beniniläiset |
Noun, Plural Nominative |
|
Adjective, Plural Nominative |
||
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
beniniläinen |
|
Par |
-ta |
beniniläistä |
beniniläisiä |
Gen |
-n |
beniniläisen |
beniniläisien / beniniläisten |
Ill |
mihin |
beniniläiseen |
beniniläisiin |
Ine |
-ssa |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
Ela |
-sta |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
All |
-lle |
beniniläiselle |
beniniläisille |
Ade |
-lla |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
Abl |
-lta |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
Tra |
-ksi |
beniniläiseksi |
beniniläisiksi |
Ess |
-na |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
Abe |
-tta |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
Com |
-ne |
- |
beniniläisine |
Ins |
-in |
- |
beniniläisin |
Singular
Plural
Nom
-
beniniläinen
Par
-ta
beniniläistä
beniniläisiä
Gen
-n
beniniläisen
beniniläisien / beniniläisten
Ill
mihin
beniniläiseen
beniniläisiin
Ine
-ssa
beniniläisessä
beniniläisissä
Ela
-sta
beniniläisestä
beniniläisistä
All
-lle
beniniläiselle
beniniläisille
Ade
-lla
beniniläisellä
beniniläisillä
Abl
-lta
beniniläiseltä
beniniläisiltä
Tra
-ksi
beniniläiseksi
beniniläisiksi
Ess
-na
beniniläisenä
beniniläisinä
Abe
-tta
beniniläisettä
beniniläisittä
Com
-ne
-
beniniläisine
Ins
-in
-
beniniläisin
| Benin | |
| Beninian |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
Par |
-ta |
beniniläistä |
beniniläisiä |
beniniläistä |
beniniläisiä |
beniniläistä |
beniniläisiä |
Gen |
-n |
beniniläise |
beniniläisie |
beniniläise |
beniniläisie |
beniniläise |
beniniläisie |
Ill |
mihin |
beniniläisee |
beniniläisii |
beniniläisee |
beniniläisii |
beniniläisee |
beniniläisii |
Ine |
-ssa |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
Ela |
-sta |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
All |
-lle |
beniniläiselle |
beniniläisille |
beniniläiselle |
beniniläisille |
beniniläiselle |
beniniläisille |
Ade |
-lla |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
Abl |
-lta |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
Tra |
-ksi |
beniniläisekse |
beniniläisikse |
beniniläisekse |
beniniläisikse |
beniniläisekse |
beniniläisikse |
Ess |
-na |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
Abe |
-tta |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
Com |
-ne |
- |
beniniläisine |
- |
beniniläisine |
- |
beniniläisine |
Singular
Plural
Nom
-
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläise
Par
-ta
beniniläistä
beniniläistä
beniniläistä
beniniläisiä
beniniläisiä
beniniläisiä
Gen
-n
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläisie
beniniläisie
beniniläisie
Ill
mihin
beniniläisee
beniniläisee
beniniläisee
beniniläisii
beniniläisii
beniniläisii
Ine
-ssa
beniniläisessä
beniniläisessä
beniniläisessä
beniniläisissä
beniniläisissä
beniniläisissä
Ela
-sta
beniniläisestä
beniniläisestä
beniniläisestä
beniniläisistä
beniniläisistä
beniniläisistä
All
-lle
beniniläiselle
beniniläiselle
beniniläiselle
beniniläisille
beniniläisille
beniniläisille
Ade
-lla
beniniläisellä
beniniläisellä
beniniläisellä
beniniläisillä
beniniläisillä
beniniläisillä
Abl
-lta
beniniläiseltä
beniniläiseltä
beniniläiseltä
beniniläisiltä
beniniläisiltä
beniniläisiltä
Tra
-ksi
beniniläisekse
beniniläisekse
beniniläisekse
beniniläisikse
beniniläisikse
beniniläisikse
Ess
-na
beniniläisenä
beniniläisenä
beniniläisenä
beniniläisinä
beniniläisinä
beniniläisinä
Abe
-tta
beniniläisettä
beniniläisettä
beniniläisettä
beniniläisittä
beniniläisittä
beniniläisittä
Com
-ne
-
-
-
beniniläisine
beniniläisine
beniniläisine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
beniniläise |
Par |
-ta |
beniniläistä |
beniniläisiä |
beniniläistä |
beniniläisiä |
beniniläistä |
beniniläisiä |
Gen |
-n |
beniniläise |
beniniläisie |
beniniläise |
beniniläisie |
beniniläise |
beniniläisie |
Ill |
mihin |
beniniläisee |
beniniläisii |
beniniläisee |
beniniläisii |
beniniläisee |
beniniläisii |
Ine |
-ssa |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
Ela |
-sta |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
All |
-lle |
beniniläiselle |
beniniläisille |
beniniläiselle |
beniniläisille |
beniniläiselle |
beniniläisille |
Ade |
-lla |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
Abl |
-lta |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
Tra |
-ksi |
beniniläisekse |
beniniläisikse |
beniniläisekse |
beniniläisikse |
beniniläisekse |
beniniläisikse |
Ess |
-na |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
Abe |
-tta |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
Com |
-ne |
- |
beniniläisine |
- |
beniniläisine |
- |
beniniläisine |
Singular
Plural
Nom
-
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläise
Par
-ta
beniniläistä
beniniläistä
beniniläistä
beniniläisiä
beniniläisiä
beniniläisiä
Gen
-n
beniniläise
beniniläise
beniniläise
beniniläisie
beniniläisie
beniniläisie
Ill
mihin
beniniläisee
beniniläisee
beniniläisee
beniniläisii
beniniläisii
beniniläisii
Ine
-ssa
beniniläisessä
beniniläisessä
beniniläisessä
beniniläisissä
beniniläisissä
beniniläisissä
Ela
-sta
beniniläisestä
beniniläisestä
beniniläisestä
beniniläisistä
beniniläisistä
beniniläisistä
All
-lle
beniniläiselle
beniniläiselle
beniniläiselle
beniniläisille
beniniläisille
beniniläisille
Ade
-lla
beniniläisellä
beniniläisellä
beniniläisellä
beniniläisillä
beniniläisillä
beniniläisillä
Abl
-lta
beniniläiseltä
beniniläiseltä
beniniläiseltä
beniniläisiltä
beniniläisiltä
beniniläisiltä
Tra
-ksi
beniniläisekse
beniniläisekse
beniniläisekse
beniniläisikse
beniniläisikse
beniniläisikse
Ess
-na
beniniläisenä
beniniläisenä
beniniläisenä
beniniläisinä
beniniläisinä
beniniläisinä
Abe
-tta
beniniläisettä
beniniläisettä
beniniläisettä
beniniläisittä
beniniläisittä
beniniläisittä
Com
-ne
-
-
-
beniniläisine
beniniläisine
beniniläisine
| Benin | |
| Beninian |
| Singular | Plural | ||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
beniniläinen |
|
Par |
-ta |
beniniläistä |
beniniläisiä |
Gen |
-n |
beniniläisen |
beniniläisien / beniniläisten |
Ill |
mihin |
beniniläiseen |
beniniläisiin |
Ine |
-ssa |
beniniläisessä |
beniniläisissä |
Ela |
-sta |
beniniläisestä |
beniniläisistä |
All |
-lle |
beniniläiselle |
beniniläisille |
Ade |
-lla |
beniniläisellä |
beniniläisillä |
Abl |
-lta |
beniniläiseltä |
beniniläisiltä |
Tra |
-ksi |
beniniläiseksi |
beniniläisiksi |
Ess |
-na |
beniniläisenä |
beniniläisinä |
Abe |
-tta |
beniniläisettä |
beniniläisittä |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
beniniläisin |
Singular
Plural
Nom
-
beniniläinen
Par
-ta
beniniläistä
beniniläisiä
Gen
-n
beniniläisen
beniniläisien / beniniläisten
Ill
mihin
beniniläiseen
beniniläisiin
Ine
-ssa
beniniläisessä
beniniläisissä
Ela
-sta
beniniläisestä
beniniläisistä
All
-lle
beniniläiselle
beniniläisille
Ade
-lla
beniniläisellä
beniniläisillä
Abl
-lta
beniniläiseltä
beniniläisiltä
Tra
-ksi
beniniläiseksi
beniniläisiksi
Ess
-na
beniniläisenä
beniniläisinä
Abe
-tta
beniniläisettä
beniniläisittä
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
beniniläisin
| Singular | Plural | ||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
beniniläisempi |
beniniläisemmät |
Par |
-ta |
beniniläisempää |
beniniläisempiä |
Gen |
-n |
beniniläisemmän |
beniniläisempien |
Ill |
mihin |
beniniläisempiin |
beniniläisempiin |
Ine |
-ssa |
beniniläisemmässä |
beniniläisemmissä |
Ela |
-sta |
beniniläisemmästä |
beniniläisemmistä |
All |
-lle |
beniniläisemmälle |
beniniläisemmille |
Ade |
-lla |
beniniläisemmällä |
beniniläisemmillä |
Abl |
-lta |
beniniläisemmältä |
beniniläisemmiltä |
Tra |
-ksi |
beniniläisemmäksi |
beniniläisemmiksi |
Ess |
-na |
beniniläisempänä |
beniniläisempinä |
Abe |
-tta |
beniniläisemmättä |
beniniläisemmittä |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
beniniläisemmin |
Singular
Plural
Nom
-
beniniläisempi
beniniläisemmät
Par
-ta
beniniläisempää
beniniläisempiä
Gen
-n
beniniläisemmän
beniniläisempien
Ill
mihin
beniniläisempiin
beniniläisempiin
Ine
-ssa
beniniläisemmässä
beniniläisemmissä
Ela
-sta
beniniläisemmästä
beniniläisemmistä
All
-lle
beniniläisemmälle
beniniläisemmille
Ade
-lla
beniniläisemmällä
beniniläisemmillä
Abl
-lta
beniniläisemmältä
beniniläisemmiltä
Tra
-ksi
beniniläisemmäksi
beniniläisemmiksi
Ess
-na
beniniläisempänä
beniniläisempinä
Abe
-tta
beniniläisemmättä
beniniläisemmittä
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
beniniläisemmin
| Singular | Plural | ||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
beniniläisin |
beniniläisimmät |
Par |
-ta |
beniniläisintä |
beniniläisimpiä |
Gen |
-n |
beniniläisimmän |
beniniläisinten / beniniläisimpien |
Ill |
mihin |
beniniläisimpään |
beniniläisimpiin |
Ine |
-ssa |
beniniläisimmässä |
beniniläisimmissä |
Ela |
-sta |
beniniläisimmästä |
beniniläisimmistä |
All |
-lle |
beniniläisimmälle |
beniniläisimmille |
Ade |
-lla |
beniniläisimmällä |
beniniläisimmillä |
Abl |
-lta |
beniniläisimmältä |
beniniläisimmiltä |
Tra |
-ksi |
beniniläisimmäksi |
beniniläisimmiksi |
Ess |
-na |
beniniläisimpänä |
beniniläisimpinä |
Abe |
-tta |
beniniläisimmättä |
beniniläisimmittä |
Com |
-ne |
- |
- |
Ins |
-in |
- |
beniniläisimmin |
Singular
Plural
Nom
-
beniniläisin
beniniläisimmät
Par
-ta
beniniläisintä
beniniläisimpiä
Gen
-n
beniniläisimmän
beniniläisinten / beniniläisimpien
Ill
mihin
beniniläisimpään
beniniläisimpiin
Ine
-ssa
beniniläisimmässä
beniniläisimmissä
Ela
-sta
beniniläisimmästä
beniniläisimmistä
All
-lle
beniniläisimmälle
beniniläisimmille
Ade
-lla
beniniläisimmällä
beniniläisimmillä
Abl
-lta
beniniläisimmältä
beniniläisimmiltä
Tra
-ksi
beniniläisimmäksi
beniniläisimmiksi
Ess
-na
beniniläisimpänä
beniniläisimpinä
Abe
-tta
beniniläisimmättä
beniniläisimmittä
Com
-ne
-
-
Ins
-in
-
beniniläisimmin
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net