logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

efekti, noun

Word analysis
efektilaitteet

efektilaitteet

efekti

Noun, Singular Nominative

+ laite

Noun, Plural Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

efekti

efektit

Par

-ta

efektiä

efektejä

Gen

-n

efektin

efektien

Ill

mihin

efektiin

efekteihin

Ine

-ssa

efektissä

efekteissä

Ela

-sta

efektistä

efekteistä

All

-lle

efektille

efekteille

Ade

-lla

efektillä

efekteillä

Abl

-lta

efektiltä

efekteiltä

Tra

-ksi

efektiksi

efekteiksi

Ess

-na

efektinä

efekteinä

Abe

-tta

efektittä

efekteittä

Com

-ne

-

efekteine

Ins

-in

-

efektein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

efekti

efektit

Par

-ta

efektiä

efektejä

Gen

-n

efektin

efektien

Ill

mihin

efektiin

efekteihin

Ine

-ssa

efektissä

efekteissä

Ela

-sta

efektistä

efekteistä

All

-lle

efektille

efekteille

Ade

-lla

efektillä

efekteillä

Abl

-lta

efektiltä

efekteiltä

Tra

-ksi

efektiksi

efekteiksi

Ess

-na

efektinä

efekteinä

Abe

-tta

efektittä

efekteittä

Com

-ne

-

efekteine

Ins

-in

-

efektein

effect vaikutus, teho, seuraus, efekti, ilmiö, tehokeino
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; oj4; opensubtitles2; ted2019 Hallin efekti! The Hall effect. Googlens-efekti. The Google effect. Dominons-efekti. Domino effects. Aika hieno efekti. Well, it s a pretty cool effect. Fantastinen efekti. Fantastic effect. Tuo on uusi efekti. It is the new effect. Se on Romillyns-efekti. The Romilly effect. Se on Luciferns-efekti. That's the Lucifer effect. Kaunis efekti, vai mitä? Beautiful effect, huh? Se naamions-efekti häviää. It kinda undercuts the whole camouflage thing. Show more arrow right

Wiktionary

effect (illusion produced by technical means; scientific phenomenon) (sound engineering) effect (alteration, or device for producing an alteration, in sound) Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

efektini

efektini

efektisi

efektisi

efektinsä

efektinsä

Par

-ta

efektiäni

efektejäni

efektiäsi

efektejäsi

efektiänsä / efektiään

efektejänsä / efektejään

Gen

-n

efektini

efektieni

efektisi

efektiesi

efektinsä

efektiensä

Ill

mihin

efektiini

efekteihini

efektiisi

efekteihisi

efektiinsä

efekteihinsä

Ine

-ssa

efektissäni

efekteissäni

efektissäsi

efekteissäsi

efektissänsä / efektissään

efekteissänsä / efekteissään

Ela

-sta

efektistäni

efekteistäni

efektistäsi

efekteistäsi

efektistänsä / efektistään

efekteistänsä / efekteistään

All

-lle

efektilleni

efekteilleni

efektillesi

efekteillesi

efektillensä / efektilleen

efekteillensä / efekteilleän

Ade

-lla

efektilläni

efekteilläni

efektilläsi

efekteilläsi

efektillänsä / efektillään

efekteillänsä / efekteillään

Abl

-lta

efektiltäni

efekteiltäni

efektiltäsi

efekteiltäsi

efektiltänsä / efektiltään

efekteiltänsä / efekteiltään

Tra

-ksi

efektikseni

efekteikseni

efektiksesi

efekteiksesi

efektiksensä / efektikseen

efekteiksensä / efekteikseen

Ess

-na

efektinäni

efekteinäni

efektinäsi

efekteinäsi

efektinänsä / efektinään

efekteinänsä / efekteinään

Abe

-tta

efektittäni

efekteittäni

efektittäsi

efekteittäsi

efektittänsä / efektittään

efekteittänsä / efekteittään

Com

-ne

-

efekteineni

-

efekteinesi

-

efekteinensä / efekteineen

Singular

Plural

Nom

-

efektini

efektisi

efektinsä

efektini

efektisi

efektinsä

Par

-ta

efektiäni

efektiäsi

efektiänsä / efektiään

efektejäni

efektejäsi

efektejänsä / efektejään

Gen

-n

efektini

efektisi

efektinsä

efektieni

efektiesi

efektiensä

Ill

mihin

efektiini

efektiisi

efektiinsä

efekteihini

efekteihisi

efekteihinsä

Ine

-ssa

efektissäni

efektissäsi

efektissänsä / efektissään

efekteissäni

efekteissäsi

efekteissänsä / efekteissään

Ela

-sta

efektistäni

efektistäsi

efektistänsä / efektistään

efekteistäni

efekteistäsi

efekteistänsä / efekteistään

All

-lle

efektilleni

efektillesi

efektillensä / efektilleen

efekteilleni

efekteillesi

efekteillensä / efekteilleän

Ade

-lla

efektilläni

efektilläsi

efektillänsä / efektillään

efekteilläni

efekteilläsi

efekteillänsä / efekteillään

Abl

-lta

efektiltäni

efektiltäsi

efektiltänsä / efektiltään

efekteiltäni

efekteiltäsi

efekteiltänsä / efekteiltään

Tra

-ksi

efektikseni

efektiksesi

efektiksensä / efektikseen

efekteikseni

efekteiksesi

efekteiksensä / efekteikseen

Ess

-na

efektinäni

efektinäsi

efektinänsä / efektinään

efekteinäni

efekteinäsi

efekteinänsä / efekteinään

Abe

-tta

efektittäni

efektittäsi

efektittänsä / efektittään

efekteittäni

efekteittäsi

efekteittänsä / efekteittään

Com

-ne

-

-

-

efekteineni

efekteinesi

efekteinensä / efekteineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

efektimme

efektimme

efektinne

efektinne

efektinsä

efektinsä

Par

-ta

efektiämme

efektejämme

efektiänne

efektejänne

efektiänsä / efektiään

efektejänsä / efektejään

Gen

-n

efektimme

efektiemme

efektinne

efektienne

efektinsä

efektiensä

Ill

mihin

efektiimme

efekteihimme

efektiinne

efekteihinne

efektiinsä

efekteihinsä

Ine

-ssa

efektissämme

efekteissämme

efektissänne

efekteissänne

efektissänsä / efektissään

efekteissänsä / efekteissään

Ela

-sta

efektistämme

efekteistämme

efektistänne

efekteistänne

efektistänsä / efektistään

efekteistänsä / efekteistään

All

-lle

efektillemme

efekteillemme

efektillenne

efekteillenne

efektillensä / efektilleen

efekteillensä / efekteilleän

Ade

-lla

efektillämme

efekteillämme

efektillänne

efekteillänne

efektillänsä / efektillään

efekteillänsä / efekteillään

Abl

-lta

efektiltämme

efekteiltämme

efektiltänne

efekteiltänne

efektiltänsä / efektiltään

efekteiltänsä / efekteiltään

Tra

-ksi

efektiksemme

efekteiksemme

efektiksenne

efekteiksenne

efektiksensä / efektikseen

efekteiksensä / efekteikseen

Ess

-na

efektinämme

efekteinämme

efektinänne

efekteinänne

efektinänsä / efektinään

efekteinänsä / efekteinään

Abe

-tta

efektittämme

efekteittämme

efektittänne

efekteittänne

efektittänsä / efektittään

efekteittänsä / efekteittään

Com

-ne

-

efekteinemme

-

efekteinenne

-

efekteinensä / efekteineen

Singular

Plural

Nom

-

efektimme

efektinne

efektinsä

efektimme

efektinne

efektinsä

Par

-ta

efektiämme

efektiänne

efektiänsä / efektiään

efektejämme

efektejänne

efektejänsä / efektejään

Gen

-n

efektimme

efektinne

efektinsä

efektiemme

efektienne

efektiensä

Ill

mihin

efektiimme

efektiinne

efektiinsä

efekteihimme

efekteihinne

efekteihinsä

Ine

-ssa

efektissämme

efektissänne

efektissänsä / efektissään

efekteissämme

efekteissänne

efekteissänsä / efekteissään

Ela

-sta

efektistämme

efektistänne

efektistänsä / efektistään

efekteistämme

efekteistänne

efekteistänsä / efekteistään

All

-lle

efektillemme

efektillenne

efektillensä / efektilleen

efekteillemme

efekteillenne

efekteillensä / efekteilleän

Ade

-lla

efektillämme

efektillänne

efektillänsä / efektillään

efekteillämme

efekteillänne

efekteillänsä / efekteillään

Abl

-lta

efektiltämme

efektiltänne

efektiltänsä / efektiltään

efekteiltämme

efekteiltänne

efekteiltänsä / efekteiltään

Tra

-ksi

efektiksemme

efektiksenne

efektiksensä / efektikseen

efekteiksemme

efekteiksenne

efekteiksensä / efekteikseen

Ess

-na

efektinämme

efektinänne

efektinänsä / efektinään

efekteinämme

efekteinänne

efekteinänsä / efekteinään

Abe

-tta

efektittämme

efektittänne

efektittänsä / efektittään

efekteittämme

efekteittänne

efekteittänsä / efekteittään

Com

-ne

-

-

-

efekteinemme

efekteinenne

efekteinensä / efekteineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laite

laitteet

Par

-ta

laitetta

laitteita / laittehia

Gen

-n

laitteen

laitteitten / laitteiden / laittehien / laittehitten

Ill

mihin

laitteeseen

laitteisiin / laitteihin / laittehisin

Ine

-ssa

laitteessa

laittehissa / laitteissa

Ela

-sta

laitteesta

laittehista / laitteista

All

-lle

laitteelle

laittehille / laitteille

Ade

-lla

laitteella

laittehilla / laitteilla

Abl

-lta

laitteelta

laittehilta / laitteilta

Tra

-ksi

laitteeksi

laittehiksi / laitteiksi

Ess

-na

laitteena

laittehina / laitteina

Abe

-tta

laitteetta

laittehitta / laitteitta

Com

-ne

-

laittehine / laitteine

Ins

-in

-

laittehin / laittein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

laite

laitteet

Par

-ta

laitetta

laitteita / laittehia

Gen

-n

laitteen

laitteitten / laitteiden / laittehien / laittehitten

Ill

mihin

laitteeseen

laitteisiin / laitteihin / laittehisin

Ine

-ssa

laitteessa

laittehissa / laitteissa

Ela

-sta

laitteesta

laittehista / laitteista

All

-lle

laitteelle

laittehille / laitteille

Ade

-lla

laitteella

laittehilla / laitteilla

Abl

-lta

laitteelta

laittehilta / laitteilta

Tra

-ksi

laitteeksi

laittehiksi / laitteiksi

Ess

-na

laitteena

laittehina / laitteina

Abe

-tta

laitteetta

laittehitta / laitteitta

Com

-ne

-

laittehine / laitteine

Ins

-in

-

laittehin / laittein

device laite, keino, juoni, vehje, temppu, tehokeino
unit yksikkö, laite, laitteisto, elementti, kaluste, ykkönen
appliance laite, väline, koje, apuneuvo
gadget vempain, laite, vehje
ride matka, kyyti, ajomatka, ajelu, laite, ratsastusretki
contrivance värkki, kekseliäisyys, koje, päähänpisto, laite, keksintö
contraption härveli, vehje, häkkyrä, hökötys, laite
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus 7.0; OpenSubtitles2018.v3; support.google; eurlex-diff-2018-06-20; Paracrawl 1.1; Opus.fi; Europarl; Europarl v7, sentence 434311.; Tatoeba.fi Tämä laite on rikki. This device is broken. Laite halusi niin. The machine wanted me here. Tämä on Bns-luokan laite. This is a Class B equipment. Apexns-EKGns-laite. Apex cardiograph ( vibrocardiograph ). Ostin uuden laitteen eilen. I bought a new device yesterday. Laite on vanha, mutta se toimii edelleen moitteettomasti. The device is old, but it still works perfectly. Hienompi kuin Nemos-laite Disneylandissa. This is cooler than the nemo ride at Disneyland. Laitteita on mökissä paljon. There are a lot of devices in the cottage. Siinä on laitettakin lisänä. There is additional equipment in it. Ostin uuden tietokoneen, koska vanha laite oli liian hidas. I bought a new computer because the old device was too slow. Show more arrow right

Wiktionary

apparatus, device (colloquial) ride (amusement ride, in amusement parks) Show more arrow right (amusement ride): huvipuistolaite Show more arrow right laittaa +‎ -e Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laitteeni

laitteeni

laitteesi

laitteesi

laitteensa

laitteensa

Par

-ta

laitettani

laitteitani / laittehiani

laitettasi

laitteitasi / laittehiasi

laitettansa / laitettaan

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteeni

laitteitteni / laitteideni / laittehieni / laittehitteni

laitteesi

laitteittesi / laitteidesi / laittehiesi / laittehittesi

laitteensa

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseeni

laitteisiini / laitteihini / laittehisini

laitteeseesi

laitteisiisi / laitteihisi / laittehisisi

laitteeseensa

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessani

laittehissani / laitteissani

laitteessasi

laittehissasi / laitteissasi

laitteessansa / laitteessaan

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestani

laittehistani / laitteistani

laitteestasi

laittehistasi / laitteistasi

laitteestansa / laitteestaan

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteelleni

laittehilleni / laitteilleni

laitteellesi

laittehillesi / laitteillesi

laitteellensa / laitteelleen

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellani

laittehillani / laitteillani

laitteellasi

laittehillasi / laitteillasi

laitteellansa / laitteellaan

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltani

laittehiltani / laitteiltani

laitteeltasi

laittehiltasi / laitteiltasi

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteekseni

laittehikseni / laitteikseni

laitteeksesi

laittehiksesi / laitteiksesi

laitteeksensa / laitteekseen

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenani

laittehinani / laitteinani

laitteenasi

laittehinasi / laitteinasi

laitteenansa / laitteenaan

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettani

laittehittani / laitteittani

laitteettasi

laittehittasi / laitteittasi

laitteettansa / laitteettaan

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

laittehineni / laitteineni

-

laittehinesi / laitteinesi

-

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

Singular

Plural

Nom

-

laitteeni

laitteesi

laitteensa

laitteeni

laitteesi

laitteensa

Par

-ta

laitettani

laitettasi

laitettansa / laitettaan

laitteitani / laittehiani

laitteitasi / laittehiasi

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteeni

laitteesi

laitteensa

laitteitteni / laitteideni / laittehieni / laittehitteni

laitteittesi / laitteidesi / laittehiesi / laittehittesi

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseeni

laitteeseesi

laitteeseensa

laitteisiini / laitteihini / laittehisini

laitteisiisi / laitteihisi / laittehisisi

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessani

laitteessasi

laitteessansa / laitteessaan

laittehissani / laitteissani

laittehissasi / laitteissasi

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestani

laitteestasi

laitteestansa / laitteestaan

laittehistani / laitteistani

laittehistasi / laitteistasi

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteelleni

laitteellesi

laitteellensa / laitteelleen

laittehilleni / laitteilleni

laittehillesi / laitteillesi

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellani

laitteellasi

laitteellansa / laitteellaan

laittehillani / laitteillani

laittehillasi / laitteillasi

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltani

laitteeltasi

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltani / laitteiltani

laittehiltasi / laitteiltasi

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteekseni

laitteeksesi

laitteeksensa / laitteekseen

laittehikseni / laitteikseni

laittehiksesi / laitteiksesi

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenani

laitteenasi

laitteenansa / laitteenaan

laittehinani / laitteinani

laittehinasi / laitteinasi

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettani

laitteettasi

laitteettansa / laitteettaan

laittehittani / laitteittani

laittehittasi / laitteittasi

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

-

-

laittehineni / laitteineni

laittehinesi / laitteinesi

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

laitteemme

laitteemme

laitteenne

laitteenne

laitteensa

laitteensa

Par

-ta

laitettamme

laitteitamme / laittehiamme

laitettanne

laitteitanne / laittehianne

laitettansa / laitettaan

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteemme

laitteittemme / laitteidemme / laittehiemme / laittehittemme

laitteenne

laitteittenne / laitteidenne / laittehienne / laittehittenne

laitteensa

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseemme

laitteisiimme / laitteihimme / laittehisimme

laitteeseenne

laitteisiinne / laitteihinne / laittehisinne

laitteeseensa

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessamme

laittehissamme / laitteissamme

laitteessanne

laittehissanne / laitteissanne

laitteessansa / laitteessaan

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestamme

laittehistamme / laitteistamme

laitteestanne

laittehistanne / laitteistanne

laitteestansa / laitteestaan

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteellemme

laittehillemme / laitteillemme

laitteellenne

laittehillenne / laitteillenne

laitteellensa / laitteelleen

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellamme

laittehillamme / laitteillamme

laitteellanne

laittehillanne / laitteillanne

laitteellansa / laitteellaan

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltamme

laittehiltamme / laitteiltamme

laitteeltanne

laittehiltanne / laitteiltanne

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteeksemme

laittehiksemme / laitteiksemme

laitteeksenne

laittehiksenne / laitteiksenne

laitteeksensa / laitteekseen

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenamme

laittehinamme / laitteinamme

laitteenanne

laittehinanne / laitteinanne

laitteenansa / laitteenaan

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettamme

laittehittamme / laitteittamme

laitteettanne

laittehittanne / laitteittanne

laitteettansa / laitteettaan

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

laittehinemme / laitteinemme

-

laittehinenne / laitteinenne

-

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

Singular

Plural

Nom

-

laitteemme

laitteenne

laitteensa

laitteemme

laitteenne

laitteensa

Par

-ta

laitettamme

laitettanne

laitettansa / laitettaan

laitteitamme / laittehiamme

laitteitanne / laittehianne

laitteitansa / laitteitaan / laittehiansa / laittehiaan

Gen

-n

laitteemme

laitteenne

laitteensa

laitteittemme / laitteidemme / laittehiemme / laittehittemme

laitteittenne / laitteidenne / laittehienne / laittehittenne

laitteittensa / laitteidensa / laittehiensa / laittehittensa

Ill

mihin

laitteeseemme

laitteeseenne

laitteeseensa

laitteisiimme / laitteihimme / laittehisimme

laitteisiinne / laitteihinne / laittehisinne

laitteisiinsa / laitteihinsa / laittehisinsa

Ine

-ssa

laitteessamme

laitteessanne

laitteessansa / laitteessaan

laittehissamme / laitteissamme

laittehissanne / laitteissanne

laittehissansa / laittehissaan / laitteissansa / laitteissaan

Ela

-sta

laitteestamme

laitteestanne

laitteestansa / laitteestaan

laittehistamme / laitteistamme

laittehistanne / laitteistanne

laittehistansa / laittehistaan / laitteistansa / laitteistaan

All

-lle

laitteellemme

laitteellenne

laitteellensa / laitteelleen

laittehillemme / laitteillemme

laittehillenne / laitteillenne

laittehillensa / laittehillean / laitteillensa / laitteillean

Ade

-lla

laitteellamme

laitteellanne

laitteellansa / laitteellaan

laittehillamme / laitteillamme

laittehillanne / laitteillanne

laittehillansa / laittehillaan / laitteillansa / laitteillaan

Abl

-lta

laitteeltamme

laitteeltanne

laitteeltansa / laitteeltaan

laittehiltamme / laitteiltamme

laittehiltanne / laitteiltanne

laittehiltansa / laittehiltaan / laitteiltansa / laitteiltaan

Tra

-ksi

laitteeksemme

laitteeksenne

laitteeksensa / laitteekseen

laittehiksemme / laitteiksemme

laittehiksenne / laitteiksenne

laittehikseen / laittehiksensa / laitteikseen / laitteiksensa

Ess

-na

laitteenamme

laitteenanne

laitteenansa / laitteenaan

laittehinamme / laitteinamme

laittehinanne / laitteinanne

laittehinansa / laittehinaan / laitteinansa / laitteinaan

Abe

-tta

laitteettamme

laitteettanne

laitteettansa / laitteettaan

laittehittamme / laitteittamme

laittehittanne / laitteittanne

laittehittansa / laittehittaan / laitteittansa / laitteittaan

Com

-ne

-

-

-

laittehinemme / laitteinemme

laittehinenne / laitteinenne

laittehineen / laittehinensa / laitteineen / laitteinensa

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept