logo Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Twitter
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu

kissa, noun

Word analysis
kissanamme

kissanamme

kissa

Noun, Singular Essive 1st plural possesive

kissa

Noun, Singular Genitive

+ amme

Noun, Singular Nominative

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kissa

kissat

Par

-ta

kissaa

kissoja

Gen

-n

kissan

kissojen

Ill

mihin

kissaan

kissoihin

Ine

-ssa

kissassa

kissoissa

Ela

-sta

kissasta

kissoista

All

-lle

kissalle

kissoille

Ade

-lla

kissalla

kissoilla

Abl

-lta

kissalta

kissoilta

Tra

-ksi

kissaksi

kissoiksi

Ess

-na

kissana

kissoina

Abe

-tta

kissatta

kissoitta

Com

-ne

-

kissoine

Ins

-in

-

kissoin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

kissa

kissat

Par

-ta

kissaa

kissoja

Gen

-n

kissan

kissojen

Ill

mihin

kissaan

kissoihin

Ine

-ssa

kissassa

kissoissa

Ela

-sta

kissasta

kissoista

All

-lle

kissalle

kissoille

Ade

-lla

kissalla

kissoilla

Abl

-lta

kissalta

kissoilta

Tra

-ksi

kissaksi

kissoiksi

Ess

-na

kissana

kissoina

Abe

-tta

kissatta

kissoitta

Com

-ne

-

kissoine

Ins

-in

-

kissoin

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s.

Get Premium

Close

Translations

cat kissa, katti, kissaeläin
Show more arrow right

Wiktionary

cat (Felis domesticus) Fin:Kukas sen kissan hännän nostaisi, ellei kissa itse?Eng:Who would raise the cat's tail if not the cat itself? (slang) cat, chick, fox (a sexy young woman) Show more arrow right (colloquial) katti(diminutive) mirri, kissimirri(children talk) kissi, kisu(species) kesykissa, kotikissa Show more arrow right hakea kissojen ja koirien kanssakiertää kuin kissa kuumaa puuroakissamainenkissa vieköön Show more arrow right angorakissaemokissakesykissakesäkissakissaeläinkissaihminenkissanhiekkakissanhännänvetokissanhäntäkissankellokissankitakissankultakissankuppikissankäpäläkissanluukkukissanminttukissanpenikkakissanpentukissanpoikakissanpoikanenkissanpäivätkissanristiäisetkissanruokakissansilmäkissanäyttelykissapetokissarotukissaruttokollikissakotikissakulkukissalaivakissamaatiaiskissanaaraskissanäyttelykissapajunkissapersiankissapoikakissarotukissasiaminkissasisäkissasivettikissatyttökissauroskissavillikissavilukissa Show more arrow right Borrowed from Swedish kisse, kissa (“cat”), with other dialectal forms including kise, kiss. Probably ultimately from a cat call "kis-kis-kis" used throughout Europe (see kis; also compare Russian киса (kisa)). Show more arrow right

Wikipedia

Cat The cat (Felis catus) is a domestic species of small carnivorous mammal. It is the only domesticated species in the family Felidae and is often referred to as the domestic cat to distinguish it from the wild members of the family. A cat can either be a house cat, a farm cat or a feral cat; the latter ranges freely and avoids human contact. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kissani

kissani

kissasi

kissasi

kissansa

kissansa

Par

-ta

kissaani

kissojani

kissaasi

kissojasi

kissaansa / kissaaan

kissojansa / kissojaan

Gen

-n

kissani

kissojeni

kissasi

kissojesi

kissansa

kissojensa

Ill

mihin

kissaani

kissoihini

kissaasi

kissoihisi

kissaansa

kissoihinsa

Ine

-ssa

kissassani

kissoissani

kissassasi

kissoissasi

kissassansa / kissassaan

kissoissansa / kissoissaan

Ela

-sta

kissastani

kissoistani

kissastasi

kissoistasi

kissastansa / kissastaan

kissoistansa / kissoistaan

All

-lle

kissalleni

kissoilleni

kissallesi

kissoillesi

kissallensa / kissalleen

kissoillensa / kissoillean

Ade

-lla

kissallani

kissoillani

kissallasi

kissoillasi

kissallansa / kissallaan

kissoillansa / kissoillaan

Abl

-lta

kissaltani

kissoiltani

kissaltasi

kissoiltasi

kissaltansa / kissaltaan

kissoiltansa / kissoiltaan

Tra

-ksi

kissakseni

kissoikseni

kissaksesi

kissoiksesi

kissaksensa / kissakseen

kissoiksensa / kissoikseen

Ess

-na

kissanani

kissoinani

kissanasi

kissoinasi

kissanansa / kissanaan

kissoinansa / kissoinaan

Abe

-tta

kissattani

kissoittani

kissattasi

kissoittasi

kissattansa / kissattaan

kissoittansa / kissoittaan

Com

-ne

-

kissoineni

-

kissoinesi

-

kissoinensa / kissoineen

Singular

Plural

Nom

-

kissani

kissasi

kissansa

kissani

kissasi

kissansa

Par

-ta

kissaani

kissaasi

kissaansa / kissaaan

kissojani

kissojasi

kissojansa / kissojaan

Gen

-n

kissani

kissasi

kissansa

kissojeni

kissojesi

kissojensa

Ill

mihin

kissaani

kissaasi

kissaansa

kissoihini

kissoihisi

kissoihinsa

Ine

-ssa

kissassani

kissassasi

kissassansa / kissassaan

kissoissani

kissoissasi

kissoissansa / kissoissaan

Ela

-sta

kissastani

kissastasi

kissastansa / kissastaan

kissoistani

kissoistasi

kissoistansa / kissoistaan

All

-lle

kissalleni

kissallesi

kissallensa / kissalleen

kissoilleni

kissoillesi

kissoillensa / kissoillean

Ade

-lla

kissallani

kissallasi

kissallansa / kissallaan

kissoillani

kissoillasi

kissoillansa / kissoillaan

Abl

-lta

kissaltani

kissaltasi

kissaltansa / kissaltaan

kissoiltani

kissoiltasi

kissoiltansa / kissoiltaan

Tra

-ksi

kissakseni

kissaksesi

kissaksensa / kissakseen

kissoikseni

kissoiksesi

kissoiksensa / kissoikseen

Ess

-na

kissanani

kissanasi

kissanansa / kissanaan

kissoinani

kissoinasi

kissoinansa / kissoinaan

Abe

-tta

kissattani

kissattasi

kissattansa / kissattaan

kissoittani

kissoittasi

kissoittansa / kissoittaan

Com

-ne

-

-

-

kissoineni

kissoinesi

kissoinensa / kissoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

kissamme

kissamme

kissanne

kissanne

kissansa

kissansa

Par

-ta

kissaamme

kissojamme

kissaanne

kissojanne

kissaansa / kissaaan

kissojansa / kissojaan

Gen

-n

kissamme

kissojemme

kissanne

kissojenne

kissansa

kissojensa

Ill

mihin

kissaamme

kissoihimme

kissaanne

kissoihinne

kissaansa

kissoihinsa

Ine

-ssa

kissassamme

kissoissamme

kissassanne

kissoissanne

kissassansa / kissassaan

kissoissansa / kissoissaan

Ela

-sta

kissastamme

kissoistamme

kissastanne

kissoistanne

kissastansa / kissastaan

kissoistansa / kissoistaan

All

-lle

kissallemme

kissoillemme

kissallenne

kissoillenne

kissallensa / kissalleen

kissoillensa / kissoillean

Ade

-lla

kissallamme

kissoillamme

kissallanne

kissoillanne

kissallansa / kissallaan

kissoillansa / kissoillaan

Abl

-lta

kissaltamme

kissoiltamme

kissaltanne

kissoiltanne

kissaltansa / kissaltaan

kissoiltansa / kissoiltaan

Tra

-ksi

kissaksemme

kissoiksemme

kissaksenne

kissoiksenne

kissaksensa / kissakseen

kissoiksensa / kissoikseen

Ess

-na

kissanamme

kissoinamme

kissananne

kissoinanne

kissanansa / kissanaan

kissoinansa / kissoinaan

Abe

-tta

kissattamme

kissoittamme

kissattanne

kissoittanne

kissattansa / kissattaan

kissoittansa / kissoittaan

Com

-ne

-

kissoinemme

-

kissoinenne

-

kissoinensa / kissoineen

Singular

Plural

Nom

-

kissamme

kissanne

kissansa

kissamme

kissanne

kissansa

Par

-ta

kissaamme

kissaanne

kissaansa / kissaaan

kissojamme

kissojanne

kissojansa / kissojaan

Gen

-n

kissamme

kissanne

kissansa

kissojemme

kissojenne

kissojensa

Ill

mihin

kissaamme

kissaanne

kissaansa

kissoihimme

kissoihinne

kissoihinsa

Ine

-ssa

kissassamme

kissassanne

kissassansa / kissassaan

kissoissamme

kissoissanne

kissoissansa / kissoissaan

Ela

-sta

kissastamme

kissastanne

kissastansa / kissastaan

kissoistamme

kissoistanne

kissoistansa / kissoistaan

All

-lle

kissallemme

kissallenne

kissallensa / kissalleen

kissoillemme

kissoillenne

kissoillensa / kissoillean

Ade

-lla

kissallamme

kissallanne

kissallansa / kissallaan

kissoillamme

kissoillanne

kissoillansa / kissoillaan

Abl

-lta

kissaltamme

kissaltanne

kissaltansa / kissaltaan

kissoiltamme

kissoiltanne

kissoiltansa / kissoiltaan

Tra

-ksi

kissaksemme

kissaksenne

kissaksensa / kissakseen

kissoiksemme

kissoiksenne

kissoiksensa / kissoikseen

Ess

-na

kissanamme

kissananne

kissanansa / kissanaan

kissoinamme

kissoinanne

kissoinansa / kissoinaan

Abe

-tta

kissattamme

kissattanne

kissattansa / kissattaan

kissoittamme

kissoittanne

kissoittansa / kissoittaan

Com

-ne

-

-

-

kissoinemme

kissoinenne

kissoinensa / kissoineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

amme

ammeet

Par

-ta

ammetta

ammeita / ammehia

Gen

-n

ammeen

ammeitten / ammeiden / ammehien / ammehitten

Ill

mihin

ammeeseen

ammeisiin / ammeihin / ammehisin

Ine

-ssa

ammeessa

ammehissa / ammeissa

Ela

-sta

ammeesta

ammehista / ammeista

All

-lle

ammeelle

ammehille / ammeille

Ade

-lla

ammeella

ammehilla / ammeilla

Abl

-lta

ammeelta

ammehilta / ammeilta

Tra

-ksi

ammeeksi

ammehiksi / ammeiksi

Ess

-na

ammeena

ammehina / ammeina

Abe

-tta

ammeetta

ammehitta / ammeitta

Com

-ne

-

ammehine / ammeine

Ins

-in

-

ammehin / ammein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

amme

ammeet

Par

-ta

ammetta

ammeita / ammehia

Gen

-n

ammeen

ammeitten / ammeiden / ammehien / ammehitten

Ill

mihin

ammeeseen

ammeisiin / ammeihin / ammehisin

Ine

-ssa

ammeessa

ammehissa / ammeissa

Ela

-sta

ammeesta

ammehista / ammeista

All

-lle

ammeelle

ammehille / ammeille

Ade

-lla

ammeella

ammehilla / ammeilla

Abl

-lta

ammeelta

ammehilta / ammeilta

Tra

-ksi

ammeeksi

ammehiksi / ammeiksi

Ess

-na

ammeena

ammehina / ammeina

Abe

-tta

ammeetta

ammehitta / ammeitta

Com

-ne

-

ammehine / ammeine

Ins

-in

-

ammehin / ammein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s.

Get Premium

Close

Translations

bathtub
to bath amme, kylvettää, kylpeä, käydä kylvyssä
to vat amme
to basin amme
Show more arrow right

Wiktionary

bathtub, tub (large container for holding water in which a person may bathe) Show more arrow right ammehoito ammekylpy ammekäyrä ammematto istuma-amme kylpyamme poreamme Show more arrow right From Proto-Finnic ammeh, derived from Proto-Finno-Ugric ama- (compare Erzya амулямс (amuljams), Khanty ум- (um-), Mansi (ūmp)). Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

ammeeni

ammeeni

ammeesi

ammeesi

ammeensa

ammeensa

Par

-ta

ammettani

ammeitani / ammehiani

ammettasi

ammeitasi / ammehiasi

ammettansa / ammettaan

ammeitansa / ammeitaan / ammehiansa / ammehiaan

Gen

-n

ammeeni

ammeitteni / ammeideni / ammehieni / ammehitteni

ammeesi

ammeittesi / ammeidesi / ammehiesi / ammehittesi

ammeensa

ammeittensa / ammeidensa / ammehiensa / ammehittensa

Ill

mihin

ammeeseeni

ammeisiini / ammeihini / ammehisini

ammeeseesi

ammeisiisi / ammeihisi / ammehisisi

ammeeseensa

ammeisiinsa / ammeihinsa / ammehisinsa

Ine

-ssa

ammeessani

ammehissani / ammeissani

ammeessasi

ammehissasi / ammeissasi

ammeessansa / ammeessaan

ammehissansa / ammehissaan / ammeissansa / ammeissaan

Ela

-sta

ammeestani

ammehistani / ammeistani

ammeestasi

ammehistasi / ammeistasi

ammeestansa / ammeestaan

ammehistansa / ammehistaan / ammeistansa / ammeistaan

All

-lle

ammeelleni

ammehilleni / ammeilleni

ammeellesi

ammehillesi / ammeillesi

ammeellensa / ammeelleen

ammehillensa / ammehillean / ammeillensa / ammeillean

Ade

-lla

ammeellani

ammehillani / ammeillani

ammeellasi

ammehillasi / ammeillasi

ammeellansa / ammeellaan

ammehillansa / ammehillaan / ammeillansa / ammeillaan

Abl

-lta

ammeeltani

ammehiltani / ammeiltani

ammeeltasi

ammehiltasi / ammeiltasi

ammeeltansa / ammeeltaan

ammehiltansa / ammehiltaan / ammeiltansa / ammeiltaan

Tra

-ksi

ammeekseni

ammehikseni / ammeikseni

ammeeksesi

ammehiksesi / ammeiksesi

ammeeksensa / ammeekseen

ammehikseen / ammehiksensa / ammeikseen / ammeiksensa

Ess

-na

ammeenani

ammehinani / ammeinani

ammeenasi

ammehinasi / ammeinasi

ammeenansa / ammeenaan

ammehinansa / ammehinaan / ammeinansa / ammeinaan

Abe

-tta

ammeettani

ammehittani / ammeittani

ammeettasi

ammehittasi / ammeittasi

ammeettansa / ammeettaan

ammehittansa / ammehittaan / ammeittansa / ammeittaan

Com

-ne

-

ammehineni / ammeineni

-

ammehinesi / ammeinesi

-

ammehineen / ammehinensa / ammeineen / ammeinensa

Singular

Plural

Nom

-

ammeeni

ammeesi

ammeensa

ammeeni

ammeesi

ammeensa

Par

-ta

ammettani

ammettasi

ammettansa / ammettaan

ammeitani / ammehiani

ammeitasi / ammehiasi

ammeitansa / ammeitaan / ammehiansa / ammehiaan

Gen

-n

ammeeni

ammeesi

ammeensa

ammeitteni / ammeideni / ammehieni / ammehitteni

ammeittesi / ammeidesi / ammehiesi / ammehittesi

ammeittensa / ammeidensa / ammehiensa / ammehittensa

Ill

mihin

ammeeseeni

ammeeseesi

ammeeseensa

ammeisiini / ammeihini / ammehisini

ammeisiisi / ammeihisi / ammehisisi

ammeisiinsa / ammeihinsa / ammehisinsa

Ine

-ssa

ammeessani

ammeessasi

ammeessansa / ammeessaan

ammehissani / ammeissani

ammehissasi / ammeissasi

ammehissansa / ammehissaan / ammeissansa / ammeissaan

Ela

-sta

ammeestani

ammeestasi

ammeestansa / ammeestaan

ammehistani / ammeistani

ammehistasi / ammeistasi

ammehistansa / ammehistaan / ammeistansa / ammeistaan

All

-lle

ammeelleni

ammeellesi

ammeellensa / ammeelleen

ammehilleni / ammeilleni

ammehillesi / ammeillesi

ammehillensa / ammehillean / ammeillensa / ammeillean

Ade

-lla

ammeellani

ammeellasi

ammeellansa / ammeellaan

ammehillani / ammeillani

ammehillasi / ammeillasi

ammehillansa / ammehillaan / ammeillansa / ammeillaan

Abl

-lta

ammeeltani

ammeeltasi

ammeeltansa / ammeeltaan

ammehiltani / ammeiltani

ammehiltasi / ammeiltasi

ammehiltansa / ammehiltaan / ammeiltansa / ammeiltaan

Tra

-ksi

ammeekseni

ammeeksesi

ammeeksensa / ammeekseen

ammehikseni / ammeikseni

ammehiksesi / ammeiksesi

ammehikseen / ammehiksensa / ammeikseen / ammeiksensa

Ess

-na

ammeenani

ammeenasi

ammeenansa / ammeenaan

ammehinani / ammeinani

ammehinasi / ammeinasi

ammehinansa / ammehinaan / ammeinansa / ammeinaan

Abe

-tta

ammeettani

ammeettasi

ammeettansa / ammeettaan

ammehittani / ammeittani

ammehittasi / ammeittasi

ammehittansa / ammehittaan / ammeittansa / ammeittaan

Com

-ne

-

-

-

ammehineni / ammeineni

ammehinesi / ammeinesi

ammehineen / ammehinensa / ammeineen / ammeinensa

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

ammeemme

ammeemme

ammeenne

ammeenne

ammeensa

ammeensa

Par

-ta

ammettamme

ammeitamme / ammehiamme

ammettanne

ammeitanne / ammehianne

ammettansa / ammettaan

ammeitansa / ammeitaan / ammehiansa / ammehiaan

Gen

-n

ammeemme

ammeittemme / ammeidemme / ammehiemme / ammehittemme

ammeenne

ammeittenne / ammeidenne / ammehienne / ammehittenne

ammeensa

ammeittensa / ammeidensa / ammehiensa / ammehittensa

Ill

mihin

ammeeseemme

ammeisiimme / ammeihimme / ammehisimme

ammeeseenne

ammeisiinne / ammeihinne / ammehisinne

ammeeseensa

ammeisiinsa / ammeihinsa / ammehisinsa

Ine

-ssa

ammeessamme

ammehissamme / ammeissamme

ammeessanne

ammehissanne / ammeissanne

ammeessansa / ammeessaan

ammehissansa / ammehissaan / ammeissansa / ammeissaan

Ela

-sta

ammeestamme

ammehistamme / ammeistamme

ammeestanne

ammehistanne / ammeistanne

ammeestansa / ammeestaan

ammehistansa / ammehistaan / ammeistansa / ammeistaan

All

-lle

ammeellemme

ammehillemme / ammeillemme

ammeellenne

ammehillenne / ammeillenne

ammeellensa / ammeelleen

ammehillensa / ammehillean / ammeillensa / ammeillean

Ade

-lla

ammeellamme

ammehillamme / ammeillamme

ammeellanne

ammehillanne / ammeillanne

ammeellansa / ammeellaan

ammehillansa / ammehillaan / ammeillansa / ammeillaan

Abl

-lta

ammeeltamme

ammehiltamme / ammeiltamme

ammeeltanne

ammehiltanne / ammeiltanne

ammeeltansa / ammeeltaan

ammehiltansa / ammehiltaan / ammeiltansa / ammeiltaan

Tra

-ksi

ammeeksemme

ammehiksemme / ammeiksemme

ammeeksenne

ammehiksenne / ammeiksenne

ammeeksensa / ammeekseen

ammehikseen / ammehiksensa / ammeikseen / ammeiksensa

Ess

-na

ammeenamme

ammehinamme / ammeinamme

ammeenanne

ammehinanne / ammeinanne

ammeenansa / ammeenaan

ammehinansa / ammehinaan / ammeinansa / ammeinaan

Abe

-tta

ammeettamme

ammehittamme / ammeittamme

ammeettanne

ammehittanne / ammeittanne

ammeettansa / ammeettaan

ammehittansa / ammehittaan / ammeittansa / ammeittaan

Com

-ne

-

ammehinemme / ammeinemme

-

ammehinenne / ammeinenne

-

ammehineen / ammehinensa / ammeineen / ammeinensa

Singular

Plural

Nom

-

ammeemme

ammeenne

ammeensa

ammeemme

ammeenne

ammeensa

Par

-ta

ammettamme

ammettanne

ammettansa / ammettaan

ammeitamme / ammehiamme

ammeitanne / ammehianne

ammeitansa / ammeitaan / ammehiansa / ammehiaan

Gen

-n

ammeemme

ammeenne

ammeensa

ammeittemme / ammeidemme / ammehiemme / ammehittemme

ammeittenne / ammeidenne / ammehienne / ammehittenne

ammeittensa / ammeidensa / ammehiensa / ammehittensa

Ill

mihin

ammeeseemme

ammeeseenne

ammeeseensa

ammeisiimme / ammeihimme / ammehisimme

ammeisiinne / ammeihinne / ammehisinne

ammeisiinsa / ammeihinsa / ammehisinsa

Ine

-ssa

ammeessamme

ammeessanne

ammeessansa / ammeessaan

ammehissamme / ammeissamme

ammehissanne / ammeissanne

ammehissansa / ammehissaan / ammeissansa / ammeissaan

Ela

-sta

ammeestamme

ammeestanne

ammeestansa / ammeestaan

ammehistamme / ammeistamme

ammehistanne / ammeistanne

ammehistansa / ammehistaan / ammeistansa / ammeistaan

All

-lle

ammeellemme

ammeellenne

ammeellensa / ammeelleen

ammehillemme / ammeillemme

ammehillenne / ammeillenne

ammehillensa / ammehillean / ammeillensa / ammeillean

Ade

-lla

ammeellamme

ammeellanne

ammeellansa / ammeellaan

ammehillamme / ammeillamme

ammehillanne / ammeillanne

ammehillansa / ammehillaan / ammeillansa / ammeillaan

Abl

-lta

ammeeltamme

ammeeltanne

ammeeltansa / ammeeltaan

ammehiltamme / ammeiltamme

ammehiltanne / ammeiltanne

ammehiltansa / ammehiltaan / ammeiltansa / ammeiltaan

Tra

-ksi

ammeeksemme

ammeeksenne

ammeeksensa / ammeekseen

ammehiksemme / ammeiksemme

ammehiksenne / ammeiksenne

ammehikseen / ammehiksensa / ammeikseen / ammeiksensa

Ess

-na

ammeenamme

ammeenanne

ammeenansa / ammeenaan

ammehinamme / ammeinamme

ammehinanne / ammeinanne

ammehinansa / ammehinaan / ammeinansa / ammeinaan

Abe

-tta

ammeettamme

ammeettanne

ammeettansa / ammeettaan

ammehittamme / ammeittamme

ammehittanne / ammeittanne

ammehittansa / ammehittaan / ammeittansa / ammeittaan

Com

-ne

-

-

-

ammehinemme / ammeinemme

ammehinenne / ammeinenne

ammehineen / ammehinensa / ammeineen / ammeinensa

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s.

Get Premium

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2023, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept