logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

kvantti, Nti

Word analysis
kvanttihyytelönä

kvanttihyytelönä

kvantti

Nti, Singular Nominative

+ hyytelö

Noun, Singular Essive

kvantti

Noun, Singular Nominative

+ hyytelö

Noun, Singular Essive

Report an issue

Wiktionary

(physics) quantum Show more arrow right Show more arrow right
quantum kvantti, määrä, pieni määrä
Show more arrow right

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

hyytelö

hyytelöt

Par

-ta

hyytelöä

hyytelöitä / hyytelöjä

Gen

-n

hyytelön

hyytelöitten / hyytelöiden / hyytelöjen

Ill

mihin

hyytelöön

hyytelöihin

Ine

-ssa

hyytelössä

hyytelöissä

Ela

-sta

hyytelöstä

hyytelöistä

All

-lle

hyytelölle

hyytelöille

Ade

-lla

hyytelöllä

hyytelöillä

Abl

-lta

hyytelöltä

hyytelöiltä

Tra

-ksi

hyytelöksi

hyytelöiksi

Ess

-na

hyytelönä

hyytelöinä

Abe

-tta

hyytelöttä

hyytelöittä

Com

-ne

-

hyytelöine

Ins

-in

-

hyytelöin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

hyytelö

hyytelöt

Par

-ta

hyytelöä

hyytelöitä / hyytelöjä

Gen

-n

hyytelön

hyytelöitten / hyytelöiden / hyytelöjen

Ill

mihin

hyytelöön

hyytelöihin

Ine

-ssa

hyytelössä

hyytelöissä

Ela

-sta

hyytelöstä

hyytelöistä

All

-lle

hyytelölle

hyytelöille

Ade

-lla

hyytelöllä

hyytelöillä

Abl

-lta

hyytelöltä

hyytelöiltä

Tra

-ksi

hyytelöksi

hyytelöiksi

Ess

-na

hyytelönä

hyytelöinä

Abe

-tta

hyytelöttä

hyytelöittä

Com

-ne

-

hyytelöine

Ins

-in

-

hyytelöin

jelly hyytelö, hyydyke
shape muoto, hahmo, kunto, muotti, hyytelö
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; WikiMatrix; tmClass; Europarl Hei, Hyytelö! Hey, gelatin. Hyytelö valmis. Jelly mold is set. Hyytelö on suosittu jälkiruoka kesäisin. Jelly is a popular dessert in the summer. Pähkinä Blart ja Hyytelö. Peanut Blart and Jelly. Samettikukasta tehty hyytelö. Marigold jelly. Hyytelö on valmistettu marjoista ja sokerista. Jelly is made from berries and sugar. Herra Hyytelö varasti esitykseni. Mr Jelly stole my act. Tämä on hyytelöä. This is all Jell-O. Hyytelöt, Liivate. Jellies, Gelatine. Tee hyytelöä, Jack! Make the jell-O, jack. Show more arrow right

Wiktionary

gelee, jelly Show more arrow right hyytelöidä hyytelöintiaine Show more arrow right hyytelösokeri lihahyytelö marjahyytelö Show more arrow right hyyde +‎ -lö Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

hyytelöni

hyytelöni

hyytelösi

hyytelösi

hyytelönsä

hyytelönsä

Par

-ta

hyytelöäni

hyytelöitäni / hyytelöjäni

hyytelöäsi

hyytelöitäsi / hyytelöjäsi

hyytelöänsä / hyytelöään

hyytelöitänsä / hyytelöitään / hyytelöjänsä / hyytelöjään

Gen

-n

hyytelöni

hyytelöitteni / hyytelöideni / hyytelöjeni

hyytelösi

hyytelöittesi / hyytelöidesi / hyytelöjesi

hyytelönsä

hyytelöittensä / hyytelöidensä / hyytelöjensä

Ill

mihin

hyytelööni

hyytelöihini

hyytelöösi

hyytelöihisi

hyytelöönsä

hyytelöihinsä

Ine

-ssa

hyytelössäni

hyytelöissäni

hyytelössäsi

hyytelöissäsi

hyytelössänsä / hyytelössään

hyytelöissänsä / hyytelöissään

Ela

-sta

hyytelöstäni

hyytelöistäni

hyytelöstäsi

hyytelöistäsi

hyytelöstänsä / hyytelöstään

hyytelöistänsä / hyytelöistään

All

-lle

hyytelölleni

hyytelöilleni

hyytelöllesi

hyytelöillesi

hyytelöllensä / hyytelölleen

hyytelöillensä / hyytelöilleän

Ade

-lla

hyytelölläni

hyytelöilläni

hyytelölläsi

hyytelöilläsi

hyytelöllänsä / hyytelöllään

hyytelöillänsä / hyytelöillään

Abl

-lta

hyytelöltäni

hyytelöiltäni

hyytelöltäsi

hyytelöiltäsi

hyytelöltänsä / hyytelöltään

hyytelöiltänsä / hyytelöiltään

Tra

-ksi

hyytelökseni

hyytelöikseni

hyytelöksesi

hyytelöiksesi

hyytelöksensä / hyytelökseen

hyytelöiksensä / hyytelöikseen

Ess

-na

hyytelönäni

hyytelöinäni

hyytelönäsi

hyytelöinäsi

hyytelönänsä / hyytelönään

hyytelöinänsä / hyytelöinään

Abe

-tta

hyytelöttäni

hyytelöittäni

hyytelöttäsi

hyytelöittäsi

hyytelöttänsä / hyytelöttään

hyytelöittänsä / hyytelöittään

Com

-ne

-

hyytelöineni

-

hyytelöinesi

-

hyytelöinensä / hyytelöineen

Singular

Plural

Nom

-

hyytelöni

hyytelösi

hyytelönsä

hyytelöni

hyytelösi

hyytelönsä

Par

-ta

hyytelöäni

hyytelöäsi

hyytelöänsä / hyytelöään

hyytelöitäni / hyytelöjäni

hyytelöitäsi / hyytelöjäsi

hyytelöitänsä / hyytelöitään / hyytelöjänsä / hyytelöjään

Gen

-n

hyytelöni

hyytelösi

hyytelönsä

hyytelöitteni / hyytelöideni / hyytelöjeni

hyytelöittesi / hyytelöidesi / hyytelöjesi

hyytelöittensä / hyytelöidensä / hyytelöjensä

Ill

mihin

hyytelööni

hyytelöösi

hyytelöönsä

hyytelöihini

hyytelöihisi

hyytelöihinsä

Ine

-ssa

hyytelössäni

hyytelössäsi

hyytelössänsä / hyytelössään

hyytelöissäni

hyytelöissäsi

hyytelöissänsä / hyytelöissään

Ela

-sta

hyytelöstäni

hyytelöstäsi

hyytelöstänsä / hyytelöstään

hyytelöistäni

hyytelöistäsi

hyytelöistänsä / hyytelöistään

All

-lle

hyytelölleni

hyytelöllesi

hyytelöllensä / hyytelölleen

hyytelöilleni

hyytelöillesi

hyytelöillensä / hyytelöilleän

Ade

-lla

hyytelölläni

hyytelölläsi

hyytelöllänsä / hyytelöllään

hyytelöilläni

hyytelöilläsi

hyytelöillänsä / hyytelöillään

Abl

-lta

hyytelöltäni

hyytelöltäsi

hyytelöltänsä / hyytelöltään

hyytelöiltäni

hyytelöiltäsi

hyytelöiltänsä / hyytelöiltään

Tra

-ksi

hyytelökseni

hyytelöksesi

hyytelöksensä / hyytelökseen

hyytelöikseni

hyytelöiksesi

hyytelöiksensä / hyytelöikseen

Ess

-na

hyytelönäni

hyytelönäsi

hyytelönänsä / hyytelönään

hyytelöinäni

hyytelöinäsi

hyytelöinänsä / hyytelöinään

Abe

-tta

hyytelöttäni

hyytelöttäsi

hyytelöttänsä / hyytelöttään

hyytelöittäni

hyytelöittäsi

hyytelöittänsä / hyytelöittään

Com

-ne

-

-

-

hyytelöineni

hyytelöinesi

hyytelöinensä / hyytelöineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

hyytelömme

hyytelömme

hyytelönne

hyytelönne

hyytelönsä

hyytelönsä

Par

-ta

hyytelöämme

hyytelöitämme / hyytelöjämme

hyytelöänne

hyytelöitänne / hyytelöjänne

hyytelöänsä / hyytelöään

hyytelöitänsä / hyytelöitään / hyytelöjänsä / hyytelöjään

Gen

-n

hyytelömme

hyytelöittemme / hyytelöidemme / hyytelöjemme

hyytelönne

hyytelöittenne / hyytelöidenne / hyytelöjenne

hyytelönsä

hyytelöittensä / hyytelöidensä / hyytelöjensä

Ill

mihin

hyytelöömme

hyytelöihimme

hyytelöönne

hyytelöihinne

hyytelöönsä

hyytelöihinsä

Ine

-ssa

hyytelössämme

hyytelöissämme

hyytelössänne

hyytelöissänne

hyytelössänsä / hyytelössään

hyytelöissänsä / hyytelöissään

Ela

-sta

hyytelöstämme

hyytelöistämme

hyytelöstänne

hyytelöistänne

hyytelöstänsä / hyytelöstään

hyytelöistänsä / hyytelöistään

All

-lle

hyytelöllemme

hyytelöillemme

hyytelöllenne

hyytelöillenne

hyytelöllensä / hyytelölleen

hyytelöillensä / hyytelöilleän

Ade

-lla

hyytelöllämme

hyytelöillämme

hyytelöllänne

hyytelöillänne

hyytelöllänsä / hyytelöllään

hyytelöillänsä / hyytelöillään

Abl

-lta

hyytelöltämme

hyytelöiltämme

hyytelöltänne

hyytelöiltänne

hyytelöltänsä / hyytelöltään

hyytelöiltänsä / hyytelöiltään

Tra

-ksi

hyytelöksemme

hyytelöiksemme

hyytelöksenne

hyytelöiksenne

hyytelöksensä / hyytelökseen

hyytelöiksensä / hyytelöikseen

Ess

-na

hyytelönämme

hyytelöinämme

hyytelönänne

hyytelöinänne

hyytelönänsä / hyytelönään

hyytelöinänsä / hyytelöinään

Abe

-tta

hyytelöttämme

hyytelöittämme

hyytelöttänne

hyytelöittänne

hyytelöttänsä / hyytelöttään

hyytelöittänsä / hyytelöittään

Com

-ne

-

hyytelöinemme

-

hyytelöinenne

-

hyytelöinensä / hyytelöineen

Singular

Plural

Nom

-

hyytelömme

hyytelönne

hyytelönsä

hyytelömme

hyytelönne

hyytelönsä

Par

-ta

hyytelöämme

hyytelöänne

hyytelöänsä / hyytelöään

hyytelöitämme / hyytelöjämme

hyytelöitänne / hyytelöjänne

hyytelöitänsä / hyytelöitään / hyytelöjänsä / hyytelöjään

Gen

-n

hyytelömme

hyytelönne

hyytelönsä

hyytelöittemme / hyytelöidemme / hyytelöjemme

hyytelöittenne / hyytelöidenne / hyytelöjenne

hyytelöittensä / hyytelöidensä / hyytelöjensä

Ill

mihin

hyytelöömme

hyytelöönne

hyytelöönsä

hyytelöihimme

hyytelöihinne

hyytelöihinsä

Ine

-ssa

hyytelössämme

hyytelössänne

hyytelössänsä / hyytelössään

hyytelöissämme

hyytelöissänne

hyytelöissänsä / hyytelöissään

Ela

-sta

hyytelöstämme

hyytelöstänne

hyytelöstänsä / hyytelöstään

hyytelöistämme

hyytelöistänne

hyytelöistänsä / hyytelöistään

All

-lle

hyytelöllemme

hyytelöllenne

hyytelöllensä / hyytelölleen

hyytelöillemme

hyytelöillenne

hyytelöillensä / hyytelöilleän

Ade

-lla

hyytelöllämme

hyytelöllänne

hyytelöllänsä / hyytelöllään

hyytelöillämme

hyytelöillänne

hyytelöillänsä / hyytelöillään

Abl

-lta

hyytelöltämme

hyytelöltänne

hyytelöltänsä / hyytelöltään

hyytelöiltämme

hyytelöiltänne

hyytelöiltänsä / hyytelöiltään

Tra

-ksi

hyytelöksemme

hyytelöksenne

hyytelöksensä / hyytelökseen

hyytelöiksemme

hyytelöiksenne

hyytelöiksensä / hyytelöikseen

Ess

-na

hyytelönämme

hyytelönänne

hyytelönänsä / hyytelönään

hyytelöinämme

hyytelöinänne

hyytelöinänsä / hyytelöinään

Abe

-tta

hyytelöttämme

hyytelöttänne

hyytelöttänsä / hyytelöttään

hyytelöittämme

hyytelöittänne

hyytelöittänsä / hyytelöittään

Com

-ne

-

-

-

hyytelöinemme

hyytelöinenne

hyytelöinensä / hyytelöineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kvantti

kvantit

Par

-ta

kvanttia

kvantteja

Gen

-n

kvantin

kvanttien

Ill

mihin

kvanttiin

kvantteihin

Ine

-ssa

kvantissa

kvanteissa

Ela

-sta

kvantista

kvanteista

All

-lle

kvantille

kvanteille

Ade

-lla

kvantilla

kvanteilla

Abl

-lta

kvantilta

kvanteilta

Tra

-ksi

kvantiksi

kvanteiksi

Ess

-na

kvanttina

kvantteina

Abe

-tta

kvantitta

kvanteitta

Com

-ne

-

kvantteine

Ins

-in

-

kvantein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kvantti

kvantit

Par

-ta

kvanttia

kvantteja

Gen

-n

kvantin

kvanttien

Ill

mihin

kvanttiin

kvantteihin

Ine

-ssa

kvantissa

kvanteissa

Ela

-sta

kvantista

kvanteista

All

-lle

kvantille

kvanteille

Ade

-lla

kvantilla

kvanteilla

Abl

-lta

kvantilta

kvanteilta

Tra

-ksi

kvantiksi

kvanteiksi

Ess

-na

kvanttina

kvantteina

Abe

-tta

kvantitta

kvanteitta

Com

-ne

-

kvantteine

Ins

-in

-

kvantein

quantum kvantti, määrä, pieni määrä
Show more arrow right
Tatoeba; OpenSubtitles2018.v3; ParaCrawl Corpus; Europarl Parallel Corpus; OPUS Kvantti on fysikaalinen ilmiö. The quantum is a physical phenomenon. Mikä kvantti on? What's a quantum? Kvantti hidastuu. The quantum's slowing. Kvanttins-Hallns-ilmiö. Quantum Hall effect. Kvantti oli Paul Diracin luoma teoria. The quantum was a theory created by Paul Dirac. Kvantti on fysiikassa rajoittamaton suhde. Quantum is an unbounded relationship in physics. Kvanttins-kenttägeneraattori. Quantum field generator. Kvanttins-informaatioteknologia. Quantum information technology. Kvantin luokse. The quantum. Kvantin luonne. The Nature of Quantum. Show more arrow right

Wiktionary

(physics) quantum Show more arrow right Show more arrow right

Wikipedia

Quantum In physics, a quantum (plural quanta) is the minimum amount of any physical entity (physical property) involved in an interaction. The fundamental notion that a physical property can be "quantized" is referred to as "the hypothesis of quantization". This means that the magnitude of the physical property can take on only discrete values consisting of integer multiples of one quantum. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kvanttini

kvanttini

kvanttisi

kvanttisi

kvanttinsa

kvanttinsa

Par

-ta

kvanttiani

kvanttejani

kvanttiasi

kvanttejasi

kvanttiansa / kvanttiaan

kvanttejansa / kvanttejaan

Gen

-n

kvanttini

kvanttieni

kvanttisi

kvanttiesi

kvanttinsa

kvanttiensa

Ill

mihin

kvanttiini

kvantteihini

kvanttiisi

kvantteihisi

kvanttiinsa

kvantteihinsa

Ine

-ssa

kvantissani

kvanteissani

kvantissasi

kvanteissasi

kvantissansa / kvantissaan

kvanteissansa / kvanteissaan

Ela

-sta

kvantistani

kvanteistani

kvantistasi

kvanteistasi

kvantistansa / kvantistaan

kvanteistansa / kvanteistaan

All

-lle

kvantilleni

kvanteilleni

kvantillesi

kvanteillesi

kvantillensa / kvantilleen

kvanteillensa / kvanteillean

Ade

-lla

kvantillani

kvanteillani

kvantillasi

kvanteillasi

kvantillansa / kvantillaan

kvanteillansa / kvanteillaan

Abl

-lta

kvantiltani

kvanteiltani

kvantiltasi

kvanteiltasi

kvantiltansa / kvantiltaan

kvanteiltansa / kvanteiltaan

Tra

-ksi

kvantikseni

kvanteikseni

kvantiksesi

kvanteiksesi

kvantiksensa / kvantikseen

kvanteiksensa / kvanteikseen

Ess

-na

kvanttinani

kvantteinani

kvanttinasi

kvantteinasi

kvanttinansa / kvanttinaan

kvantteinansa / kvantteinaan

Abe

-tta

kvantittani

kvanteittani

kvantittasi

kvanteittasi

kvantittansa / kvantittaan

kvanteittansa / kvanteittaan

Com

-ne

-

kvantteineni

-

kvantteinesi

-

kvantteinensa / kvantteineen

Singular

Plural

Nom

-

kvanttini

kvanttisi

kvanttinsa

kvanttini

kvanttisi

kvanttinsa

Par

-ta

kvanttiani

kvanttiasi

kvanttiansa / kvanttiaan

kvanttejani

kvanttejasi

kvanttejansa / kvanttejaan

Gen

-n

kvanttini

kvanttisi

kvanttinsa

kvanttieni

kvanttiesi

kvanttiensa

Ill

mihin

kvanttiini

kvanttiisi

kvanttiinsa

kvantteihini

kvantteihisi

kvantteihinsa

Ine

-ssa

kvantissani

kvantissasi

kvantissansa / kvantissaan

kvanteissani

kvanteissasi

kvanteissansa / kvanteissaan

Ela

-sta

kvantistani

kvantistasi

kvantistansa / kvantistaan

kvanteistani

kvanteistasi

kvanteistansa / kvanteistaan

All

-lle

kvantilleni

kvantillesi

kvantillensa / kvantilleen

kvanteilleni

kvanteillesi

kvanteillensa / kvanteillean

Ade

-lla

kvantillani

kvantillasi

kvantillansa / kvantillaan

kvanteillani

kvanteillasi

kvanteillansa / kvanteillaan

Abl

-lta

kvantiltani

kvantiltasi

kvantiltansa / kvantiltaan

kvanteiltani

kvanteiltasi

kvanteiltansa / kvanteiltaan

Tra

-ksi

kvantikseni

kvantiksesi

kvantiksensa / kvantikseen

kvanteikseni

kvanteiksesi

kvanteiksensa / kvanteikseen

Ess

-na

kvanttinani

kvanttinasi

kvanttinansa / kvanttinaan

kvantteinani

kvantteinasi

kvantteinansa / kvantteinaan

Abe

-tta

kvantittani

kvantittasi

kvantittansa / kvantittaan

kvanteittani

kvanteittasi

kvanteittansa / kvanteittaan

Com

-ne

-

-

-

kvantteineni

kvantteinesi

kvantteinensa / kvantteineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kvanttimme

kvanttimme

kvanttinne

kvanttinne

kvanttinsa

kvanttinsa

Par

-ta

kvanttiamme

kvanttejamme

kvanttianne

kvanttejanne

kvanttiansa / kvanttiaan

kvanttejansa / kvanttejaan

Gen

-n

kvanttimme

kvanttiemme

kvanttinne

kvanttienne

kvanttinsa

kvanttiensa

Ill

mihin

kvanttiimme

kvantteihimme

kvanttiinne

kvantteihinne

kvanttiinsa

kvantteihinsa

Ine

-ssa

kvantissamme

kvanteissamme

kvantissanne

kvanteissanne

kvantissansa / kvantissaan

kvanteissansa / kvanteissaan

Ela

-sta

kvantistamme

kvanteistamme

kvantistanne

kvanteistanne

kvantistansa / kvantistaan

kvanteistansa / kvanteistaan

All

-lle

kvantillemme

kvanteillemme

kvantillenne

kvanteillenne

kvantillensa / kvantilleen

kvanteillensa / kvanteillean

Ade

-lla

kvantillamme

kvanteillamme

kvantillanne

kvanteillanne

kvantillansa / kvantillaan

kvanteillansa / kvanteillaan

Abl

-lta

kvantiltamme

kvanteiltamme

kvantiltanne

kvanteiltanne

kvantiltansa / kvantiltaan

kvanteiltansa / kvanteiltaan

Tra

-ksi

kvantiksemme

kvanteiksemme

kvantiksenne

kvanteiksenne

kvantiksensa / kvantikseen

kvanteiksensa / kvanteikseen

Ess

-na

kvanttinamme

kvantteinamme

kvanttinanne

kvantteinanne

kvanttinansa / kvanttinaan

kvantteinansa / kvantteinaan

Abe

-tta

kvantittamme

kvanteittamme

kvantittanne

kvanteittanne

kvantittansa / kvantittaan

kvanteittansa / kvanteittaan

Com

-ne

-

kvantteinemme

-

kvantteinenne

-

kvantteinensa / kvantteineen

Singular

Plural

Nom

-

kvanttimme

kvanttinne

kvanttinsa

kvanttimme

kvanttinne

kvanttinsa

Par

-ta

kvanttiamme

kvanttianne

kvanttiansa / kvanttiaan

kvanttejamme

kvanttejanne

kvanttejansa / kvanttejaan

Gen

-n

kvanttimme

kvanttinne

kvanttinsa

kvanttiemme

kvanttienne

kvanttiensa

Ill

mihin

kvanttiimme

kvanttiinne

kvanttiinsa

kvantteihimme

kvantteihinne

kvantteihinsa

Ine

-ssa

kvantissamme

kvantissanne

kvantissansa / kvantissaan

kvanteissamme

kvanteissanne

kvanteissansa / kvanteissaan

Ela

-sta

kvantistamme

kvantistanne

kvantistansa / kvantistaan

kvanteistamme

kvanteistanne

kvanteistansa / kvanteistaan

All

-lle

kvantillemme

kvantillenne

kvantillensa / kvantilleen

kvanteillemme

kvanteillenne

kvanteillensa / kvanteillean

Ade

-lla

kvantillamme

kvantillanne

kvantillansa / kvantillaan

kvanteillamme

kvanteillanne

kvanteillansa / kvanteillaan

Abl

-lta

kvantiltamme

kvantiltanne

kvantiltansa / kvantiltaan

kvanteiltamme

kvanteiltanne

kvanteiltansa / kvanteiltaan

Tra

-ksi

kvantiksemme

kvantiksenne

kvantiksensa / kvantikseen

kvanteiksemme

kvanteiksenne

kvanteiksensa / kvanteikseen

Ess

-na

kvanttinamme

kvanttinanne

kvanttinansa / kvanttinaan

kvantteinamme

kvantteinanne

kvantteinansa / kvantteinaan

Abe

-tta

kvantittamme

kvantittanne

kvantittansa / kvantittaan

kvanteittamme

kvanteittanne

kvanteittansa / kvanteittaan

Com

-ne

-

-

-

kvantteinemme

kvantteinenne

kvantteinensa / kvantteineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept