne

laparoskoopeistanne

laparoskoopistansa / laparoskoopistaan

laparoskoopeistansa / laparoskoopeistaan

All

-lle

laparoskoopillemme

laparoskoopeillemme

laparoskoopillenne

laparoskoopeillenne

laparoskoopillensa / laparoskoopilleen

laparoskoopeillensa / laparoskoopeillean

Ade

-lla

laparoskoopillamme

laparoskoopeillamme

laparoskoopillanne

laparoskoopeillanne

laparoskoopillansa / laparoskoopillaan

laparoskoopeillansa / laparoskoopeillaan

Abl

-lta

laparoskoopiltamme

laparoskoopeiltamme

laparoskoopiltanne

laparoskoopeiltanne

laparoskoopiltansa / laparoskoopiltaan

laparoskoopeiltansa / laparoskoopeiltaan

Tra

-ksi

laparoskoopiksemme

laparoskoopeiksemme

laparoskoopiksenne

laparoskoopeiksenne

laparoskoopiksensa / laparoskoopikseen

laparoskoopeiksensa / laparoskoopeikseen

Ess

-na

laparoskooppinamme

laparoskooppeinamme

laparoskooppinanne

laparoskooppeinanne

laparoskooppinansa / laparoskooppinaan

laparoskooppeinansa / laparoskooppeinaan

Abe

-tta

laparoskoopittamme

laparoskoopeittamme

laparoskoopittanne

laparoskoopeittanne

laparoskoopittansa / laparoskoopittaan

laparoskoopeittansa / laparoskoopeittaan

Com

-ne

-

laparoskooppeinemme

-

laparoskooppeinenne

-

laparoskooppeinensa / laparoskooppeineen

Singular

Plural

Nom

-

laparoskooppimme

laparoskooppinne

laparoskooppinsa

laparoskooppimme

laparoskooppinne

laparoskooppinsa

Par

-ta

laparoskooppiamme

laparoskooppianne

laparoskooppiansa / laparoskooppiaan

laparoskooppejamme

laparoskooppejanne

laparoskooppejansa / laparoskooppejaan

Gen

-n

laparoskooppimme

laparoskooppinne

laparoskooppinsa

laparoskooppiemme

laparoskooppienne

laparoskooppiensa

Ill

mihin

laparoskooppiimme

laparoskooppiinne

laparoskooppiinsa

laparoskooppeihimme

laparoskooppeihinne

laparoskooppeihinsa

Ine

-ssa

laparoskoopissamme

laparoskoopissanne

laparoskoopissansa / laparoskoopissaan

laparoskoopeissamme

laparoskoopeissanne

laparoskoopeissansa / laparoskoopeissaan

Ela

-sta

laparoskoopistamme

laparoskoopistanne

laparoskoopistansa / laparoskoopistaan

laparoskoopeistamme

laparoskoopeistanne

laparoskoopeistansa / laparoskoopeistaan

All

-lle

laparoskoopillemme

laparoskoopillenne

laparoskoopillensa / laparoskoopilleen

laparoskoopeillemme

laparoskoopeillenne

laparoskoopeillensa / laparoskoopeillean

Ade

-lla

laparoskoopillamme

laparoskoopillanne

laparoskoopillansa / laparoskoopillaan

laparoskoopeillamme

laparoskoopeillanne

laparoskoopeillansa / laparoskoopeillaan

Abl

-lta

laparoskoopiltamme

laparoskoopiltanne

laparoskoopiltansa / laparoskoopiltaan

laparoskoopeiltamme

laparoskoopeiltanne

laparoskoopeiltansa / laparoskoopeiltaan

Tra

-ksi

laparoskoopiksemme

laparoskoopiksenne

laparoskoopiksensa / laparoskoopikseen

laparoskoopeiksemme

laparoskoopeiksenne

laparoskoopeiksensa / laparoskoopeikseen

Ess

-na

laparoskooppinamme

laparoskooppinanne

laparoskooppinansa / laparoskooppinaan

laparoskooppeinamme

laparoskooppeinanne

laparoskooppeinansa / laparoskooppeinaan

Abe

-tta

laparoskoopittamme

laparoskoopittanne

laparoskoopittansa / laparoskoopittaan

laparoskoopeittamme

laparoskoopeittanne

laparoskoopeittansa / laparoskoopeittaan

Com

-ne

-

-

-

laparoskooppeinemme

laparoskooppeinenne

laparoskooppeinensa / laparoskooppeineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tarrain

tarraimet

Par

-ta

tarrainta

tarraimia

Gen

-n

tarraimen

tarrainten / tarraimien

Ill

mihin

tarraimeen

tarraimiin

Ine

-ssa

tarraimessa

tarraimissa

Ela

-sta

tarraimesta

tarraimista

All

-lle

tarraimelle

tarraimille

Ade

-lla

tarraimella

tarraimilla

Abl

-lta

tarraimelta

tarraimilta

Tra

-ksi

tarraimeksi

tarraimiksi

Ess

-na

tarraimena

tarraimina

Abe

-tta

tarraimetta

tarraimitta

Com

-ne

-

tarraimine

Ins

-in

-

tarraimin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

tarrain

tarraimet

Par

-ta

tarrainta

tarraimia

Gen

-n

tarraimen

tarrainten / tarraimien

Ill

mihin

tarraimeen

tarraimiin

Ine

-ssa

tarraimessa

tarraimissa

Ela

-sta

tarraimesta

tarraimista

All

-lle

tarraimelle

tarraimille

Ade

-lla

tarraimella

tarraimilla

Abl

-lta

tarraimelta

tarraimilta

Tra

-ksi

tarraimeksi

tarraimiksi

Ess

-na

tarraimena

tarraimina

Abe

-tta

tarraimetta

tarraimitta

Com

-ne

-

tarraimine

Ins

-in

-

tarraimin

grab koura, tarrain, kauha, kouraisu, kahmaisu
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus, sentence id: 1000; Europarl; Europarl Parallel Corpus, sentence id: 2000; OPUS, sentence id: 98765; CommonCrawl; tmClass; Tatoeba, sentence id: 1234567; TildeMODEL; EurLex-2 Tarrain on hyvä apu vaatteiden taittelussa. Labels are a great help in folding clothes. Tarrain tarttui hyvin paperiin. The sticker stuck well to the paper. Kiinnitä tarrain pukupussiin näkyvyyden vuoksi. Attach a label to the suit bag for visibility. Tarrain auttaa pitämään vaatekaapin järjestyksessä. Label helps to keep the wardrobe organized. Tarrain on helppo irrottaa tarvittaessa. The sticker is easy to remove if needed. Köysien tarraimet. Rope grabs. Monet vaatekaupat käyttävät tarrain tunnistamista varastotyössä. Many clothing stores use RFID tagging in warehouse work. En löydä tarrain laatikosta, missä se oli aiemmin. I can't find the sticker in the box where it was before. Hyttysverkkojen tarraimet. Brakes for mosquito screens. Putoamissuojaimets-Kelautuvat tarraimet. Personal equipment against falls from a height - retractable type fall arresters. Show more arrow right

Wiktionary

gripper, grabber (tool) Show more arrow right tarrata +‎ -in Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tarraimeni

tarraimeni

tarraimesi

tarraimesi

tarraimensa

tarraimensa

Par

-ta

tarraintani

tarraimiani

tarraintasi

tarraimiasi

tarraintansa / tarraintaan

tarraimiansa / tarraimiaan

Gen

-n

tarraimeni

tarrainteni / tarraimieni

tarraimesi

tarraintesi / tarraimiesi

tarraimensa

tarraintensa / tarraimiensa

Ill

mihin

tarraimeeni

tarraimiini

tarraimeesi

tarraimiisi

tarraimeensa

tarraimiinsa

Ine

-ssa

tarraimessani

tarraimissani

tarraimessasi

tarraimissasi

tarraimessansa / tarraimessaan

tarraimissansa / tarraimissaan

Ela

-sta

tarraimestani

tarraimistani

tarraimestasi

tarraimistasi

tarraimestansa / tarraimestaan

tarraimistansa / tarraimistaan

All

-lle

tarraimelleni

tarraimilleni

tarraimellesi

tarraimillesi

tarraimellensa / tarraimelleen

tarraimillensa / tarraimillean

Ade

-lla

tarraimellani

tarraimillani

tarraimellasi

tarraimillasi

tarraimellansa / tarraimellaan

tarraimillansa / tarraimillaan

Abl

-lta

tarraimeltani

tarraimiltani

tarraimeltasi

tarraimiltasi

tarraimeltansa / tarraimeltaan

tarraimiltansa / tarraimiltaan

Tra

-ksi

tarraimekseni

tarraimikseni

tarraimeksesi

tarraimiksesi

tarraimeksensa / tarraimekseen

tarraimiksensa / tarraimikseen

Ess

-na

tarraimenani

tarraiminani

tarraimenasi

tarraiminasi

tarraimenansa / tarraimenaan

tarraiminansa / tarraiminaan

Abe

-tta

tarraimettani

tarraimittani

tarraimettasi

tarraimittasi

tarraimettansa / tarraimettaan

tarraimittansa / tarraimittaan

Com

-ne

-

tarraimineni

-

tarraiminesi

-

tarraiminensa / tarraimineen

Singular

Plural

Nom

-

tarraimeni

tarraimesi

tarraimensa

tarraimeni

tarraimesi

tarraimensa

Par

-ta

tarraintani

tarraintasi

tarraintansa / tarraintaan

tarraimiani

tarraimiasi

tarraimiansa / tarraimiaan

Gen

-n

tarraimeni

tarraimesi

tarraimensa

tarrainteni / tarraimieni

tarraintesi / tarraimiesi

tarraintensa / tarraimiensa

Ill

mihin

tarraimeeni

tarraimeesi

tarraimeensa

tarraimiini

tarraimiisi

tarraimiinsa

Ine

-ssa

tarraimessani

tarraimessasi

tarraimessansa / tarraimessaan

tarraimissani

tarraimissasi

tarraimissansa / tarraimissaan

Ela

-sta

tarraimestani

tarraimestasi

tarraimestansa / tarraimestaan

tarraimistani

tarraimistasi

tarraimistansa / tarraimistaan

All

-lle

tarraimelleni

tarraimellesi

tarraimellensa / tarraimelleen

tarraimilleni

tarraimillesi

tarraimillensa / tarraimillean

Ade

-lla

tarraimellani

tarraimellasi

tarraimellansa / tarraimellaan

tarraimillani

tarraimillasi

tarraimillansa / tarraimillaan

Abl

-lta

tarraimeltani

tarraimeltasi

tarraimeltansa / tarraimeltaan

tarraimiltani

tarraimiltasi

tarraimiltansa / tarraimiltaan

Tra

-ksi

tarraimekseni

tarraimeksesi

tarraimeksensa / tarraimekseen

tarraimikseni

tarraimiksesi

tarraimiksensa / tarraimikseen

Ess

-na

tarraimenani

tarraimenasi

tarraimenansa / tarraimenaan

tarraiminani

tarraiminasi

tarraiminansa / tarraiminaan

Abe

-tta

tarraimettani

tarraimettasi

tarraimettansa / tarraimettaan

tarraimittani

tarraimittasi

tarraimittansa / tarraimittaan

Com

-ne

-

-

-

tarraimineni

tarraiminesi

tarraiminensa / tarraimineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

tarraimemme

tarraimemme

tarraimenne

tarraimenne

tarraimensa

tarraimensa

Par

-ta

tarraintamme

tarraimiamme

tarraintanne

tarraimianne

tarraintansa / tarraintaan

tarraimiansa / tarraimiaan

Gen

-n

tarraimemme

tarraintemme / tarraimiemme

tarraimenne

tarraintenne / tarraimienne

tarraimensa

tarraintensa / tarraimiensa

Ill

mihin

tarraimeemme

tarraimiimme

tarraimeenne

tarraimiinne

tarraimeensa

tarraimiinsa

Ine

-ssa

tarraimessamme

tarraimissamme

tarraimessanne

tarraimissanne

tarraimessansa / tarraimessaan

tarraimissansa / tarraimissaan

Ela

-sta

tarraimestamme

tarraimistamme

tarraimestanne

tarraimistanne

tarraimestansa / tarraimestaan

tarraimistansa / tarraimistaan

All

-lle

tarraimellemme

tarraimillemme

tarraimellenne

tarraimillenne

tarraimellensa / tarraimelleen

tarraimillensa / tarraimillean

Ade

-lla

tarraimellamme

tarraimillamme

tarraimellanne

tarraimillanne

tarraimellansa / tarraimellaan

tarraimillansa / tarraimillaan

Abl

-lta

tarraimeltamme

tarraimiltamme

tarraimeltanne

tarraimiltanne

tarraimeltansa / tarraimeltaan

tarraimiltansa / tarraimiltaan

Tra

-ksi

tarraimeksemme

tarraimiksemme

tarraimeksenne

tarraimiksenne

tarraimeksensa / tarraimekseen

tarraimiksensa / tarraimikseen

Ess

-na

tarraimenamme

tarraiminamme

tarraimenanne

tarraiminanne

tarraimenansa / tarraimenaan

tarraiminansa / tarraiminaan

Abe

-tta

tarraimettamme

tarraimittamme

tarraimettanne

tarraimittanne

tarraimettansa / tarraimettaan

tarraimittansa / tarraimittaan

Com

-ne

-

tarraiminemme

-

tarraiminenne

-

tarraiminensa / tarraimineen

Singular

Plural

Nom

-

tarraimemme

tarraimenne

tarraimensa

tarraimemme

tarraimenne

tarraimensa

Par

-ta

tarraintamme

tarraintanne

tarraintansa / tarraintaan

tarraimiamme

tarraimianne

tarraimiansa / tarraimiaan

Gen

-n

tarraimemme

tarraimenne

tarraimensa

tarraintemme / tarraimiemme

tarraintenne / tarraimienne

tarraintensa / tarraimiensa

Ill

mihin

tarraimeemme

tarraimeenne

tarraimeensa

tarraimiimme

tarraimiinne

tarraimiinsa

Ine

-ssa

tarraimessamme

tarraimessanne

tarraimessansa / tarraimessaan

tarraimissamme

tarraimissanne

tarraimissansa / tarraimissaan

Ela

-sta

tarraimestamme

tarraimestanne

tarraimestansa / tarraimestaan

tarraimistamme

tarraimistanne

tarraimistansa / tarraimistaan

All

-lle

tarraimellemme

tarraimellenne

tarraimellensa / tarraimelleen

tarraimillemme

tarraimillenne

tarraimillensa / tarraimillean

Ade

-lla

tarraimellamme

tarraimellanne

tarraimellansa / tarraimellaan

tarraimillamme

tarraimillanne

tarraimillansa / tarraimillaan

Abl

-lta

tarraimeltamme

tarraimeltanne

tarraimeltansa / tarraimeltaan

tarraimiltamme

tarraimiltanne

tarraimiltansa / tarraimiltaan

Tra

-ksi

tarraimeksemme

tarraimeksenne

tarraimeksensa / tarraimekseen

tarraimiksemme

tarraimiksenne

tarraimiksensa / tarraimikseen

Ess

-na

tarraimenamme

tarraimenanne

tarraimenansa / tarraimenaan

tarraiminamme

tarraiminanne

tarraiminansa / tarraiminaan

Abe

-tta

tarraimettamme

tarraimettanne

tarraimettansa / tarraimettaan

tarraimittamme

tarraimittanne

tarraimittansa / tarraimittaan

Com

-ne

-

-

-

tarraiminemme

tarraiminenne

tarraiminensa / tarraimineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept