logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

avain, noun

Word analysis
avainkukkarot

avainkukkarot

avain

Noun, Singular Nominative

+ kukkaro

Noun, Plural Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

avain

avaimet

Par

-ta

avainta

avaimia

Gen

-n

avaimen

avainten / avaimien

Ill

mihin

avaimeen

avaimiin

Ine

-ssa

avaimessa

avaimissa

Ela

-sta

avaimesta

avaimista

All

-lle

avaimelle

avaimille

Ade

-lla

avaimella

avaimilla

Abl

-lta

avaimelta

avaimilta

Tra

-ksi

avaimeksi

avaimiksi

Ess

-na

avaimena

avaimina

Abe

-tta

avaimetta

avaimitta

Com

-ne

-

avaimine

Ins

-in

-

avaimin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

avain

avaimet

Par

-ta

avainta

avaimia

Gen

-n

avaimen

avainten / avaimien

Ill

mihin

avaimeen

avaimiin

Ine

-ssa

avaimessa

avaimissa

Ela

-sta

avaimesta

avaimista

All

-lle

avaimelle

avaimille

Ade

-lla

avaimella

avaimilla

Abl

-lta

avaimelta

avaimilta

Tra

-ksi

avaimeksi

avaimiksi

Ess

-na

avaimena

avaimina

Abe

-tta

avaimetta

avaimitta

Com

-ne

-

avaimine

Ins

-in

-

avaimin

key avain, näppäin, sävellaji, ratkaisu, kosketin, lukko
electronic key avain
cipher salakirjoitus, nolla, numero, avain, koodi
winder nuppi, kellonnuppi, avain, kierrin
cypher salakirjoitus, koodi, avain, numero, nolla
Show more arrow right
Tatoeba; OpenSubtitles; Common Crawl; OpenSubtitles2018.v3; Europarl; Europarl Parallel Corpus; Tatoeba Parallel Corpus Näytä minulle avain. Show me the key. Laita avain lukkoon. Put the key in the lock. Avain on kadoksissa. The key is missing. Anna avaimesi. Give me your keys. Avain on pieni ja hopeinen. The key is small and silver. Siinä avaimeni. There's my key. Data on avain. Data... is the key. Avain katoaa helposti taskuista. The key easily gets lost in pockets. Avain on oven vieressä pöydällä. The key is on the table next to the door. Avain on seinässä. The key's in the wall. Show more arrow right

Wiktionary

key code (set of rules for converting information) (music) clef, used especially in compound terms Fin:diskanttiavainEng:treble clefFin:g-avainEng:G clef (cryptography) key Show more arrow right (clef): nuottiavain Show more arrow right avaimenperäavaimenreikäavainasemaavainhenkilöavainketjuavainkilpiavainkimppuavainkorttiavainkoteloavainkysymysavainlapsiavainnippuavainpelaajaavainrengasavainromaaniavainsanaavaintekijäavaintodistajabassoavaindiskanttiavainhylsyavaininfrapuna-avainjakoavainkellonavainkiintoavainkorttiavainkuusiokoloavainlenkkiavainmomenttiavainnuottiavainrengasavainruuviavainsalakirjoitusavainvara-avainvirta-avainyleisavain Show more arrow right From avata +‎ -in. Compare Karelian avain, Veps avadim. Show more arrow right

Wikipedia

Lock A lock keeps things closed. It keeps people from opening something, such as a door or a box. Keys open locks. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

avaimeni

avaimeni

avaimesi

avaimesi

avaimensa

avaimensa

Par

-ta

avaintani

avaimiani

avaintasi

avaimiasi

avaintansa / avaintaan

avaimiansa / avaimiaan

Gen

-n

avaimeni

avainteni / avaimieni

avaimesi

avaintesi / avaimiesi

avaimensa

avaintensa / avaimiensa

Ill

mihin

avaimeeni

avaimiini

avaimeesi

avaimiisi

avaimeensa

avaimiinsa

Ine

-ssa

avaimessani

avaimissani

avaimessasi

avaimissasi

avaimessansa / avaimessaan

avaimissansa / avaimissaan

Ela

-sta

avaimestani

avaimistani

avaimestasi

avaimistasi

avaimestansa / avaimestaan

avaimistansa / avaimistaan

All

-lle

avaimelleni

avaimilleni

avaimellesi

avaimillesi

avaimellensa / avaimelleen

avaimillensa / avaimillean

Ade

-lla

avaimellani

avaimillani

avaimellasi

avaimillasi

avaimellansa / avaimellaan

avaimillansa / avaimillaan

Abl

-lta

avaimeltani

avaimiltani

avaimeltasi

avaimiltasi

avaimeltansa / avaimeltaan

avaimiltansa / avaimiltaan

Tra

-ksi

avaimekseni

avaimikseni

avaimeksesi

avaimiksesi

avaimeksensa / avaimekseen

avaimiksensa / avaimikseen

Ess

-na

avaimenani

avaiminani

avaimenasi

avaiminasi

avaimenansa / avaimenaan

avaiminansa / avaiminaan

Abe

-tta

avaimettani

avaimittani

avaimettasi

avaimittasi

avaimettansa / avaimettaan

avaimittansa / avaimittaan

Com

-ne

-

avaimineni

-

avaiminesi

-

avaiminensa / avaimineen

Singular

Plural

Nom

-

avaimeni

avaimesi

avaimensa

avaimeni

avaimesi

avaimensa

Par

-ta

avaintani

avaintasi

avaintansa / avaintaan

avaimiani

avaimiasi

avaimiansa / avaimiaan

Gen

-n

avaimeni

avaimesi

avaimensa

avainteni / avaimieni

avaintesi / avaimiesi

avaintensa / avaimiensa

Ill

mihin

avaimeeni

avaimeesi

avaimeensa

avaimiini

avaimiisi

avaimiinsa

Ine

-ssa

avaimessani

avaimessasi

avaimessansa / avaimessaan

avaimissani

avaimissasi

avaimissansa / avaimissaan

Ela

-sta

avaimestani

avaimestasi

avaimestansa / avaimestaan

avaimistani

avaimistasi

avaimistansa / avaimistaan

All

-lle

avaimelleni

avaimellesi

avaimellensa / avaimelleen

avaimilleni

avaimillesi

avaimillensa / avaimillean

Ade

-lla

avaimellani

avaimellasi

avaimellansa / avaimellaan

avaimillani

avaimillasi

avaimillansa / avaimillaan

Abl

-lta

avaimeltani

avaimeltasi

avaimeltansa / avaimeltaan

avaimiltani

avaimiltasi

avaimiltansa / avaimiltaan

Tra

-ksi

avaimekseni

avaimeksesi

avaimeksensa / avaimekseen

avaimikseni

avaimiksesi

avaimiksensa / avaimikseen

Ess

-na

avaimenani

avaimenasi

avaimenansa / avaimenaan

avaiminani

avaiminasi

avaiminansa / avaiminaan

Abe

-tta

avaimettani

avaimettasi

avaimettansa / avaimettaan

avaimittani

avaimittasi

avaimittansa / avaimittaan

Com

-ne

-

-

-

avaimineni

avaiminesi

avaiminensa / avaimineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

avaimemme

avaimemme

avaimenne

avaimenne

avaimensa

avaimensa

Par

-ta

avaintamme

avaimiamme

avaintanne

avaimianne

avaintansa / avaintaan

avaimiansa / avaimiaan

Gen

-n

avaimemme

avaintemme / avaimiemme

avaimenne

avaintenne / avaimienne

avaimensa

avaintensa / avaimiensa

Ill

mihin

avaimeemme

avaimiimme

avaimeenne

avaimiinne

avaimeensa

avaimiinsa

Ine

-ssa

avaimessamme

avaimissamme

avaimessanne

avaimissanne

avaimessansa / avaimessaan

avaimissansa / avaimissaan

Ela

-sta

avaimestamme

avaimistamme

avaimestanne

avaimistanne

avaimestansa / avaimestaan

avaimistansa / avaimistaan

All

-lle

avaimellemme

avaimillemme

avaimellenne

avaimillenne

avaimellensa / avaimelleen

avaimillensa / avaimillean

Ade

-lla

avaimellamme

avaimillamme

avaimellanne

avaimillanne

avaimellansa / avaimellaan

avaimillansa / avaimillaan

Abl

-lta

avaimeltamme

avaimiltamme

avaimeltanne

avaimiltanne

avaimeltansa / avaimeltaan

avaimiltansa / avaimiltaan

Tra

-ksi

avaimeksemme

avaimiksemme

avaimeksenne

avaimiksenne

avaimeksensa / avaimekseen

avaimiksensa / avaimikseen

Ess

-na

avaimenamme

avaiminamme

avaimenanne

avaiminanne

avaimenansa / avaimenaan

avaiminansa / avaiminaan

Abe

-tta

avaimettamme

avaimittamme

avaimettanne

avaimittanne

avaimettansa / avaimettaan

avaimittansa / avaimittaan

Com

-ne

-

avaiminemme

-

avaiminenne

-

avaiminensa / avaimineen

Singular

Plural

Nom

-

avaimemme

avaimenne

avaimensa

avaimemme

avaimenne

avaimensa

Par

-ta

avaintamme

avaintanne

avaintansa / avaintaan

avaimiamme

avaimianne

avaimiansa / avaimiaan

Gen

-n

avaimemme

avaimenne

avaimensa

avaintemme / avaimiemme

avaintenne / avaimienne

avaintensa / avaimiensa

Ill

mihin

avaimeemme

avaimeenne

avaimeensa

avaimiimme

avaimiinne

avaimiinsa

Ine

-ssa

avaimessamme

avaimessanne

avaimessansa / avaimessaan

avaimissamme

avaimissanne

avaimissansa / avaimissaan

Ela

-sta

avaimestamme

avaimestanne

avaimestansa / avaimestaan

avaimistamme

avaimistanne

avaimistansa / avaimistaan

All

-lle

avaimellemme

avaimellenne

avaimellensa / avaimelleen

avaimillemme

avaimillenne

avaimillensa / avaimillean

Ade

-lla

avaimellamme

avaimellanne

avaimellansa / avaimellaan

avaimillamme

avaimillanne

avaimillansa / avaimillaan

Abl

-lta

avaimeltamme

avaimeltanne

avaimeltansa / avaimeltaan

avaimiltamme

avaimiltanne

avaimiltansa / avaimiltaan

Tra

-ksi

avaimeksemme

avaimeksenne

avaimeksensa / avaimekseen

avaimiksemme

avaimiksenne

avaimiksensa / avaimikseen

Ess

-na

avaimenamme

avaimenanne

avaimenansa / avaimenaan

avaiminamme

avaiminanne

avaiminansa / avaiminaan

Abe

-tta

avaimettamme

avaimettanne

avaimettansa / avaimettaan

avaimittamme

avaimittanne

avaimittansa / avaimittaan

Com

-ne

-

-

-

avaiminemme

avaiminenne

avaiminensa / avaimineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kukkaro

kukkarot

Par

-ta

kukkaroa

kukkaroita / kukkaroja

Gen

-n

kukkaron

kukkaroitten / kukkaroiden / kukkarojen

Ill

mihin

kukkaroon

kukkaroihin

Ine

-ssa

kukkarossa

kukkaroissa

Ela

-sta

kukkarosta

kukkaroista

All

-lle

kukkarolle

kukkaroille

Ade

-lla

kukkarolla

kukkaroilla

Abl

-lta

kukkarolta

kukkaroilta

Tra

-ksi

kukkaroksi

kukkaroiksi

Ess

-na

kukkarona

kukkaroina

Abe

-tta

kukkarotta

kukkaroitta

Com

-ne

-

kukkaroine

Ins

-in

-

kukkaroin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kukkaro

kukkarot

Par

-ta

kukkaroa

kukkaroita / kukkaroja

Gen

-n

kukkaron

kukkaroitten / kukkaroiden / kukkarojen

Ill

mihin

kukkaroon

kukkaroihin

Ine

-ssa

kukkarossa

kukkaroissa

Ela

-sta

kukkarosta

kukkaroista

All

-lle

kukkarolle

kukkaroille

Ade

-lla

kukkarolla

kukkaroilla

Abl

-lta

kukkarolta

kukkaroilta

Tra

-ksi

kukkaroksi

kukkaroiksi

Ess

-na

kukkarona

kukkaroina

Abe

-tta

kukkarotta

kukkaroitta

Com

-ne

-

kukkaroine

Ins

-in

-

kukkaroin

purse kukkaro, käsilaukku, rahapussi, rahat, varat, rahapalkinto
sporran kukkaro
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus v7, sentence id: 1000; Europarl Parallel Corpus; Tatoeba; University of Helsinki Finnish-English Parallel Corpus; OpenSubtitles2018, sentence id: 98765; OpenSubtitles2018.v3; OPUS; jw2019; Europarl Kukkaro on musta. The wallet is black. Kukkaro löytyi kadulta. The wallet was found on the street. Kukkaro unohtui ravintolaan. The wallet was left at the restaurant. Kukkaro sisälsi paljon rahaa. The wallet contained a lot of money. Kukkaro sisältää paljon kolikoita. The wallet contains a lot of coins. Dlen unohtanut kukkaroni. Elwood, I came off without my coin purse. Kukkaro palautettiin omistajalleen. The wallet was returned to its owner. Varjele kukkaroasi! Watch Your Purse! Se on tämä kukkaro, se paukuttaa jormaani. It's this sporran, man, it keeps banging off my tadger. Kukkarot olivat täynnä rahaa. The kukkarot were full of money. Show more arrow right

Wiktionary

purse Show more arrow right rahapussi Show more arrow right kalukukkaro Show more arrow right

Wikipedia

Coin purse A purse or pouch (from the Latin bursa, which in turn is from the Greek βύρσα, býrsa, oxhide), sometimes called coin purse for clarity, is a small money bag or pouch, made for carrying coins. In most Commonwealth countries it is known simply as a purse, while "purse" in the United States usually refers to a handbag. "Purse" can also be a synonym to bursary (which has the same origin), i.e. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kukkaroni

kukkaroni

kukkarosi

kukkarosi

kukkaronsa

kukkaronsa

Par

-ta

kukkaroani

kukkaroitani / kukkarojani

kukkaroasi

kukkaroitasi / kukkarojasi

kukkaroansa / kukkaroaan

kukkaroitansa / kukkaroitaan / kukkarojansa / kukkarojaan

Gen

-n

kukkaroni

kukkaroitteni / kukkaroideni / kukkarojeni

kukkarosi

kukkaroittesi / kukkaroidesi / kukkarojesi

kukkaronsa

kukkaroittensa / kukkaroidensa / kukkarojensa

Ill

mihin

kukkarooni

kukkaroihini

kukkaroosi

kukkaroihisi

kukkaroonsa

kukkaroihinsa

Ine

-ssa

kukkarossani

kukkaroissani

kukkarossasi

kukkaroissasi

kukkarossansa / kukkarossaan

kukkaroissansa / kukkaroissaan

Ela

-sta

kukkarostani

kukkaroistani

kukkarostasi

kukkaroistasi

kukkarostansa / kukkarostaan

kukkaroistansa / kukkaroistaan

All

-lle

kukkarolleni

kukkaroilleni

kukkarollesi

kukkaroillesi

kukkarollensa / kukkarolleen

kukkaroillensa / kukkaroillean

Ade

-lla

kukkarollani

kukkaroillani

kukkarollasi

kukkaroillasi

kukkarollansa / kukkarollaan

kukkaroillansa / kukkaroillaan

Abl

-lta

kukkaroltani

kukkaroiltani

kukkaroltasi

kukkaroiltasi

kukkaroltansa / kukkaroltaan

kukkaroiltansa / kukkaroiltaan

Tra

-ksi

kukkarokseni

kukkaroikseni

kukkaroksesi

kukkaroiksesi

kukkaroksensa / kukkarokseen

kukkaroiksensa / kukkaroikseen

Ess

-na

kukkaronani

kukkaroinani

kukkaronasi

kukkaroinasi

kukkaronansa / kukkaronaan

kukkaroinansa / kukkaroinaan

Abe

-tta

kukkarottani

kukkaroittani

kukkarottasi

kukkaroittasi

kukkarottansa / kukkarottaan

kukkaroittansa / kukkaroittaan

Com

-ne

-

kukkaroineni

-

kukkaroinesi

-

kukkaroinensa / kukkaroineen

Singular

Plural

Nom

-

kukkaroni

kukkarosi

kukkaronsa

kukkaroni

kukkarosi

kukkaronsa

Par

-ta

kukkaroani

kukkaroasi

kukkaroansa / kukkaroaan

kukkaroitani / kukkarojani

kukkaroitasi / kukkarojasi

kukkaroitansa / kukkaroitaan / kukkarojansa / kukkarojaan

Gen

-n

kukkaroni

kukkarosi

kukkaronsa

kukkaroitteni / kukkaroideni / kukkarojeni

kukkaroittesi / kukkaroidesi / kukkarojesi

kukkaroittensa / kukkaroidensa / kukkarojensa

Ill

mihin

kukkarooni

kukkaroosi

kukkaroonsa

kukkaroihini

kukkaroihisi

kukkaroihinsa

Ine

-ssa

kukkarossani

kukkarossasi

kukkarossansa / kukkarossaan

kukkaroissani

kukkaroissasi

kukkaroissansa / kukkaroissaan

Ela

-sta

kukkarostani

kukkarostasi

kukkarostansa / kukkarostaan

kukkaroistani

kukkaroistasi

kukkaroistansa / kukkaroistaan

All

-lle

kukkarolleni

kukkarollesi

kukkarollensa / kukkarolleen

kukkaroilleni

kukkaroillesi

kukkaroillensa / kukkaroillean

Ade

-lla

kukkarollani

kukkarollasi

kukkarollansa / kukkarollaan

kukkaroillani

kukkaroillasi

kukkaroillansa / kukkaroillaan

Abl

-lta

kukkaroltani

kukkaroltasi

kukkaroltansa / kukkaroltaan

kukkaroiltani

kukkaroiltasi

kukkaroiltansa / kukkaroiltaan

Tra

-ksi

kukkarokseni

kukkaroksesi

kukkaroksensa / kukkarokseen

kukkaroikseni

kukkaroiksesi

kukkaroiksensa / kukkaroikseen

Ess

-na

kukkaronani

kukkaronasi

kukkaronansa / kukkaronaan

kukkaroinani

kukkaroinasi

kukkaroinansa / kukkaroinaan

Abe

-tta

kukkarottani

kukkarottasi

kukkarottansa / kukkarottaan

kukkaroittani

kukkaroittasi

kukkaroittansa / kukkaroittaan

Com

-ne

-

-

-

kukkaroineni

kukkaroinesi

kukkaroinensa / kukkaroineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kukkaromme

kukkaromme

kukkaronne

kukkaronne

kukkaronsa

kukkaronsa

Par

-ta

kukkaroamme

kukkaroitamme / kukkarojamme

kukkaroanne

kukkaroitanne / kukkarojanne

kukkaroansa / kukkaroaan

kukkaroitansa / kukkaroitaan / kukkarojansa / kukkarojaan

Gen

-n

kukkaromme

kukkaroittemme / kukkaroidemme / kukkarojemme

kukkaronne

kukkaroittenne / kukkaroidenne / kukkarojenne

kukkaronsa

kukkaroittensa / kukkaroidensa / kukkarojensa

Ill

mihin

kukkaroomme

kukkaroihimme

kukkaroonne

kukkaroihinne

kukkaroonsa

kukkaroihinsa

Ine

-ssa

kukkarossamme

kukkaroissamme

kukkarossanne

kukkaroissanne

kukkarossansa / kukkarossaan

kukkaroissansa / kukkaroissaan

Ela

-sta

kukkarostamme

kukkaroistamme

kukkarostanne

kukkaroistanne

kukkarostansa / kukkarostaan

kukkaroistansa / kukkaroistaan

All

-lle

kukkarollemme

kukkaroillemme

kukkarollenne

kukkaroillenne

kukkarollensa / kukkarolleen

kukkaroillensa / kukkaroillean

Ade

-lla

kukkarollamme

kukkaroillamme

kukkarollanne

kukkaroillanne

kukkarollansa / kukkarollaan

kukkaroillansa / kukkaroillaan

Abl

-lta

kukkaroltamme

kukkaroiltamme

kukkaroltanne

kukkaroiltanne

kukkaroltansa / kukkaroltaan

kukkaroiltansa / kukkaroiltaan

Tra

-ksi

kukkaroksemme

kukkaroiksemme

kukkaroksenne

kukkaroiksenne

kukkaroksensa / kukkarokseen

kukkaroiksensa / kukkaroikseen

Ess

-na

kukkaronamme

kukkaroinamme

kukkaronanne

kukkaroinanne

kukkaronansa / kukkaronaan

kukkaroinansa / kukkaroinaan

Abe

-tta

kukkarottamme

kukkaroittamme

kukkarottanne

kukkaroittanne

kukkarottansa / kukkarottaan

kukkaroittansa / kukkaroittaan

Com

-ne

-

kukkaroinemme

-

kukkaroinenne

-

kukkaroinensa / kukkaroineen

Singular

Plural

Nom

-

kukkaromme

kukkaronne

kukkaronsa

kukkaromme

kukkaronne

kukkaronsa

Par

-ta

kukkaroamme

kukkaroanne

kukkaroansa / kukkaroaan

kukkaroitamme / kukkarojamme

kukkaroitanne / kukkarojanne

kukkaroitansa / kukkaroitaan / kukkarojansa / kukkarojaan

Gen

-n

kukkaromme

kukkaronne

kukkaronsa

kukkaroittemme / kukkaroidemme / kukkarojemme

kukkaroittenne / kukkaroidenne / kukkarojenne

kukkaroittensa / kukkaroidensa / kukkarojensa

Ill

mihin

kukkaroomme

kukkaroonne

kukkaroonsa

kukkaroihimme

kukkaroihinne

kukkaroihinsa

Ine

-ssa

kukkarossamme

kukkarossanne

kukkarossansa / kukkarossaan

kukkaroissamme

kukkaroissanne

kukkaroissansa / kukkaroissaan

Ela

-sta

kukkarostamme

kukkarostanne

kukkarostansa / kukkarostaan

kukkaroistamme

kukkaroistanne

kukkaroistansa / kukkaroistaan

All

-lle

kukkarollemme

kukkarollenne

kukkarollensa / kukkarolleen

kukkaroillemme

kukkaroillenne

kukkaroillensa / kukkaroillean

Ade

-lla

kukkarollamme

kukkarollanne

kukkarollansa / kukkarollaan

kukkaroillamme

kukkaroillanne

kukkaroillansa / kukkaroillaan

Abl

-lta

kukkaroltamme

kukkaroltanne

kukkaroltansa / kukkaroltaan

kukkaroiltamme

kukkaroiltanne

kukkaroiltansa / kukkaroiltaan

Tra

-ksi

kukkaroksemme

kukkaroksenne

kukkaroksensa / kukkarokseen

kukkaroiksemme

kukkaroiksenne

kukkaroiksensa / kukkaroikseen

Ess

-na

kukkaronamme

kukkaronanne

kukkaronansa / kukkaronaan

kukkaroinamme

kukkaroinanne

kukkaroinansa / kukkaroinaan

Abe

-tta

kukkarottamme

kukkarottanne

kukkarottansa / kukkarottaan

kukkaroittamme

kukkaroittanne

kukkaroittansa / kukkaroittaan

Com

-ne

-

-

-

kukkaroinemme

kukkaroinenne

kukkaroinensa / kukkaroineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept